Vitariánstvi v Médiích "c)

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

taky prosím, díky :)
mirka
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Zavádím řetězové posílání mailů. Poslal jsem to Petrovi a Sluníkovi a teď to někdo pošlete Mirce. :-) A až se ještě někdo přihlásí, tak mu to pošle MIrka a tak dále.

To jsem vymyslel sám. Dobrý ne? :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jasně :lol: když se nepochválíme sami, nikdo to neudělá.

dnes jsem učila děti at se umí pochválit :P
mirka
Uživatelský avatar
Eiriu
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 27, 2006 15:02
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od Eiriu »

taky se připojuju s žádostí o mailík :wink:
diky
Quo vadis...
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

až mi ho někdo pošle, tak ti ho dle davidového "vynálezu" zašlu :wink:
mirka
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

až mi ho někdo pošle, tak ti ho dle davidového "vynálezu" zašlu
aj já bysem paní pěkně prosím chtěla.. díky..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

a co se rozesílá?
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tohle:
Advid píše:Mám to i jako obrázek. Kdyžtak napiš maila.
únorový Fit pro život:
V roce 1973 byl v časopise National Geographic zveřejněn článek Alexandera Leafa „Pokud je vám více než 100 let, je každý den darem". Autor našel v Rusku, Ekvádoru a Pákistánu kmeny, jejichž příslušníci se v průměru dožívali věku přes 100 let a netrpěli západními chorobami, jako je otylost, srdečně-cévní nemoci nebo rakovina. Muži byli fyzicky aktivní a i ve věku kolem sta let plodili děti. Alexander Leaf zjistil, že jídelníček těchto lidí se ze 70-80 % skládá z potravy s vysokým obsahem vody, jako je syrová zelenina a ovoce.
Syrová strava detoxikuje
Vědci zjistili, že syrové potraviny opravdu působí na náš organismus blahodárně. Zastánci tohoto způsobu stravování tvrdí, že lidské tělo se skládá ze živých buněk, a proto by mělo dostávat živou potravu, která není tepelně upravena. Důležitá je čerstvá zelenina a ovoce, které se doplňují semeny, ořechy nebo naklíčeným obilím. Důležité místo v takovémto jídelníčku má šťáva ze zeleného obilí nebo zelené pšeničné výhonky. Syrové potraviny pomohou pročistit lymfatický systém a krev a vyloučit jedy z buněk. Takováto dieta je prospěšná vnitřním orgánům, především játrům a ledvinám, a může být součástí léčby některých chorob, jako je například onemocnění trávicího traktu, rakovina střev, vysoký krevní tlak, záněty apod.
Pokud hovoříme o syrové stravě, týká se to především potravy z rostlinných zdrojů. Přesto se v některých oblastech užívá i syrová živočišná potrava. Například v severní Africe pijí pastevci čerstvou krev, kterou pravidelně upouštějí svému dobytku, v domácích podmínkách lze pít nepře vařené mléko, někde se jedí syrové ryby. Podmínkou vždy je, aby tyto potraviny byly naprosto čerstvé a zcela nezávadné.
Hra s ohněm?
Lidé jsou, pokud nepočítáme domácí zvířata, jedinými tvory na Zemi, kteří jedí tepelně upravovanou potravu. Před vynálezem ohně ale ani lidé nepožívali jiné než syrové jídlo. Netrpěli zubními kazy a měli mnohem lepší fyzickou odolnost. Oheň a tepelná úprava jsou příčinou, že jsou naše pokrmy chutnější, ale na druhé straně teplem vzniká v jídle mnoho látek, které na náš organismus nepříznivě působí a mnohé z nich jsou dokonce jedovaté. Vařením se ničí 30-85 % důležitých živin. Při pečení se nejvíce ztrácí vitamin C a ťhiamin, po tepelném ošetření se může rozložit většina vitaminů rozpustných ve vodě (B a C) a 40 % vitaminů rozpustných v tucích (ADEK). Pod-výživa proto nemusí pramenit jen z nedostatku potravy, důvodem může být i to, že tělo sice dostává jídla dostatek, bav některých případech i nadbytek, ale je v něm nedostatek živin. Platí, že čím více je strava vařená, tím hůře ji tělo tráví a vstřebává. Při varu se ničí aminokyseliny, snižuje se stravitelnost jídla, vznikají toxické sloučeniny. Játra nestačí tyto jedy rozkládat a pak se v krvi nacházejí mikroskopické kousky nestrávené nebo částečně strávené potravy.
Žaludeční žumpa?
Přestože většina lidí by do svého auta nikdy nenalila nekvalitní benzín, aby se nezadřelo, ke svému tělu se chovají přesně opačně. Nacpou do sebe, co se dá, a honí se za pikantními chuťovými vjemy. Kuchařky patří mezi nejlépe prodávané knihy a jídlo mezi nejčastěji diskutovaná témata. Jako by z našeho života zmizela jednoduchost a smyslem jídla nebyla výživa organismu, ale potrava samotná. Tepelně upravené jídlo se možná může někomu zdát chutnější, ale prochází trávicím traktem mnohem pomaleji než syrové a ve střevech má tendenci kvasit. Při tepelném zpracování se ničí základní živiny a do těla se dostávají toxiny. Dlouhodobá intoxikace střev je charakterizována únavou, nervozitou, trávicími problémy, opakovanými infekcemi, vyrážkou, hormonálními poruchami, bolestmi hlavy, artritidou, bolestmi v zádech, alergií, astmatem atd. Vážně poškozena může být i imunita. Pokud je alespoň 75 % potravy v syrovém stavu, vyloučí tělo toxiny z vařené potravy mnohem rychleji. Upravovaná potrava s nedostatkem živin nás nutí k tomu, abychom užívali doslova me-gadávky jídla, z nichž se snaží náš organismus získat alespoň některé živiny. Nadměrný příjem potravy vyústí v trávicí problémy, obezitu, projeví se nemoci. Pak je třeba žumpu, kterou jsme ze svého žaludku a trávicího traktu udělali, vyčistit.
Návrat k tradicím
Přestože je diskutabilní, zda jídelníček složený ze zcela syrových potravin je v našich klimatických podmínkách vhodný, je jisté, že většina z nás by měla zvýšit množství přijímané syrové zeleniny, ovoce, semen a ořechů. Pokud potraviny tepelně upravujeme, měli bychom před agresivní úpravou na tuku dávat přednost krátkodobému vaření ve vodě nebo v páře. Syrová potrava našemu organismu určitě prospěje, trávicím traktem prochází během 24-36 hodin, zatímco vařené to běžně trvá 40-100 hodin. Syrová potrava posiluje imunitu, je bohatá na živiny, a pokud je organicky pěstovaná, neobsahuje nebezpečné jedy. Převažuje-li v našem jídelníčku potrava v syrovém stavu, zlepšuje se trávení, posiluje se odolnost organismu, zlepšuje se krevní oběh a výživa každé buňky, zvyšuje se vnitřní očista organismu. Člověk není po takovém jídle unaven, má dostatek energie a menší potřebu spánku.
Blahodárné enzymy
Syrová strava obsahuje mnoho enzymů, které působí jako katalyzátory pro tisíce chemických reakcí v těle. Jsou rozhodující pro trávení a vstřebávání potravy a pro produkci energie buněk. Mezi všemi organismy na Zemi jen lidé zkoušejí žít bez enzymů a nutí k tomu i některá domácí zvířata. Díky -tomu má lidstvo problémy se zdravím Také kočky a psi trpí od té doby, co dostávají tepelně a chemicky upravovanou potravu bez enzymů, nemocemi. Tepelně upravovaná potrava spolu s konzervačními a aromatickými látkami bývá příčinou nachlazení, bolestí žaludku, uší, oteklých žláz, zubního kazu, zhoršeného zraku, artritidy, hypoglykémie, srdečně-cévních chorob, mrtvice, cukrovky a rakoviny.
Mnozí lidé svému organismu dodávají enzymy ve formě potravinových doplňků, protože je to pro ně přijatelnější než zvýšit podíl syrových potravin v jídelníčku. Léčba pomocí enzymů někdy může působit až zázračně. Jednodušší a prospěšnější aleje přijímat je v přirozené formě -v syrové potravě.
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

smaldas píše:
až mi ho někdo pošle, tak ti ho dle davidového "vynálezu" zašlu
aj já bysem paní pěkně prosím chtěla.. díky..
už ti to paní teda posílám, ale měla ti to přeposlat Eiriu :wink:

advídku advídku :lol:
mirka
Uživatelský avatar
Eiriu
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 27, 2006 15:02
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od Eiriu »

ml píše:
smaldas píše:
až mi ho někdo pošle, tak ti ho dle davidového "vynálezu" zašlu
aj já bysem paní pěkně prosím chtěla.. díky..
už ti to paní teda posílám, ale měla ti to přeposlat Eiriu :wink:

advídku advídku :lol:
mooc díky za mailík....

kdyby se to ke mě dostalo dřív(a byla bych tady :wink: )..táák bych určitě přeposlala....táák počkám na dalšího zájemce :lol:
Quo vadis...
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

ml
kuji velmi kuji
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Laurinka »

Prosím, hlásím se jako další zájemce :roll:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

smaldas: Je to na tobě. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Eiriu
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 27, 2006 15:02
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od Eiriu »

Advid píše:smaldas: Je to na tobě. :)
Laurince sem to poslala já..tak myslim že v tom začíná bejt zmatek :lol:
Quo vadis...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Zmatek ne, řízený chaos. :lol:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

každej pracovní den je na ČR2 Praha 10,05-11,00 hod pořad (Rodinný lékař) o nějaké nemoci i s otázkami posluchačů na závěr ... doporučuju ... je to prča .. obzvlášť když doktora svým dotazem dostanete do ouzkých

dnes byla o dětské obézitě ... tož jsem se doktůrka zeptal na procento úspěšnosti vyléčení ...

odpověděl něco jako "to je velmi zlá otázka (ale dle hlasu nemyslel to zle, jen jako - to jste mně dostali plantážníci :-), popravdě řečeno úspěšnost je minimální ..."

zůčastněte se taky, bude legrando ... :-)

jen je fuška se dovolat, lepší je vytáčet číslo hódně dopředu
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

a MĚ TO NĚKDO POŠLE? :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

http://jobdnes.idnes.cz/JobSeeker/JobDe ... bID=209470

že by zadními vrátky, kdo zvedne tuto hozenou rukavici ??
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

sranda:

http://zdravi.idnes.cz/dalsich-pet-mytu ... ubnuti_bad" onclick="window.open(this.href);return false;

hlavně toto :
Nejzdravější snídaní je ovoce
Není nijak vědecky podloženo, že by čistě ovocná snídaně měla nějaké zdravotní nebo hubnoucí výhody. Většina ovoce není příliš bohatá na takové složení sacharidů, které tělo po celonočním půstu potřebuje. Nicméně ovoce je velmi dobrým zdrojem vlákniny a vitamínů. Jen si k němu ráno ještě dopřejte dávku sacharidů v podobě obilnin (hlavně těch v celozrnných variacích) jako je chleba, palačinky či cereální lupínky. Obilniny vám pomohou udržet energii po většinu dopoledne a ovoce plné vlákniny krásně zasytí hladovějící žaludek.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

http://zdravi.idnes.cz/extrem-co-vsechn ... zdravi_bad
trošku jsem se tam zapletl do diskuze...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Fiona »

Pokud byste nekdo nekam leteli se SkyEurope, mrknete do toho jejich palubniho ctiva v prehradce pred vama na stranku 92. Pise se tam o novych trendech ve stravovani a mezi nima take o vitarianstvi. Je tam celkem hezky, strucne a vkusne vysvetlene o co go a proc, pak fotka jedne hezke vita dobrutky a tip na nejakou vita restauraci v Londyne. Ve stejnem clanku se pise i o jinych sympatickych trendech, jako treba eko-food (ze surovin do 25 km od mista snedeni) nebo slow-food (reakce lidi vyznavajicich kouzlo okamziku na zvrhlou praktiku fast-food) :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od hugo »

Toto dorazilo na mail. Zapojil by se někdo?
Dobrý den Vitariáni,

jmenuje se Alice Taussiková a pro Českou televizi připravuji magazín pro mladé Sabotáž. Jde o pořad, který se snaží mladé lidi inspirovat, jak aktivně trávit volný čas, čemu se věnovat jako koníčkům, jakými cestami životních stylů se ubírat atd. Nyní připravuji díl o alternativách běžné stravy a velice ráda bych v něm měla zastoupen i pohled Vás, vitariánů. To je důvod, proč si dovoluji se obrátit na Vás s dotazem, zda byste s námi někdy mezi 1.12.-9.12. (konkrétní termín je na domluvě s naší produkcí v případě Vašeho zájmu) nenatočili rozhovor o základních zásadách vitariánství.
Protože jsme ostravské studio ČT, tak se chci také zeptat, zda nemáte nějaké "vitariánské zastoupení" :-) třeba i na severní Moravě (nebo na střední či jižní :-) ), ale není pro nás problém přijet za Vámi do Prahy.
Tak to by bylo tak v kostce vše, pokud byste měli jakýkoliv dotaz, přikládám na sebe i mobil.

Děkuji za Váš čas a těším se na odpověď.

Hezký den

Alice Taussiková, 736/ 52 01 53
Alice.Taussikova@seznam.cz
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od kybl »

wow! zni to pekne.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od awa »

Budu v této chvíli mluvit za sebe....
Tento pořad znám a občas ho zkouknu, proto bych všem doporučila, aby se nejdřív podívali na jeho koncepci. Budou ho dávat v sobotu na ČT2 ve 13:15 ( možná je i nějaké číslo v archivu ČT2 ).
Pravda, je hodně nekomformní, nicméně tam není takový prostor a podmínky, jaké si vita zaslouží. Nechci, abychom z toho vyšli jako totální banda šílenců.
Pro mě je vita něco jako slunce, které vychází každý den. Neumím si představit, že by nebylo, na tož, co vše by bez něj nešlo...
Jsem principielně proti osvětě za každou cenu a využití každé nabízející se příležitosti. Mám zkušennosti s médii a nedělám si iluze. Zvlášť ne s televizí... jsem u ním maximálně obezřetná. Za mým názorem a úctě k vita, jsou dlouhá léta zkoušení, zkušenností, zkoumání anatomie, biologie, chemie a různých studií a článků...
Vita se fundovaně, a už vůbec ne v tomto pořadu, nedá koncepčně a souvislostech vysvětlit...a hlavně si nezaslouží nějaké zbytečné posměšky od lidí, kteří znají vita jen z rychlíku...
Když už, tak osobně v tuto chvíli dávám přednost odbornému článku v časopise, který je vybrán s rozmyslem a je tam minimum korekce od redakce. Odvede to víc práce a čtenář má možnost to bez vedlejších příměsí posoudit nezávisle sám...
Navíc, koho vita opravdu zajímá, tak ten si ho najde sám...dřív nebo později.
Od čeho je dneska net?
Do toho pořadu bych určitě nešla....je programově někde jinde, spíš v kategorii zábavy.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:Budu v této chvíli mluvit za sebe....
Tento pořad znám a občas ho zkouknu, proto bych všem doporučila, aby se nejdřív podívali na jeho koncepci. Budou ho dávat v sobotu na ČT2 ve 13:15 ( možná je i nějaké číslo v archivu ČT2 ).
Pravda, je hodně nekomformní, nicméně tam není takový prostor a podmínky, jaké si vita zaslouží. Nechci, abychom z toho vyšli jako totální banda šílenců.
Pro mě je vita něco jako slunce, které vychází každý den. Neumím si představit, že by nebylo, na tož, co vše by bez něj nešlo...
Jsem principielně proti osvětě za každou cenu a využití každé nabízející se příležitosti. Mám zkušennosti s médii a nedělám si iluze. Zvlášť ne s televizí... jsem u ním maximálně obezřetná. Za mým názorem a úctě k vita, jsou dlouhá léta zkoušení, zkušenností, zkoumání anatomie, biologie, chemie a různých studií a článků...
Vita se fundovaně, a už vůbec ne v tomto pořadu, nedá koncepčně a souvislostech vysvětlit...a hlavně si nezaslouží nějaké zbytečné posměšky od lidí, kteří znají vita jen z rychlíku...
Když už, tak osobně v tuto chvíli dávám přednost odbornému článku v časopise, který je vybrán s rozmyslem a je tam minimum korekce od redakce. Odvede to víc práce a čtenář má možnost to bez vedlejších příměsí posoudit nezávisle sám...
Navíc, koho vita opravdu zajímá, tak ten si ho najde sám...dřív nebo později.
Od čeho je dneska net?
Do toho pořadu bych určitě nešla....je programově někde jinde, spíš v kategorii zábavy.
s timto se ztotoznuji. neni co dodat.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od ajla »

Souhlas s Awou :)
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Jirka N »

Tak nejdřív jsem byl celkem nadšenej. Pořad sleduji (ne pravidelně) a připadalo mi to jako skvělá šance jak dát mladým lidem vědět, že něco takového vůbec existuje, ale zazněli tu celkem padné argumenty proč ne. Mám takový dojem, že v jednom díle byla i urinoterapie a nevyšla z toho zrovna nejlíp, ale myslím, že to bylo i tou dotazovanou osobou. Takže pokud ano, pak jedině někoho jistého, kdo to ustojí a pozitivně ty mladé zaujme. Určitě by se tu našlo víc adeptů :wink:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dgm »

No, ono to nataceni se da ustat i ty jejich otazky, ale taky potom zalezi na vyslednem tvaru toho vseho, jak to sestrihaji, jakym komentarem to budou prokladat ....
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

pořad neznám a to je možná dobře, nemám předsudky...

čekal jsem, že tu hozenou rukavici zvedne někdo povolanější než já... bo se nikdo nepřihlásil tak se jdu historicky znemožnit já, před chvilkou jsem jí poslal mail...

tak uvidíme....
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dgm »

Stando, tak v tom pripade hodne stesti :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od lakyluk »

Standa K. píše:pořad neznám a to je možná dobře, nemám předsudky...

čekal jsem, že tu hozenou rukavici zvedne někdo povolanější než já... bo se nikdo nepřihlásil tak se jdu historicky znemožnit já, před chvilkou jsem jí poslal mail...

tak uvidíme....
Neboj všetko dobre dopadne.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od hofikos »

Také přeji, ať se záměr vydaří :)
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

Navíc, koho vita opravdu zajímá, tak ten si ho najde sám...dřív nebo později.
Souhlasim s Awou. Nekdy mam pocit, ze skoro kazda informace k cloveku pronikne az v okamziku kdy je schopen ji zpracovat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:
Navíc, koho vita opravdu zajímá, tak ten si ho najde sám...dřív nebo později.
Souhlasim s Awou. Nekdy mam pocit, ze skoro kazda informace k cloveku pronikne az v okamziku kdy je schopen ji zpracovat.
tak, tak
a pro nezasvěcené to bude nerovnovážný extrém extrémů
a je i komické, ovšem typické, má-li to obhajovat nevitarián,
(tedy stejně má-li se psát o tom nějaká kniha)
stando to je jen legrace, já sem se taky jako nevita nemoch přihlásit jsa již starček
a lži co nejvíc, jak seš zdravej, jak ti to dělá dobře bez doplňkou, jak seš stopro, však ty už víš a nicka máš vlada, přinejhorším nea (standu nepřiznávat)
kdyby šlo o vyslání na vitakonferenci, hlasoval bych asi pro 300 z místu, dámy prominou
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dgm »

Proc zrovna 300zm? Nejak mi to nedoslo :roll:
Jakoze zvladl preprat tu potvoru?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Jirka N »

Podle mě by to měl být spíše někdo mladší a úspěšný (s VŠ) a jak píše Buc, tak co nejvěrnější s letitými zkušenostmi s tímto směrem. Taková Terez by se nabízela, ale tam je zase problém, že v tom má kšeft.
Času bude určitě málo na opravdové zasvěcení, tak si možná ujasnit zásadní body, který by měli zaznít a který přinutí k zamyšlení. Zdá se mi, že to moc nestříhají, je záběr na moderátora tak i na dotazovaného, ale pravda je, že jsem se na to nikdy nezaměřil. Škoda, že nemají ten archiv.
víš a nicka máš vlada, přinejhorším nea (standu nepřiznávat)
(:-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:... má-li to obhajovat nevitarián,...
a lži co nejvíc, jak seš zdravej, jak ti to dělá dobře bez doplňkou, jak seš stopro, však ty už víš ... a nicka máš vlada, přinejhorším nea (standu nepřiznávat)
si mně teda potěšil buci :| jak nevitarián ? to, že nejsu stopro ?

lhát, neboj nebudu, zdravej zdaleka nejsem, dobře mi to dělá...

a za nicka sa nestydím, už jsem ho aj napsal v tom mailu aby věděla s kým má tu čest :D

nebojte sa nic, už to mám v hlavě sesumírované...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sluníčko »

no tak to dejte vědět, až to půjde v TV :)
Stando hlavně klid a působit v pohodě :wink: :) nenásilně....to se to píše :D
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Standa K. »

Jirka N píše:Podle mě by to měl být spíše někdo mladší a úspěšný (s VŠ)
naprostý souhlas, když se někdo taký přihlásí okamžitě se stáhnu... jen moje životní zkušenosti mi říkají, že není důležitý ani tak věk, vzdělání, sociální postavení, počet vysokých škol apod. jako odvaha jít s kůží na trh (to nechválím sebe, to platí obecně ve všem), svět se neptá jestli umíš a znáš, svět se ptá jestli to umíš prosadit...
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

hlavne tam Stando nemluv o elektrice. :)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od tristazmista »

Buci diky za duveru, aloe tohle bych nedal :) navic sem tu potvoru jeste neprepral, vrchelem me fyzicke aktivity je 2 hodiny na koleckovych bruslich. Zanda posilovna se nekona. Ochable svalstvo na horni polovine vitarianskeho tela je jako reklama na hlad.....

Standa ma pravdu, chce to nekoho odvazneho a uvedomeleho, kdo bude detem vysvetlovat, ze jezisek neexistuje... vita clovek se v diskuzi postavi lidem, kterym je dnes a denne vymivan mozek reklamou a verejnou propagandou opacneho smeru nez je ten nas.....

Rozhodne nejmene vhodnym kandidatem by byl nekdo, kdo by zacal stylem, rano se napiji vlastni moci.... :D
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: a nicka máš vlada, přinejhorším nea (standu nepřiznávat)
PMN môže pokojne použiť aj nick BUC (čo tam po borélke, keď si aj tak chcel niečo, s čím by si mohol dlhodobo maródiť - takže to bolo na objednávku :wink: ).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Renáta »

Inak myslím, že success story ako vyšitý má napríklad Hugo - vitariánstvom sa zbavil veľkej nadváhy, mohol zahodiť lieky na vysoký krvný tlak - to sa potom ťažko hľadá protiargument typu - ako si len môžeš takouto vitariánskou nevyváženou stravou ublížiť... :wink: Hlasujem za Huga! :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Renáta »

Nejako sa mi to tu pokazilo, prepáčte - chcela som v pôvodnom príspevku opraviť Huga na Huga z Hor - a trochu som to zblbla. Sorry!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Tereza »

hmmm slušný..

upřímně přiznávám, že sem tý pani spontánně napsala hned ja sem to četla

trošku zastávám standonázor, že tuhle věc je potřeba dávat na veřejnost všude kde to de, at se to prostě dostává mezi lidi, ač si velmi dobře uvědomuju že z velký části je to házení perel sviním, svině prominou..
furt mě tehle misonářskej komplex eště neopustil, i když se na tom intenzivně snažim pracovat

ale prostě při svý práci vidím, že potěší i těch 5% lidí, kde to občas někdy padne na úrodnou půdu

no, ale jasně, mám v tom kšeft, to jakože až se třeba za 10 let dostanu na nulu, tak pak třeba tím i začnu vydělávat na svůj nákladný život :-))
čili nejsem nestranná ha, kdoje že?

ale poté co sem se tu dočetla od awy aspol, tak se mi to trochu rozleželo, páč pravda je že ten pořad neznám, a mohla bych se na něj nejdřív kouknout.

eště to hodně zvážím

na druhou stranu, nákejch dvou nevycválanejch střapatejch cápků se určitě nezaleknu, i když oni maj tu moc v tom jak to vystříhaj, je toaspon slušná výzva, což já rád

každopádně mohla bych si třeba jako klást podmínky, už se mi to párkrát osvědčilo , a neustoupit ze svejch pozic, když jsem jako ta hvězda :-)) a tak, prostě nedat jim šanci aby z člověka udělali exota

otázka je ale proč, neb exot stejně sem, alespon dle standardních měřitek, moje ego si v tom vlastně hrozně libuje ha, i když bucoexotismus zůstává touženou vzdálenou metou

zrovna zejtra mam dostat červenej diplom, chtěli po mě abych tam přednesla děkovný proslov což sem musela s díky odmítnout, neb na to nemam moral lhat jim do očí, čili podmínku Vš už splnuju, tak třeba bych tam v tý televizi mohla tím papírkem mávat do kamery, možná jim tak budu připadat hodnotnější,

no nic to byl jen takovej výlev...... eště nevim jak to dopadne
paní odpověděla velice rychle, asi je na to celá žhavá, a mimo jiné se mě taky zeptala, esli neznam nákýho freegana, že prej i tom to bude...musela sem si to vygooglit, čovek ani netuší co všechno za ..ánství existuje, takkdyby někdo náhodou měl zájem :-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Pavluška »

osobně to beru jako awa. Na druhou stranu to může přesvědčit pár lidí, kteří začnou o svém jídelníčku více přemýšlet.
Já bych do toho nešla, a ani jako 99ti procentní tvor s občasnou rybou (na kterou už sice nemám chuť, ale prostě byla ve hře) nemohla. Obdivuju každého kdo se tímto směrem vydá a něco tak předá veřejnosti. :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

Renáta píše:Inak myslím, že success story ako vyšitý má napríklad Hugo - vitariánstvom sa zbavil veľkej nadváhy, mohol zahodiť lieky na vysoký krvný tlak - to sa potom ťažko hľadá protiargument typu - ako si len môžeš takouto vitariánskou nevyváženou stravou ublížiť... :wink: Hlasujem za Huga! :D
Hugo z hor je 'jak z reklamy' dukaz, ze to funguje. mela by se poradne nastudovat cilova skupina posluchacu poradu, statistiky urcite vedou. a podle toho mluvit. mluvit do neceho co je zajima. podle me tema nadvaha jak renatka vyzdvihla je tak rozsireny i mezi mladymi ze by se to melo zminit. terez s cervenym diplomem mimochodem gratuluju, dalsi dukaz, ze mozek funguje normalne. buc je top, to bude mozna silny kafe na nezasveceny. s LB se lidi bezne nesetkavaj.
stando hlavne nerikej ze beres wobenzym.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od buc11 »

stando, klidně jsem mohl dát jako příklad i sebe
ale ihned ztrácím důvěru, když nějaký guru hlásá a pak zemře třeba na artrozu(tomas), či něco jiného, raka( mahariš), nebo je chorý, či hlásá blamboviny (zentrich, jonas), fry(infarkt) a dovi jestli nakonec ne všichni, já věřím na příklad a když někdo projede tvoje přísvěvky a zveřejní je (nebo moje,) tak to bude pro hnutí spíš kontraproduktivní i pro tu osvětu, ale mně to nevadí. Důvěřuji květě 21 let na fruit a jejímu příteli, patenaudu 6 let takřka 100 % pak 10 stopro(to je jen př.), a i graham, wolfe, wigmor, balta, walker, harley aj
Osobně si myslím, že to je jen pre hledajúcich vyvolených a je to vidět i zde, jak jich je málo, vlastně já mám vita ve spojení s TULB a ta potrava je navíc a jen taková a tolik, aby to naběhlo a probíhalo
Souhlasím i se standou a terez, málokdo možná uvažuje jako já
stando a za nicka bych se nestyděl, já nejsem rovněž stopro a dělá mi to taky dobře, jinak bych to přeci nedělal, proto rači lži, je to pro dobro věci a tak ti to nekonečno odpustí
to 300zM a co jako jsi ještě nezvládl, snad ne taky lb?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

hmm, nac troskarit, buci moh by ses jeste prihlasit? to v jaky vyborny fyzicce a mentalnu ses s LB je vysledek dlouholetyho zkouseni a zkumani a studovani (i kdyz porad rikas jak si neukaznen, ale to je relativni) a vysledek je zazracny, melo by se to sireji vedet. mel bys tam jit. m:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od buc11 »

Sweetie píše:hmm, nac troskarit, buci moh by ses jeste prihlasit? to v jaky vyborny fyzicce a mentalnu ses s LB je vysledek dlouholetyho zkouseni a zkumani a studovani (i kdyz porad rikas jak si neukaznen, ale to je relativni) a vysledek je zazracny, melo by se to sireji vedet. mel bys tam jit. m:-)
já fandím terez a standovi, já začnu chodit do medií až budu starší a výkonější než Walker
Odpovědět