Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kartika »

No prosim..... a je to. Ani nevíš jak jsi mi pomohl...... aspoň vím, proč se věci dějou..... s tou kůží to bude problém......... a přejde to někdy? nebo mají vitariáni prostě suchou kůži? Moc ty praskliny bolej...... a nejhorší je, že když sklouznu zpátky k vařenýmu, tak zmizej.... tak si asi umíš představit mé odhodlání. Zoubky budou tedy asi taky věčný problém.... urinu zkusím, ale ještě jsem ji nezkoušela a musím se odhodlat...
Nu tedy - nový rok snad bude víc rawý.....
Děkuju moc - aspoň že to břicho snad časem zmizí....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Panda »

Po 2 letech snad-vita nemám pocit že by mi bylo vše jasné a spoustu informaci jsem zas pozapomínal, je jich strašně moc a je těžké se orientovat (to jsem už vzdal), takže - nebýt mi to hloupé - tak se také ptám jak může mít po letech vita náběh na cukrovku. :oops:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Panda »

kartika píše:...nebo mají vitariáni prostě suchou kůži?...
Suchá kůže a praskliny není přirozená součást vita, to je nějaká chyba - možná projev candidy?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Samira »

kartika píše:...Jediný čím se mohu hájit je, že jsem žena a tím i méně inteligentní tvor než jsou muži...
:shock:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od RadkaS »

kartika píše:No prosim..... a je to. Ani nevíš jak jsi mi pomohl...... aspoň vím, proč se věci dějou..... s tou kůží to bude problém......... a přejde to někdy? nebo mají vitariáni prostě suchou kůži? Moc ty praskliny bolej...... a nejhorší je, že když sklouznu zpátky k vařenýmu, tak zmizej.... tak si asi umíš představit mé odhodlání. Zoubky budou tedy asi taky věčný problém.... urinu zkusím, ale ještě jsem ji nezkoušela a musím se odhodlat...
Nu tedy - nový rok snad bude víc rawý.....
Děkuju moc - aspoň že to břicho snad časem zmizí....

Nevím, proč má někdo na vita stravě suchou kůži... tipla bych si, že proto, že není na vita stravě >:-) plus sůl, koření... . Na 100procentním vitarianství je kůže naopak daleko vlhčí, zdravější, pružnější (nejen moje zkušenost).... lépe se opaluje, problém nebude ve vitariánství, problém bude buďto v Tvé historii s tím, že se to v přítomnosti ještě nevyřešilo plus další chybné kroky v přítomnosti... . Další, co může způsobovat suchost je chlorovaná voda, což jsem řešila občas v USA, kde byly kapky zaschnuté vody růžové... takže tam to bylo asi ještě o jiné chemii než jen o chloru..., dost dobře jsem to řešila tím, že jsem omývala své tělo urinou, tu jsem pak nechávala zaschnout na těle.
Nafouknutý břicho... to jsem mívala na vita poměrně dlouho, jde např. o špatné kombinace potravin plus špatné potraviny.
Výhodou pro Tebe je, že jsou tu všechny informace, co potřebuješ, nevýhodou, že je tu už kvantum informací a budeš potřebovat trochu cviku, aby jsi roztřídila zrno od plev.... . Pokud budeš ale opravdu vita, tak Ti to postupně stejně všechno bude přicházet. Tělo Ti všechno řekne. Jinak i články jsou na vitastránkách taky velmi dobré, určitě stojí za přečtení i ty.
Hodně se propaguje patlanina... asi budu stará škola, do toho bych nešla. Je těžký odpovědět konkrétně na tak zásadní otázky, když o Tobě konkrétně nic nevíme. Na to jsou asi nejlepší osobní setkání.... . Hodně štěstí v hledání Tvé cesty!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Jindra »

Skvělý příspěvek Radko, díky. Suchou kůži jsi popsala dokonale, není co dodat, snad jen to, že i dlouholetí vitouši mívají takhle přes zimu kůži trošinku sušší, než v létě, co jsem tak s některými mluvil, ale pořád to není ta suchá kůže vařáků, to ne. Radko zmiňuješ patlaninu, já o ní psal také; měl bych dodat, že patlaninu beru jako dobrou věc teď v přechodu, kdy ještě řeším problémy z historie a jsem na vita teprve pár měsíců. Až ale budu mít tělo fakt pročištěné a pojedu na raw roky, patlaninu neplánuju, zdaleka ji neřadím k přirozené výživě. Takže teď v mezidobí si účinně pomáhám patlaninou a taky kokosovým olejem, jenž tvoří moji jedinou kosmetiku.
Už i mně, Kartiko, radila Radka v mých počátcích před dvěma roky, že "Tělo Ti všechno řekne". Pamatuji, že jsem tomu tehdy moc nerozuměl, neuměl jsem svýmu tělu naslouchat a je to věc, která mi asi trvala nejdéle, možná ani dnes to ještě neumím dokonale, ale vím, že je to veliká pravda, za kterou jsem Radce velmi vděčný. Ano, je třeba naslouchat svýmu tělu, ono si řekne. Je třeba mu naslouchat o to víc, že každý jsme individualita a každý tělo si tedy řekne něco jinýho. To jsou věci, který tu nevyčteš - ty už si musíš vysledovat.
I já Ti přeju hodně štěstí.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:..."Tělo Ti všechno řekne"...
Nejen tělo, nejde jen o signály těla, ale i intuice - pokud člověk má v podvědomí vidinu směru ke zlepšení, intuitivně dělá věci které ho v tomto směru vedou přestože to i může být v rozporu s jeho rozumem. Proto je nebezpečné myšlení typu "jsem nemocný a nikdy se nezlepším", protože podvědomí ho vede směrem ke splnění své (negativní) představy.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše:Skvělý příspěvek Radko, díky. Suchou kůži jsi popsala dokonale, není co dodat, snad jen to, že i dlouholetí vitouši mívají takhle přes zimu kůži trošinku sušší, než v létě, co jsem tak s některými mluvil, ale pořád to není ta suchá kůže vařáků, to ne. Radko zmiňuješ patlaninu, já o ní psal také; měl bych dodat, že patlaninu beru jako dobrou věc teď v přechodu, kdy ještě řeším problémy z historie a jsem na vita teprve pár měsíců. Až ale budu mít tělo fakt pročištěné a pojedu na raw roky, patlaninu neplánuju, zdaleka ji neřadím k přirozené výživě. Takže teď v mezidobí si účinně pomáhám patlaninou a taky kokosovým olejem, jenž tvoří moji jedinou kosmetiku.
Už i mně, Kartiko, radila Radka v mých počátcích před dvěma roky, že "Tělo Ti všechno řekne". Pamatuji, že jsem tomu tehdy moc nerozuměl, neuměl jsem svýmu tělu naslouchat a je to věc, která mi asi trvala nejdéle, možná ani dnes to ještě neumím dokonale, ale vím, že je to veliká pravda, za kterou jsem Radce velmi vděčný. Ano, je třeba naslouchat svýmu tělu, ono si řekne. Je třeba mu naslouchat o to víc, že každý jsme individualita a každý tělo si tedy řekne něco jinýho. To jsou věci, který tu nevyčteš - ty už si musíš vysledovat.
I já Ti přeju hodně štěstí.
Je jasné, že v létě kůže prospívá lépe než v zimě. Už jen proto, jak je v zimě nucena se neustále třít o umělé oblečení, které většina pere v prášku a jiné chemii.... a kde je ten zbytek vlivů studeného počasí, nedostatek slunečních paprsků... atd.... . Ale pokud byl někdo na vařeném a na vita konstatuje, že má suchou kůži, tak předpokládám, že na vařeném ji tak suchou neměl.... . Ale asi blbý předpoklad :? . Jindro, právě, že přes ty patlaniny a podobné jiné patlaniny, máš zkomplikovanou komunikaci s tělem. Čím čistější, prostější strava, tím snadnější porozumění signálům tělu. Ale jak říkáš, je to silně individuální, každý jsme na startovní čáře měl jinou startovací situaci. Ono je také třeba naučit se rozeznat ty signály a nezaměňovat potřebu těla a duše s chtíčem, který se opírá o zakódovaný věci, které jsme si do mozku pečlivě celý život nahrávali..... . Dobře se s tělem komunikuje v pohybu. Když člověk stále sedí u počítače a hledá z okolí info o tom, co si má dát do vlastního žaludku (a přitom už je tak daleko, že ví, že to má být syrové), tak se jen něčím tláská, mláská, výsledky se nedostavují a lehce se padá do jakési beznaděje a různých stavů. Pokud vím, že mám být na vita stravě, super. Nakoupím ovoce, zeleninu, odkroutím si povinné hodiny v práci a hupky za sportem a nejlépe na čerstvý vzduch. Pokud se tělo hýbe, funguje lymfa (odtok nečistot), hned přichází jiné myšlenky a člověk je schopen jíst, aniž by se na to jídlo až tak zaměřoval. Doporučuji jíst syrové a myšlenky upínat raději na zážitky ve sportu, v lásce, v životě. Základ toho, jak dobře kombinovat potraviny, se dá dobře pochopit ve Fit pro život od manželů Daimontových, kteří popisují velmi dobře biologické hodiny. Člověk tak může pochopit, že ráno je čistící fáze, kterou lze podpořit pouze ovocem či šťávami z čerstvého ovoce. Vše ostatní je v žaludku v této fázi na překážku.... . Během dne lze také zůstat na ovoci, ale ne nutně, může se přejít zeleninu, protože zhruba od 12 do 20 hodiny jsou biologické hodiny nastaveny na přijímání vitamínů a minerálů. Pokud zpočátku někdo není schopen odbourat vařené jídlo... doporučuji jednoduché veganské jídlo na večeři s tím, že před vařeným jídlem by měla být syrová zelenina (třeba nějaký salát), takže den začínat s ovocem, pak zelenina, pak už žádné ovoce, pak vařené jídlo (může být v kombinaci se syrovou zeleninou) a po vařeném jídle už nikdy ten den ovoce. Pokud člověk není schopný hned odbourat maso, pak místo veganského jídla dá třeba kuře se syrovou zeleninou, respektivě syrovou zeleninu a pak kuře (které může být v kombinaci se syrovou zeleninou).

Jindro, píšeš, že před dvěma roky... vidíš, jakej jsi borec... za ty dva roky jsi ušel kus cesty, že m:-) ? Klobouk dolů 8) . Dnes už radíš ostatním Ty 8) .
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kartika »

Ahoj Radko, Tvých příspěvků jsem si vždy velice vážila a už dlouhou dobu jsi mým velkým vzorem. Problém bude asi opravdu v tom, že o mě toho moc nevíte. Jsem léta vegetarián, poslední dobou vegan - jelikož mi zjistili alergii na mléčnou bílkovinu. Od narození mám problémy s atopickým ekzémem a přesušenou kůží. Máma do mě při každé nudli cpala antibiotika a samozřejmě bez masa, které jsem odmítala to nešlo. Až co jsem se osamostatnila, najela jsem na vege a celkově víc přírodní styl. Peru v mýdlových ořechách co se tu objevili a ke kosmetickým účelům používám snad jen kokos olej nebo ghí.
Vita strava mě nadchla ale zatím mi na ní nebylo ještě dobře. Kůži mám vždy ještě horší a tak sjedu zpátky. Bojím se vydržet to dýl, protože ty praskliny bolí.
Moc si cením Vašich rad a snahy pomoct. Pravda je, že v tom fóru už je tolik informací, že z toho mám trošku maglajs....
Je mi líto, že jsem se připojila zrovna tímto způsobem a asi Vás trošku podráždila....... to nebyl můj úmysl.... děkuju za každou novou zprávu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Jindra »

No vida, už se o Tobě něco dozvídáme, pak samozřejmě bude ta zpětná vazba pro Tebe cílenější.
Mezi moje nejbolestivější problementy zpočátku taky patřila suchá kůže, bolelo to a ještě minulou zimu jsem často používal modrou Indulonu, letos už nemusím, je to lepší, stačí kokosolej.
Jestli mohu požádat, přijde mi vhodné, aby sis založila deníček (pojmenovaný rovněž "Kartika") a tam o sobě piš, ať je to ucelenější a na jednom místě, to se bude líp diskutovat, ale samozřejmě ani pak nezapomeň, že tu je spousta dalších přínosných vláken.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Pavluska »

RadkaS píše: Pokud se tělo hýbe, funguje lymfa (odtok nečistot), hned přichází jiné myšlenky a člověk je schopen jíst, aniž by se na to jídlo až tak zaměřoval. Doporučuji jíst syrové a myšlenky upínat raději na zážitky ve sportu, v lásce, v životě...
Raduš, jako vždy skvělý příspěvek! :P

Kartika, vítej. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kartika »

Jindra píše:No vida, už se o Tobě něco dozvídáme, pak samozřejmě bude ta zpětná vazba pro Tebe cílenější.
Mezi moje nejbolestivější problementy zpočátku taky patřila suchá kůže, bolelo to a ještě minulou zimu jsem často používal modrou Indulonu, letos už nemusím, je to lepší, stačí kokosolej.
Jestli mohu požádat, přijde mi vhodné, aby sis založila deníček (pojmenovaný rovněž "Kartika") a tam o sobě piš, ať je to ucelenější a na jednom místě, to se bude líp diskutovat, ale samozřejmě ani pak nezapomeň, že tu je spousta dalších přínosných vláken.
aha.... vidíš to mě taky nenapadlo.... snad mi vita přinese i jasnější mysl. Momentálně si připadám tak trochu zabržděně..... tak deníček, jo?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Pavluska »

kartika píše: Momentálně si připadám tak trochu zabržděně.....
troufám si říct, že se to na vita změní... :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kartika »

Pavluska píše:
kartika píše: Momentálně si připadám tak trochu zabržděně.....
troufám si říct, že se to na vita změní... :mrgreen:

to by byl ode mě opravdu velký přínos pro společnost.... :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od RadkaS »

kartika píše: Je mi líto, že jsem se připojila zrovna tímto způsobem a asi Vás trošku podráždila....... to nebyl můj úmysl.... děkuju za každou novou zprávu
:shock: :shock: :shock: :shock:
Jak TAK jsi se připojila??
Jak jsi nás podráždila?? Ježíš.... já jen odpověděla, vůbec jsem z Tebe neměla pocit, že dráždíš >:-) .

Milá kartiko, vůbec o sobě takto nepochybuj a nedávej se dolů. Pokud jsem si dobře všimla, tak jsi tu nepodráždila vůbec nikoho :wink: , jde jen o to, že obecné informace jsou tu xkrát opakovány a konkrétní se bez podrobné analýzy těžko úplně konkrétně odpoví, na to je opravdu nejlepší setkání nebo Skype, chat... něco, kde vzniká okamžitý dialog a oba si můžou hned ověřit, jak se všechny okolnosti mají a zda oba mluví o tomtéž a co s čím v tom konkrétním případě souvisí.... .
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od RadkaS »

kartika píše:
Vita strava mě nadchla ale zatím mi na ní nebylo ještě dobře. Kůži mám vždy ještě horší a tak sjedu zpátky.
Takže je to tak, že jsi vlastně vita ještě pořádně nebyla. Tak jak jsem tušila. To co se Ti děje není výsledkem vitarianství, to co se Ti děje, je výsledkem Tvého minulého žití.... Aby se všechno zlepšilo, bude to chtít hromadu trpělivosti, času, učení se... ale dobrá zpráva je, že pokud jsi odhodlaná tou cestou jít, časem se výsledky dostaví :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od RadkaS »

Pavluska píše: Raduš, jako vždy skvělý příspěvek! :P

Kartika, vítej. :)
Pavluš, díky .... taky Tě ráda vidím :P
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kartika »

RadkaS píše:
kartika píše:
Vita strava mě nadchla ale zatím mi na ní nebylo ještě dobře. Kůži mám vždy ještě horší a tak sjedu zpátky.
Takže je to tak, že jsi vlastně vita ještě pořádně nebyla. Tak jak jsem tušila. To co se Ti děje není výsledkem vitarianství, to co se Ti děje, je výsledkem Tvého minulého žití.... Aby se všechno zlepšilo, bude to chtít hromadu trpělivosti, času, učení se... ale dobrá zpráva je, že pokud jsi odhodlaná tou cestou jít, časem se výsledky dostaví :wink:
Děkuju za všechny Tvé příspěvky. Hodně mi pomáhají. Potřebuju víc odhodlání a hlavně se nebát že ty protivný příznaky nezmizí. Máš pravdu, kvůli tomu, že se to vždycky všechno dohromady tak rozjede, jsem na vita pořádně ještě nebyla.... Vždycky cca 14 dní a dál už na to nemám.... snad bude mé odhodlání s Vaší pomocí pevnější.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od RadkaS »

kartika píše:
Děkuju za všechny Tvé příspěvky. Hodně mi pomáhají. Potřebuju víc odhodlání a hlavně se nebát že ty protivný příznaky nezmizí. Máš pravdu, kvůli tomu, že se to vždycky všechno dohromady tak rozjede, jsem na vita pořádně ještě nebyla.... Vždycky cca 14 dní a dál už na to nemám.... snad bude mé odhodlání s Vaší pomocí pevnější.
Kartiko, je super, že máš snahu s tím něco dělat. Určitě mi nemáš za co děkovat, ono ve finále to stejně bude.... jaký si to uděláš, takový to máš :D . My tady fungujeme maximálně jako směrovky po Tvé cestě, jít po ní ale musíš jít Ty sama.
Nedivím se Ti, že jsi upadala do bezradnosti, když se snažíš, a ještě se Ti kůže zhoršuje. Je to určitě hodně deprimující. Já být Tebou, bych se nejdřív vnitřně ujistila a ukotvila v tom, že vím, že být vita je opravdu přirozené a správné. Pokud jsou tam pochyby, tak při jakékoliv překážce hrozí, že zase z cesty sejdeš. Pokud víš co děláš, proč to děláš, bude Tvoje práce na sobě samé o to sebevědomější a nějaké příznaky Tě nerozhodí, protože budeš vědět, že vzhledem k Tvé minulosti žití, bude muset být možná nejdříve hůře, aby pak mohlo být lépe.
Čím více budeš mít lásky, zájmů, cílů... prostě životního naplnění, tím větší je šance, že Ti to s tím jídlem půjde časem tak nějak samo. Ono, když si s chutí např. zasportuješ, tak po sportu máš tak nějak automaticky chuť na něco šťavnatého, co Tě osvěží. Po sportu, fyzické námaze vůbec všechno chutná tak nějak opravdově a k uspokojení stačí míň.
Přeji Ti hodně síly a trpělivosti.
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kartika »

RadkaS píše:
kartika píše:
Děkuju za všechny Tvé příspěvky. Hodně mi pomáhají. Potřebuju víc odhodlání a hlavně se nebát že ty protivný příznaky nezmizí. Máš pravdu, kvůli tomu, že se to vždycky všechno dohromady tak rozjede, jsem na vita pořádně ještě nebyla.... Vždycky cca 14 dní a dál už na to nemám.... snad bude mé odhodlání s Vaší pomocí pevnější.
Kartiko, je super, že máš snahu s tím něco dělat. Určitě mi nemáš za co děkovat, ono ve finále to stejně bude.... jaký si to uděláš, takový to máš :D . My tady fungujeme maximálně jako směrovky po Tvé cestě, jít po ní ale musíš jít Ty sama.
Nedivím se Ti, že jsi upadala do bezradnosti, když se snažíš, a ještě se Ti kůže zhoršuje. Je to určitě hodně deprimující. Já být Tebou, bych se nejdřív vnitřně ujistila a ukotvila v tom, že vím, že být vita je opravdu přirozené a správné. Pokud jsou tam pochyby, tak při jakékoliv překážce hrozí, že zase z cesty sejdeš. Pokud víš co děláš, proč to děláš, bude Tvoje práce na sobě samé o to sebevědomější a nějaké příznaky Tě nerozhodí, protože budeš vědět, že vzhledem k Tvé minulosti žití, bude muset být možná nejdříve hůře, aby pak mohlo být lépe.
Čím více budeš mít lásky, zájmů, cílů... prostě životního naplnění, tím větší je šance, že Ti to s tím jídlem půjde časem tak nějak samo. Ono, když si s chutí např. zasportuješ, tak po sportu máš tak nějak automaticky chuť na něco šťavnatého, co Tě osvěží. Po sportu, fyzické námaze vůbec všechno chutná tak nějak opravdově a k uspokojení stačí míň.
Přeji Ti hodně síly a trpělivosti.
Tvoje slova jsou opravdu nektar. Je vidět, že to máš už srovnané. Jsi pro mě opravdu velkou inspirací
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od kartika »

tak se držím na vita přes ty všechny nepříjemnosti, o kterých jsem psala, nějak věřím, že to přejde..... Od vánoc se mi táhla nějaká viroza a i přes vita ne a ne odejít...... rýma, mandle, schvácenost. Tak jsem tento víkend zahájila nicnedělání a můj první půst. Vydržela jsem necelé den a půl a bylo to super.... na mandle jsem nekompromisně kloktala urinu a taky super....
Zdá se že bacil je pryč.... rýma taky, mandle ok, nafouklé břicho nemám.... zoubky trochu zlobí po moc ovoci, ale je to v normě....¨
Teď momentálně mě trošku trápí úvana. Resp. mám moc energie a nemohu večer usnout. Jsem pak ráno moc unavená. Mám dvě práce (lektorka jogy a pak jdu na 8 hodin do biopotravin) a potřebuju to zvládat.... zatím se jedná o dvě poloprobdělé noci, tak uvidíme.... Snad je to součást detoxu..... tak uvidíme.....
Chtěla bych tu všem poděkovat za podporu a správné nasměrování v případě nouze.... :wink:
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Pepík Ševců »

Ahoj lidi
Tak jsem tu po asi pěti letech poprvý a koukám, že je tu dost starejch kecálistů ;)
Pepík
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Sitar »

Pepík Ševců píše:Ahoj lidi
Tak jsem tu po asi pěti letech poprvý a koukám, že je tu dost starejch kecálistů ;)
Pepík
No a cos těch dlouhých pět let dělal, žes tu nebyl?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Pepík Ševců píše:Ahoj lidi
Tak jsem tu po asi pěti letech poprvý a koukám, že je tu dost starejch kecálistů ;)
Pepík
No, vitaj, starý brachu :D Teda, privítala som ťa už u Walkera, tak to azda nevadí.

Inak som do tohto chaosnického vlákna chcela napísať, že sa mám užasne. Denne hodina intenzívneho pľahočenia v bazéne, bisťu, je to úžasné. Makám o 106 a cítim každý sval. Dnes som bola hneď ráno. Potom šupom do farmárskej tržnice na nákup ovozelu.
Po cca 8 rokoch, čo som nejedla ryby, som sa vrátila ku ich konzumácii, vychutnávam si ich cca 2-3 x do týždňa pripravené úplne bez soli a bez tuku, len s trochou byliniek. (filety z tresky, tuniak či losos)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše: Po cca 8 rokoch, čo som nejedla ryby, som sa vrátila ku ich konzumácii, vychutnávam si ich cca 2-3 x do týždňa pripravené úplne bez soli a bez tuku, len s trochou byliniek. (filety z tresky, tuniak či losos)
A je to tady! stejně nakonec všichni skončíme občas u ryb... já byla u sebe překvapená, ale nejsem sama, jak stále opakovaně koukám. A co Tě k tomu vedlo, Renát, chuť? ")
Nebo se v Tobě plaváním probudil skrytý rybožravý živočich? hihi
Já když si třeba jednou týdně nebo spíš za delší dobu dám rybu, je to dost příjemný. Dávám si je např. s citronem nebo bylinkama a nesyrové. Smířila jsem se s tím, protože cítím, že to tělo chce. Jinak než sladký dortík, kdy jde jen o chuť a je to junk food...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Pavluska píše:A je to tady!A co Tě k tomu vedlo, Renát, chuť? ")
...
:D Vyhodnotila som to ako potrebu organizmu. :wink:
Dočasne som opustila aj pôsty.
Teda ako taký rybožrút tu asi už fakticky nemám moc čo robiť.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:47, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

cepheus píše: Tak proto jsi se mě ptala cože to vlastně baštím, když zrovna nepůstuju .. :D
I Ty Brute ? :D
Nie, nie. To som sa pýtala ešte predtým ako som vôbec o rybách začala uvažovať :D Len som bola zvedavá, ako papáš. :wink:
Inak s tým množstvom 2-3 x do týždňa - to je zatiaľ len moja predstava, že toľko by asi mohlo byť. Doteraz som mala vlastne rybu len 2 x dohromady za 2 týždne.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od culka »

Renáta píše:Inak s tým množstvom 2-3 x do týždňa - to je zatiaľ len moja predstava, že toľko by asi mohlo byť. Doteraz som mala vlastne rybu len 2 x dohromady za 2 týždne.
Vyhodnotila si si to spravne. Tebe aj 24 hodin trva 42.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

(:-) Dnes už mám svoje v bazéne odmakané. A napchávam sa jabĺčkami a mandarínkou. Mňááám.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:46, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Hej, pažítka je super, aj cesnak. Ja nesolím, ked si chystám jedlo pre seba. Nechýba mi soľ. No, maslo vôbec nepoužívam, mám takú fajnovú vrúbkovanú panvicu, čo ju nemusím mastiť. Včera sme kúpili úžasné hrušky, mňam. No a tie výborné Fuji jabĺčka nám riadne zdraželi...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Samira »

Aaaaa - kucharska kniha na vitarianovi! :)
Rybku mam rada - na pare len s bylinkami, alebo na panvici ako Rena, alebo suroveho lososa vo famoznom sushi (moje dve posledne vecere).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Sami, ja mám vlastne pôst. Dala som si pôst od pôstu :D A jeden by neveril, aké je tvrdé to vydržať :shock:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Samira »

:lol: Presne ako mi to vcera napisala culka - dopadne to tak, ze my dve zeruce (ja + culka) sa musime postit a Ty ako vecne postujuca budes musiet zacat jest :D
Oboje je tazke. Ja viem.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Sitar »

Vím, že to víte, ale musím si rýpnout a to ve smyslu bezohledných praktik a dopadu masivního rybolovu na oceány a potažmo na vše ostatní. Je ale dost možné, že kupujete od rybářů, jenž se chovají k tomu všemu s respektem a ohleduplně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Sitar, pokojne rýp, keď máš potrebu. Aj prasiatka musia, veď nato majú rypák >:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od culka »

Sitar píše:Vím, že to víte, ale musím si rýpnout a to ve smyslu bezohledných praktik a dopadu masivního rybolovu na oceány a potažmo na vše ostatní. Je ale dost možné, že kupujete od rybářů, jenž se chovají k tomu všemu s respektem a ohleduplně.
A ked este Sami namlsam na grilovaneho lososa na cedrovej doske, tak ju aj ten dazdovy prales prejde
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše:Sitar, pokojne rýp, keď máš potrebu. Aj prasiatka musia, veď nato majú rypák >:-)
málem jsem vyplivla vodu co tu popíjím... to jsem nečekala. :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Pavluška, no, azda to nevyznieva nejako sproste. Tak som to nemyslela. Vieš, od 1996teho roku som nejedla mäso s výnimkou rybacieho a rybacie som nejedla asi 8 rokov. Tak keď ma ktosi poúča na tému mäso (keď sa rozhodnem vrátiť občasne do jedálneho lístka rybu), tak si vravím, ako dlho má s tým skúsenosť :wink: Ale nemám za zlé, veď viem, že tí, čo začínajú, často rozdávajú najviac rozumov, tí čo roky praktikujú, to už akosi nepotrebujú, lebo vedia, že nezachránia svet.
A prasiatka mám rada, inteligenciou predčia nejedného z nás.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Pavluska »

Něco vysvětlovat mě??? mám stejný názor jako Ty. šmarjaaa. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Sweetie »

re sitar.. je potreba to zminit. kdyz ono hned tak nejde si rict nejim tunaka, lososa, jim jen ryby z naseho rybnika, nechodim do restauraci a zvlast sushi baru, at nepodporuju konglomeraty typu mitshubishi co pleni stredozemni more a ocean kvuli nenazranym japoncum ktery svou konzumaci a zapadnim stylem zivota predci celej zapadni svet. i dalsi dravy ryby jsou na farmach krmeny masem z tunaka a dalsich ohrozenych ryb, dale s tim souvisi by-catch rybolov, kdy se do siti dostane proste vsechno zivy ne jen tunak.je to smutny. sama uz se konzumaci techto ryb vyhybam, kvuli tomu vylovu. i kdyz kapra jsem letos byla koupit.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od culka »

Ked sme boli na Kube, tak sme mali rybu denne. Cerstvu, ona taka cerstva aj chuti inac. Vela kanadosov pinda, ze strava na Kube nie je dobra. Ja som nemala vyhrady, najma ak si clovek uvedomi, ze je to cista organika, kedze hnojiva su pre nich drahe.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Návštěvník

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Návštěvník »

Renáta psala:
Ahoj, Pepík. Ty si sem teda riadne dlho neprispel. :wink: Naposledy si spomínal, že čakáte. No, to už bolo riadne dávno. Verím, že ste sa v zdraví rozrástli a máte sa dobre. Spomínam na tvoj citát o prdelkování :D Hodí sa sem-tam si ho pripomenúť.

Nu ano, narodila se nám k 10letejm dvojčatům Jasmína. Je to správný éro a moc času na pokecy mi už nezbejvá ;)
Citát? Tak já si to taky připomenu :D
Jsme na této zemi proto, abychom se tu prdelkovali. Nenechte si od nikoho namluvit nic jiného.
We are here on earth to fart around. Don't let anybody tell you any different.

No, ale rozhodl jsem se, že se na vás všechny občas podívám, leckdy je to dobrý povzbuzení.

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

Pepík, pekné meno, Jasmína. No, to ti verím, že máte veselo :D Som rada, že nakukneš :wink:
Uživatelský avatar
josep5
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 12, 2011 22:31

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od josep5 »

ahojte ako sa mate :D
100% RAW
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od mira »

Ale jo, jde to. :)
Všeho s mírou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od Renáta »

(:-)
Výborne. A ty?
Uživatelský avatar
josep5
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 12, 2011 22:31

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od josep5 »

No ja super :D len mohlo by to byt aj lepsie :D :D
100% RAW
Uživatelský avatar
josep5
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 12, 2011 22:31

Re: Freestyle - Tady může probíhat nekontrolovatelný chaos!

Příspěvek od josep5 »

No co slecny ako sa mate? :D
100% RAW
Odpovědět