durianové cestování

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Filipiny

Příspěvek od Rawbiker »

Dano píše:Potreboval som uz vypadnut a neodolal som ponuke MEGA HIT! Filipíny, Malajsie, Indonésie – 7.399 Kč. Kupil letenku do Filipin. V neskorej jeseni dobre padne taky vylet.
Ma niekto tipy?
To ma mrzi,ze sa to tam takto skur.... Ako to vidis s tym tvojim vyletom?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Filipiny

Příspěvek od Dano »

Hm, smutne. Nevidel som ziadne video ani spravy ale tusim si viem trochu predstavit tu hrozu, aku tam ti Filipincania v najviac postihnutych oblastiach zazili a co si este vytrpia, bez ich domovov, ci dokonca niektori po strate niekoho v rodine.

Nemam telku, nevedel som ani o nejakom zemetraseni v polke oktobra, aj sa mi to zdalo prilis skoro vobec len uvazovat nad zakupenymi letmi. Len z pocutia potom. Ani som nic nasledne necital, ani neviem kde presne bolo.

A potom sa mi aj tak veci v praci zmenili a uplne vazne to vyzeralo ze nebudem moct odletiet. Vyrovnal som sa s tym, ze obetujem vsetky tie nestornovatelne letenky. Lenze niekedy pred 4 dnami sa to zmenilo, vraj mozem ist. Vobec nic som nemal pripravene a nejake studium som odkladal az na dnes, ze to uz by som fakt na poslednu chvilu mohol zacat nieco nacitat, tyzden pred odletom.

A vcera ci kedy ma varovali, ze ci viem o tajfune. To sa priznam ze som dnes zo zvedavosti nieco pozrel. Nejako predpokladam, ze tam poletim, akoby sa nic nebolo stalo. Viac info o situacii aj tak bude az neskor, vsak pripadne jednoducho nepojdem.

Konecne som sa dnes rozkyval a zacal som uz planovat. Zatial len presun na budapestianske letisko :) a urobil som check in cez web na prvy let. Okrem toho som vybral a objednal knizneho sprievodcu, v stredu by mi mal prist. Vezmem ho do lietadla a nieco za pochodu a teda aj za preletu precitam. Okrem toho som dnes aj nieco nasurfoval o krajine lebo nevedel som vobec nic, len to ze vela ostrovou a niekde pred Australiou. A ze teplo a ze netreba viza, to mi stacilo ked som kupoval letenky. Zajtra asi tiez nejaku nieco nasurfujem.

Ty to uz kedy stahujes / odlietas do teplych krajin? Moj itinerar na jan/feb mas, tak uz sa tesim ako sa niekde v Thajsku zrazime.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: durianové cestování

Příspěvek od Rawbiker »

Ja verim,ze si to aj tak uzijes,ved ked pristanes v Manile este neznamena,ze tam musis aj ostat.Cele Filipiny to urcite nepostihlo,hlavne je,ze si tam neodletel o 2 tyzdne skor.

Ja odlietam za 2 tyzdne tiez z Pesti,tak mi prosim potom napis ako sa najlepsie dostat na letisko lebo este som tam nebol.Tesim sa na tvoje durianove reporty a dufam,ze aj marangove a ktovie ake este :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

nevim nevim, lze-li kde přistat
ja bych tam asi vubec nejel
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

Rawbiker píše:napis ako sa najlepsie dostat na letisko lebo este som tam nebol
Do Budapesti kedysi jazdil z BB vlak. Uz dlho nie. Doprava verejna je komplikovana zda sa. Ale z BA sa da urcite lahko. Pre mna by to bola vzdialenostna a casova obkluka. Pre teba mozno nie.

Ked znami prileteli minuly rok, bol som po nich autom. Za tie useky dialnice ktorymi sa tam ide smerom od Filakova do Budapesti a aj obchvate mesta, az na letisko, sa neplati.

Pozri teda spoje. A ak sa rozhodnes pre auto - zozenies sofera, tak napis, posuniem ti info, kde a ako pristavit.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Filipiny

Příspěvek od Dano »

buc11 píše:nevim nevim, lze-li kde přistat
ja bych tam asi vubec nejel
Od dnes zacinam sledovat situaciu, tak sa dostavam do obrazu. Zatial viem tolko, teda co sa pristatia tyka, ze to uz je v poriadku:
Do Coronu sa aj tak nechystam:
Tourist haven Coron suffers heavy damage from ‘Yolanda’

A tieto uz sprevadzkovali, ale aj tak su mimo mojho zaujmu kvoli casovym moznostiam:
4 airports affected by typhoon set to resume operations Monday

K inemu sa moc nevyjadrujem. Na vychode to musi byt ale dost zle. Miestny chalan z jedneho najviac postihnuteho ostrova napisal do vlakna updates on airports after Yolanda, v odpovedi c. 3... Dalsi pise v 4., o nedostatku potravin, moznej anarchii, a rabovani. A linkuje par clankov o presune vojakov aby pomahali pri distribucii potravin. Tam ako turista zavadzat asi nie, hoci pardnovy post by zrejme neuskodil. I ked predpokladam ze o tyzden uz bude zasobovanie, zavladne poriadok a bude relativne klud. Tam jedine ako dobrovolnik, pomoct. Hluposti riesim, sprievodcu a novy fotak, a tam ludia trpia.. Pred tyzdnom sa vratil kamos z Haiti, po 2,5 mesiaci. Bol tam aj vtedy hned po zemetraseni.

Vo stvrtok uz snad budem mat sprievodcu. Tak ho otvorim a zacnem trosku po veceroch listovat aby som aspon nejaky nastrelovy itinerar vysnival, ved v nedelu vyrazam.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: durianové cestování

Příspěvek od culka »

Dano, take reci sa tu vedu, ze sa na nich hrnie dalsi tajfun. My tu mame velmi rozvetvenu filipinsku komunitu, veru im nezavidim, najma ak sa nevedia spojit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/as ... ?id=795184

tak do tedle sopky sem chtěl plivnout, tak teď taky nevim, vypadá to že spíš plivne ona na mě
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: durianové cestování

Příspěvek od Rawbiker »

no pekne sa nam to vyvija,som zvedavy do akej katastrofy ja vbehnem
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

prehladna stranka o durian festoch:
http://www.yearofthedurian.com/p/durian ... s.html#dec
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

byv na penang i borneo, na ne nenarazil a ano-li toz kvuli cenovemu vypeti si vystacim s monthongy ci kanjai
ale hromady 10 m vysoky jsem uz videl u chantaburi v kvetnu na kazdym druhym kilometrovi
tak janko nam tam prave odchadza
bacha na
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/as ... ?id=796219
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: durianové cestování

Příspěvek od 800914 »

bolo mi hned jasne ze 10m hromada ta len tak nezaskoci. navyse to tam maju len 2D. myslim ten World's largest stack..
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

RadkaS píše:Já přiletím do Bangkoku 9.12., ale kromě Ko Lanty zatím ještě plány nemám
To uz mas za par, prajem stastnu cestu. A dokedy mas v plane v Azii zostat?

Prave som dopocuval rozhovor
Pevné zdraví po 12 letech na vitariánství, aneb s Radkou v posteli, predpokladam, ze s tebou. Pocul som a videl ta po prvy krat. Velmi pekny rozhovor! Pripomenul mi naladu, ktora na tomto fore prevladala pred tymi rokmi. Ked sem chodilo a konstruktivne diskutovalo tolko vitarianov. A bez utokov. Ked bol aj pomer vitarianskych prispevkov ku tym okolo konspiracnych teorii apod. nezmysloch vyssi ako posledne roky.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: durianové cestování

Příspěvek od culka »

A ty si sa ako mal?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Filipiny?

Příspěvek od Dano »

Vyborne, ale kratko. Ostrovy Luzon, Palawan a Mindoro. More, snorchlovanie, poznavanie vnutrozemi na motorke, stretnutia s tamojsimi domacimi nezabudnutelne.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Thajsko - itinerar

Příspěvek od Dano »

Dano píše:som poslal itinerar Vladovi (a rovno aj tebe) cez fb.
Buc, ten tvoj je este aktualny?
Ak ano, aj tak ho asi neviem uplne dekodovat ale pochopil som ze:
buc11 píše:Oldo potáhnu na jih jako obvykle, langsuan a bankiriwang, možna sichon, to objedu všechno na kole a pak na 3 týdny na tu sumatru a tak budu vlastně 3x po pár dnech v bangkoku, dohromady ovšem možná až 12. Proběhne i oslava stráveného roku v asijském tropiklandu
buc11 píše:29 ST 27, BANG
30 ČT 28, 1, Medan 16,05-18,00
Medan je sumatra a 29.1 bych měl být ještě v bangkoku, sraz je nejlepší v lumpini před bazenem

A 30.1. mas let o 16:05 do Indonezie?
My ak vyuzijeme nakupene letenky:
29.1. 21:45 Chiang Rai -> 23:05 BKK
poznavacka na juh + ostrovy
tak stretnut by sme sa mohli az 30.1., niekedy doobeda, pred nasim odjazdom na juh. Este neviem ako a kam, ale v BKK sa nechceme zdrzovat. Lebo 3 noci mame nan a okolie rezervovanych po prilete z juhu, pred nasim odletom domov.
Potom do 14.2. si v Indonezii? Kedy presne mas prilet nazad do BKK? :
buc11 píše:PÁ 14, 43, 3, Medan
SO 15, 44, 1, Bang
Naposledy upravil(a) Dano dne pát led 10, 2014 23:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Thajsko - tipy

Příspěvek od Dano »

Buc, oldo, Velky bajker, mate nejake tipy co pozriet v Thajsku?

Chantaburi si buc viac krat spominal, to je kde, co je tam?

Ja som bol pred rokmi v Thajsku BKK, Ayuthaya, Sukhothai, Chiang Mai a okolie, a potom juh Thajska Phuket a ostrov Ko PhiPhi v Adamanskom mori a ostrovy Ko Samui, Ko Pha Ngan a Ko Thao v Thajskom zalive.
Nech je zmena. Teraz chceme urcite Chiang Rai na krajnom severe a nejake treky v tamojsich horach. A potom je to otvorene. Urcite aj nejake ostrovy a snorchlovanie.

Co sa tyka BKK, toto som zozbieral odtialto, niekedy zistim kde to je:
buc11 píše:vyhlašuji fruta sraz na sobotu v 16:00 na KlongToei fruit marketu
Dano píše:Pamatam si trh Thewet, potom obrovsky vikendovy Chutachak, a nejaky v Cinskej stvrti. A este taky na par plavajucich lodkach v stvrti Thonburi ale tam vela ovocia nebolo.
buc11 píše:dano me zajimaj jen fruit markety, klong je hned blizko lumpini, na konci sirikit centra u toho parku s jezerem. pak jeste bobe je fruitozni, chatuchak blizko je excelentni ale superdrahej
Je dostupna nejaka volna aplikacia s mapou pre GPS pre android ?

Odporucate po prilete do BKK zo severu o 23:05 presun niekam na zel. stanicu alebo bus terminal a nocny presun niekam na juh? Lebo aj tak kym sa presunieme do BKK a zalahneme, moze byt uz nadranom :)
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: durianové cestování

Příspěvek od Rawbiker »

google maps funguje dobre len si musis kupit v Thajsku 3G kartu,najlepsi je D-tac za 450 Thb.
Co sa tyka juhu Thajska tak najlepsie plaze su na Phukete,najlacnesie durose v Langsuane a najkrajsie mesto je Khiri Kan.Najhorsi je Bangkok,odtal len rychlo prec :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: durianové cestování

Příspěvek od Dano »

To je prepaid? Ktory to odporucas? Lebo tu su ine ceny:
http://www.dtac.co.th/en/prepaid/produc ... ckage.html

A nech sa ti na Jave paci, nech v tej diere najdes aj vela pozitiv :)
Návštěvník

Re: durianové cestování

Příspěvek od Návštěvník »

Ja som mal ten 1,5giga ale mozno by ti stacil aj ten 750 mb a este za simku sa plati asi 50 batov

na Indonezanov si treba chvilu zvykat a hlavne cesty su len pre silne natury ale su tu aj pekne miesta a celkom pozitivne ceny teda okrem durianov,tie su drahe
Odpovědět