Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

riesit kazdy den iba jedlo by ma tiez nebavilo, neriesit ho ale vobec u mna neprospieva. regulujem ak vidim ze nieco robi pravidelne problem, kym sa sleduje spjetna vazba neni myslim nad cim vlastne ani velmi dumat. :)
kdyztak napis viac o tom spominanom temnom vita obdobi.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Myslim, ze zasadni rozdil je videt na prvni pohled, ty sis z toho udelala vezeni a mucila si se, pak se nemuzes divit, ze ti nebylo dobre po vsech strankach... Cokoli je spojeny s nejakymi negativnimi emocemi a nasilim na sobe nemiva dobre plody.
Jina vec je, pokud to cloveku vyhovuje a nemuci se, bere to s nadhledem, ma to vnitrne vyresenya vstrebany, nebojuje...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Souhlasím s tvx. Pokud to lámeš přes koleno budeš mít jen problémy.
Tělo ví samo nejlíp co chce
Kdyby to byla pravda, tak je např. obezita celkem vzácná nemoc, bohužel tomu tak není.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Také by mě zajímalo více...
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...no,já si myslím verux , že Ti to dalo hodně.Vždyť do 14 hod.jíš ovoce,nejíš pečivo,maso,mlíčný výrobky...občas kousek sýra...vdyť Ty jsi vzorňucha... :D

ke vlasům atd. : při prudkým přechodu na vita Ti šla váha hodně dolů a následkem toho začaly padat vlasy,ne díky ovozel.Někomu i při delším půstu a úbytku na váze začnou padat.Co se týká Tvýho stavu při a těsně po vita ...v každým marketu a krámu,na návštěvách,u známých...prostě všude,jsme obklopeni tím co vlastně není k jídlu a jediná překroucená myšlenka ze smyslu : já mám rád něco jinýho....na : já tohle nesmím... dokáže rozházet celý tělo...Je změřeno,že jen když vyslovíš slovo PROBLÉM ,zvedne se hladina adrenalinu ( přitom to na sobě nikdo nepozoruje,pochopitelně ). Např. říkáme : nic není nemožné...,a ono to je : všechno je možné... :) .Negativizmus nás obklopuje:noviny,zprávy,neštěstí,záplavy,neúspěchy ( protože úspěch je na nás požadovaný téměř všude ve formě překonávání běžného...) a my jsme prostě tlačený do toho,abysme uvažovali negativně.Svými emocemi,slovy a myšlenkami se programujeme.Od malička ve škole jsme slyšeli : nezlobte,nevyrušujte,nekřičte,nedělejte to...to tak strašně láká to porušit...viz.: prosíme žáky,aby nelízali v mrazu zábradlí... :D Taky se učím...vyřadit negativa...máme to prostě v sobě.Např. otázka : Doufám,že nebudu nemocný...&...Doufám,že budu zdravý....Já tohle nejím,nebo nesmím...&...Já jím něco lepšího...Prtosím,nemáte ještě ty dobrý hrušky...&...Prosím,máte ještě ty dobrý hrušky?...Bylo to neskutečně strašně dobrý...&....Bylo to skutečně moc dobrý...adt.,atd.

V Bibli se píše: Srdce je zrádnější než cokoli jiného...Platí to jasněže na duchovní stránku věci,ale v přeneseným slova smyslu...hlava a tělo jsou v neustálém souboji a jsou to někdy tak líté boje,že rány jdou někdy až do masa ( u někoho až do tatranky třeba :D )
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

hugo píše:Souhlasím s tvx. Pokud to lámeš přes koleno budeš mít jen problémy.
Tělo ví samo nejlíp co chce
Kdyby to byla pravda, tak je např. obezita celkem vzácná nemoc, bohužel tomu tak není.
tak, i raw lze netrefit optimálně
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

člověk píše: ...Je změřeno,že jen když vyslovíš slovo PROBLÉM ,zvedne se hladina adrenalinu ( přitom to na sobě nikdo nepozoruje,pochopitelně ). Např. říkáme : nic není nemožné...,a ono to je : všechno je možné... :) .Negativizmus nás obklopuje:noviny,zprávy,neštěstí,záplavy,neúspěchy ( protože úspěch je na nás požadovaný téměř všude ve formě překonávání běžného...) a my jsme prostě tlačený do toho,abysme uvažovali negativně.Svými emocemi,slovy a myšlenkami se programujeme.Od malička ve škole jsme slyšeli : nezlobte,nevyrušujte,nekřičte,nedělejte to...to tak strašně láká to porušit...viz.: prosíme žáky,aby nelízali v mrazu zábradlí... :D Taky se učím...vyřadit negativa...máme to prostě v sobě.Např. otázka : Doufám,že nebudu nemocný...&...Doufám,že budu zdravý....Já tohle nejím,nebo nesmím...&...Já jím něco lepšího...Prtosím,nemáte ještě ty dobrý hrušky...&...Prosím,máte ještě ty dobrý hrušky?...Bylo to neskutečně strašně dobrý...&....Bylo to skutečně moc dobrý...adt.,atd.
Také se snažím mluvit pozitivně. :P Slovní spojení - strašně dobrý - si v podstatě odporuje.
Uživatelský avatar
Baska
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 02, 2007 22:00
Bydliště: momentalne Francuzko

Příspěvek od Baska »

ahoj, idem prispiet do tejto temy co mi vitarianstvo dalo a vzalo.som vitariankou uz priblizne 8mesiacov-za ten cas som mala vynimku len jednu pizzu a rybicku-takze celkom fajn si myslim.zo zaciatku mi po tejto strave vznikali nejake ekzemy, supala sa mi koza, ale uz to preslo.ale takisto s tym odislo aj 13kil comu sa velmi tesim-aj ked mam trochu problem s rodinou-lebo sa im to prestava pacit vraj som az velmi chuda-ale snazim sa vysvetlit ze sa citim ovela lepsie.som rada ze som zacala s tymto zivotnym stylom-samozrejme vela krat to bolo namahave odriekanie-ale zvladam to:)mozno by som to mala brat volnejsie...???
Dokazes vsetko, co chces!-preto verim ze sa mi podari vyhrat aj tento boj....
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Baska píše:ahoj, idem prispiet do tejto temy co mi vitarianstvo dalo a vzalo.som vitariankou uz priblizne 8mesiacov-za ten cas som mala vynimku len jednu pizzu a rybicku-takze celkom fajn si myslim.zo zaciatku mi po tejto strave vznikali nejake ekzemy, supala sa mi koza, ale uz to preslo.ale takisto s tym odislo aj 13kil comu sa velmi tesim-aj ked mam trochu problem s rodinou-lebo sa im to prestava pacit vraj som az velmi chuda-ale snazim sa vysvetlit ze sa citim ovela lepsie.som rada ze som zacala s tymto zivotnym stylom-samozrejme vela krat to bolo namahave odriekanie-ale zvladam to:)mozno by som to mala brat volnejsie...???
řek bych, že to je obdivuhodné ba i následováníhodné
a rob to jak ti to vyhovuje, i když já preferuju vuolovou stránku, protože jsem sám neukázněný
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Baska píše:ahoj, idem prispiet do tejto temy co mi vitarianstvo dalo a vzalo.som vitariankou uz priblizne 8mesiacov-za ten cas som mala vynimku len jednu pizzu a rybicku-takze celkom fajn si myslim.zo zaciatku mi po tejto strave vznikali nejake ekzemy, supala sa mi koza, ale uz to preslo.ale takisto s tym odislo aj 13kil comu sa velmi tesim-aj ked mam trochu problem s rodinou-lebo sa im to prestava pacit vraj som az velmi chuda-ale snazim sa vysvetlit ze sa citim ovela lepsie.som rada ze som zacala s tymto zivotnym stylom-samozrejme vela krat to bolo namahave odriekanie-ale zvladam to:)mozno by som to mala brat volnejsie...???
Super :P !
Uživatelský avatar
Baska
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 02, 2007 22:00
Bydliště: momentalne Francuzko

Příspěvek od Baska »

ahoj-tak preslo uz tych osem mesiacov, ale aj s dalsimi asi 1,5kilami-a kedze rodinka nalieha, ale aj iny ludkovia ma varuju(na brigade v prvy den mi majitel hotela vynadal ze som anorekticka a ze hostom sa to pacit nebude)takze som sa rozhodla pribrat nejake tie kilecka-dala som si predsavzatie jest nieco nesurove najmenej raz do dvoch dni-najlepsie obedovat normalne ako ostatni....avsak neviem co je take zdravsie a z coho by som aj nabrala tie kilecka....chcela som rybie maso-ale tu som sa niekde docitala ze je jedno z najnezdravejsich....prosim odporucite mi???vareny spenat len trochu s mliekom je zdravy????ci cestoviny...myslim ze nic z tohto nema na surovu stravu a je mi velmi luto ze idem porusit-ale vazne nechcem vyzerat nezdravo.pomozete????
Dokazes vsetko, co chces!-preto verim ze sa mi podari vyhrat aj tento boj....
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Baška, nechceš sa radšej zamerať na niečo tučnejšie, no zdravé z vita? Nap. oriešky vo väčšej miere, avokádo... Je škoda vzdať sa toho, čo si dosiahla, len preto, aby boli iní spokojní.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

zdravim, co zabera na priberanie je pmn hlavne silove cvicenie, plus kvalitna strava, cize bezne vita veci viac zamerane na kvalitne proteiny a tuky. neni myslim riesenim zacat sa prepchavat nekvalitnym junkfoodom, ak je cielom zvysit hmotnost je treba zapracovat na tom aby telo pochopilo ze je treba zacat budovat viac hmoty. to sa robi prave tym silovym cvicenim, ak sa cvici pravidelne zlepsi sa metabolizmus a ak je strava bohata na vhodny material, telo zacne naberat viac kil.
rozdiel medzi kondicnym a silovym cvicenim je hlavne v zatazeni, to je kratsie ale intenzivnejsie. cize namiesto patdesiatich drepov sa spravi so zavazim len osem napriklad.
nemusi ist prave o kulturistiku, da sa regulovat aby sa naberalo aj viac do okruhla, ak je teda zamerom aby si nebola prilis slachovita.
rodine vysvetli ze v hlave to mas v poriadku, ze na tom pracujes. a tupcov co ta chcu urazat si nevsimaj, alebo im nakopni vlasaky. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

to jsou problemy :lol:
sladke ovoce, orechy a jede to vzhuru :)
a cviceni je fajn vzdycky. :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...ranní koktejl...konopné mléko s rozmix.vlašáky,banán,lžíce medu...tutový kilo za měsíc :-)
Uživatelský avatar
Baska
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 02, 2007 22:00
Bydliště: momentalne Francuzko

Příspěvek od Baska »

dakujem vlelmi ze ste taky zlaty-musim sa priznat ze som uz trochu zacala s beznou stravou-ale aj na to doplacam-brucho ma boli nielen cez den ale aj v noci sa budim na krce.
s tymi orechami a sladkym ovocim som to uz skusala--ale ked som si dala viac orechov tak ma bolel zaludok a avokado uz asi tri tyzdne neviem zohnat-ked aj kupim tak je drahe ale hlavne sa neda jest-tak vazne neviem-ale urcie to nevzdam-akurat mozno ulavim trosku-tak na 70percent budem vitarian...ale dakujem vam velmi-keby je tu tak vacsi vyber ovociaa zeleniny-ale ako sa blizi pomaly zima vsetkeho ubuda:(
Dokazes vsetko, co chces!-preto verim ze sa mi podari vyhrat aj tento boj....
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Pokud jsi takto rozhodnutá, tak je vhodná napařovaná zelenina a různé rýže, pohanky, jáhly atd. vždy jedna z uvedených složek a hodně čerstvé nakrájené zeleniny do toho následně v misce a trocha za stud. lis. oleje, to není taková zátěž pro tělo. Určitě by bylo lepší vita tučnější, kdybys byla tady a dávala Sluněnky, problém by se rychle vyřešil... :) ale když už jsi se takto rozhodla a nevidíš jiné východisko, tak doporučuji opravdu napořované zeleniny (brokolice, faz. lusky atd) prostě výše uvedené s větším množstvím čerstvého, prostě dělenou stravu. A kdyby to šlo alespoň dopoledne udržovat čerstvé ovoce.

Držím palce.

Jo a jak tady psali - sport na rozvinutí svalové hmoty.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

prevzate z b12
mandragora píše:No to jsem rád že to z vás tak pomalu leze... že nejste tak 100% vita. TO jste mohli říct na začátku hned že tento VITA směr je degenerativní jako každý jiný. Nemusel jsem pak ztrácet čas tím, že jsem vám uvěřil... že na 100% raw se člověk cítí zdráv. Proto jsem se ptal... ruku na srdce ať mi řeknete jak jste na tom zdravotně... a všichni tvrdili že lépe... ale zapomněli dodat, že jejich jídelníček není 100% raw a vita... takže to mě mrzí.
tu som este myslim neprispieval, tak skusim napisat ako to vidim.
hoci niesom ortodox stopercentak, impulz k objavovaniu vplyvu neznehodnotenej stravy predpovedam jednou z najrentabilnejsich investicii ktore som zatial uskutocnil.
preventivne sa ale k tomuto hnutiu nehlasim, aj kvoli vycitkam co by mohli vznikat v takychto pripadoch, keby som sa mal zodpovedat za vsetky uchylky co sa vyskytnu.
a tiez v neposlednom rade sam pred sebou.

skusam si teda nezavezne co to so mnou robi, inspiriujem sa novym a triedim dojmy.
pricom zistujem ze velakrat nie je jedlo ten najsilnejsi faktor.

pre mna je vitasmer ako ho chapem prehlbovanim vztahu k sebe samemu a zaroven k tym ostatnym prostrednictvom uvedomovania si egzistencie vo vsetkych sferach, od materialne hrubozrnnych k comu okrem inych radim aj to jedlo, az po mentalne-emocne a spiritualne-energeticke.

postupne sa k tomu hadam priblizim, zatial si nechavam niektore neresti na testovanie v porovnani s cistym vitasmerom.
a tiez zistujem ze velakrat je mozne balancovat jedno druhym. napriklad preslap v jedle regulovat zvysenym dorazom na pohyb, preslap v emociach regulovat energeticky atp.

co som ale chcel napisat, verim v tento system, ze moze ludom prinasat prospech, len treba pristupovat s urcitym naladenim, akozto hybnou a tvorivou silou.

k tomu nam dopomahaj, juch.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Panda »

Teď zrovna je nějaké období chřipkové epidemie, všichni kolem kašlou, mají horečky - tak si přitom říkám, DÍKY ZA VITA A PŮSTY!!! Žádné nachlazení se mě netýká, stále v perfektním zdraví. Tak tohle pak fakt stojí za to.

Osobní poznámka: fuj mms a jiné pomocné metody, teď už uznávám jedině kombinaci vitariánství s půsty, nic jiného není třeba a nic není tak účinné jako tahle kombinace!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

Tak tomu říkám poznatek, ba co dím ! -nestydím se použít i výraz osvícení .. :D hehehehe, že chemie neřeší to co příroda ano a snadno .. (ono totiž snadné to není zpočátku jen pro nás závisláky na dnešním "super životním stylu", kde si auťákama jezdíme stěžovat MuDr-ům, že nás píchá na plicích a ještě se tlučem o parkovací místo) ..
Pando gratulace k uzavření výzkumu sám na sobě !!! :idea: :D :wink:
Co je níže jsem "vykrad", není to ryze moje, jen na to někdo přišel už dáááááávno před náma Mirku:
_____________________________________________________

"Většina lidí zemře na následky užívání léků, ne na svou nemoc."

"Kdo CHCE - hledá způsob. Kdo NECHCE - hledá důvod".

"Nedopusť, aby si tvoje mozkové závity někdo omotal kolem prstu"

"Někteří lidé zůstanou inteligentní, přestože navštěvovali školy"

Vědomou intoxikaci jedy, nazýváme s morbidním humorem "léky",

"Povinná školní docházka je nejlepší cesta k zotročení společnosti"

"Věda má zrcadlit skutečnost, ne mýty vytvářené k podpoře kontrolního systému"

"My všichni žijeme v moři energie, kde myšlenky prostupují skrz každého a skrz vše."

"Věřte, že první den půstu je semínkem, ze kterého jistě vyroste krásný a košatý strom, v jehož stínu si jednou krásně odpočinete...."

"Na světě je jen jeden problém, jen jediný. Vrátit lidem duchovní smysl. Smysl duchovního neklidu. Nelze žít jen pro ledničky, politiku, karty a křížovky..."

"Kde dlí láska, není žádných tajemství."

"Neuvízněte v pasti jakýchkoli filosofických pravd, i když je jimi celé Vaše okolí zjevně zcela prosáklé."

"Žádná stoka není tak hluboká, aby se z ní člověk nemohl vyhrabat ven a být na tom líp než předtím."
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Kometa »

Baska píše:ahoj-tak preslo uz tych osem mesiacov, ale aj s dalsimi asi 1,5kilami-a kedze rodinka nalieha, ale aj iny ludkovia ma varuju(na brigade v prvy den mi majitel hotela vynadal ze som anorekticka a ze hostom sa to pacit nebude)takze som sa rozhodla pribrat nejake tie kilecka-dala som si predsavzatie jest nieco nesurove najmenej raz do dvoch dni-najlepsie obedovat normalne ako ostatni....avsak neviem co je take zdravsie a z coho by som aj nabrala tie kilecka....chcela som rybie maso-ale tu som sa niekde docitala ze je jedno z najnezdravejsich....prosim odporucite mi???vareny spenat len trochu s mliekom je zdravy????ci cestoviny...myslim ze nic z tohto nema na surovu stravu a je mi velmi luto ze idem porusit-ale vazne nechcem vyzerat nezdravo.pomozete????
Těstovinám a obecně potravinám ze pšeničné mouky bych se vyhýbala. A taky ovesným vločkám. Místo toho raději rýži natural či brambory, ty alespoň neobsahují lepek. Mléko také není zdravé.
Nesnaž se přibrat ze dne na den, to by ti moc neprospělo.

Třeba co mi chutná a po čem se přibírá je domácí chalva - namleté sezamové semínko, možné použít raw kakao či vanilku a nějaké sladidlo- med či javorový/agávový sirup.

Další mňamka jsou makové kuličky - mletý mák, sekané ořechy, pomleté namočené hrozinky.

Po takovýchto věcech člověk přibírá, ani neví jak :oops: A je v tom hodně vápníku.

Také naklíčená pohanka je kaloričtější než ovozel a přesto moc zdravá. Když si do ní dáš třeba lžíci kokosového oleje a trošku něčeho na ochucení, taky to bude kalorická bomba.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Teď zrovna je nějaké období chřipkové epidemie, všichni kolem kašlou, mají horečky - tak si přitom říkám, DÍKY ZA VITA A PŮSTY!!! Žádné nachlazení se mě netýká, stále v perfektním zdraví. Tak tohle pak fakt stojí za to.

Osobní poznámka: fuj mms a jiné pomocné metody, teď už uznávám jedině kombinaci vitariánství s půsty, nic jiného není třeba a nic není tak účinné jako tahle kombinace!
ANO.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:
Panda píše:Teď zrovna je nějaké období chřipkové epidemie, všichni kolem kašlou, mají horečky - tak si přitom říkám, DÍKY ZA VITA A PŮSTY!!! Žádné nachlazení se mě netýká, stále v perfektním zdraví. Tak tohle pak fakt stojí za to.

Osobní poznámka: fuj mms a jiné pomocné metody, teď už uznávám jedině kombinaci vitariánství s půsty, nic jiného není třeba a nic není tak účinné jako tahle kombinace!
ANO.
taky se rád připojuji k pomocným metodám, ovšem půst je nyní u mne bohužel taky fuj
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Hugo z Hor »

buc11 píše:taky se rád připojuji k pomocným metodám, ovšem půst je nyní u mne bohužel taky fuj
Taky se připojuji a s půstem jsem na tom podobně - nyní prožívám bezpůstové období >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:taky se rád připojuji k pomocným metodám, ovšem půst je nyní u mne bohužel taky fuj
Souhlas. Dávám jen jedničku týdně a dělat delšího půsta takhle v létě mi přijde působit na sobě násilí. Všade přehršel čerstvýho ovozelu a při tom půstovat? E e :(
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

Jindro, klepals už někdy kosu u 21-ky třebas v zimě ? :D :wink: E-e ? Nebo Jo-o ?
Myslím, že dočasná ztráta ovozelu je menší zlo, proto mu dám přednost v létě.

A vůbec lidičky, kdo Vám nakukal, že půst je procházečka růžovoučkým sadíčkem ?
"Koho jste potkali, co Vám to nalhali" .. :D (:-)
Půst je přeci o odříkání "světských" lahůdek, m.j. i ovo-zelu, že jo ? Nebo ne ? :wink:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Panda »

Přesně
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jindro, klepals už někdy kosu u 21-ky třebas v zimě ? :D :wink: E-e ? Nebo Jo-o ?
Myslím, že dočasná ztráta ovozelu je menší zlo, proto mu dám přednost v létě
Vedeš 1:0, dostals mě :) Dat delší půst v zimě musí bejt kůli tomu klepání kosy ešče horší než teďko v létě, to teda dávám souhlas. Obdivuju MichalS, kterej poslední zimu dal třicítku, to zírám. A tak ani nevim, kdy dám tu 21ku, kterou plánuju jako osobní rekord.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

Ale nééé, nejde o to někoho dostat, jen to mám vyzkoušené na svojí kůži a v době ještě jako marod s lymfatickým (výměníkovým) systémem.
Tudíž to bylo peklíčko trochu naruby a musel jsem přitápět někdy v červenci-srpnu r. 2006 malýma plynovýma kamínkama (!!!), abych ten deficit teploty ustál, klima-radiátor co máme "shůry" mi tenkrát nějak moc nestíhal. :)
Ale prej klepou kosu celkem i zdraví, pro ztrátu tuků, tak nevím ..

Jinak není nic jednoduššího, než vzít kalendář a posadit si svůj půst kam nejlíp Ti bude pasovat. :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od buc11 »

nelíbí se mi slovo odříkání
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Panda »

Vždyť i samotné vitariánství je dobrovolným odříkáním, jistě by se našlo dost "požitků" na které by se dalo snadno zvyknout a užívat si, kdyby to člověk nereguloval rozumem.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od s.arik »

aaach, včera tu tak krásně voněla grilovaná klobása...
naštěstí, odjakživa mi uzeniny voněly, ale nijak valně nechutnaly, takže si ani moc neodříkám :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

A co slůvko sebe-ovládání, lepší ?
Odříkání Buci nevoní nikomu, to je normálka.
Ale dneska jdu díky němu po ulici a smradící kuřáky mám za voly, (sebe kdysi nevyjímaje) .. :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Renáta »

A vy ste nečítali Bucov denníček - tuniakový šalátik, burčiačik? :wink: Raj na Zemi - Buc pôžitkár :D Keď to jeden vie tak friško vyklopiť :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

My tam nelezem : "Odstup Satane, i s burčákem a salátem a uzeným !" .. hehehehe :D :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od buc11 »

snad o trochu lepší
ovšem jestli to znamená, např., že se najednou někdo prohlásí nekuřákem a nastává sebeovládací boj takto vytrvat, tak já např. žádné sebeovládání v tomto projevovat nemusím stejně jak u svého jezení, akorát můj svojský stravovací schema nemusí být naprosto totožným s
kéž by můj první a asi ne poslední tuna salát bylo to nejhorší
a když se nedá jinak tak raději záměr a vůle
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Renáta »

Jasné, že tuniakový šalát nie je to najhoršie. Omnoho zložitejšie sa mi zdá nepiť viac ako 3 dni počas pôstu (a nemyslím burčiak :wink: ) a to ty dávaš ľavou zadnou :D Tak nejaký tuna salát...škoda reči.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:snad o trochu lepší
ovšem jestli to znamená, např., že se najednou někdo prohlásí nekuřákem a nastává sebeovládací boj takto vytrvat, tak já např. žádné sebeovládání v tomto projevovat nemusím ..
No to je samože blbost, žít ve stresu, "o co že jsem to já blázen přišel" .. né, vážně se dnes mám za bejvalýho vola a stav bez smradu si vychutnávám zrovna jako kdysi s ním.
Ale jedno vím jistě - kuřák co Ti řekne, že mu válec ráno (např. na hajzlíku, jen co odevře oči) chutná tak Ti lže.
Kašle, dusí se, dáví se, jen aby se "rozjel" a moh sloužit nikotinovýmu pánovi další den .. po kafi už je to lepší a zbytek dne si namlouvá co že to má za dobrotu. :wink:
Tož už asi tak jen k tomu.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od mira »

Mám dojem, že někteří hulí jen kvůli tomu, aby zapadli do skupiny, zaměstnali ruce,
mohli světácky gestikulovat a vypadat zajímavě. :)

Dobrovolně jsem si odňal od ústí mnohé, ale získal ještě mnohem víc. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

A máš správnej dojem. :) (i správnej závěr z toho - o tom ústí, poněvadž kudy jinudy, než ústím si dokážem nejvíc huntovat trupy jedama, že jo ? ).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Panda »

Má přítelkyně je z Ústí. :? :?:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

Tak to máš blbý .. :? (:-) :D
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od mira »

To by mohlo vyústit do nadlabem se. :o
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od cepheus »

Taaak, a nebo nad orlicí (i pod orlicí) že by jsme rozdělali gril a nadlábli si jí pak trupy k prasknutí?
Otázkou Míro je, co by na to orel s orlíky .. :D
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od mira »

Když bylo orlíčkovi šoufl, krteček zvěroléčitel si napravit jej troufl. :|
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Panda »

...poté co kapitalisticky vykořistil půlku palouku finančně značně znevýhodněným zaměstnáním při manufakturní výrobě oděvů pro vlastní spotřebu made in Hanoi jen Rákosníci kmitali.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od mun »

Dalo:
Vyléčená ulcerozní kolitida, velmi pomalý návrat pigmentu u vitiliga.
Taky nadhled, jak celý tenhle svět funguje, až bych řekl takové pozření červené pilulky. Už nevěřím zdravotnictví, školství, historii atd.

Vzalo:
Mám naštíplý zkažený zub a chci věřit tomu, že to optimální syrová strava spraví. Nějak cítím, že delším půstem by to šlo, ale moc se mi nechce. Pak mi to vzalo cca 1/4 váhy.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Renáta »

mun píše:Dalo:
velmi pomalý návrat pigmentu u vitiliga.
Vďaka. Pošlem túto skúsenosť ďalej - kamarátke sa vitiligo postupne rozširuje. Toto ju iste bude inšpirovať. Si dôsledne vita?
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od mun »

Renáta píše:Si dôsledne vita?
No úplně důsledně ne. Tak 1x - 2x týdně mám něco vařeného. Třeba týden jedu jen ovoce a zelené (saláty, celery apod.) a pak dostanu chutě, tak si dám vařený jídlo, pokud možno aspoň bez chemikálií (třeba předevčírem to byly špagety pomodoro a nepaster. parmigiano regiano, takže jen sůl). Raději si dám knedlo vepřo zelo udělané bez chemikálií (což znamená vše doma včetně zelí) než nějakou pseudozdravou veganskou náhražku plnou chemie.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Odpovědět