Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dvdmchl

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dvdmchl »

pro dítě je lepší být bez táty než ve špatném vztahu
Já byl i bez táty i ve špatnám vztahu a z vlastní zkušenosti říkám: "Obojí je úplně stejně nahovno.".

Ty kecy o tom jak je pro dítě lepší bejt bez táty musí pocházet od nějaký děsně ublížený tlustý psycholožky co nenávidí celej svět.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od veri »

Spíš bych řekla, že je to případ od případu, já jsem za to, že mamka odešla od taťky spolu se mnou vděčná, jinak by tu už nebyla..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:Já byl i bez táty i ve špatnám vztahu a z vlastní zkušenosti říkám: "Obojí je úplně stejně nahovno.".

Ty kecy o tom jak je pro dítě lepší bejt bez táty musí pocházet od nějaký děsně ublížený tlustý psycholožky co nenávidí celej svět.
Je dost velká pravděpodobnost, že po rozchodu si najde nového partnera se kterým bude ten vztah mnohem lepší. Pokud se po rozchodu situace nezlepší a např. nový partner je stejný, tak v tom případě nebyla chyba v tom původním partnerovi ale v tom jedinci. dvdmchl už tedy chápu proč odmítáš do budoucna uvažovat o nějakém vztahu, potkala Tě zrovna ta špatná varianta která se na Tobě podepsala, tak jsi proti tomu zaujatý.
dvdmchl

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dvdmchl »

Jo jasně, když je otec extrémista a ubližuje pak není moc jinejch cest.

Ale my spíš vadí jak se o rozchodu lidé baví jako o úplně normálním řešení, přijde mi že se vůbec nebere v potaz, že rozchod je až to úplně nejkrajnější řešení.

Kdybych to přirovnal k úrazu. Tak třeba někdo přijde k doktorovi s pořezanou rukou a ten mu řekne: "Ještě nevím jak to léčit, ale nebojte vždycky vám můžu ruku uříznout.".

Jasně že někdy je třeba řezat, ale myslím, že se řeže většinou zbytečně. Možná proto že řezání je pohodlnější.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:...Ale my spíš vadí jak se o rozchodu lidé baví jako o úplně normálním řešení, přijde mi že se vůbec nebere v potaz, že rozchod je až to úplně nejkrajnější řešení....
Ano souhlas, rozchod až úplně nejkrajnější řešení (možná jsem to ve svém příspěvku málo zdůrazňoval). Jen ho ne úplně odmítat kvůli dětem.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Moc Vám všem děkuju za rady, jste skvělí! No zase když to tak vezmu, jiný ženský mi ho můžou závidět, už alespoň pořád nezírá na televizi (i když s kecama a jen když jsem doma, jinak bedna běží v jednom kuse...) dcerce se věnuje po celou dobu co je doma (i když mám výhrady i proti tomu, páč jí učí kraviny a furt do ní něco hučí i když je zrovna zabraná a potřebuje přemýšlet) umeje nádobí když přetejká, nenutí mě abych mu vařila a nenadává, snese když je doma bordel, holt se někdy radši seberu a du ven než bych lítala s hadrem... No ale ten společnej cíl tady nějak neni... Takže nemam kam vzhlížet, za čím jít po společný cestě... Já toužim po rodovým statku, jíst vlastní s láskou vypěstovaný ovoce a zeleninu, mít kolem sebe prostor lásky, přírodu, klid... On se nechce šťourat v hlíně a nejšťastnější je když se může hrabat v motorce a jezdit... A byl by štěstím bez sebe, kdyby to bavilo i Anežku.. Představa dítěte smrdícího benzínem a zamatlanýho od oleje mě děsí!! Kusy plechu...
Přiznávam, jsem náročná, ale proč nechtít to nejlepší pro svoje dítě... Nechápu proč to tak nevidí taky.....
Vim, měla jsem to vidět dřív a nebyl by problém, ale teď nevim, snažim se před malou uklidňovat, usmívat se, ale stejně to cítí..
Včera když usla, měli jsme na sebe s manžou klidnej čas. Vůbec jsem nevěděla jak ho vyplnit. Ale vůbec. Jestli to neni známka začátku konce...
Já jsem tak ráda že se tu můžu vypsat, nemam si s kym promluvit, nikoho tu neznam natolik abych mu to vykládala a taky mi to moc nemluví, spíš píšu..
Teď mě napadá, tahle moje silnější sklíčenost začla teď o víkendu. Naše finanční situace je teď na bodu mrazu, hromada složenek z pár měsíců zpátky a není kam sáhnout pro jejich zaplacení.. No a on utratí vydělanou tisícovku za chlast na oslavu narozenin! Nejen že se bude otravovat tim svinstvem, ale ještě Anežka přijde o celý den s tátou. To mě dožralo, uznávam......
dvdmchl

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dvdmchl »

Člověče holka a kde ty to bydlíš, že tam jsi s děckem a nemáš žádnou blízkou kámošku?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Panda »

To je pravda, mámy normálně chodí s ratolestmi na hřiště kde s ostatními properou co se dá.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Bydlim normálně ve městě, ale neumim se jen tak dát s někym do řeči a jít s malou na hřiště a řešit tam s ostatníma matkama kde je zrovna akce na plíny nebo že už musí ke kadeřnici nechat si obarvit hlavu a u toho na papkej miláčku rohlíček se salámkem...
No to jsem radši s malou na zahradě.
Ona má stejně teď nějaký takový období, že nesnese aby se na ní jiný dítě byť jen dívalo, nedej bože sahalo...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Panda »

Možná by Ti pomohlo jen je poslouchat, nemusíš mluvit. Nestálo by to za pokus, dostat se takto více mezi lidi?
dvdmchl

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dvdmchl »

Tak napiš v jakém městě. Třeba se tu pak někdo přihlásí, že tam zná vegansko-pozitivní ženskou taky s děckem. :)
Malou ta potřeba izolace určitě brzo přejde.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Panda »

A izolace bez ostatních dětí může být pro malou naopak škodlivá. Měla by si navykat na ostatní.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Ták už to je - pendluju mezi Dvorem Králové a Českýma Budějcema (tam mam rodiče a tam i - pozór - celý 3 kámošky :D ) Ale tady ve Dvoře, já nevim, tady jsou všichni co znam strašný konzumenti... Když jsem se jeden čas snažila a bavila se s nima, většinou se stejně koukalo na telku, tak mě to mrsklo strašně zpátky směrem dolu, byla ze mě skoro zas ta ovce co ochotně přijímá reklamu na všechno a začla jsem i jíst zas vařený.
Takže tohle už ne.
A jenom poslouchat, tak to ve mně vře, já ty jejich kydy už nemůžu ani slyšet. A vidět jak věčně okřikujou děti, cpou je sajrajtama.....
Malá tady bejvá se stejně starým bratránkem, ale i ten jí teď začal hrozně štvát, nesnese ho u sebe. Fakt nespokojenější je na zahrádce, chodí si, trhá maliny, jahody a rybíz, krmí mě, směje se, je pohodová...
No takže se asi rozjedu do ČB a budu přemýšlet a rozmýšlet... To mi připomíná, že v ČB jsem vždycky mnohem víc v pohodě, přijedu sem a bác, mý vysoký vibrace dovibrujou... Zajímavý...
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Pozóóór, mužskýho samotnýho od sebe napadlo že pojedem pro vodu do studánky!!! Že by se v něm něco hlo, když to tu kolektivně propíráme :)
To mi připomíná - co myslíte, když je ta studánka 500m od velkýho vysílače, je to pořád lepší než mrtvá balená? No budu doufat že jo :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od epony »

mončina: obe ste veľké kočky na fotke!! :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Díky :) Tuhle mám obzvlášť ráda, tak ať je i tu, tady to mam taky obzvlášť ráda :D
dvdmchl

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dvdmchl »

Tak lidi vitariánský hurá, každej se rozpomeňte koho znáte v Dvoře Královém.
Voda bude v pohodě, neboj. :)
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Díky dívídí :D
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Sitar »

Monci, vyprdni se na mobily, mikrovlnky a vysílače, tyhle věci nemají šanci nám otrávit život. Otravujeme si ho jenom sami.

Furt si říkám, jestli by bylo ideální mít ideálního partnera a furt nevím.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Sweetie »

Monci,
jsem srdcem jihocech, vyrostla jsem v ceskym krumlove. cisi z tebe to sverazny jihocesstvi. jinej kraj jinej mrav, je tezky si zvykat na dvur. nevim, nekdy me vsichni chlapi lezou na nervy. (pardon) a nekdy jsou fajn. :) kdysi me obohatila knizka Muzi z Marsu, zeny z Venuse. chce to asi hodne tolerance a vedet ze chlapi opravdu premysleji rozdilne. z tvyho prvniho prispevku jsem si rikala ze to bude nahla kratka reakce jen z nepochopeni a ze to se da prejit. dalsi tvy prispevky uz se zdaji byt vaznejsi, ci dlouhodobejsiho razu. detatko by melo aspon ze zacatku vyrustat s obema. dite kdyz nema autoritu tatu, tak je pro nej muz pak nekdo neznamy a chova se neprirozene, protoze to nezna z domova, tot praxe.
domnivam se ze vsude je neco. kazdy jsme jiny, osobnost. pro tebe je to stizeny ze ted zijes v cizim meste. o to vic by ti mel vyjit manzel vstric. clovek si musi veci poskladat dohromady jako mozaiku, neni vsechno vina jen jednoho ci jedny veci. zkusila bych se podivat objektivneji co te stve, kolik veci dohromady. a dalsi vec co si uvedomuju, ze je to vetsinou ta zenska co to vsechno tahne.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mira »

Ať se polepší,nebo to mám blízko a přijedu
ho verbálně a v případě,že nebude naslouchat
i přátelsky polopaticky manuálně usměrnit. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mira »

Sám bych potřeboval "usměrnit".
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mira »

Sweetie píše:Monci,
jsem srdcem jihocech, vyrostla jsem v ceskym krumlove. cisi z tebe to sverazny jihocesstvi. jinej kraj jinej mrav, je tezky si zvykat na dvur. nevim, nekdy me vsichni chlapi lezou na nervy. (pardon) a nekdy jsou fajn. :) kdysi me obohatila knizka Muzi z Marsu, zeny z Venuse. chce to asi hodne tolerance a vedet ze chlapi opravdu premysleji rozdilne. z tvyho prvniho prispevku jsem si rikala ze to bude nahla kratka reakce jen z nepochopeni a ze to se da prejit. dalsi tvy prispevky uz se zdaji byt vaznejsi, ci dlouhodobejsiho razu. detatko by melo aspon ze zacatku vyrustat s obema. dite kdyz nema autoritu tatu, tak je pro nej muz pak nekdo neznamy a chova se neprirozene, protoze to nezna z domova, tot praxe.
domnivam se ze vsude je neco. kazdy jsme jiny, osobnost. pro tebe je to stizeny ze ted zijes v cizim meste. o to vic by ti mel vyjit manzel vstric. clovek si musi veci poskladat dohromady jako mozaiku, neni vsechno vina jen jednoho ci jedny veci. zkusila bych se podivat objektivneji co te stve, kolik veci dohromady. a dalsi vec co si uvedomuju, ze je to vetsinou ta zenska co to vsechno tahne.
Také jsem vyrůstal bez otce
a je fakt,že se sám sebe někdy děsím
a moc přirozeně se na běžné poměry asi nechovám. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Sweetie určitě v tom mam svůj podíl, to vim! Nemůžu po něm chtít tady šlapej jak chci já a hotovo.. Ale očekávala bych, že když jde o malou, bude se víc snažit věci pochopit a ne slepě věřit společnosti, že kdyby něco tak strašně škodilo, tak už to všichni ví... To by se v tom nesměly točit takový prachy... Taky mi příde, že to všechno táhnu já.
No už jsem zklidněná, všem zúčastněným tímto děkuji :)
Voda ze studánky ňamka, jen ty klíšťata, jsem z nich uplně nepříčetná, si du jenom po cestičce, dávam fakt bacha abych se neotřela ani o trávu a stejně po mně mrchy lezou..
Aj Mira z Jilemnice :) To já mu teda pohrozim :D Né, musim se dycky usmát, když mi padne zrak na Tvojí fotku, máš tam peckovej kukuč, prostě Mira :wink:
Sitar, mít aspoň trochu ideálního partnera je určitě fajn, páč neni tolik práce s tim přesvědčovánim furt :) Ale vyprdnout se na ty vlny nemůžu, po delším hovoru mě dycky bolela hlava a zuby, takže vejmysl to neni, po půlhodině hovoru se mi doslova vnitřně vařila hlava.... Snad jsem za ty leta moc nezblbla :?
Dobrou noc všem >:-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Sitar »

Monci, spis jsem to myslel tak, aby ses kvuli tomu zbytecne nestresovala, ponevadz to muzes ovlivnit jen do ty miry, jak to budes pouzivat Ty. Samozřejmě, že to tkáň zahřívá, já jsem na to taky poměrně citlivý a už po minutě je mi to nepříjemný.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Monciina »

Však já vim jaks to myslel, vim že nemam bláznit, ale dycky mě naštve ta lidská zabedněnost a pohodlnost něco změnit nebo se nedej bože zamyslet :|
A nám citlivějším stejně nikdo nevěří, dycky mě maj za fanatickýho blba když říkam co mi to dělá... Stejně tak když cejtim plyn a dělam tu kvůli tomu haló, tak mi nikdo nevěří, no to je pak na sbalení baťůžku :evil:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dgm »

je to hnusne, tak si to radsi ani nectete
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=641483

ani vegetarian nema sanci se tomu masu vyhnout :(
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mira »

A těch much, co z toho vzejde.
Zákon do vlastních rukou a autora
do té hromady pěkně naložit.
Co se ti nezdá?
Jak sis ustlal, tak ležíš.
Obličejem dolů a zatížit.
Někdy a často bývám zlý.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Michal S. »

Časté přívalové deště mi poškodily sazenice divokých rajčat (kterážto snesou hodně) a slimáci sežrali cukety. Bude léto bez cuket :(
Zbyla jen červená lebeda a roketa :roll:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mirunnka »

Našim srnkám bohužel nakonec došlo, že zeleninová zahrádka je jedlá. Katastrofa naprostá. Zkouším strašáka v husarském kabátci.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Michal S. »

Na strašáka si zvyknou, spíš oplotit.
MiskaSiskaPampeliska
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 08, 2009 17:26
Bydliště: Brno, Hradec Králové, (Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od MiskaSiskaPampeliska »

dvdmchl: Nemyslím si, že je pro dítě lepší mít za každou cenu tátu. Lepší bez něj a mít maminku, která se mi věnuje. Než mít sice otce, ale ten maminku týrá, ona se s ním hádá a už nemá energii věnovat se mi. A navíc by byla ve stresu, tak by na mě štěkala. Zažila sem obojí stavy a sem ráda, že se mamka s otcem rozvedla. Nikdy mi nebyl otcem, tak proč se snažit zachranovat manželství jen kvůli dětem, když těm dětem to naopak škodí.
Ale samozřejmě je nejlepší mít maminku i tatínka. Taky vám připadá, že institut manželství je přežitek? Já nevím, ale, když se mají dva lidé rádi, nepotřebují mít papír, slovo je pro mě víc než podepsaná smlouva. A manželství v tom smyslu, jak ho chápe naše společnost, je podle mě špatné, protože lidé mají pocit otěží, nemají se rádi bezpodmínečně. Když se jeden z nich vyvíjí, druhý také, ale jiným směrem, mají si dát volnost a ne chtít po tom druhém, aby ztuhl na mrtvém bodě. Proto je tolik rozvodů.
dvdmchl

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dvdmchl »

No však jsme psal, že obojí je naprd.(puvodně jsem použil ostřejší slovo). Jak vztah se špatným otcem tak žít bez otce je špatně.

Rozezlilo mě jak často se matky rozhodnou odejít s dětma(čímž nesmývám vinu z otců). Ve většině případů k žádnému týrání nedochází. Většinou se jenom dva "dospěláci" neuměj dohodnout a řešej vztah sobecky.
MiskaSiskaPampeliska
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 08, 2009 17:26
Bydliště: Brno, Hradec Králové, (Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od MiskaSiskaPampeliska »

dvdmchl: ale s tím s Tebou právě nesouhlasím. Matka je pořád člověkem, který má právo na štastný život. A pokud si s tím mužem už nerozumí a ničí ji ty hádky?
Myslíš, že je sobecká, když odejde? Takhle může být štastná a věnovat svou lásku dětem. Kdyby zůstala, děti sou chudáci, dva rozhádaní rodiče, kteří svou všechnu energii věnují svým hádkám.
Ale souhlasím, že nejlepší je když jsou oba rodiče, štastní a spokojení. Ale to sem teda ještě ve svém životě neviděla..Ty ano? Neznám žádnou takovou rodinu..
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Honza »

MiskaSiskaPampeliska píše:dvdmchl: ale s tím s Tebou právě nesouhlasím. Matka je pořád člověkem, který má právo na štastný život. A pokud si s tím mužem už nerozumí a ničí ji ty hádky?
Myslíš, že je sobecká, když odejde? Takhle může být štastná a věnovat svou lásku dětem. Kdyby zůstala, děti sou chudáci, dva rozhádaní rodiče, kteří svou všechnu energii věnují svým hádkám.
Ale souhlasím, že nejlepší je když jsou oba rodiče, štastní a spokojení. Ale to sem teda ještě ve svém životě neviděla..Ty ano? Neznám žádnou takovou rodinu..
sobecké na odchodu matky s dětmi do otce je právě to, že dětem bere tátu
Nevědomost je tak lehká!
MiskaSiskaPampeliska
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 08, 2009 17:26
Bydliště: Brno, Hradec Králové, (Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od MiskaSiskaPampeliska »

Honzo nesouhlasím s Tebou. Já třeba tátu nikdy neměla. Aj ked s námi bydlel, tak o mě neprojevoval zájem. A tím, že mamka našla sílu od něj odejít, sem znovu získala štastnou o mě pečující maminku, která nebyla zatížena stresem.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od midsummer »

Přidám k tématu jeden názor, který tu zatím nikde nevidím: já jsem byla s dcerou skoro celý život sama (něž nějaký strejčky :wink: ), a fakt jsem se snažila, moc snažila. Její vlastní otec na ní sice pravidelně platil (minimum a navíc ani prd), ale nikdy neměl zájem se s ní setkat ani jí vidět. A to si její početí a narození na mně vydyndal, blbeček - no chtěl si mě pojistit, ale to zas už je o něčem jiném (o mém kvalitním výběru... :oops: ). No, hlavně jsem chtěla napsat, že jsem strašně dlouho netušila, co vlastně mé dceři nejvíce ubližuje. A to: "co jsem udělala tak strašnýho, nebo čím jsem tak strašná, že ani vlastní táta mě nikdy nechtěl a nechce". No pro mě to byl dost šok, protože jsem vůbec netušila, že tohle se mému děcku honí hlavou. A myslím si, že v té její dušičce, přes veškerou snahu, je určitá nezacelitelná jáma, která se nedá nijak zlikvidovat. A v tom případě je asi úplně jedno, jaká kvalita je toho mužského a jaké má jiné třebas úplně blbé vlastnosti - o to vůbec nejde.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Honza »

MiskaSiskaPampeliska píše:Honzo nesouhlasím s Tebou. Já třeba tátu nikdy neměla. Aj ked s námi bydlel, tak o mě neprojevoval zájem. A tím, že mamka našla sílu od něj odejít, sem znovu získala štastnou o mě pečující maminku, která nebyla zatížena stresem.
možná v některých případech tomu tak bude, nicméně

jsem přesvědčen, že většina normálních chlapů své děti chce - bohužel při rozvodu je ztrácejí, jelikož naše soudy v tomhle směru dávají přednost péči matky, která ale vůbec nemusí být lepší rodič..

ad midsummer: velmi zajímavý i když smutný postřeh
Nevědomost je tak lehká!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Renáta »

Presne toto sa honí hlavou nejednému takémuto dieťaťu. Tvoja dcérka nie je vôbec výnimka :(
MiskaSiskaPampeliska
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 08, 2009 17:26
Bydliště: Brno, Hradec Králové, (Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od MiskaSiskaPampeliska »

Honzo, ale to není pravda. Věřím, že mluvíš z vlastní zkušenosti a si jistě výborným otcem. Můj táta a většinu co znám se dítěte zřekli a ted už čerpají jen "výhod" z toho mít dítě.. Nikdy se nestarali, nezajímali, jen když má dítě nějaký úspěch, tak se jde pokochat.
Ale věřím, že taková může být i matka. A česká judikatura je v tomto ohledu zaostalá. A to je aj ked chce jít otec na mateřskou. Také je negativně diskriminován..
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od ml »

myslím, že je vše a všude hodně individuální. jen dle své situace, kdy mám tři děti, každé je jiné....otec zamilovaný, nejevil o ně zájem, až nyní, když zase stojí nohama na zemi. marečk je dítě, které je jako mezi dvěma kameny, vnitřně se trápí, nechce ublížit mně ani otci. prostě chlapa potřebuje, ale "zatím" by za ním neodešel(toho s edo budoucna i bojím, ztráta). lucka ho má jistě ráda, ale jak má jít k němu, řekne si, že chce být s maminkou. a vlastně nejstarší, která s ním krev nemá, ta ho stále vzpomíná, touží po něm, hned by k němu na čas šla....a jak tatík nejevil zájem, neměl stále čas, ted mi tento týden došlo pozvání na sociálku na péči o děti, že mu nechci dávat děti, vnucuji mu navíc markétku a prostě jiné kecy....moc hezké chvíle pro prázdniny.....
mirka
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od epony »

Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od dgm »

Ach jo,
na slunku se mi uz nechce byt a ted jsem si nasla doma nejakou praci a jako kulisu jsem si pustila tv. Na CT prave davaji porad o cukrovce, rozhovory s pacienty, nutricnimi specialistkami, zabery v rodinch, v nemocnici, kde jsou lidi na vozickach bez noh ... vsechno se da lecit inzulinem, clovek se nemusi obavat a muze vest zivot, jaky vedl pred tim... kde je potom to pouceni, ktere by mela kazda nemoc prinaset, pokud se bere jako dar?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Panda »

Lidé si vždy najdou svou "hranici utrpení". Pokud je lékaři zbaví nějakého problému tak hřeší o to více až se dostanou na nějakou únosnou mez, najdou se zas jiné, větší, problémy které je přinutí trápit se a možná se i zamyslet nad svým životem.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Sitar »

To sou lidi fakt tak líní, nebo špatně vychovaní nebo lhostejní nebo jak to je?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mira »

Na to, že zdraví je nejdůležitější,
přijdou, až o něj přijdou,
ve stáří a někdy nikdy.
Jsou to mnohdy ve svých očích stateční
drsňáci, co je jen tak něco neporazí!
Znám borce, co je z diabetu bez nohou
a chlubí se, že nekouří, ale hulí.
Ale jsou to i děti a to je tragédie.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Panda »

mira píše:...Znám borce, co je z diabetu bez nohou
a chlubí se, že nekouří, ale hulí....
Lidé jsou líní a slabí vzdávat se svých radostí a proto ze své slabosti dělají přednost kterou se chlubí aby si svou slabost sami před sebou omluvili.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mira »

Rozesmutnily mne změny v jízdním řádu.
Vyrostlo mi rajče.
Došly některé ořechy a pošta.
Pošly některé ideály.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od Sitar »

Když pojde ideál, je to špatný ideál a je potřeba ho nahradit jiným, lepším, ne?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Příspěvek od mira »

Někdy mi dochází svatá trpělivost,
už nerostu
a rozesmutní :cry: mne slzný splín
Všeho s mírou.
Odpovědět