Poprvé - co jste nového zkusili/okusili/zakusili?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Poprvé - co jste nového zkusili/okusili/zakusili?

Příspěvek od AdamK »

Sem muzeme psat cokoli noveho, co nas na ceste za zaricim zdravim a poznanim potkalo. At uz nova stava, prekroceni osobniho pustoveho rekordu, prechod na 100praw, ale i krize, detox, sazeni, sklizeni..i kdyby na to byl uz jinej klubik, muzem hodit aspon kratkou zpravicku. Takovy futro s carkama .. taky vam je rodice kreslili, ne, jak rostete :-)).
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Papeliskaaa

Příspěvek od AdamK »

Prave piju svoji prvni pampelisku a huuuuustyyyyyyy. :-)
Je to teda sila. Moc mi to chutna, ale musi se to pomalu.
Huraaa jsem rad, ze mi to chutna. Mozna ji ale naredim vodou.
Vystavil jsem ji na Z-Staru - uplne v pohodicce.
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

One man show

Příspěvek od AdamK »

No bude to asi moje one man show tedka chvili, protoze mam Z-Star a poprve dnes stavim zeleny.

Takze: Vystavil jsem prave prazdne lusky!!! Vnitrek samozrejme vyjeden a to co bych normalne vyhodil - pres pulhrnka vyborny zelenyyyy :-)) Takovy skody, co se normalne vyhazuje. ;-(
Akorat premejslim, ze stejne budu muset chodit na byli, protoze ty prumyslovy urcite budou strikany.
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jojo,lusky jsou výtečný, takový slaďoučký, co? já šťavim vkoro všechen rozumnej odpad, třeba ilisty ředkvičky...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

tvx píše: já šťavim vkoro všechen rozumnej odpad, třeba ilisty ředkvičky...
No,to já taky.A taky je jim v celku.Což pár lidí pobavilo,když to viděli. :lol:
MirecH
Příspěvky: 32
Registrován: pát kvě 07, 2004 12:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Z-Star, HealthyJuicer

Příspěvek od MirecH »

Z-Star, HealthyJuicer - mate niekto moznost zohnat ho na slovensku, alebo iba vedla v Cechach?

Dakujem
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

Z-Star, HealthyJuicer - mate niekto moznost zohnat ho na slovensku, alebo iba vedla v Cechach?
..skoro kazdy vikend jezdim do Bratislavy, tak muzu privezt nebo tak neco..
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Příspěvek od AdamK »

Ja ho koupil tady a kdyz sem rek ze jsem z vitarian.cz udelal mi chlapek fer cenu. Posilaj normalne zasilky sou mimoprazsky, treba by to poslali i na Slovensko.

http://www.juicylife.cz/index.php?id=detail&num=21
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Příspěvek od AdamK »

tvx a nebojis se tech postriku? ja jak nejsem na zeleny zvyklej tak mi po nem je dycky tezko, tak jsem resil, jestli to nejni z toho. neresis?
jo taky jsem dle rad odsud z fora vystavil melounovy slupky a ejhle jeste byl melounovej nasup. jenom od galie byly takovy horky. mno pulku sem jich vyhodil.
taky vam bejvalo ze zacatku tezko kdyz jste zacinaly s cerstvym zelenym? (pampelisky).
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

No s tim stavenim slupek z melounu, zvlast z galia.. asi bych o tom dost premyslel, melouny a zvlast zluty, jsou na prvnich prickach zebricku dovazenyho ovoce, co se tyce schytanych postriku, takze o tom radej premyslejte;))
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Adam K

Příspěvek od tvx »

takovým jako divný pocity v hlavě, ztěží to popsat, takový hučení, bzučení a kolikrát i ztráta rovnováhy a podobně? to mi dělávala šťáva z červený řepy a vážně silný zelený... podle mě detoxikace, teď jen občas a spíš mě to nakopává...
pokud něco šťavim nebezpečnýho tak to důkladně louhuju ve vodě a pak, spoléhám že sajrajt zůstaneve vláknině... občas nejistý kousky věnuju jako omáčku psovi...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Poprve?

Příspěvek od chris »

Mraky mesicu jsem nemel okurky a tak to je ted muj maly objev. Pred casem, kdyz se oteplilo jsem taktez opet najel na brokolici a tedy, sjupr!!
Ale proc nejim kedlubny? :)

Vlastne, ale poprve je snezeni kazdeho jabka, kdyz ma kazde odlisnou chut a to plati asi o vsem takovem tom kon. Posledne jsem sned nejaky takovy jako koko dak - golden. Bylo riznute hruskou nebo cim a desne stavnate. Dobry.

Odpovidam na tema? :)
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

to golden taky schytalo mraky postriku a proslo si ozarenim:))
btw okurky se sbiraj vesmes jen nezraly, ty co zname, ja okurky nejak nemusim;/
be free, be just, be innocent :p
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Adam K

Příspěvek od Pavluška »

tvx píše:pokud něco šťavim nebezpečnýho tak to důkladně louhuju ve vodě a pak, spoléhám že sajrajt zůstaneve vláknině... občas nejistý kousky věnuju jako omáčku psovi...
Ale ne.Jaképak nejisté kousky psovi?To mi připomíná mého taťku,kterému musím stále připomínat,že spálená topinka nepatří do psí misky!!!!!!!!!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Ondraw píše:to golden taky schytalo mraky postriku a proslo si ozarenim:))
btw okurky se sbiraj vesmes jen nezraly, ty co zname, ja okurky nejak nemusim;/
S tím Goldenem naprosto souhlasím,jeden pěstitel jednou někde psal o tom,že hlavně tato odrůda potřebuje postřiky protože je málo odolná vůči nemocím.To ozáření,to nevím.
Ale okurky mi chutnají hrooooooozně moc a vydržela bych na nich celé týdny.Hlavně teda přerostlé nakládačky z vlastní zahrádky(ale to už je minulost).Když koupím čerstvé nakládačky v létě na trhu,snad nejsou nedozrálé?Ty salátovky hadovky ale asi možná jo.Nevím,zatím je kupovat nepřestanu. :)
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

golden konkretne se opravdu ozaruji. Okurky jake je zname, jsou trhane nezrale, stejne jako zeleny papriky
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Pavluška

Příspěvek od tvx »

neměj strach, náš pes prožere za měsíc skoro víc peněz jak jakýkoli člen naší rodiny i když na to postavou nevypadá ale srst to prozradí...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Pavluška

Příspěvek od Pavluška »

tvx píše:neměj strach, náš pes prožere za měsíc skoro víc peněz jak jakýkoli člen naší rodiny i když na to postavou nevypadá ale srst to prozradí...
Však já to tušila. :lol:
Ale jistota musí být.
Chtěla bych si ale rýpnout znovu....myslím,že používáš granulky(někde jsi to psal,snad).Já teď mám rozečtenou knihu Přírodní medicína pro domácí zvířata a tam je výčet všeho co se hodí do psích granulí,když to ty firmy vyrábí.Upřímně řečeno,po dočtení pár vět jsem se nalomila v přesvědčení,že náš pes bude v létě chroupat granule(zbytek roku jí maso se zeleninou,část i nasyrovo)kvůli časové úspoře.Jestli bude zájem,mohu kousek té části knihy přepsat sem.
Docela síla. :?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a jakejch firem se to týká? my krmíme Purinou a ta udává nějaký složení který mi přišlo celkem v pohodě a konzevace snad provedena vitamínama...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

tvx píše:a jakejch firem se to týká? my krmíme Purinou a ta udává nějaký složení který mi přišlo celkem v pohodě a konzevace snad provedena vitamínama...
Hm hm,zmiňovaná knížka se naváží právě hlavně do amerických výrobců.Purina je z USA,že jo?
Autoři píší,že i kdyby v těch krmivech nebyly konzervační látky a barviva,tak je to stále méněcenné krmivo....jelikož pod různými názvy se skrývá maso takové,které bylo odmítnuto pro konzumaci člověkem.Co z toho vyplývá?Bývají to třeba i nemocné tkáně(ani rakovina tomu prý nevadí),které jsou jatečným odpadem.Takže jako ono lze napsat na krásný obal granulí kuřecí maso-ale jak to kuře a maso vypadalo,to už vám žádný výrobce nepopíše,protože by nevydělal ani korunu!!!

Ještě poznámka:Ta kniha se správně jmenuje: Přírodní medicína pro psy a kočky...............Richard H.Pitcairn a Susan Hubble Pitcairn,nakl.Pragma,2003
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

A zpět k tématu diskuze.
Dnes jsem ochutnala rašící listy hlohu.Doporučuji!!!Lepší než bříza atd.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Pavluška

Příspěvek od tvx »

Hm, zvláštní, pro našeho psa je to jedniný takový krmivo který snáší bez průjmu a dalších problémů, takže bych pak musel leda začít mu vařit, neb syrovýho se ani netkne...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

A to jsou ty goldeny tedy i mrtvé?
Je někde na internetu seznam věcí, co jsou pravděpodobně ozařované/mrtvé/nějak jinak nekvalitní?
Co třeba ty osobně, Ondrow, jíš?
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Ahoj Ondro, urcite byses nekde na netu dopatral toho, co se s dovazenyma vecma deje. Bojim se ale, ze ne kazdy dodavatel uprime sdeli, cim vsim co proslo. U goldenu to vim jiste, ty jsou s potrikama na tom nejhur, ostani jablka schytaj kolem asi 22postriku, mluvim o jabkach z dovozu, u nas to snad neni takova hruza, ale tesim se na sezoni ovoce ze zahradky;)
Ty goldeny mrtve asi uplne nebudou, ale zdravi ti moc nepridaj, tezko rict, co zivota v nich zustalo po davce radioaktivity.. Nemluve o tom, ze jako skoro vsecko ovoce sou preslechteny, mineralu prazdny;p
Ale nechcu to rikat moc kriticky, obcas dostanu hroznou chut na jabka, tak si zajdu do CL, kde mivaj BIO, aspon neco..
Jinak temer vsechno komercni koreni (paprika, susenej cesnek, ...) je suseny na asi 70stupnu celsia, a ozarovany. Koreni se asi nejvic ozaruje, asi kvuli plisnim? nevim.. Treba kmin, co sem koupil ruzne v marketech, nebo obchodech, nikdy mi nenaklicil, pak sem na trznici koupil domaci kmin a ten naklicil a vyrostl.. Ale to je jen priklad, mozna to tak hororovy u vseho neni, co ja vim.
O predcasnem trhani exot. ovoce mluvit asi nemusim:) Vse je nezrale a to me nejvic se.. stve :( Nastesti treba avocada jsou s postrikam uplne v pohode, nektere koupis i zrale. Pecky nektere klici, nektere ne. Verim, ze moje oblibeny avocada se neozarujou:))) ale kdo vi:(
Ja co mi penize dovoli, jim vetsinu vseho v BIO kvalite.. pokud se ptas na celej jidelnicek, to je dost na dlouho, ale muzu poskytnout na pozadani;))
mej se smej se ;)
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Nejlepsi je, poohlidnout se po blizkem i dalekem okoli tveho bydliste a najit si volne rostouci stromy i stromy sousedu a nesousedu co nikdo neotrhava... tak to dealm aspon ja a tak mam vyhlidnuty oresaky co jsou jak plevel vsude,nedaleko mam plany jablone ktery ani nezvladam sklizet, takze se muzete nekso prijit podivat a kostnout jestli by vam chutaly... sousedum drbu hrusky protoze jsou linilezt pro ne a pak mam par tresnovejch sadu kde vzdycky udelame najezd a sedime v korunach, klabosime a zereme, coz nekdy muzeme udelat i v ramci vitaakce... jedno z me nejblizsich tresnovist je u Dablickyho haje... Jinak si nedelam vrasky prelezt nestrezene plot u nejakyho domu kde na to vylozene s... a ovoce lezi pod stromem a nikdo to nesbira...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Tresne

Příspěvek od AdamK »

Joo na tresne bych urcite sel!
Uz par let jsem v korune nesedel..

Urcite dej echo,
nacpeme si bricho. ;)
Myslim ze by to byl supr vitasraz...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Pavluška

Příspěvek od Pavluška »

tvx píše:Hm, zvláštní, pro našeho psa je to jedniný takový krmivo který snáší bez průjmu a dalších problémů, takže bych pak musel leda začít mu vařit, neb syrovýho se ani netkne...
Já vím,to vaření apod nikoho neláká.A kdo by taky chtěl chodit do masny,co?!Ty granule jsou nejpohodlnější.Jako já si tu odsuzuji granule,ale kdyby to všechno co dělá mamča(návštěva masny,krájení masa...)padlo na mě..... :oops: tak nevím. :D
Všeobecně se granule doporučují,ale např.chovatel,od kterého máme svého nynějšího setra,je nepoužívá a chov má zdravý,pěkný i bez umělých vitamínů a minerálů,které jsou podle výrobců granulí nezbytné.
Ještě by mě zajímalo s tím jak říkáš,že se váš pes syrového netkne,jestli to platí i v lese atd,když najde mrtvolku nebo tak.Náš pes včera vláčel nožičku zajíce,ale po nabídnutí piškotu ji pustil. :)
Sakra,zase svými příspěvky vybočuji z diskuze. :roll:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Tresne

Příspěvek od Pavluška »

No,tak třešně taky můžu.
Jestli na ně půjdete v týdnu a ne o víkendu,určitě se přidám.Pokud nejsou u silnice..olova už mám v tělo dost na rozdávání,netřeba další dávky.
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Ke goldenum:A kdyz okrajim slupku, zbavim to jabko nejhorsiho, ne?? Jenze, tedy me tam ta slupka potom chybi... A nejim jen goldeny.

Ke krmivu pro psy: nas pes ji ty granule z nouze. On povetsinou, kdyz je doma na gauci, jelikoz nema moc aktivity, neji. Kdyz, ale pak mame jit ven nebo nekdo prijde k nam, potrebuje energy a tak tohle je pro nej takovy fast food. Jinak, ale mu mamca dela pravidelne vareny jatrovy knedlicky a obcas dostane maso nebo ryzi s masem a tak. Jeste ma hodne rad treba syrovou mrkev. V zime jsem mu dost casto blansiroval prave mrkev nebo zeli. Nebo rad zvejkal blansirnutou mrkv a zeli a to same pak syrove...
Snad se trefuju do tematu ohledne toho...

K tematu: Poprvy v zivote jsem mel tenhle tyden suseny brusinky!! Bajecny!! Mel jste to nekdy nekdo?
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Sušené brusinky zkusím, zato sušené třešně byly těžké zklamání. Kdyby mi někdo zavázal oči, tak nepoznám co to vůbec je.
Jinak Golden jablka jsou především jedny z nejvíce geneticky upravených, byl o tom pořad v tv.

Naše kočka teda syrový maso jí tak rychle, že to ani nekouše a jiný věci než maso vůbec nechce. Jedině když jí nadrobím rohlík do konzervy, kde zbyl olej po sardinkách, tak po tom se může utlouct. Ale třeba chleba s paštikou úplně ignoruje. V prodejně se semínky mají trávu pro kočky, to jsem ještě neviděla. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tráva pro kočky se pěstuje proto,aby v bytě neokusovaly rostliny v květináčích.Stejně jako psi mají občas chuť si střevem prohnat trochu vlákniny. :D
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Nyní jsem poprvé objevila čerstvý kopr, jím ho každý den, nádherně voní.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Díky moc za odpovědi!
Celkem mě to pobavilo, protože snad pořád jím goldeny, a teď zjistím, že je to k ničemu. :-D
A kdyžtak tedy prosím napiš ten jídelníček, Ondro. I když pro mě to bude asi celkem na nic - ty nenakupuješ v normálních obchodech s ovocem a zeleninou, že? Tady v Příboře totiž žádná bio prodejna není, takže to mám v tomhle ohledu trochu blbé.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

kde se dají sehnat nedoslazované sušené brusinky? mam dojem že countrylifácký co znám jsou s cukrem...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

sus. brusinky

Příspěvek od chris »

tvx píše:kde se dají sehnat nedoslazované sušené brusinky? mam dojem že countrylifácký co znám jsou s cukrem...
Ehm. Jsem to, ale mozna trdlo. Asi jsem mel ty doslazovany. Nemam srovnani... Ale zas takovy rozinky jsou dost sladky a tak pri srovnani s tema brusinkama byli min sladky brusinky. Jinak Ty brusinky jsem koupil v Rohovladove Bele v Pardubickym kraji v jedny cukrarne. Jeden typek s kterym jsem tam byl si v te cukrarne dal hafo nejakejch dortu a tak a me prave napadlo, ze vyzkousim brusinky... Tot je cely pribeh.
Jak vubec maj bejt suseny brusinky sladky? Treba pri porovnani s rozinkama?
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Ondrovi

Příspěvek od Theresa »

Ondro, a kde kupujes ovoce a zeleninu v Bio kvalite ? V zelinarstvi specializovanem na bio plodiny, na trzisti,ve zdrave vyzive, nebo snad nekde jinde ? Je na netu nejaky seznam, kde bych plodiny v Bio kvalite mohla sehnat ? Jaky je rozdil mezi cenou komercnich a bio plodin, mohl bys to prosim uvest na prikladu srovnani ? A je mezi komercnimi a bio plodinami nejaky rozdil ve vzhledu a chuti ?
Srovnavala jsem mrkev z obchodu a mrkev od babci z pole: Mrkev komercni- velka, krasna, sladoucka, babiccina- ne tak hezka, pokroucena, chutove trpci a mene sladka...Taky se docela divim, ze jablka, ktera jeste potkam dneska treba v Kaufu, zeme puvodu CR, lonska, cili asi uskladnena, tak jsou takova fakt krasna, bez flicku, leskla, kdezto ta, co mame uskladnena doma ve sklepe jsou cele scvrkle, o krase se vubec neda mluvit. Krasou a chuti by to tedy vyhraly komercni, kdyz si ovsem muzu vybrat, volim domaci...
Ondro G, nebydlis v Pribore u Noveho Jicina?
...vivre pour l´instant, vivre pour l´amour, la liberté et la paix
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Re: Ondrovi

Příspěvek od chris »

Theresa píše:
Srovnavala jsem mrkev z obchodu a mrkev od babci z pole: Mrkev komercni- velka, krasna, sladoucka, babiccina- ne tak hezka, pokroucena, chutove trpci a mene sladka...
Myslim si, ze sladkost je vlastne vyzralost, ne? Taky se neustale setkavam s mrkvi, co je krasne sladka a s opakem. A to nehlede na kvalitu produkce - bio, nebio. Selsky jeste uvazuju, ze pramenem rustu jsou ziviny. Takze asi v pude by se taky mohla hledat pricina a mozna i v odrude, nevim. Taky me to zajima.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ondrovi

Příspěvek od buc11 »

můj pes žere jen syrový, aji ten minulej
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Jo, bydlím.
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

tvx píše: a pak mam par tresnovejch sadu kde vzdycky udelame najezd a sedime v korunach, klabosime a zereme, coz nekdy muzeme udelat i v ramci vitaakce...
Az budes poradat podobny "zajezd" tak se urcite diskuze zucastnim ... :D
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Kompostovani

Příspěvek od Alchemist »

Chci zalozit komposter a rad bych nacerpal nejake zkusenosti o vhodne velikosti pro 4-clenou rodinu a jaky model se vam osvedcil. Mame jen malou zahradku v radovem domku, tak i nejakou metodu na minimalizaci zapachu - aby nam pak sousedi nezapalili domek ... :D

Diky za odpovedi.
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

Tak jsem si dneska poprve udelala konopne mleko, ale z nakliceneho konopneho semena. Ale jake bylo prekvapeni, ze bylo strasne horke,ta horkost, to je normalni ? A ty klicky, dlouhe asi 1 cm, nekde s listecky, hrozne zapachaji i kdyz je proplachuji nekolikrat za den, co s tim ?
...vivre pour l´instant, vivre pour l´amour, la liberté et la paix
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Mandle s naklíčenou ředkvičkou - tuze velká pochoutka!
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Laurinka »

Já jsem v něděli o úplnku poprvé zkusila Šankhaprakšálanu a od včera jsem přešla na raw. Takže dnes jsem si poprvé odštavnila mrkev s celerem na centrifuze, ale na tu chuť si budu muset zvyknout. Ale raw mi moc vyhovuje, mé tělo si o to říkalo, nejsem pak unavená jídlem a mám skvělou náladu:)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kompostovani

Příspěvek od buc11 »

Alchemist píše:Chci zalozit komposter a rad bych nacerpal nejake zkusenosti o vhodne velikosti pro 4-clenou rodinu a jaky model se vam osvedcil. Mame jen malou zahradku v radovem domku, tak i nejakou metodu na minimalizaci zapachu - aby nam pak sousedi nezapalili domek ... :D

Diky za odpovedi.
já mám velkej-díru 2x2x2, naspod dávám kukuřicu nebo větve, aby to mělo tah-kompost nesmrdí, jen chvílu, když vykydám chlívek a navíc ho mám přikrytej a nesmí být moc suchej ani mokrej, aby dobře běžel jako bioreaktor
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Alchemist - komposter

Příspěvek od tvx »

mam takovej třípatrovej nahpru se sužující, zelenej, plastovej, dole s dvířkama, jsem snim celkem spokojenej, pokud je zavřenej tak nijak nesmrdí ale dějiuse v něm teda věci.... když ho prohrabávám tak z něj přímo dýme... časem to všechno hnije, tleje a po přehrabání se vždycky z poloviny uvolní. Objem snad 400 litrů? maj ho v Hornbachu kdemaj asi největší výběr.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

klíčený konopí mi taky přijde hořký a smradlavý, v mlíce mohlo vadit to naklíčení a nebo špatná filtrce neb ty skořápky taky kazej chuť...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Potravinova sobestacnost

Příspěvek od Alchemist »

To: TVX a BUC11 - diky

Fascinuje mne myslenka potravinove sobestacnosti, tak "trosku" upravuju domek i okoli - na malem prostoru maximalni bio rozmanitost, vyteznost a pocet urod. Zkousim tedy pestovat zeleninu a bylinky vsude, snad i v hajzlmise ....

Urcite je zde hodne lidi s mnozstvim zkusenosti v teto oblasti, takze jakekoliv napady a zkusenosti jsou vrele vitany.

Uspesny den.
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Příspěvek od AdamK »

Vcera poprve spirulina cucava :) a ruocola paliva do tlamicky a na healthyjuiceru vystaveny zito, petrzelku...

Diky tesinovi & biosfera tymu. :-)
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

poprvy konopne mleko mix s bananem.. pohoda to lahodna.. musim nakoupit na kila :) a taky stavim na Healthydzuseru, pro me novinka cerstve stavy.. treba mrkev, celer a ptacinec.. fuuuha, jde to pit :wink:
Odpovědět