durianové cestování

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

jo to bylo nekdy s odletem v prosincu ale jinak navrat byl moznej i v high season... tedka sem tam videl za 10 000 s egypt air.. jak jsou ty potopy tak se asi neprodava jako drive... ja asik pojedu az po vanocach, uz minulej rok sem tu nebyl :P

buci nevis jak je to s durianama? uz nam dozravaj nebo to zas vcely neopilily? :?: :roll:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:jo to bylo nekdy s odletem v prosincu ale jinak navrat byl moznej i v high season... tedka sem tam videl za 10 000 s egypt air.. jak jsou ty potopy tak se asi neprodava jako drive... ja asik pojedu az po vanocach, uz minulej rok sem tu nebyl :P

buci nevis jak je to s durianama? uz nam dozravaj nebo to zas vcely neopilily? :?: :roll:
no vidíš, jelikož mi ukradli z auta notýsek s Trevorovým meilom, (ty ho asi nemáš,že?), musím zjistit někde, pak sdělím durianovou situaci v BonKiriWongu
právě mně došlo potvrzení z hotelu Atlanta, ale vidím, že sem se o den netrefil
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

to nemam, ja tam jeste nebyl :/
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:to nemam, ja tam jeste nebyl :/
mám zatím odpověď od Eli
HI VLADIMIR :)
ncie to hear from you, I don't have plans to go to asia this winter, but I heard from trevor that the first durian just dropped and champadek will be coming soon :) enjoooy !
he has two email adresses, I am not sure which one he uses
big fruit hugs,
eli :)
safe travels !

včera jsem koupil vizum za 1200
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

to mi hodne zlepsilo naladu po ranu,
diky za info buci

vizum se opet plati? ja pro nej jezdil do bratislavy, za 15 e na pockani
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:to mi hodne zlepsilo naladu po ranu,
diky za info buci

vizum se opet plati? ja pro nej jezdil do bratislavy, za 15 e na pockani
no jo, já tam platím zprostředko, ale do 30dnů je thaj zdarma
a rychlá odpověď od trevora přímo z bonkiriwongu:
hello friend:)
no floods here. it is rainy season now. so far a very mild rainy season though.
a durian ban season is just starting and will go for another 1.5-2
months. champadah will be ripe in about 1.5-2 months.
welcome to come visit.
peace,
trev

tím pádem možná pozměním itinerář, ale ještě mu písnu na vánoce o situejšn
chtěl bych si užít konečně zas čempedáků, mám 2letý výpadek a to mi připomnělo si koupit ještě 2 další neprodyšné krabky
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

tak potrvzuju že na bali nefouka, vedro a mokro jak svině dle očekavani, duriany na každym rohu skoro u každyho stanku, takovy malinky ale docela dobry, cena asi 2€, moc jackfruitu ale neni k viděni ty bych ted radši, jinak vynikajici rambutan, a vypada to že jsem se dnes snad konečně vyspala z cesty a posunu..
T.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:tak potrvzuju že na bali nefouka, vedro a mokro jak svině dle očekavani, duriany na každym rohu skoro u každyho stanku, takovy malinky ale docela dobry, cena asi 2€, moc jackfruitu ale neni k viděni ty bych ted radši, jinak vynikajici rambutan, a vypada to že jsem se dnes snad konečně vyspala z cesty a posunu..
T.
to bali vypadá dobře, tady třeba dnes ráno na kole foukalo jak sviňa, už se těším na posun
ale ještě 39
a ještě milá zpráva od subunjina(můj budoucí domácí):
The situation in southern Thailand is better.
I am very glad that you contacted.
When you come to Thailand.
Lang is a great river.
Good luck.
subun.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

Tak mam koupeno z prahy s austrian airlines za 17 ... abfahrt 31.12 pred pulnoci takze prijdu o silvestra, ale neva, beru nejaky rakety do letadla :p

navrat 28.3....

see ya there Buc ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

to zní taky jako dobrej termín a timing, to se mi líbí..
jinak za poslední roky jsme měla skoro vždy silvestra bud v letadle nebo na lodi a je to ok, moc s tím neotravujou a v tom letadle nás ani nebudili kuli tomu což je fajn :-)

mimochodem bych vám jakožto cestujícím frutoušum doporučila i to bali, skoro mi to přišlo že z hlediska ovocny nabidky lepší jak to thajsko, tech ovocnejch stanku podel ulic uplny mraky a skoro všude durouše a nakonec i ty jacky... mela jsem jednoho a byl to muj uplně nejlepší jack v životě a to jsem jich par snědla.. i takovy ty bily šlašky co se nejí tak byly žlutý a měkký a jedlý, fakt luxus ... navíc teda to vypadá že je tam nastěhovaná docela velká furtoušská a viitoušská komunita..
tohle se filipinam jakoby vyhnulo, není to vyhlášený, ovoce tu není tolik druhů na výběr, ale zase banánky a manga jsou fakt vynikající, a hlavně žlutý vodní šišaty melouny (ty zas neměli na bali), ale frutouše bych sem na dovolenou vyloženě nelákala, uplně to není země zaslíbená, jsou tu jiný věci s kterejma se ja jako kajtujici frutouš spokojim, a taky výraně sympatičtější klima, ale třeba na jihu (Mindanao) je ta ovocna nabidka taky o něčem uplně jinym :-)

T.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

Dobre sa to tu cita, je tu tak stavnato a sladko.
Tereza píše:bych vám jakožto cestujícím frutoušum doporučila i to bali, skoro mi to přišlo že z hlediska ovocny nabidky lepší jak to thajsko, tech ovocnejch stanku podel ulic uplny mraky a skoro všude durouše a nakonec i ty jacky... mela jsem jednoho a byl to muj uplně nejlepší jack v životě a to jsem jich par snědla.. i takovy ty bily šlašky co se nejí tak byly žlutý a měkký a jedlý, fakt luxus ...

tohle se filipinam jakoby vyhnulo
...
ale frutouše bych sem na dovolenou vyloženě nelákala, uplně to není země zaslíbená, jsou tu jiný věci s kterejma se ja jako kajtujici frutouš spokojim
Vdaka za tip. Cenovo, velmi priblizne, je v Bali spoznavanie + cestovanie + ubytovanie + frutojedenie v porovnani s Thajskom asi o kolko drahsie?

A prajem do Fil. stabilny vietor, len male vlny a paradne skoky. Som pred asi 3 tyzdnami v uzase sledoval, co tie desiatky kajtistov stvarali na lagune pri Dahabe v Cervenom mori. Zopakoval som si tam windsurfing, stihol na zaver len 1 hodinu pred odchodom, to stacilo len tak na oprasenie starych navykov. Ale nabuduce niekde musim skusit "vymenit" plachtu za padak, vyzera to byt lakava zabava.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:to zní taky jako dobrej termín a timing, to se mi líbí..
jinak za poslední roky jsme měla skoro vždy silvestra bud v letadle nebo na lodi a je to ok, moc s tím neotravujou a v tom letadle nás ani nebudili kuli tomu což je fajn :-)

mimochodem bych vám jakožto cestujícím frutoušum doporučila i to bali, skoro mi to přišlo že z hlediska ovocny nabidky lepší jak to thajsko, tech ovocnejch stanku podel ulic uplny mraky a skoro všude durouše a nakonec i ty jacky... mela jsem jednoho a byl to muj uplně nejlepší jack v životě a to jsem jich par snědla.. i takovy ty bily šlašky co se nejí tak byly žlutý a měkký a jedlý, fakt luxus ... navíc teda to vypadá že je tam nastěhovaná docela velká furtoušská a viitoušská komunita..
tohle se filipinam jakoby vyhnulo, není to vyhlášený, ovoce tu není tolik druhů na výběr, ale zase banánky a manga jsou fakt vynikající, a hlavně žlutý vodní šišaty melouny (ty zas neměli na bali), ale frutouše bych sem na dovolenou vyloženě nelákala, uplně to není země zaslíbená, jsou tu jiný věci s kterejma se ja jako kajtujici frutouš spokojim, a taky výraně sympatičtější klima, ale třeba na jihu (Mindanao) je ta ovocna nabidka taky o něčem uplně jinym :-)

T.
no ano však neo byl též z prosincové návštěvy nadšen, měl tam i fotodokumentaci
myslíš jacky a nebo cempedaky, ty jsou totiž úplně krémový a jsou to naprostý kuličky a ne hranáčci a chuťově až do koncentrovaných karamel, kvůli nim to chci potáhnout až dolů
ol: můj hrubý plán
17.1. přespím někde u nádraží s pokusem koupit lůžko na 20.1., 2 dny si užiju V ATlanta hotelu, pak vlak dolů, vystoupím v Chawangu a na kole přes LanSaku do bonkiriwongu, dle duroušů se zdržím cca týden, pak nahoru Sichon a Khanom a pak pokus na kole přes surat thani do lang suanu, to vidím na 2 dny
V každým případě, konec února bych rád strávil v ranongu s odskokem na ostrovy KoPhayam či Ko Chang, Bangkok vidím na 27. a 28.2. opět v Atlantě.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

pěkný.
já myslela fakt jacky..my absolute favourite...

jinak muj plan je bejt tady, kajtovat a pracovat si na svym, sem tam na nejakej jinej ostrov a vratit se domu až bude jaro

2Dano: nejsem asi nejlepši případ kterej by uměl porovnavat ceny a podat referenci. nemam moc paru, ale asi bude ovoce cenově nastejno, bydleni možna troch udražši, resp. za stejny prachy horši uroven, cestovani netušim, moc jsem to ho nezpoznavala..
ohledně kiteu tak myslim že s ws se to neda srovnat, proto většina konvertovala k novemu vyznaní, na ws jezdiš tam a zpatky a na kiteu mužeš litat hned za par dni.. dahab ma uplne mikro lagunu takže se tam moc předvadet neda, čili asi to co s viděl bylo ještě málo proti tomu co někteší dávaj.. čili give it a try man :-)

jinak na bali jsme byla zkouknout kešu farmy, jak to teda vlastně je s těma raw kešu a s tim jejich louskanim a loupanim za studena a s nakejma toxickejma mízama v tom, a už všechno vim, je to as simple as it can be, sepíšu a podam report s fotodokumentaci, a pak taky zpracování raw cacaa..

mimochodem jinak hrozně příjemný a mily lidi ti balinese...

t.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

tak to je dobry, pudu hned chrapat :)
ja v davau, mindanao byl tedka na jare, na ovoce to tam je fakt raj a ceny mnohem niz nez thajsko, uz jen kvuli marangu je pro ovozel people povinnost tam zajet :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: durianové cestování

Příspěvek od Jirka N »

tristazmista píše:tak to je dobry, pudu hned chrapat :)
ja v davau, mindanao byl tedka na jare, na ovoce to tam je fakt raj a ceny mnohem niz nez thajsko, uz jen kvuli marangu je pro ovozel people povinnost tam zajet :)
tak proc ted Thajsko?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: durianové cestování

Příspěvek od Jindra »

tohle vlákno je na zimní čtení ohromně fajn. tak nějak zahřívá :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Jirka N píše:
tristazmista píše:tak to je dobry, pudu hned chrapat :)
ja v davau, mindanao byl tedka na jare, na ovoce to tam je fakt raj a ceny mnohem niz nez thajsko, uz jen kvuli marangu je pro ovozel people povinnost tam zajet :)
tak proc ted Thajsko?
určitě si tam zase odskočí
já ještě 31, ale vlastně odžít v práci zítřek, příští týden jen inventura a pařbičky, ve středu oběd, degustace a pak už tam budu chodit letos jen sám
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

thajsko je zakladna, mam dvouvstupove vizum takze nekam jinam asi mrknu, jak to trefil buc :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

Terez si allrajt? Na filipinach potopa.. Zatial hlasia 400 mrtvych a stovky nezvestnych.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

absolutně.
nevim co kde hlásili a co se kde stalo ale cosi už se dotazovala máma.... každopádně my tu měli solidní vítr včera, na luxusní polety s malinkejma dráčkama, a pár kapek deště, jinak nic...
t.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: durianové cestování

Příspěvek od kveta »

tristazmista píše:tak to je dobry, pudu hned chrapat :)
ja v davau, mindanao byl tedka na jare, na ovoce to tam je fakt raj a ceny mnohem niz nez thajsko, uz jen kvuli marangu je pro ovozel people povinnost tam zajet :)
ahoj třistazmísta, nevím ted zda přimo v davau,ale mám pocit že nejaký ostrov nedaleko, žijí tam durianoví maniaci ovocní je jich asi patnáct maj pronajmutej celej resort kousek od pláže hlavně lidi z ruska a taky jeden ital náš kamarád, pak američan a australan, ten ted v austrálii ale zase se tam bude vracet, je měsíc tu a měsíc tam, kdyby jsi si s nima chtěl zadurianovat a zaplavat tak ti dám vědět víc. jinak si užívej života at jsi kde jsi. :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tak já idiot tam přijdu s křížkem po funuse
http://cestovani.idnes.cz/jak-vypada-os ... igsvet_skr
teď jsem to i dočet a nejsem si už tak jistý, že bych to chtěl vidět, takže s termínem až na ten sníh jsem vlastně spokojen
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:tak já idiot tam přijdu s křížkem po funuse
http://cestovani.idnes.cz/jak-vypada-os ... igsvet_skr
:) Teda, co vsetko sa da s vaginou a ludia to "umenie" chcu vidiet dokonca zeny este viac ako muzi a platia za take vystupenia..

Uff, ja ked som sa v predstihu dozvedel aka ta Pattaya je, tej casti Thajska sme sa vyhli, a vobec nie kvoli priatelke ktora cestovala so mnou. Som konzerva, vobec nemam pre to pochopenie. Ako to tam asi chodi si viem predstavit zivo, vidiac nieco malo na uliciach a plazach ostrova Ko Samui. A to bolo mimo sezony, turisti takmer ziadni. Take smiesne divadlo tie platene vztahy. Ti plesati tucni zapadniari s mladymi nadhernymi Thajkami ruka v ruke. Alebo hoci aj mladsi zapadniari - napr. 3-ja kamarati pozerali na terase prazdneho baru futbal nejakej anglickej ligy a ich 3 spolocnicky sedeli pospolu za tym istym stolom, vobec sa medzi sebou nerozpravali, len unudene stlacali tlacidla svojich mobilov, len do nich hladeli pripadne aj pocuvali hudbu zo sluchadiel.
V Pattaya to musi byt 10.000x beznejsie, na Silvestra este o rad viac.

Ty si na tom ako? Lebo ja radsej tvoje zazitky a la ten so skorpionom vo flaske a nasledkami - to nocne osudove chulostive stretnutie s nim malo vsetko, napatie, exotiku, akciu, vyvrcholenie :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Dano píše:
buc11 píše:tak já idiot tam přijdu s křížkem po funuse
http://cestovani.idnes.cz/jak-vypada-os ... igsvet_skr
:) Teda, co vsetko sa da s vaginou a ludia to "umenie" chcu vidiet dokonca zeny este viac ako muzi a platia za take vystupenia..

Uff, ja ked som sa v predstihu dozvedel aka ta Pattaya je, tej casti Thajska sme sa vyhli, a vobec nie kvoli priatelke ktora cestovala so mnou. Som konzerva, vobec nemam pre to pochopenie. Ako to tam asi chodi si viem predstavit zivo, vidiac nieco malo na uliciach a plazach ostrova Ko Samui. A to bolo mimo sezony, turisti takmer ziadni. Take smiesne divadlo tie platene vztahy. Ti plesati tucni zapadniari s mladymi nadhernymi Thajkami ruka v ruke. Alebo hoci aj mladsi zapadniari - napr. 3-ja kamarati pozerali na terase prazdneho baru futbal nejakej anglickej ligy a ich 3 spolocnicky sedeli pospolu za tym istym stolom, vobec sa medzi sebou nerozpravali, len unudene stlacali tlacidla svojich mobilov, len do nich hladeli pripadne aj pocuvali hudbu zo sluchadiel.
V Pattaya to musi byt 10.000x beznejsie, na Silvestra este o rad viac.

Ty si na tom ako? Lebo ja radsej tvoje zazitky a la ten so skorpionom vo flaske a nasledkami - to nocne osudove chulostive stretnutie s nim malo vsetko, napatie, exotiku, akciu, vyvrcholenie :)
no jo, ale i černoška byla se škorpionem srovnatelná, letos ju půjdu určitě pozrieť
sex bez lásky, je jak běh na páse bez endorfinizace
rozhodně neodsuzuji, moc dobře vím jak je těžké si tam zaobstarat obživu
a navíc, většinou se k sobě chovaj hezky a stretol jsem i vzorové famílie krásek a (nás) polosenilitních hnušounů, osatně u nás najdem příkladů sdostatek
já to mám až za 13
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše: můj hrubý plán
17.1. přespím někde u nádraží s pokusem koupit lůžko na 20.1., 2 dny si užiju V ATlanta hotelu, pak vlak dolů, vystoupím v Chawangu a na kole přes LanSaku do bonkiriwongu, dle duroušů se zdržím cca týden, pak nahoru Sichon a Khanom a pak pokus na kole přes surat thani do lang suanu, to vidím na 2 dny
V každým případě, konec února bych rád strávil v ranongu s odskokem na ostrovy KoPhayam či Ko Chang, Bangkok vidím na 27. a 28.2. opět v Atlantě.
akorát první noc zkusím přespat v guesthouse Pratunam, má dost děsivé charakteristiky ale prej bazén a jen 5 eur za dormitoř, ale je hned u Ratchaprarop station, jinak to zatím zůstává,
oldo: vidíš-li průnik, ozvi se
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

oldo , tak jak na bobešovi?
jest sdostatek oranžových papáj a je tam furt chlapák se žlutýma vodníma melounama a kokosová kočenka?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

cau buci, tak sem se dostal na net poradne az ted... sem na samui a prvnich par dnu tu se mnou byla i mamca, prej potrebuje voddych vod CR :)

ovoce je tu letos dost, durouse sou supr trupr a pocasko proti minulymu roku paradni...

co v tom unoru na tom ko changu, tam ovoce prece v tuto dobu moc neni ne??
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

před třemi dny se na boracay objevily duriany, nevidana zaležitost za 4 zimy to tady vidim prvně.. dovezeno z mindanaa, nějaky jsem založila a bylo to hodně luxusni...
...na novej rok jsem byla na cuyu a podařilo se mi tam přesvědčit někoho na trhu any mi sehnali po ostrově zralej sladkej jakcfruit (tady se to jinak trha nezraly a použiva se to jako zelenina, vaří se), tak ten byl tak yvynikajici..ještě mi řekli at schovam pecky, že mi z nich pak něco udělaj....no uvařili je ve vodě osoleny, nebylo to uplně z vitarianskyho soudku ale bylo to docela dost dobry (neco jak pečeny kastany..)
jinymi slovy i filipiny mimo uplny jih se mohou nekdy jevit jako raj pro frutouše...
t.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:před třemi dny se na boracay objevily duriany, nevidana zaležitost za 4 zimy to tady vidim prvně.. dovezeno z mindanaa, nějaky jsem založila a bylo to hodně luxusni...
...na novej rok jsem byla na cuyu a podařilo se mi tam přesvědčit někoho na trhu any mi sehnali po ostrově zralej sladkej jakcfruit (tady se to jinak trha nezraly a použiva se to jako zelenina, vaří se), tak ten byl tak yvynikajici..ještě mi řekli at schovam pecky, že mi z nich pak něco udělaj....no uvařili je ve vodě osoleny, nebylo to uplně z vitarianskyho soudku ale bylo to docela dost dobry (neco jak pečeny kastany..)
jinymi slovy i filipiny mimo uplny jih se mohou nekdy jevit jako raj pro frutouše...
t.
terez ja nevim a je to kulaty a ten stredNI VYHON vypada jak penis? pak je to cempedak, strasne sladky a nejlepsi....
oldo, to je jinej kochanh, ten je u ranongu, tam se mne strasne libi, budu tam v unoru, ale ja se jeste ozvu, dn3es odjizdim do bonkiriwongu a budu tam podle durosu a cempedaku tak tyden, dva
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

neee, proste to byl jack, to poznam
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

ajo, to je ten malej ko chang, tak tam sem jeste nebyl... jaka tam je infrastruktura, da se pujcit bike nebo to je tak maly ze neni potreba?? :)

jinak sem si psal s darrickem co je na filipinach a rikal ze letos uroda ovoce byla moc dobra at dojedu, takze zasadil cervika do hlavy :) ale asi bych tam jel az v breznu nebo tak kdy zacinaj durouse, ted leden unor tam sice byly ale dost drahy, kilo 40 korun jestli si pamatuju...

teri maj vubec na filipinach campadaky, v davau sem nevidel ani jednoho, za to tam jackfruitu bylo fakt dost :)

mejte se fajn
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

ja čempedaka ještě neviděla, a dokonce ani nejedla mam dojem.. takže ani zde
maj tu občas soursop, ale to mi moc nejede..
každopadne na jihu je toho vic

dalši durian už tady na mě čeka na balkone, docela macek co stal asi 120kč

jinak ja tu jsem do konce března
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tak ja uz to pomalu balim, ranong a ko chang vynechavam z lennosti a myslim ze zas stacilo, i kdyz sem myslel, ze by to chtelo zmenu tak zas ted nevim, v dubnu se letusko strezte se
Letos to ovoce zas sileny, duros, dnes zase kan jao, uz me leze usima, ale nedal se nekoupit, vcera i cempedak, ale ultraobri bobule a ultra sladky a mamive vonavy a to jsem na 4 dny ze zdravotnich duvodu vynechal manga, tak nevim
ja kdybych nemusel ten fruit, tak mne z domu uz nikdo nedostane, kravacek je skvely a bezpecny, v pare a virivce se taky nahreju dostatecne a pak to vynikajici pivo, to mne nejvyssi potrestala travenim fruktosy, proc to nemam jak normalni lidi?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

nezasypalo vás třesení?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

Koho kde???

Jinak tady překvapivě stale duriany k mání, od konce ledna jsou tady porat v nabidce na trhu, tak jednou za dva tydny jednoho založim, dneska byl zrovna jeden vynikajici... Minuly roky po tom ani pamatky..
bohužel nejsou bežně k mani sladky jacky, ale o vikendu jsem byla na jinym ostrově a tam na trhu se jeden ovocnej našel a byl moc dobrej, kilo za 15kč... (jinak maj jenom ty nezraly co vařej jako zeleninu) ..
Tak to nakonec neni s filipinama a ovocem tak marny...

No už se mi to taky krati, doufam že doma už je jaro na spadnuti...

t.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:Koho kde???

Jinak tady překvapivě stale duriany k mání, od konce ledna jsou tady porat v nabidce na trhu, tak jednou za dva tydny jednoho založim, dneska byl zrovna jeden vynikajici... Minuly roky po tom ani pamatky..
bohužel nejsou bežně k mani sladky jacky, ale o vikendu jsem byla na jinym ostrově a tam na trhu se jeden ovocnej našel a byl moc dobrej, kilo za 15kč... (jinak maj jenom ty nezraly co vařej jako zeleninu) ..
Tak to nakonec neni s filipinama a ovocem tak marny...

No už se mi to taky krati, doufam že doma už je jaro na spadnuti...

t.
nekde to hlasali
olda mne premlouva at zkusim ty filipiny kvuli jednomu ovocu, rovnymu durianu ale asi sem zapomnel nazev(ale neo to daval ochutnat v dansku) , a je taky creemi a prej uz by tam ted mely sice drahy ale bejt, mela bys to testnout
durousu prej maj hodne druhu
tu uplne modro, ale tak 4
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

jenže ja sem v miste kde sou durouši zazrak, natož naky dalši pochoutky... ale taky už sem cosi o nečem takovem zaslechla a taky nevim jmeno a nevim o co jde... ale proste tyhle dobroty rostou daleko na jihu, tady se sem akorat vozi to co žerou turisti a tak.. na jih sem pachla loni jen tak na skok a ted už nikam nejedu ...
za dva tydny to sapa jistí..
t.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:jenže ja sem v miste kde sou durouši zazrak, natož naky dalši pochoutky... ale taky už sem cosi o nečem takovem zaslechla a taky nevim jmeno a nevim o co jde... ale proste tyhle dobroty rostou daleko na jihu, tady se sem akorat vozi to co žerou turisti a tak.. na jih sem pachla loni jen tak na skok a ted už nikam nejedu ...
za dva tydny to sapa jistí..
t.
jo to je na jihu v davau
uvažuju že bych letos ten festival v dánsku absolvoval, bude-li se konat, hlavně kvůli bruslím a kolu, když je to taková pěkná rovina
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: durianové cestování

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:uvažuju že bych letos ten festival v dánsku absolvoval, bude-li se konat, hlavně kvůli bruslím a kolu, když je to taková pěkná rovina
poněkud severní poloha, nebude Ti tam kosa?
zajímavý tip na akci... na kolik by to bylo dní? bys asi jel autem, viď? dá se tam domluvit englishtinou?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:uvažuju že bych letos ten festival v dánsku absolvoval, bude-li se konat, hlavně kvůli bruslím a kolu, když je to taková pěkná rovina
poněkud severní poloha, nebude Ti tam kosa?
zajímavý tip na akci... na kolik by to bylo dní? bys asi jel autem, viď? dá se tam domluvit englishtinou?
v srpnu tam bude krásně
s kým se chceš domlouvat a na čem?
autem s kolem a bruslama, ale možná bych to vzal přes berlin, kde je kousek to olbřímí cykloztezkové centrum, tak na max 5 dní, to vydrží tak akorát zalití
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

festival v dansku je v červenci začatkem, je to na 4 dny od čtvrtka do nedele a pokud by to bylo jen kuli kolu a bruslim po rovině tak je to poněkud drahej zajezd, to by možna stačilo i do polska..
jinak pokud za dobrym jidlem a hlavně přemírou nabidky hodne dobryho tropical fruit, tak to za ty prachy stoji..
většinou počasi vyšlo vyborně loni jsme am měli dokonce tropickych 28, na dansko skoro nevidanych
..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:festival v dansku je v červenci začatkem, je to na 4 dny od čtvrtka do nedele a pokud by to bylo jen kuli kolu a bruslim po rovině tak je to poněkud drahej zajezd, to by možna stačilo i do polska..
jinak pokud za dobrym jidlem a hlavně přemírou nabidky hodne dobryho tropical fruit, tak to za ty prachy stoji..
většinou počasi vyšlo vyborně loni jsme am měli dokonce tropickych 28, na dansko skoro nevidanych
..
kvůli rovině bych moh zůstat v brně u řeky
ještě kvůli lidem, pivu a ovoci
doufám, že to bude ještě před meruňkama
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

už jsem měl buklý thaj, ale byly dlouhý čekačky, tak nechal ještě padnout
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:už jsem měl buklý thaj, ale byly dlouhý čekačky, tak nechal ještě padnout
včera už ovšem nikoliv
8.1.-26.2, rekordních 49
poprvé se pojišťuji proti neúčasti, že by předtucha?
Hlavním cílem se poprvé nestává fruit, ale konečně snad již dokonaný mimomanželský seks
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

s kym letis?
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

to jako už si ted bukuješ příští zimu??????
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:to jako už si ted bukuješ příští zimu??????

jasně, potřebuju se tak dlouho těšit,
s turkama
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: durianové cestování

Příspěvek od tristazmista »

ja pockam na vyprodej, to se daj koupit kolem 12 tky nebo 16 s austrian primej let pres noc :p
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od Tereza »

no jak kdyz si to posledne koupila celej mesic pred odletem tak uz sem si pripadala ze starnu ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:ja pockam na vyprodej, to se daj koupit kolem 12 tky nebo 16 s austrian primej let pres noc :p
loni ti to ale nevyšlo, a navíc já potřebuji dost přesný data, takže 15,4 je klasika
včera při běhu mě napadl odskok na sumatru
zrovna sem našel za 1200 do medanu, pak busíkem frrr na největší trh bujitthingi?
Odpovědět