Durian

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Durian

Příspěvek od Sluníčko »

kveta píše:mile slunicko,

je to mam radost ze jsi dostala chut na durian...

ja a muj pritel mango s obrazkem durianu jsme autem procestovali spoustu km tak moc jsme ho cheli ale nasli jsme ho jen v tom chebu u victora, kde je a kdy ma durian jsem popsala vyse...jo samo ve varech jsme taky otravovali hodne aziatu s nasim obrazkem durianu...kdyz jsme se ptali proc to nemaji, ze prej by to lidi nekupovali nebot je to drahy...

na victora mam mobil: 721435773 rekni mu ze cislo ti dala ta holka s bambusovou holi a pritelem co si od nej kupovali cely leto durian...

je ale trochu problem ze on nerozumi slovu durian, ted uz si ale zase nepamatuju jestli jsme ho to neanaucili...ve vietnamu se durian rekne sau zin
kdyby porad nerozumel je dobry rict ze jde o ovoce z thajska/thailand co vypada jako jezek a nekterym lidem hodne smrdi...

mej se krasne,
kveta
Tak mu volám, zatím mi nebere telefon, ale budu se snažit dále.
Květuš byl ten durian dobré kvality? Jak byl na tom se zralostí?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mno koukám, že jsem tady založila téma, které tady tak nějak už je, pardón :? :oops: :)

Pokud mi Květa potvrdí, že byl fakt dobrý a já ho příští víkend přivezu, tak vyhlašuji v následujícím týdnu (po 18.11.)durianovou párty :lol: kdo bude chtít, může se přidat.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Sluníčko píše:mno koukám, že jsem tady založila téma, které tady tak nějak už je, pardón :? :oops: :)

Pokud mi Květa potvrdí, že byl fakt dobrý a já ho příští víkend přivezu, tak vyhlašuji v následujícím týdnu (po 18.11.)durianovou párty :lol: kdo bude chtít, může se přidat.
ja chtela typkovi volat, mam cislo od nea, ale nestihla jsem to nez jsem odjizdela, kazdodpadne by to asi durianova vila nejedla kdyby nebyl dobry, uricte budu shanet az prijedu tak muzem udelat hromadnou objednavku/zasilku/zavoz..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je fakt, člověk jde někdy po té nejvyšší kvalitě v místě kde zrovna je, sežene ji, ale takto ji berou jen v tom místě a tam kde žije by ji považoval za střední (týká se dovozových věcí), tak jsem si říkala jestli je velký rozdíl v tom co jí v Au. a co bylo zde, ale máš pravdu, to by se nám pochlubila, že to nebylo k jídlu.

V pondělí mu zase zavolám.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

na druhou stranu uz davno vim ze papaja a mango tam a u nas nikdy nebyly totez, a tady jsem zjistila ze i o ananasech, bananech a avokadech si v CZ muzem jen nechat zdat...

ovsem, i v australii jsou duriany importovany a nikdy jsem tam nejedla stejny jako koupis primo v thajsku..

takze asi tak
ale stejne jako se daj vetsinou snist ty avokada a ananasy u nas, tak asi pujde i ten durian (to ovsem nepati o tom mangu..)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jde to cítit až po otevření nebo i normálně, já jen jestli to v pohodě převezu v autobusu z K. Varů do Prahy :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hmmm hmmm tak jsem mu volala, no snažila jsem se mluvit pomalu a srozumitelně, ale i tak jsem z pána Viktora z Vietnamu dolovala dlouho odpově´d a ta zněla něco v tom smyslu, že neobjednávají zboží, protože jim tam dělají plyn, prý ať zavolám později...takže bohužel párty bude jindy :?

ještě mě napadlo, jestli by ho nemohli mít ve Fruits de France v Jindřišský, tam mívali různé ovoce, jestli ten obchod ještě existuje, nebyla jsem v něm několik let
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pon lis 13, 2006 13:34, celkem upraveno 1 x.
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Dnes kolem pojedu tramvají, tak se podívám. :) Minule jsem tam ještě Fruit de France viděla, ale to co bylo ve výloze se mi nějak nezdálo.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tady je: http://www.fdf.cz/exotika.html Ale je otázka, jestli bude i tam. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

xhitv píše:Dnes kolem pojedu tramvají, tak se podívám. :) Minule jsem tam ještě Fruit de France viděla, ale to co bylo ve výloze se mi nějak nezdálo.
je to by bylo fajn. :)
Přemýšlím, když ho mohl mít Vietnamec v Chebu, tak proč by ho nemohl mít nějaký Vietnamec co obchoduje s ovozel v Praze?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:Tady je: http://www.fdf.cz/exotika.html Ale je otázka, jestli bude i tam. :-)
je tam, uvidíme jestli bude i na krámu a kolik to bude koštovat :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Sluníčko píše:
xhitv píše:Dnes kolem pojedu tramvají, tak se podívám. :) Minule jsem tam ještě Fruit de France viděla, ale to co bylo ve výloze se mi nějak nezdálo.
je to by bylo fajn. :)
Přemýšlím, když ho mohl mít Vietnamec v Chebu, tak proč by ho nemohl mít nějaký Vietnamec co obchoduje s ovozel v Praze?
A nebo v Liberci. (((-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jo :)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

V Jindřišské už Fruits de France není. Skončili 30. září a teď jsou v Bělehradské 94, nedaleko I.P.Pavlova.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

děkuji za tak rychlou informaci :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tak jsem jim tam zavolala na krámě ho nemívají
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

je tam kontakt na Bc. Šulce (na jejich stránkách), nebere mobil, ale jeho spolupracovník mi říkal, že zítra bude, tak vyzkouším, ten má prý "exotiku"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tak jsem tam zavolal řediteli-jednateli p. šulcovi, že bychom měli jako zájem, pošlu mu poptávku i majlom, s tím, že by mně sdělil kolik by to stálo a kolik je v bedínce, kterou doveze.
Případní zájemci se zkuste nahlásit.
Varoval jsem ho, že nad 1000 se nemusí unúvat

tak jsem ho zurgoval, že prej zapo, ale v po se mám ozvat, naznačoval kolem 700, tak to bych si ho asi na zkoušku vzal, ale počkáme s čím vyrukuje

Renato, nemůžu najít, kde jsme to diskutovali,
a o které město na světě se jedná? Obávám se, že by rozmrz a zasmradil to tam, počkejme ještě jak se to vyvrbí s tím čerstvým
Naposledy upravil(a) buc11 dne pát lis 24, 2006 11:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

bezva, já do toho půjdu, už to tady nemůžu slyšet :D
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

Já taky, chtěla bych to ochutnat.
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Tak jo, taky se připojuju :D
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

byla by to ideální vánoční večeře "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Veru!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:byla by to ideální vánoční večeře "c)
to ano :) , ale abychom nezůstali u toho stolu sami :) dle toho jak to "voní"
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Taky bych moc ráda ochutnala durian. :)

Těžko říct, co je lepší na vánoční večeři - sama s duriánem nebo s rodinou a kaprem, který také nijak hezky nevoní a ani nechutná. :P
I když kdoví, možná letos už kapra mít nebudeme.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tak to furt ještě nemá, se omlouvá, nabídl kokosáky za 120, o něž nemám zájem
zas mu zavolám
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

tak prý bude v botanický..... aspon určitě na ukázku :-)))))
http://neviditelnypes.zpravy.cz/praha-b ... ultura_wag

já tam určitě zavítám a s foťákem,už se těším až si urvu volný den na tohle.:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Mně to prostě nedá. Na tuhle pasáž si vzpomenu vždycky, když se tu hovoří o durianu a nakonec jsme neodolala a musím to sem přepsat. Je to výňatek z knihy Victor Heiser: Odyssea amerického lékaře (Dobrodružství v 45 zemích), vydal Julius Albert, Praha 1938. Fakt výborná věc, v antikvariátech ji mívají. A teď slibovaný úryvek:

Cestoval jsme jednou se svým prvním asistentem dr. Wilburem A. Sawyerem, nynějším ředitelem mezinárodní zdravotní sekce, vlakem z Bankoku do Penangu. Vlak neměl jídelního vozu a proto jsme, museli vézti s sebou košík s jídlem. K polednímu si koupil jediný náš spolucestující, Číňan, na stanici zralý durian, rozřízl jej pečlivě v půli a začal obědvat. Durian páchne i neotevřený, ale je-li rozříznut, je zápach hrozný. Zavolali jsme průvodčího, vysvětlili mu, že je nám mdlo ze zápachu a žádali jsme ho, aby přiměl našeho spolucestujícího sníst durian na plošině vozu. Číňan vzal svůj durian a ochotně odešel.

Krátce poté, když se Číňan vrátil, rozbalili jsme své chlebíčky se šunkou a začali jsme jíst. Sotva jsme se do nich zakousli, začal Číňan posuňky vyjadřovat svůj odpor, vrtěl hlavou a volal: "Fuj! Fuj!" jakoby přemožen ošklivostí. Potom také zavolal průvodčího a mluvil s ním malajsky. Průvodčí k nám přistoupil a žádal nás, abychom šli sníst svůj oběd na plošinu. Číňan svolil ihned zdvořile k naší žádosti a musili jsme proto oplatit zdvořilost zdvořilostí. Když jsme odcházeli, slyšeli jsme ještě poslední "Fuj!". Dojedli jsme své nevinné sandwiche a vrátili jsme se do našeho oddílu, kde rozmarný Číňan nás vítal a širokým a výmluvným úsměvem.

Nevím proč, ale doktor Sawyer nedal si po té příhodě pokoje, dokud si také neopatří durian. Nenašel náhodou dost zralý, aby jej mohl ihned sníst a spokojil se tedy s nezralým. V Penangu jej uložil zvláště do rákosového košíčku, který jsme nechali s ostatními velkými zavazadly ve skladišti hotelu v Colombu, zatím co jsme pokračovali na inspekční cestě po Ceylonu. Když jsme se vraceli, vnímali jsme již zdaleka strašný zápach. Čím jsme přijížděli blíže k hotelu, tím byl zápach pronikavější. Divili jsme se, proč je v hotelu všechno vzhůru. Hotelový personál pobíhal po dvoře, otevíral dveře, šťáral pod podlahami a marně se snažil najít příčinu zápachu. Jako by alespoň sto zdechlých krys leželo tu někde po několik týdnů. Když dr. Sawyer žádal o svá zavazadla a dveře skladiště se otevřely, div, že nás zápach neporazil. Durian, na Ceyloně neznámý, skvěle uzrál ve svém košíčku.

Neohrožený doktor sawyer stál na svém, že jej sní.
"Rozhodně vám nedovolí, abyste jej tady otevřel," pravil jsem, "ale jděte dolů na přístavní hráz; tam to snad nebude nikomu překážet."

Doktor Sawyer odešel se svým durianem až na konec mola. Ale i tak zanášel chvílemi závan větru hrozný zápach od moře.


Bohužel se tam již nepíše, jak si dr. Sawyer pochutnal :D
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo. v thajsku je na všech hotelových i hostelových pokojích cedulka s přeškrtnutou cigaretou a přeškrtnutým durianem..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Takže durian:

8,50€ za kg. prumerný exemplář má 3-5 kg, 3 jsou prej nejmín.
dopravné bude stát cca 1,2-1,5€ za kilo podle toho kolik toho bude celkově

jsou přivážený fresh letecky z thajska, žádný mražení

čili objednávky závazně přijímám do 18.1. 23th prý přiletí letadlo z thajska do frankfurtu a rovnou by to naložili GLS k nám do prahy, čili by to tu mělo být 15th. K odběru na srazu v sobotu 17th u mně.

už ted vim o 6 kusech co beru a pak asi 4 mladý kokosy, mangostany a fresh palmheart

mrkněte na tropenkost.de co tam všechno mají..
kdo máte zájem, dejte vědět
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak oprava: do čtvrtka už oni musí mít objednávku i s platbou a to pár dní trvá, čili závazné objednávky do pondělí do večera prosím
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, aj ten zmrzloun bol tuším MonThong sorta -boli 2 kusy v balení, necelého pol kila. Žeby ten trojkilový plod mal pol kilovú dužinu? Alebo to má viac tých častí vnútri?
Inak ešte pred mesiacom ho mali za 500 Sk, takže pekne zlacnel, zmrzloun.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no asi bych viděla duvod proč tak zlevnil..
holt tohle ovoce vydrží jen dva týdny. jakmile je jednou mražené, už je zčásti mrtvé.. mohlo být někde rozmraženo a pak už prostě nevydrží vubec nic...

každopádně celý durian v sobě obsahuje několik komor každá se svojí dužinou, která tvoří takovej separovanej balík s několika peckama

no každopádně já už se nemužu dočkat...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, len dúfam, že sa Buc neotrávil, ak si ho stihol pri tom buse vyzdvihnúť.
Myslím, že zlacnel aj preto, že ho nikto nekupoval. Len ja som ho tam chodila okukávať.
Som velice zvedavá na vaše zážitky s durianom.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Kdo si se mnou koupí napůl jeden durian?
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Advid píše:Kdo si se mnou koupí napůl jeden durian?
Ja bych do pulky sla, jen nevim, jak tu pulku v autobuse prevezu ....
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

sníš ji rovnou u terezky :lol:
mirka
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

ml píše:sníš ji rovnou u terezky :lol:
No to si prave nejsem tak jista.... jak tady ty zazitky s durianem ctu, budu se s nim muset nejdriv asi seznamit.... co kdyz mi to den, dva vezme :lol:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

:lol: :lol: :lol:
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

RadkaS píše:
ml píše:sníš ji rovnou u terezky :lol:
No to si prave nejsem tak jista.... jak tady ty zazitky s durianem ctu, budu se s nim muset nejdriv asi seznamit.... co kdyz mi to den, dva vezme :lol:
Možno to bude láska na prvé privoňanie :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no v každým případě už jsem objednala u maminky at se na pár dní odstěhuje :-)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja jeden durian a jeden kokos. kdyby nekdo chtel tak se podelim.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

píšu si..

ale kdyžtak mi ty objednávky piště do sz nebo na mejl, tady z ty diskuze se těžko selektuje co je mineno vážně a co je jen tlachani..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:ja jeden durian a jeden kokos. kdyby nekdo chtel tak se podelim.

já bych se hlásila :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tímto díky ještě jednou Renatě, ale je opětovně namraženej v Brně, kde si ho vyzvednu až po mém martýriu
Ohledně čerstvýho váhám, přece jen mi to vychází na cca 1200 a testnu napřed ten zmraženec a pořád mám na 50% v zorném poli ten dubnokvětnovej thailand. Ale ještě se do koce pracovní doby rozmyslím a možná bych šel na půl s nějakým brňákem
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já moc neváhám. mě to na jeden vychází tak do litru (euro je v řiti trochem), květen nemám jistej, zato u tohohle mam jistotu že jsou čerstvýa tento týden sbíraný a ne nějaký pulroka ležící buhví kde, a hlavně nehodlam tuhle objednavku delat každej tejden páč sou s tim přeci jen trochá starosti, tak si beru tři a budu se cpát, stejnak ta naše zimní nabídka ovoce co mi chutná (pomelo a banán) už začíná bejt poněkud jednotvárná...

hlavně se těšim i na palmheart - poprvý sem to ochutnala v peru čerstvý a ne z konzervy a nadchlo mě to..

a mangostan sem neměla nikdy, ale básnila tu květa tak to chcu koštnout

nicméně nikoho nepřesvědčuju, je mi to uplně šumák, akorát mi vy půlkaři dejte jasná znamení kdo a co. zatim vim jen tvx..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:já moc neváhám. mě to na jeden vychází tak do litru (euro je v řiti trochem), květen nemám jistej, zato u tohohle mam jistotu že jsou čerstvýa tento týden sbíraný a ne nějaký pulroka ležící buhví kde, a hlavně nehodlam tuhle objednavku delat každej tejden páč sou s tim přeci jen trochá starosti, tak si beru tři a budu se cpát, stejnak ta naše zimní nabídka ovoce co mi chutná (pomelo a banán) už začíná bejt poněkud jednotvárná...

hlavně se těšim i na palmheart - poprvý sem to ochutnala v peru čerstvý a ne z konzervy a nadchlo mě to..

a mangostan sem neměla nikdy, ale básnila tu květa tak to chcu koštnout

nicméně nikoho nepřesvědčuju, je mi to uplně šumák, akorát mi vy půlkaři dejte jasná znamení kdo a co. zatim vim jen tvx..
já se dneska rozhoupu, ale mám obavu aby nebyl nezralej, to bych ho moh akorát vyhodit, všechny ty mangostany (makro) jsem zkoušel ale zdály se mi nedozrálý
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sluníčko píše:
tvx píše:ja jeden durian a jeden kokos. kdyby nekdo chtel tak se podelim.

já bych se hlásila :)
Tvx dej prosím vědět, zda mě bereš, kdybys se náhodou rozmyslel a chtěl celý, já se podle toho zařídím :wink: :) díky
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

toto mi bylo odpovězeno na moje obdobné starosti:


Our team in Thailand is usually very much experienced in finding the right Durians which are in time ripe 3 days after sending from Bangkok.
Of course it could be that there will be Durians better then the other, but even if we are experienced, we can not look into the fruits (but sometime our chief in the packing house is doing testing cuts to check the perfect ripe of the Durian).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tereza píše:tak si beru tři a budu se cpát
:shock: Na ako dlho sa tvoja mamka vysťahovala? :lol:
Odpovědět