Durian

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:
RadkaS píše:Jee, ja bych chtela ochutnat z kazdeho druhu. Ty jsi zkousel vic druhu?

tedy jedině připojit se k výpravě
Hmm... tak to asi neklapne :lol: , ja budu zase buhvi kde, ale pak se urcite podel o zazitky durianovych chuti :P
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

No dobre, jste me presvedcili ze ten durian opravdu musim zazit, jeste nez umru... :)

S milackem uz jsme to probrali, souhlasi. Dokonce to uz na svych cestach Asii nekde videl, akorat nechtel okusit. Jednak diky smradu, a jednak proto ze on se spis pidil po klobasach :roll: Ale secteno podtrzeno, dosli jsme k zaveru ze durian musime zkusit, a to nejlepe cerstvy. Mrazeny treba muze prijit na radu potom, pokud nam zachutna, ale jako prvni chceme mit to prave orechove.

Muj drahy pracuje v super cestovce, kde ma mmj 75% slevu na jakykoliv zajezd pro dva :D Takze nejspis do Thajska nebo Malaysie za cenu Bibione. Ale kdy? Nevite nekdo kdy to tam dozrava, pripadne kdy je toho nejvic a v nejlepsi kvalite? A jak nepovolany zacatecnik rozezna krasne cerstvy durian od kaziciho se, kdyz smrdej oba???
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:No dobre, jste me presvedcili ze ten durian opravdu musim zazit, jeste nez umru... :)

S milackem uz jsme to probrali, souhlasi. Dokonce to uz na svych cestach Asii nekde videl, akorat nechtel okusit. Jednak diky smradu, a jednak proto ze on se spis pidil po klobasach :roll: Ale secteno podtrzeno, dosli jsme k zaveru ze durian musime zkusit, a to nejlepe cerstvy. Mrazeny treba muze prijit na radu potom, pokud nam zachutna, ale jako prvni chceme mit to prave orechove.

Muj drahy pracuje v super cestovce, kde ma mmj 75% slevu na jakykoliv zajezd pro dva :D Takze nejspis do Thajska nebo Malaysie za cenu Bibione. Ale kdy? Nevite nekdo kdy to tam dozrava, pripadne kdy je toho nejvic a v nejlepsi kvalite? A jak nepovolany zacatecnik rozezna krasne cerstvy durian od kaziciho se, kdyz smrdej oba???
tam je prakticky všude a pořád, akorát v sezoně jsou ho mraky a levně
třeba v thajsku východním je duben, květen, červen určitě sezona.
zkaženej zásadně neprodaj,
a stupeň zralosti si vybere každý dle chuti
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Květ-en Durian

Příspěvek od David* »

Co kdybychom udělali jarní durianové setkání? :P

Terka by zajistila nějaké milé duriany z dovozu a doletu. :P

Navrhuju 18. květen, neděli. Když bude počasí, tak někde venku, třeba na kraji Letné, kousek od Vltavské (metro C, několik stanic od Hlavního nadráží a Florence) za alejí platanů. :)

Co vy na to? :)
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

moment moment, tohle datum sme si nedomluvili.. :-)

musí to být sobota, páč duriany vždycky dojíždí v pátek a skladovat tyhle vonavý záležitosti nikde moc nejde...

a já bych případně byla pro už řekněme 3.května, proč to oddalovat že..
(jakože později by se mi to moc nehodilo..)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Tereza píše:moment moment, tohle datum sme si nedomluvili.. :-)

musí to být sobota, páč duriany vždycky dojíždí v pátek a skladovat tyhle vonavý záležitosti nikde moc nejde...

a já bych případně byla pro už řekněme 3.května, proč to oddalovat že..
(jakože později by se mi to moc nehodilo..)
možná bych se připojil :) ale pátek by byl lepší
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

3. by šlo
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Rada by som prisla a s datumom, na ktorom sa dohodnete, sa pokusim prisposobit, ak sa bude dat.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Durianové setkání

Příspěvek od Renča »

Pokud stihnou duriany dorazit do 3.5., tak termín vyhovuje.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jestli teda třetího, tak potřebuju do pondělí do večera náký objednávky přesnější..
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Sraz

Příspěvek od Laurinka »

Já teď bývám o sobotách většinou v práci, tak bych mohla být na Letné cca v 17,15. Ráda se zúčastním :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Terez, daj teda vediet, kedy a kde a ako sa tam dostanem zo zeleznicnej stanice. Ak by to bolo vecer, mohla by som pripadne u niekoho z Vas prespat?

Co sa tyka objednavky: najradsej by som si s niekym rozdelila ten durian na polovicu, este pockam na vyjadrenia ostatnych.

Snad sa podari prist co najviac ludom :P . Nehodis to pre istotu este niekam do vitazrazov?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

nechala bych to celý na starost davidovi... :-)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Durian Párty

Příspěvek od David* »

Dobrá,tady to je. :)
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Tereza »

Hlásím mega objev!!

Objevila sem Little Hanoi v praze (anebo možná little saigon..) - velký vjetnamský city v praze na libuši a mají HO tam FRESH!

Koupila jsem jeden a cena víc než příznivá, chtěla sem sníst jen kousek (neb sem to neplánovala), ale prostě tam padnul celý a jsem z toho ještě ted celá blažená

Krom toho tam mají i spoustu dalšího - papaji, manga, cherimoyi, ananasy, mangosteeny, rambutany, longany a mladý kokosáky - všechno se jeví good and ripe (zatím sem teda pozřela jen ten durian, ostatní bude následovat asi až zejtra)
Cena je tam jednotná, vše stojí 180,- za kg, což je na smradouška docela dost málo, na papaji tak nak akorat, a na ostatní věci asi docela dost... ale pokud bude ucházet kvalita (hlavně co se týče zralosti) tak považuju za v pořádku; mladej kokosák byl za páďo, ale eště nevim jakej je

Hlavní výhoda je že to je zkrátka kdykoli dostupné - žádné objednávání a tak... Samozřejmě se to v žádném případě nevyrovná konzumovanému přímo v zemi původu...

Takže doporučuju návštěvu, akorát kdo ještě nebyl v nějakých asijských zemích tak ho čeká možná lehký kulturní šok, opravdu se tam s tím moc nepářou..a asi nedoporučuju slečnám tam chodit osamoceně, i když oni sou takhle pro cizince nejspíš neškodní, jen mezi sebou se tam občas trochu podřezávaj a střílej..
Jediné co tam připomíná že nejste ve vietnamu jsou auta s českou spz..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

Díky Terezko,
v pondělí jsem v Praze.
Moc ještě prosím bližší specifikaci místa, Libuš je pro nepražáka dost široký pojem. Napiš, co je blízko, abych to našla. Už jsem celá žhavá. Peněženka se třese. (:-)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od epony »

Lutujem, že nebyvam v Prahe..hadam takeho niečoho sa čoskoro dočkame aj tuná v BA :wink: m:-)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od David* »

Hihi :P to je skvělé :)
:mrgreen: >:-) :mrgreen:
m:-)
:)
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Durian

Příspěvek od RadkaS »

Super zprava! Muzes prosim Te naznacit, co to znamena, ze se tam s tim neparou.... doufam, ze tam nezabijeji zvirata pred zraky nebo tak neco ... :?
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Durian

Příspěvek od jans »

Super, konečně okusím o čem tu půlka fóra tak básní.. :D
možná by stálo za to hodit ten příspěvek i do "Kde co sehnat a za kolik"
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Tereza »

Neházejte nikdo flintu do žita.... jjá taky myslela, že v praze po něm ani vidu ani slechu a ejhle přímo v praze hotový asia city jak vyšitý...

libuš, ulice libušská, přímo zde http://www.pragueout.cz/novinka/tttm-sapa-trznice
chce to autem ale je to i přímo hned u zastávky nějakého busu, (ale zkuste si s tím jet busem)

sem měla dneska sraz s Neem, při jeho rychlé návštěvě Phy, a hned jak jsem poreferovala o včerejším objevu tak tam chtěl jet hned, tak sme zakoupili tři a dva hned v lese snědli, takže můj plán po včerejšku že nebudu jíst durian každý den prozatím nevychází (ale další už si určitě nedám dřív jak za... aspon pár týdnů..:-)), třetí byl pro neovu maminku takže na mě nic doma útočit nebude
Neo o nich prohlásil že byly opravdu hodně dobré a zralé, jedny z nejlepších, což považuju za vysoké hodnocení od odborníka na slovo vzatého...

ještě sem si vzpoměla, včera když jsem HO kupovala, tak se mě milý vět.obchodník zeptal jestli "umí ham ham?" řekla sem že umim :-)

jinak že se tam s tim moc nepářou znamenalo, že se tam PRÝ někdo občas najde zavražděný, ale to se týká PRÝ pouze vět. národností, ale taky že rozkrájeného masa tam je taky všude vidět a mimo to jim tam občas v nějakých lavorech plavou živí kapři, takže je nevyhnutelně musej i občas zabít.. (což je ale šílená podíváná před vánoci i běžná v ulicích takže nic jinocivilizačního)...
spíš jakože celkově hygiena a tak dost tragické, no prostě vypadá to tam jak v nějakých zapadlých ulicích asijského velkoměsta ( já teda viděla pouze bangkok, v tomto případě tedy asi saigon nebo ho či min :-)), asi to jsem tím myslela... každopádně je to pmn nitno brát jako zkrátka jinou kulturu a nevofrňovat nos, durian je zkrátka luxusní...

kdyby to mohl milý admin nakopírovat někom do kde co sehnat a za kolik, bylo by to fajn..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Durian

Příspěvek od Renáta »

Tereza píše:
ještě sem si vzpoměla, včera když jsem HO kupovala, tak se mě milý vět.obchodník zeptal jestli "umí ham ham?" řekla sem že umim :-)
(:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

Děkuji Terezko! V Praze budu až v úterý, protože pak pokračuju do Velkých Karlovic.
Už jsem studovala mapu, ze západu je to přes barandovskou spojku, druhá odbočka. Doprovod mužský mám, i když ty nabídky k sňatku mě vždy pobaví! :D Takže durian a papáje to jistí. Uvidím, co dalšího se mi bude líbit.
Jo, a tržnice ve východní Evropě taky nejsou pro citlivé duše. Mezi broskvemi, spodním prádlem pochybné kvality, tepláky Adidas je klidně na stole vařená prasečí hlava a kuchané rybičky, spousta krve a smradů, tak myslím, že to ani tady v Sapě nijak řešit nebudu.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Durian

Příspěvek od Pavluška »

Tereza píše:ještě sem si vzpoměla, včera když jsem HO kupovala, tak se mě milý vět.obchodník zeptal jestli "umí ham ham?" řekla sem že umim :-)
.....
:)

Terez, díky za info!!! Super nápad na Vánoce, když už bych je měla slavit, tak durianem. Možná už předčasně. Jen doufám, že není jak česnek... vůně i druhý den po pozření.

Hygienu na podobném místě jako trh ani nečekám. A je zima, much ubylo. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Neni jako cesnek, spis voni trochu jako svitiplyn a chutna trosku jako pistaciova zmrzlina (no, ponekud vzdalene :) )
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Ha, a uz vim cim si dneska udelam radost :D :D :D
Ze me to nekoplo driv...
A jeste si k nemu dokoupim neco co se da jist uz dneska, zatimco bude bodlinacek pomalu tat
:)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: Durian

Příspěvek od dvdmchl »

zavislaku...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Nezavid, budes mit dlouhy usi :P >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Nechcela si postovat?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Nechcela a nechci :)
Jsem ho koupila a zitra snim. Akorat zapominam jist to ostatni, ja to teda zapominam i koupit :roll: :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Durian

Příspěvek od culka »

Zabudnut mozem cokolvek, ale v zivote som sa nezabudla najest.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

da se cerstvej durian sehnat v evrope celorocne? ze bych zasla omrknout misti cajna taun. kolik asi prumernej kousek vazi? a da se rozkrojit nozem?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:da se cerstvej durian sehnat v evrope celorocne? ze bych zasla omrknout misti cajna taun. kolik asi prumernej kousek vazi? a da se rozkrojit nozem?
lze si ho objednat a terez tvrdí, že ho mají naši vietnamští přátelé (cca 150 Kč za kilo, v makru 300 v thajsku 9, takže dyž si jich chci koupit přes 30 tak se mi to už vyplatí si pro něj zaletět, tak vysvětluju ženě mé cesty) v praze
nožem lze, ale je dobré se poprvé někde mrknout jak? chce to najít ty hraanice mezi segmenty a jak pomeranč, mně se to ne vždy daří a vopice to umí hubou
a hodně píchá asi jak ježek, ježura (není to blbost?) či dikobraz
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Nevim kde bydlis Sweetie, ale pokud to ma vlastni Chinatown, je dost vysoka pravdepodobnost ze ho tam maji. V Londyne pry fresh. Takze hledat, hledat :) A i kdyby nebyl fresh, tak urcite nekde budou mit mrazeny. Ja kupuju mrazeny i se slupkou, a je vyborny. Udajne narozdil od jineho ovoce neni vubec poznat ze byl mrazeny...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

:D diky!
buci, souhlasim, opravdu se (ti) vyplati si pro nej doletet. ja si rikala ze bude asi kumst se k takovymu pokladu dostat ta slupka se zda takova prekazkova, ale kdyz to vopice umej hubou.. treba by mi prodejce moh poradit. prvni ale ho musim nekde objevit.
fioni, bydlim v manchesteru, to je oproti londynu takova viska, docela pochybuju ze ho tu vubec najdu. a toho zmrzlouna, toho kupujes v suprmarketu? tady v mistnich sem videla snad jen zmrzlou zeleninu. tak asi bez sance.
dostala jsem na nej silenou chut kdyz popisujete ze chuti jako puding nebo pistaciova zmrzllina. kdyz na dovolenou, tak do thajska.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Durian

Příspěvek od dgm »

:D :D Tak chut jsi vystihla spravne, jeste si dopredu zjisti, co se pise o vuni...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Sweetie, na normalni supermarkety zapomen, to musis opravdu do Chinatown a prolizat kazdej jeden obchod. Nezapomen koukat i do mrazaku :) Pokud najdes mrazenej, tak uz jsem zjistila ze nejlepsi je koupit ten nejmensi co maj a snist ho za cca 24 hodin. Ale sanci urcite mas. Göteborg je taky ani ne pulmilionova viska, Chinatown ani nema, jen asi 3 asijske obchody (o kterych vim) rozstrkane ruzne po meste. Dlouho jsem verila ze tady duriany nikde nemaji, a ejhle, kamaradka z Malajsie me dovedla az primo k nemu. Vecer pred spanim si opakuj "durian, durian", predstavuj si jak louskas zubatou slupku, a ono te to pomyslne cervene klubicko uz k nemu dovede :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

Dgm, prave kvuli tomu smradu ho chci mit. Neni mozny, ze tak smrdi! A treba se mi tim podari vypudit spolubydlu, kteryho vylozene nesnasim. :D
Fioni, dik. Jo jo, je v tom ten Alchymista. Kdyz si clovek neco preje, oni se mu tak nejak prirozene veci nahrajou do cesty...
Jo a zmrzlounek taky tak smrdi? Asi pudu do chinatown v nedeli.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Durian

Příspěvek od dgm »

:D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

No, zmrzlounek ma jeste tu vyhodu, ze musi roztat, takze taje a voni cely den :)
A s tim vypuzovanim nepohodlnych osob mas pravdu vlastne. Ja mam sice spolubydlu rada, ale taktez ho treba vystrnadit, za ucelem dostani se k pocitaci :D 8) Dik za tip...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

Tak jsem shlidla spustu videi na youtube o durianech a mam z toho kluka duriana cim dal lepsi pocit. navic jsem si vzpomnela ze mame tady v manchesteru obrovskej cinskej suprmarket.
Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 21, 2007 15:18
Bydliště: Praha

Re: Durian

Příspěvek od Leni »

Tereza píše:Hlásím mega objev!!
Ha, to jsou teda novinky :D (:-) Auto tedy nevedu, ale za slabou hodinku jsem tam busem :mrgreen: Ale píšou, že je to velkoobchod, tj. vstup jen s živnosťákem, což tedy nevedu taktéž :( Byl jste tam už někdo? Vešli jste tam v pohodě?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Durian

Příspěvek od Tereza »

jasně, žádnej živnosták není potřeba, není to velkoobchod ale tržnice

ale opravdu nedoporučuju vstup samotné mladé slečně - minimálně ve dvou nebo s jedním týpkem (ale nejde o to že by se mělo někomu něco stát, ale spíš o hodně blbej pocit, čili samozřejmě kdo je nemívá tak může jakože já bych tam jela i sama ale necejtila bych se uplne nejlip asi)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Durian

Příspěvek od awa »

Jasně, taky to pokřikování. Pani, pani, já s vama svatba apod! (:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

Tak jsem se dnes vydala do mistniho chinatown obhlidnout, jestli tam objevim durian. a hned v prvnim obchode ho meli! Cerstvej! U vchodu, tam to luftuje :) Odvazim se rict, ze bych ho nasla i po cuchu. Ale neni to tak strasny. Napoprvy kdyz jsem k nemu pricichla mi smrdel. Napodruhy uz jsem tam zaregistrovala i takovou libou podvuni jako lesa nebo nejakyho koreni. Jenze story nepokracuje ze dvou duvodu. Nekoupila jsem ho, protoze jsem do centra jela autobusem, a to jsem si popravde nedovedla predstavit, jak to vezu s sebou sedici v natesnanym vozidle. Za druhy mi prisel neskutecne drahej a ja si to zrovna nemuzu dovolit. Stal £5.96 (liber)/kilo. To vychazi v prepoctu na 190 Kc za kilo. Ten nejmensi co tam meli mel pres tri kila, stal dvacet liber. Takze si stejne pockam na mnohem mensiho (jak radil Buc) a priste az nasetrim si pro nej sjedu radsi autem. Jinak jsem si v mistich obchudkach koupila aspon par susenych ras, crystal pears a nejaky zeleny divoky coz maj teda arabaci levnejsi. Videla jsem tam obrovsky papaye jak meloun. Teda pri prvnim pohledu jsem se domnivala ze to je meloun ale pak jsem si precetla nalepku. ale taky nekoupila, moc drahy.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

To je skoda ze je tak drahej. S prevazenim MHD bych si ale hlavu nedelala. Jednak se da lehce zabalit do novin a do igelitky, coz hodne ubere z intenzity, a jednak ta vune opravdu neni nijak strasna. Minuly tyden jsem jela tramvaji, z jedne strany durian, z druhe opileho mesic nevykoupaneho bezdomovce, a tehdy mi doslo jak krasne ten durian voni :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

:D
uvazovala jsem podobne, ze bych si sedla vedle nejakyho hodne osumelyho spolucestujiciho a jako ze by to byl pak on. na tu vuni si clovek zvykne a cich je v mozku, staci mu to rict, ze voni, ze jo. jeste zkusim ten obrovskej suprmarket, treba tam bude za levnejc. a pecky jsou schovany v tom fles, mase, duznine? a kolik?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Durian

Příspěvek od Fiona »

Zrejme se mi podarilo objevit durian aroma c. 2 >:-) Jsem si dneska po nem neumyla pokapanou ruku, jen trosku olizla, takze stava zustala. Po pul hodince k ty ruce cuchnu, a ona voni nikoliv jako rozkrojeny smradousek na stole, nybrz jako ta lahodna chut tech nejsladsich nejzralejsich kapes, co uz prechazi v pudink. Ani naznak nejakeho smradu, krasna vune... :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Durian

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Zrejme se mi podarilo objevit durian aroma c. 2 >:-) Jsem si dneska po nem neumyla pokapanou ruku, jen trosku olizla, takze stava zustala. Po pul hodince k ty ruce cuchnu, a ona voni nikoliv jako rozkrojeny smradousek na stole, nybrz jako ta lahodna chut tech nejsladsich nejzralejsich kapes, co uz prechazi v pudink. Ani naznak nejakeho smradu, krasna vune... :D
to nemůžu potvrdit, můj batoh je cítit po každým roce a nechtěj ho mít ani v domě, ale mně to voní
pecky se najdou, sou velký
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Durian

Příspěvek od Sweetie »

to nemůžu potvrdit, můj batoh je cítit po každým roce a nechtěj ho mít ani v domě, ale mně to voní[/quote]
to me rozesmalo
ale treba prave na lidsky kuzi to voni.
Odpovědět