PROFI-VITARIÁN

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Mám názor, že by tu měl být někdo kdo by se propagaci raw věnoval na HPP.

Někdo, kdo by finančně zabezpečen se mohl věnovat zejména dvěma cílům :
udělat vše pro to aby syrová strava vyšla z ilegality a stala se PRAVIDELNĚ VEŘEJNĚ DISKUTOVANÝM tématem v masmédiích
věnovat se shánění EU a místních dotací, sponzorů a mecenášů na VÝSTAVBU SANATORIA pro léčení syrovou stravou
Smysl to rozhodně má. Kupříkladu svého času taky museli naši předchůdci se brát za vymýcení cigaret jako léčiva (!) z lékáren a postavení jich na "index", všichni - politici, lékaři či média byly proti, situace vypadala též dlouho bezvýchodně. Ale stačí vytrvat - „tlučte a bude vám otevřeno“ či jak říkám já „úspěch je dán počtem pokusů“.

A kvůli komu by se tomuto měl věnovat ? Hlavně kvůli dvěma skupinám :
našim dětem. Nevím jak u vás ale u mě doma „osobní příklad“ vůbec nefunguje. Holt, jak se říká „doma není nikdo prorokem“...
našim rodičům a ostatním příbuzným na kterých nám záleží. Tato generace věří jen tomu „co se píše v novinách“ či je v TV. A jestliže u dětí je aspoň ještě dost času na nenásilné přesvědčování, u této generace je to běh na krátkou trať. Před 2 léty mi umíral táta, dal bych nevím co za možnost umístit ho do sanatoria...

Moje představa : když se najde 100-200 vitariánů co by trvalým příkazem měsíčně zasílali 100-200 Kč dalo by se dohromady něco okolo 20.000 Kč. A tak by tento člověk, finančně zajištěn, se mohl naplno věnovat :
vyřizování spousty papírů ohledně dotací jako EU tak ČR
poskytování rozhovorů masmédiím
pořádání přednášek
telefonování do různých kontaktních pořadů rozhlasu a TV (jen na ČR2 a ČR Brno je týdně 3-4 takových pořadů o zdraví či stravě)
připravování a organizování pouličních happeningů (s rozdáváním letáčků)
psaní článků do časopisů
účast v různých reality show (TV je mocné médium)
a spousta dalšího...

Osobně jsem připraven takového člověka svou stopadesátikorunou měsíčně podpořit.
----------------------------------------------------------------------
Nebudu zakrývat, že bych se této role ujal rád i já sám, cítím se k tomu všestranně připraven, pokud tedy získám vaši důvěru, že :-)

V podstatě jsem něco podobného posledního půl roku, co jsem schválně bez zaměstnání (chtěl jsem pár vita-věcí vyzkoušet a udělat), dělal.
Dávám k posouzení jestli to přineslo nějaké ovoce :
1.psal jsem sdělovacím prostředkům mailem cca. 20x
2.opakovaně jsem zkusil přimět ke spolupráci vědu a politiky – AV ČR, Úřad vlády a Ministerstvo zdravotnictví, RNDr. Jiřího Grygara viz fb „Septegram ...příroda uzdravuje“
3.začal jsem natáčet krátká videa viz http://www.youtube.com/user/StandaKunc
4.ale zejména si považuji sepsání e-knihy „7 podmínek pro zdraví, štíhlou postavu a spokojený život“ http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/r/61 ... -stih.html popisující teoretické poznatky proč je syrová strava pro člověka nejvhodnější
(mohl jsem tomu „zdarma“ věnovat cca. 1,5 hod. denně, při finančním krytí by se čas zněkolikanásobil na těch cca. 7-10 hodin, tomu by odpovídal i nárůst výstupů)

V této chvíli jsou moje finanční rezervy již zcela vyčerpány a při souběhu klasické pracovní doby a provozu 5ti členné rodiny nutně musí jít moje aktivita o 90% dolů. A to mám v plánech jak práci na sanatoriu tak i pokračování knihy, tentokrát s podtitulem „Praxe aneb jak na to“ čili takovou kuchařku s celistvým popisem podmínek pro přechod na 100% raw s uvedením skutečností překvapivých i pro vita-matadory, další krátká videa atd.

Kdož máte ve mně důvěru, zde můj na tento účel vyhrazený podúčet v Kč : 185 539 749 / 0600
V případě zahraničních plateb :
IBAN: CZ3906000000000185539749
SWIFT (BIC) : AGBACZPP

Pravidelně budu na fb „Septegram... příroda uzdravuje“ informovat o nových aktivitách, měsíčně zveřejňovat výpis z účtu. Kdo chcete poslat platbu anonymně, uveďte toto do „poznámky příjemci“ nebo mně na mail kunc.standa@seznam.cz, název účtu začerním.
Pro svoji potřebu z účtu vyberu max. 20.000 Kč měsíčně. Ostatní, tj. neosobní výdaje pečlivě doložím účty. Případnou shromážděnou větší hotovost budu brát jako základ pro založení nadace pro stavbu sanatoria. Ze zákona je založení nadace podmíněno vložením 500.000 Kč...

Za sebe mohu slíbit sejde-li se měsíčně alespoň :
15.000-20.000,- Kč - práci se budu věnovat na HPP, tedy v průměru 8 hodin denně
10.000-15.000,- Kč – najdu si k tomu nějakou časově nenáročnou brigádu, odhad vita práce okolo 3 hodin denně
5.000 – 10.000,- Kč – najdu si k tomu nějaké časově nenáročné zaměstnání, odhad vita práce okolo 1 hodiny denně
do 5.000,- Kč – výhradně práce jen o víkendu okolo 2x 1,5 hod/víkend

howgh :-)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Lenuška »

Nepatří tohle do "soukromé inzerce"?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Staniku, si byl dlouho na Slunicku dneska, ne ? :D
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od xHardCorex »

Poslite aj mne peniaze. budem si doma citat knihy o enzymoch, budem robit nekvalitne videa na telefone...samozrejme bez tricka s nuncakmi :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

xHardCorex píše:Poslite aj mne peniaze. budem si doma citat knihy o enzymoch, budem robit nekvalitne videa na telefone...samozrejme bez tricka s nuncakmi :D
o.k. vždyť vo tom mluvím - dělej to líp než já a líp než jakýkoliv další vitarián a máš mých 150 kaček měsíčně jistých

lidi, jsou věci který se "na koleně" či jen tak po večeři dělat nedaj. VŮBEC TO NEMUSÍM BÝT JÁ, to jsem vás chtěl jen tak popíchnout... dokud se vita scéna nezprofesionalizuje tak to bude furt jen taková šolíchačka :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Standa K. píše:VŮBEC TO NEMUSÍM BÝT JÁ, to jsem vás chtěl jen tak popíchnout...
I Ty kujone jeden Stanikuv, popichnout rikas ? A rovnou s cislem uctu ?:))).
Tak to se Ti i hadam celkem povedlo tu par lidi nadzvednout ze zidle s "účtíčkem za tu útratičku princi" :D).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od rudo »

kazdy politik pri moci teda s akymkolvek rozhodovbacim pravom je tam prave preto
ze zere z ruk farmaceutiockym koncernom a ma za hlavnu ulohu udrzovat masy otrokov v trvalej chorobnosti ale len takej aby ako tak mohli vykonavat pracu
kedze musia potrebovat plavu napriklad na tie lieky.

akykolvek politik ktory by sa dal na myslienku nieco urobit pre zdravie obcanom by bol zosmiesneny v mediach a vyhodeny z funkcie uz by mu nejaku aferu nasili.

Cesta nevedie cez spolupracu so sucasnymi politikmi ale cez odsteranenie sucasneho spolocensko politickeho systemu tak, aby napriklad velkofarmaceuticke koncerny zbrojarske koncerny atd nemali vobec ziadny vplyv a prestali existovat boli zrusene alebo finacne skrachovali pre nezaujem o vyrobky

Mi to pripada ako posielat politikom peticie za trvaly mier vo svete, ludstvo to robi roznymi formami storocia a dosahuje sa len opak pretoze stale dava nadej len do ruk politikom. To sme mohli aj Havlovi posielat peticie na boj s alkoholizmom (:-)
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Zítra jdu na casting do „soutěže receptů“, ohromím je zeleninovo-ořechovým salátem, to si smlsnou :-) Mám nachystanej i soutěžní obleček – věřím, že se budete skvěle bavit :-) Napadá někoho ještě nějaký tip ?
http://recept.joj.sk/
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

cepheus píše:
Standa K. píše:VŮBEC TO NEMUSÍM BÝT JÁ, to jsem vás chtěl jen tak popíchnout...
I Ty kujone jeden Stanikuv, popichnout rikas ? A rovnou s cislem uctu ?:))).
Tak to se Ti i hadam celkem povedlo tu par lidi nadzvednout ze zidle s "účtíčkem za tu útratičku princi" :D).
hele kdo nechce má jednoduchou volbu - nic nepošle a kdo pošle dělá to čistě dobrovolně, nikoho nedonutím...tak proč to tak dlouho (a vůbec) řešit ? Proč asi se nebavíme zdaleka tolik až vůbec o první polovině mýho příspěvku ? To ať si každej přebere sám...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

http://recept.joj.sk/ "Recept na bohatstvo"
!!! OBROVSKÝ ÚSPĚCH !!!
- 3x ano a postup do dalšího kola !!
- de fakto vlídné a vstřícné přijetí jak salátu, tak i argumentů pro syrovku ze strany všech tří porotců
- 6 poskytnutých rozhovorů, vždy podstatná zmínka proč právě syrová strava, z toho ve 3-4 rozhovorech i zmínka o sanatoriu (když se mně ptali co bych dělal s výhrou)
- mrak focení (brzo uvidíte proč mně fotili jak o závod :-)

PROSÍM, PROSÍM, PROSÍM všechny, kterým jsou moje aktivity aspoň trochu sympatické o podporu včetně té finanční. Další kolo má být v průběhu prázdnin, chtěl bych se jednak udržet na 100% (což v kanclu či autě půjde těžko), zapracovat na fyzičce a postavě a tak. Mockrát děkuju, doufám, že moje práce přinese užitek i vám :-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od mira »

Beze všeho, ale slib nám, že nepřipravíš cepa o důchod, aby nemusel vstávat ze židle a jít něco dělat v dílně.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:http://recept.joj.sk/ "Recept na bohatstvo"
!!! OBROVSKÝ ÚSPĚCH !!!
- 3x ano a postup do dalšího kola !!
- de fakto vlídné a vstřícné přijetí jak salátu, tak i argumentů pro syrovku ze strany všech tří porotců
- 6 poskytnutých rozhovorů, vždy podstatná zmínka proč právě syrová strava, z toho ve 3-4 rozhovorech i zmínka o sanatoriu (když se mně ptali co bych dělal s výhrou)
- mrak focení (brzo uvidíte proč mně fotili jak o závod :-)

PROSÍM, PROSÍM, PROSÍM všechny, kterým jsou moje aktivity aspoň trochu sympatické o podporu včetně té finanční. Další kolo má být v průběhu prázdnin, chtěl bych se jednak udržet na 100% (což v kanclu či autě půjde těžko), zapracovat na fyzičce a postavě a tak. Mockrát děkuju, doufám, že moje práce přinese užitek i vám :-)
mně si jak víš sympatický, ale jestli by nebylo prospěšnější se jít projít s rodinou do přírody
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Buci, to chodíme každou chvílu, já s ohlávkou přes hlavu, hraju koně, moja malá 8letá dcerka si to užívá, cepuje mně, že do roka do dvou můžu absolvovat Velkou Pardubickou :-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

na www.doplnek.com začaly vycházet články z mého blogu, zřejmě nezůstane jen při tom, mají zájem o osobní setkání a další spolupráci.

Tento projekt se kupříkladu podílí i na projektu Pomozte dětem (DMS KURE), snad bude možné tady získat třeba i nové kontakty a informace, uvidíme jaké kuře se z toho vyklube :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od rudo »

drzim palce, snad svita v spolocnosti
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

mira píše:Beze všeho, ale slib nám, že nepřipravíš cepa o důchod, aby nemusel vstávat ze židle a jít něco dělat v dílně.
Co o to Miro, nam je s duchody jeste hej, ale vy pozdejc narozeni pry budete mit kulovy az se dockate (??? nekdy v 70 ?) mozna nejakyho duchodu, prej malo zarezavate :D.
Byt Tebou, pritlacil bych na vetsi drevitou trisku v rezu u pana sefa ve vytapenem velinku, popripade splasil jeste jednoho pohunka s vlastni pilou na drivi co Te bude buzerovat v mezicase, at Ti neco zbyde aspon na ty ne-bio vorisky:))).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:...pritlacil bych na vetsi drevitou trisku v rezu...
Už jsem se lekl, že ho nabádáš k pořízení si brzkého invalidního důchodu.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Průběžné financování důchodů je podle mne jedno z nejhoršího co člověk vymyslel.... no snad ještě horší je tzv.bezplatné zdravotnictví či školství :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Ono by to nejak Staniku slo, kdyby to nerozkradali a nezalepovali s tema penezma diry (v rozpoctu) tam kde uz to stihli rozkrast.
Jeste si tyto jejich hadky (predvolebni folklory) zive pamatuju, mam vubec smulu ze uz hodne pamatuju :D.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:Průběžné financování důchodů je podle mne jedno z nejhoršího co člověk vymyslel.... no snad ještě horší je tzv.bezplatné zdravotnictví či školství :-)
clovek to nevymyslel, bolo to na cloveka vymyslene

je to dalsia drasticka forma dane ktoru zatial mocni sveta rozkradli a v skutocnosti tam nic nie je a nikoho necaka,
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

prý některé banky chtějí i jiné údaje, zde tedy jsou :

moje adresa :
V Sídlišti 31
683 01 Rousínov u Vyškova

moje banka (nevím který z těchto dvou údajů je ten pravý) :
centrála :
GE Money Bank, a.s.
Vyskočilova 1422/1a
140 28 Praha 4 – Michle

pobočka :
GEMB A.S. BRNO - SPIELBERK
HOLANDSKÁ 3
639 00 BRNO

jinak opakuji :
číslo účtu : 185 539 749 / 0600
IBAN: CZ3906000000000185539749
SWIFT kód BIC: AGBACZPP

první platby již dorazili, moc děkuju všem mým zaměstnavatelům :-) vynasnažím se vaši důvěru neztratit a naopak přesvědčit i ty co o mně, mých záměrech či schopnostech zatím pochybují :-)
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od zaklinac.dan »

no mě si rozhodně přesvědčil. někomu takovému bych rozhodně nikdy nepřispěl! radši se nebudu rozepisovat, říkám všechno na rovinu, takže by to mohlo být pro slabší povahy i životu nebezpečné...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Ale klidne se rozepis Proklinaci, my to unesem, jsme tu same silne povahy a taky neni nad uprimny projev :D).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

o.k. mám rád upřímnost

Jinak jak říkám každého svobodná volba, přeji vám hodně zdaru na vaší cestě, každý z nás je důležitý, čím víc uspějete vy tím více uspějem všichni.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

a já bych naopak řekl, že když má zaklínač názor "někomu takovému bych rozhodně nikdy nepřispěl" tak ať tohle vlákno prostě přehlíží a ignoruje. osobně mám mnohem raději příspěvky konstruktivní, které posunou téma kupředu. příspěvek někoho, kdo začne v tomto duchu, bude jen ztrátou času a neočekávám, že by mohl přispět v dobrém smyslu. Raději tvořme, pracujme, vytvářejme hodnoty, namísto tlachání. když se mi něco nelíbí, tak se o to přece nezajímám.
zaklínači neber to jako osočování, ne ne, ale já prostě moc rád uvítám příspěvky především k věci. nějaký irelevantní plácání tu bude akorát mařit čas diskutérů. Navíc Standovi hodně fandím a tak mi prostě vadí, když se tu v jeho vlákně mají objevit nekonstruktivní kecy.
Podle mne - obecně:
- máš o něco zájem a máš k tomu co pozitivního říct? jo, přispěj
- rozhodně nikdy nepřispěješ? pak to tedy ignoruj a nemrhej časem těch, kteří ruku k dílu přiložit chtějí

Pochopitelně neomezuji zde právo kohokoli vyjádřit svobodně své názory, to bych si nedovolil,
asi taky plácám ;-)

Stando podle mne paráda a máš moji podporu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Jindro, díky a jedeme dál :-)

některé mýty, jako třeba ten o zlém radonu mají neuvěřitelně tuhý kořínek...
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/clan ... 9&bk=70674
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:
některé mýty, jako třeba ten o zlém radonu mají neuvěřitelně tuhý kořínek...
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/clan ... 9&bk=70674
no Stando asi si to nepochopil

vobec nejde o to kolko radonu sa kde zo zeme vyparuje ale o to kolko radonu zostava uzavreteho vo vnutornych priestorch budov

tvoj argument o primitivnych narodov nema ziadnu hodnotu pretoze ti prave nemaju zioadne uzavrete pristory a su 24/7 na cerstvom vzduchu, otvoreny priestor, radon stupa hore, maju cisty vzduch

aj oblast ktora ma minimum radonu vystupujueceho zo zeme ak tak stoji dom co nema dokonaly izolaciu voci tomu zospodu, stacia male trhliny ci prskliny v muroch
dostava radon dovnutra a ak ma dobru izolaciu strechy okien atd tak radon vnutri zhromazduje, ak navyse ma uzavrety energeticky system koli zachovaniu tepla atd a dom je prakticky hermeticky uzavrety a vduch len cirkulje dokola cez ohrievace alebo naopak klimatizacne chladenie, tak taky dom je v podstate sice nad zemou ale ekvivalent uzavretej bane

v amerike je to teraz trochu panika ale nemeraju si radon na zahrade ze kolko stupa zo zeme ale meraju si radon vnutri baraku ze kolko sa im zhromazduje
a jedno z rieseni je akesi umele odvetravenie cez nejake rury zospodu a hore atd som to nestudoval.

aj ludia v radonovej oblasti sa nemaju zatvarat dnu ale naopak ist von pretoze vonku je koncentracia minimalna a vetry atd neustale rozptyluju.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Ja bych to klidne rozptyloval vetrama i uvnitr (akorat teda ze by tam bylo sice zdravo, ale k nevydrzeni) :D).
Standa to pochopil dobre, jen je potreba si to precist pozorne a vsecko.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od buc11 »

vitaspektrální analýza
Přílohy
fruitveg.jpg
fruitveg.jpg (53.09 KiB) Zobrazeno 30550 x
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

rudo - souhlas, určitě jde o to, najít rovnováhu mezi možnostmi vstupu a výstupu radonu v interiérech - viz můj starší článek věnovaný zateplování, klimatizace atd. http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/15 ... izace.html

tedy - "porézní" dům (ideálně z přírodních materiálů, ten to zabezpečí nejlíp - kam se hrabe Svatováclavská katedrála na hliněno-slaměný domeček křováka :-), kde radon může volně vstupovat i zase vystupovat z něj, určitě se nesmí hromadit jak v těch hornických štolách :-)

do takových detailů jsem tentokrát v článku nešel, míra tolerance délky textu dnešního průměrného človíčka je malá :-) , nicméně chystám pokračování článku a toto tam asi zmíním....
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

No jo Stando, ale tu poreznost Ti jaksi porad v nasich (zejmena zimnich) klimatickych podminkach nahlodava stale rostouci ceny paliv + energii vseho druhu.
A bude hur.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

cepheus píše:No jo Stando, ale tu poreznost Ti jaksi porad v nasich (zejmena zimnich) klimatickych podminkach nahlodava stale rostouci ceny paliv + energii vseho druhu.
A bude hur.
no, jo to si musí člověk holt vybrat - buď zdraví nebo úspory...

ale - dá se to skloubit - my celou zimu netopíme (bydlíme v přízemí a přes náš byt vedou trubky do vrchních pater a to nám bohatě stačí) - přeplatky vždy 6-7 tisíc :-) a přitom krom dnů s -10 st. C celodenně větráme ventilačkou...

vono i v tom rozvojovým světě to je to samý - v poslední době jak přecházejí z těch chatrčí do "super"betonovejch baráčků jde i raketově vzhůru i ta rakovina plic, kde holt není ionizovaný vzduch = nedostatečně okysličený organismus tam rak řádí jak černá ruka :-(
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Jo, je to veci volby, vzdycky:).
------------
Hehe, podobne jsme to meli s bytem ktery jsme zdedili a neobyvali. Meli jsme pomerove meridlo na radiatore, neplatili jsme skoro nic, az na nas "dobraci" sousedi vymysleli, ze se musime podilet na topeni vypoctem, pry ze nas "vytapi" sousedi zleva a sousedi zprava :D.
Takova donebevolajici pitomost, hehe, nedali si vysvetlit proc mame platit otop za byt kde nikdo nebydli a tudiz mame stazeno na minimum a ze prazdny byt je vlastne jen uzavrena izolacni vzduchova bublina co az tak moc zase nespotrebovava.
To jen tak na okraj, tak se tim uz moc nikde radsi nechlub a bud rad, ze luftujes a ze nemas radon a jak rikam - pšššššššššššššštt :D).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

DISKUZE V BRNĚ

Mám před dokončením koncept 3 na sebe navazujících (ale mohou být provedeny i každý zvlášť) diskuzních pořadů s tématy :

1/ hubnutí bez jo-jo efektu
2/ zdravá, člověku přirozená strava
3/ jak na deprese a úzkostné stavy

Nabídnu je zdravým výživám a mateřským centrům. Máte-li někdo buď nějaký kontakt či jiný tip (v rámci Brna, Vyškova - ostatní regiony jen s úhradou jízdného tam a zpět, na to fakt nemám) díky za něj !

Chtěl bych to během prázdnin ozkoušet a vyladit, aby se to v září, kdy začnou vysílat Recept na bohatstvo (což přinese reklamu a publicitu) dalo rozjet ve velkým. A tak jednou podchycený zájem médií podržet co nejdéle, ideálně jednou provždy :-)

!!! Těšte se na syrový podzim 2012 – bude to nářez :-) !!!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

projekt RECEPT NA BOHATSTVO – novinky

Volali mi z produkce – 6.8. budou u mě doma natáčet můj „medailonek“.
Uvítám každý tip či nápad, co by tam nemělo chybět... dík

2.kolo se uskuteční v Bratislavě :
Středa 15.8. - soutěžní „vaření“
Pátek 17.8. - vyhodnocení
Nevím zatím jestli jde o veřejné natáčení (upřesním později), jestli ano přijďte fandit :-)
Po natáčení pokecáme...

projekt PROFI-VITARIÁN - novinky
za první měsíc přišly platby od :
Karel Nesvadba
Jaromír Dubský
ze Slovenska (účet ani název nezobrazen) s poznámkou „/ROC/NOTPROVIDEDSANATORIUM“
Miroslav Hejl
Zuzana Pospíšilová
Rudolf Bahník
MOC děkuji všem mým sponzorům, právě tyto peníze mi dovolí se TV soutěže zúčastnit naplno a doufám, že i s velkým užitkem pro vita-myšlenky.
Případní další zájemci – bankovní spojení v mém profilu :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:Volali mi z produkce – 6.8. budou u mě doma natáčet můj „medailonek“. Uvítám každý tip či nápad, co by tam nemělo chybět... dík
hmmm... no asi bych se snažil tak nějak stručně představit domácnost a kuchyni vitariána... ukázat, jak málo stačí (nepotřebuju troubu, mikrovlnku, toustovač, vařič, hrnce a pánve atd., stačí třeba jen mixér a odščavovač);
nakupuju minimum, protože spoustu ovozelu mám z vlastní zahrádky;
příprava oběda či večeře není na tři hodiny vaření jak v klasické rodině, nýbrž na pět deset minut - nakrájet (a pak eventuálně mixnout), sednout do trávy a jíst;
taky mne napadá říct, že ani nevedu lékárničku, kterou obvyklá domácnost má, protože na přirozené stravě člověk nepotřebuje nic na pálení žáhy nebo na bolest hlavy ani na srážení teploty...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

RECEPT NA BOHATSTVO - novinky
Dnes natočen medailonek - korektní, věcné, jsem s ním spokojen.

Soutěžit nakonec budu ve čtvrtek 16.8. Půjde o to udělat salát ve velkým - 200 porcí.
"Vařit" se bude v kuchyni jednoho hotelu v Bratislavě takže bohužel bez veřejnosti...
V pátek 17.8. se dozvím jestli postupuju dál.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od belmondo »

ahoj, moh by si mi prosim vysvetlit, co bych ja jako radovy skoro-vitarian mel z toho ze ty budes slavny profi-vitarian?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Vzdyt to mas tady Jean Paule :D :
Někdo, kdo by finančně zabezpečen se mohl věnovat zejména dvěma cílům :
udělat vše pro to aby syrová strava vyšla z ilegality a stala se PRAVIDELNĚ VEŘEJNĚ DISKUTOVANÝM tématem v masmédiích
věnovat se shánění EU a místních dotací, sponzorů a mecenášů na VÝSTAVBU SANATORIA pro léčení syrovou stravou
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od belmondo »

cepheus píše:Vzdyt to mas tady Jean Paule :D :
Někdo, kdo by finančně zabezpečen se mohl věnovat zejména dvěma cílům :
udělat vše pro to aby syrová strava vyšla z ilegality a stala se PRAVIDELNĚ VEŘEJNĚ DISKUTOVANÝM tématem v masmédiích
věnovat se shánění EU a místních dotací, sponzorů a mecenášů na VÝSTAVBU SANATORIA pro léčení syrovou stravou
to sem cet, ale furt nevim, co ja budu mit z toho, ze nekdo bude verejne diskutovat o syrove strave... rajcata to asi nezlevni...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

belmondo píše:
cepheus píše:Vzdyt to mas tady Jean Paule :D :
Někdo, kdo by finančně zabezpečen se mohl věnovat zejména dvěma cílům :
udělat vše pro to aby syrová strava vyšla z ilegality a stala se PRAVIDELNĚ VEŘEJNĚ DISKUTOVANÝM tématem v masmédiích
věnovat se shánění EU a místních dotací, sponzorů a mecenášů na VÝSTAVBU SANATORIA pro léčení syrovou stravou
to sem cet, ale furt nevim, co ja budu mit z toho, ze nekdo bude verejne diskutovat o syrove strave... rajcata to asi nezlevni...
když se obrat ovozelu zvedne o 500% (bo nás bude víc) tak věř, že i zlevní :-), navíc dostaneš ovoce i na horský boudě či stánku s občerstvením v Krkonoších :-), vznikne mrak vita-restaurací atd. atd.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od belmondo »

predpokladam, ze si delas legraci, jelikoz takhle naivni snad nikdo nemuze bejt... jeden clovek preci nemuze zajistit zvyseni prodeje ovozelu o 500% ani na maly vesnici, natoz v nejakym meritku, ktery by melo vliv na cenu...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Muze. Jeden tu pro zmenu pobiha a vsem povida ze spasa lidicek je naopak v zakazu fruktozy:).
To vis, co clovek to nazor :D.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od tristazmista »

belmondo píše:predpokladam, ze si delas legraci, jelikoz takhle naivni snad nikdo nemuze bejt... jeden clovek preci nemuze zajistit zvyseni prodeje ovozelu o 500% ani na maly vesnici, natoz v nejakym meritku, ktery by melo vliv na cenu...


jeden clovek ne, ale takovej vetsi byt vitarianu 8-10 lidi, ma odber jako malej supermarket :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Sitar »

belmondo píše:predpokladam, ze si delas legraci, jelikoz takhle naivni snad nikdo nemuze bejt... jeden clovek preci nemuze zajistit zvyseni prodeje ovozelu o 500% ani na maly vesnici, natoz v nejakym meritku, ktery by melo vliv na cenu...
Naivita a odhodlání jdou ruku v ruce. Co máš třeba z toho, že pošleš stovku na novou studnu v Africe? Nebo z toho, že jdeš zadarmo vyvenčit psa do útulku?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od belmondo »

Sitar píše:
belmondo píše:predpokladam, ze si delas legraci, jelikoz takhle naivni snad nikdo nemuze bejt... jeden clovek preci nemuze zajistit zvyseni prodeje ovozelu o 500% ani na maly vesnici, natoz v nejakym meritku, ktery by melo vliv na cenu...
Naivita a odhodlání jdou ruku v ruce. Co máš třeba z toho, že pošleš stovku na novou studnu v Africe? Nebo z toho, že jdeš zadarmo vyvenčit psa do útulku?
trochu rozdil, ne? deti v africe a pejskove v utulku pomoc potrebujou, kdezto Standa vypada jako zdravej chlap na vrcholu sil. ten by se o sebe mel postarat sam. A pokud si chce z vitarianstvi udelat byznys, proc ne, ale todle mi prijde jako zebrota... sorry...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Dano »

belmondo píše:moh by si mi prosim vysvetlit, co bych ja jako radovy skoro-vitarian mel z toho ze ty budes slavny profi-vitarian?
Standa K. píše:udělat vše pro to aby syrová strava vyšla z ilegality a stala se PRAVIDELNĚ VEŘEJNĚ DISKUTOVANÝM tématem v masmédiích
věnovat se shánění EU a místních dotací, sponzorů a mecenášů na VÝSTAVBU SANATORIA pro léčení syrovou stravou
belmondo píše:to sem cet, ale furt nevim, co ja budu mit z toho, ze nekdo bude verejne diskutovat o syrove strave... rajcata to asi nezlevni...
Teraz neviem, ide ti teda naozaj o to ci ty osobne z toho nieco budes mat, tak ako si sa pisal?

1. Predpokladam ze nie, ved aj pises:
belmondo píše:deti v africe a pejskove v utulku pomoc potrebujou, kdezto Standa vypada jako zdravej chlap na vrcholu sil. ten by se o sebe mel postarat sam
Mnohi si myslime, ze zmysel moze mat vsetko co robime pre inych. A Stano to celkom obsiahol v tych 2 vetach.
Napr. vsetci u nas vedia, ze aj stravovanie ma pomerne velky vplyv na zdravie. Pritom vacsinou ho niekto neriesi. Naopak, riesia sa hlavne nasledky, vid dnesna medicina. Aj tie sa "riesia" vacsinou tak, ze sa len zamaskuju, odstrania, pricina zostane. Ludia keby sa dozvedeli, ze na vitastrave sa da napr. normalne zit a neumriet a naopak ze mnohym na ceste za zdravim pomohla, tak hlavne ti chori by sa mozno o nu viac zaujimali. A pokusili sa riesit konecne aj pricinu ich zdravotnych problemov. Kedze vitarianstvo je stravovaci sposob uplne minoritny a takmer neznamy na verejnosti, tak to tak nie je. Uplne bezne sa veri, ze bez zivocisnych potravin nie je mozne byt zdravy lebo telo trpi nedostatkom bielkovin. Bez mlieka a mliecnych vyrobkov zase nedostatkom vapnika. Ze obilne vyrobky musia byt zakladom pyramidy nasho zdraveho jedalnicka. Atd.
belmondo píše:predpokladam, ze si delas legraci, jelikoz takhle naivni snad nikdo nemuze bejt... jeden clovek preci nemuze zajistit zvyseni prodeje ovozelu o 500% ani na maly vesnici, natoz v nejakym meritku, ktery by melo vliv na cenu...
Kde je ta hranica? O 100% by ti stacilo? O 50%? To by bolo skvele nie? Dnes v beznom malom obchode, hlavne v malych mesteckach a dedinach okrem par nevabnych ks zelovocu na vyber nemas. Pretoze vacsina ludi uprednostnuje nevitarianske potraviny, cukor, muka, olej, pecivo, konzervy,... Predavac darmo zozenie a ponukne viac, nepreda to, vyhodi, strata.
Mimochodom, o 500% na malej dedinke, to nie je ziadny problem. Ak dokazal tamojsi obchodik predat 2kg za tyzden, nie je problem si predstavit ze po zmene navykov a druhu dopytu/poptavky len jedneho (!) obyvatela dedinky dokaze potom predat 12kg, a to je presne 500% narast.

2. Ale ak by tebe islo predsa len o ten tvoj prospech, mozno by sa casom nejaky nasiel.
Napr. Ak by sa len malinko zlepsilo stravovanie, znamenalo by to obrovske uspory vo verejnom zdravotnictve. A to sa dotyka mozno aj teba. Sluzby, cakacie doby, vyska zdanenia na tvojej vyplatnej paske), cena zdravotneho poistenia.
Ak by viac ludi vyhladavalo zelovoc, premietlo by sa to do sirsej ponuky v obchodoch a nasledne do vyssej kvality viac narocnych spotrebytelov. Mozno aj v tvojom obchode by si casom mal neskor sirsi vyber, z vyssej kvality, pri vyssom obrate v malych predajnach mozno aj za sa nizsiu cenu.

Zmeny vyvolane zdola by som nezatracoval. Dokonca s nimi sympatizujem casto krat viac ako s tymi vyvolanymi zhora, nasimi volenymi zastupcami, ktori su poplatni vselicomu / vselikomu.

Mnohi z nas, ktori tu chodime dlhsie, sme Stana celkom dobre spoznali. Nepoznam vhodnejsieho nadsenca. Videl som relaciu pred rokmi kde obhajoval pred normalnym moderatorom vita stravu, cital som vacsinu jeho prispevkov na blogu a videl par jeho filmov. Vsetko robil na ukor svojho volneho casu a vlastnu hanbu :) U mna ma plnu doveru.

Ak u teba nema a nevidis v tom ziadny mozny prinos pre teba (pripadne ani pre druhych), tak samozrejme si kludne o jeho iniciative mysli co chces. Kludne aj to ze je to "jako zebrota".
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od dgm »

Dano, podepisuji se pod vsechno.
Kez bych se taky umela takhle pekne vyjadrovat.
Aneb, moje myslenky, dane tim, kdo to umi, na papir.
m:-)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

belmondo píše:trochu rozdil, ne? deti v africe a pejskove v utulku pomoc potrebujou, kdezto Standa vypada jako zdravej chlap na vrcholu sil. ten by se o sebe mel postarat sam. A pokud si chce z vitarianstvi udelat byznys, proc ne, ale todle mi prijde jako zebrota... sorry...
Podepisuju naopak belmonda. Zdravej chlap by mel.
Návštěvník

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Návštěvník »

Nemá cenu komentovat činnost pana Kunce, ať si každý dělá co chce. Pouze je škoda, že svůj čas neinvestuje i na vzdělávání v oblasti výživového poradenství, třeba by zjistil, že má sám velké mezery o kterých nemusí mít v současné době ani tušení. Je i pochopitelné, že to vyžaduje značně zvýšené úsilí než způsob který si zvolil. Ovšem mohl by být zase rovnocenějším partnerem svých budoucích názorových oponentů, to je na něm.

Ad ceny ovoce a zeleniny:
je samozřejmě nesmyslné, že by klesly. Jedinou výhodu může zákazník získat, pokud zvětší objem nakupovaného zboží, tedy místo 1 kg banánů vezme 1 bednu. Pokud by to ale bylo podle jeho představ (S.Kunc) a přesvědčil by část veřejnosti o tom, že pro lidské tělo je všechno maso špatně, všechny obiloviny špatně, mléčné výrobky a tak dál, prostě že tělu prospívá pouze syrové ovoce, zelenina a přidružené plodiny vitariánského jídelníčku a vytvořil určitou početnou skupinu obyvatel - kupní sílu, která se vyhýbá konzumaci jiných potravin z důvodu strachu ze zdravotního dopadu těchto potravin na jejich zdraví, tak by začaly ceny naopak stoupat! To je zákon trhu, zákon nabídky a poptávky :). Při modelové situci, když přijde skupina vitariánů do oddělení ovoce - zeleniny v supermarketu v místě svého bydliště v 8 hodin ráno a ten během dopoledne prakticky vykoupí, tak nejpozději do týdne market zvedne ceny, ne opravdu je nebude zlevňovat, a opatrně začne objednávat víc zboží, protože je o něj zájem a pro určitou skupinu zákazníků zcela nepostradatelná základní potřeba a zboží jako zeleninové konzervy dá do akce :wink:.

A kdyby se čistě náhodou podařilo tímto stravovacím směrem přesvědčit nebo nakazit? 1/2 obyvatel ČR, dopadne to tak, že ceny syrového ovoce a zeleniny prudce stoupnou a naopak ostatní zboží se bude dostávat na své cenové minimum nebo na nižší cenovou hladinu.
Na horské boudě by k dostání ovoce možná bylo, ale tak 30 Kč za 1 ks jablka, ostatně když "nemůžeš" jíst nic jiného, aby to neublížilo tvému zdraví, tak plať nebo si to tahej do kopce sám!

Vše :wink: .
Odpovědět