Durian

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:tímto díky ještě jednou Renatě, ale je opětovně namraženej v Brně, kde si ho vyzvednu až po mém martýriu
V pohode, len by ma zaujímal názor na opätovné zmrazovanie (hoci bohvie, koľkokrát bol ten zmrzloun už po ceste do obchodu zmrazený a rozmrazený). Mal si nechať mamu, nech si pochutí :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše:tímto díky ještě jednou Renatě, ale je opětovně namraženej v Brně, kde si ho vyzvednu až po mém martýriu
V pohode, len by ma zaujímal názor na opätovné zmrazovanie (hoci bohvie, koľkokrát bol ten zmrzloun už po ceste do obchodu zmrazený a rozmrazený). Mal si nechať mamu, nech si pochutí :lol:
mama má jiný sortiment

to Tereza: tak 1 ks bych si vzal, a jak peníze?
na účet? v korunách, eurech nebo librách?
aspoň zálohu?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tereza píše:akorát mi vy půlkaři dejte jasná znamení kdo a co. zatim vim jen tvx..
My půlkaři se domlouváme po PM a pak dáme vědět tutovku. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Beru teda jako druhou pulku Slunicko. Jinak, tim ze beru celej jsem mysle, ze to vemu cely i kdyby se pulkar rozhodul ze ne...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

bezva :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

RadkaS píše:No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Preji vam, at ten vas durian je zraly a chutny.
Vim, jake to je zklamani, kdyz clovek otevre nezraly durian :(

V Thajsku stoji kilo 30-50 Bht, asi 20-30 Kc, takze jeden kus prijde na 50-100 Kc podle hmotnosti. V kvetnu se da sehnat jeste lacineji.
Podle me se vyplati nasetrit penize a koupit letenku. Cerstvy durian chutna vyborne. A nejenom kvuli durianu, vzdyt tam je tolik ovoce o kterem se nam tu ani nezda. Takovy cempedak je treba podle me jeste lepsi nez jackfruit.

Ty letecky dovazene jsou utrzene nekolik dni pred idealni zralosti, takze vetsina se vubec neda srovnavat s temi, ktere dostanete v Thajsku. I tak jsem tu v Dansku letos koupil docela hodne kusu, ktere byly velmi chutne.
Tak doufam, ze take budete mit stesti.

Darek k vanocum pro manzelku :roll:

Obrázek

a tricko:

Obrázek
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

xhitv píše:
RadkaS píše:No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Vyborne!!! Hlavne se o nej pak prihlas, protoze ani nevim, jak vypadas :lol:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

RadkaS píše:
xhitv píše:
RadkaS píše:No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Vyborne!!! Hlavne se o nej pak prihlas, protoze ani nevim, jak vypadas :lol:
Neboj Terez, já si své podílníky poznám. ((-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

RadkaS píše:
xhitv píše:
RadkaS píše:No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Vyborne!!! Hlavne se o nej pak prihlas, protoze ani nevim, jak vypadas :lol:
Taky nevím, jak vypadáš, ale durian si utéct nenechám :lol: (pokud neuteču já před jeho "vůní" :lol: )
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

xhitv píše:
RadkaS píše:
xhitv píše: Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Vyborne!!! Hlavne se o nej pak prihlas, protoze ani nevim, jak vypadas :lol:
Taky nevím, jak vypadáš, ale durian si utéct nenechám :lol: (pokud neuteču já před jeho "vůní" :lol: )
:P :P :P
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Terko, připojuji se, 1 ks a možná i kokos. Ostatní v SZ.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

To Neo: ve všem naprostý souhlas. V mym případě je to ted časová záležitost - prostě si tam ted pro něj a další ovoce + teplo zaletět nemůžu, a ani nevíš jak moc bych chtěla.
Přestože makam jak šroub 14-18 hodiny denně tak se mi i občas vyčte že jsem si dovolila si zajet na silvestra na hory...víkendy už neznám...
takže prostě jet nemůžu a tak jsem ráda aspon za tuhle možnost těch fresh nemraženejch trhanejch tři dny před zralostí. pevně věřim že to ti němci budou mít vychytaný a maj na to skilled thajce..
Opravdu už vím jaký je to zklamání otevřít nezralej durian.. :-)
Ještě horší je pmn ale zkaženej přemraženej :-)

No nic těším se a budu doufat..

Jinak brno: bud se bude hned posílat zásilka brňákům a nebo snad pojede nějaká brněnská výprava na sraz, tak by ho mohla vzít.
záloha by bodla ale bez ní to taky přežiju, pár dní anebo dam vědět jamile bude jisto co a jak...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tereza píše: Ještě horší je pmn ale zkaženej přemraženej :-)
To podpíšem, bol to hnus. Ale keďže neviem, aký je naozaj, tak neviem. Som zvedavá, čo napíšete, aký je ten zrelý, čerstvý.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Zkazenej premrazenej durian... z vlastni zkusenosti - hruza a des ;)

Jak tady ale o tom mluvite, tak mi to neda a pujdu si ten zmrazeny dnes koupit. Vyhodou je cena a zaruka, ze je vzdy zraly.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Doubravko, dekuji za tu historku s durianem. Moc se mi to libilo :)

Jo, Penang je durianove centrum v Asii.

http://www.asiaexplorers.com/malaysia/penang/durian.htm
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

:)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

xhitv píše:
RadkaS píše:No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Kdybys souhlasila vzala bych si půlku s tvojí půlky půlky :D- teda nejspíš asi 1/8 z celku??? Původně jsem neměla odvahu, ale když už to budu čuchat, tak by mi přišlo líto neochutnat.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

wlastislawa píše:
xhitv píše:
RadkaS píše:No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Kdybys souhlasila vzala bych si půlku s tvojí půlky půlky :D- teda nejspíš asi 1/8 z celku??? Původně jsem neměla odvahu, ale když už to budu čuchat, tak by mi přišlo líto neochutnat.
Sice nevim, jestli reagujes na me nebo na xhitv, ale verim, ze se na miste nejak podelime :P
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

wlastislawa píše:
xhitv píše:
RadkaS píše:No tak ja si beru pulku od Davida, a jestli chce nekdo z moji pulky pulku, tak dejte vedet, nebot myslim, ze do autobusu to asi riskovat nebudu :lol: .
Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Kdybys souhlasila vzala bych si půlku s tvojí půlky půlky :D- teda nejspíš asi 1/8 z celku??? Původně jsem neměla odvahu, ale když už to budu čuchat, tak by mi přišlo líto neochutnat.
Pokud jsi myslela mě, tak souhlasím, ještě jsem durian nejedla a tak nevím, jak mi bude chutnat napoprvé. :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ja uz se tesim jakto naserviruju doma Anezce, podle jejiho kladneho vztahu k smradlavym vecem odhaduju, ze by ji to mohlo smakovat :c]
Skoda jenom, ze jito pak nepujde posilat do skolky :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

tvx píše:Ja uz se tesim jakto naserviruju doma Anezce, podle jejiho kladneho vztahu k smradlavym vecem odhaduju, ze by ji to mohlo smakovat :c]
Skoda jenom, ze jito pak nepujde posilat do skolky :c]
tak na to jsem fakt :P zvedava. Doufam, ze budes informovat.... a podrobne, prosim :P !
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Pokud se zúčastním (dnes jsem zjistil, že mám na ten den lístky do divadla, ale asi tam nepůjdeme), tak bych taky přišpěl na ochutnání, případně odkoupím od někoho 1/4.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

xhitv píše:
wlastislawa píše:
xhitv píše: Já bych si z půlky půlku vzala!!! :)
Anebo přispěju na ochutnávku :)
Kdybys souhlasila vzala bych si půlku s tvojí půlky půlky :D- teda nejspíš asi 1/8 z celku??? Původně jsem neměla odvahu, ale když už to budu čuchat, tak by mi přišlo líto neochutnat.
Pokud jsi myslela mě, tak souhlasím, ještě jsem durian nejedla a tak nevím, jak mi bude chutnat napoprvé. :)
radko, jestli dobře počítám, zůstává ti čtvrtka. pokud by jsi chtěla mín, já bych si tu osminku vzala zase od tebe. nevím však jak to u durianu chodí, aby se bestalo, že v některé jeho části třeba nic není :lol:
jestli tak dej vědět, děkuji.
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

hihihi a z pulkařů jsou osminkáři....

skoro se za ty tři cítím trapně :-)

mirko tu čtvrtku ti asi věnuju, už se tady na to zlomkování nemůžu koukat :-)

přátelé, aby jste pak nelitovali, zas takový hafo ty dužiny v tom durianu není (aspon pmn)...
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

proto se taky na to ptám :lol: :lol: :lol:
copak vím co to drahé všechno obnáší? ale aspon jsi mě ted rozesmála :P
mirka
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Tereza píše:hihihi a z pulkařů jsou osminkáři....

skoro se za ty tři cítím trapně :-)

mirko tu čtvrtku ti asi věnuju, už se tady na to zlomkování nemůžu koukat :-)

přátelé, aby jste pak nelitovali, zas takový hafo ty dužiny v tom durianu není (aspon pmn)...
jo,jo, taky si myslim, ze by jsi si mela par durianu objednat, neco rozdas (napulkujes, mozna nactvrtkujes) a neco Ti zbyde :lol: . Je to tezky, si napoprve kupovat celej, kdyz vsichni rikaj, jak to smrdi a jak se to neda.... myslim, ze pokud se do nej zamilujem, tak priste uz to o ctvrtkach nebude... jen jestli nejaky priste bude :lol:

Mirko, ja myslim, ze bych si ponechala 1 ctvrtinu :P
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jasně :P
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já můžu ze své půlky poskytnout.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

taxem ho již ochutnal ten mraženec a jsem mezi vyvolenými, ovšem na zhodnocení počkám až ochutím někde ze stroma zralej.
I tak se zatím zařadil na hodně vysoké místo v mém žebříčku, který právě si vypracovávám.
Renato, chystám se do Blavy, možná příští pátek, mám chuť se naplnit někde pivem, třeba v mamutovi, zvu Tě na něco
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:shock: Tak som rada, že si vyvolený :lol: Na to pivo máš chuť po tom duriane alebo aj bežne? Pozvanie je milé, ďakujem. Momentálne riešim, bohužiaľ, úplne iné veci ako pivo. :cry: Nemusíš sa cítiť zauzlovaný :lol:
Keď ale budeš chcieť toho zmrzlouna kúpiť, tak je to predajňa s indickým tovarom Poppy v Dome techniky (hneď vedľa bývalého domu ROH na Nám. Františka Zupku, tam ako je krytá tržnica).
Inak dnes mám zúfalý pocit, že nič nemá zmysel. Ale to len by the way :? A nečakám žiadne komentáre. Idem sa zakopať!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Inak dnes mám zúfalý pocit, že nič nemá zmysel. Ale to len by the way
to mívám v poslední době poměrně dost často. zrovna tuto sobotu jsem se dost upěnlivě zabývala otázkou jak z matrixu vystoupit, nebo aspon jak znovu najít ztracený ružový brejle..
přesto jsem se rozhodla vyhovět systému a jit dneska ke státnici, tak jsem se včera začla učit...myslim že to tam bude dneska ještě docela zajímavé...Bohužel už nemám ani mikromnožství motivace, aby mě to nějak zajímalo...zakopat se pujdu posléze
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše::shock: Tak som rada, že si vyvolený :lol: Na to pivo máš chuť po tom duriane alebo aj bežne? Pozvanie je milé, ďakujem. Momentálne riešim, bohužiaľ, úplne iné veci ako pivo. :cry: Nemusíš sa cítiť zauzlovaný :lol:
Keď ale budeš chcieť toho zmrzlouna kúpiť, tak je to predajňa s indickým tovarom Poppy v Dome techniky (hneď vedľa bývalého domu ROH na Nám. Františka Zupku, tam ako je krytá tržnica).
Inak dnes mám zúfalý pocit, že nič nemá zmysel. Ale to len by the way :? A nečakám žiadne komentáre. Idem sa zakopať!
Měl jsem strašnou chuť vypit bečku, ale už mě to přešlo, ale to jedno dvě bych moh. A je to až za 12 dní, to budeš zas nahoře. Já mám deprese často,, i když při nich jsem taky dost nahoře oproti průměru, spíš nedokážu snést ty eufostavy jako fčil.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Renáta píše::shock: Tak som rada, že si vyvolený :lol: Na to pivo máš chuť po tom duriane alebo aj bežne? Pozvanie je milé, ďakujem. Momentálne riešim, bohužiaľ, úplne iné veci ako pivo. :cry: Nemusíš sa cítiť zauzlovaný :lol:
Keď ale budeš chcieť toho zmrzlouna kúpiť, tak je to predajňa s indickým tovarom Poppy v Dome techniky (hneď vedľa bývalého domu ROH na Nám. Františka Zupku, tam ako je krytá tržnica).
quote]
.
díky katarína za 20:00, ale nemožem najít nám. Zupku, je to v Bratislave?
a ta krytá tržnica to je jako centrálné trhovisko?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To námestie Fr. Zupku je dnes už vlastne Trnavské mýto (sorry za dezinformáciu) - je tam tá krytá centrálne tržnica a dom kultúry Istropolis. Tu je mapa:

http://mapy.zoznam.sk/index.pl?zoom=9&p ... o_id=31517

Predajňa je na Škultétyho ulici - v Dome techniky, Radošínske naivné divadlo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:To námestie Fr. Zupku je dnes už vlastne Trnavské mýto (sorry za dezinformáciu) - je tam tá krytá centrálne tržnica a dom kultúry Istropolis. Tu je mapa:

http://mapy.zoznam.sk/index.pl?zoom=9&p ... o_id=31517

Predajňa je na Škultétyho ulici - v Dome techniky, Radošínske naivné divadlo.
DÍKY, UŽ JSME SI TO i s ženou ujasňovali, kde by to mohlo být.
žena je místní a ona říká centrálné trhovisko trhovisku na miletičove, kde jejich kmen pobývá, ale já si pamatuju z vojny jak sem jezdil na trening do plavárně kryté, tak bylo na šalině napísané to centrálne

včera jsem převzal thurian, už že nebyl ve voze vůbec cítit leccos signalizovalo, a skutečně, ten měl uzrát na stromě asi až v květnu co tam budu, tvrd i chutná jak nezralá dyňa, i ty ostny jsou měkčí než vnútro. A neí poznat přechod mezi dužinou a obalom. Zkusím to ještě nabídnout koze. Situaci jsem využil na protrénování psychoodolnosti a speciálními mentálními cviky se i podařilo. Je pravda, že jsem si pomohl konzumací 10 dekou prošlé Nivy smíchané s 10 deky NSR camembertového typu s bílou plísní vně a modrou uvnitř, natřené na plátech výše zmíněného a ještě v 21:32 jsem si užil a smrad aspoň trochu napodobil.
Ceny sýrů těchto typů jsou dosti nyní zlevněné, pravděpodobně opět hrozí některé nákazy, že to ti bambulové nekupují.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no to je dobrý, carlos tvrdil, že má z toho zamořený auto asi tak na dva týdny a že měl co dělat aby ti to nesežral a vyčkal předání. v podstatě bylo dost náročný jeho s věrkou přesvědčit aby předaný durianový kontraband do brna dovezli a určeným osobám předali, neb chtěli sežrat všechno. a já taky neměla lehký srdce se jich vzdávat.
mohl by být ještě o malinko krémovější pmn, ale ve srovnání s těmi přemrzlouny mi tohle přišlo jako naprostá ambrozie
to co jsemkdy jedla nějaké nezralouny, přemrzlouny a čerstvý v thajsku a malajsii, tak takhle mi to přišlo nejblíž tomu správnýmu
ale pravda je že z té sady co jsem měla čest přes víkend ochutnat nebyly ani dva stejné, čili každej jinej, takže možný je všechno
kdyby to koza nechtěla tak zkus třeba vymyslet jak to zas dopravit třeba kájovi nebo mlejdovi, myslim že o něj měli zájem
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to voněla ta krabice v autě,
to je ale úplně tvrdý a křupavý jak kedlubna a úplně stejné chuti i ta dužina u bodlin jak ten vnitřek, úplně bez vuoně.
Takovej ste tam taky měli?
Ten zmrzlún byl krémový a voňavý.
No jo i podle fotek je vidět na řezu jiná struktúra
Naposledy upravil(a) buc11 dne úte led 30, 2007 10:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

všechny co jsem ochutnala (celkem asi 4 nebo 5) byly krémový a voňavý, některý víc a některý mín ale žádný nebyl jak podrážka ani kedlubna... to je fakt náramný, že zrovna na tebe by padnul jedinej nezraloun, záměr v tom rozhodně nebyl
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:všechny co jsem ochutnala (celkem asi 4 nebo 5) byly krémový a voňavý, některý víc a některý mín ale žádný nebyl jak podrážka ani kedlubna... to je fakt náramný, že zrovna na tebe by padnul jedinej nezraloun, záměr v tom rozhodně nebyl
nevadí, nevím, kdo jiný než já by se s tím vyrovnal lépe
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to je fakt, ne každej má na to to řešit nivou s camembertem a bejt pořád v pohodě...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Kdybys byl dorazil, vážil cestu až k nám
mohl sis vybrati, svůj vlastní durán "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Tak cesta domů autobusem s durianem na klíně dopadla dobře, nikdo mě z přepravy nevyloučil ba ani se nikdo neotáčel :D Při porcování se mrška bránil i ruku mě popíchal, ale zvítězila jsem! Konzistence perfektně krémovitá, slaďounká, jen té "smažené cibulky" tam bylo moc cítit. Ale asi to má tak vypadat. Můj muž vše nakamerkoval, ochutnal a prohlásil že neééé. Tak zbyl celý na mě.
Buci: je škoda že to tak na Tebe vyšlo, jestli chceš můžu Ti ve ČT něco dopravit do Brna, snad v lednici vydrží a na mě je toho až dost, když jeden strávník odpadl. Dej vědět.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Eva Kočí píše:Tak cesta domů autobusem s durianem na klíně dopadla dobře, nikdo mě z přepravy nevyloučil ba ani se nikdo neotáčel :D Při porcování se mrška bránil i ruku mě popíchal, ale zvítězila jsem! Konzistence perfektně krémovitá, slaďounká, jen té "smažené cibulky" tam bylo moc cítit. Ale asi to má tak vypadat. Můj muž vše nakamerkoval, ochutnal a prohlásil že neééé. Tak zbyl celý na mě.
Buci: je škoda že to tak na Tebe vyšlo, jestli chceš můžu Ti ve ČT něco dopravit do Brna, snad v lednici vydrží a na mě je toho až dost, když jeden strávník odpadl. Dej vědět.
není potřeba, věřím, že si to v dubnu vynahradím
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Dobrá.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

při durianovém srazu mi tedy také nepřišlo, že jde nějak cítit, ale než jsem šla na týden k babičce, dala jsem do igel. pytlíku dva kousky durianu - dvě sousta a když jsem nedotčena po týdnu příšla a otevřela lednici....tak musím říci že je to síla. Asi jak jsme v tom tam byli, tak už nám to nepřišlo.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no ale hlavně bych řekla že v tu chvíli už bylo durianu víc jak dva týdny po utržení a víc jak týden po otevření, takže není se co divit :-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je fakt
Odpovědět