Vedro, že by psa nevyhnal

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Vedro, že by psa nevyhnal

Příspěvek od Pepík Ševců »

Můžete mi někdo sdělit, jak přežíváte ta vedra? Terezka a Květa s Bucem11 podle všeho klepou kosu, ostatní si libují z teplíčka! Kruciš, jak to?! Já jsem maximálně spokojenej v 10°C a chodím v tričku i někdy bez něj a spím pod prostěradlem nahatej a probouzím se odkopán. Jsem snad potomek neandrtálců? Neexistence krku by tomu možná odpovídala, ale jinak si připadám jako člověk, alespoň fyzicky. Před chvílí jsem ležel ve slipech na zemi v zavřený koupelně a napouštěl ledovou vodu na ochlazení. Je mi jasný, že žádnej rozumnej člověk v nejhorších vedrech nepracuje ani se nehýbe, viz přírodní národy a zvířátka, ale já nejsem rozumnej člověk a pracovat chci a baví mě to.
Mám pocit, že to, že je Vám některým až zima, je důkazem toho, že jste buď nad hrobem nebo mimozemšťani.
Jedna věc je ale jistá: Nemám vůbec pomyšlení na to, že bych v takovym vedru pozřel masiko v jakékoliv podobě a tak se opět hlásím k vitariánům. Jak už mě znáte, bude to nejspíš přechodný a jen co (jak doufám!) poklesnou teploty na rozumnou míru, pustí mě to, ale teď žiju o salátkách a meruních a ledu. To je taky asi možné vysvětlení konzumace masa – nižší teploty = větší potřeba.

Když Ty TVX jedeš taky na ledu, neuvažuješ v létě jako já o přesunu spíš do severních krajin, třeba Grónsko? Mně to tu mimo léto docela vyhovuje.

Při představě, že jsem bydlel nějakou dobu na jihu ve středomoří, kde to bylo ještě o dost horší, si myslím, že člověk opravdu nepříjemné věci rád zapomíná.

Uf! Chcípnu! Jak já miluju jaro a podzim!

Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Tady je zatim celkem prijemne (20-25 st.C), takze se to da vydrzet. Ale obavam se, ze nas ty hice za chvili najdou.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja stravil tyden v Krkonosich a byl jsem spokojenej...
pravda, je to dany i horama ale podle me nejvic ze vseho dela les a voda, i kdyz je tam vedro a slunce pali, staci zalezt do lesa kde je naprosto perfektne...
zadnej podobnej vlhkej les bohuzel ted v okoli nemam... leda muzu zalezt do hucici serverovny...

a tak me napada, jestli ono to podnebi neni taky dany mirou zalesneni a vubec stavem pritody...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Co jsem četl ve Wandmakerovi tak zimomřivý může být ten, kdo má vlásečnice pod kůží něčím ještě zanesený a krev tam nemůže svobodně kolovat a ohřívat.
Můžu s tím jen souhlasit, sedím teď pod stromy ve stínu a je mi tak akorát, v minulosti bych si vzal minimálně triko.
Na druhou stranu daleko líp snáším teď i ta vedra, organismus je asi tak celkově schopen vyrovnávat extrémy.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

chro chro chro...

já si uplně libuju ve svym černočernym kočáře bez klimy..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vedro, že by psa nevyhnal

Příspěvek od RadkaS »

Ja si myslim, ze kdybych si dala byt jen kapku alkoholu, jak jsi psal v jinem vlakne, tak by mi taky bylo o dost vetsi horko. Podle me si to delas sam, aniz by jsi si to uvedomoval. Pokud si das do tela neco, co tam nepatri (jakoukoliv vareninu, alkohol ci vyrobky ze zvirat - proste cokoliv jineho nez syrove ovoce a zeleninu), tak to telo ma snahu "vetrelce" zlikvidovat a s tim souvisi i zahrivani tela. Prijde mi to logicke. Verim, ze i kdyz v tuto dobu nejis nic vareneho, tak mas telo diky nedavne strave tak zanecistene, ze tam mas stale dost "vetrelcu" a telo ma duvod se zahrivat vic nez je zadouci. Ale to je opravdu jen takova moje uvaha, nepodlozena zadnymi dukazy.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

V Indii bývá takové vedro, ze tahás vodu sebou. Jenze na dlouhém výlete se pít vodu nevyplatí, furt se lítá na ty jejich drepáky.
A vedro stejne furt je.

Prodávaj cerstvé kokosy, tak sem pila jenom to a lahev na vodu zahodila. Kazdý den to udelalo tak 8 kusu kokosu. Telo se ochladilo a nepocitovalo vedra. A uz se tak casto nevyhledávaly drepáky.

Jenze to bylo tam. Tak jen neco místo kokosu...
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Ahoj, zdravim toho casu z Bahrajnu, kde mame pres leto 43-45 stupnu kazdy den a padesatky jsou za dvermi! horko tu je, to nemohu rict :) tak treba voda v mori ma teplotu kolem 30ti, z kohoutku tece jen horka, kyticka tu neroste ani stromecek neni-li zavlazovany, je tu ale i poust a klid, ktery prinasi. Oddavam se i nocnim varicim vetrum, ktere z Cech nezname. Az Vas zase budou trapit tropicka vedra zustante klidni - muze byt jeste mnohem hur :)
Naposledy upravil(a) svit dne úte čer 27, 2006 19:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Martin: a to je přesně místo kde bych klidně mohla přebývat celoročně. Přesně takhle to bylo v ídžiptu. jen nechápu proč tam ty lidi jezděj když tam furt na to vedro nadávaj...

RadkaS: Mě se to zdá taky logické. Jen furt nevim jak z toho vyvodit návod aby mi v zimě nebyla zima. Z toho co říkáš by výrokovou logikou vyplývalo že mam jest v zimě sajrajt a bude mi hej, a to neakceptuji...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vedro, že by psa nevyhnal

Příspěvek od Honza »

Pepík Ševců píše:Můžete mi někdo sdělit, jak přežíváte ta vedra? Terezka a Květa s Bucem11 podle všeho klepou kosu, ostatní si libují z teplíčka! Kruciš, jak to?! Já jsem maximálně spokojenej v 10°C a chodím v tričku i někdy bez něj a spím pod prostěradlem nahatej a probouzím se odkopán. Jsem snad potomek neandrtálců? Neexistence krku by tomu možná odpovídala, ale jinak si připadám jako člověk, alespoň fyzicky. Před chvílí jsem ležel ve slipech na zemi v zavřený koupelně a napouštěl ledovou vodu na ochlazení. Je mi jasný, že žádnej rozumnej člověk v nejhorších vedrech nepracuje ani se nehýbe, viz přírodní národy a zvířátka, ale já nejsem rozumnej člověk a pracovat chci a baví mě to.
Mám pocit, že to, že je Vám některým až zima, je důkazem toho, že jste buď nad hrobem nebo mimozemšťani.
Jedna věc je ale jistá: Nemám vůbec pomyšlení na to, že bych v takovym vedru pozřel masiko v jakékoliv podobě a tak se opět hlásím k vitariánům. Jak už mě znáte, bude to nejspíš přechodný a jen co (jak doufám!) poklesnou teploty na rozumnou míru, pustí mě to, ale teď žiju o salátkách a meruních a ledu. To je taky asi možné vysvětlení konzumace masa – nižší teploty = větší potřeba.

Když Ty TVX jedeš taky na ledu, neuvažuješ v létě jako já o přesunu spíš do severních krajin, třeba Grónsko? Mně to tu mimo léto docela vyhovuje.

Při představě, že jsem bydlel nějakou dobu na jihu ve středomoří, kde to bylo ještě o dost horší, si myslím, že člověk opravdu nepříjemné věci rád zapomíná.

Uf! Chcípnu! Jak já miluju jaro a podzim!

1. Ubrat bílkoviny na skoro nulu - Při jejich trávení, jak se rozpadaj v těle vzniká energie, ale ne energie do buněk, ale tepelná. Proto taky maso zahřejvá...
2. jíst tropické ovoce - ochlazuje
3. Rychle se přispůsobit - já snáším tyhle lehce vyšší teploty naprosto v OK - klidně si s chutí zahraju fotbálek, nebo tenis.
4. to že ti je moc teplo značí, že ti prostě nefunguje termoregulace..
5. V USA jsem zažil 3 dni 52!!!!!!! stupňů ve stínu - od té doby zásadně nikdy neříkám, že je moc teplo, protože tehdá v Las Vegas to bylo skutečné peklo.
myslím, že zdravé tělo dobře fungující by se mělo rychle přizpůsobit zimě i vedru.
6. poslední rada: ve vedru - pít teplej čaj, v zimě - jíst studenou zmrzlinu (viz Rusko, moskva, Rudé náměstí, ruský lid) obě nastartují v těle intenzivní chladící, či ohřívací proces. To je jasná věc.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Terez, to si myslim, bude problem temoregulace. Myslim, ze se Ti to (nam) casem upravi.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Vedro, že by psa nevyhnal

Příspěvek od Pepík Ševců »

RadkaS píše:Ja si myslim, ze kdybych si dala byt jen kapku alkoholu, jak jsi psal v jinem vlakne, tak by mi taky bylo o dost vetsi horko. Podle me si to delas sam, aniz by jsi si to uvedomoval.
To s tim pivem byla legrace. Byl jsem zrovna v maximálním pracovním zápřahu, takže pivo těžko. Možná ty moje problémy budou v tom, že mám v bytě 45 °C! Zítra balím práci a odjíždím na rodinný statek vprostřed lesů i s mobilním internetem. Tam se to dá přežít vždycky.

Pivo si dávám vždycky až večer (sem tam) a nepiju ho na žízeň a vedro, to se potom člověk potí jako zvíře.

Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

to Radus a Honza:

Naprosty souhlas. Pravda pravdouci 8)

Od dubna tu mame teploty ke 30 C, od cervna zhruba do srpna se pohybuji kolem 40.
Manzel (na 100%vitastrave) kazdy den najezdi od 40 do 70 mil (na kole), ma sice sebou lahev s vodou, ale spise jen symbolicky - nikdy ji nespotrebuje. Jeho cyklo-pratele maji kola ovesene mnozstvim lahvi, a jeste po trase potrebuji obcas zastavit a vodu dotankovat, pot z nich leje horem dolem. To same i ostatni lide - byt necykliste, ale varaci - klimatizace jedou vsude naplno.
Tela zanesene zivocisnymi tuky (a soli) nejenze nedovoli zivinam dostat se k zivotne dulezitym organum (a tak dale a tak dale), ale organismus se nestiha ochlazovat -respective vyrovnavat teplotu.
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Jo, snedeni neceho blbeho udela mnohem vetsi zizen nez jakakoli namaha...
me jako neni uplne na umreni, to jeste ne, ale proste zimu snasim lepe a jsem pri ni cilejsi hlavne psychicky. Ve vedru mi to vedro vadi hlavne pri mysleni.
Prez den nejim nic jinyho nez cerveni melouni a ananas. Semtam jahody. Na citrusy nejak posledni dobou vubec nemam chut a casto jeste redim vodou. Bejt melouni levnejdi tak jedu jenom na nich...
Jim neco tezsiho az vecer.
Zkousel jsem treba i kozi mliko co jsem nadojil a to mi teda prislo naprosto hypertezky, jako by to ani nebyla tekutina...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vedro, že by psa nevyhnal

Příspěvek od RadkaS »

Pepiku, to ze si das pivo vecer, to prece ovlivnuje nasledujci dny. Co jsem cetla, tak je dokazano, ze kdyz si das alkohol, tak trva 30 dni, nez se dostane zcela z tela pryc....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vedro, že by psa nevyhnal

Příspěvek od RadkaS »

Posledne jsem se vsimla, ze se lide divi, proc se nepotim. Treba po 40 km jizdy na kole si kamarad vsiml, ze je jaksi vic spocenej, nez ja. Vsichni kolem funej a maj poznamky, ze to vedro se neda vydrzet. Me se taky zda, ze je celkem teplo, ale kdyby na to neustale nekdo nepoukazoval, tak bych ani nevedela, ze je nejake extremni vedro. Me to nejak neprijde. Prinejmensim se mi zda, ze okoli reaguje neprimerene. Ale taky jsem si vsimla, ze to rikaj vsichni kolem me... Dokonce mi to pisou i do SMS...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Mluvíš mi z duše. Přijde mi že jsou hezké letní dny, žádný extrémy, jen v noci trochu chladno. Ale kolem vo tom všichni mluvěj jak kdyby byly záplavy nebo sněhová kalamita, takové společenské téma rozhovoru. Fakt jako vrchol mi přijde když mi někdo kvůli horku odřekne schůzku. Jednak mi to nepřijde extrém neb jsem byla v zemích kde jsou teploty vyšší zcela běžné, jednak fakt zas takový horko neni. V autě mam tak o dvacet víc než venku a furt se to dá, i si zachovávám plný soustředění... A neustále musim vysvětlovat jak to že se nepotim, nebo aspon jako že nesmrdim, že to je skoro čistá voda..
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tereza píše:A neustále musim vysvětlovat jak to že se nepotim, nebo aspon jako že nesmrdim, že to je skoro čistá voda..
Destilka. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

teres,radka,honza-naprostý souhlas,
v takzvaným horku zásadně dodržuji pitný režim, tzn. rozhodně nepiju vodu, a čím víc se ztlumí potrava, tím je to příjemnější
já když mám v sauně jen 80°C, tak je mně kosa a nedá se tam vydržet, na druhou stranu zlepšuje se mi to i na druhou stranu, ale musím trochu tlumit ovoce, ale výzkum na teplotách pod 10°stále pokračuje.
Jinak já jsem jak kondor, čekám až bude co nejvíc a pak dělám ty nejtěžší práce co doma najdu, je to jak droga
A letos mně ještě teplo moc nebylo
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

buc11 píše:teres,radka,honza-naprostý souhlas,
v takzvaným horku zásadně dodržuji pitný režim, tzn. rozhodně nepiju vodu, a čím víc se ztlumí potrava, tím je to příjemnější
já když mám v sauně jen 80°C, tak je mně kosa a nedá se tam vydržet, na druhou stranu zlepšuje se mi to i na druhou stranu, ale musím trochu tlumit ovoce, ale výzkum na teplotách pod 10°stále pokračuje.
Jinak já jsem jak kondor, čekám až bude co nejvíc a pak dělám ty nejtěžší práce co doma najdu, je to jak droga
A letos mně ještě teplo moc nebylo
Já si to myslel. Všichni jste mimozemšťani :)

Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

No v týhle zemi teda moc veder zatal nebylo..

Tak a je to!!! Už je hnusně a kosa, předpokládám že na nějakých x dlouhých měsíců zase, tak doufám že jste spokojený!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Tereza píše:No v týhle zemi teda moc veder zatal nebylo..

Tak a je to!!! Už je hnusně a kosa, předpokládám že na nějakých x dlouhých měsíců zase, tak doufám že jste spokojený!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na nebe vstoupila ta prosbička krátká
a že nejsou skoupí, tak jí nezabouchli vrátka.


Vyslyšel mě ten sadista a já šel do půl těla s dětma do školky a bylo mi fajn. Svět je hned o něco růžovější.

Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Terezko, když Ti bude moc ouzko a nehezko, upletu Ti svetr. Jupí!!!

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

upřesnění:
do -5°C max.běžky, či brusle-stačí tak 14 dnů za rok
do 0°C-nerad ale pracuju venku
do 10°-běžně již v deprísce konám činnost
do 20°C nálada-mírné zlepšení, snižování vrstev šatstva
do 30°pro mne plně dostačující k spokojenosti
nad- euforycké kataklyzma
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:Prez den nejim nic jinyho nez cerveni melouni a ananas. Semtam jahody. Na citrusy nejak posledni dobou vubec nemam chut a casto jeste redim vodou. Bejt melouni levnejdi tak jedu jenom na nich...
Jim neco tezsiho az vecer.
...
mám to v poslední době podobné
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

do -5°C běžky, brusle, běhání, kolo pokud mi nezamrzá a nejsou závěje
do 0°C to samé, jen se občas zapotim
do 10° - je nutno být oblečen nebo hýbat se, ideál na běh v trenkách a tričku, už sundavám sandály
15° - stabilní zimní teplota u nás doma, kdy stačí trenky tričko a naboso
do 20 - pokud při tom fouká tak prima, jinak tak hranice pohodlnosti fyzické námahy
do 30° ideál pro trávení času ve vodě... ale dá se při tom i vykonávat fyzická činnost, psychická mi při tom moc nejde.
nad - to tu snad ještě něbylo?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

do 10°C nefunguju
10-15 už zvládnu jít běhat ven v teplákách, 2 trička a mikina
15-25 už se dá nějak žít, ale pořád musim řešit ponožky
26-33 je mi blaze; ideální výlety na kole přes poledne, pěší celodenní tury, pobyt na poledním slunci bez krýtek
33-39 už ze mě trochu leje, ale pořád funguju, i to kolo ještě dám, jen pak ždímu vodu
39 a víc už se mi dýchá trošičku tíže, záleží na vlhkosti vzduchu (prádelnaxpoušť) co se dá ještě dělat...
nad 48 ve stínu jsem nezažila
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja som v kategorii Terezy a Buca, vyse 30 stupnov jupi!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:Ja som v kategorii Terezy a Buca, vyse 30 stupnov jupi!
vše nasvědčuje tomu, že se evolučně vyvolujeme cez globální oteplování
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

-15 nádhera
-5 ideální
0 tání a břečky nemusím
do 15 jaro,podzim=radost ze života
do 20 přijatelné teplo
25 horko
30 vedro-piju horký čaj,venku jen oblečený,schovávám se,nejhůř snáším teplé noci nad 20.
celoročně nemám potřebu moc pít,skoro se nepotím;
v létě vlažné a teplé sprchy,v zimě líp snáším otužování.
Léto je u mě na posledním místě z období.Až se mi podaří pořádně organismus pročistit,tak snad si zamiluju i ty tepla.Fyzicky jsem na tom bez alkoholu a masa vůči teplu líp,asi psychika z minulých let se brání přehřívání.
Nebyl jsem nikdy u moře,ale prý 30 tam a 30 tady je neporovnatelný rozdíl. :?:
Přirozenost je cenná.
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

Ještě se chci zeptat lidí zde co milují horko:jak snášíte soužití s hmyzem=ovádi,mušinky,komáři a vosy?Více na jihu to musí být ještě horší.V přírodě se hmyzu moc bránit nedá. :D
Přirozenost je cenná.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jgo píše:Ještě se chci zeptat lidí zde co milují horko:jak snášíte soužití s hmyzem=ovádi,mušinky,komáři a vosy?Více na jihu to musí být ještě horší.V přírodě se hmyzu moc bránit nedá. :D
nemám je rád,
ale u nás celkem dobrý, navečer z trávy sem tam komár, i když zde mám pár líhní (např.kozí septik), ale asi jsou to samci a nechaj mne i kozu na pokoji. Hovada (kromě ekologických spalovačů pneumatik) žádný, a proč jako vosy? nebo sršáni, ty se krví přece neživí? mušinky taky ne, akorát ty klíšťata, ale ti staří mazáci dost dlouho hledaj to správný místo, tak je odšprtávám a nenažraní zacuclí mládežníci to holt pod mýdlovou clonou zaplatí žitím. Navečer někdy na louce kolem koz mračínka, ale jsou jen otravný.
Minule jak jsem byl v lese v trenkách tak mě teda komáři vyučili
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Já teda musím přiznat,že to vedro snáším někdy taky zle,ale to se jedná vždy spíše o situace v buse a podobných zařízeních kde ten vzduch zcela stojí,tedy ty zbytky vzduchu.Na hnusnej vzduch jsem vůbec teď nějak citlivější,takové pivní výpary mě hnou žaludkem vcelku.
Ale je naprosto jasný,že se vyšší teploty líp snášej na ovoci,třeba na melounu,ten k takovým teplotám prostě jaksi patří.Kdežto na zeleninu v teple pomyšlení nemám,leda někdy nějaký den večer,výjimečně i třeba s kešu ořechy (ale tam je raw otázkou).
Každopádně mi teplo vadí hlavně v noci,to se kompletně odkopávám z pod peřiny,a jsem ráda,že si můžu sobecky větrat jak moc dokořán chci,teď na nikoho nemusím brát ohledy.V minulosti mě hádky o větrání vyčerpávaly,vůbec bez větrání není spánek osvěžující totiž,aspoň pro mě.

K hmyzu...toť otázka,chystám se přístí čtvrtek odjet na měsíc do komáří oblasti a už se bojím,že mi tam z toho hrábne.:-) Přes den se snad nějak oplácám,ale v noci mi to pronikavý pištění leze na nervy.Ale větrat tam budu,pokud mi to spoluspící dovolí.Takže přemýšlím o alternativě všem těm Reidům a jiným chemikohnusům.Doporučuje se levandule,že prý zaručeně zabírá,ale před 2 rokama jsem měla opalovací olej s levandulí a ten hmyz spíš přilétal než odlétal...
:roll:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

buc: a proč jako vosy? nebo sršáni, ty se krví přece neživí?
Vosám občas přejedu domeček při tahání dřeva a ony se urputně brání a tak s
kobylkou utíkáme jak jen to jde-takže vosy jsou spíš osobní.Nejhorší jsou malé
mušky na jaře,co lezou zvířatům až do uší,jejich síla je ve velkém počtu a na
citlivých místech zůstanou strupy a svědění.Nevím jejich název ? - na člověka
samotnýho moc nejdou,ale kůň je pro ně pochoutka.

Pavluška:Ale je naprosto jasný,že se vyšší teploty líp snášej na ovoci,......
Ještě jsem nezkoušel být celé dny jen na ovoci,ale zkusím to nějakej den jak bude zas horko.V zimě si nedokážu představit,že bych fungoval jen na fruto -po ovoci cítím,že něco ještě chybí a přejídání-Honzovi megadávky mi nesedí;to už líp snesu půst než něčeho jen trochu.
Přirozenost je cenná.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

citronella funguje na komáry a mušky
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tu komare pomaly ani nestretavam. V Argentine som si na noc niekedy davala repelentny aloe krem.

Spi sa mi vyborne, v tricku prikryta takou velkou satkou. Ale dnes v noci sa ochladilo, tak to bolo zasa na deku.

Cez den bolo nejakych 25 stupnov, tak som docasne odlozila saty ci sukne a vytiahla zasa nohavice. Namiesto ramienkoveho tricka teraz tricko s kratkymi rukavmi a sandale naboso.

Klimatizacnym zariadeniam sa vyhybam, ako sa len da, ventilatory sa este daju, ale osobne nechcem nic z toho.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Léto v Saarbrückenu

Příspěvek od hugo »

Tak vedro už dorazilo i do Saarbrückenu. Teď mám na pokoji přes 30 °C a v labině kolem 40 °C. Naštěstí tu nejsou komáři, takže se dá větrat.

Už se těším na podzim.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jo jo jo, mě bude ted pár dní zase dobře, asi to vidim na dlouhé celodenní cyklistické výlety...
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Teď jsem si byl zaběhat, po 5 km jsem doletěl mokrý jak po koupání. Už se těším na podzim v Brně.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

V noci som chcela prezit zakutrana pod dekou, ale nakoniec som predsa len vytiahla spacak do -20 stupnov (ako Kveta, ha).

Ad komare: v nedelu som bola v lese, uz sa zvecerievalo, tak kruzili. Ale prisavali sa, iba ked sme zastali, pocas chodze nie.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Včera jsem držel suchý půst a dá se to. Nezáleží na počasí, záleží na tom, jestli se den předtím cpu oříšky nebo ne. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Včera jsem držel suchý půst a dá se to. Nezáleží na počasí, záleží na tom, jestli se den předtím cpu oříšky nebo ne. :P
taky mne dycky překvapí objevy triviálních pravd,
PMN už žízeň znamená, že jsem se nutřičně až zas tak netrefil
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

často se mě ted lidi ptaj co piju v tehle vedrech a tukaj si na čelo když řikám že nic...

blbý je že si tu vodu občas někde dávám ze sociálních duvodů, páč občas někde je fakt blbý nedat si vůbec nic, a je mi to také trapné to nepít..
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Na zítra plánuju jednodenní půst, tak zkusím být půldne (možná celý) bez vody. Uvidím jestli to ustojím.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Mne je pri suchom poste fantasticky. S pitim vody mi je zle ako psovi aj pri jednodennom. Ale robim len kratke, nemam rada system kriz.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Nakonec jsem vydrzel 13 hodin bez vody a 36 bez jidla. S zizni jsem to nechtel prehnat, protoze jsme meli v labine pres 40 °C a bal jsem se, ze se mi udela blbe, coz by nebylo moc bezpecne ani pro me ani pro okoli.

Ale zadnou krizi jsem nezazil, bylo to v pohode a diky zizni jsem aspon necitil hlad. :P
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tereza píše:blbý je že si tu vodu občas někde dávám ze sociálních duvodů, páč občas někde je fakt blbý nedat si vůbec nic, a je mi to také trapné to nepít..
já také 8)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Tak doufám že jste konečně spokojení, kosomilové! já už ji zas klepu..
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Tereza píše:Tak doufám že jste konečně spokojení, kosomilové! já už ji zas klepu..
Eště pár stupínků dolů a budu si v trenkách a bosky konečně chrochtat :lol:
Asi Ti fakt upletu ten svetr.

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Serverovna - 20 - to je přijatelný "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Odpovědět