PROFI-VITARIÁN

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od belmondo »

Dano, koukam, ze si me vubec nepochopil, asi sem to napsal spatne. Nemam nic proti charite, naopak. Ale to co nabizi Standa proste neni charita. Je to normalni byznys, imho.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od mira »

Dělník si zaslouží svou mzdu
a kdo nechce darovat pár "vlasových cibulek", hledá důvody proč nepustit chlup.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Sitar »

belmondo píše:
Sitar píše:
belmondo píše:predpokladam, ze si delas legraci, jelikoz takhle naivni snad nikdo nemuze bejt... jeden clovek preci nemuze zajistit zvyseni prodeje ovozelu o 500% ani na maly vesnici, natoz v nejakym meritku, ktery by melo vliv na cenu...
Naivita a odhodlání jdou ruku v ruce. Co máš třeba z toho, že pošleš stovku na novou studnu v Africe? Nebo z toho, že jdeš zadarmo vyvenčit psa do útulku?
trochu rozdil, ne? deti v africe a pejskove v utulku pomoc potrebujou, kdezto Standa vypada jako zdravej chlap na vrcholu sil. ten by se o sebe mel postarat sam. A pokud si chce z vitarianstvi udelat byznys, proc ne, ale todle mi prijde jako zebrota... sorry...
Rozdíl v situaci možná ano, ale v přínosu pro jedince rozdíl nevidím, prostě podpoříš dobrou věc, v kterou věříš, hotovo.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Fiona »

Osho kdysi kdesi prohlasil, ze co si na sebe vydela je hodno existence :) Co si na sebe nevydela bud umre nebo se bude muset preorientovat, nebo makat z vlastnich zdroju :) Jednoduche.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od zaklinac.dan »

fiona: v tomhle kontextu to je pěkné. ale z pohledu všehomíra byl osho podvodník a obchodník. vydělával milióny, když tupým amíkům za peníze říkal, co chtěli slyšet, hlavně po nich nic nechtěl a měl vlastní letadlo :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Fiona »

Z pohledu mnohych zcela jiste :) U vsehomira bych si az tak jista nebyla, vzhledem k tomu letadlu. Az budu guru, taky by mi nevadilo mit na vlastni letadlo :) Ovsem pri svem vztahu k letani to vidim spis na luxusni karavan s virivkou 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

TV show RECEPT NA BOHATSTVO – spanilá raw-jízda pokračuje :-)

V pátek jsem postoupil do dalšího kola.
A to už bude o marketingu. Budu příští týden s marketingovou agenturou domlouval věci jako název produktu, jak má vypadat, do čeho ho zabalit (cílem je jeho úspěšná prodejnost v potravinových řetězcích) a celková prezentace.

V pátek 24. a ve středu 29.8. jedu do Prahy do tý agentury – kdyby náhodou někdo v ty dny jel brzo ráno Brno-Praha či večer zpět prosím o spolujízdu, těch klimatizovaných autobusů mám plný zuby :-) Stejně tak ve čtvrtek 6.9. tentokrát do Bratislavy – další kolo bude o tom, že rozdáme 200 porcí svýho receptu mezi lidi v hypru a oni budou hodnotit.

Vysílání – na netu jsem našel, že se začíná 27. 8. :
TV BARRANDOV – pondělky – 19:58
TV JOJ – pondělky – 21:30
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od zaklinac.dan »

fiona: tak to máš dobrý. pro tebe bude nejlepší guru asi bill gates nebo tak podobně :P i když možná by to chtělo mladšího, mohl by to být pak i manžel, měla bys dva v jednom a vždycky po ruce :mrgreen:
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

RECEPT NA BOHATSTVÍ - Pražáci a znalci Prahy prosím o radu !!

Nové informace - těch 200 porcí se bude rozdávat už v tu středu 29.8. někde v Praze, můžu si vybrat kde !!

Prahu neznaje - kde by jste navrhovali vy ?
Připomínám, že rozdávat se bude ochutnávková porce (100gr.) zeleninovýho salátu s Kájovým vita-tataráčkem nahoře.
Názory "ochutnávačů" budou zřejmě velmi silně ovlivňovat rozhodování poroty toho 6.9. v Bratislavě.
Chtělo by to tedy "spřízněné duše", odhaduju hlavně ženy, v blízkosti zdravé výživy či restaurantu ??

Moc dík za tipy !!
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od belmondo »

ja ti poradim, a dokonce zadarmo 8) najdi si nejakou nakupni galerii treba Cernou ruzi, Palladium nebo Floru, kde je hodne shopu s oblecenim... tak budpu vyhladovely hubnouci panicky :)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Lenuška »

Standa K. píše:RECEPT NA BOHATSTVÍ - Pražáci a znalci Prahy prosím o radu !!

Nové informace - těch 200 porcí se bude rozdávat už v tu středu 29.8. někde v Praze, můžu si vybrat kde !!

Prahu neznaje - kde by jste navrhovali vy ?


Moc dík za tipy !!
Chtělo by se mi napsat někde na Hlavním nádraží mezi bezdomovci, ale nebudu zlá. Myslím, že Belmondo má pravdu, nákupní centra s hadry, tam se pohybuje víc žen. Přičemž z taktických důvodů bych radila spíše Palladium. Je dražší, čili tam budou spíše ženy s vyšším životním standardem. Ty mají větší zájem o alternativní způsoby stravování. Více se starají o zdraví.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

jo, jo Belmondo i Lenuško dík, no vidíte, to by mně jako příznivce "nedbalé elegance" vůbec nenapadlo :-)
"paničky" to bude ta pravá cílová skupina !
A ty celej den nedělaj pomale nic jinýho než že chodí po hadrových značkových obchodech :-) hurá na ně !
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Hihi, to me Leni napadlo taky jako prvni, ale taky nechci byt zlej :D.
Leda by Stanik nadeloval jako proviant nejaky krabicovy vino, to by pak uspel:).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

RECEPT NA BOHATSTVÍ – novinky

Tak v reklamce vymysleli supr název „Vitariánský sluneční salát“ se supr logem, typem písma – udělali mi velikááánskou radost :-)

Změna – ochutnávkové porce se budou nakonec rozdávat příští čtvrtek 30.8. v Českých Budějovicích na Země živitelce !! Reklamka nachystá nějakej natur stánek, plakát s hlavními myšlenkami vitariánství (!!), pro mě stylový oblečení... bude to hezká akce... kdo to máte kousek přijďte omrknout :-) , samotný rozdávání by mělo být někdy cca.v době před obědem, po rozdání a natočení reakcí lidí balíme...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

Ahoj Stando,

dneska jsem na TV Barrandov náhodou viděl upoutávku na zítřejší vysílání, bylo to dlouhé a představili řadu soutěžících, ale Tebe ne; kdy konkrétně budeš na obrazovce Ty? Již v pondělí 27/8 nebo až některé další vysílání?

Ptám se, protože tyhle show celkem nemusím, ale na Tebe se - držíc přitom palce - podívám rád :-)

Dík.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od belmondo »

s tim slovem Vitarian opatrne, lidi se pak boji...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

belmondo píše:s tim slovem Vitarian opatrne, lidi se pak boji...
cítím to podobně, nicméně "slona je třeba jíst po částech" - klasický vepřozeláče neponoukne vůbec nic, zatím je cílová skupina skoro výhradně ty "paničky" a ty nějakej vobyčejnej "syrový ořechovo-zeleninový salát" žvejkat nebudou, potřebují k tomu jídlu nějaký příběh či tajemství či vyjímečnost...

čili - zatím je dle mne ten název supr, až "jíst syrově" bude pro 50% národa "normálka" nebude terminus technicus "vitariánství" potřeba...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Jindra píše:Ahoj Stando,

dneska jsem na TV Barrandov náhodou viděl upoutávku na zítřejší vysílání, bylo to dlouhé a představili řadu soutěžících, ale Tebe ne; kdy konkrétně budeš na obrazovce Ty? Již v pondělí 27/8 nebo až některé další vysílání?

Ptám se, protože tyhle show celkem nemusím, ale na Tebe se - držíc přitom palce - podívám rád :-)

Dík.
jo Jindro tak to ale vůbec netuším, i samotný provozní informace k natáčení aby z nich člověk páčil krumpáčem, o tom jak je poskládaný samotný vysílání nevím zhola nic
upoutávku jsem taky (na netu) viděl, byly tam samý "průšvihy", což naštěstí není můj případ. Troufale se domnívám, že pokud první díl není monoblok třeba pražský casting ale budou "míchat" tak tam budu - potřebují dle mne hned do prvního dílu "pecku" aby to lidi nalákalo na další díly... a až mně uvidíte tak pochopíte :-) přeju příjemnou zábavu
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od mira »

Tak pecky zdá se porota nežere, vyplivovali pod stůl i stravitelnější komponenty předložených menuí.
Sledoval jsem se zaujetím, byl nucen překousnout neméně tuhé blokády reklam, ale se svými výtvory
přicházeli pouze samí objevitelé ameriky ve svých umaštěných a vyuzených kuchyních, fast foodoví
McDonaldi, KáeFCéčkaři a zkrachovalí pizzaři, závodní exklohnilové, ba i snad krmiči vepřů.
Na skutečnou hvězdu jasu vysokého a významem obrazného spoluobjevitele bájné atlantidy v dnešním
konzumním světě my uslintaní diváci teprve s bryndáky čekáme, ale jsem pln obav, že Stanislav nestane
se ozdobou ještě ani dílu druhého, neboť šla řeč dvojice moderátorské ohledně příštího sledovaného koláče,
že bude naplněn výběrem ze zahraničních specialit a kontejnerů, tak mi tam Brněnský salátový slunečník :delicacy:
nějak nezapadá, byť by byl prezentován svérázným exotem. Omlouvám se za to označení a přeji vítězství,
přestože je nemožné, ale i góly někdy padají z úhlů, ze kterých nemohou.
Všeho s mírou.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

mira píše:ale i góly někdy padají z úhlů, ze kterých nemohou.
no, dávaj to nakonec ne časově po sobě (od všech castingů) ale dle kategorií (je jich dohromady 7) casting-další kolo, a netuším kdy bude ve vysílání ta moje - "předkrmy"

za svérázného exota se neomlouvej, tos mně ještě neviděl :-), na to bude i tento výraz slabej čaj :-)

a to o těch gólech - to se mi velmi líbí, takže pořádnej zápřah a ...nic není nemožné :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od cepheus »

Taaak .. "Nic neni nemozne, Toyota" :D.
http://www.videohumor.cz/video/ytoDBkCu ... ne-toyota/
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PROFITARIÁN:)

Příspěvek od mira »

Vypůjčeno od Karola Poláka- "Z tohto úhla nemožno dať gól... a góóól!"
Zajisté vsítils, pakližes vtrhl do studia bos a s obnaženým hrudníkářem, čímž uzemnils
důležitou dámskou část poroty paní Líbu a případně Ji ještě pro sichr dorazil nunčákem.
Nic proti tomu, vždyť často se hovoří o použití ženských zbraní, tak i my muži bychom
měli nezřídka vytasit své zbraně hromadného ohromení. A procitla-li z mdlob; když je ta
ironlady, snad se zvedla; sama dolomila ty dva přicmrndávače, žes hoden strmého postupu.
A to byl teprve předkrm :!:
Všeho s mírou.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

RECEPT NA BOHATSTVÍ – veřejná ochutnávka na Zemi živitelce v Č. Budějovicích

Vše dopadlo naprosto špičkově, počasí, salát, stánek, reakce lidí...
V 11. hod.jsme teprve přijeli na výstaviště, nákup surovin, udělání cca. 100 porcí, rozdávání začalo až cca.v 14,00 hod.

Reakce lidí úžasný, a to včetně chlapů s bříškem (tedy klasických knedlo-vepřo-zelo), byl jsem překvapen jak často jsem od nich slyšel jako první chválu na „čerstvou zeleninku“ a tataráček si samozřejmě chválili taky – prostě celkově špica ! Ženy – škoda mluvit, samá chvála :-) Ani jedna negativní reakce (jasně, že na kameru každej chválí ale vypadalo to i celkem upřímně), tak kladné ohodnocení jsem vůbec nečekal (v terénu byly 2 ochutnávkové týmy ale ani z druhýho mi nic negativního nehlásili).

Perličkou je jeden značně přiopilej, v jedný rukce nedopitý kelímek s pivem, v druhý salát a dlabal a chválil „máš to dobrý, moc dobrý“ :-)

Celkově velmi příjemné odpoledne, podebatování s příjemnými lidmi, několikrát na téma „a co to znamená to vitariánství, to jsem ještě nikdy neslyšela ?“. Uvidíme jak se vedlo soupeřce a jak nás 6.9. v Bratislavě rozsúdi porota...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

"Předkrmy" hned tak ve vysílání nebudou, můj "styčný důstojník" z TV si pamatoval vysílání následujících 2-3 kategorií a mezi nima nejní :-(
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

RECEPT NA BOHATSTVÍ
Dnes jsem podepisoval novou smlouvu s TV, podle který nesmím ani zveřejnit jak jsem dneska dopadl – jsou tam pěkně mastný pokuty za porušení :-(
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Xeelee »

Jdu se na ten zázrak podívat :)

http://www.barrandov.tv/video/recept-na-bohatstvi

EDIT: Aha, tak zatím sou tam jen upoutávky. Jak tak na ně koukám... Nechtěl bych bejt porotce :D

TV Barrandov
premiéra: Po 21.45
repríza: So 12.30
Snad s házením videí na web nebudou čekat dýl jak do reprízy :) Vitariánský díly určitě budu házet na Google+.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

nejaktuálnější co jsem našel jsou tady :
http://www.facebook.com/receptnabohatstvo

Vona to JOJka celý organizuje, Barrandov je u toho jen "do počtu" jako český partner pro vysílání....
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:Vona to JOJka celý organizuje, Barrandov je u toho jen "do počtu" jako český partner pro vysílání....
no eště štěstí; nebejt Barrandova, tak bych to snad ani neviděl. né že bych na to koukal, ale na vitariánský díly mrknu, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Xeelee »

Tak už sou konečně na řadě předkrmy a vitariánskej salátek :) Příští pondělí budou ochutnávky a následující týden se rozhodne o tom kdo pospoupí do finále.

Heh, zjistil sem, že znám výherce mezinárodních specialit :D V pirátský DIY veřejný knihovně v Průhonicích vede jako velkej znalec místní filmovej klub.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Xeelee píše:Tak už sou konečně na řadě předkrmy a vitariánskej salátek :) Příští pondělí budou ochutnávky a následující týden se rozhodne o tom kdo pospoupí do finále.

Heh, zjistil sem, že znám výherce mezinárodních specialit :D V pirátský DIY veřejný knihovně v Průhonicích vede jako velkej znalec místní filmovej klub.
jejda díky, právě jsem se chtěl na netu mrknout co bude příští pondělí :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

.
Xeelee píše:Tak už sou konečně na řadě předkrmy a vitariánskej salátek :) Příští pondělí budou ochutnávky a následující týden se rozhodne o tom kdo pospoupí do finále
wow! díky za info! Takže teďko osmého října už koukat na televizi??
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Jindra píše:.
Xeelee píše:Tak už sou konečně na řadě předkrmy a vitariánskej salátek :) Příští pondělí budou ochutnávky a následující týden se rozhodne o tom kdo pospoupí do finále
wow! díky za info! Takže teďko osmého října už koukat na televizi??
jo a ti co bednu jako já doma nemaj tak druhý den na http://www.facebook.com/receptnabohatstvo?fref=ts :_)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

začal jsem psát na nový web, články zde mám honorovány dle čtenosti a počtu odkazů na FB pod článkem...
proto prosím pokud se vám líbí o šíření všemi směry :-)

(tento 1.článek je zatím podepsán redaktorkou od nich, teprve vyřizujeme smlouvu...)
http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2169

díky moc za pomoc :-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Vážené dámy, vážení pánové !
Níže přetiskuji velmi zajímavý mail který jsem dostal. Až bude zase někdy řeč o "vlčím hladu" vzpomeňte si na něj, to co líčím ve svých videích či knize jak vidíte plně odpovídá praxi. Pisatel shodou okolností začal nejprve dodržovat Septegram aniž by ho znal, teprve později přišel na teoretické zdůvodnění svých praktických úspěchů...

Protože ale dodržování evolucí danných životních podmínek je z 80% mimo možnosti jednotlivce je nutno aby vzniklo silné sociální hnutí, tlačící zejména na poslance aby změnou zákonů došlo ke změnám v oblasti pracovně-právních podmínek, stavebních zákonů a přidání práva na čerstvý ionizovaný vzduch do Listiny základních práv a svobod.
Je nutno zastavit současný trend omezování pobytu člověka v dostatečně ionizované atmosféře (protiradonová stavební opatření, zateplování domů, plastová okna, klimatizace doma, na pracovišti, v autě i hromadných dopravních prostředcích atd.). Tento trend je největší překážkou ve zdravém životním stylu.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ahoj Stando...precital som si tvojich Sedem podmienok. Niektore veci
som
vedel no o viacerych som sa dozvedel az od teba. Tymto sa chcem
podakovat
okolnostiam na zaklade ktorych som sa dostal k tvojim Siedmim
podmienkam a
tebe dakujem ze si ich napisal...jasne a zrozumitelne.

Pred troma rokmi som sa podrobil operacii chrbtice. Inak operacia bola
jedinecna. Vzdy som snival o tom precitit operaciu. Ten stav...uspania a
nasledne pocit prebudenia. Uzasna vec. Dnes uz viem ze k operacii doslo
koli mojmu zivotnemu stylu aky som viedol. Varena
strava...pivo...cigarety...malo spanku...malo pohybu...10-12 hodin denne
za pocitacom. Nevyspaty...unaveny...napchavnie sa tabletkami proti
bolesti unave a chorobam. Bludny kruh. Ak poznate meridiany a ak poznate
prepojenie telesnych organov navzajom...tak nemusim vysvetlovat preco
som isiel na operaciu. Strava a celkovy zivotny styl. Chirurg mi po
operacii povedal aby som zacal vela chodit. Opytal som sa ho kolko je
to...vela chodit. Povedal...
aj desat km denne. Vzal som si jeho radu k srdcu a zacal som. A odvtedy
chodim peso kazdy
den. Do prace to mam z mojho miesta bydliska 13 km a cesta spet to je
23
km denne. Ked k tomu pripocitam okolo desat km zo psami okolo domu v
prirode v lesoch tak je to 33 km denne. Nechcem sa tu hrdit ze kazdy
den urobim 33 km...jasne...stane sa ze
niekedy nachodim 10 km a inokedy 50 km. Moj pooperacny stav ktory
pozostaval z neohybnosti a z bolesti v bedrovej casti chrbtice sa
zacinal zlepsovat. Ale vtedy som este
nevedel co viem dnes. Chodza plus domace cvicenie posilnili svalstvo
okolo chrbtice. A co vzduch?. Hlavne cerstvy vzduch. Vzduch nas vsetkych
zivi. Zijeme zo vzduchu. 5 minut bez vzduchu...skoncil si. Cim to je?
Preco je vzduch taky dolezity? Premyslal som o vzduchu a zacal som sa
pri chodeni a nie len pri nom venovat dychaniu.
Hlbokemu...pomalemu...kratkemu...dlhemu. Dychat sa da na milion
sposobov. Uvedomovat si dychanie. Nevenovat sa blbym myslienkam
ako...kto...kde a kedy...ale venovat sa cielen len dychaniu. Dychat je
umenie. Je to slast ked sa to naucis. Len podotknem ze dnes sa pri
koncentracii na svoj dych za jednu minutu co je 60 sekund...raz
nadychnem raz vydychnem a este raz nadychnem. Skus to. Cim pomalsie
dychas tym mas dlhsi zivot. Zistil som co mi dava dlhodoby pobyt na
vzduchu. Nechodil som domov unaveny od chodenia ale lahky a oddychnuty
ako znovuzrodeny. S cistou a jasnou myslou. Zistil som ze je uzasne sa
nasytit obrovskym mnozstvom vzduchu. Pomalym kludnym a plnohodnotnym
dychanim obdarovat vsetky moje telesne organy...vdaka ktorym zijem a
chodim po tomto svete. Milujem ich...a oni miluju mna. Ja ich koli tomu
ze mozem vdaka nim zit...oni miluju mna ze im davam plnohodnotnu stravu.
Odmenuju sa mi zdravym plnohodnotnym zivotom. OBROVSKE MNOZSTVO VZDUCHU.
Tu chodzu som rozsiril o chodzu naboso. 10 km po oracine...po trave...po
kamenoch a strku. Stopercentny kontakt s nasou Gayou. Ale to je ina
tema. Dalsi krok ktory som podstupil po operacii bol pomaly nenasilny
prechod z varenej stravy na surovu. Vtedy som si neuvedomoval ze ma moje
telo samo vedie tymto smerom. Nezamyslal som sa tym. Zacal som menej
jest varenu stravu. A citil som sa lepsie. Nemal som uz zaludocne
kyseliny ako po vydatnom kazdodennom napchani sa varenou stravou ktoru
som kolkokrat vyzvracal pretoze zaludok ju nedokazal travit. K chodzi a
pobyte na vzduchu som pridal dalsie plus. Vecsie mnozstvo surovej
stravy. A jedneho dna ma napadlo ze urobim viacdnovu hladovku. Kratke
jedno ci dvojdnove posty som praktikoval raz za cas. A ked som mal za
sebou uz treti den hladovky povedal som si ze urobim pet dni. A ked som
mal za sebou piaty den...premyslam...zdvojnasobim to. Po desiatom dni
som zitil ze pre mna nebude problem urobit petnast dni. Uz mi bolo aj
smiesno. Vravel som si na kolko dni pojdem? Moj vnutorny hlas hladovku
ukoncil. Svoj vnutorny hlas treba pocuvat. Hladovka je prijemna.
Prijemna ale zodpovedna udalost. Pre telo a hlavne pre mysel. Len v
krakosti. Urobil som petnast dni. Vysledok? Presli ma vsetky bolacky.
Vsetko sa stratilo. Prestal som mat hlieny vytoky a povlaky. Koza sa mi
natiahla...zjemnila...vrasky sa zacali stracat. Tak jasnu a cistu hlavu
som nikdy v zivote nemal. Nasledny petnast dnovy proces na normalnu
stravu vo mne nastartoval proces prijimania surovej stravy. Vratil som
sa na par tyzdnov po hladovke na varenu stravu ale moje telo ju zacalo
nenasilne odmietat. Za tie tri roky po operacii som nic z toho co tu
pisem neplanoval vedome. Vsetky moje rozhodnutia prisli nenasilne a
zdalo by sa ze nahodne. A potom som si precital tvojich Sedem podmienok
a vsetko zacalo do seba zapadat. Cerstvy
vzduch...pohyb...chodza...dychanie...surova strava. Tri roky som
nezobral do ust tabletku. Tri roky som nebol chory. Nic. Nic ma neboli
nic na mna nelezie. Necitim zimu a necitim teplo. Moje telo samo
reguluje teplotu. Chodim lahko obleceny a aj teraz sedim bosi. Prestal
som fajcit a pit alkohol. Ale nie ze som si povedal ze musim prestat.
Udialo sa to mimovolne...prisunom velkeho mnozstva kladnych
neurotransmiterov o ktorych pises vo svojich Siedmich podmienkach.
Zaujimave pre mna je aj to ze ma nenapdne zapnut si televizor. Ha ha
ha...ktovie preco...zeby zase koli neurotransmiterom?. Tvojich Sedem
podmienok potvrdilo co moje telo a mysel podvedome robili. Sli za dobrom
za pohodlim za stastnym zivotom. Zmenou zmyslania zmenou zivotneho
stylu. A v svojej ceste pokracujem dalej.
Este raz Stando VELKE DAKUJEM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(kniha zde http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/r/61 ... -stih.html , brzy vyjde i v papírové podobě)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Inspirace přírodou (2. díl) – i chovaná zvířata mohou být bez nemocí
http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2177
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

Stando byls včera k vidění večír od desíti v TV Barrandov? Já se nedíval, dneska to budu hledat - někde na FB bude záznam, že jo??
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Jindra píše:Stando byls včera k vidění večír od desíti v TV Barrandov? Já se nedíval, dneska to budu hledat - někde na FB bude záznam, že jo??
byl a podle ohlasů na FB se líbilo, musím se pochválit (abys věděl, že to má cenu sledovat :-) :

Petr Husák : Musím říct, že to bylo výborný a klobouk dolů před Standou.
Karel Nesvadba : Teda mám stejnej názor jako Petr, nečekal jsem že to tak zabere. Standa je fakt borec! Gratuluju;-)

Sám jsem to neviděl, na netu zatím nenašel, JOJ to vysílá až někdy o víkendu (asi to se sledovaností nebude nic moc) a Barrandov na to kašle, čekám, že to u nich bude tak do týdne.. :-(
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Xeelee
Příspěvky: 47
Registrován: sob zář 01, 2012 12:35
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Xeelee »

hugo píše:Video je už dostupné na webu:
http://recept.joj.sk/receptnabohatstvo- ... cepte.html
Super. Na FB už koukám video je. Přidám se s Google+.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Dano »

Standa K. píše:Níže přetiskuji velmi zajímavý mail který jsem dostal.
Pekny pribeh. Motivujuci. Pouvazujem a este viac obmedzim internet vratane tohto fora. Ved uz niekolko vitarianov sa odtialto uspesne vytratilo. Nech zije cerstvy (jonizovany) vzduch!

Inac zhliadol som ta zo zaznamu v tej relacii. Teda! Zvladol si to uplne bezchybne. Dokonca sa vies zaujimavo "predat", co v takomto type relacii je urcite nevyhnutna podmienka uspechu. Drzim palce do dalsich kol.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

POZVÁNKY NA MOJI PŘEDNÁŠKU
"Příčiny jo-jo efektu a nervozity při hubnutí a jak se jim vyhnout"
(přeloženo do vitariánštiny "100% raw bez chutí na vařený a vlčího hladu")
+ pikošky z natáčení Receptu na bohatství :-)

úterý 16.10. v 20.00 hod
Kiwi Raw Food, Gorkého 45, Brno
vstupné dobrovolné

středa 17.10. v 18.00 hod
Mateřské centrum Pohádka, Rousínov u Vyškova, ul. Skálova 35
vstup zdarma

Doba trvání cca. 2 hodiny.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od dgm »

Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:POZVÁNKY NA MOJI PŘEDNÁŠKU "Příčiny jo-jo efektu a nervozity při hubnutí a jak se jim vyhnout"
Stando jak to včera v Brně šlo? Vydařila se přednáška fajně?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od hugo »

Já tam byl z časových důvodů jen chvilku před začátkem a vypadalo to slibně, posluchači se pěkně scházeli.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

hugo píše:Já tam byl z časových důvodů jen chvilku před začátkem a vypadalo to slibně, posluchači se pěkně scházeli.
bezva, to rád slyším, že je zájem,

kdyby to nekončilo až v deset večír, byl bych tam moc rád přišel taky, ale pak ještě hodinu cesta domů... tak pozdě večer se mi chodit spát nechce

A tož co, Stando, zadařilo se dobře?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

Jindra píše:
Standa K. píše:POZVÁNKY NA MOJI PŘEDNÁŠKU "Příčiny jo-jo efektu a nervozity při hubnutí a jak se jim vyhnout"
Stando jak to včera v Brně šlo? Vydařila se přednáška fajně?
Tak to víš, nervózní jsem byl jak pes už od rána, snad se časem otřískám :-)
Přišlo nakonec 6 lidí a řekl bych, že se vše povedlo průměrně pěkně, jejich hodnocení dobré, já měl ze sebe rozporuplný pocity, viděl bych to tak na 3+ což beru jako "lepší průměr" bo 3 znamená "dobře" jak víme ze školy :-)

Dneska bude repete u nás, úplně jiný posluchačstvo, maminy od prcků - další zkušenost
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Jindra »

hugo píše:Video je už dostupné na webu:
http://recept.joj.sk/receptnabohatstvo- ... cepte.html
kde jste, počítačoví šikulové (-:
dejte sem někdo link na další Standovo pokračování z pondělka 15/10, mně se to nějak nedaří najít, whoops
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od Standa K. »

casting - plná verze, já od 21,52 hod. http://www.barrandov.tv/74795-recept-na ... -8-10-2012
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od xHardCorex »

Teraz som dopozeral Recept na bohatstvo kde bol Standa. Musim zhodnotit ze velmi zaujimavy diel. Osobne mi ucarovala od zaciatku ta pani ktora robila tie pirohy... Mala pre mna velku charizmu a pokoru... Celkovo ti slovaci boli take osobnosti.

Standov recept ma prekvapil tym avokadovym dipom... Urcite si to vyskusam... Na jednej strane som velmi drzal palce tej nasej Slovenke / rusinke lebo to na mna viac zahrala citmi...

Jedna vec ma napadla... nato ze Standa prezentuje vitarianstvo ma vcelku strhanu plet... myslel som ze to pleti viac pomaha... ale to len taky maly postreh... Kazdopadne velky uspech.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PROFI-VITARIÁN

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:Teraz som dopozeral Recept na bohatstvo kde bol Standa. Musim zhodnotit ze velmi zaujimavy diel. Osobne mi ucarovala od zaciatku ta pani ktora robila tie pirohy... Mala pre mna velku charizmu a pokoru... Celkovo ti slovaci boli take osobnosti.

Standov recept ma prekvapil tym avokadovym dipom... Urcite si to vyskusam... Na jednej strane som velmi drzal palce tej nasej Slovenke / rusinke lebo to na mna viac zahrala citmi...

Jedna vec ma napadla... nato ze Standa prezentuje vitarianstvo ma vcelku strhanu plet... myslel som ze to pleti viac pomaha... ale to len taky maly postreh... Kazdopadne velky uspech.
myslím, pokud vím, není vitarián, spíš bych to vyhodnotil, že se spíš blíží té tvojí
Odpovědět