Co právě jíte?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Velmi pozorně to tu čtu a mozek jsem vybičoval na plnej výkon aby něco vymyslel, ale vypadá to Terezko, že seš skoro beznadějnej případ.
To tvoje trávení pomalý - znám to, má to můj brácha a von tak potřebuje neskutečně času na strávení čehokoliv. Např. 3-4 hodiny po jídle taky není schopen sportu a vlastně ničeho. On je poučenej všežravec. Já jsem naprostej opak, proto ti bohužel neporadím ze zkušenosti.
K tomu sportu a závislosti na něm: mám jednoho kamaráda co to má tak jako ty - jak nesportuje má náladu v pytli - já to nemám, klidně se 14 dní válím a ke sportu mě vede moje vášeň pro hry a radost z pobytu v přírodě, ale když se třeba týden nehejbu, lebedím si taky.

Ještě pár otázeček: jak seš na tom s ořechama PŘEDEM máčenýma (hlavně vlašáky) - ty já totiž považuji za základní zdroj tuků a bílkovin pro nás tady. No snad si tuhle větu přečte i Johny :lol: To by mohla být pro tebe možná cesta. Jak jsi na tom s hladem? Máš ho někdy? Jak jsi na tom s hypoglykémií při pohybu? Řídíš se chutěmi těla, nebo se stravuješ tak, že si řekneš jedu tohle a tohle 3 týdny bez ohledu na svoje potřeby? Jakých dosahuješ ve sportu výkonů? Jak často a moc vlastně sportuje. Děláš aerobní, nebo anaerobní zátěže?
Nevědomost je tak lehká!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

ja si myslim ze tereza je mimopozemstan... :idea:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

kveta píše:ja si myslim ze tereza je mimopozemstan... :idea:
už ti to funguje?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

buc11 píše:
kveta píše:ja si myslim ze tereza je mimopozemstan... :idea:
už ti to funguje?
no, uz zase litam...
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Honza píše:Velmi pozorně to tu čtu a mozek jsem vybičoval na plnej výkon aby něco vymyslel, ale vypadá to Terezko, že seš skoro beznadějnej případ.
To tvoje trávení pomalý - znám to, má to můj brácha a von tak potřebuje neskutečně času na strávení čehokoliv. Např. 3-4 hodiny po jídle taky není schopen sportu a vlastně ničeho. On je poučenej všežravec. Já jsem naprostej opak, proto ti bohužel neporadím ze zkušenosti.
K tomu sportu a závislosti na něm: mám jednoho kamaráda co to má tak jako ty - jak nesportuje má náladu v pytli - já to nemám, klidně se 14 dní válím a ke sportu mě vede moje vášeň pro hry a radost z pobytu v přírodě, ale když se třeba týden nehejbu, lebedím si taky.

Ještě pár otázeček: jak seš na tom s ořechama PŘEDEM máčenýma (hlavně vlašáky) - ty já totiž považuji za základní zdroj tuků a bílkovin pro nás tady. No snad si tuhle větu přečte i Johny :lol: To by mohla být pro tebe možná cesta. Jak jsi na tom s hladem? Máš ho někdy? Jak jsi na tom s hypoglykémií při pohybu? Řídíš se chutěmi těla, nebo se stravuješ tak, že si řekneš jedu tohle a tohle 3 týdny bez ohledu na svoje potřeby? Jakých dosahuješ ve sportu výkonů? Jak často a moc vlastně sportuje. Děláš aerobní, nebo anaerobní zátěže?
neměla jsem na mysli volno jako nicnedělání, ale jako nicnejedení - reakce na to stravovat se málo a často

proběhnout se po lese je magaradost, ale když nemůžu to, musim doma nebo v posilovně jako opička, respektive běhám jak myška v kolečku

vořechy mi dělaj problém v jakýkoli podobě, asi nejstravitejnější jsou když jsou v něčem vodou namixovaný, ale už zas musím hlídat abych to nepřehnala s přebytkem kalorií, ale radši se tomu vyhýbám

Jako zdroj síly beru tu zelen, a hlavně mi chutná, ale nesmí přijít kombinace s ovocem! i tak to nezvládám dostatečně natrávit, soudě podle obsahu toalety..

hlad neznám. v břiše mi kručí porád, ale z uplně jiného důvodu. znám slabost asi druhej až třetí den půstu a motání hlavy. taky znám chut kterou nazývám hlad. nepocituju u ní žádné fyzické příznaky - tak je to známka že moje tělo něco žádá a potřebuje? ted jsem delší dobu testovala verzi pravidelného stravování - jíst přesně v danou dobu, tj snídani v pul 9, obed v pul 1 a večeři v půl šestý a pak užnic + nejíst mezi jídlama. A myslím že pokud jsem se skutečně udržela a nejedla mezi těmahle dobama a večer, tak to šlapalo o něco líp, než ta verze něco zobat kontinuálně celej den. Ale běda když jsem tam poslala náhodou něco bokem a nebo když nebyla možnost papat v určenou dobu! momentálně testuju tu verzi uzobávání ovoce v průběhu dne - a kontinuálně celý den mi je můj teříšek jak na vodě a vydává šílené zvuky

sport: cca 6x týdně 1 hodina běh, zbytek půl hodiny posilování (moje chromá ruka + břicho); ted trenuju na ten 1/2 maraton takže trochu víc toho běhu. moje sportovní výkony se teda asi ukážou až tam, ale běžim to poprvý a vím, že se to taky musí běžet trochu hlavou a já nemám tu zkušenost. jinak prokládám cca 1x týdně plavání 50-60min, 1x týdně powerjoga, což je fakt hukot. ted přes zimu sem párkrát dávala běžky, to me docela chytlo, i když 40km když jsem na nich stála po druhý v životě bylo možná trochu přehnaný, jinak na jaře se těším na kolo, v minulosti byly moje vejlety cca 100km na den v CZ nebo 60 - 80km v Pyrenejích.
a ještě další věc co mi přijde zvláštní, krom toho že je mi furt kosa, je že přes veškerej svůj poměrně častej a hmotnej trénink mám při běhu tepovku cca 170 až 180, což je kardiozona a nikoli aerobní zona, kterážto by podle všecho měla být vhodná k hubnutí, nicméně takhle vydržim běžet klidně tu hodinu a dýl. Chápu že tam by taky mohl bejt pudl, ale tepovka mi dlouhodobě neklesá, což by měla, plus dlouhé pochody, kde jsem v té tabulkama předepsáné aerobní zone sou už taky vozkoušený.

Pomalu se začnu smiřovat s tím, že jedinou cestou jak já můžu dlouhodobě zhubnout je cesta drogové závislosti :D :D

Tak doufám že na ten můj slint bude eště někdo mít náladu reagovat

P.S. a není to že bych si chtěla nějak moc stěžovat na svůj úděl, jen jsem to tu nadhodila pro zajímavost, když už se tady přetřásalo tolika jinejch různejch problémů
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tereza píše:
Honza píše:Velmi pozorně to tu čtu a mozek jsem vybičoval na plnej výkon aby něco vymyslel, ale vypadá to Terezko, že seš skoro beznadějnej případ.
To tvoje trávení pomalý - znám to, má to můj brácha a von tak potřebuje neskutečně času na strávení čehokoliv. Např. 3-4 hodiny po jídle taky není schopen sportu a vlastně ničeho. On je poučenej všežravec. Já jsem naprostej opak, proto ti bohužel neporadím ze zkušenosti.
K tomu sportu a závislosti na něm: mám jednoho kamaráda co to má tak jako ty - jak nesportuje má náladu v pytli - já to nemám, klidně se 14 dní válím a ke sportu mě vede moje vášeň pro hry a radost z pobytu v přírodě, ale když se třeba týden nehejbu, lebedím si taky.

Ještě pár otázeček: jak seš na tom s ořechama PŘEDEM máčenýma (hlavně vlašáky) - ty já totiž považuji za základní zdroj tuků a bílkovin pro nás tady. No snad si tuhle větu přečte i Johny :lol: To by mohla být pro tebe možná cesta. Jak jsi na tom s hladem? Máš ho někdy? Jak jsi na tom s hypoglykémií při pohybu? Řídíš se chutěmi těla, nebo se stravuješ tak, že si řekneš jedu tohle a tohle 3 týdny bez ohledu na svoje potřeby? Jakých dosahuješ ve sportu výkonů? Jak často a moc vlastně sportuje. Děláš aerobní, nebo anaerobní zátěže?
neměla jsem na mysli volno jako nicnedělání, ale jako nicnejedení - reakce na to stravovat se málo a často

proběhnout se po lese je magaradost, ale když nemůžu to, musim doma nebo v posilovně jako opička, respektive běhám jak myška v kolečku

vořechy mi dělaj problém v jakýkoli podobě, asi nejstravitejnější jsou když jsou v něčem vodou namixovaný, ale už zas musím hlídat abych to nepřehnala s přebytkem kalorií, ale radši se tomu vyhýbám

Jako zdroj síly beru tu zelen, a hlavně mi chutná, ale nesmí přijít kombinace s ovocem! i tak to nezvládám dostatečně natrávit, soudě podle obsahu toalety..

hlad neznám. v břiše mi kručí porád, ale z uplně jiného důvodu. znám slabost asi druhej až třetí den půstu a motání hlavy. taky znám chut kterou nazývám hlad. nepocituju u ní žádné fyzické příznaky - tak je to známka že moje tělo něco žádá a potřebuje? ted jsem delší dobu testovala verzi pravidelného stravování - jíst přesně v danou dobu, tj snídani v pul 9, obed v pul 1 a večeři v půl šestý a pak užnic + nejíst mezi jídlama. A myslím že pokud jsem se skutečně udržela a nejedla mezi těmahle dobama a večer, tak to šlapalo o něco líp, než ta verze něco zobat kontinuálně celej den. Ale běda když jsem tam poslala náhodou něco bokem a nebo když nebyla možnost papat v určenou dobu! momentálně testuju tu verzi uzobávání ovoce v průběhu dne - a kontinuálně celý den mi je můj teříšek jak na vodě a vydává šílené zvuky

sport: cca 6x týdně 1 hodina běh, zbytek půl hodiny posilování (moje chromá ruka + břicho); ted trenuju na ten 1/2 maraton takže trochu víc toho běhu. moje sportovní výkony se teda asi ukážou až tam, ale běžim to poprvý a vím, že se to taky musí běžet trochu hlavou a já nemám tu zkušenost. jinak prokládám cca 1x týdně plavání 50-60min, 1x týdně powerjoga, což je fakt hukot. ted přes zimu sem párkrát dávala běžky, to me docela chytlo, i když 40km když jsem na nich stála po druhý v životě bylo možná trochu přehnaný, jinak na jaře se těším na kolo, v minulosti byly moje vejlety cca 100km na den v CZ nebo 60 - 80km v Pyrenejích.
a ještě další věc co mi přijde zvláštní, krom toho že je mi furt kosa, je že přes veškerej svůj poměrně častej a hmotnej trénink mám při běhu tepovku cca 170 až 180, což je kardiozona a nikoli aerobní zona, kterážto by podle všecho měla být vhodná k hubnutí, nicméně takhle vydržim běžet klidně tu hodinu a dýl. Chápu že tam by taky mohl bejt pudl, ale tepovka mi dlouhodobě neklesá, což by měla, plus dlouhé pochody, kde jsem v té tabulkama předepsáné aerobní zone sou už taky vozkoušený.

Pomalu se začnu smiřovat s tím, že jedinou cestou jak já můžu dlouhodobě zhubnout je cesta drogové závislosti :D :D

Tak doufám že na ten můj slint bude eště někdo mít náladu reagovat

P.S. a není to že bych si chtěla nějak moc stěžovat na svůj úděl, jen jsem to tu nadhodila pro zajímavost, když už se tady přetřásalo tolika jinejch různejch problémů
podle mě je naprosto zbytečný trenovat na pulmaraton 6x týdbně hodinku, tedy pokud to nechceš vyhrát. Stačilo by si dát tak 5-6x desítku a jít na to. Ale je vidět že kondici máš a tím pádem i svaly podel toho co píšeš. No tak alespon neco. Ta vysoká tepovka je zvláštní, ale to je zas otázka tempa. Asi se moc neploužíš co :wink:, tak to s tebou behat nepujdu, páč bych si uřízl pěknou ostudu. :)
Chtěla si ty chemicko-biologický pochody o hubnutí: P. Fořt napsal dvě knihy o tom: Jedna se jmenuje Obezitě odzvoněno a druhou z hlavy nevím, ale je to speciálně pro holky a je ještě tlustší.. Vobě mám doma, tak až se tam dostanu, napíšu ti přesné citace. Asi by jsis je měla přečíst.
zatím čus
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

My jsme ted s manzelem temer 14-dni bez soli.
Zacali jsme pustem (1a pul dne), vecer po pustu jsme najeli na ovoce. Mysleli jsme, ze budeme jen na ovoci, ale po trech dnech uz jsme nemohli. Ono tady v USA to vsechno na konci chutna jak oslazena voda, ve vetsim mnozstvi se ta chut-nechut umocnuje. Zvlast, kdyz jsem ted mela moznost ochutnat ovoce v Cechach. Verim ale, ze pokud bychom po pustu to ovoce tak nekombinovali, dalo by se na tom vydrzet. No, snad bude dalsi pokus uspesnejsi. Takze na konci tretiho dne jsme pridali trochu zeleniny, ale bez soli a koreni. Po te sladke bombe stacilo opravdu TROCHU plodove zeleniny a bylo mi nadherne. Sul mi vubec nechybela. Takze ted jedeme cely den na ovoci, maximalne trosku zeleniny-rajce, paprika, okurka, zeleny salat.
Cibuloviny, korenova zelenina, brokolice a dalsi zelenina krome plodove se mi zda dost agresivni a slana, takze tu nejim.
Zatim je to moc kratka doba na nejake zavery, ale je fakt, ze se mi znacne zklidnily chute, tim padem jsem vyrovnanejsi a vaha jde dolu. Zatim zhruba o 3 kila. Takze tipuju, ze to moje telo diky soli dost zadrzuje vodu.

Abych nezapomnela dodat - kazdy den si jdu na zacatku dne zabehat. I kdyz behem tech 14-ti dnu jsem mela asi dva line dny. Telo nechtelo, tak jsem byla jen na prochazce. 3-ti den uz se zase samo hlasilo o beh a chuti a energie bylo o to vic.
Vcera jsem si po behani olizla rty a pot byl uplne slany. Docela by me zajimalo, jak dlouho ze me jeste ta sul pujde.

Me vitarianstvi a pusty rozhodne pomalicku vedou k ovoci. Taky mam jinak celkem problem stravit jina jidla, a o kombinacich ani nemluvim.

Take bych chtela podekovat Kvete za prispevky o ovoci.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jeste jsem zapomnela dodat, ze ted mivam posledni dny takovou tu pachut v puse a povlak na jazyku jako pri pustu. Takze to vypada, ze pokud clovek vynecha vsechno koreni vcetne soli a je na ovoci, tak se telo leci podobne jako na pustu.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tereza: pytala si sa ma na tie cviky.. okrem toho co doporucil alchemist by som mozno odporucal tiez 5tibetanov /to by mohli komentovat ti co to cvicia/ ta explozivna energy co v tebe vrie a momentalne ju vybijas sportom by sa tak mohla zacat transformovat do subtilnejsich funkcii /teda aj do celeho procesu travenia/.
uz skor som tu spominal aj najpouzivanejsiu ajurvedsku techniku na zlepsenie travenia, caste pitie horucej vody, je fakt ucinne, len asi treba prekonat mozne vita-predsudky. v tvojom pripade kedy nezabera nic ine sa k nej mozno nakoniec odhodlas. a podla mna by si aj mala, hehe. kniha v ktorej je bezpecne praktikovanie tejto techniky popisane sa vola perfektni zazivani, klic k telesne a emocionalni spokojenosti, autor ma indicke meno, na rychlo si nespomeniem. vela zdaru a ohna..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také mi zrovna v poslední době přichází na mysl opouštění od soli...

tak jsem pozvolna také začala, takže většinu dne jsem na ovoci v menších porcích, potom zelené a zeleninu se začínám snažit jíst jen tak samotnou - špenát, paprika, rajče ....Možná tak o víkendu někdy v klidu si salátek se svojí zálivkou udělám, ale po většinu dní se te´d budu snažit jíst více přirozeně - ve tvarech tak jak vše narostlo a bez zálivky...líbí se mi to. :) Přišlo to nějak samo, takže to slovo snažit vlastně není na místě, je to přirozený pocit. Jak se to vše stále mění a vyvíjí....je to fajn. :P

Terezko, když jíš, nevnímáš to tak, že jíš a přitom se už podvědomě stahuješ, protože si říkáš, jestli z toho zase neztloustneš? Já sama jsem si takto blokovala jeden čas energii a to se vše potom špatně tráví a jde to opravdu na tloušťku, tak stejně to funguje i při jezení ve stresu.
Pomohlo mi na to hluboké dýchání před jídlem a po jídle, tím cítím, že se orgány na trávení více zaktivují, lépe tráví a celkově fyzicky a psychicky se tělo a mysl uvolní. Potom všechny potraviny tělem projdou v pohodě a neblokují se na určitém místě déle, čímž člověk tloustne, protože se látky nedokáží správně natrávit a kvasí.
Tohle je hodně o psychickém uvolnění.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

věřim že v tomhle mám ještě rezervy a zapracuju na tom. nemyslim si ale že v tom by bylo tajemství celýho mýho mnohaletýho problému

každopádně končim s ovocným experimentem - celý včerejší odpoledne, večer, noc a ráno jsem strávila s naprosto nechutným nadýmáním, a to prosím ještě v práci, a je to značně sociálně nevhodná záležitost. at mi nikdo netvrdí že to je v pořádku a že to přejde. spíš se to jen zhoršuje a je to šílený, myslím že tudy cesta pro mě nevede, už nemůžu fruktozu ani vidět a mám děsnou chut na něco slanýho, nejradši bych spolkla nějakej pořádnej kus sejra! (znáš to johny že jo?). to asi není uplně kýženej košer stav...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:věřim že v tomhle mám ještě rezervy a zapracuju na tom. nemyslim si ale že v tom by bylo tajemství celýho mýho mnohaletýho problému

každopádně končim s ovocným experimentem - celý včerejší odpoledne, večer, noc a ráno jsem strávila s naprosto nechutným nadýmáním, a to prosím ještě v práci, a je to značně sociálně nevhodná záležitost. at mi nikdo netvrdí že to je v pořádku a že to přejde. spíš se to jen zhoršuje a je to šílený, myslím že tudy cesta pro mě nevede, už nemůžu fruktozu ani vidět a mám děsnou chut na něco slanýho, nejradši bych spolkla nějakej pořádnej kus sejra! (znáš to johny že jo?). to asi není uplně kýženej košer stav...
musím zaregálovat, aby si ostatní co přijdou poprvé si nemysleli, že to tak maj všici, mě to nikdy nenadýmá-je to otázka výběru, u mne hlavně zralosti a kousání a pak zvládnu i slušný kvanta (ovšem ne z potřeby, ale spíš kvůli ukojení chtíče) a dělám to dlouhodobějc a žádný probléma není sú, obávám se, že někde děláš chybu a nechceš, či nedokážeš odhalit. Jako zkusil jsem všechno (já se ale obávám, že to třeba tak rychle nereaguje) a nic nefunguje, bude zavádějící.
Na něco slanýho jsem si chuť nenechal vsugerovat ani Johnyho teorií o nějakých Na. A sůl nepoužívám, jen při šánce.
Sejra, no to bych si i vzpomněl na ty sqělý moje, ale zásadně bez Na a být tebou klidně bych si ho dal a hledal bych nějaký výživák při kterým bych si to užil než abych se trápil nějakýma předepsanýma ...stvíma.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Milej Laďo, víš proč nemáš chuť na sůl ? Jak často děláš tu šanku ? Typoval bych, že při každé do sebe dostaneš soli do zásoby tak na rok.
Nebo myslíš, že se nic nevstřebá ? Otestuj moč a uvidíš, myslím, že tímhle si podvědomě kompenzuješ ten deficit :lol: Dost by mě to zajímalo. Jestli ne tak sorry.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jenže já už si ted umím živě představit co by se stalo za mazec, kdybych ted poslala sejra do myho momentálně ovocnářskýho inside prostředí - i když asi nemůže bejt nic horšího než včerejší večer (ale jo může, jen si to nevybavuju tak žive)

právě proto že tu chybu neumím odhalit, tak jsem si dovolila tady s tím zatěžovat místní obecenstvo a požádat o radu
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já také nemám problém s ovocem :P ....ale velmi záleží na množství a na přestávkách mezi jeho jezením. Sedí mi během dne menší dávky po větších mezerách.
Jak se ho sní víc, než tělu stačí, tak se chuť vychyluje na tu druhou stranu - slanou.
Tyto problémy s nafouknutím atd. jsem mívala, když jsem to s ovocem přepískávala (ale i svého času s klystýrama)a neznala svoji míru. Když jsem principem pokus-omyl nalezla ideální množství, tak bylo hned vše ok.
Člověk by měl u sebe nalézt tu svoji míru, kdy se cítí OK :) a potom je ovoce tedy pro mě úžasná jemná potravina, po které je mi fajn. :)
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne čtv bře 16, 2006 12:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já jsem last week pořád víc na tom ovoci a pořád na tom samým banány/jahody... jak už jsem psal někde jinde, mam to teď asi podobně jako Sluníčko.
A kupodivu ani nevětrám, přijde mi, že jsem větral hlavně po zelenině...
třeba včera to bylo zase jahod kilo, banánů asi dvě a nakonec jeden vydžusenej šalátik a asi 300 gramů cherry rajčat. už mi nějak nesedí dělat z toho směs....

a možná že mě zase vede jenom moje cesta lenosti...

a ještě pár změn: poté co ráno pravidelně běhám se krmím postupně celej den, dřív jsem jedl až od poledne do večera.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

toz, nic proti ovocicku, problem bude v tom, ze si prechod na 100pro tutifruti nezvolila v spravnom case. to uz by som skor pri tychto problemoch s travenim odporucil zacat s nim plusminus niekedy v juni, teda v cervnu. teraz by to asi bolo mozne iba jablcnou monodietou, pripadne tymi mrazenymi jahodami. pozerala si uz na ten traviaci ohen a suvisiace zalezitosti?
Naposledy upravil(a) 800914 dne čtv bře 16, 2006 13:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:A kupodivu ani nevětrám, přijde mi, že jsem větral hlavně po zelenině...
.
nápodobně.... :wink: :)

pro mě je ovoce nebeská potravina, ale je to o tom, jak jsem napsala dříve - ideální množství a i psych. uvolnění, to potom to ovoce dokáže dělat hodně příjemné věci a člověku je fajn :)

Člověk stále hledá, co je pro něj nejlepší, ale když hledá, tak se ta cestička ukáže a najde....... :) ..... potom mu to sedí a za čast se to zase trošku obmění - množství, co vévodí atd.. U mě se ty chutě a následně i jídelníček střídají během určitého období už pravidelně.
Teď také u mě vévodí ovoce - při běhu je to pro mě také nejlepší. A jak člověk běhá, tak má to tělo takové citlivější a nemá ani chutě na moc překombinované věci. Jednoduchost potom vládne. :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

800914 píše:toz, nic proti ovocicku, problem bude v tom, ze si prechod na 100pro tutifruti nezvolila v spravnom case. to uz by som skor pri tychto problemoch s travenim odporucil zacat s nim plusminus niekedy v juni, teda v cervnu. teraz by to asi bolo mozne iba jablcnou monodietou, pripadne tymi mrazenymi jahodami. pozerala si uz na ten traviaci ohen a suvisiace zalezitosti?
já mám moc ráda ovoce, ale jen ovocežrout ze mě nebude to ne, mám ráda i zelené a zeleninu, ale pokud bych měla vydržet celý den na jednom tak spíše vydřžím celý den na ovoci než na zelenině.
Celkově se držím u sebe určitého rozprostření všech těchto jídel které mi nyní vyhovuje.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to Terezka: určitě se Ti povede najít to správné pro své tělo, už na základě svých zkušeností a různých střípků odtud...se ze všech těchto informací něco vytříbí :wink: :) :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

800914 píše:toz, nic proti ovocicku, problem bude v tom, ze si prechod na 100pro tutifruti nezvolila v spravnom case. to uz by som skor pri tychto problemoch s travenim odporucil zacat s nim plusminus niekedy v juni, teda v cervnu. teraz by to asi bolo mozne iba jablcnou monodietou, pripadne tymi mrazenymi jahodami. pozerala si uz na ten traviaci ohen a suvisiace zalezitosti?
tohle není docela špatný http://www.living-foods.com/articles/sp ... stion.html

ale jinak se všude jen vysvětluje co to je dígestive fire, pripadne odporučá víc pohybu...[/url]
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ale jinak se všude jen vysvětluje co to je dígestive fire, pripadne odporučá víc pohybu
tak to si asi necitala dost pozorne.. ved aj v tom clanku je par konkretnych rad. hlavne by ta mohla zujimat ta pranayama. funguje na tom principe, ktory som uz vyssie spominal, teda kultivuje hrubozrnnu energy na tie adresnejsie.

este k tym klickom.. u mna vedu konopne, po vsetkych strankach. nemas problem s klicenim, ja to proste len nasypem do hlbsej zatvaracej misky s vodou a raz za den premyjem, su o styri dimenzie chutnejsie ako legumove a hlavne v nich necitit ten disgusting skrob, a vyzivovo sa im tak ci tak ziadna luskanina nevyrovna. daju sa pozivat takmer s cimkolvek, nerobia plyny, skor by som fakt povedal ze travenie zlepsuju, parkrat sa mi stalo ze som kratko po ich zjedeni citil "hmatatelnu" spokojnost v zaludku a trochu neskor aj v nizsich podlaziach. skus, posudis sama, experimentuj s dobou klicenia, mne chutia aj 12 hodinovky, skusal som ale potiahnut aj do zelena a bolo to tiez supr.
tschus.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:jenže já už si ted umím živě představit co by se stalo za mazec, kdybych ted poslala sejra do myho momentálně ovocnářskýho inside prostředí - i když asi nemůže bejt nic horšího než včerejší večer (ale jo může, jen si to nevybavuju tak žive)

právě proto že tu chybu neumím odhalit, tak jsem si dovolila tady s tím zatěžovat místní obecenstvo a požádat o radu
já jsem rád, že zatěžuješ, akorát neumím poradit, chtěl jsem jen vyjádřit svoje pocity, což vždy asi úplně nevyzní jak má.

to Johny: šanku dělám 10 x míň než dříve, a už jsem to psal dřív, že jsem to testoval, že možná fakt citlivou chutí to bylo jeden, dva dny slanější, ale opravdu dovedu rozlišit šílený ředění, no ale že bych měl v sobě nějakej solnej nebo B12 důl a až je vyberu budu v krachu? Nechám to zatím na těle, ať mi dává pokyny a já ho budu podle nich zásobovat jak dosud.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Jedno jablko, 2 banány. Potom recepr od tvx: Jahody, cervený a cerný rybíz, maliny, ostruziny, banány v mixéru, zimt a ozdobit banánem. Konecnè po delsím case a hledání, co je pro mé tèlo a dusi optimální, se cítím na jídle skvèle. Díky za inpiraci!!!

Jak se mixují nejlépe sezamová semínka? Rucním mixérem Braun nebo sklenèným mixérem?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Terezo,
tak jestli Te ovoce nafukuje tak to fakt nevim. U me je to snad jedina potravina, ktera me naopak nenafukuje. Jedine, ze zkombinuju moc druhu najednou nebo toho snim moc najednou.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak pro představu: ráno jeden grep, pak muj standartní trénink 1,5h, kolem 11.30 velká hruška, kolem 13.30 1 jabko rozmnixovaný se zázvorem a lžičkou zelenýho ječmene a vodou (jak jsem ráno psala only fruit diet prostě fakt nejde), mezi 5 a 6 2 mini hrušky, jedno jabko a grep, snedeno behem asi 50minut, během dne celkem asi 30 hrnky čaje (bylinky a zelenej). a tot vše. ráno jsem měla ještě dozvuky včerejšího megagas večera po celym dni jen na ovoci, pak se to zklidnilo a od odpoledne už to zase jede ale těch šílenejch rozměrů jako včera večer to naštěstí nedosahuje. tak mi řekněte jestli tohle je hodně. a připadám si jak puchejř. a vůbec se necejtim dobře. nejhorší je že ted už ani nic jinýho pozřít nesmim, protože to kyselo co po tom všem ovoci je ve me by asi způsobilo atomovej výbuch.

prostě mi z toho všeho jednoznačně vyplývá že frutastrava není pro mě a nebo nevim teda, a hlavně že fakt mám asi nějakej problém, jen nevim jestli to furt mam luštit a rozpatlavat nebo si s tim radši moc nelámat hlavu
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

bych tipoval že ten greeen tea taky nemusel bejt to pravý... mě docela rozprdíval...
počítej s tím, že na ovoce než tělo naběhne, může to nějakou dobu trvat...
jinak ta spotřeba je vážně very low... a až vzorně rozdělěná, zkusil bych dát tělu čas, pokud nehrozí, že se vydáš na oběžnou dráhu...

já 7-8hodin 12 kilometrů běhu, posléze v průběhu 9-16hod kilo jahod, kilo banánů, pár mandarinek, vcelu až moc energie na soustředěnou práci, po odchodu cestou domu řeckej salát, ala Albert, neodolal jsem, vcelku ale šizenej a jednotvárnej. Posléze 0,5litru červenej pomernač, 18-20 cyklokros a pak asi 1,5 litru opět pomeranč. Při následné koupeli velice hi-stavy, už chápu ty bucovy příspěvky, žena asi zkonzultovala polovinu kamarádek, ohledně toho zda nejsem zralej do Bohnic, když zpívám psovi, když ho češu a čistim, ale nějak jsme si dneska rozuměli, dokonce se při tom ani necukal a nedělal problémy, tak sem ho asi pozitivně naladil. Od tý doby mi nedá pokoj...

Flatulence nulová, jen časté močení... musim nějak stabilizovat ty high-nálady, jinak nevim jak přežít třeba v práci...
jak to řešíš, buci?
Naposledy upravil(a) tvx dne čtv bře 16, 2006 23:27, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

kurva to je scifi :shock:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Johny píše:kurva to je scifi :shock:
zase si vem, že s nima bych šel do rodový osady hned - to by byla švanda až na půdu a kdyby přijel někdy na návštěvu buc...tak eště větší - samý prdění, zpívání psovi a eufo stavy - ty jo bohnice fakt hadr...:D akorát nevím, kde bys ty tu chytal ty lososy :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Honza píše:
Johny píše:kurva to je scifi :shock:
zase si vem, že s nima bych šel do rodový osady hned - to by byla švanda až na půdu a kdyby přijel někdy na návštěvu buc...tak eště větší - samý prdění, zpívání psovi a eufo stavy - ty jo bohnice fakt hadr...:D akorát nevím, kde bys ty tu chytal ty lososy :D
Odpověď v topic ANASTASIA
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Janina píše:Jedno jablko, 2 banány. Potom recepr od tvx: Jahody, cervený a cerný rybíz, maliny, ostruziny, banány v mixéru, zimt a ozdobit banánem. Konecnè po delsím case a hledání, co je pro mé tèlo a dusi optimální, se cítím na jídle skvèle. Díky za inpiraci!!!

Jak se mixují nejlépe sezamová semínka? Rucním mixérem Braun nebo sklenèným mixérem?
Ručním mi to nikdy nešlo, dělám to v normálním mixéru. Ale s vodou a banánem a jahodami a medem. Na sucho mi to nejde. Je to ale dost syté. :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:Terezo,
tak jestli Te ovoce nafukuje tak to fakt nevim. U me je to snad jedina potravina, ktera me naopak nenafukuje. Jedine, ze zkombinuju moc druhu najednou nebo toho snim moc najednou.
mám to stejné :wink: :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Honza píše:
Johny píše:kurva to je scifi :shock:
zase si vem, že s nima bych šel do rodový osady hned - to by byla švanda až na půdu a kdyby přijel někdy na návštěvu buc...tak eště větší - samý prdění, zpívání psovi a eufo stavy - ty jo bohnice fakt hadr...:D akorát nevím, kde bys ty tu chytal ty lososy :D
:lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

když von ten pes, mnohem líp drží, než když ho okřikuju "c)
musimzačít víc pracovat na nějaký tý transformaci eneigie... občas toho mam jak v dětství plnej kyblík a nevim jak to vhodně využít na složité věco kde mi energy chybí...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

no větry nemám teda z ovoce, snade z přebytku potravy naráz ve střevě, já jím kvantum, ale postupně odchází,

to Tereze: to je pro mne nedosažitelný mikrofúd

jinak odcházím se regenerovat, lékařka mne hned hnala do postele a ve čtvrtek jdu k psychoušovi, jupí, jenom mám obavu, aby mne neznormalizoval a neztratil tak možnost se zúčastnit soutěže o exota měsíce
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

To se neboj, spíš bych měl strach o něj..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

:lol: chudak psychous, stavil by som balik ze to nakoniec fakt nerozdycha.. buc, probuuh setri ho.. lebo skonci chudak na vlastnom oddeleni. alebo tu s nami. :lol:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

800914 píše::lol: chudak psychous, stavil by som balik ze to nakoniec fakt nerozdycha.. buc, probuuh setri ho.. lebo skonci chudak na vlastnom oddeleni. alebo tu s nami. :lol:
no tady by se psychyatr vyradil.../s hackem nad r a dlouhy a/ :P :P
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

to tereza: prosim te terezko ten caj radsi hod na hnuj, napsala jsi 30 hrnecku to si se asi spletla ne? veskerou vodu co telo potrebuje mas z ovoce, ted teda kdyz nemas sanci a muzes jen ovoce, drz se ho a mela bys ztratit zizen.

ja zizen vubec nemam. taky neprdim. za to eufo stavu mam pozehnane, moje moc je jako cista voda, a cilso dve ma barvu a nekdy jen slaby aroma toho co jsem jedla, takze ve vetsine pripadech krasne barevny... to jen tak abys vedela jak to bude vypadat az te telo diky ovoci vyleci..

preju ti aby se ti brzo dostavily pozitivni vysledky na tve obtizne ceste za zdravim :P
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Ale s vodou a banánem a jahodami a medem. Na sucho mi to nejde. Je to ale dost syté
Díky. Díky moc. Dopísi a jdu na to. (Ale bez medu. Místo toho pouzívám syrup z jecmene nebo rýzový syrup, ale do jahod to taky nedávám)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Janina píše:
Ale s vodou a banánem a jahodami a medem. Na sucho mi to nejde. Je to ale dost syté
Díky. Díky moc. Dopísi a jdu na to. (Ale bez medu. Místo toho pouzívám syrup z jecmene nebo rýzový syrup, ale do jahod to taky nedávám)
janino, taky vyzkousej jen banan jahody, bez vody je to dost sladky, ja osobne vodu s ovocem michat nedoporucuju. ale neni to smrtelne nebezpecny :P
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

ja dneska dvakrat pul litru stavy z vodniho melouna, delam ji tak ze ho hodim do mixeru.

potom takovej podlouhlej zlutej meloun, myslim se se mnenuje casava, mela jem ho jen tak a asi 400g byl sladkej jak med

samo se po jidle dostavovaly silny euforky

zivot je krasnej :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

kveta píše:to tereza: prosim te terezko ten caj radsi hod na hnuj, napsala jsi 30 hrnecku to si se asi spletla ne? veskerou vodu co telo potrebuje mas z ovoce, ted teda kdyz nemas sanci a muzes jen ovoce, drz se ho a mela bys ztratit zizen.

ja zizen vubec nemam. taky neprdim. za to eufo stavu mam pozehnane, moje moc je jako cista voda, a cilso dve ma barvu a nekdy jen slaby aroma toho co jsem jedla, takze ve vetsine pripadech krasne barevny... to jen tak abys vedela jak to bude vypadat az te telo diky ovoci vyleci..

preju ti aby se ti brzo dostavily pozitivni vysledky na tve obtizne ceste za zdravim :P
tech 30 byl preklep, melo to bejt 3

ten čaj nepiju proto že mám žízen ale proto, že mi chutná, proto že mám na něco chut a nemůžu ji zahnat jídlem, protože to bych se tláskala.

už jen po tom mini množství ovoce co jsem nahoře popsala jsem byla celej den přeplácaná něčím a zároven chutove - psychicky neuspokojená za správný jídlo považuju takový, po kterým nemám chut ještě sezobnout něco dalšího a už na jídlo nemyslím a cítím se uspokojená. když tenhle pocit nemám, je všechno špatně - dojde na tláskání se apod

me telo se díky ovoci nevyléčí páč jsem s tím sekla - ty nechutný stavy se vážně nedají vydržet, je to fakt disgusting a musela bych se vyřadit ze společnosti. pokud dospěju k tomu, že už se na jabko nemůžu ani podívat a zároven mám furt chut na něco slanýho nebo zelenýho a navíc vím že si to nemůžu dát protože by to s tou ovocnou kobinací inside byla katastrofa, tak at mi nikdo netvrdí, že je v pořádku tohleto přemáhat a tlačit do sebe jabko který vubec nechci, s vírou a trpělivostí že to někdy bude lepší, to by mě mohla do tý doby maminka vyhodit z bytu :)

zároven chci sportovat a nějakou tu energii na to přece jenom dodávat musim...

zaměřim se na tu ayurvedu, už sem si objedlala knihu, třeba se tam něco dozvim

takže dneska jsem měla hrušku a grep k snídani, zeleninovou polívku a dušenou zeleninu k obědu, asi ve čtyři pohankovou sušenku (vlastní výroba - sušením), k večeři brokolici s polníčkem a cuketou, lehce osolené a okořeněné s trochou olive oilu asi dvěstětisíckrát přežvejkaný, nějaký ty dozvuky ovocné kvašárny z vnutry ještě přes den byly a v bříšku mám pořád ještě trošičku zmateček, ale je to VÝRAZNĚ lepší než včerejšek a vo předvčerejšku ani nemluvě, ale hlavně mi to fakt chutnalo už nemusim běžet do kuchyně něčim to zakončit..

čili výsledky frutaexperimentu u mě negativní. tááák.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

terezo, musim ti rict, ze jsi dost naivni i netrpeliva kdyz si myslis ze ty problemy co jsi tady nejaky cas popisova za par dni na ovoci z toho vyleci...

prave naopak nez ovoce zabere z ty positivni stranky muze trvat delsi cas, a clovek se musi smirit s tim ze nebude porad nejlip..

ty chute na slany je detox, cetla jsem ze davas sul i do ovocnych stav, coz je hotova silenost. sul je silna droga, ktera skodi lidskemu zdravi

to co jsi dneska snedla po tom ovoci, chutove te to mohlo uspokojit, ale na zdravi ti to nepridalo.

jinak ti preju aby jsi v knizce o ktere se zminujes nasla cestu k vyreseni tvyho problemu se zazivacim ustrojim.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

naprosto souhlasím s tím, že je naivní myslet si že by se to vyřešilo po pár dnech na ovoci. tvrdím, ale že je podle mě nesmysl se přemáhat jíst něco na co vůbec nemám chut a mám po tom strašně nepříjemný stavy týkající se procesu přetransformování toho na stolici

sůl jedině mořskou keltskou

a co není droga?

po tom co jsem dneska snědla mi aspon bylo dobře, jestli mi to na zdraví přidalo nebo ne to je na úplně jinou diskusi..
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Tereza píše: a co není droga?
Všechno, co má člověk rád je pro něj určitým druhem závislosti
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

aku ayur-knihu si objednala? napis, mozno prihodim ja lebo niekto iny co do ajurvedy sprtal nejake komentare atp.

co sa tyka ukoncenia frukto-experimentu, som presvedeny ze si urobila dobre, kvetka ma sice iny nazor ale podla mna sa k bezchybnemu traveniu da urcite dopracovat aj prijemnejsimi cestami. niekomu by bolo mozno najprijemnejsou moznostou striktne 100pro ovocie, tvoj pripad to ale nie je.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

tereza
....tvrdím, ale že je podle mì nesmysl se pøemáhat jíst nìco na co vùbec nemám chut a mám po tom strašnì nepøíjemný stavy....
:wink:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

800914 píše:aku ayur-knihu si objednala? napis, mozno prihodim ja lebo niekto iny co do ajurvedy sprtal nejake komentare atp.

co sa tyka ukoncenia frukto-experimentu, som presvedeny ze si urobila dobre, kvetka ma sice iny nazor ale podla mna sa k bezchybnemu traveniu da urcite dopracovat aj prijemnejsimi cestami. niekomu by bolo mozno najprijemnejsou moznostou striktne 100pro ovocie, tvoj pripad to ale nie je.
a proc ne? ovocna dieta pro terezu, mas dvacetiletou zkusenost s ovocem abys jsi si mohl byt tak jisty?

mas vubec nejakou jen ovocnou zkusenost ?

byl jsi ocitym svedkem jako ja co se deje s clovekem kdyz zacne jist jen ovoce? potkal jsi osobne nekoho kdo se zivi jen ovocem?

o zavislostech: ano clovek muze byt zavysly na cemkoliv, a to fyzicky nebo psychycky, ale musi si umet rozeznat co skodi lidskymu organismu a co ne, chce li dosahnout dokonaleho zdavi.
[/quote]
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

kvetko, fakt si vazim tvoje skusenosti a je mi sympaticke ze dokazes fungovat v zdravi a pohode pripadne meta-eufo-pohode iba na ovoci..
ak ale raz terezine body vnima v momentalnom stave ovocie ako nepriatela, je podla mna nezmysel presviedcat ho ze ovocicko přichází v míru. tereza ma seriozny problem s travenim. to co som na zaciatku bral ako vtipek sa po tejto zbeznej analyze mojmu laickemu zraku javi ako vazna zalezitost. stazuje jej to zivot. nie je to len o tom ze sa nevie vecer zmestit do rannych nohavic. je to o pocite ktory ma zo zbytocnosti ktorych sa jej telo standardnymi metodami zatial nedokazalo zbavit.
mozem sa snazit zahojit porezanu ruku tym, ze do rany budem sest-krat denne sypat soľ.. rana sa po case zahoji /ved sol je predsa lieciva../. da sa to ale dosiahnut aj inymi sposobmi a ich hladanie by som tereze odporucil skor ako drasticke kury hoci aj switty-tutti-frutti typu.
cisto na ovoci som nikdy nevydrzal neznamena to ale ze odmietam uverit ze hoci aj dalsich 7 miliard ludi by to dokazalo po uvodnom strese bez problemov..
ak tereza casom usporiada svoje zazivanie do bezchybnosti mozno jej bude najviac vyhovovat prave frutarianstvo a o zelenine a inych jedoch uz nebude chciet nikdy pocut.
kvetka, ber ma s humorom, ja neutocim na fruta-idealy, urcite existuju, nemas predsa dovod neverit vlastnej skusenosti. tiez mam pocit ze ovocie je v spravny cas na spravnom mieste to najlepsie co mozem telu dopriat. jediny rozdiel medzi tebou a mnou je ten, ze ty mas ten pocit 24/7, ja ho mam v priemere 7/1. tereza je momentalne asi na 0/365. :lol:
Odpovědět