Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
JARDA
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 02, 2004 3:05
Bydliště: Praha 2
Kontaktovat uživatele:

Duchovní cesta

Příspěvek od JARDA »

Ahoj Všetci !
podla zbezneho precitania niekolkych diskuznych temat, som toho nazoru, ze zatial medzi vitarianmi nie je moc starsich. i ked v mojom veku povazovat sa za starsieho? Vsak kdo ako sa citime že? Pretože stravou, zmenou myslenia i osobnosti sa zaujímem uz od r. 95 zaujala ma Vasa stranka, hlavne po niekolkotýždnovej aplikacii medvedieho cesneku a postupnom prechadzani na ciste surovu stravu dochadzam k nazoru, ze asi to je uz konecne ten pravy zaklad pre moje dalsie zmeny. Nechcem Vas teraz zatazovat siahodlhym popisom mojich skusenosti na uz tak dlhej ceste zmien v sebenaprave. I z toho dovodu ma trochu zaujima nazor mladych na tematiku - duchovnej cesty a vsetkeho co s tym suvisi. Podla odozvy na toto tema-potom mozem este prispiet svojou troskou do "mlyna" V minulom roku som svojpomocne otvoril vlastnu stranku, kde v poslednej dobe zacinam uvadzat i recepty zlozene ciste zo surovej stravy. Takze koho to viac zaujima moze nahliadnut.(nove Recepty su v casti - ZKUSENOSTI) Adresa by sa mala objavit v mojom odkaze-na vasej stranke-pokial bude vsetko dobre fungovat. Najdete tu i siahodlhe postupy, ktore pouzivam pri mojej zmene. Nechcem tymto svojej stranke robit reklamu, ale kdo ma cas - moze tu najst podklady pre toto tema, ktore tu teraz u vas otvaram. strava je uzko spojena so zmenami osobnosti i myslenia - to uz mam osobne odzkusane. Chce to ale tvrdu pracu-tak ako v hmotnej casti existencie a nesmie sa to orientovat zase len na to duchovno-vsetko i tu vyvazene. Sme zavislí na hmotnom systeme v penaznej oblasti a existencia bez penazi je zatial utopiou. da sa i tu trochu uhnut systemu, ale nie na 100%. Este mnohe ine nazory mam v ůsupliku" - takze zase nieco nabuduce.
DAKUJEM - za Vas zaujem i pripadne reakcie.
Postupujte pomaly, bez strachu a ciel sa 100%dostaví
JARDA
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 02, 2004 3:05
Bydliště: Praha 2
Kontaktovat uživatele:

NOVY NAZOR a navrhy

Příspěvek od JARDA »

Ahoj Všetci !
tak som si zase prečítal čast Vasich diskusných príspevkov a mozem zase nieco viac do FORA dat i zo svojich skusenosti.
Ako som uz pisal nie som mladsia ani stredna generacia (cca 50r.) takze uz mam odskusane vsetky sposoby ocisty tela, ktore teraz vy podnikate. t.j. zmeny stravy (vegetarián, vegan...), očisty tela- půsty, hladovky, stavy, ocisty, klystyry, urinoterapie - za celu dobu mojej zmeny od doby, kedy som opustil svoju rodinu tu v Cechach a v poslednej dobe i na slovensku. to vsetko sa deje u mna od r. 95- takze dost dlha doba na zhodnotenie. Tym som si vlastne vysporiadal vnutorne i svoju minulost a kracam uz istejsie po svojej NOVEJ duchovnej ceste.
Mozem vam povedat-nic co robite a hlavne z popudu intuicie - to je dolezite - nie podla toho CO INY - je to smer - nova vlna tak ja to presne tak. nebojte sa byt samymi sebou a prispiet kuskom do MLYNA - v sucasnej spolocnje TVORBE, ktora zacina byt NADHERNA. Ja to vidim az teraz zo svojho postavenia uvedomenia si vsetkeho i zo svojho rozsireneho vedomia. Ale nikdy prosim ten svoj posun nechapte ako nieco lepsie a ine - NIE to je pycha a nebezpecne na duch. ceste. Som stejny ako VY so vsetkymi svojimi dalsimi bolestami a menit sa budem nekonecne dlho - dalsie a dalsie zivoty, ktore teraz pred seba staviam uz uplne INAk. staci len zacat, nebat sa ist dalej a nezastavit sa. Co sa tyka vasich vzajomnych dotazov ohladne ZDRAVIA, LIECENIA, STRAVY, VODY - tak ja som dospel k nazoru - ze vsetko co najjednoduchsie a najprirodzenejsie - ako to bolo na zaciatku. Ked je telo nemocne - menej stravy, viac ocistnej vody - zo stiav a liecivych bylin, pramenitej cistej vody pokial este vobec je, fermentovat a kvasit hlavne zeleninu - v obili vznikaju plesnive latky, ktore su vhodne - ale vo forme alkoholoveho kvasenia - tzv. obilne vina - to ano - i alkohol v malom mnozstve neskodi. NIC nasmu - zdoraznujem kazdeho ineho telu nic vasmu telu neskodi - pokial je vas ciel a ucel pozitivny a dobry - t.j. nie ziskat ziariace zdravie, aby som bol lepsi a vynikal nad inymi, viac si potom uzil sexu i vycitovania roznych chuti z inych jedal - ciel ma byt PROSPECH pre inych. najprv pre seba - seba dat dohromady a naviest na cestu, ktorej plan nosime od narodenia v sebe a ten plan objavit - ten pomalu a nenasilne zacat realizovat v praxi a VAS prospech pre inych sa dostavi casom - to je potom VASA sluzba inym na tom mieste, kde vas postavi STVORITEL. Ja ako som uz spomenul mam stranky, kde budu postupne uvadzane rozne recepty i dalsie moje skusenosti na ceste mojej DLHODOBEJ zmeny. Ja osobne teraz vyuzivam PI vodu na namacenie zeleniny a semien a pijem stavy, bylinne dzusy, bylinky luhovane v studenom naleve atd... - tak ako to intuitivne citi moje telo. A poviem vam je to bolestny proces, pretoze telo zacina odstranovat stare uz davno zaschle rany z oblasti spatne zavedenych myslienkovych programov ... atd , ale o tom viac na mojej stranke.
Takze ANO - pytat sa vymienat skusenosti, ale neziarlit nezrychlovat vlastny proces zmeny, ktory ste nastupili, ale pod tym je hlavne uz Vase vyssie vedenie z oblasti Vasej dualnej roviny z pozitivnych svetov, ktora Vam zacne pomahat a zacne Vas pomalu a nenasilne viest VO VASOM srdci - tam je nakoniec nutne hladat vsetky odpovede na vsetky nase otazky a casom ich dostaneme ale nie hned a nie hlavne od inych - pretoze kazdy je individualita, kazdy trochu iny a kazdy potrebuje trochu nieco ine. Sme stvoreny kazdy v inej periode TVORENIA nasho prveho stvoritela a tak mame kazdy trochu inepotreby ale zaklad je stejny - sme kazdy s kazdym spojení neviditelnym vlaknom spolocneho zakladu. Velmi intenzivne citim k vam istu naklonnost, pretoze citim u vas lasku k nasej MATKE zemi, z ktorej sme vo fyzickej rovine vzisli a ktora nam svojimi darmi teraz intenzivne pomaha. Cim viac bude takych, ktori ju citia a budu sa castejsie vzajomne posilovat tym to bude lepsie.
NAVRHUJEM - v ramci Prahy vymysliet nejake spolocne miesto - najlepsie v prirode - kde by sme mali akysi KLUB, kde by sme sa podla svojich casovych moznosti mohli stretavat a vzajomne si vymenovat i sobne skusenosti a byt si uzitkom i svojou pritomnostou - CO VY NA TO. nielen srazy raz za cas, ale denne srazy-tak ako to budete citit a ako tam vzdy najdete niekho - kto vam niecim v dennej TVORIVEJ praci pomoze i inak - svojou pritomnostou - i to uz je teraz dolezite v procese noveho TVORENIA nasho stvoritela - tak to je dalsi "střípek" mojich rad a navrhov k Vam.
DAKUJEM za vasu pozornost i trpezlivost pri citani mojho rozsiahleho prispevku - KRASNY DEN PRAJEM _ Jarda
Postupujte pomaly, bez strachu a ciel sa 100%dostaví
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tereza píše:To jo, jsem si myslela jak budu zkouset vlkovu monodietu na rostlince vinne revy (cukr, tuk v pecickach, chlorofyl v listech) tak me hned varovali ze na vsem je sulfat mednaty. Ale ten ze prej nevadi, ten je prej na prirodni a je na vsem, i na organic produktech..... :?
No,v podstatě neexistuje moc hroznů,které vyrostly bez sul.měďnatého.Tedy,tvrdil to můj známý,tak nevím...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to me neprekvapilo, me spis nadchlo to tvrzeni ze je i na organic ovoci a zelenine
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Tak ve vcerejsim Le Figaro vysel clanek o Ceske republice, cela dvojstrana. Zakladni informace, ktere si z neho mohl ctenar odnest, bylo ze: 1) cesi jsou nejvetsi konzumenti piva na svete
2) po anglicanech se stravuji nejhure z cele evropy - strava zalozena na knedlikach a mase s omackou = sebevrazda vidlickou (moc hezkej vyraz)
3) vetsina cechu provozuje sportovni aktivitu mene nez jednou mesicne
4) prumerna mzda cini 370 euro mesicne
5) ti kteri projdou elitarskym vyberovym systemem a dostanou se na vysokou skolu tam denne dojizdeji ve svych bmw
6) nejvetsi zabavou je sledovani tvreality a hledani superstar, pripadne ocumovani vyloh v nakupnich centrech a pote navsteva jednoho z 8 multiplexu v praze
Celkove vyzneni clanku bylo spise negativni - neco ve stylu Byvale intelektualni centrum stredni evropy se stava Amerikou vychodu?
Nejsmutnejsi na tom je, ze az na tu prumernou mzdu je to cele v podstate pravda. Samozrejme si se mnou o tom chteli vsichni vcera povidat a ja jsem si tady pripadala jako uplny idiot. Diky te prumerne mzde si nas pletou s rumunskem pripadne ukrajinou. Nemuzu se od sveho puvodu tady distancovat ale za tohle se clovek musi vazne stydet. A pak ma byt clovek hrdy na svuj narod.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

No, ja bych prece jen bral s rezervou veskere clanky v tisku (neco o tom vim zevnitr). A s jeste vetsi rezervou bych bral clanky novin z nesousedni zeme o nejake male zemicce kdesi daleko, tj. o nas. Snad jeste Nemci (a samozrejme Slovaci) o nas neco vedi.
Spousta tech negativ je pravda, ale nejen o Cesku, o Francii z toho plati polovina taky. Sice se nestravuji hnedou omackou s knedliky, ale na syrove taky zrovna nejsou. Alkoholu piji celkem asi vic nez Cesi, jenze ve vinu a ne v pivu.
Prumerna mzda je neco, co odpovida stavu rozvoje ekonomiky. Tj. Japonec s Americanem se muzou vysmivat francouzske mzde, Francouzi ceske, Cesi srbske a Srbove albanske. Albanci se muzou holedbat, ze maji vysoke mzdy oproti Nigerijcum... To neni neco, co se da ovlivnit tim, ze se rozhodneme.
Ale s tim dojizdenim BMW na vysokou skolu mi to uz prijde jako uplne ujete. Znam hodne vysokoskolsky vzdelanych, ale nikoho, kdo by jezdil do skoly v BMW. Taky se asi najdou, jako ve Francii...
Mozna je tam trochu poptavka po negativnich clancich o nove pristoupivsich clenech EU: "co jsme si to my Francouzi na sebe usili za bic, ze jsme je pustili do EU?". Mnohy obycejny ctenar to nechtel, takze se ztotozni s nazorem novin, a ty budou vydelavat, protoze prinesou to, co ctenari chteji... Ze stejneho duvodu nebude napr. vitarianstvi nametem vetsiny pozitivne ladenych clanku o vyzive v tisku kdekoliv. Tedy aspon zatim, protoze to vetsina lidi nechce cist. Bude tam casteji o tom, ze vino je zdrave, pivo jake ma super ucinky atd. atd. Staci si otevrit kterekoliv noviny a jsou tam studie prave na toto tema, i ve Francii. Vyrobci zasponzoruji reklamou...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

půstík

Příspěvek od Honza »

zítra (V sobotu) je úplněk - uvádí se, že ten den je nejvhodnější k půstu (+ ještě NOV (černý měsíc)).
Takže přátelé - zítra žádné papání !!
:D :D :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Zkuste mrknout na www.charta2004. Myslim, ze je nas tu vic, co souhlasime s timto nazorem.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

už se někomu z Vás také ozvala redaktorka z Lidových novin? Připravují článek o vitariánech, frutariánech, vegetariánech a veganech. Chtějí profily a příběhy 4 lidí...

PS: má každoroční obligatorní otázka: papáte bezinky? co s nimi děláte? jen "šup" do pusy jako já, nebo nějakou specialitku? Žena se bojí že se otrávím.... :D Je to sladké, chutné, výborné.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Buď rovnou jíst jak píšeš a nebo jde z toho vymačkat šťávu. Naše máti to zavařuje už dlouhou řádku let ale to není nic pro nás, že "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

no právě
Nevědomost je tak lehká!
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ahoj Honzo a Petre,
o beyinkach jsem cetl, ze maji v sobe nejakou latku, ktera drazdi ledviny, a kdyz se uvari, tak ta latka se degraduje. Spolu s tim cennym samozrejme. Tj. syrove pry se jist nemaji, hlavne ve vetsim mnozstvi. Tak proto je nejim, ale treba by to vycistenejsimu organismu nevadilo, tak asi zopar zkusim.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

v ponděli kolem 4:00 po ráu je zase úplněk a tedy údajně jedna z nejvhodnějších dob pro alespoň jednodenní půst.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

bezinky

Příspěvek od zuzi »

Honzo, v jakem mnozstvi jis ty bezinky? Taky jsem cetla, ze syrove mohou pusobit potize, ale je pravda, ze jsou dobre.
A co dalsi bobule jako jerabiny, hloh....jake mate zkusenosti?
Zuzka
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

příležitostně, když je vidím tak slupnu jeden, max dva květy. Je to dobré - takové vita dobrůtka - vita bonbónky. Mé ženě se to nelíbí, tak to s tím nepřeháním. Všude se dočteš, že ve větším množství to způsobuje problémy. Nevím však co je na tom pravdy. Ale je pravda, že jsem nikde nečetl že by se to zasyrova dalo jíst. Sám v tom mám zmatek.
Nevědomost je tak lehká!
Lída
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:44

jak to udělat

Příspěvek od Lída »

Ahoj,
jsem ráda, že jsem našla spřízněné duše. Mé skušenosti zatím nejsou valné - 2 měsíce, ale je to neuvěřitelný pocit čistoty. Jen v poslední době - stres- mě nutí jíst chleba. Sice ne velké množství, ale přece.
Nemáte s tím někdo zkušenosti- jak to překonat nebo čím to "obelstít"?
Dost mě to štve a vůle ? Vůle prosím pěkně je v háji!
Díky
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: jak to udělat

Příspěvek od buc11 »

Lída píše:Ahoj,
jsem ráda, že jsem našla spřízněné duše. Mé skušenosti zatím nejsou valné - 2 měsíce, ale je to neuvěřitelný pocit čistoty. Jen v poslední době - stres- mě nutí jíst chleba. Sice ne velké množství, ale přece.
Nemáte s tím někdo zkušenosti- jak to překonat nebo čím to "obelstít"?
Dost mě to štve a vůle ? Vůle prosím pěkně je v háji!
Díky
žádnej recept neexistuje, páč příkaz k pojídání chleba přijde z tvé hlavy.
Akorát bych to tak 200x pokousal, a když to dokážu, tak třeba vyplivnout-chleba (zvlášť tvrdej) je na dlouhý kousání nejlepší.
Lída
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:44

Příspěvek od Lída »

To vyplivnutí, může zabrat. Pokud hlava bude zlobit udělám to tak. Díky
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

tak..

Příspěvek od Johny »

Zdravim vsechny z Valencie - slunecnych plazi spanelska.. Johny
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: tak..

Příspěvek od buc11 »

Johny píše:Zdravim vsechny z Valencie - slunecnych plazi spanelska.. Johny
taky bych chtěl, moc bysem chtěl
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: tak..

Příspěvek od Radka »

Johny píše:Zdravim vsechny z Valencie - slunecnych plazi spanelska.. Johny
hoj honzi,
takze nakonec jsi skoncil ve spanelsku? :)
no, stejne, uz aby ses vratil a vsechno nam vypravel, s ondrou uz na tebe cekame a na petrine o tobe basnime ;))
jo a co takhle si semo tamo udelat poradek v e-mailove schrance? nic ti tam nemuzu vecpati! ;)

mej se bajecne a laskave nam dej vedet vice, ok? uz ani nevim, co je to zavist... ;)
pa
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Brrrrr

Příspěvek od Johny »

Tak už jsem tu z výletu :D Je tu ale sakra zima :cry:
Pokusím se znovu aktivovat český číslo a domluvíme se. Moc se těším až vás uvidím a doufám že jste mi tam na petříně nechali ňáký hrušky :lol:
Jsem totiž teďka vitarián na plný obrátky a doufám že už mě nikdo nezatáhne do pekel horoucích vařených sýrových kravských. Johny
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

welcome back Johny!!
be free, be just, be innocent :p
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: Brrrrr

Příspěvek od Radka »

Johny píše:Tak už jsem tu z výletu :D Je tu ale sakra zima :cry:
Pokusím se znovu aktivovat český číslo a domluvíme se. Moc se těším až vás uvidím a doufám že jste mi tam na petříně nechali ňáký hrušky :lol:
Jsem totiž teďka vitarián na plný obrátky a doufám že už mě nikdo nezatáhne do pekel horoucích vařených sýrových kravských. Johny
Tiež ťa vítam starý brachu! :)

No to bych řekla, že se domluvíme na uvítací setkání! :wink: I když.. my si s Ondrou na sebe tak zvykli, že nevím, jestli tě vůbec ještě mezi sebe přijmeme! :lol:

Vzhledem k tvému proslulému stromolezeckému umění ti mohu garantovat, že na Petříně ještě nějaké hruštičky nasbíráš, dokonce i jednu mandličku zaručeně ozkúšaš, ale s tím výtečným hroznovým vínem již nepočítej - vlastnoústně jsem jej za drobné pomoci Ondry zlikvidovala, nešlo jinak.. :P Nu a vlašské ořechy letos nic moc.. ale mám tu nějaké od rodičů z Moravy, takže si přijeď nabrat do nůše! :wink:
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Ahojte som rad, že ste. A som rad, že je aj tato stránka. Som na prirodzenej strave 1 mesiac. A je to tak tak. Ahojte Sorry
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

tak to ti preju, at se ti vitarianstvi zalibi!!!
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Trochu sa dostávam do stereotipu, mam obmedzene množstvo receptov. A míňaju sa veľmi rýchlo.
Naposledy upravil(a) sorry dne pon říj 18, 2004 18:21, celkem upraveno 1 x.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Já jsem taky hrozně ráda, že tyhle stránky existují :D :D :D !!!
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Chcelo by to dobrý recept mam chut na niečo veľmi, veľmi dobré.
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

Na počiatku.... Boh pokryl zem brokolicou, karfiolom, špenátom a zelenou,
žltou a červenou zeleninou všetkého druhu, aby Muž a Žena žili dlhý a
zdravý život.

Potom Satan využil božie štedré dary a vytvoril Ben, Jerry's a Krispy
Kreme. A Satan povedal:
Chcete to poliať horúcou čokoládou? A Muž povedal: áno!
A Žena povedala: Aj ja si dám jeden, s čokoládovou posýpkou. A aha ho,
pribrali 5 kíl.
A Boh vymyslel zdravý jogurt, aby si Žena mohla udržať postavu, čo sa
Mužovi tak páči.
A Satan vymyslel bielu pšeničnú múku a cukor z trstiny a skombinoval ich.
A Žena postúpila od veľkosti 2 k veľkosti 14.
Tak povedal Boh:
Ochutnajte môj čerstvý hlávkový šalát. A Satan priložil na okraj dresing
Blue Cheese a cesnakovú topinku. A Žena s Mužom si po jedle rozopli opasky
Tak Boh povedal:
Poslal som vám zeleninu pre zdravé srdce a olivový olej, aby ste si ju na
ňom mohli uvariť.
A Satan priniesol vysmážané garnáty v kokose, riadne kusy na masle
upravených homárov a smažené kuracie rezne... také veľké, že potrebovali
svoje vlastné podnosy. A Mužov cholesterol prekročil limit.
Boh teda priniesol zemiaky s nízkym obsahom tuku a bohaté na draslík a
vysokú výživovú hodnotu.
Nato Satan ošúpal zdravú šupku a škrobovú striedku nastrúhal na lupienky,
ktoré vysmažil v živočíšnom tuku a pridal ohromné množstvo soli. A Muž
naberal ďalšie kilá.
Potom Boh vymyslel bežeckú obuv, aby jeho Deti mohli zhadzovať nadbytočné
kilá.
Lenže Satan prišiel s káblovou televíziou na diaľkové ovládanie, takže Muž
sa nemusel trápiť s prepínaním kanálov.
A Muž aj Žena sa smiali a plakali pred tým rozkmitaným svetlom a začali saobliekať do rozťahaných džogingových súprav.
Tak im dal Boh chudé hovädzie, aby Muž konzumoval menej kalórií pri ukájanísvojho apetítu.
A Satan vytvoril McDonald's a dvojitý cheeseburger za 99 centov.
Potom sa Satan spýtal: Budeš k tomu smažené hranolky? A Muž odvetil: Budem!
A super veľké!
A Muž a Žena šli do väzenia kardiakov.
Boh si vzdychol... a vytvoril chirurgiu štvornásobného bypassu.
A potom... Satan sa usmial a stvoril zdravotné poisťovne.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Hani, je to pekné, hezky jsem se u toho zasmál.
Jen ten zdravy jogurt od Boha jako by daval tusit, ze ten pekny pribeh mozna vznikl prece jen v laboratorich mlekarenskeho prumyslu :-). No, asi se mysli ten jogurt, co si kdysi lidi delali sami (nebo delaji nekde na Kavkaze) z nepasterizovaneho mleka.
Jo, a taky cely pribeh zni tak, akoby Boh nebol vitarian - ale preco potom vyrobil vsetky zive bytosti po vitariansku, len tych ludi nie...
Ale neni to zadne vrtani moje, to jen tak diskutuju, co mne napada, jasne ze vim, ze to vzniklo v hlave nekoho, kdo vitarian neni. Tak once again dik za pekny pribeh.
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

jasné, je to haluzina na pobavenie, koluje to po internete. Môže to byť aj skrytá reklama,
ale aspoň tá prvá veta pravdivá je...ale ľuďom to prvé Božie nestačilo a začali chcieť stále viac a viac, roztočil sa kruh a všetci tu vieme, že nie ľahko sa z neho vyskakuje
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Na margo

Příspěvek od sorry »

Ja neviem, ale 100 000 rokov je pre mňa nepochopitelná doba, a čo tak 10 milionov. Niekto tu stále cituje Bibliu aj keď jej interpretácia je pomerne dosť voľná. Biblická aj svetová história je slušne podložená 4000 rokov pred n.l. alebo pred narodením J. Krista. No a potomto dátume sa to len tak hemží špekuláciami.
- čo keby som sa odsťahoval do Afriky a žil by som tam? To by som si nechal nosiť jablká z Levíc.-
Neviem čo znamenajú slová raw, cool, in ani to nechcem vedieť.
vegeta / solčanka / bez glutamanu sodneho a s morskou soľou je určite lepšia ako drotom do oka.
A tie zapečené čapaty. To je vlastne zlisovanie vo vaflovači teplom aby sa to nerozpadlo.
S príspevku som pochopil že ti si vlastne taký stravovací policajt. Tiež som to robil keď som bol mladý, Teraz mám väčšie pochopenie pre ľudí a ich snahy.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

lol na co je tenhle prispevek reakci?? nejak sem nepochopil;p
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

ja som si poplieto okienka ospravedľnujem sa.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

jablicka

Příspěvek od RadkaS »

Jak ja vam zavidim, ze muzete pres zimu jist jablicka, ktere jste si uskladnili (nebo si je muzete koupit)! My tady v USA (alespon tady v Chicagu)mame kazdy jedno jablko, ktere koupim navoskovano. Takze vlastne nemam moznost snist zive jablko, protoze i kdyz ho oloupu, tak to jablko je vlastne jakoby mrtve, protoze skrz ten voskovy film, dychat nemuze. Ach jo!
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Příspěvek od sorry »

Ľudia si to uvedomia až bude veľmi pozde. A na to strašne tešim. Myslím, že večšiu srandu tento svet ešte nezažil. Ja mám štastné konce rád.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

To Hana: Dobře jsem se pobavila. :D
Jo a v Bibli je doopravdy to, že se zezačátku lidi dožili skoro tisíc let a pak Bůh řekl : Můj Duch se nebude s člověkem věčně zaneprazdňovat, ať je jeho dnů 120 let a nechal lidi jíst maso.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Neumíte někdo přeložit tohle ? :
A great way to eat more fruit is to make fresh fruit smoothies. Smoothies need not to be complicated to be tasty.
Mě to překladač překládá takhle :
Ohromný způsob jak jíst více ovoce je udělat čerstvá ovocnářská hlazení. Smoothies potřebuje nebýt komplikovanému být chutný.
Já to vcelku chápu, ale co tím myslí, tím smoothies ?
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

smoothies

Příspěvek od tesin »

Moznost jak jist vice ovoce je delat si cerstve ovocne smoothies!
Smoothie se nepreklada a je to synonymum pro shake - rozmixovane ovoce.
Smoothie nemusi byt slozite aby byly chutne.

staci nahazet do mixeru a rozmixovat!

dobrou chut at uz si tam nahazes cokoli :wink:

t
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

par tipu

Příspěvek od tesin »

http://vitarian.cz/search.php?rsvelikos ... mhlmenu=21

tam najdes par zakladnich receptu a pak uz jen improvizuj!
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

Aha, díky moc. :)
Uživatelský avatar
Veronika
Příspěvky: 40
Registrován: pon říj 04, 2004 0:24
Bydliště: Vancouver, BC

Re: jablicka

Příspěvek od Veronika »

Ahoj RadkaS,

Ja bydlim ve Vancouveru v Kanade, a tady jsou k dostani "organic" ovoce a zelenina uplne v pohode.
Jsem si jista, ze v Chicagu najdes obchod. Dva nejvetsi obchodni retezce s prirodnimi ( bio, organic, all natural) potravinami jsou Whole Foods, a Wild Oats. Obe spolecnosti jsou americke.

Good Luck!!

Veronika
RadkaS píše:Jak ja vam zavidim, ze muzete pres zimu jist jablicka, ktere jste si uskladnili (nebo si je muzete koupit)! My tady v USA (alespon tady v Chicagu)mame kazdy jedno jablko, ktere koupim navoskovano. Takze vlastne nemam moznost snist zive jablko, protoze i kdyz ho oloupu, tak to jablko je vlastne jakoby mrtve, protoze skrz ten voskovy film, dychat nemuze. Ach jo!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: jablicka

Příspěvek od RadkaS »

Znam tyto obchody a mela jsem za to, ze i tam jsou jablka voskovana. Musim to jeste jednou zkontrolovat. Mozna se pletu, ale i tak diky.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ahoj Radko S, v Chicagu je taky dr. Mercola (www.mercola.com), ktery sice neni vitarian, ale vlastne ji to co my plus biomaso. A ten tam ma na strankach nejake links na firmy, ktere prodavaji bioprodukty v USA. Tak myslim, ze pres jeho centrum se taky da leccos zjistit o dostupnosti bioproduktu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Dekuji, zkusim to.
Uživatelský avatar
deivis
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 29, 2004 9:34

Příspěvek od deivis »

ZDRAVIM VSECHNY !!!!
..vitarian.cz rulezzzz..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Jablicka

Příspěvek od RadkaS »

Veroniko, tak jsem se byla presvedcit jeste jednou v Whole Foods a je to tak. Pamatovala jsem si to dobre. Jablka jsou navoskovany! Je to tak v kazdem obchode, kdekoliv jsem si jablko v Chicagu koupila. Je to takovej jemnej film, ze to nepoznas, ale kdyz to seskrabnes nehtem a nebo jeste lepe nozem, tak to lehce poznas. Vim, ze tim polevaji mimo jine i tresne.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Deivisi, taky Te zdravim. Kde jsi byl? A nebo jeste jses?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Co je s Mlejdou či s JenouL. Dlouho se tu neozvali...
Nevědomost je tak lehká!
Odpovědět