Keby ste sa museli rozhodnut ...

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od smajliss »

http://www.youtube.com/watch?v=HwbY12qZ ... age#t=1321

Tady jeden chlapík si udělal tu práci a vytvořil žebříček potravin a hodnotil nutrient density (nevim jak to přeložit) jednotlivých potravin. No a výsledek je takový, že jablka jsou úplně nejhorší z celé kategorie: ovoce. To znamená, že mají úplně malinko vitamínu/minerálů oproti třeba rajčatům, nějaké odrůdě třešní nebo kokosovém ořechu či avokádu

tolik můj názor na jablka a proč jsem je nezařadil do svého top3 .. znalost života :- )
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od s.arik »

Já jiný než starý kokos nikdy neviděla :) tak mě ani nenapadlo, že se myslí mladý.

Rawimo, už si to určitě psal, ale proč ještě jsou vlašáky lepší než lískáče, krom poměru omega 3 a 6? Někde se tvrdí, že se vlašáků nemá jíst moc, kvůli nějakým tříslovinám nebo čemu, to je pro mne nevýhoda, potřebuju 100 - 300 g ořechosemen denně, ten rozptyl zohleďnuje, zda jsem měla nebo neměla půlkilový jogurt+100 g goudy. Miluju tuky a bílkoviny :oops:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od smajliss »

Minulý rok byl mladý kokos asi měsíc v Globusu u nás v Havířově .. byl jsem z něho úplně nadšený .. člověk se cítí prostě výborně, jak z něho vypije tu vodu .. a když sní aj tu dužinu (která je dost jiná, než v klasickém kokosu), tak je to aj dost syté .. mít ho pravidelně k dispozici, tak si dokážu představit, že jsem většinu roku 100% vita
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od bukaj »

Mladý kokos je parádní. Kupoval jsem na čínském trhu v NYC za dva dolary...Ve vedrech, kdy jsem skoro nemohl jíst, to bylo úplně super. Krom toho jsem zkoušel všemožnou další exotiku, kterou jsem v životě neviděl, ale to už mě moc neoslovilo.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

s.arik píše:...ale proč ještě jsou vlašáky lepší než lískáče, krom poměru omega 3 a 6?...
Myslel jsem hlavně na chuť, nutričně už by to tak moc jednoznačné nebylo :-)
s.arik píše:Někde se tvrdí, že se vlašáků nemá jíst moc,...
Jo, to se někde tvrdí úplně o každé potravině :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

Xion píše:clovek, co nedal na prve miesto jablko, sa este musi o zivote vela ucit.
naprikld z bible

certovska Eva to vsetko s tou fruktozou zacala

suhlasim s tou velmi nizkou koncentraciou skutocnych zivin v jablku
horsie uz su na tom len buchty na pare, dukatove buchticky, biele rohliky a tie nepodarene americke derave lekvarove sisky

ked sa bavime o roznych druhoch ceresni (federalne tresne :twisted: )
tak nutrinional density - koncentracia zivin bude asi najlepsia vo visniach, aj ked ktovie ci to botanici medzi ceresne zaradia,
aspom mezi tresne by mohli
angloblbeckovia to volaju " sour cherries "
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Janek »

smajliss píše:http://www.youtube.com/watch?v=HwbY12qZ ... age#t=1321

Tady jeden chlapík si udělal tu práci a vytvořil žebříček potravin a hodnotil nutrient density (nevim jak to přeložit) jednotlivých potravin. No a výsledek je takový, že jablka jsou úplně nejhorší z celé kategorie: ovoce. To znamená, že mají úplně malinko vitamínu/minerálů oproti třeba rajčatům, nějaké odrůdě třešní nebo kokosovém ořechu či avokádu

tolik můj názor na jablka a proč jsem je nezařadil do svého top3 .. znalost života :- )
Takze na zaklade "jednoho chlapika" mam svuj sad jablek nechat shnit misto anych si zakousl ta krasna domaci bio jablicka smacena tim podle tebe kyselym destem? Ale kdeze :-) jedno dve tri za den si klidne dam... Mam se snad bat, ze mi ta vlaknina uskodi? Preferuji domaci a kupovane v minimalnim mnozstvi (plne ecek, dusicnanu a ja nevim ceho).

A vlasskych orechu mam take par kilo domacich :1))

Koukam ale ze to bretarianstvi frcelo uz v 2007?


Sent using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od smajliss »

Kdeže píšu o kyselých deštích ?:O .. jen si jablíčka papej .. já píšu pouze svůj názor a ten nemusí být správný :br ... jinak to brethariánství mě taky zaujalo :-D
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Xion »

Nazri do Knizky, z Knizky samotnej zivot nepochopis, ani preco tam je jablko. Az ked pochopis, preco jablko, Knizka ti len napovie, ze si isla spravnou cestou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

musi to byt velmi hlboke pochopenie zivota, ked sa vdaka tomu podari aj pochopit jablko

Nature Inteligence mi hovori ze jablko nie

mimochodom prave pred tyzdnom na polnohospodarskej besede tunajsej, ukazovali farmarov na Tasmanii ktori uz 20 rokov systematocky likviduju jablkove sady a vysadzaju ceresne a lutuju ze to nerobili uz ich otcovia a dedovia, ale dohanaju zameskane generacie ako mozu
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Marci »

Osobne nechapu smysl takoveto otazky,ktera se vlastne pta pouze na preference jednotlivcu a ty jsou u kazdeho cloveka na planete ze 7 mild lidi jine.Proto by me zajimalo,k cemu tazatel vlastne tyto odpovedi potrebuje ,jakou maji pro nej(pro me skrytou)vypovidaci schopnost. m:-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od smajliss »

Asi stejný smysl, jako když se lidi ptají na věci typu "jakou posloucháš hudbu, jaká je tvá nejoblibejší barva" .. a někdo se prostě ptá na 3 nejoblíbenější jídla, které by chtěl jíst furt .. co se vám jako nezdá ?:-D
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

Marci, jsme přece v kecárnách, je tady spousta témat s menší "vypovídací schopností" :D takže mě spíš překvapuje, že takové otázky po nějakém hlubokém smyslu se objevují zrovna zde (před pár dny jsem tady na podobnou otázku už odpovídal rudovi) :-)
Pro mě osobně je třeba zajímavé zamyslet se nad tím, jak bych ze 3 potravin složil jídelníček, který by pro mě byl plnohodnotný chuťově i nutričně a to dlouhodobě. Ale jak už jsem psal, je to zajímavé i z jiných stran. Dívat se na to naopak jako na zcela nesmyslnou otázku, to jste imho s rudou docela výjimky :-)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od smajliss »

s.arik píše: mrkev, lískáče, pampelišky, vejce.
Už jsi měla tohle ?:P
http://eshop.lifefood.cz/index.php?main ... ts_id=2384
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše:
s.arik píše: mrkev, lískáče, pampelišky, vejce.
Už jsi měla tohle ?:P
http://eshop.lifefood.cz/index.php?main ... ts_id=2384
Slazeno agáve sirupem...jinak by to znělo zajímavě.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Janek »

Huh, mohu pozadat o relevantni cesko-slovenske zdroje o tom, proc nejist jablka ? :-)
A nejist na chut (pamlsek), na vyzivu, anebo VUBEC?

Opet: ze nekde na najakem ostrove prehazuji jablone na tresne prece neni relevantni pro me, bez dalsich dukazu a informaci...


Sent using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

Běžná jablka z obchodu bych nejedl vůbec např. kvůli tomuhle: http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/ ... -pesticidy
a jinak i ta "nutrient-density" je u jablek opravdu hodně špatná, i ve srovnání s jiným ovocem, takže jabka spíš na čištění (třeba při očistě jater jsou asi nenahraditelná), než jako zdroj živin.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Fiona »

Pokud bych mela opravdu vyjmenovat mou vecnou nej nej triadu, bylo by to:

1) tresne (druh neresim, ale primo ze stromu!!!!!!)
2) jahody lesni, vzacny to druh (mesic z roku????)
3) mlady kokos (vim ze je v nem vsecko a taky to tak citim kdyz ho sejmu)

Prvni dva druhy mam k dispozici jen okolo narozenin, plus minus, kdyz si dojedu tam kde rostou, jinak smula. Treti mam k dispozici kdykoliv mym trhovcum dodaji a ja mam na to :mrgreen: A jeste nejlepe aby byl nablizku manik s macetou, protoze ja se sama do kokosu nedostanu, ani vrtackou :oops:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od smajliss »

bukaj píše:
smajliss píše:
s.arik píše: mrkev, lískáče, pampelišky, vejce.
Už jsi měla tohle ?:P
http://eshop.lifefood.cz/index.php?main ... ts_id=2384
Slazeno agáve sirupem...jinak by to znělo zajímavě.
Dobrý den,
problematika okolo agáve sirupu je nám známá. Má dvě úrovně. Tou první je otázka ohledně „živosti“ agáve sirupu, tou druhou jsou zdravotní přínosy/negativa konzumace agáve sirupu. Dovolím si zodpovědět body postupně.
1) Raw agáve sirup. Ano, udělat raw agáve sirup je nesmírně náročné. Náš agáve sirup však patří k těm světlým výjimkám, kdy se o raw skutečně jedná. Je vyráběn pomocí vakuového odpařovače za teploty do 35 stupňů. Právě proto, že v poslední době vznikají velké pochyby a i v rámci konkurenčního boje se vytáhne ledacos, je náš dodavatel v Mexiku neustále podrobován kontrolám od různých certifikačních autorit, konkurenčních firem apod. V této oblasti panuje velká nedůvěra, ale o kvalitě raw našeho agáve sirupu není pochyb.
2) Otázka „zdravosti“ agáve sirupu – Jako každé sladidlo ani agáve sirup není optimální potravinou a čím méně jej člověk zkonzumuje, tím lépe, to bezesporu. Ovšem pokud člověk nechce sladit pouze ovocem, sladidlo ke svému, i „raw“ vaření prostě potřebuje. Pokud chceme raw sladidlo, moc možností není – palmový cukr ani javorový sirup raw udělat nelze, jakon sirup mění chuť. Jedinou vyhovující alternativou se v současnosti jeví datlový sirup, který jsme si nyní začali sami vyrábět. Má skvělé chuťové i nutriční vlastnosti a pravděpodobně jím nahradíme i to málo agáve sirupu, co nyní v našich výrobcích je.

datlák zní trochu lépe .. asi .. ne že bych byl nějakým pravidelným odběratelem těchto lifefooďáckých sladkostí, ale třeba když jdu do kina, tak si nekoupím popcorn, ale často si místo něho vezmu třeba čokoládu nebo právě tyhle lifefoody sny :- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

ravima píše: takže mě spíš překvapuje, že takové otázky po nějakém hlubokém smyslu se objevují zrovna zde (před pár dny jsem tady na podobnou otázku už odpovídal rudovi) :-)
tvoja predosla opdoved bol len tvoj osobny postoj, nijako to celu probematiku neosvetlilo, skor naopak zatlacil si to do tmavej slepej ulicky

je umenie dat zmysel nezmyslu
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

rudo píše:tvoja predosla opdoved bol len tvoj osobny postoj, nijako to celu probematiku neosvetlilo, skor naopak zatlacil si to do tmavej slepej ulicky

je umenie dat zmysel nezmyslu
A co víc bys chtěl, než "jen" osobní postoj? :-)
Postoj tvůj nebo Marci je taky "jen" osobní, a osobně mu vůbec nerozumím :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
rudo píše:tvoja predosla opdoved bol len tvoj osobny postoj, nijako to celu probematiku neosvetlilo, skor naopak zatlacil si to do tmavej slepej ulicky

je umenie dat zmysel nezmyslu
A co víc bys chtěl, než "jen" osobní postoj? :-)
Postoj tvůj nebo Marci je taky "jen" osobní, a osobně mu vůbec nerozumím :-)
akurat si si myslel ze svojou odpovedou si nieco vyriesil

okrem tvojho osobneho postaoja ma naozaj zaujima preco vobec eixstuje tema ktorej podstatou je obmedzenie, tak kategoricke len na 3 druhy potravin na cely zivot.
povod a dovod tej otazky a temy ma naozaj zaujima, ale je zaujimave aj neochota sa nad tym hlbsie zamysliet pripadne nejake jednoduche odpinknutie

a tiez je zaujimavy tvoj osobny nazor ze len 2 ludia sa nad tym naozaj zamysleli a sa im to vidi divne
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

Je to velmi podobné jako např. "jaké 3 věci na pustý ostrov" a tak podobně, určitě už ses s takovými úvahami musel někdy setkat. Zajímavé spíš je, proč ti tolik vadí, že v tom nevidíš žádný hluboký smysl.
Když si přečteš pozorně celé vlákno, tak snadno pochopíš k čemu takové otázky jsou, vedou k zamyšlení každého jiným směrem (o tom už jsem psal podrobně), inspirují k něčemu (např. buce k vytvoření osobního žebříčku) nebo jen tak k zábavě (pokec). To všechno se zde už v jednotlivých příspěvcích objevilo. Pro vlákno v kecárnách je to určitě více než dostatečný význam :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

motas sa v odpoevedi stale dokola a nic nove, a nejak si sa uplne splietol v tom ak si pochopil ze mi nieco vadi .

ak chcem pochopit pohnutky a mysleinkove pochody, to neznamena ze mi vadia ale ze ma zaujimaju

ja tak nerozmyslam ze ak nieco nie je totozne s mojim nazorom ze mi to vadi, ty ano ? ja to chcem hlbsie pochopit, ovsem iba ak ma toz aujima a toto ma zujima

3 veci na pusty ostrov je neico ine, to je navodenie katastrofy napriklad stroskotanie lode a ktore 3 veci zobrat z potapajucej sa lode, to je hranie sa s katastforicickymi scenarmi a to chapem preco ludia su k tomu pritahovani podobne ako ich pritahuje strach a hroza atd, preco chodili do kina na Hitchkoka a preco teraz pozeraju same katasrtfofy zo sveteneho dreva


ovsem dobrocolne sa rozhodnut obmedzit potrvainy len na 3 ? je za tym tuzba po katastrofe alebo len tuzba v sebaobmedzoavani ?

pozri ak nechces rozmyslat tymto smerom, tak ma ignoruj, ja som sa tou povodnouy otazkou nepytal Teba, ja som ju dal vseobecne a cajal sa vaic roznoroduch odpovedi,, tvoje zmaietnutie pod koberec sice vysvetluje tvoj postoj, ale to nebolo to co ma zaujimalo
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

To nevysvětluje zdaleka jen můj postoj, ale jestli si myslíš že ti ještě někdo odpoví a to úplně jinak než já, tak hodně štěstí, ale vsadil bych se že ne, protože za tou otázkou prostě není nic takového co tam hledáš :-)
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od bukaj »

Za tou otázkou ale vážně něco je. Podívej se už jen na to, jak je položena. Keby ste sa MUSELI rozhodnut... Však si lidé rádi hrají na oběti, a zrovna slovo "musím" je k tomu velmi příhodné, protože se jím myslí, že nás k tomu něco tlačí, něco, co sami neovládáme. Tedy se tím slovem jen snažíme odehrát naší odpovědnost jinam, na to něco a cítit se lépe, že ta odpovědnost neleží na našich bedrech. Žeby strach z toho vzít život do vlastních rukou?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

ravima píše:To nevysvětluje zdaleka jen můj postoj, ale jestli si myslíš že ti ještě někdo odpoví a to úplně jinak než já, tak hodně štěstí, ale vsadil bych se že ne, protože za tou otázkou prostě není nic takového co tam hledáš :-)
no vidis a zamyslel sa dalsi.

do hlbokej vody plavat nechod, nikdy nevies ci vodnik alebo krokodyl, pekne v plytkom bazeniku
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

bukaj píše:...Žeby strach z toho vzít život do vlastních rukou?
Teda tenhle rudův offtopic jsem asi neměl živit, ono to má fakt potenciál lidi zblbnout :D
...nicméně bukaji, když se podíváš na skutečné odpovědi na tu otázku v tomto vláknu, nevěřím, že tam něco takového najdeš a jestli jo tak prosím cituj, to by mě opravdu zajímalo. Jednoduše - spíš než ta otázka jsou nesmyslné tyhle vaše "hluboké" teoretické konstrukce :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

ignorance is bliss, alebo ked sa z plytkosti robi nadradenost
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Janek »

Topic je spatne zvoleny a tak si umim predstavit, ze nektere lidi to irituje az k nepricetnosti, pritom obsah mohl byt ozcela nevinny a inspirativni :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Janek »

rudo píše:
ak chcem pochopit pohnutky a mysleinkove pochody, to neznamena ze mi vadia ale ze ma zaujimaju
I ty filozofe, pochopit neco z psaneho projevu..., casto dotycny muze myslet trochu jinak, nez ty to pochopis :-) jen jesli spis nechces provokovat :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od cepheus »

ravima píše:
rudo píše:Snehurka si taky vybrala jenom jabka a jak dopadla ?
Jo aha... ty se jen zase snažíš procpat tohle do dalšího vlákna :roll:
To je normalni marod, uz nevi kam by tu svoji stupidni antifruktozovou kampan nacpal.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Panda »

smajliss píše:datlový sirup
Datly jsem už dlouho neslyšel, asi jsou už všichni v sirupu.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Syrovozrout »

Tušili jste, že např. hroznové víno má v sobě zhruba obdobné množství cukrů jako lískové oříšky nebo vlašáky ve stejném množství?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od ravima »

Syrovozrout píše:Tušili jste, že např. hroznové víno má v sobě zhruba obdobné množství cukrů jako lískové oříšky nebo vlašáky ve stejném množství?
Ne, protože to není pravda... asi sis spletl vlákninu s cukrama. Ořechy mají cca 5x míň cukrů než víno.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:Tušili jste, že např. hroznové víno má v sobě zhruba obdobné množství cukrů jako lískové oříšky nebo vlašáky ve stejném množství?
pretoze to je vacsinou voda ?
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od Janek »

Syrovozrout píše:Tušili jste, že např. hroznové víno má v sobě zhruba obdobné množství cukrů jako lískové oříšky nebo vlašáky ve stejném množství?
Kdes na tom byl?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vlašský_ořech - jen 3% sacharidu



Sent using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od s.arik »

rudo píše:ovsem dobrocolne sa rozhodnut obmedzit potrvainy len na 3 ? je za tym tuzba po katastrofe alebo len tuzba v sebaobmedzoavani ?
já v otázce nějak neviděla to omezování se (to mi moc není vlastní), spíše jsem to brala, na čem jídelníček postavit, co mi nejvíce chutná z těch podstatných věcí.
jako hudební hitparáda, vítěze nepouští v rádiu od rána do večera tři písně dokola...jen třeba častěji než jiné písně.
teda, myslím, rádio jsem poslouchala naposledy v práci nuceně před sedmi lety...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Keby ste sa museli rozhodnut ...

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
rudo píše:ovsem dobrocolne sa rozhodnut obmedzit potrvainy len na 3 ? je za tym tuzba po katastrofe alebo len tuzba v sebaobmedzoavani ?
já v otázce nějak neviděla to omezování se (to mi moc není vlastní), spíše jsem to brala, na čem jídelníček postavit, co mi nejvíce chutná z těch podstatných věcí.
jako hudební hitparáda, vítěze nepouští v rádiu od rána do večera tři písně dokola...jen třeba častěji než jiné písně.
teda, myslím, rádio jsem poslouchala naposledy v práci nuceně před sedmi lety...
:mrgreen:

keby sme zostali v duchu otazky
ake 3 piesne by si si vybrala keby si MUSELA ich pocuvat dokola stale a furt a nikdy nic ine ? >:-)

moj vyber : Here comes the sun, sojuz nerusimij, (tretiu si este premyslim ked uzz je to na furt (:-) )
5 2 8
Odpovědět