Vůně etc

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Vůně etc

Příspěvek od Pavluška »

Když už tu máme diskuze o chutích,vitamínech,minerálech...založila jsem jednu na vůně. :D
Musím se přiznat,že při vitastravě mi často chyběly výrazné vůně(vyjma půstu,kdy člověk cítí i jablko vzdálené metr...).Přišla jsem tedy na to,že s různými aromatickými rostlinami,éterickými oleji apod se mi žije na vita líp a tolik se nevracím k vařeninám.Ale to je asi individuální.

Pochlubte se se svými oblíbenými vůněmi.
Já miluju vůni vodního melounu,máty,rozmarýnu,šalvěje,jehličí,...
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Čerstvý kopr, sušený květ černého bezu (čaj z něho), bergamot, z kvítek určitě frézie - to jdu kolem květinářství a neodolám jít přivonět. Pak taky když na zahradě vykvetou kosatce. Jinak čerstvě rozkrojený zralý meloun vodní.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: vůně etc

Příspěvek od Pavluška »

Kopr mi také docela voní.
Ještě jsem zapomněla na jasmín-ale jen květy uprostřed květu,po odkvětu květ pojme jinou vůni,úplně se změní.
Dále růže(nejlépe planá),eukalyptus,levandule,květ brambory,petrklíč...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mam doma v šupleti teatree, aukalypt, něco takovýho jako na nachlazení od polárního medvěda a jedli. Dělám z toho směsky který pak nosim ssebou a deodoruju se tim, pěkně to voní, chladí a osvěří přinádechu přes dlaně, nevim, zda jsem to už tady někde nepsal...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

A zjistil jsem že čichmám vážně už pěkně silnej a vytříbenej stejně jako jazyk. Jahody vonějvýborněi na dálku, banány taky, dokonce jde podle vůně určit jakou budou mít chuť. Kopr mi voní taky ale tohle všechno mě spíš motivuje k jídlu, než abych to jenom dýchal, takže pak je brzo pozdroji té vůně...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Moje nejoblibenejsi: Levandule, Eukalyptus a Jehlici. Tohle vsechno liju do aromalampicky. Potom miluju vuni tea tree, tu si kapnu bud na polstar, nebo na zapesti

Uplne nejuzasnejsi je ale vune jarniho vzduchu ... zrovna ted je to obdobi, ktereho se nemuzu nabazit - kdyz zasviti slunicko, staci jit nekam do prirody...nebo jen na zahradku a dychat a cuchat....uzasne

Mam jeden ditazek ohledne vuni ... myslite si, nebo nemate nekdo zkusenost, jestli olejicky v aromalampe nedrazdi astmatiky, jestli se jim nemuze pritizit? Treba eukalyptus bych rekla ze je na dychani a procisteni vzduchu idealni
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Krásně voní třeba skořice
Zdeněk

Žij a nech žít !
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

K vuni patrí i sluch, hmat, oci, ústa a vèdomí. Má nèkdo vnímavèjsí i tyto vjemy?
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Bohuzel s vuní to nemám tak silné. Mnè se ted stalo opèt s dotekem-hmatem. Dotknu se vody a úplnè jinak ji vnímám nez kdysi. Vnímám ji uvèdomèleji. Zazívám s ní jednotu mezi mnou a vodou. Já a voda jsme jedno a to samé. Projely mnou i takový príjemný "mrazivý" energetický proudy po celém tèle. Hraju si s tou vodou. A tèlo vnímám také malinko jinak v tu chvíli.

Nemám to pokazdé, zaclo to nedávno a dnes v noci to bylo zas.

Myslím si, ze je to asi tím, ze se ted princip kapha v tèle ve mè vyrovnává vice, nez kdy pred tím, a princip ohen-pitta není tak v popredí.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Vune durianu me neodolatelne vabi :) ale jinak kazda prijemna vune, jako treba malin v lese a vubec proste cisty vzduch je uzasny.

Mam jednu slabost, pokud privonim k motylimu keri, tak si se mnou muze kazdy delat co chce. Ta vune je uzasna, primo z raje. Pokud ho nekde vidim, tak me nezastavi ani plot, proste musim si jit pricichnout :wink:

Takovy romanticky nazev v cizich jazycich: Butterfly bush, sommerfuglebusk.
No a v cestine pak Komule Davidova. Nekdy by ti botanikove mohli mit vice fantazie a misto latiny cichat ke kvetum, nez je pojmenuji.

http://dendro.mojzisek.cz/druh.php?id=827
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Je to podobné šeříku, tomu zas neodolám já :D
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Mè moc voní a vzdycky vonelo, kdyz jsem vesla do servisu aut, kde byly nový gumy od aut. Nastestí je to vune z K. stromu. Ale jak strom samotný voní, bez zpracování, nevím. Miluji vzduch velké zimy. Ted je teplej vzduch a má to své kouzlo. jen nemám takovou tu eufo-vuni. To uz spís hmat a sluch.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Johny píše:Je to podobné šeříku, tomu zas neodolám já :D
já také :)

a ještě akáty, lípy

potom rozkrojená okurka a meloun
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Johny píše:Je to podobné šeříku, tomu zas neodolám já :D
Do seriku jsem take zamilovany :)

Ale ten motyli ker je opravdu neodolatelny. Uz jen ten pohled na desitky barevnych motylu co okolo nej krouzi. A kdyz si jdes privonet, tak i na tebe sedaji. A vubec nejdou odehnat... stejne jako ja :wink:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Neo píše:
Johny píše:Je to podobné šeříku, tomu zas neodolám já :D
Do seriku jsem take zamilovany :)

Ale ten motyli ker je opravdu neodolatelny. Uz jen ten pohled na desitky barevnych motylu co okolo nej krouzi. A kdyz si jdes privonet, tak i na tebe sedaji. A vubec nejdou odehnat... stejne jako ja :wink:
hmm to musí být krása, neznám ho
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

POckám na jarní vune, a podívám se jak to se mnou je. Vzpomínám si, ze minulé léto jsem milovala zmenu vuní bèhem jízdy na motorce, chvílema byl i dést, pak zase nebyl, ruzné vune. Vlastne se mi to moc líbilo, jen ta rychlost uz moc ne.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já zas jsem nemocná na levanduli - už jsem dospěla do stádia, kdy vše co používám zevně, kromě kokosového oleje je z levandule - samozřejmě jen čistý esenciální olej... je to choroba...
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

bio-levandulový olej po holení nèkdy pouzívaj chlapy místo kolínský v cz taky?
doma si porád zapaluji vonavé indické tycinky, ale nèkdo to nesnese si dèlat doma tycinky, já si jima vzdycky zakourím byt
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

kdyby to na sebe plácal nějakej chlap místo vody po holení, tak se neznam.. naštěstí v CZ takový nejsou jinak by to mohlo bejt nebezpečný
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ano levandule - to je také krásná vůně :) také mám moc ráda

a v létě, když je po dešti, nebo když v něm běžím...spojení vůně zeleně a vlhka hmmm to je krása :)

také používám tyčinky, každý den - nejraději, nevím ale jak se to píše, mám "nakčampy" ty považuji zde za nejkvalitnější a potom si vozím z New Yorku santalové a ty jsou úžasné. Hodně tyčinek jsem vyzkoušela, ale tyto dva druhy mi sedí nejvíce, ostatní co jsem zkusila, mi připadaly takové chemické.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já miluju na klid santál, pak mam vlastní směs jako deodorant která je z máty,tea-tree, eukalyptu a spol, často je v tom dost ingrediencí něco na rýmu. A v poslední době mě okouzlil modřín.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

Tereza píše:já zas jsem nemocná na levanduli - už jsem dospěla do stádia, kdy vše co používám zevně, kromě kokosového oleje je z levandule - samozřejmě jen čistý esenciální olej... je to choroba...
:lol:
...mam podobny "problem" s vanilkou...
(take samozrejme jen prirodni - ne chemickou...)

kdysi jsem pouzivala i vanilkovy parfem (z Country Lifu),
...ale hodne jsem se omezila od doby, kdy muj zubni lekar pri jedne z kontrol na zacatku listopadu prohlasil:"zenska, vy uz pecete vanocni cukrovi?! Ja citim vanilkove rohlicky!" ... :?
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Momentalne mam dost intenzivne levandulove obdobie.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já růžové

mě se to střídá levandule růže levandule...a tak stále dokola, ale ta růže mívá delší období :)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...já mám ve špajzu bedny s hruškama a vždycky jdu okolo,otevřu dveře a sladkou hruškovou nasaju... :wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

člověk píše:...já mám ve špajzu bedny s hruškama a vždycky jdu okolo,otevřu dveře a sladkou hruškovou nasaju... :wink:
jak moc se ti ty hrušky kazí?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

martin je nasává už tekuté, to se nekazí :lol:
bedna plná flašek hruškové
mirka
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

ml píše:martin je nasává už tekuté, to se nekazí :lol:
bedna plná flašek hruškové
...hele,hele :wink: ...mám tam dvě bedny po 15 kg,a jsou to na uskladnění,takže nekazí...no,oni se nestačí zkazit... :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

ml píše:martin je nasává už tekuté, to se nekazí :lol:
bedna plná flašek hruškové
No to asi niekto nasava s nim, ked ma taky prehlad. :wink:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

a kdo to je? :lol:
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Levandulove obdobie mi pomaly prechadza do zaverecnej fazy a nastupuje vona kvetov pomarancovnika.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůně etc

Příspěvek od Katarína »

Po nom bolo zasa dlhe levandulove obdobie, ktore mi cca. pred tyzdnom - dvoma skoncilo. Teraz so mnou ladi vona zeleneho caju na pozadi citrusovych tonov.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Vůně etc

Příspěvek od Fiona »

Jej, tak to se shodujeme :)

Ale uz se docela tesim az skonci pust a cich se mi trosku otupi. Misu jablek citim na nekolik metru, melouny taky... a co teprv chudaci blizni :roll: Kdyby jen vedeli, by se mi vyhybali na sto metru...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůně etc

Příspěvek od epony »

jeej, tato tema sa mi páči :) Ja milujem vône asi ešte viac ako samotne jedlo. Mam rada vonu čerstvo posekanej travy, hríbov v lese, upečeného koláča a chleba, orgovánu, vzduchu po burke, borovice, melona, našho atelieru v škole, atd atd atd... :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Vůně etc

Příspěvek od Pavluška »

hihi, já zas musím zadržovat dech, kdykoli jdu kolem pekařství. Už mi to opravdu nevoní. Uf.
Borovice, vzduch po bouřce... to vše můžu taky.
Levandulku nesnesu. Před cca 5 lety jsem to s ní přeháněla v rámci aromaterapie na usnutí, a potom strop, kdy už ji nemohu cítit, dodnes. Asi mám nízký tlak.
Nej je mořský vzduch. :P A pak všechno čerstvé zralé ovoce.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Bob
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 28, 2008 10:09
Bydliště: Brno

Re: Vůně etc

Příspěvek od Bob »

Já chodím každé ráno kolem uzenářství. Dřív mi to tam šíleně vonělo a sbíhaly se sliny na klobásku. Teď jsem po čichu zjistil, že ta vůně je syntetická. Neudí tam kouřem, ale asi nějak chemicky. Dnes, když jdu kolem, zvedá se mi málem žaludek.
No, aby to nebyl jen negativní příspěvek: V pátek za mnou přišla příteka a už od dveří jsem cítil, jak úžasně voní. Před chvilkou dojedla sezamovou tyčinku s medem. :D Takže pátý den půstu mně vůně medu přivádí do extáze :lol:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Vůně etc

Příspěvek od Hugo z Hor »

Bob píše:Já chodím každé ráno kolem uzenářství. Dřív mi to tam šíleně vonělo a sbíhaly se sliny na klobásku. Teď jsem po čichu zjistil, že ta vůně je syntetická. Neudí tam kouřem, ale asi nějak chemicky. Dnes, když jdu kolem, zvedá se mi málem žaludek.
No, aby to nebyl jen negativní příspěvek: V pátek za mnou přišla příteka a už od dveří jsem cítil, jak úžasně voní. Před chvilkou dojedla sezamovou tyčinku s medem. :D Takže pátý den půstu mně vůně medu přivádí do extáze :lol:
Včera na chalupě soused udil králičí klobásky ... (:-) >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Vůně etc

Příspěvek od awa »

epony píše:jeej, tato tema sa mi páči :) Ja milujem vône asi ešte viac ako samotne jedlo. Mam rada vonu čerstvo posekanej travy, hríbov v lese, upečeného koláča a chleba, orgovánu, vzduchu po burke, borovice, melona, našho atelieru v škole, atd atd atd... :D
Mám to stejné. Mě také voní káva a některé druhy jídel. Vůně z jídel = vzpomínkám, nejsou spojeny s jezením jako takovým, proto mě nelákají po této stránce.
Zase na druhou stranu nemám ráda markety - zejména oddělení bot, sportovních potřeb ...to jsou vyloženě chemické smrady. Jedinou výjimkou bývají květinářství u vchodu. Zastavím se, vpíjím různorodé vůně květin, nemohu se nasytit jejich úchvatnou krásou a harmonií, nabírám vibrace a energii, co z nich sálá, obdivuji v duchu kreace květinových pukétů jako bych si to všechno chtěla nabrat do kapes, náruče a každého koutku....Partner mě tahá za ruku a táhne mezi nakupovací maniaky...
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůně etc

Příspěvek od epony »

Hugo z Hor píše:Včera na chalupě soused udil králičí klobásky ... (:-) >:-)
no fuuuj, to sa robia klobasy aj zo zajaca?!?! Moja trauma z detstva: videla som suseda ako sťahuje zajaca z kože.. :cry: :cry: :cry:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Vůně etc

Příspěvek od Pavluška »

Awi, káva mi taky voní. Ale dát si ji (zkouškové období atd) by mě stálo suché ruce, hrozně překyseluje a vysušuje organismus (taky pěkný hnus pro ledviny), tak už jen čichám, to vcelku stačí. :) To samé mám s některými druhy cigaret, nevím, asi je některý tabák prostě jiný, ale to je maličké procento, spíš mi smrdí (nejhorší je ta kombinace hospody a cigaret v MHD, to je zkáza n.1).
Chemické smrady z výrobků jako jsou boty, sport. potřeby taky nemusím. To už radši vůně koňské koblihy. :mrgreen:
Vůně čerstvých květin... to mi chybí moc. Asi bych taky měla vyrazit očichat nějaké květinářství.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůně etc

Příspěvek od Katarína »

Este som v tej mojej chronologii :wink: zabudla, ze pocas tej oblickovej krizy som mala jazminove obdobie a niekedy predtym este vanilkove. Pomedzi to to spominane levandulove. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Vůně etc

Příspěvek od Pavluška »

jasmín a vanilka. :P
Jasmínový keř v květu za horkého letního večera.....hmmmmmm

Hihi, já se dnes stěhovala; a co se týče vůní, zážitků hodně. Teprve na sklonku dne mám pocit, že jsem to tu dočistila od všech pachů, a nebo si zvykla... (:-) Snad ne, byla jsem mezitím i venku a po návratu jsem už ty pachy vlastně necítila. Kluci, sakra, jak často si doma čistíte záchod? Bydlet po vás je opravdu challenge (omlouvám se všem čistotným včetně mého přítele, který bere úklid jako hobby).
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůně etc

Příspěvek od Katarína »

Cca. posledne 2 mesiace mam zasa jazminove obdobie.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Odpovědět