podnebie - pocasie - rastliny

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

podnebie - pocasie - rastliny

Příspěvek od rudo »

rastlinna strava lokalne rastie v zavoislosti od podnebia a konkretneho pocasia, to vie co sa stane ak sa podnebie dlhodobo zmeni.
preco sa teraz na to pytam, nuz mame rok 2012 zemska os sa mala posunut a dlhodobe podnebie sa malo pomenit a tym sa ma pomenit aj lokalne rsatlintvo, nieco vyhynie nieco sa adaptuje a nieco nove zacne rast.

V posledny dnoch som narazil na vela informacii ze zemska os je v skutocnosti uz posunuta, napriklad rozhovroy s eskimakmi ktori hovoria ze im teraz slnko vychadza a zapada inde ako to byvalo doteraz po storcia a ako ich to ucili ich opredkovia zmenil sa im smer vetrov a uz sa nemozu orientovat podla smetu snehovych jazykov atd

tiez ze napriklad v tomto rocnom obdobi mali len 1 H slnka a zrazu maju 2H atd, samzorejme podla datumov tych rozhovorov.

Ukazky zaberom na zivo z webcam na juznom pole zo stanic roznych krajin kde v tomto obdobi mala byt polarna noc a napodiv tam voidno ze je tam 5H slnko kazdy den- teda maju aj den hoci mali mat aj noc.

Nikde som nenasiel o kolko sa posunula rotacna os zeme - naklon - pozor tu nehovorime a sidle magnetickych polov a teda nejde o posun ci zmenu magnetockeho severneho a juzneho polu tu ide o mechanicku poziciu zeme - naklon osy a tym v podstate nielen zmenu ze kde je juzny a severny pol ale aj kade ide rovnik kade idu bratniky raka a kozorozca kade idu polarne kruhy atd.

Zo starych predpocedi sa pozicie polov po ocakavanom posune roznili tak vela ze to nebolo nic platne

avsak ak sa posun uz stal, tak by snad bolo zaujimave zistit info.

Z osobneho pozorovania mozem povedat ze pohyb slanka po oblohe je iny ako si pamatam z predoslych zim ale nikdy som nemal nejaky dovod si to znacit zapisovat atd tak nema nijake porovnanie.

Z pozorovania pocasia je tu mo,entalane dost zima, zimsie ako zvycajne ale tazko to pusidit pretzoe tepelena zotrvacnost je velka a ak ku posunu naozaj doslo tak sa to ukaze zrejme az v buduci zimu.

Ako pozorujem EU tak nedavno to vyzeralo na nezvycajne horucavy v CZE_SVK co by zodpovedalo priblzine na opacnej strane globusu.

Chcelo by to expertov na pocasie podnebie a napriklad hvezdarov atd aby sa k tomunejako vyjadrili, eskimaci tvrdili ze hviazdna oblaha vyzera teraz u nich uplne inak
a ze podla hviezd uz nemozu sa navigovat zo starych skusenosti.

Ma k tomu niekto nieco ?
5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: podnebie - pocasie - rastliny

Příspěvek od zaklinac.dan »

Zemětřesení v Japonsku

"Hlavní japonský ostrov Honšú se posunul o 2,4 metru, zemská osa se vychýlila přibližně o 16 cm."

- takových událostí bylo víc, takže se to děje prakticky nepřetržitě a zřejmě se tak dělo i v celé historii země ať už byl důvod jakýkoliv (zemětřesení, meteority, gravitační působení apd.)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: podnebie - pocasie - rastliny

Příspěvek od rudo »

nie o toto vobec nejde, ved zemska os sa vzdy aj tak vibrovala ze poly v skutocnosti opisovali niekolkometrovu kruznicu ci elipsy

Tu ide o pricipialny posuv osy v rade stoviek km alebo tisicov km

o nieklko stupnov zemepisnej sirky o udaj v rozsahu 10-20 stupnov a mozno aj viac

posuv o 3 metre nesposobi to ze zrazu pocas polarnej zimi svieti 5H slnko na juznom pole
5 2 8
Odpovědět