Co Vás rozesmutnilo, co Vám nevyrostlo, co Vám došlo....

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Je mi to líto, Sluníčko.
Dnes už na odchod ze Země nahlížím jako na určité vysvobození nejenom od hmoty, ale i jako na spojení se zdrojem lásky, moudrosti a světla. Tehdy myslím začíná právě ten opravdový život a tady na Zemi už ho sami začínáme utvářet svým jednáním.

Přeji Ti ať se cítíš brzy zase dobře. Nebude to sice stejné jako předtím, protože každá událost nějak ovlivňuje náš budoucí život a rozhodování a každý okamžik je jedinečný.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

xhitv píše:Je mi to líto, Sluníčko.
Dnes už na odchod ze Země nahlížím jako na určité vysvobození nejenom od hmoty, ale i jako na spojení se zdrojem lásky, moudrosti a světla. Tehdy myslím začíná právě ten opravdový život a tady na Zemi už ho sami začínáme utvářet svým jednáním.

Přeji Ti ať se cítíš brzy zase dobře. Nebude to sice stejné jako předtím, protože každá událost nějak ovlivňuje náš budoucí život a rozhodování a každý okamžik je jedinečný.
Děkuji Vlastičko moc. Ano já to také tak cítím, vrátil se ke Zdroji, vnímám hodně světla, lásky, klidu....odešla jen ta fyzická podoba, která zde byla jen na vyhrazený časový úsek (tak jako každý z nás) a nyní je už Doma. Naštěstí ty posuny ve mně jdou rychle, nejprve velký smutek a překvapení (bylo to z mého pohledu nečekané, z jeho naprosto čekané, když si uvědomím pár věcí zpětně) a pozvolna se uvolnily ty nedokonalé, spoutané části z člověka mysl, vitálno...a nastupuje duše, která je moudrá a plná světla. Přijde mi to, že mě těch několik dní hodně změnilo, cítím se lehce a každým dnem o moc lépe. *
Stejné jako předtím to opravdu není, je to jiné a hezké. Nejspíš jsem přes tuto událost udělala ve vnitřním světě a následně se to projevilo i navenek nějaký posun dál, dobrý posun.




*ještě jak jsem psala v minulém mailu, že by to materialista nepochopil...tak to se vztahovalo k tomu, jak jsem psala, že je mi lépe a lépe.... lidem, kteří ničemu, že je dál nevěří, když se toto řekne, tak brzy po odchodu člověka, tak to často nechápou a berou to jako neúctu k tomu člověku nebo, že ho člověk neměl dostatečně rád, tak to jen na vysvětlenou....proto jsem to tam psala, protože vy víte, že to tak není
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Slniečko, myslím, že ti rozumiem. Aj ja vnímam odchod dušičiek z pozemskej púte dnes úplne inak ako dávnejšie. To ma však pri najbližších nedokáže zbaviť tej úplne egoistickej túžby po ich telesnej blízkosti a žiaľu za ňou. Za dotykom, úsmevom, hlasom, za vôňou. A práve vôňu mojich drahých, ktorí tu už nie sú, si dokážem vybaviť dodnes... a niekedy ju aj skutočne cítim. Je to ako pohladkanie krídlom anjela. Sú tu so mnou a často práve vo chvíli, keď "padám" a potrebujem sa o niekoho oprieť. Vtedy prichádza tá vôňa... a materialisticky založený človek by tiež asi dosť ťažko chápal, ako sa možno oprieť o vôňu a čerpať z nej silu.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je moc krásné, ano je to tak....

ale ještě, že se člověk seznámil s tím, že není jen Země a že tento zrovna žijící život není první a poslední a potom je NIC, naštěstí se člověket seznámil a hlavně to i cítí s tím, že je to jinak, že jsme tady na chvíli, pro pokrok, že domov máme jinde a je krásný a že vše je spojené a vlastně oddělení a samota neexistuje, je jen v našich myslích... :)

ale i tak ta druhá stránka, kterou jsi krásně napsala přichází, ale já jsem ráda, že už člověk vnímá ty dvě stránky, kdyby jen jednu, tu horší (že nic po odchodu není), tak by to bylo hodně zlé, vůbec si to neumím představit, že bych prožívala odchody svých blízkých s touto myšlenkou, díky Bohu je to jinak :D

Je mi dnes hodně hezky :) vnímám stále hodně míru a světla.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Vieš, Slniečko, táto téma je pre mňa bolestná najmä preto, že po tom, ako sme pochovali moju mamu, zostala v mladšom synovi trauma z rakoviny a z toho, ako človeka dokáže zmeniť táto choroba. Hovorila som s ním o tom, o čom tak pekne píšeš, a aj stále sa k tomu vraciame. Lebo je v tom nádej, viera, cesta... a keby nie, tak mám pocit, že padám do čiernej priepasti... No ešte to nedokáže tak vnímať, hoci by som bola veľmi rada, lebo človek tak nájde úľavu a akési zmiernenie bolesti. Občas ma prosí, aby som ho ubezpečila, že ja nemôžem tak strašne ochorieť. Sú to ťažké rozhovory. Kto z nás vie, čo ho čaká? Možno by som mala jednoznačne povedať, NIE, NEOCHORIEM. Ale dokážem len vravieť, snažím sa, aby sme žili a papali tak, aby sme sa chránili pred tými vplyvmi, ktoré nás môžu ohroziť. Píšem to tu zjednodušene, je mi to zaťažko. Lebo prichádzajú aj otázky, prečo sa už rodia detičky s rakovinou... S 13-ročným dieťaťom sú to ťažké témy na debatu. Tak s ním vravím, ako to cítim. Nie je to ľahké. No napriek tomu si myslím, že by sme našich blízkych nemali posielať umierať do vyhnanstva nemocníc - často len preto, aby sme sa a svoje rodiny chránili pred pohľadom na prichádzajúcu pani Smrť. Možno práve to, že môj syn videl, ako sa jeho milovaná babička mení a odchádza, možno práve to bolo veľmi dôležité pre jeho život a pochopenie. Kto to vie?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

moc Tě chápu....
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

zrušeno
Naposledy upravil(a) doubravka dne stř lis 14, 2007 13:42, celkem upraveno 1 x.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

nerozumim... napis neco blizsiho :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

zrušeno

*

Až ten blog zruší, asi to smažu i tady, už mě obestírá paranoia, jen jsem si ji potřebovala vylít - už se tu hodinu klepu :(

Chjo :oops:
Naposledy upravil(a) doubravka dne stř lis 14, 2007 13:43, celkem upraveno 1 x.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tak to není teda co závidět!! at vše dobře dopadne!!
mirka
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Doubravko určitě to dobře dopadne, až ty stránky zruší, bude klid. Nebo se v tom můžete šťourat a předat nějakým příslušným institucím, ale to asi ne...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

najit neci opravdovou identitu nemusi byt tak lehke, ja jsem treba k objeveni snadno vcetne adresy ale pokus nemas nekde prezdivku a hned vedle jmeno a adresu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

tvx píše:najit neci opravdovou identitu nemusi byt tak lehke, ja jsem treba k objeveni snadno vcetne adresy ale pokus nemas nekde prezdivku a hned vedle jmeno a adresu...
No oni původně volali k nim do firmy (když hledali, z koho vytáhnout peníze a nakonec se spokojili s ním, protože jedinej umí anglicky), která má www stránky - komunikace probíhala většinou přes telefon tam, takže dohledat bez problému.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Synovi spolužiaci fičia na nejakom bongu. Mám len hmlistú predstavu, o čo kráča. Neviete niekto viac, o tejto "zábavke"? Majú 13 rokov :shock: Som rada, že syn vie odmietnuť. On fičí na kajaku, chvalabohu.

Tak bude rodičko, no, asi budem za bonzáka, ale asi by mali vedieť triedna, rodičia a tak, čo sa deje... Hrôza.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Renáta píše:Synovi spolužiaci fičia na nejakom bongu. Mám len hmlistú predstavu, o čo kráča. Neviete niekto viac, o tejto "zábavke"? Majú 13 rokov :shock: Som rada, že syn vie odmietnuť. On fičí na kajaku, chvalabohu.

Tak bude rodičko, no, asi budem za bonzáka, ale asi by mali vedieť triedna, rodičia a tak, čo sa deje... Hrôza.
Ruku bych za to do ohně nedal, ale asi to bude kouření trávy na způsob vodní dýmky ... :?
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Renáta píše:Tak bude rodičko, no, asi budem za bonzáka, ale asi by mali vedieť triedna, rodičia a tak, čo sa deje... Hrôza.
No nevim nevim. Já bych to spíš jenom sdělil rodičům. Škola z toho může udělat (a vlastně i musí) pěknej průšvih přes policii. Dítě může mít zpackanej život kvůli hlouposti. Tohle by se asi mělo řešit jen doma. Mně by to osobně vadilo míň, než kdybych zjistil, že moje děti kouřej cigarety, ale zákon mluví jinak. Dobře si to rozmysli.

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Pepík, vďaka za radu. Máš asi pravdu. Aj keď triedna je celkom parťáčka, myslím, že by hneď nešla s bubnom na zajace. Prosím, môžeš mi to bongo vysvetliť, čo je to zač?
Prieser je, že s rodičmi to asi ľahko riešiť nepôjde - niektorí nejavia absolútny záujem, čo sa s deťmi deje. To je fakt.
Je to sila, že decká sa pred vyučkom posilňujú aj cigaretkami a tvrdým chlastom... O tom teda vie aj direktor...
Možno by skôr šlo spraviť nejakú besedu s odborníkom, ale nájsť nejakého nepáprdového, ktorý vie zaujať decká.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

je to siroky pojem, moze ist bud o akukolvek vodnu fajku, cize jeden z tych rozumnejsich sposobov inhalacie http://en.wikipedia.org/wiki/Bong .
tu ale myslim pojde skor o suchu variantu vyrobitelnu z umelej flase, plechovky alebo inych dutych objektov podla fantazie, /vita varianta napriklad z vydlabanej tekvice alebo baklazanu/.
ide o jednoduchy nastroj kde sa v jednej casti pali material a nasavanim z casti inej clovek vdychuje koncentrovany dym. napriklad vezme prazdnu plechovku, trochu ju prehne a spravi par dierok zicherkou, na dierky nadrvi material a pali zapalovacom, dym nasava cez dieru na pitie. to vyrobi priemerne zrucny siedmak cca za 30 sekund.
alebo na umelohmotnej flasi vyrobi na hrdle z alobalu jednoduchu priehlbinu, spravi par dierok, na to material a dym nasava cez dierku vypalenu cigaretou v spodnej casti flase. to vyrobi cca za cas dvojnasobny.
tieto sposoby su narozdiel od standardne predavaneho vodneho bongu /ten vyuzivaju skor skusenejsi fajciari, aby zjemnili vdychovany dym/ zrejme najhorsim sposobom ako fajcit. nielen ze je dym extra koncentrovany, prepaluje sa pritom tiez hlinik, co je pre pluca este zataz navyse.
riesit situaciu uvaz podla seba, 13-rocne decka v dnesnej dobe pmn nie su male deti. ako pise vyssie pepik sevcu, aferou by sa mohlo viac uskodit ako pomoct. na rodicku by som to urcite nevytahoval, ja ale nesom ty, a vlastne ani nemam vlastne deti, cize by som do toho mozno ani nemal kecat, ideal by ale myslim bol, keby si si bud po skonceni odchytila iba zainteresovanych rodicov a dala s nimi debatu, pripadne ak vies o ktorych prckov ide, zavolat si na debatu iba ich. /podla toho ci chces zapajat aj rodicov alebo ci to chces najprv skusit iba s deckami/.
pmn je naivne riesit to trestanim a zakazmi atp., je to iba o zvedavosti, ktora sa ako je zrejme prejavuje hlavne v mladom veku. je zcasti na rodicoch usmernovat ju, motivovat, kazdemu ale musi byt jasne ze trestanim a zakazovanim sa len koncentruje a ked sa neskor prejavi mozu byt dosledky ohodne horsie.
mal som spoluziacku ktora pocas strednej nemohla kvoli otcovym prehnanym obavam mimo skoly v podstate nikam. len biflila a prosperovala, a neskor ked sa dostala na vysku do blavy, jednoducho vybuchla a namiesto skoly len parila, rodina ostala v soku ked sa dozvedela na com vsetkom funguje, a pritom mala taku dobru vychovu..
nesnazim sa tu renatinu zapletku zlahcovat, keby som mal decka, tiez by som chcel mat prehlad co robia, myslim ale ze velmi vela rodicov by situaciu riesila negativnym pristupom.
pmn idealne by bolo deckam vysvetlit riziko realne, bez prehnaneho zvelicovania a dramatizovania.
jednoducho nasli zabavku podobnu tomu ako ked ini skolaci chodia na stromoradie pit po skole lacne vino a chvilu maju pocit ze svet je gulicka.
tito uz tiez zistili ze nieco podobne, hlavne ale este pritazlivejsie pretoze mistifkovanejsie, mozu zazit aj fajcenim travy. pre niekoho mozno sokujuce ako sa k tomu dostanu uz take mlade rocniky, je to ale jednoducho realita. kupia alebo vypestuju. moja generacia sa k tomu dostavala cca v 15-17, dnes je to mozno 12-15.
ziadna regulacia nedokaze tuto zvedavost potlacit a moj nazor je ze kazdy rodic by mal na to svoje deti pripravit, proste sa o tom bez dramatizovania porozpravat.
kazdeho druheho cloveka pmn ovplyvnovanie vedomia zaujme, stretne sa s tym v mladom veku, zisti ze je to mozne a je uz len na nom a na okolnych podmienkach ako s tym nalozi.
zdrbat decko ze fajci travu a pritom kazdy vecer zakoncit nejakym tym piveckom je pmn pokrytecke. clovek hlada odreagovanie od bezneho, je len na pristupe aby sa deckam vysvetlilo ako si pri tom cim menej ublizovat.
rozpravat prckom o tom ze fajcit sajrajt z hlinikoveho bonga je hlupost, nech si radsej nasetria na vaporizer, moze niekomu pripadat ako riesenie nezmyselne, pmn by to bolo ale ovela logickejsie ako zakazovat vychadzky a stretavanie s kamosmi atd.
ukazat lepsie moznosti nie je navadzanim na uzivanie, to ani nie je treba, decka sa k tomu takcitak dostanu a spravia si vlastny nazor, treba ich hlavne usmernit, nech ak uz chcu experimentovat, nech si tym aspon nenicia pluca, ak ide o tychto, zrejme im zatial nikto nepovedal ze existuju aj sposoby ako pri tom organizmu neskodit. konkretne bud upravit ako potravu, alebo inhalovat esenciu bez palenia materialu, na co sa pouzivaju prave vyssie spominane vaporizery, material je nahrievany iba teplotou potrebnou na extrahovanie ucinnych latok, nedochadza ale k horeniu pri ktorom vznika dym.
bez klapiek na ociach je potrebne uvedomit si ze rozumnym sposobom je mozne dosiahnut efektu v podstate neskodneho. tiez by som chcel dodat ze ide o rastlinu ktoru clovek vyuziva roznymi sposobmi uz tisice rokov. je len na cloveku ako dokaze vyuzit jej pritomnost na tejto planete, moze zdraviu skodit alebo moze liecit, byvat v konopnom dome, krmit sa semenami, jazdit v konopnom aute na palivo vyrobene rovnako z tejto rastliny. je to len o pristupe. nevravim ze je mi sympaticke ak si 13 rocni fakani nicia pluca, myslim len ze chyba je ze spolocnost nie je ochotna povedat im o tejto teme fakty. tak ich jednoducho hladaju sami a ak si niekto mysli ze by mali byt za to trestani, nech prvy hodi kamenom.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Je to tak, ako píšeš Čísielko. Hodila som podrobnú reč so synom, presne síce nevedel, lebo sa na príprave a húlení nepodieľa (teda tomu fakt chcem veriť - inak by nám to asi sám od seba nezačal vyprávať... a asi by som zaregistrovala aj nejaké zmeny...). Húlia takto marišku z pokrčenej plastovej fľaše cez diery vo vrchnáku vyrobenom z alobalu, vraj.
No, tiež sa na to môžem pozrieť tak, že čo ma do toho... Debata s rodičmi nebude žiadna, lebo jednoducho títo na rodičko nechodia... Asi tak.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

zomrel nam hafo :(
svoje si ale odzil celkom dlho na tak velku rasu.
spadol zo schodov, nohy uz mal vraj v poslednej dobe nestabilne. uz pomohla len injekcia.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To je mi ľúto, Čísielko. Jááj, náš čistokrvný bastardík Tominko už tiež čosi pamätá a jedného dňa bude veľmi chýbať.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také mi je to líto :?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Minulý rok som svokre podarovala Pálešovu Angeológiu dejín pod stromček. Chcela som ju teraz kúpiť ešte jednu, no, zdá sa, že je slovenská verzia vypredaná. Rada čítam knihy v češtine, no túto by som radšej mala v slovenčine. Hoci to nemá žiadny logický základ, prečo práve túto :oops:
Uživatelský avatar
crevasse
Příspěvky: 38
Registrován: pon dub 09, 2007 22:44

Příspěvek od crevasse »

Dneska jsem byla shanet nekozene zimni boty, neb se mi ty stare, verne slouzici pres pet let, nadobro rozpadly. Po mem vysvetleni proc nekozene jsem si vyslechla neco stylu: "Slecno, k cemu jinemu jsou zvirata, nez k tomu, aby se zabijela?!" Chapu, ze nekomu vegetarianstvi, popr. veganstvi nic nerika nebo se s nim neztotoznuje, ale reakce prodavace mne hodne neprijemne zaskocila... :twisted:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

crevasse píše:Dneska jsem byla shanet nekozene zimni boty, neb se mi ty stare, verne slouzici pres pet let, nadobro rozpadly. Po mem vysvetleni proc nekozene jsem si vyslechla neco stylu: "Slecno, k cemu jinemu jsou zvirata, nez k tomu, aby se zabijela?!" Chapu, ze nekomu vegetarianstvi, popr. veganstvi nic nerika nebo se s nim neztotoznuje, ale reakce prodavace mne hodne neprijemne zaskocila... :twisted:
znovu si tu dovolím poznamenat, že pro tyto a pdodobné případy je třeba mít připravenou odpověd. :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ostatne, k cemu je tu na svete ta prodavcka? mozna bych se ji na to zeptal, treba o tom nikdy nepremyslela "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

tvx píše:ostatne, k cemu je tu na svete ta prodavcka? mozna bych se ji na to zeptal, treba o tom nikdy nepremyslela "c)
Tak to je dost dobrý!
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

tvx: Kde ty se tu beřeš? Postrádali jsme tě na srazu.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Honza píše:
crevasse píše:Dneska jsem byla shanet nekozene zimni boty, neb se mi ty stare, verne slouzici pres pet let, nadobro rozpadly. Po mem vysvetleni proc nekozene jsem si vyslechla neco stylu: "Slecno, k cemu jinemu jsou zvirata, nez k tomu, aby se zabijela?!" Chapu, ze nekomu vegetarianstvi, popr. veganstvi nic nerika nebo se s nim neztotoznuje, ale reakce prodavace mne hodne neprijemne zaskocila... :twisted:
znovu si tu dovolím poznamenat, že pro tyto a pdodobné případy je třeba mít připravenou odpověd. :wink:
a to ... ? nic chytrýho trefnýho mně nenapadá, snad jen chytnout pod krkem :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Advid

Příspěvek od tvx »

ja uz delsi dobu jsem bud zavalen praci nebo badam v hlubinach sveho nitra a moc toho nenamluvim. V dobe srazu jsem jsem mel dlouho ocekavanej domaci bojovej uklid pri nemz se konecne dost veci pripravilo k vyhozeni.
Ale pokud by jeste letos nejakej vyl, tak slipuju ze dorazim... silvestr to nebude diky deckam ale jinak jo.
Naposledy upravil(a) tvx dne úte pro 11, 2007 15:44, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Advid

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:Ale pokud by jeste letos nejakej vyl, tak slipuju ze dorazim... .
to se tak někdy daří :wink: :) :D když člověk píše ve spěchu, znám....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Advid

Příspěvek od RadkaS »

chtela jsem se zeptat, vy, co mate zahrady.... sekate travnik? Delate a plejete zahonky? jak pestujete? Diky za reakce
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Advid

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:chtela jsem se zeptat, vy, co mate zahrady.... sekate travnik? Delate a plejete zahonky? jak pestujete? Diky za reakce
musíš se přijet podívat
manželce jsem přidělil kousíčeek, kde může vjíždět sekačkou, jinak zakázáno a lze přistupovat pouze srpem, kosou, či kozou.
A pěstujeme normálním ne bezorebným a ne neplecím způsobem. Před 10ti lety jsem testoval nastudovaný postup pouhým rozhozem po políčku, ale očekávané plodiny nebyly nikdy nalezeny. Nevylučuji, že jsem (ne)postupoval nějak chybně.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:lol: Bucov piatok :wink: Smejem sa od ucha k uchu :lol:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Advid

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:
RadkaS píše:chtela jsem se zeptat, vy, co mate zahrady.... sekate travnik? Delate a plejete zahonky? jak pestujete? Diky za reakce
musíš se přijet podívat
manželce jsem přidělil kousíčeek, kde může vjíždět sekačkou, jinak zakázáno a lze přistupovat pouze srpem, kosou, či kozou.
A pěstujeme normálním ne bezorebným a ne neplecím způsobem. Před 10ti lety jsem testoval nastudovaný postup pouhým rozhozem po políčku, ale očekávané plodiny nebyly nikdy nalezeny. Nevylučuji, že jsem (ne)postupoval nějak chybně.
Diky za pozvani, snad se nekdy utrhnu :P .
Hmm, takze klasicky zahonky jo-o. Koza.... nevim, nevim, to uz asi spis ovecku, ale to bych asi zase musela nejak hlidat ty zahonky... no uvidime, pritel chce sekat, me se to nezda jako nejstastnejsi reseni, nicmene, nic lepsiho neumim nejak vymyslet
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Radi, že jsem tak zvědavá...... Ty už jsi nastálo v Čechách?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:Radi, že jsem tak zvědavá...... Ty už jsi nastálo v Čechách?
Jani, nevim, na to mam zivot trosku slozity, abych to mohla rict s urcitosti, ale je to mozne :P
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

přeji Ti, ať Ti to vyjde tak jak si přeješ a hlavně "tak jak to má být" :wink: :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:přeji Ti, ať Ti to vyjde tak jak si přeješ a hlavně "tak jak to má být" :wink: :P
diky :D :P
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak si predlzujem neplanovane dovolenku o par dalsich dni, podarilo sa narychlo vybavit aj sestre, uz dnes letime na slovensko, sestra ostava tyzden, ja len na funeral v stredu a zrejme hned naspat. vcera som z roboty odisiel po necelej hodine, kontumacne som to vzdal, hlavne kazdemu vysvetlovat preco som po dvoch tyzdnoch v karibiku bez nalady, nejak som to nezvladal. zacnem teda asi az vo stvrtok, dokopy to uz bude pauza cez tri tyzdne.
dnes uz ale nalada v normale, cez noc sa to vynormalizovalo. vcera k veceru sa ale vynarali spomienkove momentky, to sa velmi s pracovnym nasadenim nezlucovalo, babca bola najstastnejsia v lese na hubacke, aj po sestdesiatke predbehla do kopca kohokolvek mladsieho z rodiny :), vsetky psy co sme mali ju mali najradsej, aj ked im semtam dala s palicou po hlave ked uz prilis otravovali :).
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Čísélko, upřímnou soustrast...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

muj mlikovac mel asi mozkovou prihodu... po nebhnuti nebere v potaz tlacitko na urceni progreamu a misto toho se neustale nacasovava ze bude delat neco v budoucnosti... docela me to vydesilo esli to neustale ziti v budoucnosti nechytitl od me...
asi bude muset k doktorovi... skoda, na denni konzumaci exkluivniho orechovyho mlicka jsem si tak navyknul...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Dnes me malem kleplo, kdyz mi mily koupil alfa-alfa klicky, a ja se na nich docetla ze jsou pasterizovane!!! Zjistila jsem to tak, ze nejdriv se mi zdalo ze ve srovnani s domacimi maji divnou vuni, ale datum v poradku i s velkou rezervou, az moc velkou... :? A najednou to vidim. V hruze jsem nabehla do obchodu, prosla vsechny klicky co jsou na prodej, munga, psenici a vsechno mozne...

VSECHNO PASTERIZOVANE! :x

Asi aby dal nerostly? Bodejt, mrtve prece neroste. No jeste ze je vetsinou pestuju doma ve sklenici, ale kolik jsem tech pasterizovanych mrtvolek pojedla v praci v salate, na to radsi nemyslet...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Navrhuji zavést kvótu na počet příspěvků a jejich počet. :twisted:

Omlouvám se za OT, měl jsem to dát do technických poznámek k fóru.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

koukám, že v množství vedu
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Mysle jsem v množství za den. Ty máš hodně, protože jsi tu už inventář. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:lol:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Volal bratr. Má hodgkinův lymfom.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

to sa spravi. wikipedia pise ze je to jedno z najlahsie liecitelnych karcino bujeni.
vyliecitelnost je 93%, to je myslim celkom vysoke cislo.
pisu ze v prvej faze po diagnostikovani bude musiet podstupit vela testov, aby to dokladne lokalizovali.
navrhni mu ci nechce odlahcit, ze je idealna prilezitost. pmn by mal par tyzdnov iba juicovat, aby imunita kulminovala, tazkej strave by som sa radsej vyhybal, a hlavne.. ALKALIZOVAL..
ci uz popritom pristupi aj na medicinske chemo postupy je samozrejme iba nanom.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Víte, co je posledních pár měsíců hlavním předmětem mé práce? Byla jsem jmenována do funkce vedoucí týmu pro bezpečnost potravin

Pročítám si zákony a vyhlášky o potravinách a jak tak čtu o tom sušeném ovoci, tak se mi div nesbíhají sliny...ale to mě vlastně vůbec nemusí zajímat, protože já neprodávám BIO ani nic podobného, mi prodáváme jen chemikálie, takže jsem jedna z těch, kteří pomáhají dostat do potravin nějaké to éčko...

No to je ta smutnější stránka věci, ale na druhé straně nemůžu říct, že bych měla nějakou depku, protože se prodává jen to, co lidé kupují... a lidi chtějí, aby všechno dlouho vydrželo, vše bylo jednoduché, barevné a voňavé...

No není to úplně to pravé ořechové, ale alespoň mě baví babrat se v těch potravinářských normách...

:oops: :)
Odpovědět