Co právě jíte?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Lidka »

Re: Co právě jíte?
Obsah vlatnich utrob :lol:

Tedy zbytky zpredpredpredpredvcerejska mnamka
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Kometa »

Rajčata na plátky, posypaná kořením na pizzu, česnekem a bio vegetou.... mňam Obrázek
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:Rajčata na plátky, posypaná kořením na pizzu, česnekem a bio vegetou.... mňam Obrázek
Proboha ono existuje fórum pro milovníky potkanů? To jsem netušil. :shock:
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Kometa »

Proboha, ony existují takhle zvědavé pandy? :shock: :lol:

Dodělej ty tvoje smajlíkové stránky a nebudu tahat do témat o jídle potkany :lol:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:Proboha, ony existují takhle zvědavé pandy? :shock: :lol:

Dodělej ty tvoje smajlíkové stránky a nebudu tahat do témat o jídle potkany :lol:
:oops: ... no jo no
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od mun »

Jahody a domácí jogurt z nepasterizovaného ovčího mléka z biofarmy. Není to vegan, není to mono, ale je to RAW a rozhodně lepší než nějaký imitation semínka, ořechy, sůl, apod.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Pavluska »

mun píše:nějaký imitation semínka, ořechy, sůl, apod.
jako imitace jogurtu seminkama?... :)
No ja mela dnes taky jahody s jogurtem. :oops: :) A od zitra bych se rada zase vzchopila a sekala DOBROTU. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Renáta »

Posledné nedeľňajšie jedlo bola veľmi dobrá čerstvá figa. Padla mi dobre. Lebo v pondelok bude "figa" celý deň :D Nuž, nie je figa ako figa :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od culka »

Renáta píše:Posledné nedeľňajšie jedlo bola veľmi dobrá čerstvá figa. Padla mi dobre. Lebo v pondelok bude "figa" celý deň :D Nuž, nie je figa ako figa :wink:
Aha, kto sem zabludil. Vitaj doma.

Ja sa uz nenapchavam nicim, ale prave sa vo mne rozpusta nezdravo dobra zmrzlina s pecan, kesu a ja ani neviem ake este orechy a cokolada.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Renáta »

culka píše:
Aha, kto sem zabludil. Vitaj doma.
:D Vďaka. A dobrú chuť :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Pavluska »

Po rannim plavani (pak vlci hlad) doslo i na cornflaky. :cry:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Jindra »

Odběhl z práce koupit okurku salátovku, ledový salát, nastrouhal + nakrájel, přidal máčené mandle a zalil kysaným podmáslím. To právě jím.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od awa »

Švestky a slovenské papriky. Aspiruju na adepta, který odřízl veškeré citrusy (banány už dávno), exoty či výrobky hydroponie, je to mimo moji harmonii (tzn.: že po jejich konzumaci je mi hůř než před ní). Kapitolku bio a spol. detailně rozepíšu ve svém deníku, nebudu tajit, že si myslím na základě vlastních zkušeností své.
Giovanka
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 10, 2009 13:46

Re:

Příspěvek od Giovanka »

Mě by fakt zajímalo, co je to tajemné jídlo, které sní Pavel po půstu a může druhý den normálně jíst všechno a dokonce pít alkohol a nic mu není. Příjde mi to divný...Aby se tak rychle žaludek roztáhnul a vzpamatoval, je to přirozené? Stejně mi to připadá nezdravé, ať je to co je to.
Taky jsem si koupila tu knížku Půst.cz a zklamala mne. Vůbec tam neni to, co slibuje na svých stránkách, je to vlastně jen ta diskuze a ještě tam nechal ty překlepy a hrubky, což už vůbec nechápu.

Jinak všem půstařům zdar :-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Re:

Příspěvek od Samira »

Giovanka píše:Mě by fakt zajímalo, co je to tajemné jídlo, které sní Pavel po půstu...
Ja som vzdy predpokladala, ze je to toto: http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat Ale overene to nemam ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Panda »

Giovanka píše:Mě by fakt zajímalo, co je to tajemné jídlo, které sní Pavel po půstu a může druhý den normálně jíst všechno...
Jedna věc je nastartování trávení po půstu, ale to zas tak důležité není a jistě by se daly nalézt rychlé aktivátory. Hlavním účelem návratovky je rekonstrukce organismu a to se žádným super jídlem urychlit nedá. Ve fázi hladovění organismus bourá a odklízí nefunkční buňky, odpady a jiné zříceniny. Fáze návratovky je pak obdobím nové výstavby. Je proto důležitější než kdy jindy stravovat se během té doby střídmě a zdravě, aby vznikly úhledné zdravé budovy a ne rychlé provizorní skládky, které mohou být ještě méně funkční než ty před půstem.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Oriana »

U nás je období okurek - tedy okurkové saláty a okurková šťáva.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od mun »

Oriana píše:U nás je období okurek - tedy okurkové saláty a okurková šťáva.
Kolik těch okurek za den sníte? 15kg?
Já jedu teď hlavně banány, meruňky, třešně, borůvky, saláty. Bez banánů se prostě nenajím dost, i když sním třeba 2kg meruněk, litr borůvek, 3 palice salátů, tak stejně musím k tomu sníst 15, 20 banánů.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Oriana »

Nejíme jen okurky. Běžně snídám 2 banány, pak tochu ořechů a rozinek, k obědu zeleninový salát, pak ta okurková šťáva, někdy meloun, broskev a večer salát z okurek, někdy jen vodový, jindy s jogurtem, no a taky chleba, kousek sýra, vařené jen občas. Nejsem úplně vzorný vitarián. Ale okurek je nějak moc. Budu je muset začít rozdávat. Nadbytky většinou řeším tak, že je odvezu do práce k rozebrání.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:Ale okurek je nějak moc. Budu je muset začít rozdávat.
Nechce niekto cukety? :)
Salat z cukety mam kazdy den, cosi padlo aj do Omegy, aj nakyp som robila, vysmazat nemienim a cukety rastuuuu, ani rozdavat nestiham, zasobim asi styri rodiny.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Oriana »

Cukety mi přes hlavu ještě nepřerůstají, ale patizony rozdávám. To jsem nějak přehnala.
Ještě dotaz - když pěstuju kukuřici, jak poznáím, že je už tak akorát na jídlo ? Myslím aby byla jako ta co se prodává mražená.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Panda »

Oriana píše:Ještě dotaz - když pěstuju kukuřici, jak poznáím, že je už tak akorát na jídlo ? Myslím aby byla jako ta co se prodává mražená.
Ochutnat? Mně teda připadá že kukuřice čím mladší tím lepší, mladá se dá jíst i s klackem. Ale asi je optimum světle žlutá barva, kdy jsou klásky už naducané. Jak začnou vadnout vousy a dostávat hnědou barvu a zrnka přecházet na tmavě žlutou, tak to už začínají být tvrdá, hodící se spíš na uvaření nebo na krmení.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

Samira píše:
Oriana píše:Ale okurek je nějak moc. Budu je muset začít rozdávat.
Nechce niekto cukety? :)
Salat z cukety mam kazdy den, cosi padlo aj do Omegy, aj nakyp som robila, vysmazat nemienim a cukety rastuuuu, ani rozdavat nestiham, zasobim asi styri rodiny.
Proč ten blaf vůbec pěstujete? :shock:
Dneska má Míra jednu obr přinést od kolegy z práce, tak šup sem s recepty!!!

Zatím myslím, že zkusíme tohle:
http://vitakucharka.blog.cz/0901/placky-s-cuketou
http://vitakucharka.blog.cz/1005/cesnekove-jednohubky
http://vitakucharka.blog.cz/0901/matjesy-z-cukety

Ale zajímá mě to odšťavení....jak šťáva z cukety chutná? Jako z okurky? S čím je to dobré míchat? (Jde mi o chuť, na ideální /ne/kombinace teď nemám jazýček :)) S jablečnou?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:Proč ten blaf vůbec pěstujete? :shock:
Tejto otazke ani zamak nerozumiem :)
Sak pestujeme, aby bolo co jest, nie? A kedze nevies dopredu, kolko rastlin vyklici, kolko sa urodi, tak zasadis viacej. A potom rozdavas, lebo je toho vela :)
s.arik píše:Ale zajímá mě to odšťavení....jak šťáva z cukety chutná?
Nepotesim Ta. Neviem. Rano rozlepim pol oka, otvorim chladnicku a co mi padne pod ruku, to tresknem do Omegy. Ranajsie drinky rozhodne chutne nie su, prevladaju zelene listy, ktore len miernim neutralnejsimi chutami mrkvy, jablk a pred par dnami aj kusom cukety.
Ja recepty neuznavam, nechcem, nemam rada. Niet nad experiment. Aj tak kazdemu chuti nieco ine. Ja cuketu casto len tak zakusujem, chuti mi jej nevyrazna chut. A moj "salat" na obed su aj tak len kocky zeleniny 2x2cm. Gurman by zaplakal :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Sweetie »

Oriana píše:Nejíme jen okurky. Běžně snídám 2 banány, pak tochu ořechů a rozinek, k obědu zeleninový salát, pak ta okurková šťáva, někdy meloun, broskev a večer salát z okurek, někdy jen vodový, jindy s jogurtem, no a taky chleba, kousek sýra, vařené jen občas. Nejsem úplně vzorný vitarián. Ale okurek je nějak moc. Budu je muset začít rozdávat. Nadbytky většinou řeším tak, že je odvezu do práce k rozebrání.
dovolujes si se nazyvat vitarianem? chleba, syr, jogurt, varene obcas, tak to uz se na to :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Sweetie »

sarik:'Proč ten blaf vůbec pěstujete? '
pro me je to lahudka.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

Sweetie píše:sarik:'Proč ten blaf vůbec pěstujete? '
pro me je to lahudka.
Možná změním názor, já už to nejedla roky, a v dětství mi to nejelo (jinak jsem jedla všechnu zeleninu ráda).
Třeba chutná jako okurka, tu my můžem, uvidím :?:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

Samira píše:Ranajsie drinky rozhodne chutne nie su
Tak na takové vitariánství bych rezignovala (:-) (:-) (:-) brrrr.

Ale palec nahoru, že se ti ráno chce šťavit. Já jsem líná a tak se držím Jardy - ráno se řádně zavodnit, čistou vodou....než dám litr, je skoro poledne, a pak mlsám meloun a tak dále.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Lidka »

s.arik píše:tak se držím Jardy - ráno se řádně zavodnit, čistou vodou
ja taky (odstavnovac nemam)
jednak se pekne proplachnu vypiju dopoledne tak tri litry,
jednak mi to pomaha nejist do desate nebo jedenacte (vstavam v pet)
a taky konecne se mi objevila zizen: je to paradox, ale az jsem zacala poradne pit dostavil se pocit zizne
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

Lidka píše: a taky konecne se mi objevila zizen: je to paradox, ale az jsem zacala poradne pit dostavil se pocit zizne
vytesat do kamene! já taky!!!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Oriana »

Sweetie píše:
Oriana píše:Nejíme jen okurky. Běžně snídám 2 banány, pak tochu ořechů a rozinek, k obědu zeleninový salát, pak ta okurková šťáva, někdy meloun, broskev a večer salát z okurek, někdy jen vodový, jindy s jogurtem, no a taky chleba, kousek sýra, vařené jen občas. Nejsem úplně vzorný vitarián. Ale okurek je nějak moc. Budu je muset začít rozdávat. Nadbytky většinou řeším tak, že je odvezu do práce k rozebrání.
dovolujes si se nazyvat vitarianem? chleba, syr, jogurt, varene obcas, tak to uz se na to :)
Netvrdím, že jsem vitarián - mám to tak 80% vita a 20% ostatního a myslím, že zde nejsem výjimka. Vím, že mám co zlepšovat, ale líp to zatím neumím. I to je pokrok oproti tomu, než jsem jedla před 2 roky. Prostě asi jen nepatřím k vyvoleným.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

Mně se nevedla stovka rok a půl. Nikdo neházejte flintu do žita :) Hlavně neztratit kontakt s literaturou, fórem nebo live vitouši, to pak člověka hned nakazí okolí a vlastní pohodlnost...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Oriana »

Dík za povzbuzení.
A ta šťáva z cuket není nic moc.
Jinak pro vysvětlení - pomáháme babičce obdělávat políčko a tak volíme rostliny, které zaberou hodně místa a nedají moc práce - okurky, dýně hokaidó, letos patizony, rajčata, nově i kukuřici, fazolky, jahody a melouny ( už jich tam je 26 docela velkých, malé jsem nepočítala) .
A pak máme problém - vita a zelenina, která se nedá moc jíst syrová - dýně, fazolky - a přitom ji máme rádi. Tak holt i vaříme.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:
Samira píše:Ranajsie drinky rozhodne chutne nie su
Tak na takové vitariánství bych rezignovala (:-) (:-) (:-) brrrr.
:)
Kazdy "bojujeme" s niecim inym. Ty s jednym paraorechom denne, ja sa zase snazim do seba prepasovat zelene drinky kvoli dohukanemu zdraviu.
Ale nerobi mi problem vypit to, mne to dokonca chuti, citim sa po nich vyborne, kam sa hrabe kava ci zeleny caj. Viem vsak, ze 99% ludi by to rozhodne nechutilo, staci sledovat mangelov vyraz tvare ;)
Hehe, rozhodne nie som ten typ, co by nieco jedol alebo pil nasilu len kvoli tomu, ze kdesi pisali, ze je to zdrave.

Cim viac pijete, tym vacsi pocit smadu mate - poznam to ;)

A nech sa drzim aj temy tohto vlakna - co prave jem? Melon. Co ine. A potom ma cakaju slivky a ringloty.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:...Tak holt i vaříme.
Napodobne.
Na freshnesse je teraz o tom dost zaujimava debata, viaceri tam pripustaju, ze im je akosi lepsie na jednom varenom jedle denne... A krasne tam prizvukuju, ze kazdy sme iny, nie je vsetko o jedle, treba sa vyhnut fanatizmu a vita mozno nie je pre kazdeho. Coraz castejsie ma mataju myslienky, ze co ked sme sa stali ludmi mozno aj preto, ze sme jedli vareniny. Pochopitelne si uvedomujem vsetky vyhody a pozitiva surovej stravy. Ale to som uz riadne odbocila od temy.
Giovanka
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 10, 2009 13:46

Re: Re:

Příspěvek od Giovanka »

No to není, protože ten "zbytek" znamená druhý den dvě hrsti atd. pomalu přidávat jídlo po malých porcích.... Ale on tam píše, že druhý den se může nacpat a pít alkohol atd . a že to speciální jídlo prozradí jen lidem, co dají 21........


Samira píše:
Giovanka píše:Mě by fakt zajímalo, co je to tajemné jídlo, které sní Pavel po půstu...
Ja som vzdy predpokladala, ze je to toto: http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat Ale overene to nemam ;)
Giovanka
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 10, 2009 13:46

Re: Re:

Příspěvek od Giovanka »

No že jo, já si to taky myslím, proto mi to příjde podezřelý, co tam píše....


Panda píše:
Giovanka píše:Mě by fakt zajímalo, co je to tajemné jídlo, které sní Pavel po půstu a může druhý den normálně jíst všechno...
Jedna věc je nastartování trávení po půstu, ale to zas tak důležité není a jistě by se daly nalézt rychlé aktivátory. Hlavním účelem návratovky je rekonstrukce organismu a to se žádným super jídlem urychlit nedá. Ve fázi hladovění organismus bourá a odklízí nefunkční buňky, odpady a jiné zříceniny. Fáze návratovky je pak obdobím nové výstavby. Je proto důležitější než kdy jindy stravovat se během té doby střídmě a zdravě, aby vznikly úhledné zdravé budovy a ne rychlé provizorní skládky, které mohou být ještě méně funkční než ty před půstem.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Fiona »

Coraz castejsie ma mataju myslienky, ze co ked sme sa stali ludmi mozno aj preto, ze sme jedli vareniny.
Sami, taky me to napadlo. Respektive ani ne tak ze tim bychom se stali lidmi (anatomicky i fyziologicky je clovek ryzi frugivor). Spis ze jsme se diky tomu tak premnozili. Diky vareni jsme se naucili puvodne naprosto nestravitelnou vec premenit na relativne stravitelnou, a diky tomu prezit i v nehostinnych oblastech nebo podminkach. Protoze pokud bychom se drzeli jen cerstvych plodu, mame sanci tak nekde v teple pobliz tech svych ovocnych stromu. Zadne pousti, savany, oblasti kde mrzne apod... Takze proc ne, kdyz neni moznost najist se normalne, za urcitych okolnosti je varenina relativne prijatelna nahrazka. Pokud to fakt jinak nejde, jsou takove situace. Kolik je na svete lidi co jsou vdecni za trosku rejze...

No ale ja si nastesti vybirat muzu, takze momentalne tvori cca 90% moji stravy vodni melouny, 10% ostatni ovoce dohromady. Cely cervenec. V cervnu to bylo 50% tresni, 30% cerveneho hrozna, 10% jahod a 10% vse ostatni dohromady.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Panda »

Giovanka píše:...a že to speciální jídlo prozradí jen lidem, co dají 21........
Co dají 40, a to jen žákovi. Staň se Pavlův žák a on Ti ho připraví. ;-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Samira »

Fiona píše:
Coraz castejsie ma mataju myslienky, ze co ked sme sa stali ludmi mozno aj preto, ze sme jedli vareniny.
Sami, taky me to napadlo...
Najskor - mas krasny novy avatar :)
Ano, presne tak som to myslela s tym "vznikom" cloveka. V podstate stale spekulujeme nad tym, ako prezit. Najskor ako prezit v nehostinnych oblastiach a teraz ako prezit v civilizacii :)
Paci sa mi Tvoj novy vyzivovy smer. Ziadne 80-10-10, ale pekne 90-10 :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od culka »

Malujem a kedze namalujem usami, tak mam zapichnuty Ipod do Ihome-u a pocuvam Grahama. Niet kam utiect, tak pocuva aj kto je doma, najcastejsie pes.
Prvy krat mi skoro stetka vypadla, ked povedali, ze robit post jeden den je hovadina, ze telo sa zacne pripravovat na cistenie a my to po 24 hodinach zastavime. No a potom si zacali robit srandu zo vsetkych ocist a detoxov a vyplachov. Z ich hladiska to chapem, Ze je crevo z vnutra ruzove a nie zanesene som pocula od kamosky, salovej sestry. Ze sa telo dokaze cistit same je jasne, len mu treba pomoct ako-tak vhodnou stravou.
Problem je, ze nie vsetci zijeme na Floride alebo okolo rovnika, takze potom jeme, co nam pride pod ruku.
Sami, prdel si robili aj zo vsetkych zelenych drinkov. Tak si to povaz.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Samira »

Zaujimave.
Tak si to zhrnme - vsetko co sa doteraz popisalo a narozpravalo si navzajom dokonale odporuje. Keby som mala pocuvat svoje telo, tak hlcem piskoty namacane v Granku. Tak ako dalej teda? :)

Vcera (nahoda?) ma stretli dvaja ludia, co ma dlhsie nevideli a nezavisle od seba mi zlozili poklonu, ze akosi dobre vyzeram, ze co sa so mnou deje. Podotykam - bola som uz tradicne nenalicena a neocesana, vlasy v akomsi chaosnom cope. Zeby predsa tie zelene drinky boli k comusi dobre? (Alebo to, ze Granka s piskotami jem menej?)
Culka - fakt je crevo zvnutra ruzove? U kazdeho? Stary / mlady? Toto by som vazne chcela vediet. Ziadne sialene nanosy a kapsy s tlejucim bordelom? Zisti od tej akmosky pls.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Eva.cz »

Samira píše: Na freshnesse je teraz o tom dost zaujimava debata, viaceri tam pripustaju, ze im je akosi lepsie na jednom varenom jedle denne... A krasne tam prizvukuju, ze kazdy sme iny, nie je vsetko o jedle, treba sa vyhnut fanatizmu a vita mozno nie je pre kazdeho.
Mám to tak stejně. Ani možná nemusí být to vařené jídlo každý den, ale pak už mám potřebu sníst něco hutnějšího. Může to být třeba miska sirné patlaniny, trocha opečených brambor, sýr v zeleninovém salátu. Stačí mi pak celkově jíst hodně málo, jsem v pohodě, jen z ovoce se nemůžu nějak dojíst, i když ho sním moc, cpu se jím, žaludek mám jako na vodě (taky že na vodě je, takže co bych chtěla...), mám hlad, jsem nervóznější.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

Samira píše:Keby som mala pocuvat svoje telo, tak hlcem piskoty namacane v Granku.
Ty taky? :) Na tom jsem odkojila Mirušku :oops:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Culka - fakt je crevo zvnutra ruzove? U kazdeho? Stary / mlady? Toto by som vazne chcela vediet. Ziadne sialene nanosy a kapsy s tlejucim bordelom? Zisti od tej akmosky pls.
To asi nezjistí, zřejmě lidem běžně nelezou do střev (nebo ano?), jedině že by dělala na pitevně, a tam jsou stejně lidi už v různých divných stavech.

Ano vše si odporuje - a to proto, že stejně nakonec je nejdůležitější lidská psychika, v co člověk věří že mu pomáhá a co naopak škodí.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

pokud vím, tak před vyšetřením střev se podávají nějaká projímadla nebo klystýry ne?

jenže, jestli je "teorie letitých nánosů" správná, tak takový jednorázový proces nemůže střevo dokonale vyčistit...nevím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od culka »

A ak je ta teoria spravna, tak telo je absolutny blbec a my sme inteligentnejsi. No a to vsetci dobre vieme, ze nie sme.

Ked pred kolonoskopiou tri dni nejes, len pijes a na zaver si das prehanadlo, tak z teba vyleti vsetko a ziadne nanosy sa nekonaju.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

V čem tedy spočívá léčebný efekt klystýru, jež na sobě pozoruje tolik lidí po celém světě?
Jen prostá masáž/stimulace orgánu? Placebo? Nechme stranou případy, kdy někdo klystýruje s urinou či nějakými bylinkami...
:?:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

A může třeba Míra provádět jaterní kúru, když se umí prohnat vhodnou stravou a epsomkou velmi dobře? Do klystýru ani půstu by zatím nešel :)
Takže to martyrium "týden klystýr denně, týden obden atd." je zbytečné? ;)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Co právě jíte?

Příspěvek od s.arik »

A....kecá teda i Absolutně Zdravý Jarda, můj léčitelskvý idol? :o :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět