nízkorozpočtové žití

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:myslim desitky tun popilku na km/2...
A uz Tvi super-ekonomove vedi co s vyhorelym super-eko uran palivem ? :wink:
Nebo Ti s nim obeskladaji vesnici kde bydlis a budes se kazdy den modlit, aby se to polocasove co nejdriv rozpadlo ? :-)
Neslysels o "meziskladech" ?
"Mezisklad" mezi cim ? - mezi pruserem a napadem co s tim, vis to ?
Otazka je, kdy napad prijde, uz tim svinstvem "topime" radu let a jeste zadnej napad neprisel, porad "mezisklady", tikajici casovany prusery:)

No, super zit takto vysokorozpoctove na ukor pruseru hozenych na zada potomku, pokracujte v tom chlapci dal, aber ohne mich:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Vim a co? Porad lepsi par kilo uranu kdesi ve skale v prazdnem dolu nez kilo popilku v mych plicich. Navic za komance soudruha se na to kaslalo daleko vic, dnes ty tepelne elektrarny prece vyrabeji daleko vice energie, ale cisteji!
kdyz na to prijde, muj barak se muze klidne odpojit od DS (zatim neodpojil, prtoze ekonomicky nesmysl, ale vim, jak na to bezbolestne, budeli to ucelne) a co tvuj?

Co TY jsi udela, vyzkousel naucil? Zatim tady rikas, jak je vschno na draka - a JAKE je tedy vychodisko podle tebe :)???
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Jeste o tom popremyslim :D .. pro zacatek tolik nekonzumovat:).
Hehe, ted me rozeberes do sroubku jak pripravuji jinde pilne ruciciky o praci nekde ve fabrice na zbytecny konzum, tak at taky min konzumujou, nebudou pak tolik zavisli na mym konzumu a utrate, jednoduchy jako facka:).
Zreknout se "obzerstvi" vseho typu:).
To je oc tu bezi Jeniku, nekonzumovat-drancovat pro zisk a nenazranost jinych, ale spotrebovavat rozumne, to je dobry pocin, ne ? :-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Myslim ze to je slepa ulicka. Lide nikdy takovi nebyli a tim mene dnes budou mit tento focus.

A tys ses nejspis take drive preziral a ted te to zkratka se... :-) ale proc vlastne? Na lidi plati chleb a hry a cukr a bic a to bylo v roce 0001 i v roce 2014, nic se nezmenilo a nezmeni, tak to proste je a nesnazim se uz menit, nez sebe a kazdy muze :-)

Ne, ze by to neslo, ale vlastne nejde, z mnoha duvodu, bohuzel.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

V podstate souhlasim Janku, kazdy muze za sebe, a ano, ted uz vse s..u, to si trefil, uz se nestvu za hmotou, abych byl jejim otrokem, uz jen "rozumne" a pro zabavu, neprehanet, ani konicky na spickove urovni, proc ?:).
Zazil uz jsem tolik sinusovek v zivote, ze mi doslo, ze nez se snazit byt porad nahore (a vydelavat na to co se v me chore hlave urodi) je lepsi zit z mala.

Nejsem nici Kasparek na nitkach, stoji to min lowu, min stresu a vubec vseho min, casu a zdravi je vic:).
Taky Ti dojde, neboj, kdyz ne, tak smula:). Sezvejka Te to a vyplivne vycuclyho a unavenyho, sice chleb a hry, ale konce nic moc:).
Cjus:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ale - chleb a hry ovlada vrchnost, my jsme jen plebs, at uz v jakemkoliv rozmeru. Tim jsem myslel, ze nema smysl jit hlavou proti zdi, proc bojovat a ne se spise naucit? Svet nezachranis, a sve okoli nezmenis... Cim drive to clovek pochopi, tim vice casu ma na ten zbytek zivota :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od melikana »

Janku nevíš kdo a co jsi, proto nevíš co mluvíš. To co zde prezentuješ jako Janek je smyšlené a přehodím ti to za jedno sezení. Budeš zde prezentovat myšlenky opačné, které ti podsunu a budeš je prezentovat jako své a do krve je obhajovat. Přijď na to kdo jsi, zbytek se ti vyjasní.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Jiste, za jedno sezeni hypnozy lze cloveku podsunout inception, a jak to souvisi s tim, ze jedni ovladaji a druzi jsou ovladani? Tak to, bylo, je a uz to jinak v teto civilizaci zrejme nikdy nebude, jakkoliv si muzes naprogramovat, ze jsi buh, to jsou vsak vizualizacni pomucky pro posileni tveho ega, protoze vetsina lidi by pak velmi pravdepodobne podlehla asi skepsi, depresi, rezignovala... Jinak nez hypnozou me uz nikdo neovlivni, jako bezneho hledajiciho, toho jde zblbnout snadno a techniky k tomu jsou verejne zname...

K tve sobestacnosti na 2,5 ha zahrady: predstav si sebe na ostrove a pouzivej na obdelani jen ty veci ktere najdes na ostrove a pouze lidi z nejuzsiho okruhu rodiny, pak budes moci hovorit o sobestacnosti :-) To uz bych snad radeji presel na Pranu, nez opravdu sobestacne pracoval na poli, ani s domaci mechanizaci a naradim a vsim okolo to neni zadna sranda a podle me to snad ani nejde a zrejme nikdy ani moc neslo, aby jedna rodina byla fakticky sobestacna... Vzdycy bude potreba neco barterovat. Natoz aby slo o zivot, kdyz se neco zes.re tady v civilizaci, tak o nic moc nejde... Pokud se to stane mimo civilizaci, kde mas "sobestacne" prezit, tak jen trenovany ma sanci a velmi pravdepodobne skonci u lovu a sberu, nez u zahradniceni... Jeste se bavime o tom stejnem? Uved svuj nazor, ja ten muj, opracovany lety praxe, teorie a praktickych zkusenosti, odhalil uz prilis.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Uved svuj nazor, ja ten muj, opracovany lety praxe, teorie a praktickych zkusenosti, odhalil uz prilis.
Jo, oni uz tam "nahore" na Tebe cekaji aby jsi moh zrat pranu, a zadara, jen proto ze ty TED zrovna chces, hahahahohohhihi :D ..
Toilk k prane, ale pry ji muzes mit za 599,- vcetne DPH a postovny (propagacni dvdka a knizecka) taky dobra prdel:) tak treba si ji koupis:).

Janku, jde o to ze Ty mas POUZE ten (zmateny) nazor, melikana ale uz praktikuje, sice ne na ostrove ale praktikuje.
Kdysi (pred asi 25 lety, kdy jsem mel jeste fyzickych sil nejmene dvoj-trojnasobne) jsme meli statek se sadem a stromy o plose 1Ha (ne pole na pesteni, nybrz "jen" udrzba - sekat travu osetrovat stromy).
Vubec netusis kluku o cem mluvis, pokud Melikana zvlada dnes obdelavat 2,5Ha pole, klobouk dolu a Tvy ostrovni teorie si strc vis kam :D :wink: .
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Syrovozrout »

culka píše:Uz ste sa pokusali spocitat, kolko kalorii si dokazete sami vypestovat? Ak pocitam, ze sme len dvaja a budeme potrebovat LEN 3000kcal na den, tak je to vyse miliona za rok. Ak by sme mali spotrebu okolo 4500kcal/den, tak sa bavime o 1.6 mil kalorii rocne.

Ako sa daju tieto cisla zabezpecit samozasobitelstvom? Nech to pocitam ako chcem (a predpokladanu urodu prehanam, az sa trava zelena), tak sa nedostanem dalej ako na 400 000. Orechy ma nezachrania, vlasske tu nepreziju a lieskovce vyzbieraju vevericky. Ovocie: drobne bobuloviny a jablka, takze tiez nic moc a zelenina je na kalorie chudobna. V tych 400 tisic mam 100kg zemiakov a znacne mnozstvo semien (ktore mi asi vtaci vydzobu)
Chce to jít ve výpočtech ještě konkrétněji a zeptat se JAKOU PLOCHU tak kupříkladu za rok zkonzumujete.
(Těžko říci, která plodina má nejlepší poměr mezi plochou a vydatností kalorií, každopádně sama nezajistí pestrost...)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Repka, kukurice, obili? Jen hadam, cim nam sjou plneny zaludky. Povime si to za 10 let, jestli nekdo byt i jenom 5 let zustne u tohoto zpusobu, tedy farmareni VYHRADNE pro sebe a "po staru" tak nevim :-) neverim tomu (ze nekdo vydrzi u toho, aby se v nasledujicich 20-40 letech zamestnal tim, ze si bude vyhradne svou spotrebu vyrabet)!
cepheus píše:
Janek píše:Uved svuj nazor, ja ten muj, opracovany lety praxe, teorie a praktickych zkusenosti, odhalil uz prilis.
Jo, oni uz tam "nahore" na Tebe cekaji aby jsi moh zrat pranu, a zadara, jen proto ze ty TED zrovna chces, hahahahohohhihi :D ..
Toilk k prane, ale pry ji muzes mit za 599,- vcetne DPH a postovny (propagacni dvdka a knizecka) taky dobra prdel:) tak treba si ji koupis:).

Janku, jde o to ze Ty mas POUZE ten (zmateny) nazor, melikana ale uz praktikuje, sice ne na ostrove ale praktikuje.
Kdysi (pred asi 25 lety, kdy jsem mel jeste fyzickych sil nejmene dvoj-trojnasobne) jsme meli statek se sadem a stromy o plose 1Ha (ne pole na pesteni, nybrz "jen" udrzba - sekat travu osetrovat stromy).
Vubec netusis kluku o cem mluvis, pokud Melikana zvlada dnes obdelavat 2,5Ha pole, klobouk dolu a Tvy ostrovni teorie si strc vis kam :D :wink: .
A kde si se tak zhuntoval Cepheusi :-) s tou ostatni strelbou na blind jsi vedle, viz SZ. Jako ctu te jako cloveka, ktery teprve az onemocnel, zacal se zajimat, ale jdes na to moc zacatecnicky... Muj nazor.

Melikana pokud praktikuje a nema jen z vetsi casti TTP (trvaly travni porost), tak jak sem napsal uz drive, udrit se k smrti jako pred 100 lety neni zadne vychodisko.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

No, nastesti jen dalsi Tvuj (pro me dnes uz uplne bezcenny) nazor Jeniku :).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ted jsi mi to teda nandal :-) Jiny vyznam tvuj plytky prispevek nema :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od culka »

Syrovozrout píše: Chce to jít ve výpočtech ještě konkrétněji a zeptat se JAKOU PLOCHU tak kupříkladu za rok zkonzumujete.
(Těžko říci, která plodina má nejlepší poměr mezi plochou a vydatností kalorií, každopádně sama nezajistí pestrost...)
Zaujimavy pohlad. Pocas dlhych zimnych vecerov som citala knihu od ... Hm, musim pohladat, ale bola to sebestacna pani volakde z Oregonu. Zameriavala sa na 4 plodiny (kukurica, zemiaky, fazula a tekvice) a kacacie vajcia. Podu zvycajne rentovali, lebo tak ako indiani, ked sa vycerpala, bolo sa treba pohnut dalej.
Mne je uz davno jasne, ze salatove listy a spenat ma nevytrhnu. Tuto hore je este problem, ci mi to stihne vobec dozriet. Aj dnes snezi a ja mam uz zopar rajcinovych plant vonku. Pod dvojitou ochranou, plastova flasa a cele zakryte foliou. V nedelu rano bolo -2 a este zili.
Walker pisal, ze mrkva ma byt aspon 5 mesiacov v zemi, aby dozrela. No good luck with that. Minuly rok som ju velmi urychlene vytahovala v polovici septembra.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od culka »

Uz som si myslela, ze tu knihu nenajdem
http://www.potravinovezahrady.cz/nezdol ... ch-casech/
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od rudo »

kukurica zemiaky, to si uz radsej nasypem do mise 1kg krystaloveho cukru ako Harley, mam to aspon bez tych toxinov a GMO
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Demagogie, co? 250g cukru bude jiste vetsi svinstvo, nez stejne mnozstvi brambor...

Culka: a vo tom to je, sobestacnost NENI vychodislo. Je to dobra zkusenost. Z mnoha duvodu. A jak se na "sobestacnost" kouka synek?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od melikana »

Většinu času v minulém roce jsem strávil s přáteli v Jižní Americe. Jí se jedno jídlo - juka a občas ovoce. Nic se nesměňuje, nic se nekupuje - neznají peníze. Misky se dělají z hlíny a popela, oblečení z bavlny, příbytky z rostlinného materiálu. Nebudu ti zde popisovat jejich vidění Světa, tebe se teď míjí, takže by to nemělo smysl. Co mě osobně zde limituje od soběstačnosti?
Placení daně z nemovitosti, zdravotní pojištění, platba za studnu a oblečení. To je vše.
Co se týká hypnózy, tak ano, tvůj stav mysli je téměř totožný s hypnózou, koupíš každou myšlenku co přiletí a šup hned jdu za ní bojovat, vždyť to jsem přece Já, to jsou moje myšlenky.
Nebo to je snad jinak? Třeba je to tak, že myšlenka sama o sobě neodpoví jako Janek zde na fóru? Tak kdo teda? Snad tělo? Odpovídá tady na fóru tvoje tělo? A co v těle? Tvůj mozek? Tvůj mozek umí sám o sobě zde reagovat? Zkus se ho zeptat ! Tak kdo sem vlastně píše? Že by to bylo něco smyšleného ? Překonej tu lenost a strach a zkus sem napsat, kdo vlastně píše. Kdo má na všechno opačnou odpověď, jistě to víš, vždyť o to tak pečuješ, seš s tím 24. hodin denně. To je ode mě vše, teď jsi v mrtvé části vesmíru, v promarněném nežitém čase, který se v podstatě neděje. Pokud uzrál čas, tak tě moje slova osloví, pokud né, tak je prostě přejdi bez povšimnutí a dělej dál co děláš, ale své podstatě, pravdě, se stejně nevyhneš.
S Láskou Ahoj.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

1. Myslim si, ze jsem netvrdil NIC, v cem bychom byli v nejakem zasadnim rozporu, psal jsem o Evrope, je tak? Pokud vnimas, ze jsme v zasadnim rozporu, uved prosim KONKRETNE v cem?

Uvedom si, ze jsi byl nejspise ve spolecenstvi lidi, kde pravdepodobne jedni delaji misky a druzi treba stavby atp... Anebo jsi byl mezi jednou rodinou 4 lidi kde si dlaji uplne vsechno? A to je o cem jsem mluvil, ze osamostatnit se muze spise skupina nez jednotlivec sam o sobe a ze jednotlivec nikdy v Evrope nemuze se osamostatnit uplne (jiste, vyjimky existuji, ale takovy clovek je pak v TV relaci prezentovan jako podivin a kverulant a kdovico) - ja to NEHODNOTIM, jen konstatuji!

2. Dan z nemovitosti? Uklidnim te, dan z trvaleho travnho porostu neboli louky je tak "vysoka", ze na ni ma i bezdomovec a k nastinenemu stylu zivota te nikterak nezatizi... Obleceni? Myslim ze jsem naznacil vyse, to neni limitujici take kdyz vis kde a jak. Zdravotni pojisteni? Ano, 1300,- to je jediny skutecny limit nicnedelani. Platba za studnu? Kup si pozemek se starsi studnou pred 1955 :-) nevsiml jsem si ze bych nekde neco musel platit za starou studnu, stejne tak povrchovou vodu muzes brat i bez povoleni, zakotnna citace: Povolení k odběru povrchové vody není třeba, pokud fyzická osoba k odběru pro vlastní potřebu nevyužívá zvláštního technického zařízení, pro jehož provoz je třeba dodávat elektrickou, mechanickou nebo jinou energii. Zdroj: http://www.tzb-info.cz/4574-od-1-1-2008 ... usteni-vod

3. Proc? Protoze nemas argument na muj nazor, ktery jsem vyslovil (a nikomu ho necpu, jen o nem chci diskutovat), utok ad hominem? Je to nutny? Boj me nezajima, nejsem lobista ani politik.

K poslednimu odstavci nic moc nemam, filozofovat (neboli diskutovat) po pismenkach podle me seriozne a pritom na urovni o tom moc NEJDE, to je zjevne otazka viry, znalosti a zkusenosti a to je podle me privatni vec kazdeho, jak se s tim popere (zda je clovek racionalni, materialni, verici v Boha ci jine vesmirne sily), howgh.

Vsimni si, ze ja neskatulkuji a nehodnotim, na rozdil od tebe (dal jsi mne do mrtve casti vesmiru :-) a jinych zde, ja se snazim diskutovat a dovedet se nazory druhych, nasledne zhodnotit argumenty a udelat si nazor. Bohuzel, slovy prof. Koukolika: Casto povazujeme radikalnejsi zmenu nazoru za charakterovou slabost, i kdyz nove informace jsou overene a puvodni presveceni/viru vyvraceji


Ps: ze existuje neco jako davova psychoza je mi znamo, clovek uplne zblbne ve spolecnosti jinych, je ovlivnovan prostredim. A ze bys me zmanipuloval ty sam, bez toho prostredi a bez hypnozy, ke zmene nazoru bez argumentu a snadno, to si nemyslim :-) s argumenty logickymi - ano, jsem clovek racionalni a neverim kazdemu blabolu. Klidne tak muzes byt klinicky psycholog (ostatne jeden nedavno popisoval svuj prechod na Pranu) a muzes mit zkusenost, ze to jde snadno u 80% lidi, to ale neznamena, ze u Franty a u Honzy a u me uspejes, tomu ja rikam dil..... ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Zdravotni pojisteni? Ano, 1300,- to je jediny skutecny limit nicnedelani.
Co to porad meles o 1.300,- ? To mate takto u ovci ? Socku si platit nemusis ? To slysim prvne.
Dej navod jak si to udelam taky (s kovo OSVC) , dik.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ne nemusis, pokud se neco nezmenilo. Ze neco slysis prvne neznamena, ze si to nemuzes zjistit! Ostatne v tomto vlakne anebo ve lakne co jsem ti poslal do SZ to psal jiny clen... Jako OSVC musis aky platit dane, uvedene se pravdepodobne tyka lidi "mimo system", tedy nepodnikatelu bez zdanitelnych prijmu, promin, presne formulace nabudu hledat, najdes je v prislusnych zakonech...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

No ja je hlavne nemusim hledat, platim si minimum (protoze si minimum uz dneska vydelavam jako OSVC, nikoho nevysavam, to sou veci, vid ?) a dela to 3.636,- mesicne bez dobrovolne ucasti na nemocenskych davkach (pri valeni se doma na neschopence dostanu 1 kulovy / 1 den).
Googlit za Tebe nebudu.

Jen ze tu porad po nekom povykujes o zdrojich tak si dohledej prehledy OSVC za rok 2014 (VZP i OSSZ) a tam se v Pouceni dozvis tuto minimalni sumu.
Ze to tu jedna pani povidala je mi celkem k h...u. Ale je to hlavne jedno, out off system nejsem a zatim se nechystam.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ty si ale pletes PODNIKATELE (osvc) vs. NA SYSTEMU NEZAVISLEHO (tj. dobrovolne nepracujiciho... OBZP _ osoba bez zdanitelných příjmů - v r. 2010 to bylo pro tvou informaci na povinne zdravko cca = 1080,- (2013 to je uz pres 1300,-) a na NEpovinne duchodove v 2010 bylo cca 1600 Kč).

Nemyslim si, ze by melikana chtel byt osvc, kdyz chce byt podle vseho OBZP... Uz si rozumime?!? Opravdu musim hledat presne cisla?

---

Ty nejspise beres nejake davky, jak jsi uvedl (castecny duchod, zrejme po nemoci z chemo?) takze na systemu jsi zavisly vice, nez vetsina zde diskutujicich... Pokud ty 3000,- nevydelas, tak se nech zamestnat, rekvalifikuj se, vydelej, nepracuj, moznosti je mnoho...

Opakuji, soucasna doba poskytujici velke svobody a vyhody bude odchazet... Ja to nehodnotim, jen vim ze bylo hur a tusim, ze bude hur, ale to snad tusis i ty...

A mimochodem, existovala dobra finta, kdy si budouci matka drive klidne bez prijmu, mohla zaplatit na par mesicu pojisteni v jednotkach stokorun a nasledne v materske brat maximalni plneni, nevim jestli 12000 nebo 18000 abych nekecal, proste celkem VELMI vyhodne, stacilo jen vedet, jak na to a mohl kazdy, kdo umel planovat par jednotek mesicu dopredu.

Dalsi figle, jak brat prispevek na kojeni apod. znaji predevsim opalene spoluobcanky s velkou hubou ... a dalsi a dalsi, nase zakony jsou uz tak nabubrele, ze bys koukal, vis ze pestouni maji snad az pres 20000,- prispevek na 1 dite, apod.?

Ps: Clovek vzdelany jako ty, umi kdyz chce, vyhledat a zpracovat informace, a take neprezentuje domnenky jako fakta...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Syrovozrout »

"Jen" 1300
"to je jediny skutecny limit nicnedelani"
-Tady vůbec nejde o "nicnedělání" (To je možná Tvoje starost a proto je pak taková nerovnováha - Jedni se mají udřít k smrti, zatímco druzí chtějí "komfort" a jsou ochotni pro něj i dát zabíjet, případně vyhladit druhy živočichů a rostlin, zdevelopřit prostředí k nepoznání, zamořit na věky, diktovat druhým a podobně, doplňte si dle vlastních preferencí.) a to každý měsíc pravidelně a donekonečna (Kolik to dělá za rok a za život,hm? A z toho se nedobrovolně dotují pokusy na "porouchaných kusech" na kterých se přiživuje mordovací - pardon - systém "zdravotnictví", který má na svém kontě nespočet zabitých přes celou historii "oboru"...Statisticky umírali a umírají lidé na metody více než na nemoce samotné...) ? Asi si nedovedeš připustit, že pro mnoho lidí to je problém získávat pravidelně nad takovou výši PŘEBYTEČNÉ prostředky.

Klidně dej pár tipů dokazujících snadnost takového zisku pro osoby bez zdanitelných příjmů (jistě nejen těm by se hodily...).
Ale reálných a konkrétních. Stejně jsou to jen mediální obrázky a slova ABY TO VYPADALO jako že to "jen tak jde" - aby byl uchráněn status quo a klamavý mýtus o možnostech v tomto Systému. (Nejnespravedlivější jaký ještě jde prakticky udržet.) Ten to je.)
PS.: To považuješ za "nezávislost", když po Tobě pořád něco chtěj (defakto nějací cizáci lapkové a zakázali a odebrali prostředky a možnosti se jim bránit)?
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř kvě 07, 2014 1:08, celkem upraveno 5 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ty ses fatalista moralista pesimista ...? Takze uz i 1300 je ti moc?! Ja psal o ferovem postupu, neferovych jinych za 0,- je mnoho a publikovat je nebudu.

tohle uz jsme spolu resili, nikdo te tady v CR a EU nedrzi, prodej statky a vem zenu a jedte do bananistanu, kde se "neplati"... Sice te tam kdejaka chunta muze skoro beztrestne zabit, kdejaky pobuda okrast a zmrzacit a kdokoliv znasilni tvou zenu take beztrestne, ale zato budes mit nulove zivotni naklady a skoro zadne povinnosti (jakkoliv v CR mas pouze tech 1300,-), pri blbem slepaku to bude zrejme tvoje posledni operace (jen v pripade, ze budes mit nejake prostredky - anebo to muzes rozehnat cajema:-) a do te doby, nez te rozboli zub nebo ten slepak (nebo treba zauzlovane strevo - v CR banalni operace!) budes mit uplne jine starosti, nez od PC (a pisu z mobilniho device ze Zahradky a vystacim si teoreticky BEZ centralni elektriny ale to uz jsem uvadel :-) elektriny a centralniho vytapeni psat na forum sve nazory dane zrejme zivotem predchozim a zkusenostmi z minulosti?

Chces priklady? Vazne? Najdi si prispevky od sahaw. V tomto vlakne a na jinych forech :-) nebo ti je mam nalinkovat a vyhledat? Za _sebe_ dodavam: je to zkusenost, test, nikoliv vychodisko, ja jsem uz jinde. S ohledem na to, ze ty tu zkusenost NEMAS, tak budiz ti texto text inspiraci.

Zatim ti nic neodebrali, to teprve prijde a uz potreti pisu, ze ty budes jejich prostredek, jak to udelaji... Podobne jako opaleni vousati muslimove poslouzili jinemu rezimu, tak ty uz pracujes pro ne, o kterych mluvis... Mozna to nevis, ale motorem ke zmene kam oni chteji, je vyvolani nespokojenosti, zlosti a dalsich pudu...
Naposledy upravil(a) Janek dne úte kvě 06, 2014 23:51, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Syrovozrout »

Janek píše:Ty ses fatalista? Takze uz i 1300 je ti moc?! Ja psal o ferovem postupu, neferovych jinych za 0,- je mnoho a publikovat je nebudu.

Hele tohle uz jsme resili, nikdo te tady v CR a EU nedrzi, prodej statky a vem zenu a jedte do bananistanu, kde se "neplati"... Sice te tam kdejaka chunta muze skoro beztrestne zabit, kdejaky pobuda okrast a zmrzacit a kdokoliv znasilni tvou zenu take beztrestne, ale zato budes mit nulove zivotni naklady, pri blbem slepaku to bude zrejme tvoje posledni operace (jen v pripade, ze budes mit nejake prostredky) a do te doby, nez te rozboli zub nebo ten slepak budes mit uplne jine starosti, nez tady od PC psat na forum sve nazory dane zrejme zivotem v socializmu:-))) myslim ze i tento odstavec VELMI patri k Topicu...

Chces priklady? Vazne? Najdi si prispevky od sahaw. V tomto vlakne a na jinych forech :-) nebo ti je mam nalinkovat a vyhledat? Za _sebe_ dodavam: je to zkusenost, test, nikoliv vychodisko, ja jsem uz jinde. S ohledem na to, ze ty tu zkusenost NEMAS, tak budiz ti texto text inspiraci.

Ps: ja pisu z mobilniho device ze Zahradky :-)
Už i 1 koruna je moc. A to principielně, že tě mají čím nuceně držet na špagátě - používat JEJICH pravidla a prostředky ovládaný jimi (chtějí po tobě peníze, ale peníze, které ty nevyrábíš).
Ale...Koneckonců jak jsi vždy propagoval - Je to přeci "přirozený chod", nic záměrného, nic umělého, jen nevyhnutelný "vývoj".
A pokrok...
(Předpokládám, že souhlasíš se rčením, že tahounem pokroku je lenost?
Jen jsi zapoměl čí že to lenost... Lenost lidí "komfortních" s přístupem podobným Tvému...k němu jistě nevedla, protože sami ze své lenosti nic vynalézat nemuseli, nepřišli s postupy jinými než jen jak oblbovat druhé, ani jak si ulehčit namáhavou dřinu a podobně je motivovat nemuselo, protože to za ně vždy dělali ti druzí a od těch si to objednali ukrást či ukradli přeneseně pomocí peněz - od těch které odsuzuješ jako ty "hloupější" a už se neptáš kdo a jak je takové systematicky pěstuje. Že si za to nemůžou až tak docela.)
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř kvě 07, 2014 3:04, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Takze myly SYROVOzroute, JAKE navrhujes reseni?

Zrusit povinne zdravotni pojisteni za t.c.: 1380,- a kdo pojisten nebude a onemcni, toho nechas CHCIPNOUT??!!
Ó jak humanní!
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Syrovozrout »

Janek píše:Takze myly SYROVOzroute, JAKE navrhujes reseni?

Zrusit povinne zdravotni pojisteni za t.c.: 1380,- a kdo pojisten nebude a onemcni, toho nechas CHCIPNOUT??!!
Ó jak humanní!
Vidíš - v tom jsi skvělý - přehazovat práci na jiné a/nebo si přivlastňovat zásluhy :D Velice typické "JAKE navrhujes reseni?" - To si vymysli sám! Nehnu pro Tebe a podobné ani prstem ani hlavu si lámat nebudu. Doufám, že to zavčas pochopí i podobní ostatní a nebudou VÁM pomáhat k pokroku na úkor všeho.

Jo a o lidskosti určitě nepiš zrovna v souvislosti s mordovacím průmyslem. (Né ani "lidsky" laděné povahy už na takové podstrčené falešné nudli neutáhneš...jako je "vy nám dejte všechno a my vám vrátíme nepatrný zlomek formou toho mordovacího průmyslu - jen pro váš pocit, že za svou trapnou servilitu a otroctví něco dostáváte...co se o vás "postará"...Ano o porouchané kusy se pěkně postará...,)..svým způsobem ,)...exitem nebo trvalými následky jejich odborných metod. Ostudný cynismus tohoto Systému.)
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř kvě 07, 2014 0:26, celkem upraveno 3 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Necituj prispevky, za to je na normlnim foru BAN:-)

Ja zadne reseni nevidim, staty bez povinneho zdravotniho pojisteni toto povinne pojisteni zavadeji!

Laskavy ctenar si jiste vsimne, ze vy "anarchisti" nikdy nemate reseni, ale jen hloupe a nedomyslene napady :-(
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Syrovozrout »

Janek píše:Necituj prispevky, za to je na normlnim foru BAN:-)

Ja zadne reseni nevidim, staty bez povinneho zdravotniho pojisteni toto povinne pojisteni zavadeji!

Laskavy ctenar si jiste vsimne, ze vy "anarchisti" nikdy nemate reseni, ale jen hloupe a nedomyslene napady :-(
Nehraj si na někoho komu na něčem záleží prosim Tě... (Tedy na něčem jiném než jen vlastní pohodlnosti a pochybného vyzvídání za neznámým účelem - patrně jak zas něco zneužít.)
Takže už zbývá jen dodat řečnickou otázku: Co se staráš! (Snaha jitřit dojmy pro lepší zábavu? Ač to jako emoce vypadá, tak to žádné nepatřičné neprovázejí, jsou to konstatování.) Znám tyhle "teflonové" provokatéry, kteří nemají zájem nic řešit doopravdy ani nepotřebují ničemu a nikomu porozumět - jejich mise je daná. A jakékoli snažení je předem marné s nimi.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř kvě 07, 2014 0:23, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Takze Syrovozrout a Cepheus a melikana maji zasadni problem: Povinne zdravotni pojisteni 1380,- Kc...

Pritom jsou to kosmopolite, vzdelani a zkuseni, ale vystehovat se jinam, kde povinne zdravotne pojisteni byt nemuseji, neumeji anebo ani nechteji?

A soucasne neumeji ci nechteji najit reseni, jak zakon obejit? Pritom ho casto obchazeji a sosaji z davek, rent a kdoviceho a primodstrizeni od systemu by mnohdy neprezili...

Ach ano, rozumim, tahle vec vam pratele komplikuje (jinak velmi pohodlny) zivot v Evrope, v CR... V dalsich 95% planety Zeme se zije nepomerne hure, to hadam vite... Lidi lidi, jestli Vas trapi takovehle prkotiny, tak... Co tady na foru hledate? Ventilovat frustraci vztek ci beznadej? Reseni? Zabavu? Pratele? Potlach?

A co se starám? Soc.engineering, zajímá mne, co lidi trápí :-) koukam jak se vyvijite, dostanete pozitivni info a stejne je to na hov... A jste stale napruzeny... A nikdy jsem nerekl, ze se kdokoliv ma udrit k smrti, naopak! Jen hlupak se udre k smrti a na smrtelne posteli breci: http://www.blisty.cz/art/62174.html
---
Ad Pov.ZP:
OBZP je povinna platit sama měsíčně pojistné ve výši vypočtené jako 13,5 % z minimálního vyměřovacího základu, kterým je minimální mzda platná v měsíci, za který se pojistné platí.
Tedy 8500*0,135=1147 Kč jenom?

----
Update: je to tak 1147 pouze!!! http://www.zpmvcr.cz/platci/aktuality/z ... avotni-p2/

CIMZTO SE OMLOUVAM za dezinformaci 1300,- Kc, tak snad budete nadseni panove Cepheus a syrovka a melikana:-)

Zde z pred 2 lety rozpocet z tohoto vlakna: viewtopic.php?p=147879#p147879 obavam se ale, ze na tohle cepheus ani syr.. nema, vekem ani pohodlnosti, ja uz to mam za sebou, howgh.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Ty nejspise beres nejake davky, jak jsi uvedl (castecny duchod, zrejme po nemoci z chemo?) takze na systemu jsi zavisly vice, nez vetsina zde diskutujicich...
Praveze opak je pravdou, neberu, ukaz mi kde jsem neco takovyho napsal, pak se mozna nebudem mit o cem bavit dal.
Komplet vsecko kdyz jsem marodil jsem tahl ze svyho (z nasetrenyho a doted tahnu kdyz mam vypadek v prijmech), vic Te nemusi zajimat.
Tady v absurdistanu Ti kazdej s..e na to ze na nikom nevisis, Ty jeden nadutej buliku. Howgh:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř kvě 07, 2014 12:48, celkem upraveno 1 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ty jsi nepsal, ze mas castecny invldni duchod? To neni davka?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Kde ?? Najdi mi to, hned, bud tak dobrej.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Co mi rozkazujes? :-) Ty uz nevis - co a kde pises? Tak jsi nebo nejsi castecny duchodce? !!! :-D

Jak to souvisi s vlaknem? Co takhle reagovat na dalsi nastolena temata? Nemam zajem se babrat v tom kdo bere ci nebere davky a inv. duchody... To je vec kazdeho a nehodlam te za to kritizovat, byt bys sis zhuntoval telo vlastni vinou, nebudu nikoho kritizovat, akorat mi prijde divny, abys v tomto stavu, vydrzovan z dani pracujicich, kritizoval, jak je vsechno spatne tady v tehle republice, jenom proto, ze si ani nedovedes predstavit, jak bys na tom byl v 95% zbytku sveta - podstatne hure :-)

A pritom tady casto kritizujes lidicky ty, co breci... Viz vlakno pust a jak ses tam vyjadroval o vylecenych alkoholicich, no nevim?

Tady probirame NIZKOROZPOCTOVE ZITI a v minulem odkazu jsem ti zdokumentoval, ze to jde, kdyz se chce. Jde to dokonce skoro i za cistou NULU ato i s internetem a elektrikou. Tolik k topicu a jestli nic nemas k tematu, tak mi to napis SZ.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Vis co, bez si delat ten svuj nemocnej inzenyring nekam jinam, bud tak hodnej, mas zachvat kazdyho presvedcit ze se ma Svet tocit kolem Tebe ?
Si dej studenou sprchu, treba to prejde, co vis.
Narkl si tu tri lidi (nejmin) ze sou pijavice na davkach a obchazeji danove urady, tak to bud dokaz nebo zmlkni. To jsou uz celkem vazny obvineni, co myslis ? Brzdil bych, brzdil a to fest, vsim co mas :wink: .

Pro hluche, slepe nadute zbrkle osly opakuju jeste jednou za sebe : NEBERU ZADNE DAVKY, NEJSEM NA NIKOM ZAVISLY.
Platim 3.636,- mesicne na jine potrebne lidi.

P.S. Myslim, ze jsem Ti uz jednou napsal, ze nemam zajem aby jsi mi se SZ nelezl do obyvaku (privatu), respektuj prosim me soukromi a neposilej mi dal nevyzadanou postu, dekuji Ti.
Howgh.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Nejsem si vedom, ze bych nekoho obvinil, mozna uz pro rudo v oku spatne ctes. Takze ten castecny inv.duchod uz neberes?!!

Pro srovnani: Clovek s prumernym platem odvadi do systemu cca 13000,- mesicne.

Ad posledni veta o naruseni soukromi poslanim soukrome zpravy: Pokud je tvym cilem nikoliv diskutovat, ale prezentovat sve ego v diskusi a to i OT (obtezuje ostatni), tak to lecos vysvetluje... A uz radsi nemysli, nebot na 2 soukrome zpravy jsi mi ani neodpovedel, vlastne bys musel uznat svuj omyl :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Takze Syrovozrout a Cepheus a melikana maji zasadni problem: Povinne zdravotni pojisteni 1380,- Kc...

Pritom jsou to kosmopolite, vzdelani a zkuseni, ale vystehovat se jinam, kde povinne zdravotne pojisteni byt nemuseji, neumeji anebo ani nechteji?

A soucasne neumeji ci nechteji najit reseni, jak zakon obejit? Pritom ho casto obchazeji a sosaji z davek, rent a kdoviceho a primodstrizeni od systemu by mnohdy neprezili...
Janku, znovu opakuju vaz slova, uz me prestavas bavit, dotedka slo o h...o, toto jsou uz realny vazny obvineni.
Jestli tam souvislost nevidis, mozna nekdo jiny bude, jeste jednou, VAZ SLOVA ! (rudy oci jeste nemam, klid).
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř kvě 07, 2014 13:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Takze ten castecny inv.duchod uz neberes?!!
Jsi normalni ??
Pro pomaleji myslici jeste jednou : Nikdy jsem INVALIDNI DUCHOD (zadne kategorie) nepobiral.
To je vse.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

- v prvni vete rikam, ze mrzka castka 1147, jedina, kterou musis v CR platit (ale lze se tomu vyhnout), Vas tri lidi trapi - limituje a snad i sikanuje pro zivot c CR?! Vzdyt jste si na to stezovali kazdy jeden z jmenovanych si stezoval, ze se MUSI platit :$$$
- oni nejsou? Tak kdyz nekdo jezdi do ruznych svetadilu tak neni? On to slovo KOSMOPOLITNI nekoho urazilo?! OMFG
- neumeji najit reseni? Vzdyt jsem byl vyzvan, at reseni najdu za vas! Na to jsem sdelil, ze navod na obchazeni zakona psat nebudu. A soukrome zpravy nectes tak sorry, ty potrebujes jen pritakavace a ne diskutera..?

V souvislosti s tebou se tu nekolikrat invalidni duchod vyskytoval, kdyz jsi to zeditoval ti nepomuze, google cache...

Take jsi psal o sve manzelce, ze bere duchod 1. stupne? Nasledne jsi psal, ze ty jsi inv. duchod odmitnul. Take jsi psal a nasledne premazal spoustu jinych prispevku, jako svou diagnozu atp. Chces se v tom vrtat? Ono staci i tohle smazane
cepheus píše: 2011: Budu fandit i Tobě a komukoliv jinýmu, pokud se Vám nějak podaří s tím hnusným systémem na Kouli jakkoli vybabrat ...
huh...

Odvadis pozornost jak politik, me ale zajimaly uplne jine veci! Shrnute: co vede lidi k nespokojenosti... Jestli ta nespokojenost je dusledek anebo spise pricina, atp.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Ano, zena pobira 1. stupen v souladu se zakony tohoto absurdistanu s jeji (zel) dlouhodobou dg, ja jsem nikdy nic nepobiral.
Preju v teto souvislosti Tobe a Tvym blizkym pevne a trvale zdravi, jiste si je (Vy silni, svepravni, ne-blbeckove co v tom umite 100% chodit) nekde prilezitostne zakoupite :) .
Jinak klidne se vrtej, nemam co skryvat, a ano, mazal jsem PREDNE prispevky o pustu, to kvuli hovadum Tobe podobnym bez zkusenosti, co akorat jen ryli a stourali se v jinych lidech, tak jsem si vzal JEN zpet co bylo moje.
Pokud Te to bavi se na tom nekde v koute onanovat klidne si to vystourej z jake cache chces, se tomu muzu jen pousmat a politovat Te :wink: .
To je uz opravdu vsecko ode me, pokoj s Tebou, blaznivy clovece :br :) .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Mazal jsi predne tohle:
cepheus píše:moje žena má okolo 5tis/měs inv. 1. stupně
nekolikrat ji to valorizovali, původně to byl "částečný inv. důchod" a "startovala" někde na 3500,- korunách, ani ne na inkaso to stačilo, hanba k zblití .. na těch 5000 se "vyšplhala" za cca 11 (?) roků, síla, co ?
....
Jednou jsi nahoře jednou dole, smířit se s tímto sinusovkovým průběhem života je rozumnější, než se koukat, kdo kromě mě se má líp a jak a proč a co pro to udělal, nebo neudělal.
Čiže asi takto "Přispějte Abé na naši kapličku" - "Já už jsem přispěl dost" - hezkej film s Gabinem, znáš ?
Asi takovej mám teď pocit, NIKOMU NIC NEDLUŽÍM, ani kačku, a žádné nároky si nedělám, svůj inv. důchod jsem odmítnul, mám na dg Hodgkins lymfom nárok, vědělas to ?
Proč - to je moje věc, jsem blbej a příliš hrdej a těch důvodů je víc.
Když jsem mohl, sypal jsem, teď čerpám, nemám z toho výčitky, nula z nuly pošla.

Čiže nejsem to za co mě máš, že si zamnu spokojeně ručky každej měsíc nad almužnou ženy, inkaso platím okolo 5 tis. čiže si to můj laskavej lidumil stát zase veme zpět za předražený energie a vodu.
(hovno dají a za hovno si to vemou zpět)
Chci být zdravej a chci si umět vydělat a uživit svoji rodinu, a chci to umět sám, bez cizí pomoci a jeho podniku, kde jsem poslední vystresovaný kolečko u vozejku.
Proc pises, ze jsi odmitnul? Si chuj? Dale pises, ze TED pobiras, bud mas neco s hlavou nebo si proste nevidis na talir...

Ja nemam nic proti pobiracum dokud - pokud nezacnou brblat, pak se opravnene ptam, kde je ta mira a kde by chteli teda zit - bez vyjimky ani jeden frflal se nezmuze na odpoved ;-)

Ale zpet k tematu - Ty o nizkorozpoctovem ziti ve smyslu tohoto vlakna nevis asi moc nic, pokud si nezkusis spokojene zit s castkou 3000/os. nebo max. 4500 na 2 osoby - takze o cem tu diskutujem, ze se v CR neda zit, protoze 1100,- je neprekonatelnej problem co z uspor nedas?!

Pokud chces byt neco vic nez kolecko v soukoli, musis byt v necem nadprumerny (neco umet, co ma hodnotu), mit stesti, houzevnatost, vytrvalost. Muze kazdy, uspeje malokdo. Uspechem pro tebe bude naucit se byt pokojen s tim co mas a neresit co maji jini, tovarnici a spol. A neresit stale dokola matrix a spol. jako nekteri z kterych si delame srandu... Nebo nesouhlasis?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Jo, davaji zlomek toho co jsem dal ja dokud se jeste nejak darilo, a co jako ?
Odecti si z 5 zeninych tech 3,6 co mesicne posilam (netusim na co, komu, jednou rukou se tvari ze davaji, druhou rukou vetsi dil berou), porad rikam ze to je ostuda k zbliti, trvam si na tom a zopakuju to klidne nasemu ministrstvu asocialnich veci a prace, nebo jim to preposli, ja jim k tomu domejluju svuj nazor se souctem toho co jsme zaplatili kdyz jsme byli jeste zdravi, ale to oni dobre vedi ze zaznamu, ze mi dluzi a dluzit zustanou dokonce i kdyz jednou zavru oci :wink: .
Pro ty uplne nejpomalejsi rikam znovu a jasne - zena bere I.st. ja neberu nic, cize "cerpam(e)" ve finale nekde 1300,-, vis co je SJM (solecne jmeni manzelu treba nemovitosti) sdilime a utracime vse spolecne, po dohode, nic zasadniho nejde u nas bez vedomi druheho.
Ty jses fakt marod, nech se uz vysetrit :D.
To je uz ale opravdu vse, (preju pevne zdravi Tobe a tvym blizkym svepravnym ne-blbeckum, treba si najake zdravi prilezitostne nekde prikoupite) :-) :br ..
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř kvě 07, 2014 14:56, celkem upraveno 1 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Kazdy, KAZDY system ma rezii. Na co tech tvych (5000-3600)=1400,- davate? treba na to, ze muzes bezpecne doma sedet a nesejme te soused, protoze mas vic zrni ve sklepe nez on anebo ze bude chtit tvou urodu... Nebo muzes vyjit ven dal nez do sousedni vesnice ( coz jsi ve stredoveku tezko mohl bez rizika zabiti).

Prosimte bavime se jako dospeli anebo tyhle sve lehce infantilni otazky myslis opravdu vazne? Kolik ti je let, ze se neseberes a nejdes do sveta zkusit, zac je tam chleba? A ze ses nenaucil jazyky, nevybudoval socialni vazby, za to mohou komunisti? Me neurazis, spis bych te politoval nebo pomohl.

A ano, zdVi se tezce plati stejne tak, jako nova televize a pocitac, i o zdravi je nutno pecovat zvlast v pokrocilem veku, co si zvlaste dnesni seniori nejak neumeji pochopit...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

:? :| ... :wink: .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Takze jsem napsal asi blbost, vy nedavate ve vysledku nic, naopak ze systemu odcerpa base domacnost 1400,- mesicne :-) A proc jsi odmitl inv. duchod, pravdepodobne byl jen docasny, asi jen milionar, podnikatel ci blazen by odmitl dobrovolne zajimavou rentu :-)

Opet se od tebe nedovim nic, natoz tvuj nazor na to, zda bys byl spokojenejsi, kdybys necerpal nic a soucasne neplatil nic? A ucet za kazdeho policistu, hasice a zdravotnika. Urednika bys sis hradil solo :-)

"čiže si to můj laskavej lidumil stát zase veme zpět za předražený energie a vodu."
- ale prosimtebe, za vodu si vezmou soukrome spolecnosti, dva az deset haliru za litr podle lokality a stocneho nezabije ani bezdomovce (jakkoliv je to narust masivni oproti totalite) a jake dalsi energie ve vlakne NIZKOROZPOCTOVE ... mas na mysli? Zena chce pritapet na 27oC nebo jak? My praktici v zime bezne ani nezatopime a ta trocha elektriny lze suplementovat solarem. Takze se vymlouvas na sluzby, ktere odebirat NEMUSIS.

Kenedy pry rikal: neptej se co stat muze udelat pro tebe? Tebe do USA! Nekteri lide neumeji se svobodou nakladat...???
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od melikana »

Janku špatně si mě pochopil. Jsi Bůh, čistá Láska, jediné k čemu jsem se vyjádřil bylo k tomu, co nyní považuješ za sebe a to je smyšlené. Jestli chceš, napiš mi kdo jsi. Pak lze pokračovat dál.
Co se týče mé soběstačnosti, je to tak, že si platím od roku 2002 zdravotní jako OBZP, to je vše. Nic víc si nikdy platit nebudu a pracovat za mzdu, nebo někoho přečůrávat také ne. Podnikal jsem od revoluce do zmíněného roku 2002, konkrétně výroba zámkové dlažby. Vibrolis (presal) jsem koupil na úvěr a pak ještě druhý. Získání úvěru bylo téměř komické. Nikdo nic nevěděl, takže se slovy- tak mu to dáme? - mi to prostě půjčili. Prodával jsem 120 až 160 tisíc m2 dlažby, po roce 1989 byla cena přez 300,-Kč za metr, nyní se dá sehnat i za 160, takže si spočítejte, kolik mi teklo korunek. K tomu kupování pozemků, bonita orné půdy byla okolo 2,50 - 5,50 Kč/m2 tak jsem kupoval a dával žádosti o změnu územního plánu. Nejlevněji jsem následně pozemek prodal za 100,-Kč a nejdráže asi tak za 400,-. K tomu za mnou přišel kamarád, že nemá peníze, ale dobrej nápad. Takže jsem skupoval NZ (nedot.zásoby) relátek,jističů,pojistek, vše za korunové položky a jelikož většinu ZPA padlo, vše jsme prodávali s obrovským ziskem. Nebudu zde popisovat jak jsem žil a co jsem si vše kupoval, ale ta nesmyslnost mého počínání, která na mě padla byla obrovská. Díky tomu jsem se zastavil a je mi jasné, že jsem si to musel prožít. Peníze sami o sobě nejsou ani dobré, ani špatné, jelikož se nepotřebuji ničím rozptylovat ( to co to chtělo umřelo) peníze nepotřebuji a to žádné. Ještě se potřebuji vyvázat z pár závazků ( dvě nemovitosti a pět pozemků) a přestanu hradit zdravotní pojištění. Není to můj zákon, takže mě nezajímá. Doktora nikdy nenavštívím a žádnou nehodu již mít nebudu. Mějte se všicni hezky, odjíždím zítra k rovníku, vracím se v červenci, tak se tu nesežerte a mějte se rádi, vždyť jste jedno.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ja to myslim si ze pochopil dobre. Tj. zijes nejspis v komunite (sekte) a to je to co jsem myslel, nejde tam o individualni sobestacnost, predstavuju si to tak, ze kazdy neco urciteho dela, takovy maly stat ve state... Radeji nechci vedet, jak jsi s hmotou nalozil a zda jsi ji dal bossovi, zajimalo by me mozna, proc sis proste nevyhradil rezervu na duchod a na tom poli sis nepostavil mobilhouse nebo neco tak. ZP OBZP na cely zivot bys zaplatil z jedineho mesicniho prijmu a tedy co te pohltilo a proc, je otazka... Co je to za komunitu nam asi nereknes, ale vyse dotazovane je mylim relevantni.

"Penize nepotrebuji a to zadne", tak to ja zatim rici neumim, neb takovou sektu, co se o mne postara nemam a mozna az budu na prane, ale mam takove tucha, ze jak se tohle zacne vice rozmahat, zacne se to i potirat... Takze je mozna rozumne zamirit nekde mimo EU :-) ale z formulace "zadnou nehodu jiz mit nebudu" by nekdo mohl vyvodit plan na hromadnou sepuku nebo tak neco :-) ohybat realitu je jedna vec, 100% jistotu ani Buh neda, nebo ano? A muzes s nim mluvit, dava odpovedi na vsetecne otazky?

Nevěří na homeopatii ani astrologii, avšak věří, že Ježíš byl syn Boží, věří, že vstal z mrtvých, Svět vznikl Božím zázrakem a další věci. Zajímavý člověk, ten pan Grygar. by me zajimalo, zda rodice ho vedli ke krestanstvi, vi nekdo? Pripominam ze dal vloni bludny balvan za pranickou vyzivu :-)

---
Cepheusi, viewtopic.php?t=3727#p182686 co to predvadis v tom vlaknu?!! Ty rad delas lidem, co sam nemas rad? Tamtim videem jsi pobavil, odkazujes na prvni jeho tri minuty, kde chlapik rika to, co jsem psal v prispevku #342, neboli radu, at se naucis byt spokojen s tim, co mas :-) tak bych ocekaval, ze jsi to zvlal a ne ze stale brecis...

Peace
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od cepheus »

Tak .. uklidil jsem kulnu, nadelal trochu drivi, opravil starter a uklidil na dvorku ho..a po psovi, prislo mi to uzitecnejsi nez tu prehazovat ty Tvoje :-).
Nerozlustis vyznam tecky ani kdyz Ti ji zvetsim na size=200 ? Proste tecka :wink: .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: nízkorozpočtové žití

Příspěvek od Janek »

Ty musis mit posledni slovo, i kdyz nemas co rict.
Ja rikam, ze vycet tvych prolemu a hmotnych statku v tomto vlaknu zda se byti zabavnym, tak zkus vychovat aspon toho psa :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět