Co právě jíte?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nojo, ale tak to provozuju nízkoproteinovou dietu už druhým rokem, teda, vyjma těch pár jelit kterýmžto nešlo odoloat a bylo mi po nich jak vlkovi po kamení o psychice nemluvě "c) (jitrnice je z masa, jelito z krve a krup).
V rámci vita si myslim, že se proteinu extra nevyhejbám, třeba hrášek si hodim i půl kilča někdy večer... i ořech zobnu...

jak bylo vidno, nědělám si extra náslilí pokud by to tělo chtělo, ale to bych teď fakt nepřežil "c) přijde mi, že zeslábnul žlučník...

Ale jako zdroj energie umě fakt ovoce teď vede, pořád banány a jahody, ani mě nic jinýho moc neláká...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Jak jím uz nèkolikátý týden preváznè bud nic a nebo ovoce a rídím se spíse "mám chut/nemám chut".
Ale rozum mi ríkal: musím si dát prece avokádo. Tak sem si ho dneska snèdla a je mi blbè.
Vcera, jak jsem snèdla 2 ctverecky 80% cokolády, bylo mi blbè.

Není to psychická zálezitost. Ale ten zaludek to prostè odmítá.

Taky se mi v týdnu stalo, ze jsem dèlala opecený chleba na cesneku prítelovi a logickou úvahou jsem si rekla: Dlouho jsem nèco takového nemèla, a snèdla jsem 1 chléb. V noci mi to zatèzovalo zaludek tak, ze jsem nemohla 4hod! spát. Pak muj oblicej tak zezelenal, a vsechno se samo vrátilo do záchodové mísy.

Jo, a s tím hráskem! Sehnala jsem si bio-hrásek a dríve mi nic nedèlala ani varená/nevarená-naklícená cocka. Hrásek mè tak prohnal, jak nikdy v zivotè. hruza! :wink: / A to jsem byla den nebo dva po vyprázdnèní klystýrem.

Moc se mi po tèchto hrozných zkusenostech nechce resit teorie mým mozkem. Radèji zustanu u toho, co mé tèlo prijímá a jeho reakce je optimální. Zatím je to ovoce a vnitrní hlas, který mè vede a ríká na co mám chut/na co ne. Presto je tu prítomný muj starý program stravování, který mi chce obcas velit.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak jen pro nějaký ty čísla, tělo si mi teď za den zkonzumuje:
9-10tis KJ
z čehož:
25-35g bílkovin
300-500g sacharidů
10-90g tuků

ze zvědavosti spočteno na www.flora.cz
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

A to se ti zdá OK ??
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

to polkilo cukru sa mi tiez najprv zdalo dost.. ked ale spomeniem na tie vykony s lopatou a kilometre pri tahani sani a na bezkach tak mi to uz take nelogicke nepripada..
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

tvx
tak jen pro nìjaký ty èísla, tìlo si mi teï za den zkonzumuje:
9-10tis KJ
z èehož:
25-35g bílkovin
300-500g sacharidù
10-90g tukù
Johny
A to se ti zdá OK ??
Podle Tvých chtèných císelných udaju Johny stále predpokládás, ze mi lidé jsme roboti, kterým se dají císelné údaje o tom, co a jak, kolik, kde a proc
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Podle těla se to tělu zdá OK, možná ještě přidat kalorie, podle tabulek nevim, napsal jsem to jen proto, že nějaký ty bílkoviny mi to vyhodilo, třeba v kile jahod je jich asi 10 gramů "c)

Jen musim redukovat šalátiky, papriky, olej a cibule, pórek mi nějak nesedí + viz výše. chuť i je ale žaludek to chce asi jinak.

krom sezení v práci mam tak 2-2,5 hodiny běhu/lyžoběhu/cyklokrosu, při čemž vypáleno sportem 2400-6000KJ

Podle knížky o běhu, kteroužto jsem byl dost ohromenej, vytrvalostní sportovci jedou hlavně v cukrech, tuky skoro žádný a bílkoviny taky nějaký ale podle jejich měřítek dost omezeně... dokonce tam jsou zmínky že vegetariáni i jakožto vrcholoví sportovci v pohodě a že vlastně většina vytrvalců jsou téměř vegetariáni a s sebou si vozí vlastní mlýnky na obilí a obilí :shock: a melou si "c) uveganů jen zmínka o B12 a že na vrcholovej sport můžou mít problémy. Nějaký konkrétnější tabulky ale uváděný nejsou.

co si o tom myslíš ty?

MMCH kolik ty denně konzumuješ smíchu, sportu a prostě takovýho toho high pocitu? nemůže ti třeba chybět? Blbá nálada je jedna zvěcí co spotřebovává hromadu důležitých látek a škodí všemmožnýmprocesůmv tomabyprobíhaly... "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Janina: ale ne, nepředpokládám, řídím se spíš citem a rozum používam k pochopení toho co se pak děje :)

tvx: kvalita jahodových bílkovin je poněkud diskutabilní a při tomhle množství se fakt nedivim že máš problémy něco trávit, ale zřejmě ti to vyhovuje, tak tě nebudu o ničem přesvědčovat...
Jinak vytrvalostní sportovci samozřejmě nemusej tak dbát na bílkoviny jako jiní, protože při tom co spálej jich snědí tak jako tak dost. Každopádně jde o to, čeho chce člověk dosáhnout. Psal jsem o bílkovinách v tématu o přibírání a teď jsem nemohl nereagovat na to co jsi psal o trávení, protože jsem to sám taky zažil.
Že by smích místo proteinů ? :lol: Kolik minut denně doporučuješ ? :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

pořád čekám jestli tady někdo vyrukuje s nějakou fundovanou radou jak zhubnout, nebo aspon nepřibírat
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

fast.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

No, při tom tvym třítýdennim ovocnym experimentu to asi Terezo nepůjde.. :D
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Myslim to smrtelně vážně- žádám seriozní radu na tohle téma.

Fasty jsou úplně na p...d/u/l, a po dvou letech fastování už myslim, že to mam vyexperimentovaný dostatečně - krom toho že jsem během nich slabá a nezvládám sportovat a ani nemám chut tak jak bych chtěla, tak prostě po skončení se vracím tam kde jsem byla, ne-li výš. Jo jo efekt je neúprosnej a není to jen nějakej strašák pro dámy louskající www.žena.cz nebo rytmus života

Votestovala jsem všechno možný - stravu s minimálním množstvím cukrů, nebo s min min tuků, podle toho co si zrovna kde přečtu a nastuduju, lymfodrenáže, půsty, klystýry, hydrocolon, flushe, a spol., i 100% raw je k ničemu. Sportovní aktivity mám dostatek a potřebuju k ní taky energii. Dokonce jsem byla nařčena z toho, že jsem na sportu drogově závislá, asi jo. Bez něj se ze mě totiž stává kynoucí knedlík, aniž bych jedla nějak víc! Nicméně tuky mi to nespaluje, jen vyrábí svaly. Uvědomuju si že to není jen tuk, ale hlavně i voda, ale na tu už jsem vyzkoušela všechny možný techniky - jak mechanický, tak nutriční - celery, petržele, melouny a spol... Neustálé snižování energetického píjmu způsobilo, že moje tělo funguje i s minimem příjmu i při vysoký zátěži a nehubne. Jíst hodně taky nefunguje, to mam votestovaný spolehlivě, metabolimus se na větší spalování nepřepíná. Je mi jasný, že to nějak souvisí s mým hodně mizerným trávením, ale vážně nevím jak z toho ven.

Ještě jednou opakuju, že většinu standardních rad, metod a pouček znám.

To Johny: to je holt jen další experiment - navíc chci vědět o čem tady ti frutofanatici mluví když tady tak pořád bájí o tom ovoci...ani trochu si nemyslím, že by to bylo zdraví přínosný a bojím se o svoje zuby a střeva (:-)), ale proč to nezkusit na chvíli... :? mám tak nějak pocit, že moje tělo už po všech těch experimentech hledání toho pravého už nic nepřekvapí. :roll: Mám už teď po 3 dnech v bříšku atomovej hřib, na druhou stranu vím, že to se mi dělo i když sem ovoce vynechávala. Nicméně to ovoce ja vážně hardcore.. Nejhorší je že se cítím podobně omezená jako na půstu - čili chuťově neuspokojená a to je moc nebezpečný, jedinej rozdíl je že nejsem tak slabá..

(omlouvám se pokud to celé vyznívá jako nějakej slint, moc to po sobě nestíhám číst)
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

To Johny: to je holt jen další experiment - navíc chci vìdìt o èem tady ti frutofanatici mluví když tady tak poøád bájí o tom ovoci...ani trochu si nemyslím, že by to bylo zdraví pøínosný a bojím se o svoje zuby a støeva


Nad Tvým textem Terko je treba více uvazovat. Ale zatím povím snad ne od vèci ze své strany. Jím poslední týdny z 96% ovoce nebo nic. A mé reakce se výraznè zmènili a sama se s tím musím nèjak vyporádat a vpasovat to do denního zivota. Drív, kdyz jsem snèdla hodnè ovoce, bricho nestíhalo a napouklo se. Ted, sním ovoce za den fakt málo. A je mi blbè, kdyz najedu "na staré stravovací koleje" (tj. zelenina) Zelenám z toho doslova. Myslím, ze jsem v procesu zmèny, která se zvírazní az casem. Slabost u pustu já nestíhám, protoze mè hází do posedu a neustálé meditace, a cernej univerz mè vtahuje. A já se na to ted necítím, prosedèt 2-3 dny. A nevím, proc to tak je a co s tím. Tak se ted drzím a radèji JÍM.

Jakmile jsem poslední 2 roky mèla jakékoli potíze s trávením, hodila jsem to na jednu noc na diodu s bílým sumem, která hned vsechno harmonizuje a zaludek se srovnal a hned zacal reagovat. A pak si nèjak prostè na tu zmènu zacínal zvykat. Nechal se "prekecat" Ale je ted rychlejsí v harmonizaci, nez já dokázu stíhat. Práce zaludku mi ted pripadá, ze je inteligentnèjsí nez kdybych si o nèm cetla v moudrých knihách. A jakmile mu dám neharmonickou stravu, tak mi rekne hned. "Tak s tímhle di Jani do háje".
Naposledy upravil(a) Janina dne stř bře 15, 2006 0:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

velmi som na tuto temu nestudoval, nemal som to zatial za potrebne, pozriem sa ale na to v najblizsom case. ked uz sa rozvirila debata pri "chlapcenskych problemoch" mozeme rozanalyzovat aj tie vase.
zatial mam z toho pocit, ze ak nie si vynimka zo zakonov zachovania hmoty a energie tak je tvoj problem urcite riesitelny. zadrhel by som zatial laickym ockom videl tak ci tak v tom, ze si vo fastovani nedosiahla ziadne pre teba uspokojive vysledky. ak si pocas postov neustale slaba a bez energie, poukazuje to myslim na to, ze si stale v prvej faze.. hoci aj po siedmich dnoch. to znamena ze telo zatial iba travi to co najde volne pristupne vo svojich utrobach ale nedoslo do bodu, kedy treba prepnut do dalsej fazy..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Janina: kosmos....

numeros: 21 dní už mi na přepnutí do další fáze přijde docela dostatek. 21tka byla super, cítila jsem se úžasně lehká, až na to, že jsem skoro nebyla schopná dojít od auta k benzínce..ale to je vedlejší, cítila jsem se dobře protože mi nic nezatěžovalo střeva, na druhou stranu jsem byla strašně nasraná, protože jsem neměla sílu nic dělat a nic mě nebavilo. Tak jako tak, po ukončení půstu se asi během týdne vrátily moje zažívací problémy a asi během 3 týdnů váha

Půstem se tohle wopravdu řešit nedá, tělo prostě po ukončení nahrazuje ztracené rezervy pro případ že bych mu podobný stres chtěla připravit znova. A to vážně funguje! A to nemluvím o chuti, to už je jiná kapitola..
Těch půstů i delších si myslim že už jsem měla vážně dost na to abych věděla že tudy cesta nevede. Prozatím je to prostředek, jak se zachraňovat, ale sama vím, že je to spíš berlička, podle mě je zakopanej pudl v tom, najít rozumnou pravidelnou stravu, která mi bude dávat co potřebuju a nic víc nic mín, řešit všechny errory půstem je prostě blbost i když chtě nechtě tak zatím funguju
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nechcem to zbytocne komplikovat ale..
ak nebude chyba v zlozeni stravy, cistote potrubia a organizmu ako celku, tak treba problem hladat inde.
co keby si prave teraz ukoncila ten trojtyzdnovy fruktoexperiment a namiesto neho si dala iny? skus sa namiesto kazdeho bananu /naordinovaneho podla teorie inych ludi/ radsej spytat sama svojho tela co mu chyba alebo cim ho zatazujes? neverim ze za tie tri tyzdne ti nepredhodi aspon par naznakov kde by mohla byt chyba..
drz sa.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Janina: kosmos....
A Ty más nèjakou zkusenost s kosmem uvnitr sebe bèhem pustu nebo i mimo pust? Nèkolikrát se mi za zivot stalo, i bez pustu a v pohybu, s otevrenýma ocima, ze materie mènila svoji námi známou hmotnou podobu. Dèje se mi to od dètství. Ale vsimla jsem si, ze tu obcas lidé taky zazívají sami sebe v jednotè s tím kosmem. A od jídla toto téma oddèlit je pro mè dualismem.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

tvx píše:nepřijde mi, že bych měl oproti dřívějšku nějakou nízkoproteinovou dietu, saláti zelený jim pořád, ječmen taky a sem tam i ořechy...

co ale fakt stále hůř trávim jsou kombinace, koření, česnek a cibule který jsem dřív něměl problém a větší množství tuků...
zvláštní je, že jsem nějak po vánocích měl ještě pořád "Lněnej Boom" až mi jednoho dne nějak placičky přestaly chutnat a teď už len ve větším spíš ani nemůžu než nemusim... když se v pizze potkal len, koření a paraořechy, hrášek a olivy + slunečnice pak na ní... tak mi bylo celej den blbě...
Kokos už po odšťavení musim pomaloučko, polehoučku a jen malinko.

Nevadí mi přímo žádná konkrétní věc v malém nožství, vadí mi ale mnohem víc kombinace, než mi kdy vadily a vadí mi koncentrovaný věci. Neni to už často o lehkosti ale že žaludek má někdy co dělat aby si to nerozmyslel...

takže na okraji jídelníčku už je většina sušenýho, putujou tam některý ořechy a samotný oleje, včetně vyšťavenýho kokosu.

řikám si, esli už jsem se některých věcí nepřežral a tak je tělo zas nějakoudobu nechce vidět... přeci jenom, jednu dobu jsem udělal tři až čtyři pekáče lněnejch placek a za týden byly vtahu. Většinou co pekáč cto 300g pytel lnu.
ahoj tvx,

v mych ocich je tvoje zprava, dobra zprava a me je jasny co se deje, neni to jak si mylsi zelenej johny, zadny protejny ti nechybi, ono totoz hodne protejnu je nezdravy... :roll:

tvoje vitariansky telo se pomalu ale jiste cisti/leci, a to ze uz nesnasis tezky ojejnaty koncentrovany potraviny je teda proto, ze nastal u tebe dulezity zlom, protoze tvoje telo je mnohem cistejsi a vic chytry a jen si rika o to co chce...je jasny kdyz neco snim a nesedi mi to ze se tomu vyhnu...cim dyl raw, tim vic chce telo lehci potravu... :D

jsi na dobry ceste, mam radost s tvyho pokroku...jahody a banany mnam mnam mnam...jen tak dal... :P

love all,
kveta
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

nějakou seriozní radu jsem hledala....

banány nejím vůbec
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pripada ti neseroizne potlachat nachvilu s vlastnym telom o problemoch ktore ho trapia? hm, ked si tu spravnu dietu nenasla pri plnom odhodlani doteraz, tak sa moze kludne stat, ze prezijes cely svoj zivot jej hladanim.. nemyslis? nevravim ze to nemoze byt zabavny zivot, daju sa ale robit aj ine veci. presvedcit ta ze moj navrh nebol uplne scestny asi nedokazem takze skusim v najblizsich dnoch pohladat nejake informacie co by ti mohli pomoct. takto externe sa to ale nemusi vyriesit nikdy.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Tereza píše:nějakou seriozní radu jsem hledala....

banány nejím vůbec
mila terezko,

rikas ze vsechno vis, vsechno jsi vyzkousela a nic pro tebe nefunguje...

podle myho nazoru jses ze vsech tech informaci trochu zamotana.

je tezky ti radit kdyz jsi vse zkusila a nic nefunguje...

budes muset byt hodne nemocna kdyz na tvoje telo nic pozitivniho nereaguje..

ja nemuzu jinak nez ti doporucit ovocnou dietu a to i kdyz se ti to moc nezda...ale kdyby jsi to ty 3 tejdny vydrzela treba bys na neco prisla...ale jestli je tvoje zazivaci ustroji na tom tak spatne, muze to trvat dyl, nez se telo nastartuje na leceni toho co je u tebe problem..

nejis jen banany, nebo nejis veskery subtropicky a tropicky ovoce?

love,
kveta
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Květa: ach jo..

Terko, nechceš založit new topic - Tloustnutí, jak netloustnout ?
:wink: :D
Mám jen dotaz, jak poznáš že ti rostou svaly ??
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Number: a vážně myslíš že o něco takovýho se nesnažím celou dobu?

Květa: řekla jsem že to klidně vyzkouším, nemám moc co ztratit. banány nejím protože jsou moc těžký a nemám na ně chut. tropický ovoce v zimě v čechách stojí za prd - jak jednou poznáš chut zralýho manga přímo zestromu v austrálii, už se tech zelenejch příšerek co tu máme nebudeš chtít dotknout, jak ochutnáš uchvatnej cantaloupe v létě ve francii nebo ve španělsku už nebudeš chtít ty místní vybledlotiny ani vidět. Jediný co nějak jde jsou hrušky z itáli, český jabka a náký grepy, ale vážně pochybuju, že by mě jabka co už půl roku ležej ve skladu mohly nějak vyléčit. Pár kilo při ovocný diete určitě sundám, protože těch kalorií tam je poměrně málo, ale opět dojde k mýmu oblíbenýmu přizpůsobením metabolismu nižšímu příjmu a vzhledem k tomu, že taková věc není udržitelná dloouhodobě, zejména proto že mě ta only cukerná strava ani trochu psychicky neuspokojuje, tak hned po tom to zase bude hup hore.... ale jak říkam, nebránim se vyzkoušet cokoli

Johny: už jsem to zvažovala, ale stejně jestli to takhle půjde dál, tak mě brzo TVX někam přesune
Mohutněj mi stehna jak běhám a jezdím na kole, břicho je pevnější a pevnější, problém je že na tom všem pořád zůstává víceméně furt stejná vrstva sádla.
Kdyby aspon hřálo, tak by se to třeba ještě dalo, ale vzhledem k tomu že je mi neustále strašná kosa, že ze mě lidi vůbec nechápou, tak fakt už ničemu nerozumim
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

je to fakt zamotavka, hlavne to ze ti je popri tom este aj zima..
tipoval by som ze to nebude tuk co ti obaluje tie tvoje svaly. skor problemy s vodnou regulaciou. mozno keby si isla na liposukciu natiahli by nakoniec namiesto sadla par deci vody.. preco ju ale nevypustili uz tie mocopudy..hm.hm. :roll:
Naposledy upravil(a) 800914 dne stř bře 15, 2006 10:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Hele, Treko, jak tu tak nějak pokoutně naznačil ten číselnej kód, neni tvůj problém schovanej někde pokoutně na psychický úrovni...? "c)

Já se oproti tomu poslední dobou můžu kochat, jak mam orýsovaný tělo že sem tam už vidim i šlachy a i přes závěje si užívám kraťasů...
Možná je to s tim tukem obráceně, studí tě...
Naposledy upravil(a) tvx dne stř bře 15, 2006 10:04, celkem upraveno 2 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

:wink: Terze na "zazívání" by se pro "nakopnutí" hodila homeopatie.
Naposledy upravil(a) Janina dne stř bře 15, 2006 10:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nie zeby bol ciselny kod nejaky psychous, viacmenej sa ale skromne domnieva ze ten dovod v psychike ale existuje vzdy.. da sa to riesit aj cez telo smerom k druhemu koncu, rychlejsie to ale funguje urcite od zdroja a to by malo bezpecne ovplyvnit aj telesne priznaky.
Naposledy upravil(a) 800914 dne stř bře 15, 2006 10:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

uznávám že částečně asi jo... jak z toho ale ven?

spousta lidí mi už řeklo, tak to jídlo přestan furt tak řešit.. problém je že když to přestanu řešit a přestanu se kontrolovat, tak je to okamžitě dost znát. a navíc je těžký to neřešit - když si člověk není jistej jestli se druhej dne vejde do kalhot..? :-)

voda to určitě z velký části je - ale nic na ní neplatí, ani lymfodrenáž..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tvx píše:Možná je to s tim tukem obráceně, studí tě...
je to dost možný - nejprochladlejší mám vždycky ty nejobalenejší partie - ale tušim že je to tím, že se to neprokrvuje
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

skusala si bobkovy list? sprav si kuru a uvidis ci to k niecomu bolo, ak uz ale na otoky nezaberie bobkac, tak uz asi nic. psychika by sa mohla podla indicii tykat obavy z nejakeho nedostatku a tym padom setrenim cimkolvek..hm, to je ale len vystrel od boka.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

To bude nèjakej ten meridián, ledviny, nevyresené partnerské vztahy, podvèdomé zatízèní z dètství v psychice, hormony a spoustu dalsích faktoru, takhle na slepo si to netroufám odhadnout.... no, snad se k nècemu dohrabes za nèjakej ten rok. Jen v jídle odpovèd nenajdes, fyzické reakce jsou uz jen tím vsím následkem. Odpovèd najdes sama v sobè. :wink:
Naposledy upravil(a) Janina dne stř bře 15, 2006 10:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Já pořád nevím jak přes tu vrstvu sádla :wink: poznáš, že ti rostou svaly.. pokud jo, tak to s tou vrstvou tak horký nebude, ale podle toho co píšeš o půstech a jojo efektu tak to ti naroste zpátky asi jen ten tuk, ne ?
Máš pomalej metabolismus, ale kdyby ti rostly svaly tak by se musel automaticky zrychlovat a tak bys musela jíst pořád víc aby ses v té anabolizaci udržela a to neděláš, takže to nedává vůbec žádnej smysl, leda že ti nerostou svaly ale jen ten tuk a možná se drží ta voda, nesolíš moc ?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Stopuj se... permanentně... každou chvilku a sleduj na co myslíš, co děláš atd. Minimálně kolem jídla a sportu. Sleduj svoji motivaci atd. Zkus to na nějakou dobu vypustit. Dělat nějakej úplně jinej, třeba naprosto klidnej až nudnej sport.
Stopování se je výborná věc jak zůstat bdělěj a přitom přijít na chybný vzorce chování a myšlení... Mě to funguje... včera jsem zase chvíli myslel na blbosti místo koncentrace na jízdu na kole po ledě a přesně v ten okamžik kdy soustředění uteklo mi to bylo naznačeno ránou o rám těsně vedle koulí, i poděkoval jsem bohu za lekci a že mě ušetřil plného zásahu "c)

Mam dojem, že čim víc se hejbu, tim mín chce tělo ten tuk a zeleninu, jako by to pohyb nějak kompenzoval, možná, že je to tim, že výpálí ten cukr, kterej jsem tim "slanym" a tučným stabilizovával...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

nesolim moc

po půstu se rozhodně vrací tuk a voda

právě proto že mi to celý nedává smysl, tak vás tady s tím zatěžuju - zvlášt když tady na spoustu témat má každej plno zasvěcených odpovědí

a hlavně mě to už pěkně nebaví - je dost nepříjemný, když mě po delší době potkavaj lidi a říkaj mi jak jsem pěkně baculatá a já se jim pak mám zmínit o svém zdravém životním stylu...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

chces nezasvetenu radu? skus sa vyrovnat s tym, ze tato "nedokonalost" je pre dnesok uplne dostatocna. pocul som to v jednom filme. hm, ale zabudol som, ze hladas len seriozne navrhy..tak nic.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Terko, to ze délás 1x za rok po dobu 2 roky pust, ocekávás, ze ty "problémy" napr. s trávením nebo s vodou, by jiz mohly zmizet!! Jenze ony se neustále objevují a vrací.
Pokud vytrvás nèkolik dalsích let u 21 pustu 1x za rok, tèlo si na to zvykne a prijde cas, kdy tyto trávící a ostatní vèci zmizí jednou pro vzdy.
Tvému tèlu trvalo nèkolik roku, nez si navyklo dlouho trávit, nabírat vodu atd.... Navíc nejsme jenóm tèlem...A ted se "programujes" zase zpátky do harmonie.
POchopit, poznat a rozeznat samolécivé reakce tèla-psychiky-duse, je nèkdy velmi obtízné, zvlást, kdyz to trvá roky. A to clovèk potrebuje motivaci.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Omlouvám se předem za svojí trapnou připomínku pořád omýlanou..
Nedostatek bílkovin.. :roll: .. způsobuje zadržování vody... :? ... a taky problémy s insulinem kterej nestíhá regulovat cukr a ten se pak ukládá... což se mnohokrát zhoršuje když se jí méně často větší porce, což má též za následek další zpomalování metabolismu a všechno co tělo v danou chvíli snězené zrovna nepotřebuje tak ukládá ať už vodu nebo tuk..
Vyrýsování nedosáhneš jinak než že každou chvíli něco zobneš, podle toho na co máš chuť, tak se zrychlí spalování a tělo přestane se vším šetřit a ukládat to na horší časy a taky dostane v danou chvíli to co zrovna potřebuje. Takže asi fakt jak to říkaj kluci - moc to neřešit, jen se hlavně nepřežrat, když třeba nezvládneš delší dobu něco s níst, tak pomalu postupně přidávat, jinak se to ukládá. Na tomhle principu jsou sacharidový vlny - postupně přidáváš a přidáváš, tím se zrychluje metabolismus a neukládá se a pak to najednou utneš zase na málo a zas postupně přidáváš a ten zrychlenej pak žere tebe a takhle furt dál a člověk hubne, hlavně to nesmí bejt obráceně - ubírat a ubírat a pak se přežrat, jak jsou diety..
Snad to dává nějaký smysl :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ráda bych upozornila, že mimo jiné dělám půst 1 den v týdnu, tři dny jednou za měsíc a 7 dní cca po třech měsících

vyrovnávání se s vlastní nedokonalostí už tu taky bylo, reakce mého okolí, pár let starý fotky a vlastní nespokojenost mě znova motivovaly..

no nic, vidím, že můj problém je stejně záludnej pro všechny... čekala jsem že když tu na jinejch vláknech lítaj odborný termíny týkající se biochemie a fyzilogie lidského těla, že se i na moje téma něco najde, ale třeba je ten pudl zakopanej vážně někde na marsu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Janina píše:Terko, to ze délás 1x za rok po dobu 2 roky pust, ocekávás, ze ty "problémy" napr. s trávením nebo s vodou, by jiz mohly zmizet!! Jenze ony se neustále objevují a vrací.
Pokud vytrvás nèkolik dalsích let u 21 pustu 1x za rok, tèlo si na to zvykne a prijde cas, kdy tyto trávící a ostatní vèci zmizí jednou pro vzdy.
Tvému tèlu trvalo nèkolik roku, nez si navyklo dlouho trávit, nabírat vodu atd.... Navíc nejsme jenóm tèlem...A ted se "programujes" zase zpátky do harmonie.
POchopit, poznat a rozeznat samolécivé reakce tèla-psychiky-duse, je nèkdy velmi obtízné, zvlást, kdyz to trvá roky. A to clovèk potrebuje motivaci.
přesně tak nějak a s dovolením, jednak vypadáš k světu i tak, ale když jsem tě viděl poprvé a viděl, že skonzumuješ medíku a tahini dokonce ještě víc než já, tak to tělo tvoje zvolilo asi opačnou strategii než moje, protože u mne ví, že jím sice pomalu ale pořád, tak zřejmě nezásobí, a v klidu čeká na další příděly, ale neusazuje a rovnou je lifruje cez ledviny von a půst, byc tedy rozhodně nezatracoval, neb jeden dva i když tak megalomózní, nemusí ještě tolik znamenat. Rada tedy je jest víc, a kousat, kousat, kousat a bude z tebe kostlivec.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ked dovolis psychike aby sa uvolnila, zacni pracovat na tom, aby si posilnila metabolizmus. johny radi supr fintu, k tomu prihod este nejake techniques na zvysenie zazivacieho ohna ako sa zvykne hovorit. podrobnosti najdes alebo mozem par tipov prihodit tu..

k tym odbornym terminom z biochemie atp. .. aj ked sa v inych forach nakecalo urcite dost "odbornosti", je to vzdy len technicke rozanalyzovanie prirodzenosti, ta vzdy lieci. takze mozes cakat zazracne pochopenie z nejakej super detailovej analyzy, ovela jednoduchsie je ale zacat pracovat s pojmami ktorym chapes lepsie. tym myslim hladanie skutocnej spokojnosti, ktora sa prejavi po kazdom spravnom jedle, kazdom spravne vykonanom sporte, kazdej spravnej myslienke..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to buc: ta kvanta mediku a tahini jsou davno historie, totez plati o olejnatinach a seminkatinach

to number: bohužel právě o laické pochopení svého těla se snažím už několik let, jenže, když si udělám super jídlo, jako třeba brokolicový mixík, který je pro mě uplná radost pro duši, a které by podle mého laického přesvědčení mělo být jen tím nejlepším pro moje tělo, půl hodiny po jeho konzumaci už mi střeva hlásí error, tak jsem myslela, že by se mohlo najít nějaké vysvětlení na chemickém potažmo odborném základě

to johny: oteklost se se mnou veze už leta, a to již za dob kdysi dávno aplikovaných vysokoproteinových nízkotučných diet - bílé maso, kysané mléčné výrobky, zelenina..
jíst často málo je finta kterou už jsem taky zkoušela, jenže problém je u ní jak se nepřežrat. mimo to, moje tělo během dvou hodin z žaludku nic nevyexpeduje, tudíž, po těch dvou hodinách si musím dát něco stejného druhu, abych neexplodovala, neb si už nemohu dovolit vůbec nic zkombinovat, z toho mi tudíž skutečně vyplývá ovocná dieta kterou aplikuju ted, every once a while jdu poslat nějakej kus ovoce. když si totíž udělám dobrej zeleninoproteinovej obed, musím před i po mít tak min 3-4 hod volno, jinak je zle. Problém je v tom, že jen takové jídlo mě uspokojí psychicky a nikoli celodenní pojídání jablek, a cokoli je neuspokojivé psychicky, ja děsná zátěž na mozek a hlavně dlouhodobě neudržitelný, to už vím spolehlivě, a pak zas to jojo...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

chces technicky rozobrat pricinu? co tak napriklad chybne prerozdelovanie energie v organizme? mozno ide jednoducho prilis vela na zbytocnosti a neostava dost na travenie.. aj tak sa s tym da za jazdy nieco robit, odporoucam ti fakt v najblizsej dobe nastudovat problematiku travenia z pohladu energetiky alebo zazivacieho ohna alebo akokolvek to uz ludia nazyvaju. tym ze creva urcitou intenzitou nasaju molekuly pozivaneho jedla este travenie zdaleka nekonci.. kym sa rozlozene sucasti dostanu bezpecne na miesto urcenia /a nie do pneuservisu/ spotrebuje organizmus z pohladu telesnej energetiky obrovske mnozstvo energy. musi jej byt dostatok a musi byt spravne adresovana. inak vzikaju chyby v logistike.. kapisi? skus cviky na posilnenie tejto energie, skus aj dalsie praktiky aby si ju uviedla do plne funkcneho stavu, prehladaj net pripadne dobru kniznicu, je tam toho o posilneni zazivania dost. riesit nadvahu posilnenim travenia? znie mozno paradoxne, ale taky je uz raz zivot.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:to buc: ta kvanta mediku a tahini jsou davno historie, totez plati o olejnatinach a seminkatinach

to number: bohužel právě o laické pochopení svého těla se snažím už několik let, jenže, když si udělám super jídlo, jako třeba brokolicový mixík, který je pro mě uplná radost pro duši, a které by podle mého laického přesvědčení mělo být jen tím nejlepším pro moje tělo, půl hodiny po jeho konzumaci už mi střeva hlásí error, tak jsem myslela, že by se mohlo najít nějaké vysvětlení na chemickém potažmo odborném základě

to johny: oteklost se se mnou veze už leta, a to již za dob kdysi dávno aplikovaných vysokoproteinových nízkotučných diet - bílé maso, kysané mléčné výrobky, zelenina..
jíst často málo je finta kterou už jsem taky zkoušela, jenže problém je u ní jak se nepřežrat. mimo to, moje tělo během dvou hodin z žaludku nic nevyexpeduje, tudíž, po těch dvou hodinách si musím dát něco stejného druhu, abych neexplodovala, neb si už nemohu dovolit vůbec nic zkombinovat, z toho mi tudíž skutečně vyplývá ovocná dieta kterou aplikuju ted, every once a while jdu poslat nějakej kus ovoce. když si totíž udělám dobrej zeleninoproteinovej obed, musím před i po mít tak min 3-4 hod volno, jinak je zle. Problém je v tom, že jen takové jídlo mě uspokojí psychicky a nikoli celodenní pojídání jablek, a cokoli je neuspokojivé psychicky, ja děsná zátěž na mozek a hlavně dlouhodobě neudržitelný, to už vím spolehlivě, a pak zas to jojo...
mít toto, tak se vrátím rači k tomu smažáku
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

800914 píše:chces technicky rozobrat pricinu? co tak napriklad chybne prerozdelovanie energie v organizme? mozno ide jednoducho prilis vela na zbytocnosti a neostava dost na travenie.. aj tak sa s tym da za jazdy nieco robit, odporoucam ti fakt v najblizsej dobe nastudovat problematiku travenia z pohladu energetiky alebo zazivacieho ohna alebo akokolvek to uz ludia nazyvaju. tym ze creva urcitou intenzitou nasaju molekuly pozivaneho jedla este travenie zdaleka nekonci.. kym sa rozlozene sucasti dostanu bezpecne na miesto urcenia /a nie do pneuservisu/ spotrebuje organizmus z pohladu telesnej energetiky obrovske mnozstvo energy. musi jej byt dostatok a musi byt spravne adresovana. inak vzikaju chyby v logistike.. kapisi? skus cviky na posilnenie tejto energie, skus aj dalsie praktiky aby si ju uviedla do plne funkcneho stavu, prehladaj net pripadne dobru kniznicu, je tam toho o posilneni zazivania dost. riesit nadvahu posilnenim travenia? znie mozno paradoxne, ale taky je uz raz zivot.
cviky? máš náky konkretnejší příklad? jak jinak posílit digestive fire než sportem? toho už ted delám tolik, že jakékoli zvýšení naruší muj bežný život - možná i z tohohle důvodu sem nedávno silně tíhla k tomu se jednomu sportu věnovat závodně, páč mi přišlo, že mi prostě nějaké 1-2 hodiny nestačí, než jsem se u něj zmrzačila.... a velmi mě straší myšlenka že jsem na něm asi fakt závislá - když nemůžu, nálada a mysl jde below zero
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

buc11 píše:
Tereza píše:to buc: ta kvanta mediku a tahini jsou davno historie, totez plati o olejnatinach a seminkatinach

to number: bohužel právě o laické pochopení svého těla se snažím už několik let, jenže, když si udělám super jídlo, jako třeba brokolicový mixík, který je pro mě uplná radost pro duši, a které by podle mého laického přesvědčení mělo být jen tím nejlepším pro moje tělo, půl hodiny po jeho konzumaci už mi střeva hlásí error, tak jsem myslela, že by se mohlo najít nějaké vysvětlení na chemickém potažmo odborném základě

to johny: oteklost se se mnou veze už leta, a to již za dob kdysi dávno aplikovaných vysokoproteinových nízkotučných diet - bílé maso, kysané mléčné výrobky, zelenina..
jíst často málo je finta kterou už jsem taky zkoušela, jenže problém je u ní jak se nepřežrat. mimo to, moje tělo během dvou hodin z žaludku nic nevyexpeduje, tudíž, po těch dvou hodinách si musím dát něco stejného druhu, abych neexplodovala, neb si už nemohu dovolit vůbec nic zkombinovat, z toho mi tudíž skutečně vyplývá ovocná dieta kterou aplikuju ted, every once a while jdu poslat nějakej kus ovoce. když si totíž udělám dobrej zeleninoproteinovej obed, musím před i po mít tak min 3-4 hod volno, jinak je zle. Problém je v tom, že jen takové jídlo mě uspokojí psychicky a nikoli celodenní pojídání jablek, a cokoli je neuspokojivé psychicky, ja děsná zátěž na mozek a hlavně dlouhodobě neudržitelný, to už vím spolehlivě, a pak zas to jojo...
mít toto, tak se vrátím rači k tomu smažáku
no nejlepší na tom je že jakýkokli návratový úlet k vařenostem mi vždycky ukáže že může bejt ještě i hůř
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

Tereza píše:
800914 píše:chces technicky rozobrat pricinu? co tak napriklad chybne prerozdelovanie energie v organizme? mozno ide jednoducho prilis vela na zbytocnosti a neostava dost na travenie.. aj tak sa s tym da za jazdy nieco robit, odporoucam ti fakt v najblizsej dobe nastudovat problematiku travenia z pohladu energetiky alebo zazivacieho ohna alebo akokolvek to uz ludia nazyvaju. tym ze creva urcitou intenzitou nasaju molekuly pozivaneho jedla este travenie zdaleka nekonci.. kym sa rozlozene sucasti dostanu bezpecne na miesto urcenia /a nie do pneuservisu/ spotrebuje organizmus z pohladu telesnej energetiky obrovske mnozstvo energy. musi jej byt dostatok a musi byt spravne adresovana. inak vzikaju chyby v logistike.. kapisi? skus cviky na posilnenie tejto energie, skus aj dalsie praktiky aby si ju uviedla do plne funkcneho stavu, prehladaj net pripadne dobru kniznicu, je tam toho o posilneni zazivania dost. riesit nadvahu posilnenim travenia? znie mozno paradoxne, ale taky je uz raz zivot.
cviky? máš náky konkretnejší příklad? jak jinak posílit digestive fire než sportem? toho už ted delám tolik, že jakékoli zvýšení naruší muj bežný život - možná i z tohohle důvodu sem nedávno silně tíhla k tomu se jednomu sportu věnovat závodně, páč mi přišlo, že mi prostě nějaké 1-2 hodiny nestačí, než jsem se u něj zmrzačila.... a velmi mě straší myšlenka že jsem na něm asi fakt závislá - když nemůžu, nálada a mysl jde below zero
Z moji zkusenosti pri travicich problemech pomaha i joga - hlavne asany "hlavou dolu" - napr. svicka a stoj na hlave + torze.

A beh. Muj kamarad vzdycky rika, jak se pri behu pekne vyprdi a ja musim jen souhlasit :wink:
Delej co muzes, s tim co mas, tam kde jsi!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to Teres: právě to já nedokážu pochopit, ty různý potížičky, když i dřív jsem rval (asi rok) do sebe krabičku ořechů nemočenejch, neloupanejch a 2 hodiny mně bylo jako bych sežral husu, až mne klesala hlava do spánku, ale v podstatě jsem byl akorát dobře nacpanej a špatně mi nebylo, pak kyblík namočených škrobovin, zkrátka všeho asi 2x tolik co teď, ale nepřibral jsem nic, a jinak pořád OK bez eufo. A teď je to pořád lepší, až mě to děsí.
Takže se nedovedu vcítit. Ale míň potravy (vytrávenej žaludek to je něco) a pohyb a kousání nemůže uškodit, tím bych začal, až se mně snad něco někdy dostaví. Do té doby si pravděpodobně budu užívat jak donedávna.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Alchemist:
Jojo, chudáci ti co běhaj za náma...

Tereza:
Zkus to ovoce.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Alchemyst: no právě!!
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

To Terezka: Oteklost mě taky trápila celá léta. Až po přečtení Güntera (o tom, jak vyléčil svého otce) jsem úplně přestala solit, kořenit a jíst maso a oteklost se ztratila, jak mávnutím kouzelného proutku. Organizmus potřebuje víc vody, když se solí, aby sůl rozpustil a neotrávil se. Také koření nedělá dobře (viz Natural Hygiene a Wandmaker). Je to stimulant, stejně jako káva a jiné drogy.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Odpovědět