co je to LASKA ?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

alebo po nasemu angelskomu : wtf is love ?

tocime sa kolo lasky v debatach aj dennickoch tak si o tom podme pokecat

hladal som nieco o tom novom filme a ked som dal do wiki search prisiel mi tam na prvom mieste tento text aku reklama na clanok z TIME mag :

What is this thing called love? What? Is this thing called love? What is this thing called? Love.

HOWEVER PUNCTUATED, COLE Porter's simple question begs an answer. Love's symptoms are familiar enough: a drifting mooniness in thought and behavior, the mad conceit that the entire universe has rolled itself up into the person of the beloved, a conviction that no one on earth has ever felt so torrentially about a fellow creature before. Love is ecstasy and torment, freedom and slavery. Poets and songwriters would be in a fine mess without it. Plus, it makes the world go round.

Until recently,...

Read more: http://www.time.com/time/magazine/artic ... z2ULh5WVM7


any takers ? (myslim do diskusie, nie na samotnu lasku :mrgreen: ?
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od smajliss »

stav, kdy se nám v těle nahromadí různé hormony, které ovlivňují naše myšlení a zahlcují nás příjemným pocitem
teď je akorát otázka, jak dlouho dokážem tenhle hormon vyvolat, aby jsme tu lásku cítili dlouhodobě
například láska k rodinnému příslušníkovi nebo pejskovi je lehce udržitelná (proč?)
udržet lásku k předmětu či cizímu člověku už je těžší (proč?)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

keby lasko bol hormon
tak by sa laska dala brat v tabletkach alebo injekciach alebo cez infuzku
a tiez by bolo kopu natural guru s programami ze ake jedla jest aby sa vybudil ten hormon lasky

nemyslim ze laska je chemicka, teda biochemicka
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od smajliss »

aby naše fyzické tělo dokázalo něco cítit, tak k tomu potřebuje nějaké látky .. takhle to prostě funguje a nedivím důvod, proč by jsme to měli odmítat
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Panda »

Lásku necítíš fyzickým tělem, pomocí hormonů. :D Byl jsi už někdy tak zamilovaný, kdy Ti při pomyšlení běhal mráz po zádech nebo ses odpoutával od těla? Uvolňování hormonů nebo energií a pocitů je jen projev působení vyšších vrstev. Nebo když někdo cítí lásku k Bohu, ta už vůbec nesouvisí s hormony (s uvolňováním energií ano). Je to jakési otevření vyšších bran vnímání jiné duše, jejíž Světlo působí tento povznášející pocit (to stejné platí o božské lásce znamenající otevření se vnímání Ducha a jeho Světla).
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od smajliss »

furt si trvám na tom svém druhém komentu .. všechno musí vyvolat nějakou reakci a tělo tu máme od toho, aby nám ji zprostředkovalo, jako například u bolesti .. ten mozek tu nemáme jenom pro srandu, ale naše duše si vybrali žít na Zemi z nějakého důvodu, aby jsme si vyzkoušeli, jaké to je býti člověkem a u tohoto to takhle prostě funguje :P
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

ale to by stale implikovalo moznost vyvolania pocitov lasky cez tabletky a injekcie

zatial to ale ludia dokazu len cez cokoladu :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Marci »

Joo Rudo,sice nerozumim aj na tolik abych si precetla tvuj uvodni prispevek,ale tema je moooc dobry.
Myslim,ze je chyba ,ze mame jen jedno slovo "laska" pro celou radu emocionalnich stavu a dokonce ho pouzivame i na popis toho co jsme,z ceho vychazime. Pro me ,po vsech mych zivotnich peripetiich,povazuji sebe samu za zdroj lasky a zaroven za soucast lasky kolem mne. Casto se mi ted stava,ze jdu treba po ulici a najednou to prijde :-) ,takove navaly stesti,lasky,..nevim,slovy se to moc popsat neda,ze se se mi z toho kouli slzy po tvari.Zretelne citim ,ze se vznasim.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Marci »

Ted na me vypadlo z knizky co ctu "Vzdy,kdyz neco opravdu pochopime a pocitime pravdu souvislosti,prichazi do naseho zivota velka energie."
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

ked rozmyslam nad tym co je to laska
tak mi vychadza ze je to velmi specificka forma energie
ktora ma vlastnosti drazdiace stare fyzikalne chapanie
a pri skusmani vlastnosti a prejavov a interakcii s hmotou

zvycajne pridu uvahy o pochybnosti starych fyzikalnych zakonov ako napriklad zakon zachovania energie.

ovsem da sa na to pozerat z tolkych roznych uhlov a urivni ze niekedy ten zakon akoby platil a ainokedy zase neplatil

zdanlivo lasko ako energia vznikne akobu z nicoho a potom sa sprava akoby bola neznicitelna

priotom je to energia kotora je koncentrovana do akehosi oblaku
obsoahuje v sebe rozne infomacne prvky alebo mnoziny

proste akuysi oblacik enegetickych inofrmacii ktory sa pekne rozlisjue od inych lasok ale aj je schopny s nimi vzajomne akosi komunikovat

clovek kotry lasku vytvori tu konkretnu, uz ju ma na vecne veky a pokial chce z nejakeho dovodu sa tej lasky akoze zbavit tak ma 2 moznosti - moze sa od nej odtienit - vytvorit si akysi blkovaci stit a otom ju nevnima ovsem ta laska stale existuje je neeznicitekna a casto sa ak nie je opatrny ten ochranny stit moze obist alebo rozbit a tu lasku znovu pociti

ina forma je premenit svoje osobne vnimanie tej lasky na nenavist co vidime takmer pri kazdom rozpade vztahu kde laska bola - a premana vnimania tej neergie u jedneho alebo obich expartnerov na nenavist

povrchne sa tomu v ludovej tvorivosti hovorilo :

laska nehnevana nie je milovana.

osobne som mal moznost najt v priestore a case stare vytvorene lasky davom dozadu v chapani lienearneho casu

napriklad niekolko vela storoci a pekne som pocitil tu lasku tak ako bola stale v plnej sile a intenzite
pekne splnajuc vlastnost neznicitelnosti a pekne bola odlisena od inych lasok a aj od tej vseobecneej lasky a aj od celeho suboru vesmirnej kniznice akm kazda laska vlzoi svoju jednu kopiu a kde si mozeme pekne energeticky citat ktorukolvek jej konkretnu existaenciu.

Ja to vnimam tak ze mozem tvorit individualne lasky a mozem ich spajat s tou vesmirnou kniznicou a mzoem sa naucit rychly pristup do tej kniznice a citat si tam kedy chcem

mozem tam poslat a dostat naspat zosilnenu a rozmnozenu niekolko nasobne.

tiez je zaujimavy proces ako vznika konkretna laska medzi 2 ludmi, otazka ci vznika naraz u obich ludi alebo ci ju vutvroi jeden z nich a ako sa to potom vyvija.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od smajliss »

rudo píše: clovek kotry lasku vytvori tu konkretnu, uz ju ma na vecne veky a pokial chce z nejakeho dovodu sa tej lasky akoze zbavit tak ma 2 moznosti - moze sa od nej odtienit - vytvorit si akysi blkovaci stit a otom ju nevnima ovsem ta laska stale existuje je neeznicitekna a casto sa ak nie je opatrny ten ochranny stit moze obist alebo rozbit a tu lasku znovu pociti
tohle jsi dobře popsal, pač to podepisuje moji zkušenost .. jednu dobu jsem byl hodně zamilovaný do jedné holky.. no dneska už k ní lásku necítím, pač mám vytvořený štít, ale kdykoliv jsme spolu, tak cítím, že kdybych ten štít odstranil, tak k ní propadnu zas .. i tak jí pomáhám, jsme spolu velmi dobří kamarádi a to mě uspokojuje (což je divné, ale prostě cítím, že kdybych k ní nebyl hodný, tak by to bylo špatně) :P >>>> což mě teď nasměřovalo k jedné možnosti, že ty největší kamarádství mezi mužem a ženou vycházejí právě z lásky, protože k žádné jiné holce nejsem tak ochotný jako k ní .. it makes sense .. jsi dobrý Rudo :- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

smajliss píše: .. jsi dobrý Rudo :- )
I know, to mi hovori kazda :mrgreen:

a mas pravdu tiez som nad temou cisteho proatelstva medzi muzom a zenou ropzmyslal spekuloval debatoval rozoberali sme prikaldy zo zivota, ak to priatelstvo ma byt velke a naozaj si nieco davat tak to bez lasky nejde
casto skutocna laska nepotrebuje aj ten sexualny prejav a to priatelstvo naozaj moze byt vynikajuce a obohacujuce pre oboch ak si obaja uvedomuju ze to je zalozene na laske, pripadne si to aj vzajomne povedia a ze obaja chcu pokracovat v laske vo forme priatelstva bez mysienok na sexualne naplnenie alebo zivotne partnerske naplnenie

clovek moze - lepise povedane mal by mat takych lasok niekolko a nemal by mat z toho nejake vycitky svedomia viny ziarlivosti atd

kolko lasok mas tolkokrat si clovekom
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

citaty o laske :

"There comes a time in every life we find the heart we're looking for."

a prave som pocuval toto -

http://www.youtube.com/watch?v=ew4nfJDJ5fY

"Still Haven't Found What I am Looking For"
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:Lásku necítíš fyzickým tělem, pomocí hormonů. :D Byl jsi už někdy tak zamilovaný, kdy Ti při pomyšlení běhal mráz po zádech nebo ses odpoutával od těla? Uvolňování hormonů nebo energií a pocitů je jen projev působení vyšších vrstev. Nebo když někdo cítí lásku k Bohu, ta už vůbec nesouvisí s hormony (s uvolňováním energií ano). Je to jakési otevření vyšších bran vnímání jiné duše, jejíž Světlo působí tento povznášející pocit (to stejné platí o božské lásce znamenající otevření se vnímání Ducha a jeho Světla).
nemyslím, jde jen o superoptimálně namíchaný endorfiny, při dobré stolici jsou pocity dosti podobné
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od dgm »

Treba Igor Chaun ma sbirku kratkych videi na YT. Znami i mene znami lide se vyjadruji, nektera videjka jsou fakt dobra.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:.. jednu dobu jsem byl hodně zamilovaný do jedné holky.. no dneska už k ní lásku necítím, pač mám vytvořený štít, ale kdykoliv jsme spolu, tak cítím, že kdybych ten štít odstranil, tak k ní propadnu zas .. i tak jí pomáhám, jsme spolu velmi dobří kamarádi a to mě uspokojuje (což je divné, ale prostě cítím, že kdybych k ní nebyl hodný, tak by to bylo špatně) :P >>>> což mě teď nasměřovalo k jedné možnosti, že ty největší kamarádství mezi mužem a ženou vycházejí právě z lásky, protože k žádné jiné holce nejsem tak ochotný jako k ní .. it makes sense .. jsi dobrý Rudo :- )
já to říkám pořád... při hodně intenzivním mezipohlavním přátelství tam skoro vždycky něco je (ať už si to někdo z nich přizná nebo ne). :mrgreen:

Osobně mi stačí sledovat kamarády, jak se ke mne chovají, když jsem zadaná a když ne - teď jsem docela dlouho v kuse zadaná a kontakty dost ochladly, protože chlapci loví jinde. Ale nechci jim křivdit a existují úžasné výjimky. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše:
Panda píše:Lásku necítíš fyzickým tělem, pomocí hormonů. :D Byl jsi už někdy tak zamilovaný, kdy Ti při pomyšlení běhal mráz po zádech nebo ses odpoutával od těla? Uvolňování hormonů nebo energií a pocitů je jen projev působení vyšších vrstev. Nebo když někdo cítí lásku k Bohu, ta už vůbec nesouvisí s hormony (s uvolňováním energií ano). Je to jakési otevření vyšších bran vnímání jiné duše, jejíž Světlo působí tento povznášející pocit (to stejné platí o božské lásce znamenající otevření se vnímání Ducha a jeho Světla).
nemyslím, jde jen o superoptimálně namíchaný endorfiny, při dobré stolici jsou pocity dosti podobné
omg :mrgreen:

Pandi, ten mráz po zádech je krásná věc... u mne byl spojený hlavně s počáteční zamilovaností a troufám si říci, že velkou úlohu hrály i hormony. Při delším vztahu je ta láska taková vyrovnanější, klidnější... nebo ne?! Snad kromě těch chvilek po odloučení apod... Samozřejmě příjemné pocity jsou stále, ale trochu jiné....? ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Pavluska »

Maria píše:Joo Rudo,sice nerozumim aj na tolik abych si precetla tvuj uvodni prispevek,ale tema je moooc dobry.
Myslim,ze je chyba ,ze mame jen jedno slovo "laska" pro celou radu emocionalnich stavu a dokonce ho pouzivame i na popis toho co jsme,z ceho vychazime. Pro me ,po vsech mych zivotnich peripetiich,povazuji sebe samu za zdroj lasky a zaroven za soucast lasky kolem mne. Casto se mi ted stava,ze jdu treba po ulici a najednou to prijde :-) ,takove navaly stesti,lasky,..nevim,slovy se to moc popsat neda,ze se se mi z toho kouli slzy po tvari.Zretelne citim ,ze se vznasim.
krásné :wink: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:stav, kdy se nám v těle nahromadí různé hormony, které ovlivňují naše myšlení a zahlcují nás příjemným pocitem
teď je akorát otázka, jak dlouho dokážem tenhle hormon vyvolat, aby jsme tu lásku cítili dlouhodobě
například láska k rodinnému příslušníkovi nebo pejskovi je lehce udržitelná (proč?)
udržet lásku k předmětu či cizímu člověku už je těžší (proč?)
podle mne jsou ve hře i karmické záležitosti a pak také samozřejmě chování druhého člověka.... těžko se udrží láska ve stejné formě, pokud nás druhý nějak víc trápí, zraňuje.... (natož pokud to trvá x životů...). A naopak když nás někdo svým chováním stále mile překvapuje (zase třeba x životů), tak není důvod, aby láska mizela....

Už moc rozumuju, tak se pro dnešek z tohoto vlákna stáhnu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od smajliss »

Pavluska píše: podle mne jsou ve hře i karmické záležitosti
ale to já vůbec nepopírám .. jenom jsem se zaměřil na to, co znamená láska v našem těle :- )
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Marci »

Pratele ,myslim,ze tento film o lasce(ne te hormonalni) rika mnohe http://www.youtube.com/watch?v=uXBExjrKpyo
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Marci »

Pavluska píše:pokud nás druhý nějak víc trápí, zraňuje....
Dlouho mi trvalo nez mi toto doslo. Druzi nas vubec netrapi ani nezranuji. Zranujeme sami sebe tim,ze jim to dovolime resp. nechame se dotlacit tam,kde byt nechceme,delame to co se nam nelibi...A teprve az situace se pro nas stane nesnesitelnou,tak ji resime. Jooo co bych si usetrila,kdybych to zastavila hned. Nemusi jit zrovna o nejake domaci nasili,i kdyz i to jsem zazila,ale vse co koname proti sve vuli nas zranuje. A je to ZBYTECNE. Zacina to malichernosti a muze to koncit i bojem o holy zivot. Zaplat pan BUH uz jsem to pochopila a nedelam nic,opravdu NIC proti sve vuli a rikam to hned(no nekdy mi to par sekund jeste trva). Jenze k tomu, abych k tomuto dospela,jsem potrebovala zacit mit rada sebe samu bezpodminecne.Vazim si sama sebe natolik,ze uz nikomu nedovoluji,aby me tlacil tam,kde byt nechci.A pokud me zranuje co mi dela/rika,hned to povim (trvalo mi to 40let nez jsem se to naucila). A vysledkem je i mimo jine to,ze jsem stastna,laskyplna,vesela a nenutim druhe delat cokoliv proti jejich vuli... Jsme svobodne bytosti,tak si to tu uzivejme v radosti a ne v bolesti :-*
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

Maria píše: Dlouho mi trvalo nez mi toto doslo. Druzi nas vubec netrapi ani nezranuji. Zranujeme sami sebe tim,ze jim to dovolime resp. nechame se dotlacit tam,kde byt nechceme,delame to co se nam nelibi...A teprve az situace se pro nas stane nesnesitelnou,tak ji resime. Jooo co bych si usetrila,kdybych to zastavila hned. Nemusi jit zrovna o nejake domaci nasili,i kdyz i to jsem zazila,ale vse co koname proti sve vuli nas zranuje. A je to ZBYTECNE. Zacina to malichernosti a muze to koncit i bojem o holy zivot. Zaplat pan BUH uz jsem to pochopila a nedelam nic,opravdu NIC proti sve vuli a rikam to hned(no nekdy mi to par sekund jeste trva). Jenze k tomu, abych k tomuto dospela,jsem potrebovala zacit mit rada sebe samu bezpodminecne.Vazim si sama sebe natolik,ze uz nikomu nedovoluji,aby me tlacil tam,kde byt nechci.A pokud me zranuje co mi dela/rika,hned to povim (trvalo mi to 40let nez jsem se to naucila). A vysledkem je i mimo jine to,ze jsem stastna,laskyplna,vesela a nenutim druhe delat cokoliv proti jejich vuli... Jsme svobodne bytosti,tak si to tu uzivejme v radosti a ne v bolesti :-*
parada, pises tak pekne a jasne ako Teal rozprava :mrgreen:

keby mohol clovek si ponechat terajsie vedomosti skusenosti filozofiu a vsetko kam az dusevne dospel a s tym vsetkym sa vratit o desiatky rokov dozadu...akoby to bolo ine...
teraz len dufam ze tie pouzcenie uz nezabudnem a budem ich automaticky aplikovat
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Marci »

ja vim,ze uz nezabudnu. :wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

:wink:
:!:
:idea:
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:
Pavluska píše: podle mne jsou ve hře i karmické záležitosti
ale to já vůbec nepopírám .. jenom jsem se zaměřil na to, co znamená láska v našem těle :- )
já vím, já vím... jen jsem to doplnila. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Pavluska »

Maria píše:
Pavluska píše:pokud nás druhý nějak víc trápí, zraňuje....
Dlouho mi trvalo nez mi toto doslo. Druzi nas vubec netrapi ani nezranuji. Zranujeme sami sebe tim,ze jim to dovolime resp. nechame se dotlacit tam,kde byt nechceme,delame to co se nam nelibi...A teprve az situace se pro nas stane nesnesitelnou,tak ji resime. Jooo co bych si usetrila,kdybych to zastavila hned. Nemusi jit zrovna o nejake domaci nasili,i kdyz i to jsem zazila,ale vse co koname proti sve vuli nas zranuje. A je to ZBYTECNE. Zacina to malichernosti a muze to koncit i bojem o holy zivot. Zaplat pan BUH uz jsem to pochopila a nedelam nic,opravdu NIC proti sve vuli a rikam to hned(no nekdy mi to par sekund jeste trva). Jenze k tomu, abych k tomuto dospela,jsem potrebovala zacit mit rada sebe samu bezpodminecne.Vazim si sama sebe natolik,ze uz nikomu nedovoluji,aby me tlacil tam,kde byt nechci.A pokud me zranuje co mi dela/rika,hned to povim (trvalo mi to 40let nez jsem se to naucila). A vysledkem je i mimo jine to,ze jsem stastna,laskyplna,vesela a nenutim druhe delat cokoliv proti jejich vuli... Jsme svobodne bytosti,tak si to tu uzivejme v radosti a ne v bolesti :-*
Maruško, jj, však ano... jsem dnes také někde jinde než před x lety (dnes mám pusu prořízlou až moc). Ale hodně lidí to ještě neví a někdy je lepší od nějakého "trapiče" prostě odejít, vzchopit se a v dalším vztahu to pojmout jinak (mezitím si to v klidu vyřešit v sobě). A vlastně tím nemyslím jen vztah partnerský. Někdo k sobě s někým prostě nepasuje.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Pavluska »

jinak k věci - pro mne je láska to, že máme druhého rádi pro jeho vnitřní kvality (i drobné chyby, neřesti) a už nás tolik nebere vnější šlupička... takže milujeme toho druhého i když stárne, mění se (vzhledově), případně onemocní (jasně, s vitarianem ani letadlo nespadne, ale víme... :wink: ) a přejeme mu jen to nejlepší... Ale neznamená to, že každý den musíme plout na růžovém obláčku a vše mu "dovolit". :) Tak jak psala Marie - říct "tak tohle už se mi moc nelíbí"... prostě nežít v přetvářce.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: (jasně, s vitarianem ani letadlo nespadne, ale víme... :wink: ) .
trochu od veci ma napadlo stare ravidlo za sociku - clen strany nemoze byt trestany ako kriminalnik a ked to uz inak neslo, tak sa najprv zo strany vylucil a az potom ho mohli policajti vysetrovat

s vitarianom lietadlo nespade pretoze po zjedeni stravy v lietadle uz nie je vitarian :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

vdaka dgm za tie linky, bol som fascinovany pocuvat reakcie tych ludi na otazku - co je to laska

kazdy teda mame svoje nazory vsakano

ale stejne mi to nedalo rozmyslat nad tym preco prave ti ludia co maju take nazory na lsaku su prave ti slavni a ako to je ci su slavni preto ze na lasku proste kaslali alebo nemali syastie alebo nepochopili a atk im ine nezostavalo ako ist za slavou kariorou a mocou alebo

ci preto ich ludia spravili slvanymi a vzali si ch za svoje vzory a vytalcili ich hore v rebrizku slavy a popularity ze ti ludia prezentovali to co bezny clovek v sebe tiez trpi a mu chyba...

etse som nedopozerla uplne vsetky, tak este pocakm ci tam nenajdem nieco pozitivne zaujimave

Viewegh odcituje Plzaka ako svoj nazor

Panenka - futbal to je nieco ine to neni laska , laska to je nieco medzi 2 ludmi najlepsie medi muzom a zenou :mrgreen: , tak to je presnejsie ako dloubak z pokutoveho kopu

Ringo Cech - narodil jsi se proti sve vuli, tak to nejak zijes a jsi nasranej , je toto reprezentacia ceskej narodnej psychiky ?

skoda ze sa napytal radsej obycajnych neznamich ludi, ale skutocne to pozerat je velka skola, vdaka dgm.
5 2 8
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

och vdaka uz sa tesim, zaujima ma co o tom hovoria zenske, vsakano, aby som vedel ako im ulahodit :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

podla mafianskeho bosa, nahody sa deju len ludom ktori na nahody veria

prave pred minutami som dostal mail od Petka :

The Razor's Edge Newsletter
For People Who Live Life in the Pursuit of Excellence

"What's Love?"
by Peter Ragnar

Perhaps we can start by saying what it isn’t. It isn’t just a word. It isn’t just a thought. It isn’t just an emotion. It’s quite important not to mistake love for these. Love’s power to transform a person’s life cannot come from anything so superficial. We’ve all seen emotions flip-flop. We’ve all seen people change their minds. We’ve all had people tell us they love us and not mean it.


"Love is much more than self-expression."

priblizitelno :

Mozno je dobre zacat tym si povedat, ze co laska NIE je. Nie je to len slovo, nie je to len myslienka, nie je to len emocia.
Je velmi dolezite nepomylit si lasku s tymito.
Sila, schopnost lasky zmenit cloveka a jeho zivot, nemoze prist z nicoho tak povrchneho. Vsetci sme videli emocie sa preklopit, ludi povedta nieco opacne, ludi zmenit ich nazory a rozhodnutia.
Vsetci sme zazili ako nam ludia povedali ze nas miluju a pritom to nemysleli.

Laska je ovela viac ako prejav a vyjadrenie sa.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

pokracovanie

Love isn’t a mental process. The mind wants to identify, control, and possess that which it claims to love. For instance, if you proclaim, “I just love that car,” what do you want to do with it? Claim it for yourself, drive it, own it, and park it in your garage? That’s the nature of the mind.
So, when love is just an expression, other
motives may be hidden behind the words. The mind can only spoil that which it claims to love.
I’m not saying to stop verbally expressing love.

Laska nie je myslienkovy proces. Mysel-Ego chce identifikovat kontrolovat vlastnit to co tvrdi ze miluje, napriklad, ak prehlasite :
" Ja milujem to auto " (hm ono to znie dost blbo v porovcnani s AJ ?
co s tym chcete urobit ?
Privlasnit si ho, jazdit na nom, vlastnit ho a parkovat ho vo vlastnej garazi
to je podstata mysle-ega.

Takze pokial laska je len vyjadrenie,prehlasenie, ine motivy su za tym schovane.
Mysel-Ego moze iba pokazit to co tvrdi ze miluje.

Ja ale nehovorim aby ste prestali aj slovami vyjadrovat lasku
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

pokracovanie c 2

I only want you to look deeper. To take another look at love is respectful. Love and respect work together. Re means again and spect means seeing. Consider the words spectacle, spectator, or inspect: they all imply carefully looking. The effort to look deeply into someone, to see
their true essence and inner beauty, to respect them, is to love them. Love sees and honors life, asking nothing in return.

Len chcem aby ste sa pozreli hlbsie. Pozriet sa znovu na lasku je respekt. Laska a respekt pracuju spolu.

RE-SPECT :

RE - znamenaznovu zase opat
SPECT - znamena vidiet pozriet pozorovat

zvaz si slova spectator spectacle alebo inspect vsetky implikuju pozorne pozeranie videnie prehlaidku


Usilie pozriet sa do nikeoho do hlbky, vidiet ich skutocnu podstatu a vnutornu krasu, respektovat ich == znamena milovat ich

Laska vidi a ocenuje zivot a neziada nic za to naspat
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

pokracovanie 3

Love is generous, forgiving, and merciful. Love is kind and extends to all. Love doesn’t judge. The one who loves deeply is blissful and filled with peace and radiates this love to all. Genuine love embraces all.

neviem to prelozit dostatocne tak aby som nepokazil krasu a vyznam, sorry

The gift of loving is transformation! How do you know if someone loves you? Not by words, gifts, or tears, but because of the person they’ve become by loving. One who loves is illuminated and permanently changed by it, and the light of that love shines like the sun upon all!

Dar lasky je zmena. Ake vieme ze nas niekto miluje ? Nie cez slova dary alebo slzy, ale vieme to tak ze akym sa stali clovekom vdaka laske. Ten kto miluje, je (illuminated ?) a trvalo zmeneny laskou a svetlo tej lasky ziari ako slnko na vsetkych

That’s the light from Turtle Lake this morning!

To je svetlo z jazera korytnaciek dnes rano :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od smajliss »

http://www.youtube.com/watch?v=WPQuVTkvHuc
já to sice nechápu, ale podle něho a jí je láska = boh :
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

dgm píše:Tak to me tesi, ze te to zaujalo :)
Tyhle jsou obzvlaste skvostne

Jitka Molavcova
http://www.youtube.com/watch?v=jY0Cseskpxs

Raduza
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=c ... 8514,d.ZWU
vdaka dgm, zeny zachrania nielen svet ale aj kralovstvo ceske

Jitka je super energia - dobro existuje

Raduza - hm priznam ze jej hudbu neznasam je pre mna totalne nepocuvatena tak som pesnicky preskocil, ale tie
jej odpovede na otazky == prekrasne vybrusene diamanty
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

dgm píše:Tak to me tesi, ze te to zaujalo :)
Tyhle jsou obzvlaste skvostne

Lucie Bila
http://www.youtube.com/watch?v=7C8uaA76JlI

atd, je jich vic
ma niekto link na to videjko s motylom na zimaku ?

to by som chcel strasne vidiet
5 2 8
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

dgm píše:Koncert v Povazske Bystrici

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=l ... NKNiAboWDg
perfecto, gracias, senorita
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od bukaj »

dgm píše: Tyhle jsou obzvlaste skvostne

Jitka Molavcova
Teda, Jitka mě dostala. Nejde ani slovy vyjádřit, jak moc. To jsem nečekal.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

prave som pocul nieco o vinocicach co presne sedi aj na lasku :

Xmass is not what you get, but you give

Vianoce (laska) nie je to co dostanes, ale to co das
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od Syrovozrout »

Wwwtf is democracy?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:Wwwtf is democracy?
myslim ze to slovo vzniklo spojenim prezyvky a mena toho knazav Egypte (hoci to meno znie grecky ?)

co vymyslel ako formalne zrusit otroctvo aby nebolo treb retaze a drabov teda dozornych vojakov a aby ptroci robili dobrovolne s nadsenim a snazili sa sami od seba robit viac lebo budu v iluzii ze to robia pre seba

ten chlapek sa vola Kratos a za ten napad ako to zariadit ho ostatni knazi prezvali DEMON - bol to diabolsky plano

takze ho zacali volat :

Demon Kratos a z toho potom ten system co vymyslel sa nazvol demon - kracia

lebo aby si to ludia nevsimli tak masam to zmenili na demo-kracia a potom demokracia
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: co je to LASKA ?

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Odpovědět