Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

gabrielik píše:ABCD vitaj v Nekontrolovanom chaose a ničomu sa nediv. Tak to má byť na tomto mieste :P
Po cenné rady sa musíš poohliadnuť v iných rubrikách... stačí aspoň o rubriku ďalej do Odbornej diskusie. :wink:
děkuji za přivítání a radu ... :wink: nechám si prostor uvidím kam mě to zavane :wink:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kveta »

cepheus píše:Jo ABCD, tak zirej, kdyz uz jsi tu nova, vitej:).
Kveti, jakou Ty mas zkusenost jak rikas s pusty ?
Muzes prozradit kolik dosazenych dni pustu a jestli ciste o vode ? A nebo jak si to tu casto lidi pletou s jezenim juicovych stav ?
Diky:).
cephe, můj první půst přišel sám od sebe a to poté co jsem byla dva roky čistě na raw fresh ovoci, prostě jsem najednou neměla potřebu jíst, jediný co jsem o půstech věděla bylo to, že ježíš držel čtyřicetidenní. přesto jsem věřila, že když nebudu jíst, že zemřu. ale když přišel ten můj, poslechla jsem svoje tělo a jestli zemřu nebo ne jsem neřešila, mě to nejde jíst, když nemám hlad. první tři dny jsem nepila nic, nebyla žízen, po třech dnech vždy jen malé doušky deštovky. už je to dávno, půst byl deseti či čtrnáctidenní. byl to pro mě silný pozitivní a duchovní zážitek. od té doby jsem tímto stylem půstovala mnohokrát, číslo nemám, nepočítala jsem to. sama a nebo se společníkem, pokaždý jiným. mango má za sebou taky několik půstů. spolu jsme taky už párkrát půstovali, první tři dny vždy bez vody.

jen na ovocných štávách jsem taky byla mnohokrát, vícekrát než na půstech a k mému překvapení i když jsem přijímala ovocnou tekutou potravu, byly zkušenosti velice podobné půstu. s mangem jsme po dobu asi rok a půl, počátkem každého měsíce drželi tři dny suchý půst a pak jen štávy z pomerančů, celkové trvání deset až čtrnáct dnů, asi poslední čtyři měsíce jsme pili štávy z různého ovoce. mango to vše zapisoval, kolik a kdy jsme pili a kolik a i každodenní váhu, tu zaznamenával i po několik dní, když jsme se vrátili jak k pití tak i jezení ovoce, ale někam to zašantročil a zatím ještě nenašel.

:D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

kveta píše:ale když přišel ten můj, poslechla jsem svoje tělo a jestli zemřu nebo ne jsem neřešila, mě to nejde jíst, když nemám hlad. první tři dny jsem nepila nic, nebyla žízen, po třech dnech vždy jen malé doušky deštovky. už je to dávno, půst byl deseti či čtrnáctidenní. byl to pro mě silný pozitivní a duchovní zážitek.
Diky za odpoved.
Aha uz rozumim, ja jsem delal pust podle Pavlovych rad a na rozdil od Tveho pustu jsem resil, jestli zemru, nebo z toho vyjdu casem zivy (kvuli nemoci):).
Vysledek je ten, ze tu spolu mluvime a od te doby uplynulo letos 7 let vody:). Cize z tohoto pohledu asi nepochopis muj pohled na Pavlovy rady pustujicim lidem (a moji motivaci k pustu) a ja se asi tezko vcitim do Tve motivace k pustum - protoze jsi k nemu dospela naprosto za jinych okolnosti:).
Pro me tim padem jednou provzdy vyresena otazka toho co Pavel ucil lidi na pustu:).
Na rozdil od Tebe ale dny pustu (dosazeny stupen) pocitam od zacatku sve "pustovni cesty", protoze verim (na zaklade mych zkusenosti s pusty) v jeho lecive ucinky a vliv na telo, cize opet se vracim k te motivaci viz vyse.
Pokud vim, Ty jsi si zvolila jako cestu ke zdravi fruitarianstvi a ja to 100% respektuji a nikdy bych Ti nenapsal pro nic za nic, ze "skutek utek" na zaklade svych domnenek:).
To je vsecko co jsem Ti chtel k tomu rict.
Ahojky a mej se hezky, a souhlas, zivot je krasny:)).
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř led 25, 2012 17:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Jindra »

Cephe já jsem teď "znovuobjevil" Pavlův web, prostě jsem se k němu po měsících vrátil, abych si oživil veškeré znalosti kolem půstování, hlavně ta diskuse, plná různorodých dotazů a problémů půstujících, je mi cenná a proto děkuju i Tobě, jsi v té diskusi taky důležitým členem
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

kveta píše:
cepheus píše:Jo ABCD, tak zirej, kdyz uz jsi tu nova, vitej:).
Kveti, jakou Ty mas zkusenost jak rikas s pusty ?
Muzes prozradit kolik dosazenych dni pustu a jestli ciste o vode ? A nebo jak si to tu casto lidi pletou s jezenim juicovych stav ?
Diky:).
cephe, můj první půst přišel sám od sebe a to poté co jsem byla dva roky čistě na raw fresh ovoci, prostě jsem najednou neměla potřebu jíst, jediný co jsem o půstech věděla bylo to, že ježíš držel čtyřicetidenní. přesto jsem věřila, že když nebudu jíst, že zemřu. ale když přišel ten můj, poslechla jsem svoje tělo a jestli zemřu nebo ne jsem neřešila, mě to nejde jíst, když nemám hlad. první tři dny jsem nepila nic, nebyla žízen, po třech dnech vždy jen malé doušky deštovky. už je to dávno, půst byl deseti či čtrnáctidenní. byl to pro mě silný pozitivní a duchovní zážitek. od té doby jsem tímto stylem půstovala mnohokrát, číslo nemám, nepočítala jsem to. sama a nebo se společníkem, pokaždý jiným. mango má za sebou taky několik půstů. spolu jsme taky už párkrát půstovali, první tři dny vždy bez vody.

jen na ovocných štávách jsem taky byla mnohokrát, vícekrát než na půstech a k mému překvapení i když jsem přijímala ovocnou tekutou potravu, byly zkušenosti velice podobné půstu. s mangem jsme po dobu asi rok a půl, počátkem každého měsíce drželi tři dny suchý půst a pak jen štávy z pomerančů, celkové trvání deset až čtrnáct dnů, asi poslední čtyři měsíce jsme pili štávy z různého ovoce. mango to vše zapisoval, kolik a kdy jsme pili a kolik a i každodenní váhu, tu zaznamenával i po několik dní, když jsme se vrátili jak k pití tak i jezení ovoce, ale někam to zašantročil a zatím ještě nenašel.

:D
dovolím si reagovat:)
rozumím tomu tedy správně, když napíšu, že půsty trvali max 21 dní? nechtěla si jít dál? nebo tě tělo dál nepustilo? :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

Květko, můžeš prosím blíže specifikovat, v čem vidíš u pavla rozpor? já nemám ráda jeho rétoriku, ale co se týče věcných informací o půstu, tak se to vcelku shoduje s mou zkušeností...nemám teda za sebou žádné dlouhé půsty, můj nejdelší byl sedmidenní (delší akorát džusingy), ale zatím jsem neměla důvod mu ohledně půstů nedůvěřovat...tvá zkušenost mě zajímá, protože mi tvoje cesta přijde inspirativní, můžeš to prosím napsat konkrétně?...třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:Cephe já jsem teď "znovuobjevil" Pavlův web, prostě jsem se k němu po měsících vrátil, abych si oživil veškeré znalosti kolem půstování, hlavně ta diskuse, plná různorodých dotazů a problémů půstujících, je mi cenná a proto děkuju i Tobě, jsi v té diskusi taky důležitým členem
Hehe, Jindro, nemyslim, ale dik:).
Jo, stava se mi taky, ze se tam porad k nejakym textum vracim pro oziveni (nemyslim ted ke svym) a vidim daleko vic, nez jsem toho videl poprve. Ne nadarmo se rika ze opakovani matka moudrosti a dobre delas (myslim s informacema obecne).
Ja naopak diky Tobe zde za nedavne upozorneni na 4 dohody potazmo 5 dohoda Tolteku:). Je to zajimave a az genialne jednoduche uceni 4-ka od taty Ruize mi ale prijde "ctivejsi".
Ani nemas tuseni co mi to prineslo, podobne jako dokument o starem Egypte od Pandy:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

macik píše:..třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle..
Macik, pokusim se dat odpoved.
Je to jednoduche, protoze dzusing je porad jidlo=energie jen z jidla, telo je line se snazit o jiny prisun energie a mlsa ve vetsi mire ze zaludku, ponevadz mu to sama davas.
U pustu (vody) je to presne obracene a pokud s energii jeste neumis pracovat, jsi unavena, jen dodavas telesnym bunkam vodu, abys ne-dehydratovala.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kveta »

cepheus píše:
kveta píše:ale když přišel ten můj, poslechla jsem svoje tělo a jestli zemřu nebo ne jsem neřešila, mě to nejde jíst, když nemám hlad. první tři dny jsem nepila nic, nebyla žízen, po třech dnech vždy jen malé doušky deštovky. už je to dávno, půst byl deseti či čtrnáctidenní. byl to pro mě silný pozitivní a duchovní zážitek.
Diky za odpoved.
Aha uz rozumim, ja jsem delal pust podle Pavlovych rad a na rozdil od Tveho pustu jsem resil, jestli zemru, nebo z toho vyjdu casem zivy (kvuli nemoci):).
Vysledek je ten, ze tu spolu mluvime a od te doby uplynulo letos 7 let vody:). Cize z tohoto pohledu asi nepochopis muj pohled na Pavlovy rady pustujicim lidem (a moji motivaci k pustu) a ja se asi tezko vcitim do Tve motivace k pustum - protoze jsi k nemu dospela naprosto za jinych okolnosti:).
Pro me tim padem jednou provzdy vyresena otazka toho co Pavel ucil lidi na pustu:).
Na rozdil od Tebe ale dny pustu (dosazeny stupen) pocitam od zacatku sve "pustovni cesty", protoze verim (na zaklade mych zkusenosti s pusty) v jeho lecive ucinky a vliv na telo, cize opet se vracim k te motivaci viz vyse.
Pokud vim, Ty jsi si zvolila jako cestu ke zdravi fruitarianstvi a ja to 100% respektuji a nikdy bych Ti nenapsal pro nic za nic, ze "skutek utek" na zaklade svych domnenek:).
To je vsecko co jsem Ti chtel k tomu rict.
Ahojky a mej se hezky, a souhlas, zivot je krasny:)).
ne, nezvolila jsem ani půst ani fruitariáství kvůli zdraví.

důvody máme každý jiný, vím že půst léčí a to i ovoce. není potřeba se tu dohadovat. každý víme svoje. nic proti půstu jako takovému samozřejmě nemám. o tom ani nebyla řeč, chtěla jsem jen vyjádřit svůj názor, že nevěřím, po přečtení několika jeho textů, že pavel půstuje. tot vše. nic tu dokazovat nemám zapotřebí. jen ještě bych ráda dodala že vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. :D nemíním dále věnovat svůj čas tého debatě. co jsem chtěla říct jsem řekla.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kveta »

macik píše:Květko, můžeš prosím blíže specifikovat, v čem vidíš u pavla rozpor? já nemám ráda jeho rétoriku, ale co se týče věcných informací o půstu, tak se to vcelku shoduje s mou zkušeností...nemám teda za sebou žádné dlouhé půsty, můj nejdelší byl sedmidenní (delší akorát džusingy), ale zatím jsem neměla důvod mu ohledně půstů nedůvěřovat...tvá zkušenost mě zajímá, protože mi tvoje cesta přijde inspirativní, můžeš to prosím napsat konkrétně?...třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle..
maciku, sorry, nemohu, nechci se pouštět do zdlouhavých debat. co jsem k tomuto tématu chtěla říct jsem řekla. k těm štávám - pomaleji hubnu, trvá to déle než se dostaví stavy jako u půstu a mám v počátečních dnech více energie, u mě po pěti dnech půstu i štávování mám energie přehršel. každý si najde co mu vyhovuje nejlíp, někomu pavel, někomu jeho vlastní já. já například nepotřebuji vůdce, já hledám a nacházím sama v sobě, vůdce potřebují lidé, kteří si nevěří. prostě se na pavla dívám z jiného úhlu pohledu než ti kdo mu věří..

:D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

kveta píše:.. jen ještě bych ráda dodala že vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. :D
No, to vidim :D taky uz nemam potrebu dlouhych debat, uz jsi o sobe rekla dost:).
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

kveta píše:
macik píše:Květko, můžeš prosím blíže specifikovat, v čem vidíš u pavla rozpor? já nemám ráda jeho rétoriku, ale co se týče věcných informací o půstu, tak se to vcelku shoduje s mou zkušeností...nemám teda za sebou žádné dlouhé půsty, můj nejdelší byl sedmidenní (delší akorát džusingy), ale zatím jsem neměla důvod mu ohledně půstů nedůvěřovat...tvá zkušenost mě zajímá, protože mi tvoje cesta přijde inspirativní, můžeš to prosím napsat konkrétně?...třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle..
maciku, sorry, nemohu, nechci se pouštět do zdlouhavých debat. co jsem k tomuto tématu chtěla říct jsem řekla. k těm štávám - pomaleji hubnu, trvá to déle než se dostaví stavy jako u půstu a mám v počátečních dnech více energie, u mě po pěti dnech půstu i štávování mám energie přehršel. každý si najde co mu vyhovuje nejlíp, někomu pavel, někomu jeho vlastní já. já například nepotřebuji vůdce, já hledám a nacházím sama v sobě, vůdce potřebují lidé, kteří si nevěří. prostě se na pavla dívám z jiného úhlu pohledu než ti kdo mu věří..

:D
Možná se tak narodila, možná je to Meybilline :D nic ve zlém, ale tuhle odpověď Macíkovi stejně tak jako odpověď Cephusovi nemá smysl dál řešit..
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

cepheus píše:
macik píše:..třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle..
Macik, pokusim se dat odpoved.
Je to jednoduche, protoze dzusing je porad jidlo=energie jen z jidla, telo je line se snazit o jiny prisun energie a mlsa ve vetsi mire ze zaludku, ponevadz mu to sama davas.
U pustu (vody) je to presne obracene a pokud s energii jeste neumis pracovat, jsi unavena, jen dodavas telesnym bunkam vodu, abys ne-dehydratovala.
no, já to vnímám trochu jinak, myslím, že při džusinku dopuju tělo spoustou prospěšných látek a tak jsem aktivnější, protože třeba po období šit stravy je to fakt energetická pecka....při půstu jsem unavená, protože prostě probíhá intenzivnější detoxifikace, stále mám velké zásobárny neřádstva ve svém těle...myslím, že až se vyčistím, tak se to otočí....květa je vyčištěná už sto let, takže je jasné, že to prožívá jinak..

jo, ten dokument, cos mi posílal znám, ale kouknu na to znova, viděla jsem to jen tak letem světem....každopádně o tom, že breathariánství nutně není totéž co osvícení, jsem byla přesvědčená už předtím...mimojiné i proto, že buddha údajně před dosažením osvícení , jak tak sbíral ty zkušenosti u různých skupinek a učitelů, prošel i zkušeností s hladověním (či snad breathariánstvím?) a prej říkal, že to není vono :-)...tak snad bych mu to i věřila :-)
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

macik píše:Květko, můžeš prosím blíže specifikovat, v čem vidíš u pavla rozpor? já nemám ráda jeho rétoriku, ale co se týče věcných informací o půstu, tak se to vcelku shoduje s mou zkušeností...nemám teda za sebou žádné dlouhé půsty, můj nejdelší byl sedmidenní (delší akorát džusingy), ale zatím jsem neměla důvod mu ohledně půstů nedůvěřovat...tvá zkušenost mě zajímá, protože mi tvoje cesta přijde inspirativní, můžeš to prosím napsat konkrétně?...třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle..
v půstu funguje tělo jinak, což nastudováním skript např. Mudr. Partykové rychle zjistíš :) je jasné, že nastudovat nestačí, je třeba praktikovat a přijít na to své kdy proběhne překlopení na autovýživu a příchod acidózy ... džusingy jsou určitě skvělé je to taky cesta a určitě pozvolnější než cesta půstovní ... v podstatě sisi tímhle ....
"třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle"
sama odpověděla :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Panda »

macik píše:...prošel i zkušeností s hladověním (či snad breathariánstvím?) a prej říkal, že to není vono :-)...
Jasně, chybělo mu to (světlé) pivínko a řízeček, ke správnému osvícení. 8)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

ABCD píše:
macik píše:Květko, můžeš prosím blíže specifikovat, v čem vidíš u pavla rozpor? já nemám ráda jeho rétoriku, ale co se týče věcných informací o půstu, tak se to vcelku shoduje s mou zkušeností...nemám teda za sebou žádné dlouhé půsty, můj nejdelší byl sedmidenní (delší akorát džusingy), ale zatím jsem neměla důvod mu ohledně půstů nedůvěřovat...tvá zkušenost mě zajímá, protože mi tvoje cesta přijde inspirativní, můžeš to prosím napsat konkrétně?...třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle..
v půstu funguje tělo jinak, což nastudováním skript např. Mudr. Partykové rychle zjistíš :) je jasné, že nastudovat nestačí, je třeba praktikovat a přijít na to své kdy proběhne překlopení na autovýživu a příchod acidózy ... džusingy jsou určitě skvělé je to taky cesta a určitě pozvolnější než cesta půstovní ... v podstatě sisi tímhle ....
"třeba zrovna půst a džusink prožívám dost odlišně, společná je tomu akorát fyzická lehkost, ale jinak se průběhy dost liší, třeba u půstů bývám někdy fakt unavená a mám potřebu polehávat, kdežto na džusinku jsem výrazně aktivnější než obvykle"
sama odpověděla :D
já se ptala květy proto, že mi je blízká její cesta, ne proto, že bych neměla o půstech nic načteno, partykovou jsrem teď přečetla už asi po sté a rovnou dvakrát po sobě..čtu taky stále znova pavlova skripta a protože osobně považuju cestu s dobrým učitelem za rychlejší než samoobjevování, tak jsem se ptala i květy, protože u ní, na rozdíl od partykové či pavla, mám pocit, že ji znám, i když v reálu neznám, a proto by býval pro mě její pohled dost prospěšný, myslím...kdybys něco chtěla utrousit do SZ zprávy, Květi, tak budu ráda, rozhodně nechci nijak polemizovat, prostě mě zajímá jiný, nový, pohled na věc, odlišný od dosavadních zdrojů, chápeš? žádná diskuze by se nekonala, hledám jen jiné úhly pohledu...
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Zdeníno »

macik píše:buddha údajně před dosažením osvícení , jak tak sbíral ty zkušenosti u různých skupinek a učitelů, prošel i zkušeností s hladověním (či snad breathariánstvím?) a prej říkal, že to není vono :-)...tak snad bych mu to i věřila :-)
Ano, Buddha se při svém hledání zaobíral i velmi tvrdým asketizmem (mimo jiné i velmi malým příjmem potravy), v Indii tehdy dosti rozšířeným (jako spaní v hrobech, zadržování dechu atd.). Na pokraji smrti si uvědomil, že k osvícení tato cesta nevede a k nelibosti mnohých ji opustil. Vybavil si svůj zážitek z mládí, kdy seděl pod chladivým stromem, a bez přání a jakýchkoli potlačování těl. funkcí (jako je potřeba jíst, dýchat) se dostavil vnor, stav mysli, který věřil, že by jej mohl dovésti k osvobození z koloběhu znovuzrození. Což se nakonec také stalo. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:...že by jej mohl dovésti k osvobození z koloběhu znovuzrození. Což se nakonec také stalo. :)
Nemám o této oblasti přehled, takže neznalecky - neříkávali pak o někom, že to byl reinkarnovaný Buddha, takže se mu to nepovedlo?
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Nemám o této oblasti přehled, takže neznalecky - neříkávali pak o někom, že to byl reinkarnovaný Buddha, takže se mu to nepovedlo?
Tak když byl jeho cíl dosáhnout osvobození od znovuzrození, pak reinkarnace je s tím jaksi v rozporu, tvrdíme my théravádisti.
Nicméně mahajánisté (těch je oproti nám většina) se zavazují, že se budou znovuzrozovat, dokud budou na světě neosvícené bytosti. Neboť to vyplývá z pravého soucitu bódhisatvy a na nás koukají s vrchu, jako na takové sice hodné, primitivnější souputníky.

Siddhártha Gautama se posléze stal osvíceným, tj. Buddhou, takže se mu to, proti tvému předpokladu, povedlo. :)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od mira »

Buddhů jsou prý zástupy a v každém jej máš vidět a znovuzrozený koloběh je stará sportovní disciplína, něco jako triatlon, ale bez plavání, protože řeka je moc znečištěná.
Všeho s mírou.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Zdeníno »

Jo, jo, to máš recht Míro.
Ale recht nezáleží ve slovech a myšlení, ale v realisaci, což mě posléze přivedlo k sebetransformaci od namyšleného mahajánisty k théravádovi s natlučeným nosem.
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

pro Macíka
v pohodě, pak nezbývá než ti držet palec, zda z Květi něco vypáčíš ...:)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kveta »

Pokud chce člověk bezpečně shodit a ozdravit svoje tělo bez půstu, pak je nejbezpečnější ono staré klasické a pravdivé slovíčko - nežer! :) Snížení objemu příjmu potravy a nejezení před spaním, je ta správná cesta. Není potřeba ani dělit jídlo na zdravé nebo nezdravé. Můžete klidně jíst co máte rádi a co Vám chutná, jen v malých množstvích. A o to tu jde! Pakliže Vám něco chutná, tak tělo říká, že mu to chybí, dejte mu to. Jak jednoduché že? ;) Nesmíte bojovat se svým fyzickým tělem, ale snažit se ho pochopit a vykoumat jak to v něm vlastně funguje.! Pokud chcete jít odspoda, pak místo vitariánství použijte mnohem bezpečnější makrobiotiku. Je to východní filosofické učení, založené na udržování rovnováhy mezi póly jin a jang. To znamená, že jíte všechno jídlo, ale složené tak, že v těle v průběhu trávení spotřebovává minimální množství energie. Pokud se dáte na vitariánství bez půstu a schopnosti meditacemi energii doplňovat, začnou Vám padat vlasy, kazit se zuby atd..Pokud se však bez schopnosti postit se a meditovat dáte na makrobiotiku, začnou Vám vlasy růst! Proč? Protože talíř makrobiotického jídla je porce s dokonale vyváženým jin-jang. a není ho potřeba ničím doplňovat.

macíku, ok, přemluvila jsi mě, na počátek debaty bych ráda od tebe slyšela co si myslíš o tomto textu? souhlasíš s ním? a co ostatní, máte chut se vyjádřit? :idea:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od dgm »

Vyjadrim se tedy s dovolenim.
Paradoxne, z tech vet, ktere jsi sem opsala, mi vychazi, ze Pavel nema moc zkusenosti s vitarianstvim. Mozna tak nezil vubec nebo jen kratce. Ale rozhodne mi z toho nevychazi, ze by nemel zadne zkusenosti s pustovanim nebo by si dokonce o pustech vymyslel, jak jsi psala uz drive.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od gabrielik »

Kveti aj ja sa pridam, lebo ma tiež ako macíka zaujíma tvoj názor :)
kveta píše:Pokud chce člověk bezpečně shodit a ozdravit svoje tělo bez půstu, pak je nejbezpečnější ono staré klasické a pravdivé slovíčko - nežer! :) Snížení objemu příjmu potravy a nejezení před spaním, je ta správná cesta. Není potřeba ani dělit jídlo na zdravé nebo nezdravé. Můžete klidně jíst co máte rádi a co Vám chutná, jen v malých množstvích. A o to tu jde! Pakliže Vám něco chutná, tak tělo říká, že mu to chybí, dejte mu to.:idea:
Funguje to ale len u ľudí čo sú mladí a zdraví. Ľudia čo majú problém alebo starší ľudia takýmto spôsobom svoje telo neozdravia. Sú zanesení príliš a ich spalovanie je väčšinou v troskách. Myslím že to má na svedomí nedostatok správnych kyselín na správnom mieste a prebytok inde. Myslím že aj preto bol Pavel zo začiatku štíhločký a teraz už to také na jeho fotkách nieje. Človek starne, metabolizmus sa spomaluje, spalovanie sa zhoršuje. Aby si nemyslel, vidím to na sebe, na rodičoch, na starších ľuďoch...
Nesmíte bojovat se svým fyzickým tělem, ale snažit se ho pochopit a vykoumat jak to v něm vlastně funguje.! :idea:
Súhlasím, ale len minimálne množstvo ľudí počúva čo počuje svoje telo či už fyzické alebo psychycké, takže pekne povedané, ale ťažko realizovateľné pre drvivú väčšinu ľudí.
Pokud chcete jít odspoda, pak místo vitariánství použijte mnohem bezpečnější makrobiotiku. Je to východní filosofické učení, založené na udržování rovnováhy mezi póly jin a jang. To znamená, že jíte všechno jídlo, ale složené tak, že v těle v průběhu trávení spotřebovává minimální množství energie.:idea:
Nepoznám. Makrobiotika mi príde veľmi komplikovaná na normálny stravovací režim, takže touto cestou ma to nikdy nelákalo. Jedlo by malo byť intuitívne, o čo možno sa makrobiotika snaží, ale pre mňa ťažkopádne a nepochopiteľne. Nemusím mať naštudované 20 rokov východneho liečenia, aby som si pritlačila citlivý bod, keď cítim že mi to prináša úľavu.
Pokud se dáte na vitariánství bez půstu a schopnosti meditacemi energii doplňovat, začnou Vám padat vlasy, kazit se zuby atd..:idea:
Vlasy mi začali padať pri začiatkoch pôstu, ale beriem to ako prirodzenú výmenu. Vlasy, nechty dorastú. Horšie je to zo zubami.
Pokud se však bez schopnosti postit se a meditovat dáte na makrobiotiku, začnou Vám vlasy růst! Proč? Protože talíř makrobiotického jídla je porce s dokonale vyváženým jin-jang. a není ho potřeba ničím doplňovat.:idea:
Už na prvý dojem príliš komplikované. Asi preto, že vita strava nemá striktné pravidlá ako makrobiotika. Makrobiotika mi pripadá, že robte to a nič sa vám nemôže stať. Ale rôzne telá môžu prospievať na rôznych veciach. Neverím že sme unifikovaní. Takže asi nebudú na nás platiť rovnaké pravidlá.
Samozrejme všetko je to len môj osobný názor, rovnako ako všetko ostatné čo tu píšem. :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kveta »

ano, dgm, nemá pravděpodobně vitariánskou praxi, přesto se odborně o vitariánství vyjadřuje. asi uniklo tvé pozornosti, že text obsahuje i slovo půst. :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

macik píše:..jo, ten dokument, cos mi posílal znám, ale kouknu na to znova, viděla jsem to jen tak letem světem....každopádně o tom, že breathariánství nutně není totéž co osvícení, jsem byla přesvědčená už předtím...mimojiné i proto, že buddha údajně před dosažením osvícení , jak tak sbíral ty zkušenosti u různých skupinek a učitelů, prošel i zkušeností s hladověním (či snad breathariánstvím?) a prej říkal, že to není vono :-)...tak snad bych mu to i věřila :-)
Samoze to neni "vono", je to jen jeden stupen na ceste, jeden mylnik, patnik, nic vic:). Cize to Buddhovi klidne verit muzes:).
Lidi si toto casto pletou s cilem=opustenim kolobehu zrozeni.
Návštěvník

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Návštěvník »

kveta píše:Pokud chce člověk bezpečně shodit a ozdravit svoje tělo bez půstu, pak je nejbezpečnější ono staré klasické a pravdivé slovíčko - nežer! :) Snížení objemu příjmu potravy a nejezení před spaním, je ta správná cesta. Není potřeba ani dělit jídlo na zdravé nebo nezdravé. Můžete klidně jíst co máte rádi a co Vám chutná, jen v malých množstvích. A o to tu jde! Pakliže Vám něco chutná, tak tělo říká, že mu to chybí, dejte mu to. Jak jednoduché že? ;) Nesmíte bojovat se svým fyzickým tělem, ale snažit se ho pochopit a vykoumat jak to v něm vlastně funguje.! Pokud chcete jít odspoda, pak místo vitariánství použijte mnohem bezpečnější makrobiotiku. Je to východní filosofické učení, založené na udržování rovnováhy mezi póly jin a jang. To znamená, že jíte všechno jídlo, ale složené tak, že v těle v průběhu trávení spotřebovává minimální množství energie. Pokud se dáte na vitariánství bez půstu a schopnosti meditacemi energii doplňovat, začnou Vám padat vlasy, kazit se zuby atd..Pokud se však bez schopnosti postit se a meditovat dáte na makrobiotiku, začnou Vám vlasy růst! Proč? Protože talíř makrobiotického jídla je porce s dokonale vyváženým jin-jang. a není ho potřeba ničím doplňovat.

macíku, ok, přemluvila jsi mě, na počátek debaty bych ráda od tebe slyšela co si myslíš o tomto textu? souhlasíš s ním? a co ostatní, máte chut se vyjádřit? :idea:
no, asi jsou i lidi, co dokážou jíst cokoliv, ale v malém množství, ale na mě to nefunguje, některé věci prostě jíst nesmím, kdybych poslouchala své tělo, tak jsem na šitech dosud, něco nejíst je pro mě osobně snazší než to jíst v malém množství..........našla jsem teď určitou techniku, která mi funguje, ale chci tomu dát víc času, takže o tom zatím psát nebudu, testuju to zhruba dva měsíce...

nebojovat s tělem je ale pravda, chce to jiný přístup, ne ovšem takový, že dám tělu jen to, co si žádá, alespoň ne tak nepřirozeně fungujícímu tělu jako je to moje....já se přejídala od malička, nikdy nebylo žádné období totálního zdraví a kondice, takže to je jiný než u někoho, kdo tento přirozený stav zažil, tam se asi rady mohlou lišit, nevím, nezažila jsem, nemohu komentovat..

makrobiotika místo vita, to je kokotina, tím jsem prošla a makrobiotika konkrétně velmi urychlila masivní růst nádoru mé maminky těsně před smrtí...věřím, že pro někoho, kdo zatím o zdravou stravu nezavadil, může být makrobiotika posun, ale řešení to není...

zajímá mě, kam tím směřuješ, protože osobně mě prioritně zajímají tvé půstovací prožitky, takže dnes budu odpoledne při práci docela napjatá, za chvíli budu muset valit...

jé, nezalogovalal jsem se a nechci o příspěvek přijít , blbne mi kopírování, takže píše macik, ale pošlu jako návštěvník a přihlásím se až pak..
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

nezalogovaná jsem napsala dlouhý příspěvek a zapomněla jsem, že to musí napřed hugo schválit než se to objeví v diskuzi..teď už to znova psát nebudu, ale nejpozdějc zítra na to juknu, večer totiž musím udělat přípravy na zejtra a pak teprve můžu lelkovat, ale třeba budu rychlá...anebo se tu do té doby má reakce objeví, třeba bude rychlej hugo :-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Panda »

Hugo je rychlý hodně, dává maraton za 4.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od hugo »

Panda píše:Hugo je rychlý hodně, dává maraton za 4.
Hugo je bohužel pomalý, dává maraton za 4.

Macíku, už jsem to schválil.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

Panda píše:Hugo je rychlý hodně, dává maraton za 4.
no, to každopádně, já bych neušla ani za den :-)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

hugo píše:
Panda píše:Hugo je rychlý hodně, dává maraton za 4.
Hugo je bohužel pomalý, dává maraton za 4.

Macíku, už jsem to schválil.
rychlejší než blesk :-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od dgm »

Ty vole!
http://www.makrobiotika.info/index.php/ ... l#msg27558
Dostal me nadpis prispevku.
Plivnuti ...
Pavle, vzhledem k tomu, co dal pises v prispevku, nemel jsi ten nadpis spis formulovat takto??:

Pravdive popsany postreh na makrobiotiku na vitarian.cz
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Jindra »

dgm, ten nadpis je přece naprosto v pořádku. Já češtinářskej detailista bych v něm sice "nebo" zaměnil za výstižnější "anebo", čili nadpis by byl "Plivnutí na makrobiotiku, anebo pravdivě popsaný postřeh na makrobiotiku na vitarian.cz?", aby bylo více zřejmé, že jde o řečnickou otázku, ale to už je drobnost; nadpis je OK, já s ním souhlasím.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od dgm »

Jindro, proti tomuhle uz opravenemu nadpisu neni skutecne mozno nic rict. :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

Jindra píše:dgm, ten nadpis je přece naprosto v pořádku. Já češtinářskej detailista bych v něm sice "nebo" zaměnil za výstižnější "anebo", čili nadpis by byl "Plivnutí na makrobiotiku, anebo pravdivě popsaný postřeh na makrobiotiku na vitarian.cz?", aby bylo více zřejmé, že jde o řečnickou otázku, ale to už je drobnost; nadpis je OK, já s ním souhlasím.
plivnutí je pro mě asi přece jen moc, já rozhodně makrobiotice přiznávám i pozitiva, ale holt vita se mi osvědčilo víc...

s půstem má pavel pravdu, ale co dělat, je to osobní rozhodnutí...si pamatuju, jak mi maminka na návrh půstu při druhém nádoru řekla, že když se podívá na své nohy, tak se radši nají (za rok klasické léčby prvního nádoru zhubla třicet kilo a byla nejhubenější za celý život)...udělala jsem chybu, že jsem ji vzala za dr. strnadelovou, bohužel ta jediná mamince dala naději (i když mě řekla, že naděje není, ale to maminka nevěděla) a tak maminka na makrobiotice trvala, dokonce i v době, kdy jí nádor rozežral krk natolik, že nemohla jíst pusou a dostávala výživu sondou přímo do žaludku..každej den jsme jí vozili porce jídla nebo někdo blízkej, když já už jsem byla s ní v nemonici...maminka prostě ve věci zdraví přijímala rady jen od "autorit" (ačkoliv jinak mému úsudku docela věřila)...teprve v den smrti přijmula myšlenku na breussovku, protože ji schválil pan primář (po noční prudké hádce, kdy na nás přišel kvůli makrobiotice ječet, pak jen prásknul dveřmi a nechal mamince píchnout morfium -to byla prudce rozčílená, protože kvůli tracheostomii se jeho řvaní nemohla bránit, už týden jsme si jen psaly, a i já jsem překvapivě byla po jeho výpadu téměř speechless-pak jsem za ním kvůli mamince šla, aby se uklidnila a poté, co jsem mu vysvětlila, proč mamince nosíme makrobiotiku a on pochopil, že moje osobní volba by byl půst, tak jsme se v klidu a pohodě shodli na breussovce jako na kompromisu, který lze mamince doporučit...bohužel maminka během mé nepřítomnosti po morfiu usnula a té kombinaci velkého rozčilení a hned poté morfia taky teda přičítám lví podíl na urychlení věcí...ráno jsem jí teda převykládala noční rozhovor s primářem a ona nadšeně souhlasila, protože to přece doporučil uctívaný pan primář..hned se ujišťovala, že jí budu vozit šťávy do hospicu, kam měla být ten den převezena, už byla domluvená sanitka...no a sotva jsme to domluvily, asi hodinu po probuzení, tak začla maminka krvácet a v jednu už byla mrtvá)....tím vším jsem chtěla vlastně jen říct, že půst nelze nikomu vnutit a že ho jako léčbu lze přijmout jen tehdy, pokud si ho člověk najde sám, zvenku to nejde....nefunguje to....maminka ode mě veškeré info měla, ale nevěřila na to, že to může být tak snadné..protože ale svým způsobem stále hledala, tak jsem jí jako mírnější variantu doporučila konzultaci u dr. strnadelové a začátek makrobiotiky a a pak už o šlo šupem..tři týdny? tak nějak...jojo, kdy byla půstovala, mohla tu třeba ještě být..nebo by tu byla alespoň o pár měsíců déle...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kveta »

po přečtení reakcí na mojí poslední otázku jsem se rozhodla vzít moje slovo zpět a v diskusi o půstu nepokračovat. :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od macik »

kveta píše:po přečtení reakcí na mojí poslední otázku jsem se rozhodla vzít moje slovo zpět a v diskusi o půstu nepokračovat. :D
tvoje rozhodnutí, samozřejmě, ale nechápu, co tě na tom odpudilo, my jsme se s gabi snažily dát poctivé odpověďi a tohle je trošku jako bys říkala, že nemá cenu se s námi o čemkoiv bavit, to mě teda fakt mrzí...no, ale co s tebou, no :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od PavelM »

http://www.exotopedia.org/wiki/Pavel_M%C3%A1cha
________________
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Malá investigace na téma exotopedie:
viewtopic.php?f=3&t=2953&p=142319#p142319

Ano máš pravdu, lidé moc mluví :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

PavelM píše:
http://www.exotopedia.org/wiki/Pavel_M%C3%A1cha
________________
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Malá investigace na téma exotopedie:
viewtopic.php?f=3&t=2953&p=142319#p142319

Ano máš pravdu, lidé moc mluví :)
Nejvyšší filozofií je držet hubu. Franišek Drtikol :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

Ta sedla .. *Thumbs Up* :D (:-)
Ty me bavis abecedo, jako bych Te znal, jen zatim jeste netusim odkud:))).
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

cepheus píše:Ta sedla .. *Thumbs Up* :D (:-)
Ty me bavis abecedo, jako bych Te znal, jen zatim jeste netusim odkud:))).
... víš přece, že pes psa pozná :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

Jo pozna, na sto honu :D ..
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od ABCD »

cepheus píše:Jo pozna, na sto honu :D ..
:D tak vidíš, tak už víš odkud mě znáš :D
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Sitar »

PavelM píše:
http://www.exotopedia.org/wiki/Pavel_M%C3%A1cha
________________
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Malá investigace na téma exotopedie:
viewtopic.php?f=3&t=2953&p=142319#p142319

Ano máš pravdu, lidé moc mluví :)
Dobré pátrání. Proč by si to ale všechno vymýšlel? To by muselo dát spoustu práce, navíc u tolika lidí.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:Proč by si to ale všechno vymýšlel? To by muselo dát spoustu práce, navíc u tolika lidí.
Podobný důvod jako - proč lidi dělají viry? Proč si s nimi dají tolik práce? Nebo proč sprejují pomníky? Aby měli pocit, že něco znamenají. Neumí na sebe upozornit přínosnou prací, je jednodušší něco poškodit než něco vytvořit a tak upozornit svět na to "jsem tady!". Všechno to vlastně pochází z pocitu méněcenností a nedocenění.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:
Sitar píše:Proč by si to ale všechno vymýšlel? To by muselo dát spoustu práce, navíc u tolika lidí.
Podobný důvod jako - proč lidi dělají viry? Proč si s nimi dají tolik práce? Nebo proč sprejují pomníky? Aby měli pocit, že něco znamenají. Neumí na sebe upozornit přínosnou prací, je jednodušší něco poškodit než něco vytvořit a tak upozornit svět na to "jsem tady!". Všechno to vlastně pochází z pocitu méněcenností a nedocenění.
Možná jo, možná ne. Nechce se mi do toho zabředávat a zkoumat a ověřovat, tak to nechám být. Pavel mi dřív přišel jako egocentrický podivín, ale jeho poslední reakce tady na vitarian.cz se mi celkem líbí, tak z toho mám radost. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

Rusove pry koupili neznackove a jete cipy od cinanu na sondu :mrgreen: jeste ze nam ten autobus nezuchnul na hlavy.
Zacina byt srandy kopec na orbitu:).
http://www.novinky.cz/veda-skoly/257777 ... l?ref=boxE
Odpovědět