Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

len pockaj ked dodoji kozu, hned ti to vysvetli :P

/Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos! :oops: :) /
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Nemusi mi nic vysvetlovat, mam na to podobny nazor ako on. :wink:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

prijmi ospravedlnenie, myslel som samozrejme tigra suchomilneho malajskeho.
Obrázek
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

To bolo predsa pochopene. :wink:
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

babicka píše:
A v co věří nevěřící?
tedy za mně ... v přírodu a sebe
No dyk, co to je "v prirodu"? Co to je "v sebe"? Ja napriklad ani nevim, KDE to "sebe" mam:) Hezky vikend.
To mě překvapuješ... takto věci se kterými denně zachází a na nichž všechno staví nikdo nezkoumá. Jen se divím, že tu víru takto taky neprozkoumáš. Respektivě z čistě psychologického hlediska... jakto že ji někteří lidé tak potřebují a má pro ně nesmírnou hodnotu a jiným je bezcenná a naprosto k smíchu? Tažko najít člověka, který žádný dudlík & fetiš & pomůcku k uspokojování nepotřebuje, a přesto by byl v klidu 24 hodin denně.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:Léčení vodou.
Podle statistik jsou však Japonci na prvním místě v žebříčku nemocnosti.

Já znám léčení dechem. Které jsem nějak tak vyvinul a v praxi to vypadá takto:

Pomalu a do široka se nadechnu do břicha prociťujíce ten proud... až se mi břicho vypoukne na max... přesunu ten balou ještě i se zbývajícím nádechem do hrudníku na max a pak držím hruník na max a nechám splasknout břicho vlnou od hrudníku směrem k pánvi za výdechu který se prociťuje jako úleva... a držím vydechnuto nenásilně... ono se ta pauza prodlužuje a tělo se těší na čertvý... 3x denně odstraní taky vše.

Ze začátku... je to o ničem... a náročné, ale po dvaceti minutách... to dělá divy... Vlastně jsem se k tomu musel vrátit, protože nic mi nezabíralo na můj zažívcí trakt. Takže buď jsem neustále přejezen ač pořád snižuju množství... a slábnu a hubnu... nebo mi to nefachčí. Tak jsem si vzpomněl jak jsem tímto v nemocnici na vařené české kuchyni rozdýchal všechno bylo mi fajn... a doma ne a ne a ne... idkyž chodím běhat a jím monostravově max hrst co dvě hodiny... a pak i jen když mi kručí... a nemá to efekt.

Když jsem po půstu a dám si něco... jen kousek.. .cítím ten nával a přísun energie a mám elán a svěžest... a když si teď dám cokoliv tak cítim jen zátěž, útlum a komplikace... tak nevím... ubrat? Třeba hubnu ptotože vstřebávání se zastaví... ani při půstu tolik nehubnu jako když jím.

Na zahraničním webu se uvádí příjem 5800 KJ a u nás z dob kuchařky totalitní 19000 KJ. A to je pro všežravce co hodně energie spálí na trávení... tak kolik by to mělo být pro vitariána. Třeba je to opravdu jen jedna hrst ovoce za den... ikdyž vůči přírodě je to nepoměr... kolik sní toho taková gorila / váhou vynásobit mojí váhou... a vidělo by se.

http://www.obezita.cz/hubnuti/vyzivove- ... ni-ziviny/

1g tuku = 37,8 KJ

Tedy abych se dostal na těch 5040 KJ stačí mi jen 133g tuků... nebo 300g sacharidů nebo 300g bílkovin.

Pokud se má strava skládat 80% sacharidů, 15 procent bílkovin a 5% tuků
Tak stačí na den z vědeckého hlediska nevitariánům:

240g sacharidů + 45g bílkovin + 7g tuků. No tak to já hodně předimenzovávám.

Takže dát si jedno avocádo nebo kokos je to celé v troubě kvůli tukům. Ale nejideálnější je si dát tak 300g skočice a je to optimum.

Stačí vycházet od tuků přes bílkoviny... abychom dosáhli objemu hrsti tedy asi 300-500g tak začneme hledat potravinu s obsahem 1-2g tuků 9-15g bilkovin a 50-80g sacharidů.

A mám toto vyvážené:

Fíky
Čočka
Ovoce sušené
Chléb celozrnný
Fazole
Kroupy
Chléb racio
Pohanka

U ovoce bychom museli jít nad 2000g.

Banány 3 Kg
Hrozno jen 2 Kg
Kokosová voda 6 l
a
Rýže jen 375g

V podstatě každé ovoce a zelenina v rozmezí 3-4 Kg dodá otpimální poměr a není třeba dodávat semínka ani ořechy apod. Takže to jsou pro mě nové poznatky... jsem prostě přežraný a přesycený a proto se ucpávám. Divím se že vy ne... nebo to spíš necítíte jak se to zastaví. Je to takový zvláštní pocit v břiše jako by se masa přilepila ke stěně střevní a těžko se posunuje... a od toho se odvíjí únava, slabost, nutkání jíst více... Takže já to hned poznám hned po jídle... že toho bylo moc. A pak tvrvá 2 dny než se toho trakt zbaví. Schválně zkusím palikovat tento poznatek... a uvidím...
Naposledy upravil(a) mandragora dne ned dub 13, 2008 14:55, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

mandragora píše:
babicka píše:
A v co věří nevěřící?
No dyk, co to je "v prirodu"? Co to je "v sebe"? Ja napriklad ani nevim, KDE to "sebe" mam:) Hezky vikend.
To mě překvapuješ... takto věci se kterými denně zachází a na nichž všechno staví nikdo nezkoumá. Jen se divím, že tu víru takto taky neprozkoumáš. Respektivě z čistě psychologického hlediska... jakto že ji někteří lidé tak potřebují a má pro ně nesmírnou hodnotu a jiným je bezcenná a naprosto k smíchu? Tažko najít člověka, který žádný dudlík & fetiš & pomůcku k uspokojování nepotřebuje, a přesto by byl v klidu 24 hodin denně.
Diky, Mandragoro za hezkou reakci. I kdyz mi pripada malinko formalni. Pokud se stale jeste bavime o "priroda" a "ja", nepovazuji za mozne prechazet k "dudlikum, "nesmirnym hodnotam", "klidu" a dalsimu" aniz by se definovalo to predesle. Ale akceptuji vas postoj. :)

A vyvrhnu dalsi otazku k veci: "Kde konci "ja" a kde zacina "priroda"? :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

babicka píše:A vyvrhnu dalsi otazku k veci: "Kde konci "ja" a kde zacina "priroda"? :)
A když to někdo pochopí, tak ať si jen uvědomí v co vlastně věří... a zjistí že kdyby věřil ve svůj palec u nohy a vysvětil ho na modlu opředl magickými duchovními schopnostmi... tak to vyjde na stejno... a ten palec by pak dělal zázraky v jeho životě... proto se ten kdo ví o víru v palec nezajímá a je mu k ničemu.

A proto si Ježíš s víry lidí utahoval... říkal jim že kdyby měli skutečné poznání o co tady jde... sami by mohli dělat zázraky. Ale jsou malověrní... jejich víra (ktará má tu sílu) je menší než zrnko hořčičné a ještě k tomu napřímena k pohanským výmyslům.
Všechno velké je jednoduché.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

mandragora píše:
babicka píše:A vyvrhnu dalsi otazku k veci: "Kde konci "ja" a kde zacina "priroda"? :)
A když to někdo pochopí, tak ať si jen uvědomí v co vlastně věří... a zjistí že kdyby věřil ve svůj palec u nohy a vysvětil ho na modlu opředl magickými duchovními schopnostmi... tak to vyjde na stejno... a ten palec by pak dělal zázraky v jeho životě... proto se ten kdo ví o víru v palec nezajímá a je mu k ničemu.

A proto si Ježíš s víry lidí utahoval... říkal jim že kdyby měli skutečné poznání o co tady jde... sami by mohli dělat zázraky. Ale jsou malověrní... jejich víra (ktará má tu sílu) je menší než zrnko hořčičné a ještě k tomu napřímena k pohanským výmyslům.
A sakra. Tak z toho couvam. Preji hezky den:)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

babicka píše:
mandragora píše:
babicka píše:A vyvrhnu dalsi otazku k veci: "Kde konci "ja" a kde zacina "priroda"? :)
A když to někdo pochopí, tak ať si jen uvědomí v co vlastně věří... a zjistí že kdyby věřil ve svůj palec u nohy a vysvětil ho na modlu opředl magickými duchovními schopnostmi... tak to vyjde na stejno... a ten palec by pak dělal zázraky v jeho životě... proto se ten kdo ví o víru v palec nezajímá a je mu k ničemu.

A proto si Ježíš s víry lidí utahoval... říkal jim že kdyby měli skutečné poznání o co tady jde... sami by mohli dělat zázraky. Ale jsou malověrní... jejich víra (ktará má tu sílu) je menší než zrnko hořčičné a ještě k tomu napřímena k pohanským výmyslům.
A sakra. Tak z toho couvam. Preji hezky den:)
:D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

macik píše:... :D
:mrgreen: :D
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Když jsem si začal propočítávat hlavně tuk a bílkoviny... tak se se mi hodně ulevilo a vrací se mi vitalita. Takže když si dám to tučné a výživné... v těch pár gramech... to si s tím žaludek snadno poradí... pak už vím že celý den můžu jen pít... najednou mi není zima... a všechno funguje lépe, včetně pocitů a nálady.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Pisem to sem, lebo nechcem Mandragorovi vstupovat zbytocne do dennicka:

Viem, ze sme reagovali na Mandragorove prispevky s najlepsim umyslom a v sirsich suvislostiach, pretoze asi nikto z nas tu nepovazuje svoj stravovaci rezim za izolovany od ostatnych aspektov zivota. Ale ked on sam vo svojom vlastnom dennicku opakovane zdoraznil, ze sa chce s nami rozpravat iba ohladom vitastravy a nicoho ineho, podla mna by bolo vhodne to respektovat, lebo inak vznikaju debaty, ktore sa zbytocne tocia do kruhu a nikam nevedu.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

jenomze ono je opravdu tezke oddelit stravu od ostatnich aspektu. Presne jak pises.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja viem, ze bez toho to nema zmysel asi pre nikoho z nas. Ale odkedy Mandragora napisal, ze si to tak vyslovene zela, ked moja reakcia na jeho prispevok nema byt iba o vita, tak ju radsej ani nepisem.

Z celkoveho hladiska reagujem na prispevky vsetkych ostatnych a tiez som velmi rada, ked mi z akehokolvek uhlu pohladu napisu svoj nazor na nejaky z mojich prispevkov ostatni.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

no kdyby to bylo oboustrane tak se to da. Ono pokud bych chtel aby se se mnu lide bavili pouze o strave, tak take sam budu psat pouze o strave.

Ale kdyz mnadragora napise ze sedel par dni na strani a pta se proc za nim chodili lide a divili se. Co mu na to napsat? Ze to ma z toho, ze ji malo mrkve?

Mozna bude lepsi nereagovat na zadne jeho prispevky netykajici se stravy.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mně už přijde, že ať napíšeme, co napíšeme, tak to bude vždycky špatně
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to nee.. prosim..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

dvdmchl píše:Ale kdyz mnadragora napise ze sedel par dni na strani a pta se proc za nim chodili lide a divili se. Co mu na to napsat? Ze to ma z toho, ze ji malo mrkve?
Toto podla mna do kategorie vitastravy nespada vobec a preto by som na to nenapisala nic, iba by som to vzala na vedomie. Osobne to povazujem za ochudobnujuce, ale co plati pre jedneho, nemusi platit aj pre druheho. Navyse to podstatne z nasej strany bolo podla mna tiez uz viackrat roznymi sposobmi povedane.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Sluníčko píše:mně už přijde, že ať napíšeme, co napíšeme, tak to bude vždycky špatně
Mandragora zasa vnima to iste z nasej strany. Asi nema zmysel to riesit, uz sa o to snazilo dost vela ludi.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Tereza píše:to nee.. prosim..
nefnukaj, zapni si big bro. :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to není tak napínavý
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Já bych potřžeboval poradit, jak se v Angličtině rozlišuje

Bluma
Švestka
Slíva
Ryngle

Bluma = Ryngle a Slíva = Švestka

Ale co nejvíce mě deptá rozlišení Bluma Švestka protože když si nechám vyhledávat obrázek Plum a Prune tak je to mix... Blum, švestek, špendlíků a v tom ješětě i sušeniny... takže nevím.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 17, 2008 12:35, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

mandragora píše:Já bych potřžeboval poradit, jak se v Angličtině rozlišuje

Bluma
Švestka
Slíva
Ryngle

Bluma = Ryngle a Slíva = Švestka

Ale co nejvíce mě deptá rozlišení Bluma Švestka protože Plum je obojí...

Protože v tom mám chaos a slovník nabízí tytéž významy pro všechno.
no, já jsem třeba v anglii nikdy naše normální švestky neviděla, takže prostě měli žluté, modré a červené blumy.....a říkali jim plum....ale určitě se to nějak odlišovat musí, třeba to budou vědět borci, co tam teď žijou..jako čísélko....a tak...
Eva

Příspěvek od Eva »

Na NZ plum znamená bluma, slíva, ryngle (možná i švestka, ale ty jsem tu nikde neviděla) ; prune znamená sušená švestka (taková ta normální naše). Tak soudím, že se sem sušené švestky buď dováží nebo si je pěstují jen na sušení, ale spíš to první :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Jestli ono to nebude tim, ze je to v podstate to samy :)
Mne to celkem vyhovuje...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Když vezmu v úvahu že divoká mrkev má stený obsah vitamínů jako šlechtěná... tedy v malém kořínečku o váze 30g je totéž... jako v mrkvi mající 300g... pak vezmuli v uvahu jak musí být sladká ta maličká a výživná když si dám půl kila. Asi takový rozdíl jako mezi rajčetem Cherry a normálním... a půlkilem lesních jahůdek a půlkilem domácích jahod... prostě to co obchodník zvětšil a zákazník platí na kila... platí v podstatě jen za vodu nikoliv za živiny. A ta voda má samozřejmě vliv i na JIn ochlazování... takže je možné že kořínky plané zahřejí... a kupované ochladí.

Takže bych se ze dvou kil... přirozené a negeneticky modifikované divoké ovozel zásobil tolikatoi živinami a energií jako kdybych snědl 20 Kg dnešní vyšlechtěné ovozeleniny proto věřím že poustevníkům stačilo se živit planými kořínky a plody... a ne pěstovat "barevnou vodu" snadno podlehající hnilobě.

Proto bych řekl že švestky ty menší budou mít více živin než ty těžké blumy. Protože z mých pozorování vyplývá... čím menší je plod semínko tím koncentrovanější jsou živiny...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Hmm... zajimava uvaha.

Takze susene plody neobsahuji vodu, znamena to tedy, ze u nich prevlada JANG energie?
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mandragora: máme ještě nějaké původní švestky a jsou hrozně moc sladké a výborné, mohl bych jisch sníst tuny:) Blumy jsou více vodnaté, ne tolik sladké, ale taky je mám rád.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Hmm... zajimava uvaha.

Takze susene plody neobsahuji vodu, znamena to tedy, ze u nich prevlada JANG energie?
Řekl bych že ne protože jsou sladké a sladké je JIN. Ovovoce nemůže být nikdy JANG. Leda ho posolit.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:
RadkaS píše:Hmm... zajimava uvaha.

Takze susene plody neobsahuji vodu, znamena to tedy, ze u nich prevlada JANG energie?
Řekl bych že ne protože jsou sladké a sladké je JIN. Ovovoce nemůže být nikdy JANG. Leda ho posolit.
Aha, to je zvlastni, podle toho by melo tedy ochlazovat i susene ovoce, coz se mi nezda. A co semena a orechy?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Aha, to je zvlastni, podle toho by melo tedy ochlazovat i susene ovoce, coz se mi nezda. A co semena a orechy?
Dal jsem to do nevého tématu JIN a JANG potravin.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Mě by zajímalo co dávají do Sójového mléka... poněvadž když si ho dám abych načerpal bílkoviny a nepřeháněl tuky... a pak si jdu třeba zaběhat... tak se mi v oblasti vnitřních uší něco nashromáždí a zalehne mi, prostě neslyším a někdy je ten tlak tak velký že až píchá... tak teď nevím jestli jde o prospěšnou stimulaci vylučování hlenů nebo naopak o tvorbu hlenů. Když si to mléko nedávám... tak při běhu nic.. .snadné fungování, nezadýchávání... vše v poho. Když dám něco co je tepelně zprac... tak okamžitě to někde jde cítit jako těžkost, neprůchodnost, zanesení.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

stravitelne casti potravy idu po metabolizovani do obehovych systemov. do par hodin, ale aj ovela rychlejsie je citit bud prinos alebo negativum.
tazkost a pocit upchavania dutin je priznacny pre nevhodnu krmu.
pri kondicnom sporte sa to prave pekne prejavi. alebo pri nahriati v horucej vode/pare. bud bunky spokojne vibruju, alebo sa dozaduju kysliku/vody/ph balancu/energie.
pmn.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Mě nejvíce mate, že nikdo z mého okolí to neregistruje a klidně kombinuje a pere do žaludku cokoliv ani nemusí kousat a problém nemá. Mě stačí když nerozkoušu nebo zhltnu neuvědoměle monostravu a už je problém. Tak řeším jestli jsem neschoulostivěl... misto abych se uzdravil. Třeba si buňky zvykly a teď dělají haló... ale když bych trval na svém tak by si zase zvykli a neměl bych žádné problémy. Protože když si dám něco co není jim tak nějak vhod okamžitě... ještě ani nedojídám a už jksou tu nějaké přiznaky... to mi spíše púřipomíná alergie... než zdravé reakce.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mandragora píše:Mě nejvíce mate, že nikdo z mého okolí to neregistruje a klidně kombinuje a pere do žaludku cokoliv ani nemusí kousat a problém nemá. Mě stačí když nerozkoušu nebo zhltnu neuvědoměle monostravu a už je problém. Tak řeším jestli jsem neschoulostivěl... misto abych se uzdravil. Třeba si buňky zvykly a teď dělají haló... ale když bych trval na svém tak by si zase zvykli a neměl bych žádné problémy. Protože když si dám něco co není jim tak nějak vhod okamžitě... ještě ani nedojídám a už jksou tu nějaké přiznaky... to mi spíše púřipomíná alergie... než zdravé reakce.
Kladu si někdy podobné otázky, kamarádi snědí všecko, kouří, pijou a jsou krásní, hubení a zdraví...... nadruhou stranu kdybych nebyl a nejedl to co jím a nemakal na sobě tak jako to dělám(i nedělám) dokážu si oc dobře představit jakbych na tom byl (nebo spíš nebyl) dneska. S vidinou několika civiizačních neocí + vyhlídka na další nemoce.Takhle doufám že to změním.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

No me zarazi fakt pro co nechce fungovat kdyz clovek ji mene, zdraveji a presto ma takove reakce... nez kdyby jedl jako prase. Kdybych mel spocitat dny kdy nejsem ve sve kuzi... tak je to asi uplne obracene nez u varaku. Ty dny kdy oni jsou nemocni ja jsem se citim skvele a opacne. 3/4 roku abych resil rimomrivost... protoze na ovoci a stavach ktere silne ochlazji se neda. V lete je to jine... tam to je vyhoda... a tesim se jak budu litat jen na ovoci a nic mi nebude chybet. Kdyby me nestvala ta zima... nemusel bych hledat VITA způsob jak prohrat telo a tim si porad nerozhazovat jidelnicek experimentama... ktere vetsinou dopadaji spatne. Sice nedostanu rymu, nebo chripku, nebo anginu... ale ta zima... porad zima... a nedostatek sily ve svalech pro poradnou praci abych se zahral. To abych jedl půl kila orechu... denne. Pak je teplo pokud nebudu pit stavy a jist ovoce ktere me zase o nej pripravi. Jenže s ořechy budu x.krat přetukovaný a kdo ví co to udělá.

Vcera jsem zkusil susene datle Organics... na obalu... neuveeny zadne konzervanty... a ty me total rozhodily... protoze v nich byl nejaky sajrajt. Uz po deseti minutach jsem mel ruzne svedive reakce no dnes mam neco jako pasovy opar na oku... citliva kuze... boli to jako cert. A pak clovek musi jist hodne aby ten sajrajt z traviciho traktu dostal ven. A tim zase rozhodi jidelnicek. Uz bych to rad mel pod kontrolou.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Potřeboval bych zjistit název knihy ve které Dr. Norman Walker použil tuto větu: "Toto snídám už 40 let a nikdy bych to neměnil." Mě zajímá co to bylo. Ale vím že to nebylo ovoce ani zeleninová šťáva.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Mysli že to byla sklenice vody s citronovou štávou
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Mysli že to byla sklenice vody s citronovou štávou
Nene to byl najaka mix zelenina a cosi.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Koukla jsem se do Walkera a našla jen tohle:

Ořechy
Na odšťavovači Champion můžete ořechy a oloupané mandle pomlet na jemnou mouku. Posypu čtyřmi až pěti kávovými lžičkami těchto jemně pomletých mandlí celý pokrm - a to je moje snídaně. Přejete-li si mít jídlo vlhčí, můžete přidat trochu čerstvé smetany. V tom případě ji navrstvěte před tím, než pokrm posypete ořechy. Sklenice karotkové šťávy nebo směsi karotka - špenát, je pro mě ten nejlepší nápoj, který si jen mohu přát. Budete překvapeni, jak taková snídaně zasytí. Existuje mnoho možností, jak ji změnit. K banánovým kolečkům jako základu, přidáme pokrájené nebo postrouhané jablko nebo hrušku a s hrozinkami a fíky, (se shora popsanými přísadami nebo bez nich), se stanou výbornou a chutnou snídaní. Já se takovou snídaní nasytím nejvíc. Pochybuji, že jsem toto jídlo v posledních letech víc jak šestkrát změnil. Věřím, že po několika zkušenostech najdete odpověď na otázku, která snídaně zažene nejlépe váš hlad.


Je to z jeho knihy "Omládněte". Třeba někde jinde píše jiný recept, jemu milý, ale třebaže receptů snídaňových má více, jeho osobní komentář jsem našla jen u této. Nicméně jeho knihy nemám všechny.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Díky za aktivitu... já jsem to někde četl na zeleninových šťávávh ale tam má hodně knížek... a bohužel hromadně je přečíst všechny znovu v el. podobě to se mi kvůli sedění u PC vůbec nechce. Podle mě to však není ono. Navíc podle toho co vim dnes se v te snidani porusuji zakladni principy traveni. Ty jsem tady jeste nerozebral tak jako JIN a JANG ale přidám. Ikdyž dá se sníst všechno... ale ono to zasycení v případě téhle snídaně je jen o tom, že to leží dlouho dlouho nestravitelně v žaludku a kvasí a výsledny příjem bude akorát tak zátěž.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Takové srovnání... každý večer na noc si dávám bílý přírodní jogurt. jsou různé značky. U mléčných výrobků zaznamenávám zahlenění dutin v uších. Rýmu po jogurtu přírodním bifi ani tak ne jako kdybych si dal sýr, a nedej bože tvaroh.

Každý den běhám... takže když si večer dám nějakou značku vsímám si a pak když běžím tak to hezky vyleze na povrch. Takže třeba tokový bílý Jogurt klasik... po tom mi zalehává v uších tak do pěti minut... a při běhu jen prvních deset minut a pak je fajn... je to hnusný pocit... tlaku a neslyšení... jako když tam máte vodu ale nejde vytřepat... Když si dám Holandia, tak nic... ale při běhu to naroste a trvá hodně dlouho než ten tlak rozběhám... No a to nic není proti tomu když si dám sójové mléko. To je masakr... při pití nic... ale běhat se s tím absolutně nedá... člověk se doslova dusí... jako by měl celý nosohrtan a uši plné.

Snad to není astmatické... zatím se to dá rozběhat... a když nejím mléčné kvůli B12 a baktériím... což musím 14 dní vydžet aby se to srovnalo... tak se cítím při běhu fajn. Ten rozdíl jak je tělo propustné tu prostě je při akticvitě zřetelné, co se týče těžkostí, zadýchavičnosti, nálady, únavy.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

1. maj,
20 stupnov daj!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Kde je to vlakno o odbornych prednaskach? Chcela by som tam nieco hodit a nejako ho nemozem najst.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Katarína píše:Kde je to vlakno o odbornych prednaskach? Chcela by som tam nieco hodit a nejako ho nemozem najst.
viewtopic.php?t=449 :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Dik.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Katarína »

Idem vyuzit novu funkciu, ktora je v tomto fore, prilohy, na pocest mojho uzasneho dedka. Uz som ho tu niekedy spominala, zomrel pred 8 rokmi, ale pre mna je stale zivy v mojom srdci. Foto je z nasej zahrady, o ktoru sa vzdy s laskou staral. :P
Přílohy
dedko.jpg
(120.02 KiB) Staženo 1417 x
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Veľmi pekné, Kati. Určite svojho dedka stále vidíš takto živého, s tvárou plnou lásky.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Katarína »

Jasne. :wink: Prave vcera som v Bojniciach na strasidlach v stanku videla taky pekny vesely dreveny ramik na fotografiu s krtkom, tak som si ho kupila a dala don tuto fotku, mam ju na policke.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Odpovědět