Vitariánstvi v Médiích "c)

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Tak jsem sesmolil svou trošku http://davidmichal.blog.idnes.cz/c/1092 ... trava.html. Některé výrazy jsem převzal z videa se Standou.

Možná bude třeba malinko helpnout v diskuzi. Včera když jsem psal o veganech jsem na to byl v podstatě sám.
Dal si vědět, že si včera něco napsal? Nedal, tak si nestěžuj.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

No, nedal, pravda. :) Ale dneska jo.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Fuujin »

dvdmchl píše:Tak jsem sesmolil svou trošku http://davidmichal.blog.idnes.cz/c/1092 ... trava.html. Některé výrazy jsem převzal z videa se Standou.

Možná bude třeba malinko helpnout v diskuzi. Včera když jsem psal o veganech jsem na to byl v podstatě sám.
Obdivuju to že to píšeš běžným lidem, já bych na ně neměl trpělivost a ani mi to za to nestojí
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

a ani mi to za to nestojí
Mně za to stojí, protože jsou součástí světa kterého jsem také součástí. Navíc všichni ti běžní lidé mají spoustu kvalit kterýma mě obohacují. Hudba, filmy, uklizené silnice, fungující metro....
Nemůžu bez nich fungovat, potřebuju je. Nedělám to tedy pro ně, dělám to pro sebe.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Tak a teď mi někdo poraďte s tímhle: "To je nesmysl, ovoce a zelenina přece v sobě nemůže obsahovat enzymy na trávení sama sebe, to by se mi přeci roztrávila už v igelitce cestou z obchodu. "
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od tristazmista »

dvdmchl píše:Tak a teď mi někdo poraďte s tímhle: "To je nesmysl, ovoce a zelenina přece v sobě nemůže obsahovat enzymy na trávení sama sebe, to by se mi přeci roztrávila už v igelitce cestou z obchodu. "
Ma pravdu, z toho se nevymotas, ty enzymy co ovoce obsahuje jsou na dozrani ovoce, nikoliv pro konzumenta aby mu ulehcili traveni.

To jako by nekdo rekl, ze ty obsahujes enzymy, ktere maji tygrovi usnadnit traveni tebe, kdyby si te nekde vodchytnul a mel zrovna hlad. :wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

No ono ale hodně zdrojů uvádí, že enzymy v rostlinách pomáhají s trávením.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Enzymy samy o sobě nezpůsobují trávení, jsou to katalyzátory chemické přeměny, takže ovoce se samo o sobě strávit nemůže.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od tristazmista »

tak mu napis, ze on taky obsahuje travici enzymy a nestravi sam sebe :D
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Jo v encyklopedii jsem našel že rostliny obsahují maltázu. Což je enzym potřebný na trávení cukrů. Tzn. že enzym potřebný na strávení sebe sama v sobě naše jídlo má. Celkem jsem si oddechnul. :)
Ale zajímalo by mě jak je teda takovej enzym aktivován.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od RadkaS »

dvdmchl píše: Že totiž všechny ty bakterie, i borelie, a obecně vše co nám škodí, potřebuje svůj vlastní životní prostor, svou vlastní potravu, jinak neprospívají.
Spousta bakterií se živý jen mrtvou hmotou a hnilobou, čím se živí borelie to nevím. Ale čím dál tím více věřím tomu, že do zdravého těla můžeme pumpovat borelií kolik chceme a ony tam budou pomírat jako ryby na poušti.
A pokud tomu tak není, a ony nepomírají a přežijí ve zdravém těle, pak k nám asi patří. Ono vlastně celé tělo, je jen jakési společenství navzájem spolupracujících organismů. Jestli jsme si jisti, že borelie přežijí i v absolutně zdravém těle, pak bychom si asi měli připustit, že jsou naší součástí.
No, teorie mas dobry, skoda, ze zivot neni tak striktne cernobily, bylo by to pak vsechno daleko jednodussi. Prinejmensim se budu snazit Tve teorii verit, stejne zatim jinou lepsi variantu, jak s boreliema nalozit, neznam. Kazdopadne diky za optimisticky nahled m:-)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Fuujin »

A není to vážně spíš o tom že je to prostě nevařené ? Že se z proteinu nestane nevyužitelná sr**ka, nezmění se struktura cukrů atp, než nějaké enzymy ? Já spíš věřím tomu
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

ja taky verim na spravny chemicky vazby.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

každý enzym má i svůj tzv. inhibitor který ho "uloží k ledu" když není zapotřebí

proto např. není dobré jest ořechy či semena bez namočení (leda přímo pod stromem), nejsou deaktivovány inhibitory (a proto i pojídání nemočených syrových ořechů může unavit - namáhá alinivku), předpokládám, že u ovoce to bude obdobné, stykem se sliznicí žaludku (nebo už slinami) dojde k deaktivaci inhibitorů...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

tristazmista píše:To jako by nekdo rekl, ze ty obsahujes enzymy, ktere maji tygrovi usnadnit traveni tebe, kdyby si te nekde vodchytnul a mel zrovna hlad. :wink:
ale tak to vopravdu je....

máme v sobě např. enzym deaktivovaný inhibitorem který se "uvede do provozu" jakmile všechny ostatní pomřou (tedy ihned po smrti) a začne nás rozkládat (či správněji jako katalyzátor urychlovat=reálnětedyumožňovat).. kromě jiného proto abychom se tomu predátorovi dobře strávili :-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Pavluska »

dvdmchl píše:Mně za to stojí, protože jsou součástí světa kterého jsem také součástí. Navíc všichni ti běžní lidé mají spoustu kvalit kterýma mě obohacují. Hudba, filmy, uklizené silnice, fungující metro....
Nemůžu bez nich fungovat, potřebuju je. Nedělám to tedy pro ně, dělám to pro sebe.
:)

mě se nechtělo registrovat a šla jsem radši čůrat se psem.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Tak a teď mi někdo poraďte s tímhle: "To je nesmysl, ovoce a zelenina přece v sobě nemůže obsahovat enzymy na trávení sama sebe, to by se mi přeci roztrávila už v igelitce cestou z obchodu. "
Jak už správně poznamenal Standa, inhibitory jsou tou odpovědí.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

JJ už je to tam vyřešený. Tohle byla ostatně jediná otázka na kterou jsme nevěděli opdověď.
Tak děkuju síťařovi za pomoc s diskuzí. :) Pak se tam objevily ještě další spřízněné duše, nevím zda jsou odsud. Díky i jim.

Článek k dnešnímu dni shlédlo 925 lidí. Dejme tomu, že půlka to dočetla. A možná se třeba aspoň jeden zamyslel a bude mu to nakopnutím. Což je myslím dobrej výsledek.

Takže ještě jednou díky, bez vašich znalostí bych to nesesmolil.
Naposledy upravil(a) dvdmchl dne čtv lis 05, 2009 15:25, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

Fuujin píše:A není to vážně spíš o tom že je to prostě nevařené ? Že se z proteinu nestane nevyužitelná sr**ka, nezmění se struktura cukrů atp, než nějaké enzymy ? Já spíš věřím tomu
na tomhle je taky kus pravdy...

kdyby (teoreticky) přišla do žaludku syrová strava (nezměněné molekuly bílkovin atd.) jen nějakým způsobem zbavená enzymů je pro nás sice bez enzymů dodaných slinivkou nestravitelná ale zřejmě by těch enzymů ze slinivky bylo zapotřebí míň a s největší pravděpodobností by hlavně byla strávená beze zbytku = žádná špína po těle

čili taková strava by byla méně zatěžující než vařená o tom není sporu ale furt lepší syrová i s enzymy :-)
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Curcuma »

Pavluska píše:
dvdmchl píše:Mně za to stojí, protože jsou součástí světa kterého jsem také součástí. Navíc všichni ti běžní lidé mají spoustu kvalit kterýma mě obohacují. Hudba, filmy, uklizené silnice, fungující metro....
Nemůžu bez nich fungovat, potřebuju je. Nedělám to tedy pro ně, dělám to pro sebe.
:)

mě se nechtělo registrovat a šla jsem radši čůrat se psem.
Ono to není zase tak jednoduché jak se zdá. Pokud se nově zaregistruješ, povolí ti v diskuzi jeden příspěvek, takže se hodně blbě diskutuje... :(
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Vzorový jídelníček.
To je nápad jednoho z diskutujících. A já myslím, že dobrý nápad.
Potřebuju 6 dobrovolníků. Ale klidně i víc.
Plán je následující. Napíšu nový článek rozdělený na 7 částí. Každý dobrovolník dostane jeden den. V tom dni bude napsaný jeho jídelníček a klidně i malé představení a jeho vlastní "moudro", citát, nebo prostě životní slogan.
Třeba já budu pátek. Tak tam bude.
PÁTEK
Dneska jíme s dvdmchl, je na živé stravě od jara 2008. Jeho životní motto je: "buď tou změnou co chceš vidět ve světě".
Ráno si zavičíme pozdrav slunci. Kolem 10 pojíme pár jablek, dáme kafíčko a těšíme se na zeleninový salát k obědu, ten obsahuje.......blabla
Chtěl bych, aby to každý z těch dobrovolníků napsal sám. Pak se výsledné dílo hodí sem. Po schválení to můžeme publikovat na více místech.


Tak co? Kdo do toho jde?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Pavluska »

Curcuma píše: Ono to není zase tak jednoduché jak se zdá. Pokud se nově zaregistruješ, povolí ti v diskuzi jeden příspěvek, takže se hodně blbě diskutuje... :(
aha. :(

No, já nejsem vzorový (ani plně zdravý) vitouš, takže se nikam se svými čajíky a spol. (a to spol jsou i občasné úlety v jídle) radši nehrnu. Ještě donedávna taky to kafe.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Marci »

dvd ty pijes kaficko ? :shock:

tojsou veci :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Renáta »

Dvdmchl - hodím ti sem môj dnešný: Ráno se vzbudíme.... a večer zalehnem. (dnes pôst - neplánovaný, tak akosi som si nevzala do práce ovozel a teraz sa mi s tým už nechce začínať, takže dnes 1 sucháček a večer ešte divadlo, no a teraz žehlím, ale to sa už jedla netýka :D )
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Maria píše:dvd ty pijes kaficko ? :shock:

tojsou veci :lol:
No, ale zase už nepiju pivíčko. Už asi tejden, nebo tak nějak. :)
Nechte mi mé hříchy, zanedlouho budu umírat pod bičem plantážníků....
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Renáta píše:Dvdmchl - hodím ti sem môj dnešný: Ráno se vzbudíme.... a večer zalehnem. (dnes pôst - neplánovaný, tak akosi som si nevzala do práce ovozel a teraz sa mi s tým už nechce začínať, takže dnes 1 sucháček a večer ešte divadlo, no a teraz žehlím, ale to sa už jedla netýka :D )
No člověče s půstem to není špatný nápad. Tak ty by jsi mohla být pátek pak....
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Renáta »

(:-) Ako Robinson a Pátek, tak jo, třeba zejtra, to mám dokonce i svátek :D m:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Renáta »

dvdmchl píše: zanedlouho budu umírat pod bičem plantážníků....
No, ale budeš mať prístup na net, či nie? :shock: Čo my tu, úbohí, bez teba si počneme? :wink:
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Čo my tu, úbohí, bez teba si počneme?
Ani po mně nevzdechnete, bestie nevděčné...
Jenže to já nedopustím, sem tam vám sem slova vpustím. :)

Ale fakt bych předtím chtěl napsat ten jídelníček. Ono se na to lidi ptají, a bylo by pak na co odkázat....
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

čtvrtek
5,00-5,30
čerstvý luft /procházka/

5,30-6,00 příprava jídla na celý den do plastikových misek

8,30
ovozelový salát :
- na kousky rozkrájené 3 banány
+ na tenký kolečka půl salátové okurky
+ na nudličky rozkrájený cca. 4 velký lupeny hlávkovýho salátu
+ nastrouhaná jedna ředkvička
+ zalité cca. čajovou lžičkou bio panenským olivovým olejem
vše zamíchané

10,00
velký trs hroznu


11,30-12,00
čerstvý luft /procházka/

12,00
ad 8,30

15,00
ad 10,00

16,30
čerstvý syrovozeleninovo-krevetový salát v Ikea + 3 rohlíky

18,00-19,00
čerstvý luft /procházka/
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Výborně tak zatím máme:

Jídelníček osmi statečných.
Osm lidí, osm životů, osm názorů, sedm dní v týdnu a jeden navíc.

Každý den je popsán jiným autorem. Holky, kluci, muži, ženy, různý věk, odlišné názory, jiná místa. Ale přeci jen mají všichni něco společného. Touží po změně, chtějí se vrátit ke své přirozenosti. Vědí, že na ní mají právo. A když je potřeba, dokáží zatáhnout za jeden provaz. Tento jídelníček osmi statečných, budiž toho důkazem. A pevně věřím, že dokáže leckoho inspirovat. Vyberte si jakýkoliv den, jakékoliv jídlo a užijte si jej.

Pondělí
Mirek Němeček alias Panda

Přešel na vita stravu v únoru 2009 po předešlém 8-denním půstu, pokles váhy na vita 10 kg. Zbavil se chronické bolestí kyčlí a zad, střevních potíží a chronické únavy. Oblíbené motto: Proč někdy? Proč zítra? Proč ne hned teď? (O. S. Marden - Knihy života).

7:30 - 8:00 cvičení hathajógy

8:00 snídaně 3 jablka Rubín

10:00 svačina 2 banány

12:00 k obědu zeleninový salát: 1 zelená paprika, 1 červená paprika, 1/3 salátové okurky a 2 rajčata, vše nakrájet na kousky a smíchat s kávovou lžičkou panenského olivového oleje.

15:00 svačinka 2 banány a jablko

16:00 - 17:00 proběhnutí se do přírody 4 km

17:30 večeře 3/4 kg bílého hroznového vína

19:00 večerní svačinka 2 banány

Úterý
Buc11

ráno močené orechy s medom a tahini s medom a 5 dýňových semen
čalamádu z blavy, papriky tak 4,
gaspačo z odščavené černé ředkve, červené řepy, mrkve, kedlubny a do toho mixlé rajčata, petržel, černý kořen, květák a brokolice
zelenou ščávu z mizuny, jedlé chryzantemy, polníčku, špenátu, mangoldu a poscanky-výborná
doma:nestříkané, hodně jeté hrozny-hodně
banány s kakaem, avokádo, hrušku, jabko
a po běhu burčák
a doví jestli něco zajímavýho ještě nenajdu

Středa
David Michal - dvdmchl

Přešel jsem na živou stravu po několika půstech. Díky nové stravě jsem se zbavil protivných jarních alergií na pyly. Kapesníky už nosím pouze proto, abych mohl nabídnout dámě. Díky absenci dříve každoročních chřipek, musím nyní pracovat za nemocné kolegy.

Jeho středa vypadá takto:

Protože chodím spát ve stejnou hodinu každý den, budím se kolem 7 bez budíku.

Zacvičím si pozdrav slunci. http://www.youtube.com/watch?v=b4T-yZ0hy1I
Díky brzkému vstávání mám čas si posedět venku při kafíčku a pozorovat spěchající ospalé lidi.

V 9 si dám snídani. Dneska to bude 5 jablek.

Kolem 12 oběd. Dám si zeleninový salát. Na talíř poskládám listy ledového salátu. Na listy rozložím pokrájená rajčata, a kraje talíře obložím rozkrájenou okurkou. Vydlabu avokádo a rozetřu v misce, přidám koření dle libosti, např. curry.
Pastu pak naložím do listů salátu, list zabalím a jím. Přikusuju rajčata a okurky.

Kolem 16 si dám ke svačině nějaké ovoce. Dnes to bude hrozno.

Poté už nejím nic.

K večeru kolem 19 si jdu zaběhat.
Večer si připravím konvičku čaje.

Asi hodinu před ulehnutím už nic neřeším, nejsem na počítači, maximálně čtu něco jednoduchého, povídám si s lidmi kolem apod.

Čtvrtek
Stanislav Kunc - StandaK

5,00-5,30
čerstvý luft /procházka/

5,30-6,00 příprava jídla na celý den do plastikových misek

8,30
ovozelový salát :
- na kousky rozkrájené 3 banány
+ na tenký kolečka půl salátové okurky
+ na nudličky rozkrájený cca. 4 velký lupeny hlávkovýho salátu
+ nastrouhaná jedna ředkvička
+ zalité cca. čajovou lžičkou bio panenským olivovým olejem
vše zamíchané

10,00
velký trs hroznu

11,30-12,00
čerstvý luft /procházka/

12,00
ad 8,30

15,00
ad 10,00

16,30
čerstvý syrovozeleninovo-krevetový salát v Ikea + 3 rohlíky

18,00-19,00
čerstvý luft /procházka/

Pátek
Maria

Dneska si zapůstujeme s Marií.

Takze snidane:
Tepla az horka voda,mnozstvi podle potreby a chute

Svacina
dobra nalada,usmev

Obed
voda dle chuti a nalady bud vlazna nebo pokojove teploty

Svacina
radost

Vecere
trocha vody
meditace

Sobota
Eudimonia

Beh
Snidane: zeleny smoothie z bananu a baby spenatu a trochou stavy z limety
Svaca: 2 hurmi kaki 1 jabko
Fresh (domaci)
Obed: pak smes salatovych listu, pulka cervene cibulky, rajcatka, redkvicky, kus okurky a pul/cela paprika (dle chuti lze posolit/okorenit/dodat olej)
Svaca odpo: 2 jabka 2 banany
Fresh (domaci)
Vecere: cuketa s olejem a korenim, zeleny salat, rajcatka + par raw orechu
Druha veca: ovoce nebo opet nejaky smoothie : )

jo a taky sporadicky mlsani raw cokosky bo cokokulicek : )

Neděle
Michal Kreslík

Původem klasický fitness maniak hnaný vzhledem a znavený komplikovanými jídelníčky, tabulkami a izolovanými cviky, který jednoho dne začal experimentovat. Vezmete si holku na prvním rande? Asi ne, ale po roce jste schopní minimálně říct, jestli za to stojí. Stejně tak změna životního stylu byla prvním rande a teď po roce zjišťuju, že mám věk na ženění :)

6:00 ráno kolem šesté, sedmé se mi otvírají oči, díky bohu bez budíku

7:00 ranní strečink se vyvíjí v práci na PC a lehkou krátkou procházku po okolí, říkám tomu příjemně aktivní lenost :)

11:00 s jídlem začínám flirtovat někdy kolem 11. hodiny. Moje oblíbené kombo - 6 větších banánů rozmixovaných s půlkou hlávky římského salátu.

15:00 intensivní trénink v přírodě. Běh, šplhání po stromech (obzvlášť když je sezóna - není nad sladkou odměnu), sprinty, házení balvany, zkrátka na co mám aktuálně chuť a náladu

16:00 doplnění živin po námaze. Mám hlad. 8 hrušek do mě padá jako nic

19:00 předkrm čtyř jablek je tou správnou předehrou před večerním mega-salátkem. Dvě okurky, červenou papriku, 3 rajčata a hlávkový salát zalívám jednoduchým dresinkem z půlky zralého avokáda a půlky pomeranče. Voila

20:00 večer patří odpočinku a relaxaci. Dnes vítězí kniha... po desáté zaklapnout jak knihu, tak oči i uši a hurá do hajan s vděkem, že jsem ten komplikovaný život nechal za sebou

Osmý den - Naděje
Culka - Jana

Volam sa Jana a som cerstvo vyradeny cancer pacient. Po 18 mesiacoch uz nie je na mne co liecit.

Rano: salka salvioveho caju
9:00 6km na treadmile + nejake to natahovanie ciniek= asi 1 hodina

10:30 rozmackane banany (2), lanovy olej, lanove semeno a biely jogurt (z kazdeho za lyzicu), zamiesat, posypat ovsenymi vlockami, naklicenymi mungo fazulami a lesnymi malinami.

12:30 durian 150g

16:00 jablko

17:00 zelenina litrovy kontajner plny rajcin, karfiolu, cervenej papriky, mrkvy a uhorky. Zajedame salatovymi listami (asi 5 ks)

20:00 ovocie dnes to bude kus ananasu s hroznom a mandarinkami. Normalne je toho tiez tak litrik.

22:30 konecne navrat domov, dnes v noci nerobim, tak si dam s muzom deci sampanskeho alebo aj nie (co je pravdepodobnejsie) a potom...
Naposledy upravil(a) dvdmchl dne ned lis 08, 2009 11:35, celkem upraveno 10 x.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dgm »

Tak Renata je zarucene pobavi :lol: :lol:
To si zase pocteme :lol: :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dgm »

A co takhle zkusit jidelnicek na cely tyden podle Renaty?
Na zacatek asi moc hard na ty lidi, co?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Jakože od pondělí do pátku nic nejíme jo? :)
To by bylo hodně hard no...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dgm »

Od pondeli do pondeli
od pondeli do prespristiho pondeli
od prvniho pondeli v mesici do prvniho pondeli v dalsim mesici ... 8) :shock:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

dgm píše:A co takhle zkusit jidelnicek na cely tyden podle Renaty?
Na zacatek asi moc hard na ty lidi, co?
Nebo snídani a oběd nahradit šankou. ;-) :D

... a další den urinou :mrgreen:
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

No, a nebo dopsat další den? Pando?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:No, a nebo dopsat další den? Pando?
Na mne se nedívejte, já jsem v jídelníčku ještě nepořádný a spořádám toho za den co jiní za týden.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Koukám budu muset hodit dotaz ještě na freshness. :) Zbývá už sehnat jen 4 další lidi. I když možná vlastně pět. Protože Renata to nenapsala sama.
Je legrační jak se lidi kroutí, když se má něco doopravdy udělat, i když je to jen taková blbost. :)
To není kritika, to je rejpanec...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od buc11 »

ráno močené orechy s medom a tahini s medom a 5 dýňových semen
čalamádu z blavy, papriky tak 4,
gaspačo z odščavené černé ředkve, červené řepy, mrkve, kedlubny a do toho mixlé rajčata, petržel, černý kořen, květák a brokolice
zelenou ščávu z mizuny, jedlé chryzantemy, polníčku, špenátu, mangoldu a poscanky-výborná
doma:nestříkané, hodně jeté hrozny-hodně
banány s kakaem, avokádo, hrušku, jabko
a po běhu burčák
a doví jestli něco zajímavýho ještě nenajdu
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Super, jsi úterý. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Já můžu zkusit nabídnout tohle:

Mirek Němeček alias Panda
Přešel na vita stravu v únoru 2009 po předešlém 8-denním půstu, pokles váhy na vita 10 kg. Zbavil se chronické bolestí kyčlí a zad, střevních potíží a chronické únavy. Oblíbené motto: Proč někdy? Proč zítra? Proč ne hned teď? (O. S. Marden - Knihy života).

7:30 - 8:00 cvičení hathajógy

8:00 snídaně 3 jablka Rubín

10:00 svačina 2 banány

12:00 k obědu zeleninový salát: 1 zelená paprika, 1 červená paprika, 1/3 salátové okurky a 2 rajčata, vše nakrájet na kousky a smíchat s kávovou lžičkou panenského olivového oleje.

15:00 svačinka 2 banány a jablko

16:00 - 17:00 proběhnutí se do přírody 4 km

17:30 večeře 3/4 kg bílého hroznového vína

19:00 večerní svačinka 2 banány
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Perfektní, díky moc. Panda je pondělí.
Už jen dva lidičkové. A celkem bych rád kdyby Renáta, nebo jinej půstař přepsal pátek.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Tak už máme i sobotu.
viewtopic.php?f=8&t=280&p=87410#p87410

Ještě zbývá neděle. A počkám na Renátu, jestli nám přepíše pátek. Nevím moc proč, ale myslím, že je děsně důležitý, aby to každý napsal sám. :)
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Tak neděli napíše Michal Kreslík.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Marci »

dvd,jeste by nebylo spatny,aby kazdy ,kdo ma zkusenost pustem napsal co mu dal a co vzal.Bohuzel to treba ja dat do diskuse nemuzu pod clanek,pac ten nesmyslny system idnesu mi to neumoznuje bo nemam naky kredity cico.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Maria píše:dvd,jeste by nebylo spatny,aby kazdy ,kdo ma zkusenost pustem napsal co mu dal a co vzal.Bohuzel to treba ja dat do diskuse nemuzu pod clanek,pac ten nesmyslny system idnesu mi to neumoznuje bo nemam naky kredity cico.
Ok, můžu připravit další článek podobným stylem jako teď připravuju jídelníček.
Tam by zase lidi, co chtějí, vlastními slovy popsali svou zkušenost.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od culka »

Ak chces DVD mozes tam hodit aj moj.

Volam sa Jana a som cerstvo vyradeny cancer pacient. Po 18 mesiacoch uz nie je na mne co liecit.

Rano: salka salvioveho caju
9:00 6km na treadmile + nejake to natahovanie ciniek= asi 1 hodina

10:30 rozmackane banany (2), lanovy olej, lanove semeno a biely jogurt (z kazdeho za lyzicu), zamiesat, posypat ovsenymi vlockami, naklicenymi mungo fazulami a lesnymi malinami.

12:30 durian 150g

16:00 jablko

17:00 zelenina litrovy kontajner plny rajcin, karfiolu, cervenej papriky, mrkvy a uhorky. Zajedame salatovymi listami (asi 5 ks)

20:00 ovocie dnes to bude kus ananasu s hroznom a mandarinkami. Normalne je toho tiez tak litrik.

22:30 konecne navrat domov, dnes v noci nerobim, tak si dam s muzom deci sampanskeho alebo aj nie (co je pravdepodobnejsie) a potom...
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Super, dám tě do úterý k Bucovi. A nebo vytvoříme osmý den, což by mohlo být zábavné. Navíc tvůj příspěvek je od člověka, který doopravdy dává svým příkladem naději ostatním. A to se pro osmý den hodí.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od culka »

Kludne ma mozes spojit s Bucom, zbastime toho skoro rovnako nezdravo velke mnozstva.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět