Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od vitarian »

Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!
deivis

Příspěvek od deivis »

Ty jo dneska je venku zase kosa.. A ten snih.. Uz se tesim na jaro !
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

mlejdova "Nedelni chvilka poesie"

Příspěvek od vitarian »

ehm hmm..



Na pasece mezi parizky,
tluce datel maso na rizky.
Na obed si pozval rodinu
a tak chysta velkou hostinu!
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

hail george michael old skool

Příspěvek od mlejda »

HEY!
just DO FUNKY to me
i gotta get inside
-GOTTA GET INSIDE-
- OF -
YOU!


hehe, das ist FLEISCH!

:lol:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Naše Matka země pláče

Příspěvek od Honza »

už jste si toho také všimli?

orba
silnice a dálnice
kilometry betonu a asfaltu
znečištění
těžká technika
těžba nerostů, uhlí, ropy

Dříve jsem to nevnímal, ale dnes cítím jak je země (půda) stále slabší a bezmocnější. Země přestává dýchat (silnice) žít (orba), je mrtvá (beton). Jak se nám asi odvděčí?

vnímáte to také?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Máš pravdu Honzo, aproto je třeba jí pomoct a dotknout se jí vlastníma rukama, s láskou, starat se o ní, aspoň o kousek. Kousek ke kousku aby Země přestala plakat. Abychom na ní mohli dál žít, aby nám dala dobrou potravu, abychom nemuseli hledat vysvobození od ní. Od ní, jíž jsme sami moc ublížili. A tak je třeba to napravit. Ona pozná snahu a vydrží.
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Matka zemì pláèe

Příspěvek od jenaL »

Z meho pohledu si myslim, ze nejrychleji muzeme pomoci prirode, tak ze odstranime vlastni nevedomost a potom budeme toto ucit druhe.Nejlepe na vlastnim priklade...jina realna cesta me nenapada? Vas ano? :o

no taaaaaaaak!

nebo se chcete s krvacejicim srdcem handrkovat s jezedaky(nebo s kymkoliv jinnym), ze vam chemicky hnoji mrkev? Nebo se snazit napravit skrz naskrz zkorumpovany svet...to je nereal!!! Neni lepsi jim ukazat (i neprimo) cestu k pravde? :idea:

:twisted:
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Re: Naše Matka země pláče

Příspěvek od nightingale »

Taky si myslim, jenoL, ze to je nejlepsi zpusob, daleko lepsi nez jakykoliv natlak, rozcilovani se ci dokonce nasili a nicneresici blokady.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Ahoj, před pár dny jsem se vrátila ze Států, kde jsem přistoupila k 100% RAW a s potěšením jsem zjistila, že i u nás existuje pár nadšenců. Příjemné překvapení.
Mám dost zásadní problém se sháněním nechemické zeleniny a ovoce. V Americe není problém sehnat Organic. Tady mám obavu, že při každodenní konzumaci zeleného listí budu za chvíli celá dusičnanová. :cry:
Zatím jsem zjistila, že nám tady pěstujou spoustu BIO obilí, ale něco pořídného už ne.
Nějaká rada? Jak to tady řešíte se zeleným listím? Svou zahrádku nemám....
Díky za cokoliv
Tereza
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

bio organic

Příspěvek od tesin »

Cau Terez!

To je super - dalsi clovicek :)

Jak pises, s organicky pestouvanou zeleninou a ovocem je to u nas hodne spatne. Je to tu jeste v plenkach. Pres jaro/leto a podzim se to jeste da, ale pres zimu neni nic k sehnani.

Obcas se daji koupit organicke pomerance, ale opravdu jednou za cas.

Osobne si myslim, ze je vse otazkou casu kdy se to zlepsi. Stejne jako pred rokem a drive nebyli moc dostupne avokada, tak je to ted s bio ovocem/zeleninkou. Avokada ted uz prodavaji v kazdem supermarketu.

Vse je rizeno poptavkou, takze je to na nas :-) a na podvedomi lidi. Chce to spustit osvetu a to je cilem tohoto webu a fora.

Kazdy si tak vybira to nejlepsi co v danych podminkach muze.

Podle me nema smysl resit dusicnany - to je zbytecne. Jez co muzes (to nejlepsi) a starej se o to aby tva strava byla ruznoroda.

Je stale lepsi papkat, co se tyka nejen chemie-pesticidu, syrovou rostlinnou stravu nez tepelne upravenou nebo zivocisnou - to je clear ne? :)

Jinak kde si byla ve statech? Napis sve postrehy i tve zkusenosti ohledne rawfoodu :) Jake knizky si cetla?

Mej se krasne!
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

No přece jenom ty dusičnany trochu řešim, úplně bych to nevypouštěla. Momentálně se pídím po filtrech na vodu apod. Máma ze mě doma trošku šílí.
Jinak jsem už zahájila internetový průzkum jestli by se opravdu nějací bio pěstitelé zeleně nenašli - zkouším poňoukávat nějaké osoby na ministerstvu. Třeba za nějaký čas někdo konečně pochopí, že s tím chlebem to vážně není výhra.
Jinak ve státech jsem byla hlavně v New Orleans a vlastně mimo to v podstatě všude. Tam jsem k rawfood přišla. Mám tam sestru, která se v tom pohybuje už déle a ta mě dotáhla k Davidu Jubbovi (případně že jste od něho něco četli - Lifefood Nutrition). Tam jsem pochopila jedinou cestu řešení všech možnejch různějch problémů....
Přivezla jsem nějakou literaturu - jednak knihu receptů od Boutenko family a jednak Sunfood od Davida Vlka. To jsem se mimochodem chtěla zeptat, jestli by někdo nevěděl o nějakém českém překladu Sunfood Diet. Mám tady ještě jednu sestru, která angličtinou moc nevládne, zato má ale Roztroušenou Sklerózu a myslím, že rawfood je jediná naděje. Tak bych potřebovala aby si to přečetla.....
Celkově ale musím říct, že je jakákoli forma zdravého životního stylu podstatně jednodušší ve státech než tady, ať jsou američani sebeobéznější. Prostě kdo chce, tak má možnost tam sehnat vše, je to prostě o výběru. U nás je to zatím vážně bída. Neustále tady narážím na těžký nepochopení - dneska na mě na trhu nějaký pán koukal jako na blázna, když jsem se ptala jestli by měl alespoň nějaké rozinky se semínkama.... bez síry... asi ne. Tam to taky nění všude, ale jde to sehnat.
Tak zatím
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ahoj Terezo, srdečně zdravím,

pokud jde o tvou sestru a o motivaci k vitariánství tak to přece nemusí být zrovna Wolf. V češtině vyšel E. Gunther - Přirozená strava - sice možná lehce překonaný, ale motivačně skvělá kniha! Dále od Nolfi - "Léčení syrovou stravou", atd.. Je toho více. Pokud budeš mít zájem a neznáš všechny české překlady, ozvi se tu. Např. na www.ohz.cz/amana je hezký soupis. Něco mám uvedeno i na www.zapisnik.vitarian.cz - je tam celý "Gunther" - stačí vytisknout. A tady ti všichni jistě také poradí.

měj se Honza
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

.. no a samozřejmě Wolker!
deivis

Příspěvek od deivis »

Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Děkuju všem za účast.
Musím přiznat, že jsem to já, kdo nečetl pány Gunthera a Walkera, ale naopak už je přečetla tahle ta moje ségra. Ona už je motivovaná (pochopila už že jí vážně doktoři nepomůžou) jde spíš o to, že podle diskusí které spolu vedeme, si nejsem úplně přesně jistá co se tam dočetla. V posledních pár dnech máme například nekonečné téma Mrkev. Právě hybridním potravinám věnuje Vlk ve svoji knize docela podstatnou část a já nemám sílu jí tu tlustou bichli převyprávět. Ve 30.letech moc hybridů ještě nebylo, takže se tím Walker zřejmě nezabýval. Ale vypadá to, že bych si měla Walkera i Gunthera přečíst já... :oops:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já bych mrkev a jiné hybridy neřešil a také je neřeším. Hlavně aby začala.
Robert
Příspěvky: 34
Registrován: sob bře 13, 2004 13:28

Příspěvek od Robert »

Docela pěkná stránka o ovoci, zelenině a koření v němčině:
http://www.mediatime.ch/gemuese/index.htm
R.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Mlejdo! ty čerte! :-)) kdes vzal tak pěkný obrázek?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tereza, ked zhanas nesirene hrozienka, tak: volaju sa Jumbo a predava ich fima Marianna (tel. c.: 00421 2 45 94 52 66, alebo 45 94 37 59 (+ fax).
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

pecky

Příspěvek od tesin »

a maji ty nesirene hrony pecky?
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

hybrid

Příspěvek od tesin »

samozrejme mam na mysli hrozny - pokud je nemaji jejich cukr neni pro telo dobre vyuzitelny.
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Vždyť říkám, že jsem se pokoušela sehnat rozinky se semínkama. U hroznů to ještě takový problém není, i když v té americe už jo, ale rozinky se semínkama a bez síry, to je něco nevídaného
deivis

Příspěvek od deivis »

Obrázek
car1os
Příspěvky: 43
Registrován: úte úno 10, 2004 19:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

rozinky

Příspěvek od car1os »

v anglii jsme kupovali rozinky v tescu. byli nejlevnejsi byli s peckama a byli nesirene. kilo stalo neco kolem libry nebo dvou:-)

nezajedem tam na nakupy? :-)
-= vitarian rulezz =-
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Nevíte někdo jaké je v Anglii napětí (220 V??) a jaké tam jsou zásuvky? Jedu tam ted v úterý a nevím jestli mi tam bude pasovat nabíjěčka na baterky? díky
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

..bude, akorát budeš potřebovat redukci na zásuvku. A 220 je myslím proud, a ne napětí....proud je v UKmyslím stejný, ale mají 2 x vyšší napětí (ampéry), proto všechny spotřebiče mají v zástrčce malou pojistku....vždcky když nám v Londýně zdechl spotřebič, tak to bylo pojistkou. A protože se nám je nechtělo kupovat, tak sme tam cpali rýsováčky....ty neshoří :twisted:

Pak nám ale jeden Brit řekl, že je tam právě to vysoké napětí, a že naše rýsováčkové pojistky jsou "rather dangerous" :D :D :D :D

..have fun!!!!
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

M!cha! píše:..bude, akorát budeš potřebovat redukci na zásuvku. A 220 je myslím proud, a ne napětí....proud je v UKmyslím stejný, ale mají 2 x vyšší napětí (ampéry), proto všechny spotřebiče mají v zástrčce malou pojistku....
díky Michale za radu :) - koupit si redukci. Jen jsem to trochu nepochopil, Volt je přeci jednotka napětí a ampér jednotka proudu ne?:idea: , takže tam mají podle toho co píšeš asi 2x větší proud, protože čím větší proud, tím větší pravděpodobnost smrtelného úrazu - nezabíjí napětí, ale PROUD! :wink:
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

...jo, máš pravdu....je to prostě tak jak sem napsal, akorát prohozený :D

= mají taky 220 ale proud vyšší...
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

lesni zahrada

Příspěvek od zuzi »

Majitele zahrad, mrknete se na http://www.ekozahrady.com/permakultura.htm

Pripada mi to velmi zajimave a inspirujici!!!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: lesni zahrada

Příspěvek od Honza »

zuzi píše:Majitele zahrad, mrknete se na http://www.ekozahrady.com/permakultura.htm

Pripada mi to velmi zajimave a inspirujici!!!
díky zuzi 8) , znám tu stránku, objevil jsem ji asi před měsícem - je výborná, mě oslovilo hlavně ten způsob mulčování - popisuje tam vše dost podrobně a hlavně dost zasvěceně. Občas tam zajdu a vstřebávám informace.

Můj sen je starat se celý den o svou zahradu, sad či les a užívat jejich plody. A myslím že to není tak nereálné.
Ideál by bylo koupit nějaké uzemí a tam přidělit několika vitariánsk. rodinám kus půdy a žít na ní v souladu s permakult. zásadami. Ale to je jen přání a sen. :?
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Mym snem je mit dum nekde na venkove s velkou zahradou. Toho domu se mozna i dockam, snad i te zahrady, ale spis to bude nekde pobliz Prahy protoze ja (i muj pritel) se svou velmi vysokou a odbornou kvalifikaci jinde praci nenajdu. A myslim si, ze by byla skoda mych znalosti nevyuzivat, kdyz uz jsem tak dlouho studovala a jeste studovat budu. Kazdopadne uz s strasne tesim, az se jednou na ten domek zmuzeme :)
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

No, nektere vysoke kvalifikace muzes dobre zurocit i v zapadle vesnicce, pokud jdou delat po internetu. Mit sve odberatele ve mestech po svete (ale nejen ve mestech), ale do mesta temer nejezdit - tak to delam a tesi mne, ze uz nemusim bydlet v Praze ani jine evropske megapoli.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Tak to v mem pripade bohuzel nepujde a navic by mi mozna i chybel kolektiv lidi kolem me.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Honza, ked to je Tvoj sen, tak uz viacero ludi z www.anastasia.cz (prip. www.anastasia.sk) sa chysta nieco take podniknut a uz to je aj rozbehnute, mozno by si sa mohol informovat u nich...
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Realizace

Příspěvek od Johny »

Jo, jdeme do toho, je nás hodně a je to super ! A bude nás víc !
Jenom je potřeba se spojit a dohodnout na konkrétních věcech, každý si to představuje trošinku jinak a v tom vidím zatím malý problém..
Andrea
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 27, 2004 15:57
Bydliště: Nitra

odstavenie citrusov

Příspěvek od Andrea »

Ahojte, kto mi vie poradit, kde sa da kupit dobry odstavovac na citrusy .
dakujem
Andrea
Uživatelský avatar
remy
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 21, 2004 15:57
Bydliště: Praha 5

vojtěška

Příspěvek od remy »

Může mi někdo poradit, kde se dají sehnat v obchodě semena vojtěšky. Prošel jsem řadu bioprodejen a kde nic, tu nic!
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

ČAUES

Příspěvek od Johny »

Tak s Ondrou zítra mizíme do Anglie na ty jahody, snad dáme nějak vědět, držte se a nedělejte takový kraviny jako já přes zimu, nestojí to za to ! Vitariánství ZDAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:P :lol: :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: vojtěška

Příspěvek od buc11 »

remy píše:Může mi někdo poradit, kde se dají sehnat v obchodě semena vojtěšky. Prošel jsem řadu bioprodejen a kde nic, tu nic!
Já jsem si je normálně koupil v semenech.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

vojtesku i spoustu dalsich semen na kliceni, sus. ovoce apod. maji taky napr. internetove obchody www.dobrykramek.cz nebo www.rozmaryna.cz.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Zdarec vsem z jihu francie!!! Je tu krasne teplo, more, slunce... Neni tu takova zaplava cerstveho bio ovoce a zeleniny jak jsem si myslela ale strasne si tu ujizdim na cerstvych fikach, uzasna dobrota!
Honzo prijechas? Od konce srpna apartman za 225e na tyden...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ahoj Terezo,

byl jsem u pí. Kal. - myslím že ví co dělá, jdu k ní znovu za 14 dní. Těším se.
Apartmán - potřeboval bych znát podrobnosti (přístup k moři, typ pláže, a tak..)
Jak to máš ted s internetem?

Jinak tě moc zdravím z Čech.
Honza
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo pi kal vi co dela, snad ti pomuze..
s internetem funguju blede, ted to uz snad bude o nec lepsi, ale bez problemu sms na tom cisle co jsem ti poslala pred odjezdem..
plaz je jemnoucky pisek, vdalenost cca 5-10 pesky k mistu ulozeni, ale vyhled s pokoje primo na more. Je to tu spis takova klidna, zapadla prdel sveta, zadna turisticka fabrika, jedina vada na krase je ze slunce nezapada do more ale z nej vychazi, coz samozrejme nevidam kazdy den ... zkus si najit na webu neco o Leucate nebo La franqui. Akorat je to teda 1500km, ale jak jsem ti rekla, jestli chces v italii najit slusne vypadajici plaz, musis ujet minimalne totez
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

díky za informace
ozvu se ti brzy jak jsme se rozhodli
1500 km je dost, ale pokud se jede na "dýl" tak se to "dá" :D
zatím se měj krásně a užívej si slunce !
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

POZDRAV Z ANGLIE

Příspěvek od Johny »

Zdravime vsechny z jahodovych plantazi kde jahody jen vzdalene pripominaji jahody, pri pohledu na masinu jezdici s postrikem premyslime jak odsud co nejrychleji pryc..
Ale jinak super, mestecko malinke tu ale vyber vetsi pro nas jidelnicek nez v cele Praze.. vsude same organic.. :D
Johny, Ondra
Uživatelský avatar
deivis
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 29, 2004 9:34

Re: POZDRAV Z ANGLIE

Příspěvek od deivis »

Johny píše:Zdravime vsechny z jahodovych plantazi kde jahody jen vzdalene pripominaji jahody, pri pohledu na masinu jezdici s postrikem premyslime jak odsud co nejrychleji pryc..
Ale jinak super, mestecko malinke tu ale vyber vetsi pro nas jidelnicek nez v cele Praze.. vsude same organic.. :D
Johny, Ondra
Super !!! preji Vam to kluci !! At Vam vse vyjde podle predstav.. 8)
..vitarian.cz rulezzzz..
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: POZDRAV Z ANGLIE

Příspěvek od Honza »

Johny píše:Zdravime vsechny z jahodovych plantazi kde jahody jen vzdalene pripominaji jahody, pri pohledu na masinu jezdici s postrikem premyslime jak odsud co nejrychleji pryc..
Ale jinak super, mestecko malinke tu ale vyber vetsi pro nas jidelnicek nez v cele Praze.. vsude same organic.. :D
Johny, Ondra
Ahoj, taky zdravím!
Občas na Vás myslím jak tam válčíte!
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Taky drzim palce do Anglie. Na me tady francouzi koukaj jako na uplny zjeveni, ze proste nejim nic jinyho nez salaty a ovoce jim hlava nebere. Oznamila jsem, ze bych v zari chtela pracovat na vinici, tak me vsichni presvedcujou, ze jestli nebudu jist maso, ze to proste nemuzu zvladnout...
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Spíš mají strach že jim spaseš půlku úrody hroznů :lol:
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

To jo, jsem si myslela jak budu zkouset vlkovu monodietu na rostlince vinne revy (cukr, tuk v pecickach, chlorofyl v listech) tak me hned varovali ze na vsem je sulfat mednaty. Ale ten ze prej nevadi, ten je prej na prirodni a je na vsem, i na organic produktech..... :?
Odpovědět