Co/Kto vas priviedlo k vitarianstvu (rawfoodizmu)?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

rawsome
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 11, 2006 21:34
Bydliště: Toronto

Co/Kto vas priviedlo k vitarianstvu (rawfoodizmu)?

Příspěvek od rawsome »

By ma zaujimalo ci ste presli na surovu stravu iba na zaklade kniziek, alebo nejakej konkretnej udalosti v zivote? Ak to je na zaklade kniziek, tak ktory autor vam najviac vyhovuje? Ja som si nedavno objednal knizku od Douglasa Grahama s nazvom The 80/10/10 diet, tak uvidime co sa dozviem. Taktiez postoj Davida Jubba vyzera byt dost zaujimavy.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Mně přivedl k vitariánství zájem o ekologii a etiku - chystala jsem se přejít z dlouholetého vegetariánství na veganství - a nějak se to zvrhlo :D na vitariánství.
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Laurinka »

Mně k vitariánství přivedly zdravotní důvody, ale nyní jsou mi největší motivací důvody etické... jojo, jak se to myšlení postupně, pomaloučku mění :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já jsem té teorii prostě uvěřil
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

A ja nielen teórii, ale aj vám. Aj keď to nedokážem na 100%, ale zatiaľ len tak invalidne pokrivkávam :oops:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Na nic lepšího jsem zatím nenarazil a dřívější stravování mi nepomáhalo.
magprag
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 25, 2004 20:29

Příspěvek od magprag »

I když jsem byla z lékařského hlediska zdravá, ani přes vegetariánství jsem se necítila dostatečně vitální a plná života, tak jsem hledala proč.... Dostala jsem se náhodou k textu - Evangelium Essejských a www.pust.cz ( tenkrát stráky fugovaly jen pár týdnů ) a zkoušela jsem pročítat další fóra o výživě. Narazila jsem na nich na zmínky o syrové stravě a taky se ocitla na vitariánovi.cz. Ale hrozně dlouho jsem to tady pouze pročítala a sledovala, trvalo mi to, než jsem začala.

Nevím, jakou má vitarián návštěvnost, ale myslím, že to tak provozuje ze začátku hodně lidí. Čekají, až uzrají :D :lol:

Vděčím za to internetu a hlavně provozovateli - autorům -diskutujícím těchto stránek :!: Díky za to, že když jsem :?: , tak se mi tady :arrow: :idea:...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Ahoj, je to rok, kdy jsem se poprvé setkala s vitariánstvím. Odebíráme naše rodina LN a v páteční příloze vyšly reportáže Je libo půst? Od té doby znám Pavla, Terezku, tvx a Advída. Přiznám se, že mě to nejdřív nasměrovalo na pust.cz a potom sem. V té době jsem už několik let nejedla maso a snažila se "zdravě žít". Je zajímavé, co si člověk jako jedinec představí pod slovy zdravé stravování :P :P Měla jsem období pěstování soji, vlastní recepty z ní, potom období zdravého pečiva, období obohacených jogurtů ... Potom mě to v hlavě secvaklo. při pročítání těchto stránek jsem narazila i na diskusi , kde tvx probíral s Johnym reportáž v lidovkách ještě z předminulýho roku. Ten časopis jsem doma taky našla (schovávám dětem na vystřihování, když potřebují obrázky do školy) a přečetla si to ještě jednou. Prostě jsem to pochopila, až když jsem to pochopit měla!!!! Prošla jsem si prvníma 1 půsty, po čase i nějaké 3, jednou týden, nikdy jsem dál nedošla, ale chci!!! Rodině jsem začala vyrábět nové dobroty, které se chytly. Ani nevíte, jak jsem přivítala nemoc u dětí, nenásilně a názorně si vyzkoušly, jak vypadá a co dokáže půst. Bylo to jen slabé nachlazení, ale s úspěchem vyléčené. Ještě se omlouvám, že píšu děti - jeden je dopělý, a starší dcera bude co nevidět, nejmladší je moje 13,5 letý děťátko. Njn, maminka se nezapře, že? Ještě musím napsat, že důležitým momentem bylo, když jsem si na internetu přečetla nějakou školní práci Terezky. A dakší a neméně důležité bylo, když mi na mou prosbu zaslala Jana - sluníčko práci na e-mail s pěkným dopisem k tomu. Parádní podpora. V té době jsem tady ještě nebyla zaregistrovaná. Jani, moc děkuju ještě jednou!!!
No a to je důvod proč sem píšu. Takové moje soukromé výročí, jak jsem se seznámila s vitariánstvím.
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

To je krásné. :) Gratuluji k výročí :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
marie pavelkova
Příspěvky: 35
Registrován: čtv lis 25, 2004 19:34
Bydliště: Ostrozska Lhota, CR/Great Dunmow, Uk

Příspěvek od marie pavelkova »

Nazdar, ja pres knizky Normana Walkera, co u nas pred deseti lety vysly(tu prvni mne dala nic netusici, co bude nasledovat, mamca :wink: si pamatuju k Vanocum), to sem byla na zive rok a neco, pak po par letech placani se v ledascem sem zpet "doma" u totace raw, tentokrat diky Shazzie`s Detox your world hlavne a raw chocolate!!!!! :D :twisted:
"Don`t worry `bout that, embrace it!!" ;-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

dgm píše:Ahoj, je to rok, kdy jsem se poprvé setkala s vitariánstvím..... .
:) :P :D


vítej :P
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Pár řádek od nové ovečky. S teorií jsem se seznámila v roce 1993 a 1994, kdy u nás vyšly knihy od Dr.Walkera a manželů Diamondových.Také kniha Ryzí energie od S.a L. Kenton byla moc zajímavá.
Ale zůstalo jen u teorie a uvedení do praxe se nekonalo. Celá léta jsem si to zdůvodňovala tím, že jsem lovec (s krevní skupinou 0) a takové stravování bych asi nepřežila.
No a najednou po několikaměsíčních zdravotních problémech se překliklo nějaké tlačítko a ze dne na den jsem celé stravování převrátila naruby.
Od 1.června se snažím jíst pouze syrovou stravu a dnes mám druhý půstík. Okolí nechápe a všichni prohlašují, že se to přeci nedá vydržet. Ale zatím je to docela snadné,až na to, že pro rodinu musím vařit dál. Uvidíme, jak dlouho bude kdo odolávat.
Vitariánské stránky jsem objevila minulý týden a strávila jsem dost času čtením příspěvků,článků a diskuse.Ale je to vše moc moc zajímavé a poučné.
Včera jsem si objednala na Biosféře balík a většina dobrot je od Terezky. Tak už se těším, až vše dorazí. Mějte se všichni pěkně. Zdraví Renata
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Reni, vitaj! Tu je tiež Renáta - a tiež nula :lol: , ale ako lovec sa rozhodne necítim. :roll: Držím ti palce a teším sa na tvoje skúsenosti. Ako sa ti páčia pôsty?
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Už jsem i dříve držela jednodenní půsty,tak to zvládám dobře. Ale delší jsem ještě nezkoušela. Nevím, kdy se odhodlám. Trošku mě bolí hlava. Myslím ale, že to nemá nic společného,protože to není nic neobvyklého.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Bolesť hlavy sprevádzala aj moje pôstovacie začiatky, vedela trvať aj 2 -3 dni. Bol to jasný prejav detoxikácie. Organizmus sa bránil a chcel svoju kávičku :wink: Potom to odznelo, vyčistilo sa to. Už ma hlava pri pôstoch dávno nebolí. :wink: Neboj, to bude dobré, je to dobrý prejav a tak ho tak ber :lol:
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Aby se tělo nebránilo, když bylo zvyklé na denních 5 dávek kávy (typu presso). Asi má absťák. Ať si zvyká :D . Ale těšila jsem se na nachystaný meloun a třešně a nektarinky atd.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ahojky Renčo :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

:) hodně krásných slunečných syrových dní. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renča »

Děkuji Sluníčku i Pavlušce za přivítání.
osmacice
Příspěvky: 25
Registrován: čtv říj 18, 2007 15:00

Příspěvek od osmacice »

Já se k tomu od vegetariánství dostala díky knížce Mike Nash: Aggressive health
Dlouho jsem tušila,že je to ta správná cesta a tahle kniha mi dala správný směr a zdůvodnění věcí,u kterých jsem si nebyla tak jistá.
Infinite love is the only truth, everything else is illusion. www.davidicke.com
Uživatelský avatar
Pavli
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 05, 2008 20:29

Příspěvek od Pavli »

já jsem o vitariánství ješte nedavno nevědela vůbec nic, až jsem jednoho dne narazila na vaše stránky, přečetla nějaký knížky od N.Walkera a můžu říct, že mě to dost zaujalo. doufám, že mi to nadšení dlouho vydrží 8) . Je tu někdo vitarián na 100%?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

ja sem na to presel ze zdravotnich duvodu. Postupne sem zjistoval ze mi po nekterych potravinach(salatu, ovoci) neni tak spatne jako tech "normalnich". Postupne sem tridil a tridil az sem prisel na to, hlavne diky internetu a raw strankam, ze clovek muze zit na zive strave a vetsinu tech s*acek, co do nas cpou z reklam a obchodu vubec k zivotu nepotrebujeme :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pavli píše:já jsem o vitariánství ješte nedavno nevědela vůbec nic, až jsem jednoho dne narazila na vaše stránky, přečetla nějaký knížky od N.Walkera a můžu říct, že mě to dost zaujalo. doufám, že mi to nadšení dlouho vydrží 8) . Je tu někdo vitarián na 100%?
Myslim, ze se nas tu par 100%-nich nebo skoro 100%-nich najde :P .
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Co/Kto vas priviedlo k vitarianstvu (rawfoodizmu)?

Příspěvek od marion.orson »

ja tiez patrim medzi zatial-ocumovatelov...iba sa s tym vsetkym zoznamujem ale zatial som to nerozbehla. som celozivotny svezravec a kedysi sa mi predstava raw zdala uplne utopisticka. mam vysoku nadvahu a myslim ze to bol primarny dovod preco som sa zacala zaujimat o zdravu stravu, vsetko to ale ostalo pri teoriach az kym mi priatel neposlal mailom velmi posobivy clanok o tom, ako ma clovek zanesene crevo po dlhorocnej konzumacii vsetkeho mozneho. to so mnou pohlo. zacala som o tom citat viac a postupne som do jedalnicka zaradila viac surovej zeleniny a ovocia. potraviny ktore mi zjavne robili zle, som jest prestala bud uplne alebo ich jem iba minimum.zatial som skusala 2x klystir, pokusy o post nedopadli dobre, ale nemienim to vzdat. este som daleko k tomu aby som si mohla hovorit vitarian, ale chcem sa tam dopracovat.uz teraz sa citim porovnatelne lepsie... drzte mi palce, prosim :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Co/Kto vas priviedlo k vitarianstvu (rawfoodizmu)?

Příspěvek od Fiona »

Drzim :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Co/Kto vas priviedlo k vitarianstvu (rawfoodizmu)?

Příspěvek od epony »

ajked je to beh na dlhu trať, nevzdavaj to. držím palce :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
marion.orson
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 28, 2008 22:06

Re: Co/Kto vas priviedlo k vitarianstvu (rawfoodizmu)?

Příspěvek od marion.orson »

dakujem vam vsetkym...uz som davno nemala tolko pozitivnej energie:)
Odpovědět