durianové cestování

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: durianové cestování

Příspěvek od Renáta »

Tak v januári tam budeš ako v raji! Veľmi pekné ako vzniká durianové priateľstvo.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

buc11 píše: já jedu 21.1-15.2 z Mnichova za 11000 a je tam všechno(teplo, fruit, durian i moře), už mám i domluvenou návštěvu durianovýho sadu u primalduriana (z květinýho servru ), durianů dostatek, chci dělat jižní část Thaje, východní pobřeží (od SuratThani po NakhondiThamarat nebo až Phatalung) desítky kilometrů pláží, hodně ovocných sadů, vodopády, parky a je to zrovna období mimo monsun, bude-li nuda je to už kousíček do Malaje a to bych skákl na ostrov Penang, tam je taky hafo duriounů a ovoce a plage.
Už mám novou i karimatku, stan a moskytierku.
buci idem. :) este nemam vybaveny termin volna v praci, ale popracujem na tom /tri tyzdne by nemal byt problem vybavit. dufam/ a mozme dat stretavku na urcenych suradniciach.
zrejme sa mi nepodari termin ako mas ty, ale nejak to vykonstelujem aby sa nam zhodoval aspon tyzden-dva.
ty letis do bangkoku?
pozeral som totiz mapu a mesta co spominas vyssie ze to bude tvoja trasa, a.. ovela blizsie je airport phuket.
http://images.nationmaster.com/images/m ... l_2002.jpg
budem sa snazit vybavit letenku tam, par dni by som zrejme ostal na zapadnom pobrezi a stretnut sa mozme na vychodnom, niekde medzi tymi troma mestami co spominas.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

kedy cca predpokladas navstevu u primalduriana? pridal by som sa keby nebol proti, mozme ho navstivit spolu..
pozeram terminy leteniek, chcel by som to doladit.
ale phuket je drahy, zrejme poletim do bangkoku, na juch potom hromadnou dopravou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:kedy cca predpokladas navstevu u primalduriana? pridal by som sa keby nebol proti, mozme ho navstivit spolu..
pozeram terminy leteniek, chcel by som to doladit.
ale phuket je drahy, zrejme poletim do bangkoku, na juch potom hromadnou dopravou.
skvělé, detaily doladíme později, primaldurian je někde v čudu, teď tam není, páč je tam hnusně a bez durianů, ale bude tam v lednu a to ho zas kontaktnu a domluvíme návštěvu. Taky z bangkoku pojedu vlakem nebo busem asi do Surat Thani a pak potáhnu dolů, západ (phi phi a spol) je na mě asi moc turistíčnyj komerc, ale nic dopředu nevylučuji, vcelku je mi jedno kde budu, hlavně aby tam byl ten durian(teplo a voda tam bude určitě.
Včera jsem spal na nové karimatce a dobrý
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

z mnichova je si to mal za 11 s poplatkami alebo bez?
chcem porovnat ceny co pozeram s tymi emirates..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

v surat thani by sme mohli dat tu stretavku ak doladim ten svoj termin tak aby to bolo ok, mohli by sme eventualne pozriet nea na Koh samui. previezt sa lodou by nemal byt zo suratu problem, je to najblizsie velke mesto.
cital som si to vyssie co si postoval.. a uz vies kedy by mala byt ta neova fruit party?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:v surat thani by sme mohli dat tu stretavku ak doladim ten svoj termin tak aby to bolo ok, mohli by sme eventualne pozriet nea na Koh samui. previezt sa lodou by nemal byt zo suratu problem, je to najblizsie velke mesto.
cital som si to vyssie co si postoval.. a uz vies kedy by mala byt ta neova fruit party?
za 11 s poplatky z Mnichova
neo přesně ještě nevěděl, ale uvažoval 3.týden v lednu Indonesii, č. týden thajský maserský kurs v bangkoku a 1. a 2. týden v únoru ta slavnost,
zatím nechávám vše otevřené a ničemu se nebráním, počkáme kdy a kam dorazíš, hoď mi mejla privat zprávou, pošlu ti nějaký materiál co jsem si stáhl, jako jízdní řády, busy po bangkoku atd
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: durianové cestování

Příspěvek od Sweetie »

[quote="buc11]Včera jsem spal na nové karimatce a dobrý[/quote]
dyt to rikam ze uz ses jednu nohou tam. vanocni svatky asi stravis mysli i konanim pripravou na thai :D a je to dobre. cloveka to nabiji novou energii, kdyz vidi svetlo na konci tunelu. ja se taky tesim, na prispevky! ted budou double, s Cisilkem :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: durianové cestování

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já se taky na příspěvky těším, myslí budu tam s váma, i když tou dobou již v novém zaměstnání >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: durianové cestování

Příspěvek od ajla »

To se máte, kluci. Jsou to nádherné plány. Na vaše zážitky se budeme moc těšit. (:-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

haha. este je dost casu pridat sa.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

uz len vyriesit dilemu :) jest ci nejest. tot otazka..
chcel by som tam dat aspon par dni mikrofood /10 dni mikro na poslednej dovci bolo extatish/, vlastne kde je dost slnka, nepotrebujem vela jest, tam mam najradsej prazdne stavy, a niekedy kontraindikuje vlastne cokolvek, hoci lahky fruit. ale potom zase pri surfingu klikam na stranky typu.. :roll:
http://www.knowphuket.com/fruit.htm
a obrazky typu..
Obrázek

no nebue to lahke..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: durianové cestování

Příspěvek od Sweetie »

juu, uz abych si na cestu za exotikou rychle vydelala, v tom vidim smysl, aspon na chvili zazit raj
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

bylo by zajímavé dva náhledy na stejné situace,
příprava není potřeba, tam není nic vlastně potřeba a nebo lze levně dokoupit
jestli plánuje tu slavnost na Ko Samui, tak určitě, myslel sem, že to chce na tom jeho KoČangu a tam bych v tu dobu nešel (blbej počas i no fruit)
Tak to já plánuju makromegafruit a co nejvíc a pod tlakem, abych zas ten zbytek roku přežil, když tak mně aspoň poneseš duriany
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: durianové cestování

Příspěvek od awa »

buc11 píše:bylo by zajímavé dva náhledy na stejné situace,
příprava není potřeba, tam není nic vlastně potřeba a nebo lze levně dokoupit.....tak mně aspoň poneseš duriany
Helemese, objednávka na sáhiba.... (:-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: durianové cestování

Příspěvek od Pavluška »

užijte si to všemi smysly!!! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

na mikrofood beriem mikrovak :mrgreen:
na duriany si kupis furik za 10 baht..
Naposledy upravil(a) 800914 dne pon lis 17, 2008 21:47, celkem upraveno 1 x.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: durianové cestování

Příspěvek od Pavluška »

:lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

máš pravdu, plánuje to na Ko Samui, tak to budou pěkný orkije (navíc sám nebere manželku, ale nějakou mladou babu, ale nač tahat dříví do lesa, že?)
tradiční SEZNAM věcí:
stan
Moskytiéra +povraz
Karimatka nafuk
Pláštěnka
Batoh
Síťovka
Kalhoty dlouhé obvyklé žluté
Sandály od stánku
Košile svatební
Tričko
Thajské bermudy
Plavky
Ponožky
Kšiltovku
Nějaký hadry na vyhození jen na cestu
Mikinu s kapucí
Brýle-děrované+tmavé+dioptr?
Foťák
Baterku
Nožík
Kompas
Peněženku+řemen+krabku do vody
2xkartu
Peníze
Pas, vízum jízdenky air+bus
Mapy
MP3
Špunty do uší
hajspapír
lžičku na mango si najdu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

ako vyzera ta tvoja moskytierka? a kolko miesta zabera zbalena?
instalujes ju tak ze zavesis o dva konare?
ja beriem ten vodotesny bivak, ale rozmyslam ze tu moskytierku by som si do tropu mozno prikupil /viac miesta keby neprsalo/.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

inak ten zoznam vcelku sedi aj na mna, akurat nohavice nebudu zlte, ale asi jeans. a svadobnu kosilu nemam.
inak karimatku mam tiez nafukovaciu, myslim ze je to dobry vynalez, kym nezacne sfukovat. jednu co som mal predtym zacal pustat ventil, ale druha co mam teraz uz prezila 2 tyzdne na korzike, tak dufam vydrzi.
je to 3/4 model /zabera menej miesta/, kolena mam este na matraci, ale chodidla uz len v spacaku na zemi, ale vacsinou som si tam nieco podhodil a žužo.
http://www.multimat.uk.com/product.asp? ... ductRef=42
mam ju za dvacku.
dvdmchl

Re: durianové cestování

Příspěvek od dvdmchl »

budete se nejak ockovat, nebo razite vita styl?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:budete se nejak ockovat, nebo razite vita styl?
teď si mně předběh a tak se mi to ztratilo
já se neočkuju
a pod moskytkou jsem ještě nespal, je na zavěšení, sice pro dva, spíš dvojici, tak nevim, maj i pro jednoho, v armyshopu byly levnejsi
s karimatkama taky tak, moje zacala propoustet vsudyma a tak mi dali se slevou za 850 180x30xsířka otvarovaná dle těla, Nafukovací je pro me stare kosti důležitá, v melaji jsem měl jen 1 cm nenafuk a to byla největší vada celého výletu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

neockujem. snad to IS pochopi.
tie moskytierky si pozriem, na spanie keby neprsalo mi to pride ideal. (ale beriem aj bivak, keby sprchlo)
a zvazujem ten makromegafruit. ale chcelo by to dokupit este jednu tasku na ovocie.
a aj ma napadlo co by bol ideal..
jednoduchy vacok bez akejkolvek vystuze, vlastne len kus materialu hore stiahnuty snurkou, ked ides napr zahrat basket, nahadzes do toho celkom slusne mnozstvo veci a len sa to hore stiahne, a da sa bud prevesit cez 1 plece, alebo aj cez 2 ako normalny vak.
to nezaberie vela miesta ani vo vaku, a vytiahol by somaz na mieste v pripade potreby.
ale idealne keby som nasiel z materialu dychajuceho (lan alebo konope), v umelom by sa ovo zaparilo.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: durianové cestování

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:máš pravdu, plánuje to na Ko Samui, tak to budou pěkný orkije (navíc sám nebere manželku, ale nějakou mladou babu, ale nač tahat dříví do lesa, že?)
nad tim se musim pozastavit, co uz je mysleno starou babou, dyt neovi je neco pres tricet, snad si vzal vrstevnici a uz aby se nahrazovala? a treba neova zena vylet do exotiky podnikla s nejakym starsim, jako mlada baba. :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: durianové cestování

Příspěvek od Fiona »

taky chci jet :cry:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: durianové cestování

Příspěvek od Sweetie »

800914 píše:neockujem. snad to IS pochopi.
tie moskytierky si pozriem, na spanie keby neprsalo mi to pride ideal. (ale beriem aj bivak, keby sprchlo)
a zvazujem ten makromegafruit. ale chcelo by to dokupit este jednu tasku na ovocie.
prevence. to bych si pozriela, zkuseny vyletnik se pozna tak ze je vybaven do kazdy situace. jela bych tam z poloviny kvuli ovoci! mikrofude. s tou taskou - pocitej, ze opice jsou fikany, dej na rady fruit brother.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

ultrafine anti hmyziu sietku mam aj na bivaku, mozem ho bud uzavriet uplne alebo nechat zazipsnutu len tu sietovinu.
http://www.cotswoldoutdoor.com/index.cf ... duct/34510
ta moskytierka by sa ale zisla kvoli tomu priestoru navyse co poskytuje.
bivak je len crevo na prespanie..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: durianové cestování

Příspěvek od Sweetie »

ja jsem zjistila ze jsem nehystericky skryty klaustrofobik. ani solarko mi nedelalo dobre. a skvira tam byla. ale je to v mysli, kvuli hrozbe infikace bych v bivi mozna vydrzela.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:ja jsem zjistila ze jsem nehystericky skryty klaustrofobik. ani solarko mi nedelalo dobre. a skvira tam byla. ale je to v mysli, kvuli hrozbe infikace bych v bivi mozna vydrzela.
bivi je jen pro jednoho, já mám bivak pro 1,5
a tu mladou sem si přidal, abych si zvýšil závist, možná, ale když to není manželka tak je nová a tím pádem se manželka ne vlastní vinou stane starou a tím pádem ta nová vlastně nezaslouženě mladou (jen ukázka výřezu sledu mých obvyklých myšlenek, cca 1 minuta, ale často se to cyklí dokola)
Pro mne jsou vaky nevhodné, jelikož přenáším ultrarajpy, pak síťovkou volně protékají ven, a tak musím segmentovat pomocí krabiček, minule jsem si kvuli tomu v rayongu koupil i přední batůžek
a proč vlastně nejedete? když tam člověk sní přes 13 durianů, už na tom vydělá
neo tam bude pořádat na ko samui fruit party
teď sem si uvědomil, že sem to chefovi taky ještě neřekl
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: durianové cestování

Příspěvek od Sweetie »

:D :D
jestlize je vyslednej text sled myslenek a jeste cyklicich, to beru.
ja treba nejedu ze dvou duvodu, nemam na letenku a brime skola. fruit party na takovym senzacnim miste si ani nedovedu predstavit, tak si to dam jako predsevzeti do novyho roku, za rok thai.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tak se nám to v bankoku nadějně vyvíjí, možná nám pak nedovolí odletět, to by bylo žůžo
z letiště vím jak, šel sem už minule omylem přes pole a rákosí
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

akurat som to sem isiel napisat >:-) ze som pocul v radiu cestou z prace ze bangkok zrusil vsetky odlety kvoli anti vladnym protestom.
"z letiste viim jak" to su dobre spravy, a popri makromegafruite mozme raz za tyzden posielat sefovi maily ze nas to buhuzial postihlo tiez.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

Nahodou som sem zabludil. Uplne ste ma namotali, zopakovat si Thajsko. S takou silnou zostavou znalcov ovocia a v takom uzasnom prostredi... To keby som s vami mal spolocnu cestu co i len par dni, urcite by bolo skvele. Ked som tam bol ja, tak som sa prisposoboval a casto sme jedli varene na ulici ci v restikach. Partnerke sa ta chut ale stala neznesitelna uz po 1-2 tyzdnoch a presla na hranolceky/pecivo/falafel apod., mne az v 3.-4.tyzdni, presiel som len na take uplne jednoduche zeleninove rizota.

A potom po navrate, pri pohlade na tu biednu ponuku v nasich obchodoch som si nadaval, preco som si tam nedopriaval viac toho vsetkeho bozskeho ovocia (hoci pre okolie som bol aj tam uplna opica), tie varene jedla asi 1x denne som si naozaj mohol cely mesiac odpustit. Clovek je niekedy spolocensky a rad sa prisposobuje, moja vyhovorka. Preto Milo, moja skromna rada, kasli na mikrofood a v mnozstve prijmu sa radsej riad bucom.

Casto kupujem letenky na poslednu chvilu, bez velkych priprav, ale par tyzdnov sa mi uz teraz v hlave rodi myslienka ist niekedy vo februari +/- do JV Azie, zatial som uvazoval nad Vietnamom, alebo mozno Malajzia + nieco z Thajska. Este ani neviem ako tam vtedy byva (obdobie dazdov apod.) No a popri mojich myslienkovych pochodoch ked tu citam taketo slinotvorne vymeny, tak to je az neznesitelne :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

to znie nadejne :) vybav si termin od polky januara.. tiez to tak nejak vidim, asi na tri tyzdne, a keby sa podarilo mozno 4.

znalcami ovocia si dufam myslel buca a nea :) ja poznam len tie bezne rozsirene druhy, som ale maskrtny jazycek, na mieste skusim co mi bude z JV azijskeho fresfoodu smakovat, bud systemom pokus-omyl, alebo sa necham inspirovat.
zatial neviem kedy presne sa s bucom stretneme, musim este popracovat na termine volna, a nejak to doladit.
ale uz som zistil ze jeden kolega by chcel dovolenku cca od 14.2. (asi libanky na valentina), to uz budem musiet byt naspat (laske branit nemozem).
a na druheho kolegu musim pockat nech sa vyjadri v pondelok, lebo je momentalne mimo.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

ale uz som parkrat realne uvazoval aj nad tym ze by som dal pred dovolenkou vypoved a vystahoval sa z momentalneho byvania. a isiel na dva mesiace, a po navrate nasiel novy job a bejvak. usetril by som celkom dost na najme, a v jobe ma to zase neak prestava bavit, mozno by som skusil nieco nove, a aj tak uz tu v anglicku neplanujem zostat dlhsie ako do cca septembra 09, kedy by som sa chcel presunut na rok-dva do australie. takze mi uz vlastne ani prilis nezalezi na tom aby som si job udrzal, nejak by som to doklepal uz aj v inom, hoci za menej $$$, ale mozno s inymi vyhodami.
hlavne ide o to, ze potrebujem doplatit vsetky direct debity, na ktore som mal viazanost, a tie by mali koncit subezne prave v septembri-oktobri. a potom som free as a bird. haha. naivka.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

Nebud skromny. Ja som aj tak skor myslel na ten obrovsky prinos pre mna "ukaznenych" ludi okolo. Posledny rok som nemal problem byt vita hoci aj 5-7 dni, ked som prave chcel (cize zriedkavo). Preto, lebo niekedy sa vyskytla nejaka spolocenska udalost a koniec. Ovela castejsie to ale nebyva tym, skor ta chut (plus lenivost niekedy a moznost posediet s niekym na obede) ma potiahla za varenym (obilie, strukoviny a zelenina).

Zda sa ale, ze som sa nedavno nejako prirodzene posunul dalej. Pomerne dlho (rozumej pre mna) dokazem byt na zelovoci a nic, ziadny craving po varenom uz necitim. Pozorujem to na sebe asi 2 mesiace. Kedze najblizsich 1,5tyzdna ziadna taka "konfliktna" spolocenska udalost ci navsteva nie je v dohlade, navyse uspesne kaslem na obedy (chutovo urcite), tak nejako citim, ze tie terajsie uplne pohodove 4 dni natiahnem minimalne na 14 a ked to raz prerusim, tak uz asi nie kvoli tej chuti za varenym. Bez nutenia, zavazkov (to nikdy), a bez problemov.

Okolie ma na mna ale stale dost vplyv, hoci samo najblizsie okolie ma poklada za silneho individualistu. No v pritomnosti tvojej a chalanov by som sa konecne aspon na chvilu citil byt normalny :) A to by bola velka vec. Zase normalny.

Stale som tomu viac nakloneny, skoda ze nejdete o nejaky aspon polmesiac neskor, to by som nevahal. Len pred 10 dnami som dorazil zo strednej Ameriky, hram sa s fotkami ak mam cas, onedlho Vianoce, potom chcem trochu polyzovat,... No uvidim.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tak vedle mne se budeš cítit normálny,
Cestovní sdružení je volné a kdokoliv (i když teď již kvůli vyváženosti by se hodily spíš cestovatelky) se prakticky může volně připojovat a odpojovat a jen si vyhrazuji mít možnost nedoprovázet na klasik obědy (abych nepodlehl a nemusel blinkat)
a jak bylo v S.amerike?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

tak uz som rozpraval s kolegami o terminoch ich dovoleniek a o tom mojom. medzi 4.1. a 30.1. nebudem nikomu chybat, tak to vyzera ze pojdem trochu skor ako ty buci, a po 21. ked dorazis mozme dat stretavku na urcenych suradniciach.
uz len najst letenku, a idealne do phuketu.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: durianové cestování

Příspěvek od Fiona »

No, a taky letiste nejaky najit :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

nojo, pozeram uz hlavne airporty phuket a koh samui. ceny su sice trochu drahsie /ale uz som ich nasiel aj cca za 500-550 co je uz myslim gut, ale zatial iba par terminov co mi nevyhovuju/ ale uz by som bol na juhu, cim by som usetril cca 2x2 dni na presun z bangkok airportu dole a potom naspat hore.
a do bankoku ma vlastne ani velmi netaha. a este ci o ten mesiac nebude stale problem s letiskom, tak radsej o stovku viac za letenku a rovno najuch.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:tak vedle mne se budeš cítit normálny,
Cestovní sdružení je volné a kdokoliv (i když teď již kvůli vyváženosti by se hodily spíš cestovatelky) se prakticky může volně připojovat a odpojovat a jen si vyhrazuji mít možnost nedoprovázet na klasik obědy (abych nepodlehl a nemusel blinkat)
a jak bylo v S.amerike?
To poznam! Doprevadzanie je u mna jednoznacne riziko. Ze ked uz spolu sedime za stolom, a ona nedoje, tak ja niekedy tie exotiky varene opacim...

Mimochodom, dnes, 9.den na vita a ziadne chute na varene ma netahaju, tak ako som aj myslel. Dlhsie som sa mi mari vydrzal len raz? Cize som zase o stupienok blizsie k tebe a inym :) a naopak dalej od tych "normalnych" okolo :(. Lebo uz to (zatial mozem hovorit asi len o horizonte radovo par tyzdnov, dlhsie neviem) nebude o tom, ze dlhsie sa neda lebo to nevydrzim a citim silnu chut na vareny/peceny skrob. Uz len tie oslavy, kary, krstiny, svadby apod., na ktorych sa stale prisposobujem ostatnym.

Dovolenka bola super. Mexiko, Guatemala. Historicke pamiatky, Karibik, sopky, priroda,... A toho ovocia... nielen tropicke, ale aj jahody, cernice, a ine bobuloviny, mnam, za zlomkovu cenu v porovnani s nasimi. Ale duriany tam nemaju, nic pre teba :) Ale je fakt, ze aj v ponuke a cenach ovocia je Thajsko na tom lepsie. Inac, u mna je durian neutralny. Nezapadam k tym 2 vacsinovym skupinam: Super alebo Fuj.

K tym cestovatelkam... Tak tak, suhlasim. Inac, ak mi to nevyjde objavit sa tam v tych koncinach a stretnut na 1 az par dni s vami (Milos to tlaci dokonca do januara), tak nech vam to vyjde. A neverim, ze si v Bangkoku neurobia poriadok, touto situaciou velmi prichadzaju a este len pridu o obrovsky devizovy prijem z turizmu. No ale ved uvidime.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

v radiu cestou do fitnesu vraveli ze uz sa to v bangkoku vyriesilo. novozvoleny premier podal demisiu, alebo ho odvolali, lebo vraj boli volby zmanipulovane, a vsetci protestanti chvilu oslavovali a uz vraj z letiska odisli, a budu sa ho snazit cim skor spojazdnit. dnes uz lietali cargo lety, a do stvrtku by mali fungovat vsetky linky.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: durianové cestování

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:tak vedle mne se budeš cítit normálny,
Cestovní sdružení je volné a kdokoliv (i když teď již kvůli vyváženosti by se hodily spíš cestovatelky) se prakticky může volně připojovat a odpojovat a jen si vyhrazuji mít možnost nedoprovázet na klasik obědy (abych nepodlehl a nemusel blinkat)
:D
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

buci zrejme vezmem radsej karibik, hlavne kvoli tomu ze nemam dost volna aby sa oplatilo davat za letenku do thaj.
ked porovnam tych 550 do bangkoku + 150 na Ko samui, s napriklad 220 na arubu..
http://www.arubafaq.com/caribbeanmap.jpg
je to na 12-tej rovnobezke, to je cca rovnaky tropik ako thaj, a vyslo by ma to 3x lacnejsie.
ovocie bude predpokladam tiez dobry vyber, je to coby kamenom dohodil pri venezule a kolumbii, tak dufam bude z coho vyberat.
idem dnes volat segre ci by isla, ak nie pojdem sam.

ony tie karibske letenky sa daju z UK zohnat v super cenach, narozdiel od jv azie. ja si na thaj, malaj, atd pockam asi radsej na tripy ked budem v australii, predbezne dufam uz cca od oktobra 09.

spiatocne letenky so vsetkymi poplatkami napriklad z australskeho perthu do koala lumpuru, alebo phuket, bangkok, singapur atd som pri surfingu nachadzal v prepocte aj za cca 100 libier, podla konkretneho datumu. to je zhruba cena za ktoru sa lieta z anglicka na slovensko.. :)
check cumbajspil
http://www.tigerairways.com/
aj tam som videl super ceny JV azie. tych airoliniek co lietaju JVA z australie je viac, a tie ceny radost pozriet..

co ale nic nemeni na tom ze som sa na thaj tesil, bolo by to ale momentalne prilis predrazene ak porovnam s podobnymi rovnobezkami inde. tak sa zacinam tesit na arubu :) a ze si tam uzijem ten usetreny cash. Obrázek

uzij si durianland, tesim sa na reporty.
Naposledy upravil(a) 800914 dne sob pro 13, 2008 16:12, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: durianové cestování

Příspěvek od Fiona »

Cisilko, a odkaz na ty levne lety do Karibiku by nebyl? Kvuli pristimu stehovani... :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

uz to bude mimo topik, ale dam to este sem pre suvis.
rozpraval som so segrou a vyzera to tak ze pojde so mnou. /cena je fakt super/ bude to asi trochu ine ako ked som si chodil sam, hlavne asi tym ze bude spolocnost, a ze zrejme ostaneme ubytovani celu dobu na 1 mieste, nasiel som dobru ponuku aj na ubytko, tak to asi bude base camp /14 dni/, s vyletmi do okolia, /chcel by som pozriet napr. sever venezuely ked je tak blizko, + snorchlingove tripy, + v strede ostrova su aj kopce na vyslap/.
k tej cene.. 220 za letenku obojsmerne z londonu, so vsetkymi poplatkami.
a ubytko na 14 dni all incl. 300 pre dvoch, cize 150 na jedneho.
cize cca 11 libier za noc.. v hoteli su tenisove kurty, fitko, bazen atp., a ak bude all incl. standard stravy na urovni ako som mal par dni na dominicane, tak by to bol za tych 11 libier vazne super bargain.
tam to bolo za cca 20 libier na noc, 3x denne krasne salatove misy ovocne aj zeleninove, + narezane chladene alebo v celku tropikfruity = pre vita styl bez chyby. okrem toho samozrejme aj vareniny a peceniny, ale vybrat sa dalo aj 100 pro vita a vsetko extra fresh.
cize sumarum 220 + 150 = 370 za 14 dni tropickeho obzerstva aj s dopravou..
naklady na thaj som pocital cez 1000.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

fio > tie lacne lety su raz tu a raz tam, treba googlit a hladat datumy a konkretne miesta :)

minuly rok som bookoval cez
http://www.otbeach.com
to bola dominicana za 240 obojsmer, a mali aj lacnejsie ine terminy ako ten moj. + ponukaju aj teraz aj dalsie ostrovy ako grenada, trinidad tobago, st. lucia, margarita, costa rica atd.
problem je ze uz zdrazeli, a tento rok su objsmerne ceny okolo 350 s poplatkami.

dobre ceny /do cca 250/ tento rok som videl roztrusene rozne po cestovkach, nevyhoda je ze su vacsinou na presne urcene datumy, a bud na 7 alebo 14 dni. daju sa ale najst aj 21 a viac, ale je ich pomenej.

konkretne za tych 220 aruba som nasiel na
http://flights.firstchoice.co.uk/
daj si vyhladat - gatwick - aruba.
7.1. - 21.1.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: durianové cestování

Příspěvek od Fiona »

Aha, dik :)
No ona by stacila jednosmerna, ale pokud jsou obousmerne levnejsi nez jednosmerne, neni samozrejme problem nechat si zpatecni letadlo uletet :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

segra zrejme nepojde.
tak to zabookujem len letenku a budem radsej kempovat.
pozeram teraz info o ostrove a vyzera to zaujimavo tak ho radsej pochodim peso a vezmem bivak alebo stan.

prida sa niekto? :) /naklady 220 za cestu z londonu + na mieste semtam nakup na trhu/
momentka zo zelnaku..
http://www.theshellstore.com/Aruba_Bett ... _stand.jpg
Odpovědět