Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

:c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jestli si s námi Štěstíčko zase nějak dále nepohrává :wink: :D ...nebo se mu stýskalo? :wink: :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Spíš si připadám jako oběť nějakého spiknutí. Třeba je to nějaká povedná hra na nováčky... připodobňovat je nějaké chiméře zvané štěstíčko. Protože pokud to není nějaký fiktivní účet a skutečně existoval, tak vám nějak podezřele leží v žaludku. Takže buď vás silně něčím oslovil, nebo s vámi nějak otřásl. Já jsem měl zrovna tento týden delší velikonoce a jak jsem již zmiňoval týden jsem čekal na aktivaci a proto jsem měl toho v zásobě vícero a mohl si dovolit tu být častěji. Využil jsem tedy volna k načerpání a podělení se o to co jsem měl na jazyku. Volno skončí a už to tak žhavé nebude :wink: to se můžete spolehnout.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mandragora píše:Spíš si připadám jako oběť nějakého spiknutí. Třeba je to nějaká povedná hra na nováčky... připodobňovat je nějaké chiméře zvané štěstíčko. Protože pokud to není nějaký fiktivní účet a skutečně existoval, tak vám nějak podezřele leží v žaludku. Takže buď vás silně něčím oslovil, nebo s vámi nějak otřásl. Já jsem měl zrovna tento týden delší velikonoce a jak jsem již zmiňoval týden jsem čekal na aktivaci a proto jsem měl toho v zásobě vícero a mohl si dovolit tu být častěji. Využil jsem tedy volna k načerpání a podělení se o to co jsem měl na jazyku. Volno skončí a už to tak žhavé nebude :wink: to se můžete spolehnout.
nevšímej si toho, my jsme rádi, že seš tady i kdybys byl třeba štěstíčko
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

taktak. ja napriklad pisem za cislo a asi 7 dalsich :) mam v praci vela volneho casu.. :))
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Všiml jsem si že často překládáš. Já bych potřeboval co zadat do vyhledávače abych našel třeba Nutriční hodnoty sezamového semínka, dýňového semínka, lněného semínka, konopného semínka atd. Na našem webu takové úzkoprofilové hodnoty nikde nejsou k mání.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

na hrubozrnne nutricne hodnoty je pmn bez konkurencie http://www.nutritiondata.com/
aj ked ani tam urcite nenajdes vsetko.
len zvol hore kategoriu zaujmu a surfuj podla ABeCeDy, alebo daj vyhladavat podla jednotliveho elementu vo vsetkych kategoriach.
Naposledy upravil(a) 800914 dne čtv bře 27, 2008 11:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Super dík... jen to nemůžu otevřít www.nutritiondata.com... pokaždé mi to shodí IE. Skusím operu. Ta funguje... No to je super stránka! Divné že mi to nenašlo google, když jsem zadal sezam nutrition contents
Všechno velké je jednoduché.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Mě by zajímalo, jestli jsou někde hodnoty samotné skořice...asi ne, já nikdy nenašla - nevíte někdo?
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

hofikos píše:Mě by zajímalo, jestli jsou někde hodnoty samotné skořice...asi ne, já nikdy nenašla - nevíte někdo?
Tady je skořice: http://www.nutritionanalyser.com/food_c ... ?fid=02010

Tady všeobecně koření:
http://www.nutritionanalyser.com/food_c ... erbs&food=
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Super, děkuju :)
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Taky zajímavé-teď, tj ve 20:30, jsem uviděl na obloze dost zajímavou věc. Bod pohybující se po obloze taková hvězdička. Nejdřív jsem si myslel, že jde o družici (sice neobvyklé, když uvážím světelné znečištění na sídlišti, ale bylo to první co mě napadlo). Pak jsem si všiml další věci-jakoby "o kus před ní" se pohybovala o něco menší hvězdička, bylo vidět že přesně sleduje její kurs. Trochu to působilo dojmem, jakoby šlo o velký obekt v dálce, který má ty hvězdičky na začátku a na konci-ale "uprostřed" nebylo nic vidět. Jaký nato máte názor?
(jinak už jsem viděl i zažil zajímavější věci).
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Letadlo :)
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Fiona píše:Letadlo :)
Píšu to proto, že si myslím, že letadlo to nebylo :D
Když vezmu v úvahu intenzitu světla těch dvou bodů a jejich vzdálenot od sebe, musel by to být několikakilometrovej macek. Anebo by muselo být hrozně moc blízko-ale to je nesmysl...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

A navíc normální letadla blikaj.
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Hm, a delalo to kraval, nebo to letelo uplne tise?
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Nebylo nic slyšet-ale tady normálně jezdí auta a tak.
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Obrázek

uz sou tadyy :o
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mandragora píše:Po zkoumání jsem přišel na to že B12 likviduje i nesprávná skladba byť vitariánské potravy, vedoucí ke kvašení a překyselování traktu a tedy narušování sliznic a vysoké spotřebě B12 aby se to hojilo.

A to třeba když se člověk nadlábne oběda a na to si dá jako dezert aby mu to dobře trávilo... tedy něco co se tráví rychleji než to co jedl... a pokazí se mu to všechno. Typickým příkladem je dát si po obědě zákusek, salátek, kompotek, jablíčko, kiwi apod... a to se děje ve všech nemocnicích... podle Wandmakera stačí odstranit překyselování organismu a spotřeba B12 bude 0,025 mcg na den... oproti 2,4 mcg jako tomu je u normálních lidí. A samo překyselení vyvolává podrážděnost a tedy zase neschopnost alkalizovat.

Já jsem třeba dostal pásový opar po tom, když jsem si dal mléko ze lněného semínka společně s mrkvovou šťávou. V podstatě jsem tak narušený, že teď mohu přímo na sobě sledovat hned když to položím na jazyk, nebo po prvním soustu co tělo odmítá. Dá mi to vědět dostavením se scvhilkového svědění někde po těle.

Pásové opary těch jsem měl posledních půlrok na vitartiánství asi pět když jsem zkoušel nějaké vaše specialitky nebo snahu doléčit zažívání lidovými metodami. A opar (zánět nervů z nedostatku B12) to je vždy hnusná bolest při styku s oděvem se sprchou...

Ale nyní to už bude lepší... schválně se alkalizuji a nechám si udělat krevní testy na B12.
po alkalizovat souhlasím, tak sem to pochopil i z toho původního výtahu
a není jídlo a pak něco, jezení je kontinuální záležitost a čím tráví menší množství a navíc jednoho druhu, jest pro něho jednodušší a optimálnější
dál si netroufám ani komentovat, sám bych se potřeboval zase napřed odčistit a pak něco vyhodnocovat
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:shock: :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Vesmírní lidé :shock: :D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tento nam behal na zahrade po ceresni :P .
vravel som mu nech sa sem registruje.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Přeji zde přítomným oslavencům vše nejlepší k svátku :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Srovnal jsem chuť syrového a mraženého špenátu... a mražený se mi zdál pořád něčím jiný... a pak mě napadlo, jestli to ty potvůrky nesterilizují párou před mletím & mražením... poněvadž to není možné... ještě možná pokus by byl... propasírovat to lisem a zkusit doma zmrazit a pak rozmrazit a srovnat chuť, ale nemám ledničku.... ale tuším že by to bylo trpce kyselé jako je syrový. A podobně na tom bude asi i mražený hrášek... a mražená kukuřice a maražené cokoliv... nejprve sterilizace párou a pak mražení.

Nemohu teď nikde setkat fíky sušené... ty by mi měli dělat moc fajn a měli by být silně alkalické.
Naposledy upravil(a) mandragora dne úte dub 01, 2008 11:19, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Nedavno som si citala tu knizku o strave podla 5 elementov od Barbary Temelie, a ta odsudzuje mrazenie rovnako ako mikrovlnky (jeden nazor z mnohych, jasne).
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:Nedavno som si citala tu knizku o strave podla 5 elementov od Barbary Temelie, a ta odsudzuje mrazenie rovnako ako mikrovlnky (jeden nazor z mnohych, jasne).
A sušení?
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

To my jsem jednou pozorovali hezky pohybující se svetlo... ještě jsem říkal podívejte jak je zřetelné & větší než hvězdy... že jde asi o letadlo co už bude přistávat. Auta nejezdily, žádný hluk... a v tom když jsem se na to podívali, nabralo to světlo nad námi zrychlení tak 10G... a já si dones vybavuju ten POCIT co to s člověkem udělá... to PRÁZDNO, nevysvětlitelno a zároveň i lidskou BEZMOC že to ONO by si mohlo klidně zastavit a udělat si s námi co chtělo a nikdo by nevěřil... ani psychiatři.

Někdy ve snech, protože já má divné sny... jsem se s různými bytostmi setkal, ale žádný z nich nevypadal jako UFO. Byly zcela jiné konzistence než si člověk může představit... od fluidní nebo zcela neviditelné, nebo fakt zvláštní... včetně druhu komunikace. Třeba nedávno jsem viděl dva anděly z apokalypsy... jak zatroubili na ty své rohy a sledoval co se dělo na Zemi pak... (tedy něco jiného než se popisuje v Bibli) a ty vypadali teda velmi srandovně. Takové věci se mi vždy stanou, když potkám ve snu vědmu, která má zvláštní schopnosti... mě dostat do transu nebo vidět myšlenky říkat mi všechno o mně... pak to nabere na sci-fi abnormal... a já někdy vůbec nedokážu pochopit když se probudím co se vlastně dělo... těžko vyjádřitelné, logicky nesmyslné, leč jasně pamatující si.

Zajímavé na tom snu s Apokalypsou bylo to... že ten co mi vše vysvětloval & vědma... mě vykopla z té sféry do reálu na zem... ať se ukážu jestli obstojím při setkání s tím co se tam dělo.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Asi by to chtělo lakmusový papírek... a ověřit si to na sobě... co a jak učinkuje... třeba až má člověk PH 5... a zajít si jen zaběhat... na čerstvý vzduch co to udělá... atp.

Měří se PH sliny... dvě hodiny po jídle... a nebo PH moči. Dokonce se tak dá zjistit snadno zda-li někde v těle je rakovina... byť v miniaturním stádiečku.
Naposledy upravil(a) mandragora dne úte dub 01, 2008 17:47, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

mandragora píše: A sušení?
K tomu sa tam, myslim, nevyjadrovala vobec. Co sa tyka varenia, to tam bolo odporucane v suvislosti s tradicnou cinskou medicinou.

Pri tych mraznickach spominala pripady ludi, co mali dokonca biofarmy, vsetko super kvality, ale nedokazali sa vzdat zmrazovania potravin, aj ked mali nasledne zdravotne problemy. Podla tejto autorky by mali mat aj vyrobky v bioobchodoch jasne oznacenie, ktore potraviny presli zmrazenim. Vraj je to bezna praktika skladovania lanoveho oleja a pod.
Maggica
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 31, 2008 13:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maggica »

mandragora píše:Srovnal jsem chuť syrového a mraženého špenátu... a mražený se mi zdál pořád něčím jiný... a pak mě napadlo, jestli to ty potvůrky nesterilizují párou před mletím & mražením... poněvadž to není možné... ještě možná pokus by byl... propasírovat to lisem a zkusit doma zmrazit a pak rozmrazit a srovnat chuť, ale nemám ledničku.... ale tuším že by to bylo trpce kyselé jako je syrový. A podobně na tom bude asi i mražený hrášek... a mražená kukuřice a maražené cokoliv... nejprve sterilizace párou a pak mražení.

Nemohu teď nikde setkat fíky sušené... ty by mi měli dělat moc fajn a měli by být silně alkalické.
Ahojky! Pracovala jsem v mrazírnách a máš pravdu! špenát hrášek i kukuřice se před zmrazením napolo uvaří v páře!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

To viem, uz sa to tu niekde riesilo.
Ten moj prispevok sa tykal zmrazovania ako takeho, bez predchadzajuceho varenia.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:Nejsem zastáncem teorie, že koza potřebuje brabouky.
a to já zasejc jo ... překvápko - asi ne :-)
Kdybychom jedli jak Adam a Eva v RaJi (to sedí od bezvěrce, že ?) - trhali zralé plody bez postřiků přímo ze stromů či spadené (napadené ?) ze země, bez mytí - tak taky spolykáme hafu živočišnýho materiálu (ikdyž není všechen okem vidět) ...
Já jako náhradu tohoto vidím k hyperovoci :
- syrové nepasterované (ideálně bio) kozí či ovčí mlíko (či lépe jogurt)
- syrový žloutky vajec (ideálně bio)
- nemáčet a neprohlížet třešně :-)
- chodit běhat s otevřenů hubů :-)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Standa K. píše: Já jako náhradu tohoto vidím k hyperovoci :
- syrové nepasterované (ideálně bio) kozí či ovčí mlíko (či lépe jogurt)
- syrový žloutky vajec (ideálně bio)
Vejce jsou horší než maso, ryby jsou nejkyselinotvornější maso, a kozí mlíko je slabší než kravské... ale v podmínkách velkochovu jsou na tom co se týče škodlivosti stejně.

Navíc nejvíce vegetariánu a zdravojedlíků jsou příslušníci krevní skupin A a pro ně je jedovaté jakékoliv, maso, jakýkoliv mléčný produkt i vejce bohužel velmi toxikotvorné.
Všechno velké je jednoduché.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Vidim to asi tak, ze lepe nez lakmusove papirky a s tim spojena paranoia by ti prospel nejaky konicek ;)

Smyslem toho co se tu resi prece neni to, aby clovek dostal panickou hruzu ze vseho co neni vita. Chtit to nejlepsi je jedna vec, ale bat se vajicek, to uz je trochu moc i na mou tolerantni hlavu, promin.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Fiona píše:Ale bat se vajicek, to uz je trochu moc i na mou tolerantni hlavu, promin.
"Daleko horší než maso jsou vejce.Tím že jsou koncentrovanější bílkovinou, takže vytvářejí doslova lepidlo. Zatímco mléčných hlenů se tělo dokáže zbavit rychle, tohle zahnívá ve střevech a blokuje látkovou výměnu a otravuje hnilobou to čerstvé co tam přichází. Neblaze působí na sexuální orgány. Dívky začínají menstruovat o několik let dříve. Čím dříve začnou menstruovat, tím kartší život budou mít. Wandmaker má pro ně jako první myšlenku co ho napadne... vejce produkují jen hnis, omelety a míchanice tento hnis zdvojnásobují."

Zkus se detoxikovat... vyčistit... a pak si dej třeba jeden syrový žloutek s medem a uvidíš tu reakci. Je to takový záhul pro tělo... něco jako kofein, že se musí přebudit aby to zvládlo. Bohužel lidé toto přebuzení vnímají jako dobrou náladu... akorát že je to na úkor jejich času tady.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Maggica píše:Ahojky! Pracovala jsem v mrazírnách a máš pravdu! špenát hrášek i kukuřice se před zmrazením napolo uvaří v páře!
No vida co mi všechno intuice neprozradí. Vzpomínám si po půstu... když jsem vzal něco do pusy... hned jsem věděl... mrtvé... živé... prostě mi hlína připadala čerstvější. Jednou když někdo přede mnou rozbalil banán... a nabídl mi.. .tak to bylo jako by ho někdo naložil do laku na vlasy... a když vytáhl instatní rajskou polévku... musel jsem opustit místnost, tak mi bylo na zvracení z toho aroma.

Ale to bylo i před tím... poznal jsem jestli někdo něco ohříval v mikrovlnce nebo ne jen podle chutě... jestli je v tom umělé sladidlo jen když jsem to dal na jazyk...
Všechno velké je jednoduché.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Nechci propagovat vejce, mluvim spis o tom postoji. Ta tvrda negace a s ni spojena paranoia skodi dusi i telu mnohem vic nez nedostatek B12, maso, vejce ci dokonce cigarety. Navic to trochu vypovida i o vztahu k sobe samemu.

Vejce nejim, protoze mam k jidlu mnohem lepsi veci. Pokud bych nemela, nemam problem si to vejce dat a telo si z nej vezme to nejlepsi. Tyhle veci ti samy o sobe uskodit moc nemuzou, jde jen o to jak velke bubaky si z nich udelas, a jak velkou moc jim nad sebou das. Myslim ze je mnohem lepsi se o telo a zdravi starat s laskou a uctou, nez s uzkosti a demonizovanim vnejsich vlivu.

S tim konickem jsem mela na mysli spis nasmerovani mysli nejakym kreativnim smerem, coz je lepsi zabava nez boj s prizraky :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Vidím to jako Fiona :wink: :D
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mandragora píše: Vejce jsou horší než maso, ryby jsou nejkyselinotvornější maso, a kozí mlíko je slabší než kravské... ale v podmínkách velkochovu jsou na tom co se týče škodlivosti stejně.

Navíc nejvíce vegetariánu a zdravojedlíků jsou příslušníci krevní skupin A a pro ně je jedovaté jakékoliv, maso, jakýkoliv mléčný produkt i vejce bohužel velmi toxikotvorné.
já jsem 0 RH+
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
mandragora píše: Vejce jsou horší než maso, ryby jsou nejkyselinotvornější maso, a kozí mlíko je slabší než kravské... ale v podmínkách velkochovu jsou na tom co se týče škodlivosti stejně.

Navíc nejvíce vegetariánu a zdravojedlíků jsou příslušníci krevní skupin A a pro ně je jedovaté jakékoliv, maso, jakýkoliv mléčný produkt i vejce bohužel velmi toxikotvorné.
já jsem 0 RH+
Ja tiež. To by sme mali byť mäsožravci ako bič, podľa tejto úžasnej teórie :roll:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Já zas 0 RH- :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

co to znamena? kanibal alebo mrchozravec?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Lidem s krevní skupinou 0 prospívá intenzivní fyzické cvičení a živočišné bílkoviny. Projevují se v nich pradávní lovci a jejich trávící systém jakoby si pamatoval tu dobu. Vysokoproteinová strava lovců a mimořádné požadavky na tělesnou kondici kladené a organismus dávných lidí s krevní skupinou 0 pravděpodobně udržovaly tyto nejprimitivnější lidi v mírném stavu ketózy - stavu, ve kterém je metabolismus mírně narušen. Organismus metabolizuje bílkoviny a tuky na ketolátky, které potom využívá místo cukrů k udržení stálé hladiny glukózy v krvi. Lidé s krevní skupinou 0 nemají mléčné výrobky a obilí tolik v oblibě jako většina lidí ostatních krevních skupin, protože jejich trávicí systém se na ně dosud ještě plně neadaptoval.

Lidé s krevní skupinou 0 mohou účinně strávit maso, protože mají od přírody vysoký obsah kyseliny v žaludku. Toto je základní princip přežití dávných lidí s krevní skupinou 0. Ale musíte si dávat pozor na rovnováhu mezi živočišnými bílkovinami a vhodnou zeleninou a ovocem, abyste zabránili překyselení, které může být příčinou žaludečních vředů a podráždění sliznice žaludku.

Krevní skupině A velmi prospívá vegetariánská strava - je to vlastnost, kterou zdědili po svých usedlejších a méně bojovných prapředcích. Proto pokud nahradí stravu živočišného původu např. sójovými bílkovinami, obilnými zrny a zeleninou, nejspíš velmi brzy sami pocítí, jak to na jejich organismus - a to jak tělo, tak psychiku - má blahodárný vliv. Pro citlivé lidi s touto krevní skupinou je nesmírně důležité, aby jejich strava byla co možná nejvíce v přírodním stavu, čistá, organicky vypěstovaná bez vlivů civilizačního pokroku zpracování potravin. Jejich imunitní systém je nesmírně háklivý, proto jsou lidé s touto krevní skupinou obvykle náchylní k srdečním chorobám, rakovině a diabetu. Protože však pozitivním aspektem genetické výbavy lidí s krevní skupinou A je schopnost maximálně využít to, co příroda nabízí, lze pomocí správné životosprávy naklonit ručičku osudu trochu příznivějším směrem.

Co se metabolismu týče, v mnoha ohledech je krevní skupina A přesným opakem skupiny 0. Zatímco živočišné potraviny u krevní skupiny 0 urychlují metabolický obrat a zvyšují jeho účinnost, u skupiny A mají zcela opačný účinek. Lidé s krevní skupinou A mají problém s trávením červeného masa a mléčných výrobků.

Více na http://iriska9.sblog.cz/zdravi0/
Všechno velké je jednoduché.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

já jsem 0 RH nevim, maso nejim uz dlouho, nechutná mi a nedělá dobře :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Kedysi som sa stravovala podla krvnych skupin, som A1 Rh+, ale fanaticky som to nebrala nikdy, ako ani pri akomkolvek inom stravovacom style. Absolutny suhlas s Fionou. A ked budes googlovat naozaj dobre, najdes urcite nieco poriadne zivotu nebezpecne na akejkolvek potravine, ktora vobec existuje.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

No to jsem rád že to z vás tak pomalu leze... že nejste tak 100% vita. TO jste mohli říct na začátku hned že tento VITA směr je degenerativní jako každý jiný. Nemusel jsem pak ztrácet čas tím, že jsem vám uvěřil... že na 100% raw se člověk cítí zdráv. Proto jsem se ptal... ruku na srdce ať mi řeknete jak jste na tom zdravotně... a všichni tvrdili že lépe... ale zapomněli dodat, že jejich jídelníček není 100% raw a vita... takže to mě mrzí.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nevím, jestli to co jsi napsal je jen pro to, aby se tady rozvedla velká diskuze a nabudil si tady ty lidi k psaní nebo zda jsi tady málo četl, protože jinak bys věděl, že z cca 80-90 % jsou tu lidé, kterým vita prospělo, ať ho dodržují úplně nebo částečně, zbytek tvoří "hledající" svého směru, lidé, kteří chtějí mít přehled ve stravování, tak se zajímají o vše možné co se ho týká atd. :wink: :)
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne stř dub 02, 2008 10:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tak asi si tie prispevky necital tak pozorne, ale kazdy tu priebezne popisuje, aky ma styl a na nic sa nehra. Niektori su vita 100%, ini takmer, dalsi 50% a dalsi maju rozne uplne ine styly, ale sympatizuju s vitarianstvom a ludmi na tomto fore. Ide o vzajomne obohatenie sa, nie skatulkovanie.
Odpovědět