Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:No to jsem rád že to z vás tak pomalu leze... že nejste tak 100% vita. TO jste mohli říct na začátku hned že tento VITA směr je degenerativní jako každý jiný. Nemusel jsem pak ztrácet čas tím, že jsem vám uvěřil... že na 100% raw se člověk cítí zdráv. Proto jsem se ptal... ruku na srdce ať mi řeknete jak jste na tom zdravotně... a všichni tvrdili že lépe... ale zapomněli dodat, že jejich jídelníček není 100% raw a vita... takže to mě mrzí.
Muj jidelnicek je 100% raw (mozna sem tam nalozena oliva, takze asi 99,5% ? )a moje zdravi nesrovnatelne lepsi nez driv. Neni to jenom o zdravi, je to lepsi ve vsem.
Naposledy upravil(a) RadkaS dne stř dub 02, 2008 10:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jinak jsem jeste porad nepochopila, o co Ti to vlastne jde. Jsi plny rozporu, coz je videt z ruznych prispevku, ktere tu pises. Tvuj styl je opravdu hodne podobny stylu stesticka. Co se ti nehodi, na to nereagujes, prejdes to, neco prekroutis a u neceho si vypujcis jen neco. Tvoje prispevky jsou jako by je psalo vic lidi. Asi mas v sobe tech lidi vic :lol:, ze? To musi byt asi dost tezky, vid? . Me je jedno, jestli jsi nebo nejsi stesticko, ostatne, kazdy mame tu moznost si tu psat pod x prezdivkama, kazdyho vec.... . No, snad tu najdes to, co tu hledas.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Já prostě nechci být podvodník. Jestliže mám někomu poradit VITA musím mít prokázanou skutečnost... a sám musím vypadat podle toho co hlásám. Jinak bych mohl jen mlčet. Stejně je zajímavé, že když pošpiním 100% VITA že je nedokonalé tak je to u vás špatně, když chci prosadit 100% VITA tak je to u vás zase špatně a měl bych si dát občas cokoliv. Pak ty rozpory a těch více lidí je pouze ve vás... a proto jsem zase jen já jediný špatný protože je zviditelňuju jen tím, že se poctivě zajímám.

To si tak jednou přijdu ke kamarádce na návštěvu, ke kamarádce která mě na VITA přivedla... a ona večeří smažené kuře. A to vždycky když mi bylo z VITA už blbě... měl jsem si dát půst a jíst o to více zdravěji... a ona byla furt v POHO... ale nikdy to tajemství kuřátek a jiných věcí... co si dávala... neřekla. A tak jsem hledal chybu v sobě... protože ona 100% VITA vyadala ok a byla v POHO. A tak jsem díky její neupřímnosti bádal půl roku... Kdyby mi řekla... dej si kuře... jako já a bude ti líp, byla by upřímnější. Takže za tu neupřímnost ji už nemůžu ani obdivovat ani si ji vážit jako člověka. Za čež jsem zase já špatný, ikdyž jsem nikoho nepodlvel a nevodil za nos.
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř dub 02, 2008 10:59, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

btw. kecarny su tu..
viewforum.php?f=8
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

800914 píše:btw. kecarny su tu..
viewforum.php?f=8
Týká se to "nelegálních" & "tajných" zdrojů B12 vitariánů.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

mam tablety, legalne.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše:u vás špatně,....
rozhodně nás nejde brát jako celek s jedním způsobem stravování, s jedním názorem.....každý má ten svůj a každý ti bude odpovídat z toho svého pohledu
je to tady směsice lidí, kdokoliv může přijít, kdokoliv odejít, kdokoliv nahlížet, kdokoliv pozorovat....
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jeje zase mimo téma....omlouvám se :)

B12 také beru legálně
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Já mám taky jedny legální B12 čerstvě,ale jestli máte něco ilegal, sem s tím:)

Mandragoro: Používáš hodně silná slova, plná emocí a hněvu. Je v tom opravdu hodně velkjá nevyrovnanost.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

mandragora píše:a proto jsem zase jen já jediný špatný
Na to si zasa ako prisiel, prosim Ta? Pokial viem, nikto Ta tu za zleho nepovazuje, kazdy reaguje vzdy len na Tvoje konktretne prispevky zo svojho uhlu pohladu. Nic ine za tym nehladaj.

Rovnako ako Ty vidis uprimnost u seba, ju vidim u vsetkych ostatnych tu na fore. Asi by to chcelo dat dole tie cierne okuliare.

Za to, ze Tvoja kamoska tvrdi, ze je 100% vita a pritom si dava na veceru kura, naozaj nemoze nikto z nas. Minule tu napr. pisala Fiona, ako si po rokoch dala rezen, Buc tu pisal o bratislavskej calamade, atd, atd.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Já o syrových treskách... :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mandragora píše:Já prostě nechci být podvodník. Jestliže mám někomu poradit VITA musím mít prokázanou skutečnost... a sám musím vypadat podle toho co hlásám. Jinak bych mohl jen mlčet. Stejně je zajímavé, že když pošpiním 100% VITA že je nedokonalé tak je to u vás špatně, když chci prosadit 100% VITA tak je to u vás zase špatně a měl bych si dát občas cokoliv. Pak ty rozpory a těch více lidí je pouze ve vás... a proto jsem zase jen já jediný špatný protože je zviditelňuju jen tím, že se poctivě zajímám.

To si tak jednou přijdu ke kamarádce na návštěvu, ke kamarádce která mě na VITA přivedla... a ona večeří smažené kuře. A to vždycky když mi bylo z VITA už blbě... měl jsem si dát půst a jíst o to více zdravěji... a ona byla furt v POHO... ale nikdy to tajemství kuřátek a jiných věcí... co si dávala... neřekla. A tak jsem hledal chybu v sobě... protože ona 100% VITA vyadala ok a byla v POHO. A tak jsem díky její neupřímnosti bádal půl roku... Kdyby mi řekla... dej si kuře... jako já a bude ti líp, byla by upřímnější. Takže za tu neupřímnost ji už nemůžu ani obdivovat ani si ji vážit jako člověka. Za čež jsem zase já špatný, ikdyž jsem nikoho nepodlvel a nevodil za nos.
Toto jest přeci sekce diskuze, což značí výměnu názorů, ty sem něco napíšeš, další na to reagují atd, ale to se chce, ne? ýPřeješ-li si od nás určité odpovědi tak je předem rozešli, třeba je tam někdo překopíruje.
Některá vita mohou být horší, či lepší, záleží na složení, množství, jeho kvalitě a též pohybu, duševnímu rozpoložení a bůchví co.
Své všechny neukázněnosti zde ani neventiluju, je to mé osobní a nikomu by to o vita nic nenapovědělo, zároveň ale nikoho neponoukám aby vitoval. Osobně to činím proto, že mi to dělá dobře (zatím nejlíp) a toť vše.
B12ku neberu, ale až nastane deficitní kryse, dám si rači vepřovou hlavu. Bylo mi totiž shora naznačeno, že geny prasat jsou rády, že i pro nás za takovou cenu, budou vesele přežívat dál.
V duchovno-ševní oblasti bych si ti dovolil poradit (stejně jak sobě), teď už raději víc praktikovat než studovat.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

serafiku chlapiku, co si kupil?
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

buc11 píše:
mandragora píše:Já prostě nechci být podvodník. Jestliže mám někomu poradit VITA musím mít prokázanou skutečnost... a sám musím vypadat podle toho co hlásám. Jinak bych mohl jen mlčet. Stejně je zajímavé, že když pošpiním 100% VITA že je nedokonalé tak je to u vás špatně, když chci prosadit 100% VITA tak je to u vás zase špatně a měl bych si dát občas cokoliv. Pak ty rozpory a těch více lidí je pouze ve vás... a proto jsem zase jen já jediný špatný protože je zviditelňuju jen tím, že se poctivě zajímám.

To si tak jednou přijdu ke kamarádce na návštěvu, ke kamarádce která mě na VITA přivedla... a ona večeří smažené kuře. A to vždycky když mi bylo z VITA už blbě... měl jsem si dát půst a jíst o to více zdravěji... a ona byla furt v POHO... ale nikdy to tajemství kuřátek a jiných věcí... co si dávala... neřekla. A tak jsem hledal chybu v sobě... protože ona 100% VITA vyadala ok a byla v POHO. A tak jsem díky její neupřímnosti bádal půl roku... Kdyby mi řekla... dej si kuře... jako já a bude ti líp, byla by upřímnější. Takže za tu neupřímnost ji už nemůžu ani obdivovat ani si ji vážit jako člověka. Za čež jsem zase já špatný, ikdyž jsem nikoho nepodlvel a nevodil za nos.
Toto jest přeci sekce diskuze, což značí výměnu názorů, ty sem něco napíšeš, další na to reagují atd, ale to se chce, ne? ýPřeješ-li si od nás určité odpovědi tak je předem rozešli, třeba je tam někdo překopíruje.
Některá vita mohou být horší, či lepší, záleží na složení, množství, jeho kvalitě a též pohybu, duševnímu rozpoložení a bůchví co.
Své všechny neukázněnosti zde ani neventiluju, je to mé osobní a nikomu by to o vita nic nenapovědělo, zároveň ale nikoho neponoukám aby vitoval. Osobně to činím proto, že mi to dělá dobře (zatím nejlíp) a toť vše.
B12ku neberu, ale až nastane deficitní kryse, dám si rači vepřovou hlavu. Bylo mi totiž shora naznačeno, že geny prasat jsou rády, že i pro nás za takovou cenu, budou vesele přežívat dál.
V duchovno-ševní oblasti bych si ti dovolil poradit (stejně jak sobě), teď už raději víc praktikovat než studovat.
Já mám pocit, že štěstíčko alias mandragora nepotřebuje diskusi, vystačí si s několika nekonečnými monology sám. Až ho to přestane bavit, tak svoje příspěvky zase smaže; pak zase dostane chuť vyjít vstříc své grafomanii a objeví se zase pod další novou přezdívkou.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

To co mě zajímá a na co hledám odpověď mězi zkušenými je... jestli je člověk schopen přežít bez živočišných produktů na 100% raw. Hledám někoho kdo tak přežil víc jak 5 let poctivě... a opravdu mu to svědčí. Pokud tady nejsou poctivci a dají si x-krát týdně... měsíčně vejce, kozí sýr, nebo rybu... pak ať to přiznají a o ně se zajímat nebudu a taky je nebudu považovat za vitariány, ale za normální všežravce.

A jestliže se tady na vitarian.cz není možné setkat s takovými lidmi kteří by to prokázali, nebo dodrželi... tak kde mám najít odpověď? Knihy a teorie říkají že ano... moje praxe říká že to bude asi lež... no a tady se maskuje... a alibismuje... tak kde je pravda?

Shválně napíšu ještě výrobcům B12 z čeho ho cucají... jestli do Pangaminu není taky náhodou přidáván... nebo opravdu vzniká kvasem piva... tedy mě zajímá jestli je vůbec mořžné vyrobit B12 v rostlinné říši... pomocí přírodních procesů. Poněvadž žádná rostlina ho sama o sobě v raw stavu neobsahuje.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

P.H. píše:
buc11 píše:
mandragora píše:Já prostě nechci být podvodník. Jestliže mám někomu poradit VITA musím mít prokázanou skutečnost... a sám musím vypadat podle toho co hlásám. Jinak bych mohl jen mlčet. Stejně je zajímavé, že když pošpiním 100% VITA že je nedokonalé tak je to u vás špatně, když chci prosadit 100% VITA tak je to u vás zase špatně a měl bych si dát občas cokoliv. Pak ty rozpory a těch více lidí je pouze ve vás... a proto jsem zase jen já jediný špatný protože je zviditelňuju jen tím, že se poctivě zajímám.

To si tak jednou přijdu ke kamarádce na návštěvu, ke kamarádce která mě na VITA přivedla... a ona večeří smažené kuře. A to vždycky když mi bylo z VITA už blbě... měl jsem si dát půst a jíst o to více zdravěji... a ona byla furt v POHO... ale nikdy to tajemství kuřátek a jiných věcí... co si dávala... neřekla. A tak jsem hledal chybu v sobě... protože ona 100% VITA vyadala ok a byla v POHO. A tak jsem díky její neupřímnosti bádal půl roku... Kdyby mi řekla... dej si kuře... jako já a bude ti líp, byla by upřímnější. Takže za tu neupřímnost ji už nemůžu ani obdivovat ani si ji vážit jako člověka. Za čež jsem zase já špatný, ikdyž jsem nikoho nepodlvel a nevodil za nos.
Toto jest přeci sekce diskuze, což značí výměnu názorů, ty sem něco napíšeš, další na to reagují atd, ale to se chce, ne? ýPřeješ-li si od nás určité odpovědi tak je předem rozešli, třeba je tam někdo překopíruje.
Některá vita mohou být horší, či lepší, záleží na složení, množství, jeho kvalitě a též pohybu, duševnímu rozpoložení a bůchví co.
Své všechny neukázněnosti zde ani neventiluju, je to mé osobní a nikomu by to o vita nic nenapovědělo, zároveň ale nikoho neponoukám aby vitoval. Osobně to činím proto, že mi to dělá dobře (zatím nejlíp) a toť vše.
B12ku neberu, ale až nastane deficitní kryse, dám si rači vepřovou hlavu. Bylo mi totiž shora naznačeno, že geny prasat jsou rády, že i pro nás za takovou cenu, budou vesele přežívat dál.
V duchovno-ševní oblasti bych si ti dovolil poradit (stejně jak sobě), teď už raději víc praktikovat než studovat.
Já mám pocit, že štěstíčko alias mandragora nepotřebuje diskusi, vystačí si s několika nekonečnými monology sám. Až ho to přestane bavit, tak svoje příspěvky zase smaže; pak zase dostane chuť vyjít vstříc své grafomanii a objeví se zase pod další novou přezdívkou.
Mam z toho stejny pocit. Nepotrebuje diskusi, vystaci si s monology, presne jako stesticko :P , me to neva, akorat, ze chce, abychom reagovali, a kdyz reagujeme, tak si pak zase vede svoje monology :P . Je to mazec :P :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše: Za čež jsem zase já špatný, ikdyž jsem nikoho nepodlvel a nevodil za nos.
Myslim, ze tady Te nikdo za spatneho nema, naopak, je dost Tvych prispevku, ktere mi prijdou zajimave, at uz z jakehokoliv duvodu.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

na netu je spousta lidi co tvrdi, ze jsou 100% raw uz spoustu let...treba tady: http://www.thegardendiet.com/

Ja osobne jsem 100% raw (vazne ani caj) asi 3 tydny, takze tezko posoudit. Jen cejtim, ze mam vice energie, nez kdykoliv predtim.

BTW doufam ze kysane zeli je raw, pac to jim ted celkem casto. Ale neni v tom nic pridaneho, jen zeli, sul, koreni a mlecne kvaseni je prirozeny proces.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

I když ve stravě chybí všechny známé zdroje vitamínu B12, příznaky nedostatku se většinou u dospělých objeví až po pěti nebo i více letech, u některých lidí ale už po roce. Existuje velmi malá skupina lidí, kteří se i bez jakéhokoliv spolehlivého zdroje B12 dokážou vyhýbat příznakům klinického nedostatku i více než dvacet let.

B12 je jediný vitamín o kterém nebylo spolehlivě zjištěno, že je spolehlivě dodáván rostlinnou stravou založenou na přírodních potravinách s dostatkem ovoce a zeleniny spolu se slunečním zářením. Hodně býložravých savců, včetně krav a ovcí, dokáží vstřebávat B12 produkovaný bakteriemi v jejich trávící soustavě. B12 je do jisté míry přítomen i v půdě a rostlinách. Tato pozorování vedla některé vegany k názoru, že B12 nepotřebuje žádnou speciální pozornost, nebo dokonce že jde o jakousi důkladně udělanou novinářskou kachnu. Další navrhují různé speciální potraviny, jako jsou spirulina, nori a tempeh, jako vhodné neživočišné zdroje B12. Čas ale prokázal neplatnost těchto teorií.

Klinický nedostatek může způsobit chudokrevnost nebo poškození nervového systému. Dvě podskupiny veganů jsou zvlášť rizikové: dlouhodobí vegani kteří nejedí ani běžné obohacené potraviny (jako vitariáni nebo vegani makrobiotici) a kojenci, jejichž matky jsou veganky s nízkým přísunem vitamínu B12.

U dospělých jsou typickými příznaky nedostatku B12 ztráta energie, nervozita, otupělost, snížená citlivost na bolest a tlak, zamlžené vidění, abnormální způsob chůze, rozbolavělý jazyk, zhoršená paměť, zmatenost, halucinace a změny osobnosti. Tyto příznaky se často vyvíjí postupně během několika měsíců nebo i roku než jsou rozpoznány jako důsledek nedostatku B12 a obvykle zmizí při podávání B12. Pokud přísun B12 není rychle obnoven, může to pokračovat až ke komatu nebo smrti.

Tato rizika jsou sama o sobě již dostatečným důvodem k vyzvání každého vegana k tomu, aby neustále informoval ostatní o důležitosti B12 a šel dobrým příkladem.

To ale není všechno. Většina veganů má dost vitamínu B12, aby předešli klinickému nedostatku, ale přesto se u nich projevuje snížená aktivita enzymů závislých na B12 vedoucí k vyšší hladině homocysteinu. Během minulých deseti let bylo shromážděno mnoho důkazů o tom, že i lehce zvýšená hladina homocysteinu zvyšuje riziko srdečních onemocnění, mrtvice a komplikací v těhotenství.

Měření hladiny vitamínu B12 v krvi je u veganů značně nespolehlivé, zvláště u těch, kteří jí jakékoliv řasy. Řasy a některé další potraviny z rostlin obsahují látky analogické B12 ("falešný B12"), které jsou v krevních testech nerozeznatelné od pravého B12, a přitom vlastně brání metabolismu B12. Testování krevního homocysteinu je přece jen spolehlivější, hladina nižší než 10mmol/litr je ideální. Nejspecifičtější testy na stav B12 je testování kyseliny methylmalonové. Pokud je v normálním rozmezí v krvi (méně než 370mmol/l) nebo moči (méně než 4 mg/ mg kreatininu), pak má tělo dostatek B12.

Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete neužívat vitamínové přípravky ani obohacené potraviny, měli byste vědět, že se pouštíte do nebezpečného experimentu, který už zkoušelo mnoho lidí a s velice malým úspěchem.

Udávané zdroje B12, které se výzkumy přímo na veganech ukázaly jako neadekvátní, jsou například bakterie v lidských střevech, spirulina, sušená nori a většina ostatních mořských řas. Několik výzkumů na vitariánech ukázalo, že ani syrová strava nijak zvlášť proti nedostatku B12 nechrání. To, že se B12 nachází v určité potravině nutně neznamená, že tato potravina je zdrojem B12. Je těžké odlišit pravý B12 od jeho analogií, které mohou dokonce narušit metabolismus B12.

Aby strava mohla být nazvána opravdu zdravou, musí být nejlepší nejen pro několik izolovaných jedinců, ale musí umožnit šesti miliardám lidí zdravě žít a růst a dosáhnout udržitelné soužití s těmi mnoha dalšími druhy, které tvoří "živou zemi". Z tohoto hlediska je přirozenou adaptací pro většinu lidí (nejlépe ale pro všechny) v dnešním světě veganství.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Mam z toho stejny pocit. Nepotrebuje diskusi, vystaci si s monology, presne jako stesticko :P , me to neva, akorat, ze chce, abychom reagovali, a kdyz reagujeme, tak si pak zase vede svoje monology :P . Je to mazec :P :P
Já si tu nechodím poklábosit, ale hledám odpověďi, důkazy a fakta o tom jestli čisté vitariánství dá člověku opravdu zářivé zdraví. Jeden zdroj tvdí ano, druhý ne, lékaři ti se chytají za hlavy... a tady mi to nikdo není schopen prokázat svou 100%. Pak mé nevím je o to větší...
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

hele Mandragora a co ti vlastne jde?
Jestli se bojis nedostatku B12 tak jez pangamin. Ja s tim problem nemam, stejne jako se musim oblekat abych v tomhle pasmu kde ziju neumrznul, tak si k potrave musim pridavat veci jako Pangamin a Chlorella. Neni preci cilem zit uplne v lese a zbavit se vsech technologii. Cilem je zanechat po sobe co nejmene stop a zit pri tom co nejdele. Alespon tak ja chapu smysl vitarianstvi.
flea
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 20, 2008 16:17

Příspěvek od flea »

dvdmchl píše:BTW doufam ze kysane zeli je raw, pac to jim ted celkem casto. Ale neni v tom nic pridaneho, jen zeli, sul, koreni a mlecne kvaseni je prirozeny proces.
By mne tez zajimalo. Je vino kvasene raw?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Kdyz se tak zamyslim, tak bez zivocisnych produktu jsem uz celkem dlouho. Kdyz mi bylo kolem 20-ti znacne jsem to omezila.Maso temer vypustila, objevilo se v jidelnicku tak 1krat za mesic ci dva a z mlecnych vyrobku myslim, sem tam kefir do zalivky na salat. Behem dvou tri let jsem se stala vegankou (aniz bych v tu dobu vedela, ze jsem veganka), a opet se mi stalo treba 2x do roka, ze jsem si dala treba rybu nebo tak neco. Pak uz to bylo o ciste rostlinne strave, cely den na ovoci, vecer salat + neco vareneho veganskeho. Napr. brambory s avokadem a cibuli, nebo pohanka, hneda ryze... v tu dobu jsem pila hodne caje. Mela jsem jich doma moc, moc sypanych druhu. No a pak srpen/zari 2003 vitarianstvi. Takze hadam, ze nic zivocisneho jsem nemela zhruba poslednich 7,8 let a pred tim ty 3 roky se mi sem tam stalo, ze neco zivocisneho bylo, ale to opravdu parkrat do roka.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Hele Mandragora a co ti vlastne jde?
Jestli se bojis nedostatku B12 tak jez pangamin. Ja s tim problem nemam, stejne jako se musim oblekat abych v tomhle pasmu kde ziju neumrznul, tak si k potrave musim pridavat veci jako Pangamin a Chlorella. Neni preci cilem zit uplne v lese a zbavit se vsech technologii. Cilem je zanechat po sobe co nejmene stop a zit pri tom co nejdele. Alespon tak ja chapu smysl vitarianstvi.
Bohužel já se ho nebojím... protože už skoro rok jsem v kritickém nedostatku a podle toho se odvíjí taky všechno... a to látám jak se pomaličku rýsuje právě ZBYTEČNĚ vitariánstvím... protože porucha mého zdraví zřejmě nesouvisí vůbec s tím jak zdravě jím... ale s píš s tím co už tak dlouho nejím. A žádný Pangamín ani Chlorela mi už po těch letech nezabírá. A vypadá za to nemůže ani překyselování, ani přejídání... takže pořád marně bojuju na špatných frontách... a snažím se najít chybu všude možně jen ne v té dietě, která ostatním prý tak prospívá.
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř dub 02, 2008 17:54, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Takze hadam, ze nic zivocisneho jsem nemela zhruba poslednich 7,8 let a pred tim ty 3 roky se mi sem tam stalo, ze neco zivocisneho bylo, ale to opravdu parkrat do roka.
No tak to bys měla zdravím jen zářit. Vždyť lidi co se na to dají už září během prvního týdne...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Podla mna ta porucha suvisi hlavne s tym, ako sa zaoberas vsetkymi moznymi podrobnostami. Keby sa Ti podarilo trochu vypnut, asi by sa to zlepsilo viac nez akoukolvek stravou.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:Podla mna ta porucha suvisi hlavne s tym, ako sa zaoberas vsetkymi moznymi podrobnostami. Keby sa Ti podarilo trochu vypnut, asi by sa to zlepsilo viac nez akoukolvek stravou.
Až ti bude hodně zle... a nic nebude zabírat... a někdo ti řekne ať to neřešíš a vypneš... pak ho kopneš ty sama do zadnice. :wink: Z tebe by byl teda lékař flegmatik... který by byl za chvíli bez pacientů...

Já osobně s fakty problém nemám... ať jsou malé nebo velké... jenže to jestli je VITA zdravé není dosud pro mě fakt... proto se to snažím vyřešit abych pak až za mnou někdo přijde... a bude se ptát... nelhal a neverboval ho do ničeho o čem vím, že to má své mnohá úskalí... a nedozírné následky.
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř dub 02, 2008 18:01, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:
RadkaS píše:Mam z toho stejny pocit. Nepotrebuje diskusi, vystaci si s monology, presne jako stesticko :P , me to neva, akorat, ze chce, abychom reagovali, a kdyz reagujeme, tak si pak zase vede svoje monology :P . Je to mazec :P :P
Já si tu nechodím poklábosit, ale hledám odpověďi, důkazy a fakta o tom jestli čisté vitariánství dá člověku opravdu zářivé zdraví. Jeden zdroj tvdí ano, druhý ne, lékaři ti se chytají za hlavy... a tady mi to nikdo není schopen prokázat svou 100%. Pak mé nevím je o to větší...


Ale jo, chodis si sem poklabosit, jeste jsi ani nezaregistroval, ze jsme se Ti tu snazili vysvetlit, ze ani ciste vitariansti ti zarive zdravi neprinese (uz to tu nebudu vsechno znovu vypisovat... opravdu zalezi na vice faktorech, nejen na strave)a Ty uz tu zase pises, ze hledas fakta o tom, jestli ciste vitarianstvi da cloveku opravdu zarive zdravi..... Ty si z nas strilis, vid :lol: ? Je to porad do kola, kdyz nechces slyset, neslysis, kdyz nechces videt nevidis

No, ani ja Ti tu stoprocentnost prokazovat nebudu. Maximalne Ti to tu napisu, bud veris, nebo ne, nemam potrebu nekomu sve vitarianstvi dokazovat.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Nepisala som Ti to v zlom. Myslela som tym to, ze podla mna sa akykolvek zly stav takymito podrobnymi vyskumami este zhorsi. Tymto stylom by sa asi pravdepodobne znicil aj zdravy organizmus. Myslim, ze lepsie nez akekolvek analyzy by bolo byt v prijemnom prostredi s ludmi, ktorych mas rad, zabehat si, dat si teply kupel, masaz, atd. To su tiez velmi silne faktory, nie je na tom nic flegmaticke, skor optimisticke.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

mandragora píše:Až ti bude hodně zle... a nic nebude zabírat...
Zkus na chvíli vypadnout od compu a vyvětrat se v přírodě, třeba to pak bude lepší. Zahlcováním diskuze se to asi nezlepší. :)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Opravdu zalezi na vice faktorech, nejen na strave.
To by mě zajímalo na jakých... měl jsem za rok asi 180 dní nemocenské. Možná kdybych seděl denně u TV & DVD & Playstation s pivem a Chipsama... bez pohybu... a dal si co deset minut cigárko a jednou týdně se řádně vykalil do němoty... dohnal to řádně promaštěnou pečínkou a zákusečkem se zmrzlinkou po obědě... tak bych měl té nemocenské asi taky jako ostatní... jen pár dní.
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř dub 02, 2008 18:09, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:
RadkaS píše:Opravdu zalezi na vice faktorech, nejen na strave.
To by mě zajímalo na jakých... měl jsem za rok asi 180 dní nemocenské. Možná kdybych seděl u TV & Playstation s pivem a Chipsama... bez pohybu... a dal si co deset minut cigárko a jednou týdně se řádně vykalil do němoty... dohnal to řádně promaštěnou pečínkou a zákusečkem se zmrzlinkou po obědě... tak bych měl té nemocenské asi taky jako ostatní... jen pár dní.
Ale ja uz Ti to tady nekde rozepisovala...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Ale ja uz Ti to tady nekde rozepisovala...
Kdyby něco z toho to zabralo... tak bych si to asi zapamatoval jako stěžejní. Zatímco já bych musel dělat hogofogo... jiní nemusí nic a jsou na tom stále lépe... pak za to opravdu může jen strava.... ta vita, ta moje.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Mandragora tak nam tu rozepis svuj obvykly tyden. Kolikrat denne jis, co jis, jake mnozstvi. Co delas v praci, v kolik chodis spat, v kolik vstavas. Jak casto a co cvicis. Bez toho ti tu nekdo tezko poradi co je spatne.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Já se s tím pokusila přesunout do Mandragořho deníčku, ať to tu není rozfrcané po X fórech. Šlo by to, prosím?
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

dvdmchl píše:Mandragora tak nam tu rozepis svuj obvykly tyden. Kolikrat denne jis, co jis, jake mnozstvi. Co delas v praci, v kolik chodis spat, v kolik vstavas. Jak casto a co cvicis. Bez toho ti tu nekdo tezko poradi co je spatne.
Myslim, ze ani tohle nebude dostacujici, musel by nam tu napsat v podstate cely svuj zivot.... vztahy v rodine, citovy zivot, stresy, problemy, vztahy s okolim, co ho trapi, co mu nevyhovuje.... to preci nejde. Na tom preci pracujeme vsichni kazdy den. Tohle nebude o vitarianstvi, spis bych videla problem v hlave....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Za to nemuze strava. Proste jsi jako dite natrefil na nekoho kdo neumel moc mit rad. Asi jsi byl casto kritizovany a byly na tebe kladene neumerne naroky, nejspis bez naroku na pochvalu. Nenaucili te mit rad sebe a druhe, nenaucili te byt v pohode. Sice nejsi hloupy a hodne jsi toho nastudoval, ale furt je to jen o tom predem prohranem boji o 100% dokonalost. To ti prinasi zklamani nejen tady, ale nejspis vsude, navzdory spickovym vykonum v nekterych oblastech. Kdypak ses naposledy usmal na svet? Strava nemuze za tvoje problemy, a ani nejlepsi strava na svete neni schopna je vyresit.

My tady jsme jen obycejni lidi a neni v nasich silach ti v tom pomoct. Vsichni jsme tu hledajici a do jiste miry tapajici, nemusis trpet pocitem ze jsi v tom sam :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Fiona píše:Za to nemuze strava. Proste jsi jako dite natrefil na nekoho kdo neumel moc mit rad. Asi jsi byl casto kritizovany a byly na tebe kladene neumerne naroky, nejspis bez naroku na pochvalu. Nenaucili te mit rad sebe a druhe, nenaucili te byt v pohode. Sice nejsi hloupy a hodne jsi toho nastudoval, ale furt je to jen o tom predem prohranem boji o 100% dokonalost. To ti prinasi zklamani nejen tady, ale nejspis vsude, navzdory spickovym vykonum v nekterych oblastech. Kdypak ses naposledy usmal na svet? Strava nemuze za tvoje problemy, a ani nejlepsi strava na svete neni schopna je vyresit.

My tady jsme jen obycejni lidi a neni v nasich silach ti v tom pomoct. Vsichni jsme tu hledajici a do jiste miry tapajici, nemusis trpet pocitem ze jsi v tom sam :)
Taky myslim, ze tohle souvisi s detstvim. Uz jsem to tu nekde psala, stare programy...
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Lidi, já si myslím totéž, nicméně ani jedno z toho nesouvisí s B12! :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

doubravka píše:Lidi, já si myslím totéž, nicméně ani jedno z toho nesouvisí s B12! :wink:
No, udelali jsme tu ale binec... hmm.... snad to po nas nekdo uklidi :?
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

RadkaS píše:No, udelali jsme tu ale binec... hmm.... snad to po nas nekdo uklidi :?
Brzo tuto debatu přesunu do jiného vlákna, jen musím najít místo, kde končí diskuze o B12 :-).
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

mandragora píše: Možná kdybych seděl denně u TV & DVD & Playstation s pivem a Chipsama... bez pohybu... a dal si co deset minut cigárko a jednou týdně se řádně vykalil do němoty... dohnal to řádně promaštěnou pečínkou a zákusečkem se zmrzlinkou po obědě... tak bych měl té nemocenské asi taky jako ostatní... jen pár dní.
Možná, tak to zkus. Není v našich silách zaručit ti tady super zdraví jen ze stravy, musíš hledat sám. Každý hledáme, co nám dělá dobře a každý to má trochu jinak.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

800914 píše:serafiku chlapiku, co si kupil?
Jmenuje se to Vitramín B12 (30 tablet) od firmy FAVEA, přišlo mi to nejlepší, jak cenou tak složením. Jinak už mám od Hofikos objednáno něco od Tebe tam ze zámoří:) Ale nechtělo se mi čekat:)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No objednáno. Mám tě na seznamu lidí, ale objednávat se bude, až bude v dohlednu nějaký sraz :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Taky myslim, ze tohle souvisi s detstvim. Uz jsem to tu nekde psala, stare programy...
U mě než negativa v dětství převládali spíše pozitiva... a tak jsem musel spíše jen brzdit, omezovat se... Dokonce jsem dostal poznámku za to, že se v hodinách odmítám hlásit ikdyž to vím. Jediný rozpor co mám v sobě je, že nechci v ničem vynikat... prostě si to chci dělat jen tak... být bez povšimnutí... jen proto, že mě to baví... problém s tím co dělám má okolí, cítí se ponížené nebo urážené. Proto mě společnost omezuje svým "pokrytectvím" nic neumí pořádně... kam přijdu zjistím, že si lidé na něco jen hrají... neumí být tím celým srdcem a pak se diví, že jsem v tom co zkusím dělat jako oni úspěšnější... a nejvíce ji vadí, že to ze mě nemůže zneužít a na mých schopnostech vydělat. Vždyť i tady se místo vitariánství řeší moje osoba. Proč? Když se jen moc ptám nebo předkládám nezaujatě fakta... hned jsem zlý, nebo jsem měl špatné dětství... nebo tak?
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:No objednáno. Mám tě na seznamu lidí, ale objednávat se bude, až bude v dohlednu nějaký sraz :)
Tak nějak s tím už počítám:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mandragora píše: Vždyť i tady se místo vitariánství řeší moje osoba. Proč? Když se jen moc ptám nebo předkládám nezaujatě fakta... hned jsem zlý, nebo jsem měl špatné dětství... nebo tak?
Protože život není jen o jídle.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:
RadkaS píše:Taky myslim, ze tohle souvisi s detstvim. Uz jsem to tu nekde psala, stare programy...
U mě než negativa v dětství převládali spíše pozitiva... a tak jsem musel spíše jen brzdit, omezovat se... Dokonce jsem dostal poznámku za to, že se v hodinách odmítám hlásit ikdyž to vím. Jediný rozpor co mám v sobě je, že nechci v ničem vynikat... prostě si to chci dělat jen tak... být bez povšimnutí... jen proto, že mě to baví... problém s tím co dělám má okolí, cítí se ponížené nebo urážené. Proto mě společnost omezuje svým "pokrytectvím" nic neumí pořádně... kam přijdu zjistím, že si lidé na něco jen hrají... neumí být tím celým srdcem a pak se diví, že jsem v tom co zkusím dělat jako oni úspěšnější... a nejvíce ji vadí, že to ze mě nemůže zneužít a na mých schopnostech vydělat. Vždyť i tady se místo vitariánství řeší moje osoba. Proč? Když se jen moc ptám nebo předkládám nezaujatě fakta... hned jsem zlý, nebo jsem měl špatné dětství... nebo tak?
Podle me v tech lidech resis sebe. Lide s tim nemaji problem, ale ty to tak vidis a zacnes to predkladat, a tim se to zacne zamotavat. Ve skutecnosti to neni jejich problem, ale Tvuj problem
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Jednou jsem dostala obrázek, kde je napsáno:
"Můj život je zrcadlo
Lidé v mém životě jsou ve skutečnostimými zrcadly.
Pohled do zrcadla mi umožňuje růst a měnit se.
To, co mi vadí na druhých, s lehkostí měním sama na sobě."

Nosím ho pořád s sebou a občas si to přečtu. Pomáhá mi to uvědomit si vlastní chyby a vyhýbat se jim a také lépe snášet to, když ostatní lidé nejsou takoví, jak bych chtěla já.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Příspěvek od P.H. »

hugo píše:
mandragora píše:Až ti bude hodně zle... a nic nebude zabírat...
Zkus na chvíli vypadnout od compu a vyvětrat se v přírodě, třeba to pak bude lepší. Zahlcováním diskuze se to asi nezlepší. :)
Naprosto souhlasím s Hugem, kdyby štěstíčko alias mandragora občas šel do přírody, pak by se necítil tak mizerně. Kdybych seděl 24 hodin u počítače a denně vyprodukova několik desítek příspěvků jako štěstíčko alias mandragora, tak bych se taky cítil dost mizerně. Chce to pohyb.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Odpovědět