durianové cestování

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

NEO:O vikendu jsme se vratili z Thajska a jak jsem tu nekde cetl, byl tu zajem o fotky durianu
Takze spoustu fotek durianu (a jine) najdete na:
http://www.rawquest.dk/thailand/

Treba vas to inspiruje a take se tam pojedete podivat. Urcite to stoji za to. My jsme jedli durian kazdy den a pokazde to byl zazitek
Nejlepsi doba na cestu do Thajska je ale v kvetnu, kdy je hlavni sezona a muzete ochutnat spoustu odrud durianu. Na konci cervna jsme si uz museli vystacit s mon thong, kanyao a chanee. A jeste durian ban, coz je takovy puvodni nevyslechteny durian. Ale rozhodne si nestezujeme, bylo to jako v raji (az na par komaru a svabu

Pro pokrocile znalce durianu je Malajsie volba cislo jedna, tam jsou puvodni odrudy durianu, pro nas bylo Thajsko uplne dostacujici. Navic prijemne klima a mili lide.

TEREZA:já byla začátkem prosince a dalo to docela fušku je sehnat, ale dalo se - nějaká velká centra, nikoli na každym rohu. Asi jako když tady chceš v prosinci meloun, taky ho seženeš... Od dubna už by to tam mělo bejt ok. Jinak pak v malajsii i v tom prosinci už jsem je potkávala i na ulici, takže přesně jak říka neo...
Jinak tam taky plánuju cestu cca na unor, chtěla jsem listopad, ale vyjevil se mi tu karibik, tak musim pořádně vydělávat do tý doby...

jinak právě jsem dostala email, že by se tu mohl v řijnu zjevit David Wolfe s nějakými dalšími podobnými osobami, jestli jako bysme měli zájem zorganizovat nějaký yoga-rawfood setkání. tak si myslim že asi měli ne?
NEO: Jak jsem napsal, nejlepsi je kveten spousta odrud, nejnizsi ceny.

Ale jinak by nejaky ten durian urcite mit meli. Problemem bude, jak ostatne pise z vlastni zkusenosti Tereza, ze ho nedostanes vsude a navic bude asi drahy.

Vetsina durianu ma 2 sezony, velkou a malou. Jednu v lete (duben-zari) a druhou v zime (listopad-unor). Ale opet zalezi kde jsi. Ty sezony jsou navic dost rozhozene po celem Thajsku.
Hlavni sezony jsou obecne nasledovne, snad se nepletu:
Centralni a vychodni oblast (Rayong, Chanthaburi)- duben-cerven
Jizni oblast (Koh Samui) - cerven-srpen
Severni oblast (Chiang Mai) - zari-listopad

Dá se nějak logicky vysvětlit, proč v Brazilii a Dominikánské republice by měli být v leden až březen? To jako nezávisí na šířce,ale délce?
to NEO: ty číŇanoviny jsou asi názvy odrůd durianu? Jako méně hodnotných náhražek?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ty thajcoviny jsou nazvy míst v thajsku
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:ty thajcoviny jsou nazvy míst v thajsku
mon thong, kanyao a chanee-todle jsem myslel
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo tak to sorráč... sem to nějak jen očima přelítla jak jsem to už někdepředtim četla...
v tom případě ano..
BTW začneš někdy používat ty citace nebo je to jen další výmysl moderní doby kterým nehodláš ztrácet čas :-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:jo tak to sorráč... sem to nějak jen očima přelítla jak jsem to už někdepředtim četla...
v tom případě ano..
BTW začneš někdy používat ty citace nebo je to jen další výmysl moderní doby kterým nehodláš ztrácet čas :-)
vždyť někdy se mi to podaří
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ale velice zřídka. :wink:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

na květině stránce zrovna holčice uvažují, kde je nejlepší žití na teple a fruitu a některý to tak aj provozují, třeba 8 mes Thailand a 4 Equador a další zajímavé kombinace.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zatím musím zhodnotit, že červen i červenec si vydatně užívám zde a jsem z toho sama překvapena, neb tohle praktikuju poprvé po docela dlouhé době a skoro mi už přijde že se to blíží gurmandiseee
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:zatím musím zhodnotit, že červen i červenec si vydatně užívám zde a jsem z toho sama překvapena, neb tohle praktikuju poprvé po docela dlouhé době a skoro mi už přijde že se to blíží gurmandiseee
však jo, tady je to boží, poptal jsem tam jen zimu
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tu bych myslim uměla naplánovat bez prostojů, ale tento rok to asi logisticky nepořešim, neb já narozdíl od tebe musim ještě ve svém životě vytvářet nějakou přidanou hodnotu, páč zatím jsem jen hromadila skills anebo se fákala a ještě žádný zdroje ani jiný výstup, takže budu ráda, když letos tak dvakrát na pár týdnů z týhle ledničky vyjedu ohřát zadek, ale jinak všechno směřuje k tomu, že v budoucnosti by mělo vše fungovat tak, že budu jezdit jen já a muj počítač a tady se je budou sypat čips neboli munice a já budu někdě dlabat duriany a kiteovat
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

obávám se, že tu poonďiatou zimu zůstanu zde, jestli se neobjeví nějaká lákavá nabídka přímo do sadu, ale nadějné zůstává stále začátek května na ten ďurofest.
Tímto vyzývám kromě privatmail otevřeným sdělením Nea:
Objevil jsem tvé letošní cestovní plány,
1.Ty kanáry teprve chystáš na tento leden-únor?
2. Thajsko květen směřuješ na durian festival?
3. V případě zájmu se připojit k tvojí výpravě, jaké by bylo tvé stanovisko? Já bych chtěl zůstat o týden dýl
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

choděje po městě, uviděje bangkok za 10 000, ve zkratu koupěje. Vyšlo to sice na 15,5 a ještě z frankfurtu (za 1000 busíkem), ale neo, předpokládám, že budu od 26.4. do cca 2.5. v bangkoku, pak se přesunu na fesťáček do chantaburi do 14.5..
Dotazy: je zrovna období dešťů, mám si vzít deštník?
dá se v bangkoku nekde vykoupat?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

myslim že to tam zrovna pršet by nemělo.

připrav se na všudypřítomnou pouliční špínu a prach a hluk. koupání není. doporučuju v bangkoku max 3-5 dní a přesouvat se kamkoli mimo, nejlépe někam na paradise pobřeží, tam se vykoupeš dosyta a užiješ si ráj...
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

buc11 píše:choděje po městě, uviděje bangkok za 10 000, ve zkratu koupěje. Vyšlo to sice na 15,5 a ještě z frankfurtu (za 1000 busíkem), ale neo, předpokládám, že budu od 26.4. do cca 2.5. v bangkoku, pak se přesunu na fesťáček do chantaburi do 14.5..
Buci, to máš jen dopravu? a co ubytko? Jak to řešíš když někam takhle cestuješ? Jen co se naskytne na místě nebo něco zabukuješ dopředu? To je dotazů..., ale my cestujeme jen s cestovkama :( (krom Chorvatska) na tohle nemáme odvahu nebo co...i když mě osobně to láká čím dál víc...něco takhle vyzkoušet...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Eva Kočí píše:
buc11 píše:choděje po městě, uviděje bangkok za 10 000, ve zkratu koupěje. Vyšlo to sice na 15,5 a ještě z frankfurtu (za 1000 busíkem), ale neo, předpokládám, že budu od 26.4. do cca 2.5. v bangkoku, pak se přesunu na fesťáček do chantaburi do 14.5..
Buci, to máš jen dopravu? a co ubytko? Jak to řešíš když někam takhle cestuješ? Jen co se naskytne na místě nebo něco zabukuješ dopředu? To je dotazů..., ale my cestujeme jen s cestovkama :( (krom Chorvatska) na tohle nemáme odvahu nebo co...i když mě osobně to láká čím dál víc...něco takhle vyzkoušet...
JÁ SPÍM KDE MNE NAPADNE a nebo i vůbec, si třeba medituji pod oblohou, mívám spacák a stánek, ale v tomto případě asi semo tamo využiju nějaké ty bungalovy(podle síly monzunu), spacák neberu, když tak se přikryju pláščenkou, stan vemu spíš kvůli havěti a komárům a ještě si vyrobim takovou malou moskytyerku na hlavu (ve stylu deštníčku), minule sem měl jen tu hadru bez konstrukce a to sem měl cez hubu a nemoh dýchat a ještě mě kousali.
Doporučuji napřed vyzkoušet nanečisto, s manželkou jsem dělal MLR a ta improvizace již byla nad její síly, proto taky vypadla z nominace.
Lze natrénovat i v brně, zkusit přečkat noc někde v okolí francouzské, třeba když prší
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

Lze natrénovat i v brně, zkusit přečkat noc někde v okolí francouzské, třeba když prší
:D
tak jo, du do toho
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

smaldas píše:
Lze natrénovat i v brně, zkusit přečkat noc někde v okolí francouzské, třeba když prší
:D
tak jo, du do toho
:lol: tak to se tam potkáme :lol:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak yjezdim na blind, je to nejlepší. prostě se dycky neco najde. maximalne si koupim lonely planet, ale většinou ji využiju tak maximalne na prvni noc.

jinak v thajsku spacak zbytečný, většina lidi co jsem tam potkala cestovali jen s vložkou do spacaku..
stan mi přijde v těhle podminkach taky nevhodny a zbytečný, ale to je každýho choice..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mozna by stacila taky jenom vlozka do stanu "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:tak yjezdim na blind, je to nejlepší. prostě se dycky neco najde. maximalne si koupim lonely planet, ale většinou ji využiju tak maximalne na prvni noc.

jinak v thajsku spacak zbytečný, většina lidi co jsem tam potkala cestovali jen s vložkou do spacaku..
stan mi přijde v těhle podminkach taky nevhodny a zbytečný, ale to je každýho choice..
ale já si zas říkám, že do toho nic nevleze, ne?,
třeba nějaká thajčice
a já žádný vložky nemám
a je fakt období dešťů, orkánů a pod
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mě by spíš ohledně toho spaní venku asi trošku vadili tygrové a hadi...

v australii sem kuli dovatejm hadum, dingum a klokanum spala vetsinou na piknikovym stole...ale az takhle na ten turismus pmn v thajsku vybavený nejsou. zato tam jsou prakticky všude docela příjemný a hodně špinavý hostýlky pro nenáročné (1-2€ za noc)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:mě by spíš ohledně toho spaní venku asi trošku vadili tygrové a hadi...

v australii sem kuli dovatejm hadum, dingum a klokanum spala vetsinou na piknikovym stole...ale az takhle na ten turismus pmn v thajsku vybavený nejsou. zato tam jsou prakticky všude docela příjemný a hodně špinavý hostýlky pro nenáročné (1-2€ za noc)
mně čistá špina nevadí
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

terez: nedá se nějak udělat nakoupit vlečku durianů a dopravit nějak ssebou?

aha, teď jsem někde objevil, že když pošlu balik tak to vyjde tak 300 za kilo, tak to vyjde nastejno

a ještě, je možný při odjezdu si narvat batoh durianama do letadla, nebo se to kontroluje?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

pokud budeš cestovat jen ty a ty duriani, tak to asi bude jedno "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

čistá špína mi taky nevadí, ta hostýlková je bohužel lidská...a mimo město bych asi použila houpací sít..

s durianama sebou je tohodně zlý, tak velkej batoh ti nikdy nedovolej, čili se ti vejde tak jeden, navic sou bezpečnostní předpisy ted uplně zblázněny, že nemužeš mit ani zubní pastu nebo lahev s vodou, a duriany jsou navíc do HD zakázaný a všechno rentgenujou, nejlépe tak 3x. myslim že by to mohli považovat za nebezpečnej kontraband..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tereza píše: navic sou bezpečnostní předpisy ted uplně zblázněny, že nemužeš mit ani zubní pastu nebo lahev s vodou
V ramci prirucnej batoziny, alebo aj velkej?
Aj do Juznej Ameriky?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

zejmena v rámci přiručnej batožiny nesmiš mit žadný tekutiny ani gely, nic kremovityho a podobne...

puvodne to bylo pouze smerem za ocean ale ted už je to i vramci evropy, proste všude.
matrix už se uplně zbláznil.
posledně mě hlavně rentgenovali při jedné cetě domu asi 6x, zo toho v berline dvakrat za sebou po 50ti metrech
a tu pastu co prošla směrem do usa, tak mi vyhodily v berline na cestu do prahy. hodne bych se divila kdyby prošel durian..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

leda by ho ozdobil a tvrdil ze je to mumifikovana posvatna hlava mistniho nacelnika kterou transportuje cemuz by se asi i dalo verit "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:zejmena v rámci přiručnej batožiny nesmiš mit žadný tekutiny ani gely, nic kremovityho a podobne...

puvodne to bylo pouze smerem za ocean ale ted už je to i vramci evropy, proste všude.
matrix už se uplně zbláznil.
posledně mě hlavně rentgenovali při jedné cetě domu asi 6x, zo toho v berline dvakrat za sebou po 50ti metrech
a tu pastu co prošla směrem do usa, tak mi vyhodily v berline na cestu do prahy. hodne bych se divila kdyby prošel durian..
pravděpodobně to zkusím, když tak je všechny 3 do sebe narvu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tereza píše: a tu pastu co prošla směrem do usa, tak mi vyhodily v berline na cestu do prahy. hodne bych se divila kdyby prošel durian..
Ale vo velkej batozine by mala pasta, sampon a pod. prejst v pohode, nie?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo to můžeš...


vzhledem k tomu že do příruční batožiny se ti vleze maximálně jeden a že právě vune durianu dostoupila do čtvrtého patra přes několikery dvěře a několikero zabalení do papíru, plastu, polystyrenu a igelitu, a stejnak chtěli volat plynaře, tak opravdu nevim nevim a dokonce bych řekla že by se na to daly uzavírat sázky...

:-)

každopádně znovu se mi připomělo jak je to naprosto uchvatný ovoce a klidně bych kuli tomu cestovala třeba přes pul zeměkoule...

jen holt toto opravdu asi neni pro každého
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Durian update - aktuálně z thajska: durianové stánky prý skoro všude. Chiang Mai.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:Durian update - aktuálně z thajska: durianové stánky prý skoro všude. Chiang Mai.
a co jako s tim? teď a tady?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no jakože jsme řešili spolu kdysi aby jako třeba v unoru byli k sehnání...tak jakože jsou
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

chtěl jsem jen zveřejnit neovu mi zprávu:

Ja se take neozval, ale vzpominal na tebe :o)
Mame tu celkem napilno, poradali jsme vanocni vitarianskou veceri jako
kazdorocne, ted ale prislo asi 25 lidi, tak jsme museli najit nejake vetsi
prostory nez nas obyvak ;) Tocili jsme s par studenty dokument o
vitarianstvi a spolu s dalsima lidma z Danska, Svedska a Anglie planujeme
letni raw food festival ve Svedsku.

Jsem rad, ze se ti zdravi vratilo, bez neho to opravdu neni lehke. Take
doufam, ze tva manzelka se ma lepe.
Ja jsem te chtel navstivit, ale byli jsme v Cechach jen na tyden a uz jsme
to proste nestihli.

Ja zatim na leto moc nemyslel a vzhledem k tomu festivalu a tresnovemu
vyletu do Svedska to zatim na Thajsko v lete moc nevidim. Ale samozrejme
ze bych rad :o) Pokud bych se tam ale nedostal, tak bych to mozna videl na
Borneo (Sarawak, Sabah) behem zimy.
Koh Samui je super, mohl bych ti dat kontakt na Scotta a Ta, kteri tam
maji vlastni zahradu s duriany. A jak rika primaldurian, na jihu Thajska
maji nejlepsi durian ban, jaky kdy jedl. Durian je tam hlavne behem srpna.

Letenky to chce koukat na internet kazdy den a divat se zda tam neprijde
neco levneho ;) nebo letet s Aeroflotem pres Moskvu, to se da myslim uz od
10.000,- Kc.

je nejaké nove na www.iheartfruit.com

Na konci prosince letime na Bali a budeme tam tri tydny. Konferenci o
klimatu uz nestihneme, ale durianu tam maji jeste dost, je tam ted v
sezone, levnejsi nez v Thajsku ;)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Tereza píše: a já budu někdě dlabat duriany a kiteovat
:D

Na duriany se chystam a kiteovani je moje laska nejvetsi. Jsem rada ze narazim na nekoho kdo tuto vasen sdili :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

buc11 píše: spolu s dalsima lidma z Danska, Svedska a Anglie planujeme
letni raw food festival ve Svedsku
Kdy, kde, jak, co???

Urcite v Göteborgu, ze, tam vam jezdej z Danska i Anglie dokonce i lode :D Jen prosim ne 16.srpna, to se mi bracha zeni a fakt musim byt v Cechach.

Tak at jen o tom vim driv nez naplanuju nejakou dalekou cestu!!!

P.S.- Par nenarocnych s karimatkou a spacakem muzeme i zadarmo ubytovat, pokud by to bylo v Göteborgu, mista mame dost. Jezdi sem prima linka Student Agency, momentalni cena je cca 2000 Czk za obe cesty, a pokud to clovek koupi mesic dopredu, tak za 950 Czk. V blizkem okoli se nachazi turecky supermarket s ovocem a zeleninou vseho druhu za neskandinavske ceny. Nejspis je to relativne prirodne pestovane, protoze to privezou nadherne a do tydne se jim to kazi, coz povazuju za znak absence chemie, a podporuju je jak se da. Dokonce i rozinky maji vzdycky s peckama :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:
buc11 píše: spolu s dalsima lidma z Danska, Svedska a Anglie planujeme
letni raw food festival ve Svedsku
Kdy, kde, jak, co???

Urcite v Göteborgu, ze, tam vam jezdej z Danska i Anglie dokonce i lode :D Jen prosim ne 16.srpna, to se mi bracha zeni a fakt musim byt v Cechach.

Tak at jen o tom vim driv nez naplanuju nejakou dalekou cestu!!!

P.S.- Par nenarocnych s karimatkou a spacakem muzeme i zadarmo ubytovat, pokud by to bylo v Göteborgu, mista mame dost. Jezdi sem prima linka Student Agency, momentalni cena je cca 2000 Czk za obe cesty, a pokud to clovek koupi mesic dopredu, tak za 950 Czk. V blizkem okoli se nachazi turecky supermarket s ovocem a zeleninou vseho druhu za neskandinavske ceny. Nejspis je to relativne prirodne pestovane, protoze to privezou nadherne a do tydne se jim to kazi, coz povazuju za znak absence chemie, a podporuju je jak se da. Dokonce i rozinky maji vzdycky s peckama :)
to jsem citoval Nea, osobně nehodlám ani v budoucnu překračovat 51. ronoběžku, moje srdcová záležitost je rovník plus minus 5°
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Buci, na jednu stranu ti uplne rozumim. Pokud jde o nabidku cerstveho ovoce a zeleniny, zkratka neni nad tropy. Tady to muzeme pozirat jen diky relativne vyspele ekonomice, ktera ovsem neni schopna zarucit kvalitu. No budiz, furt jsme na tom lip nez nebozka kralovna Victoria, ktera za cerstvou mangostanu nabizela cely majetek a marne. Mame je na stole a nejsme prebohati...

Ja bych ale v tropech prezila asi tak tyden. Ten tyden si muzeme doprat prakticky kdykoli, diky vyspele ekonomice, osobne davame prednost obdobi listopad-duben. Ja mam zazito ze vic jak tyden v tropech fakt nepreziju. Nevim jak ty? Ja nemam problem plavat v napul zamrzle vode mezi kusy ledu, to delam pres zimu tak obden, ale pri teplote nad 30 C ztracim dech. Jojo, umim se zabavit i v Thajsku a podobnych vyhnich, ale bez more jasny kolaps. Proste jsme kazdy trochu jiny :)

Ale kazdymu co jeho jest. Ja do tech tropu taky ulitam na mnamky, a myslim ze pristi zima to jisti... :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

dovolil sem si bez svolení
Neo:Mel bych byt na Koh Samui prvni dva tydny v unoru 2009.
1) Na jihu Thajska by meli byt, tzv. Off-season, mene, ale prece ;) V tu
dobu jsem tam ale jeste nebyl.
Na Penangu mozna take, je tam take off-season v tu dobu, ale co jsem
slysel, tak spousta farem trha v zime kvety, aby stromy v tu dobu
neplodily, tudiz maji jen jednu sezonu- od kvetna do srpna.
Ale v Indonesii je jich v lednu a unoru spousta. Bali anebo Sumatra maji
skvele duriany.
2) Jsem v CR pristi vikend, ale jen na otocku a asi nebudu mit moc casu.
Prijedu ale take s rodinou 12. 10. A budu asi jen v Praze a zap. Cechach.
3) Letos uz pouze do Cech, ale stejne jako ty planuji pobyt v Thajsku
posledni dva tydny v lednu a prvni dva v unoru :o)
Kdyz ne v Cechach, tak bychom se kazdopadne mohli setkat v Thajsku. Budu
tam asi s jednou kamaradkou a v unoru, pokud to vyjde, budu poradat fruit
retreat na Koh Samui.
Mej se moc hezky a dej mi vedet o tvych planech,
já:
Zatím jen uvažuji, ale došla mi dnes levná letenka za 13500 do Kuala Lumpuru.
Takže na Koh Samui v únoru a v lednu kde?
Takže to znamená, že počítáš s duriany tam v tu dobu, ne?
Koh samui bych taky mohl, jsem tam nebyl.
Neo:
Koh Samui v unoru a kde to jeste nevim. V lednu bych mozna nekam na
Sumatru, ale nevim jestli to pujde, posledni tyden bych mel byt kazdopadne
v Bangkoku na kurzu thai masaze.

Jo, durian by na Koh Samui nejaky mel byt, kazdopadne muj znamy, co tam
bydli, mi jednou psal, ze jeste v breznu jim spadl asi 6kilovy mon thong v
jejich zahradce.
Ale pokud nebude, tak je tam spousta jineho ovoce. Kazdopadne by ale mel
byt durian okolo Nakhon Si thammarat, asi 80 km jizne od Koh Samui, tam si
Primaldurian zarizuje svoji durianovou plantaz a dle nej je tam sezona
behem prosince a ledna...
Ty jsi byl loni v tu dobu na Borneu a to bylo mimo sezonu a prece tam
nejaky durian meli, ne? V prirode vlastne durian vetsinou nikdy neni uplne
mimo sezonu, protoze i treba na jednom strome jsou plody ruzne velikosti a
i nove kvety, takze dokaze plodit temer bez prestani. Ale oficialne je
hlavni sezona v Thajsku duben-zari a mimo to obdobi je to drazsi a tezsi
je sehnat.
Koh Samui je docela pekny ostrov, ale dost obydleny. Daji se ale najit
odlehla mista. A pokud chces zit v osameni, tak okolni ostrovy jako Pha
ngan nebo Koh Tan Koh Tao a pak jih Thajska.
já:
ahoj,
právě že zpáteční, takže mne to zviklalo, i když sem si říkal, že tam už nikdy a poptal sem to"
http://malajsie.sletenkou.cz/malajsie-letenky.html
a jinak já kupuju cez studentagency a levný (třeba bangkok) jsou hodně z londýna:
http://www.cheapflights.co.uk/flights/K ... /Heathrow/
-ta sumatra by byla vynikající, to bych se připojil, sám mám obavu a navíc bude asi monzun, ne? Ale na 14 dní či týden přeletět z Kualy
A na Penangu předpokládám v té době dosti ovoce včetně durianů, Ten můj cestovatel co sme se rozpojili tam byl a v únoru jich bylo ještě hafo stejně jak v jižním thaji.
dobrý stránky i:
http://exotika.orbion.cz/thajsko/diskuse/ko-lanta-5667/
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Ahoj,
to jsi mě silně překvapil, písnul jsem jen tak z legrace. Ovšem situace:
Rezervoval jsem a v po bych měl zaplatit za 13 500, i když to nikomu v práci a doma asi neřeknu:
16.1. z Mnichova, tam busínem se Student Agency a zpět 11.2. z Kualy přes Dubai zase do Mnichova s Emirates s nadstandardem, údajně. Takže já to mám takhle už pevný do tý Kualy. A plán jsem měl rovnou pak na Penang, tam si užít pár dní a pak nahoru vlakem (lodí?) a vydat se spíš na východní ponřeží, provincie Nakhon Si Thamarat, Songkla, či phatalung a tam je taky hafo pláží. Tady totiž má být nedeštivo. Další varianta by byla Sumatra, ale tam to bude monzunově horší, nabízel mi to kamarád, že tam má namířeno koncem ledna a to jsem měl jen jako zálohovou variantu. Z uvedeného vyplývá, že bych to pojal více místně, s výlety do parků, eventuelní nějakej výstup na horu apod.
Takže tak
zdar
a vizum do thaj sis vyřizoval až na hranicích?
>
>Nazdár!!!!!!!!! buci Jak se máš????????
>Z Penangu jsem jel lodí do Satunu - přechod Thajsko.
>Určitě pojedu,láká mě Jakarta,Jawa,a pořád ty ostrovy doprava .
>Duriany - tvoje potrava,jsou tam 3 x levnější než v malaysii. JEDEM????
> Bude to bomba!!!!
>Určitě na to mrkni a napiš nebo poš.tel.
>zavolám Ti - mám volání zdarma
> čau
> Ivan
>

>> ahoj, ivane
>> nepojedeš znova? šel bych již pokorně s tebou.
>> Mám v pácu letenku do KL za 13500 od 15.1. do 11.2. s emiráty nadstandard.
>> Plán: Penang, Langkavi a plage v Thaj v provincii Nakhon Si Thammarat.
>> Dotaz: kam jsi jel z Penangu, vlakem? a pak na Krabi?
>> Jinak se měj a hoj
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: durianové cestování

Příspěvek od Jirka N »

Já jen, že nyní na student agency Mnichov-Bangkok za 11 000,- s Emirates, ale už není moc velký výběr v datumu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Jirka N píše:Já jen, že nyní na student agency Mnichov-Bangkok za 11 000,- s Emirates, ale už není moc velký výběr v datumu.
tak sem to rezervnul i tady a promyslím
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: durianové cestování

Příspěvek od Fiona »

Btw, toto ze roste v Brazilu :)
Duriani pry taky, akorat trosku jine...
Přílohy
Rollinia-fruit trees.JPG
Rollinia-fruit trees.JPG (29.79 KiB) Zobrazeno 45922 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: durianové cestování

Příspěvek od dvdmchl »

wau to musi bejt nejakej tretihorni relic :) Ale vypada chutne....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: durianové cestování

Příspěvek od Fiona »

Pry je to taky takove pudinkove jako durian, jen jina vune a chut do citronova :)
Přílohy
rollinia2.jpg
rollinia2.jpg (4.9 KiB) Zobrazeno 45906 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

tak sem právě koupil letenku do bangkoku od 21.1. do 16.2. za 11107kč
brazílie někdy příště
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: durianové cestování

Příspěvek od kybl »

muzes sem dat link na stranky kdes to objednaval? dikes. ten termin se mi moc libi.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

kybl píše:muzes sem dat link na stranky kdes to objednaval? dikes. ten termin se mi moc libi.
šak on píše vejš jirka
Jirka N píše:
Já jen, že nyní na student agency Mnichov-Bangkok za 11 000,- s Emirates, ale už není moc velký výběr v datumu.
ale deto i u nich na emirátech ale strašně rychle to mizelo tak doví
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: durianové cestování

Příspěvek od buc11 »

Takto jsem oslovil lámanou ingliš vlastníka durianového sadu a okamžitá repláj, ti lidi z branže sou fakt boží

fruit brother,
i live in the most beautiful place in the world just ouside of nakchonsithammarat...no durian right now, but there will be massive abundance in january!!!!!!the non-hybrid old growth durians here are the best in thailand and better than sumatra and malaysia in my experience....
i have a fruit garden and you can come visit if you want....
peace :)

----------------- Original Message -----------------
From: lada
Date: Oct 13, 2008 4:21 PM


hello,
I am durian lover
i was on kveta fruit server and
last year I was in thaj in april and may, there were abundan of durians and I met duriandriver(známý to Harley) there in Chantaburi festival
This year I was in Malaj and Borneo 15.2-15.3. there were durians but less and more expensive.
Now I am going to travel to south thailand to NakhonSiThamarat and I have a question, where can I find some durians?
Thank you for answer
Odpovědět