Poprvé - co jste nového zkusili/okusili/zakusili?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

vyžírám denně pár rostlinek z truhlíku v práci za oknem, můžu doporučit, roste vcelku rychle "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

tedka sem byl mojemu morcakovi natrhat travu dal za mestem, aby ji vic chutnala a jak sem ji to tam nasypal tak radosti zacala skakat a skubat sebou jako by tancila :P pak hned zacala ty stebla do sebe tlacit a jak sem se na nu dival tak sem se neudrzel a zacal sem ji z teho uzirat;)) ta trava nema fakt chybu;p pravda, nejedl sem ji poprve, ale neska to byla nase prvni spolecna vecere:p
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

:P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Včera jsem si do oleje namočil sušená rajčata z Biosféry a je to moc dobré. Jen ještě musím okouknout, jaké tam přidat koření. Ale ta rajčata nejsou označena "syrová strava". Asi proto, že je tam mořská sůl.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/1707
TYHLE?
Mam snad ty samy doma a jsou tak slany, ze je to skoro nejedly... zvazuju maceni ve vode...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

aha, tak tyto jsem si nedavno koupila v Albiu a opravdu byly tak slané, že se to skoro nedalo jíst, jde jich leda pár přidat třeba do salátu.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Mně chutnají. Zatím jsem je samotná nejedl, jen v tom oleji. Schválně to doma zkusím. Nebo namočit do vody, chvilku nechat a pak do oleje? Mám dva pytlíky, tak budu experimentovat.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

v oleji jsou mňam, kamarádka je dělá a i na sucho je dělá a ty jsou také mňam
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

litr vyšťavenýho hrozna se zázvorem velikosti dětské pěstičky "c)

Teda má to ale vostrej vocas...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

s tím zázvorem, to se teda nedivím!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Dobré ráno. :P

Tak jsem ta rajčata zkusil dát do vody, pak vodu slít a smíchat je s olejem a rozmačkaným česnekem a je to moc dobré. V té vodě byla cca půl hodiny a ještě byla trochu slaná, ale kdyby tam byla déle, určitě by to bylo mnohem méně znát.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hmmm tak to může být hodně dobré, díky za inspiraci :wink: :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

takže anežčino oblíbené Pesto budu nejspíš moci vyrobit podobným způsobem "c) jen to pak ještě nějak semlít a přimíchat ořišky "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

V neděli jsem si natrhal pampelišky, kopřivy, kontryhel a jitrocel s tím, že si udělám salát s olejem z bodláku. Ale pak na mě doma HJ smutně koukal, tak jsem to vyšťavil. Bylo z toho tak na hlt. Jo pokrok si holt žádá objetí. (((-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Včera jsem natrhal listy kostivalu, přes noc namočil a není to vůbec špatné.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Zajímavé. Inspirujes me, Davide. Kupuji si listy v bio, Tvuj prístup me vsak pomalu nabádá k akci. No, uvidíme.
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Tak jsem si udělala krekry z lněných semínek a když se usušily a já je chtěla jíst, tak jsem na jednom z nich našla přilepeného mola. Protože už nejevil žádné známky života a mrtvoly už nejím, odstranila jsem ho a dala si na krekr místo toho tahini z Rozmarýny.
Tak jsem zjistila, že krekry jsou nejen dobré ale i užitečné jako mololapky. :idea:
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

A proc si ty listy kostivalu namacel? Pote jsi je jedl jen tak?
Ja jsem jich dneska hrst hodila do gazpacha. Jsou chutove neutralni, takze idealni do smesi.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Namočil jsem je, aby nasály vodu a změkly. Pak jsem je nakrájel a přidal do svého obvyklého salátu.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Aha, ty moje teda uz byly mekky. Mozna trhame kazdy neco jineho? Ale to je fuk. Hlavne ze nam chutna :P
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Já jsem je trhal při půstu, tak jsem je nemohl ochutnat. :P

A že jsou jako tkanina, psali v knížce, tak jsem tomu věřil.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Advid píše:Včera jsem natrhal listy kostivalu, přes noc namočil a není to vůbec špatné.
citace z "Plané rostliny a jejich použití v kuchyni" -
Pozor! Kostival obsahuje pyrolizidinové alkaloidy, proto se nemá používat ve velkém množství a často, těhotné ženy nemají kostival vůbec jíst. Nezaměnujte kostival se silně jedovatými druhy náprstníku, zejména s náprstníkem červeným, jehož listy jsou vespod šedě plstnatě chlupaté a na okraji vroubkované.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jasný. Já to měl podle knížky "Plané rostliny k jídlu". A jen pro zpestření, jíst toho kvanta nebudu.

Janina: Nevhodné pro těhotné ženy. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Advid píše:Jasný. Já to měl podle knížky "Plané rostliny k jídlu". A jen pro zpestření, jíst toho kvanta nebudu.

Janina: Nevhodné pro těhotné ženy. :P
právě že jen u vitariánce je nebezpečí, že toho sní kvanta, proto jsem to sem hodil

navíc mě ani moc nechutná, mám ho na zahradě, je to fešák rostlinka, to se musí nechat občas utrhnu, ale jako by tam cejtím v těch listech takovej mazlavej saponát, nebo co - ty ne? :shock:
Naposledy upravil(a) Honza dne čtv kvě 18, 2006 15:07, celkem upraveno 1 x.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Pane boze dalsi jedy!
Mrknu do te knizky, mam ji doma.

Jinak ke konzumaci kostivalu me inspirovalo nasledujici...
http://ekozahrady.com/pokrmy_ekozahrady/index.htm

Ale ja to s mnozstvim nebudu prehanet. I kdyz je prijemne, ze kostival roste podel cesty (zadna auta) kudy jezdim domu na obed.

Diky za upozorneni.

Vice o kostivalu (=comfrey):
http://www.drugdigest.org/DD/DVH/HerbsW ... le,00.html

K tomu slizu, citace: "Because comfrey also contains mucilage, which swells in liquids, it forms a soft, sticky covering that stays in contact with the skin. All of these properties make comfrey useful when applied topically to soothe and treat bruises, minor skin irritation, and sprains."
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Honza: Ani ne, spíš to trochu škrábe v krku. No tahini to není. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Včera jsem vyráběl "iontový nápoj" z celerové (z řap. celeru) a pomerančoé šťávy. Je to dobré. Jen není poznat, kde končí sladká a začíná slaná chuť. Je to zvláštní pocit, nebýt schopen rozeznat sladkou a slanou. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

A to se může míchat zelenina a ovoce?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No podle někoho by se nemělo. Ale tohle byl experiment, jak udělat iontový nápoj na dlouhé běhy, tak účel světil prostředky. (-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Advid píše:No podle někoho by se nemělo. Ale tohle byl experiment, jak udělat iontový nápoj na dlouhé běhy, tak účel světil prostředky. (-:
možná bych místo pomeranče dal jablko
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak to zkus a napiš. :-))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Eva Kočí píše:A to se může míchat zelenina a ovoce?
u šťáv by to nemuselo až tak vadit, neb po nich nezůstává hafo balastu a tudíž nemá co zakvasit, a navíc jdou traktíkem rychle pryč
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Eva Kočí píše:A to se může míchat zelenina a ovoce?
mě osobně to moc nesedí to míchání

ale tady to je jak píše Advid :wink: :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

O víkendu jsem ochutnal další víno od firmy Carl Jung, a to Mullera Thurgaua. Nechutnalo mi, bylo hrozně kyselé (suché). Takže červený Merlot je zatím můj favorit.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

biobanány v lídlu za 38 (nebio za 37, leč silně nezralé) z eqadoru v optimální zralosti, opravdu velmi dobré, ovšem pro porovnání by byla potřebná stejná zralost nebijáků
poprvé jsem zakoupil naráz 30 avošů v hyper za 9,9 (přitom jsem tady vzal v so 15 za 15) a 2 v lídlu za 16,5 (hned jsem si dal 2,5)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo,nepletes si tos billou? vceratam meli stejny ceny, takyjsem zkusil bio
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:jo,nepletes si tos billou? vceratam meli stejny ceny, takyjsem zkusil bio
jojo máš pravdu
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

jsem koštoval květy co doma a na dvorku jsou.Keříčková růže růžová nahořklá,pnoucí řůže žlutá příjemně sladká,stejně tak fialové macešky,afrikán hnus,lobelky bez chutě.U žlutý růže sem si musel dát bacha,abych ji neodkvet.Prý jsou dobré tulipány,ale ty už nemám.Sedmikrásky trhám už léta letoucí,ale jen tam kde nelítají čokli a peru je.Někdo zkušenosti s květy ? Ani nevím,jestli ty jedlé květy,jak pěstují pro nobl hospody jsou jiné než v truhlíkách... :?:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Už to tu jednou někdy někde bylo, tak tady to je zase :) :

http://www.pfaf.org/
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

no to je počteníčko :lol:

česky to není?

už jste chutnali květy od pažitky? je to mnamka, dobré koření
mirka
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

skusil som mrazene figy, v zmrazenom stave vyzerali skvostne, rozmrazene to ale nebola velka vyhra.. lepsie ako susene ale cakal som viac, chutovo celkom ok ale konzistencia velmo slizovita.
Uživatelský avatar
crevasse
Příspěvky: 38
Registrován: pon dub 09, 2007 22:44

Příspěvek od crevasse »

tresnovou stavu-bohuzel jeste nedisponuji odstavnovacem, tak jsem vypeckovane tresne dala do mixeru a pak jsem stavu precedila pres sitko, lahoda!!!
vlastni tresnovo-rybizovo-broskvovou zmrzlinu: zatim tuhne v mrazaku, pyre chutnalo vyborne
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

africké mango bez vláken..... :P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

bol som dnes shoping, okrem tradicnych veci som kupil zo zdraveho shopu toto http://www.yourhealthfoodstore.co.uk/de ... stant.html
tak som tam snoril co vsetko maju a zaujalo ma ze je to len cisto mix olejov a ze je to multifunkcne, zatial som to iba snupol a je to zajimave, take vnutrolebecne osviezenie, pisali ale ze je to gut pri kupani par kvapiek do vody, to skusim, a tiez ze masirovat problemove miesta ze to uvolnuje, a pisu aj ze sportovci nech si to nakvapkaju na dres ze urcite vyhraju. uz som v meste nebol par dni tak som musel kupit aj nejaku somarinu, aspon uz viem ako sa citi koala ked cele dni chevinguje eukaliptus.
http://www.olbas.co.uk/allaboutolbas.html
a tiez som kupil 20 kiwi prezretych tak ze do zajtra musia zmiznut, uz na tom pracujem, prekladam ale s peaches nech nezmiznu zase az tak rychlo lebo su delicius.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a pozeram ze som kupil 28ml v cene internetovych 10, tak tomu sa hovori uspesny den. :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Jablečný lněnky od Lifefoodu jsou absolutně úžasný, dají se i dlouho vychutnávat, našla jsem si další lásku :)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Rapíkatý zeler, či ako sa tomu nadáva. Mal som ho už pár dní v chladničke, len som sa nevedel odhodlať. Prvé sústo bolo :shock: a myslel som, že to nedám, ale už mu začínam pomaly prichádzať na chuť. Ani raw kakao som spočiatku neľúbil a teraz sa musím kontolovať. :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Dobře vyzrálé černé moruše. Nějak jsem se neovládl a sežral jich asi kilo, zajedl jsem to půl kilem angreštu, bílým rybízem, malinama a pak ještě zbytkem v ledničce zapomenutých borůvek rozmixovaných s banánem a sezamem. Do neděle nechci žádné jídlo ani vidět ... :shock:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Hugo z Hor píše:Dobře vyzrálé černé moruše. Nějak jsem se neovládl a sežral jich asi kilo, zajedl jsem to půl kilem angreštu, bílým rybízem, malinama a pak ještě zbytkem v ledničce zapomenutých borůvek rozmixovaných s banánem a sezamem. Do neděle nechci žádné jídlo ani vidět ... :shock:
Do neděle? :D Tomu nevěř :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Ale jó, snad se to povede ... Musí ... Za ten týden co jsem byl na chalupě, jsem se nějak rozežral, tak musím utáhnout kohoutek. Myslím, že třídenní půstík by to mohl spravit. Obrázek
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Odpovědět