Vitariánstvi v Médiích "c)

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Advid píše:Podle mě leták buď ne a nebo takový, nad kterým by čtenáři spadla čelist. Např:"Opravdu chceš umřít jako tlustý prase?"

Hm, ale jak to teď po sobě čtu, tak asi raději nic. :P
Asi to nebyl dobrý příklad - prasata obvykle neumírají na rakovinu ale na sekyru. :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Advid: :lol:
Este upresnenie pre kazdy pripad: tym letakom som nemyslela letak na rozdavanie, ale ten maly plagatik do MHD, na ktory by ludia cumeli, tak ako aj na vsetky ine v tomto uzavretom priestore, do ktoreho sa ledva zmestili. :lol: Skratka drviva vacsina z nich sa nudi, civi do slepa a akykolvek text je pre nich unikom. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Fuujin »

To s tim tlustým prasetem se mi líbí, ale asi bych žádný letáky nechtěl - zní to buď ziskově nebo fanaticky.. JAk tu padlo, každý si většinou najde cestu sám
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Fuujin píše:JAk tu padlo, každý si většinou najde cestu sám
S tymto takisto suhlas, len som sa vyjadrila k teme propagacie. A tiez si myslim, ze tieto postoje sa nevylucuju. Osobne propagatorsky typ nie som, ale zaroven velmi fandim tym, ktori nieco pozitivne davaju do eteru. Ako napr. Standa v tej relacii. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Ale pravda je, že malý letáček občas někde vylepený, viditelně vytištěný na běžné tiskárně (čili náklady prakticky nulové), např. s odtrhávací www adresou, to by mohlo asi nějakou kladnou roli odehrát.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Vidim, ze dnes sme tu Standovi toto vlakno celkom roztocili. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

existujou i lide co byli vita a odesli z toho se spatnou zkusenosti...takze to treba nemusi byt jenom kladny vliv...ale samozrejme delejte co chcete :) jen se snazim zabranit sireni cehokoliv jako jedine pravdy....z toho bejva pokazde pruser...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

100% suhlas.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od north108 »

veru tak :D
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Jak moc je vlastně opravdu 100% vitariánů, kteří to dodržují dlouhodobě a úspěšně a kteří mohou správnost směru potvrdit? Vzhledem k tomu, že teprve začínám, tak si také stále ještě nejsem jistý jak moc čemu věřit, např. mám pocit že by si tělo ještě rádo k OZ doplňovalo např. trochu bílého jogurtu.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

nejlepsi recept je si ten jogurt dat a pockat co to udela....

kolik je 100% vitarianu nevim, je jich tu jen par(ja sam nejsem 100%)...a ironii osudu ty nejhlasitejsi propagatori, 100% nejsou.:) sorry nedalo mi to si nerejpnout....
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

No jediny propagator je tu, myslim, Standa, a on otvorene povedal, ze jedava jedno varene jedlo denne. Jeho myslienky, napady, nadsenie a pod. sa mi vsak kazdopadne pacia a vela dalsim tiez. Skratka mu fandime. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

to je neuveritelny. kde je zodpovednost, dyt to ctou tisice slusnych lidi. takze uz nikdy nebudu cist na idnes.cz; a jeste tem pisalkum plati.
dvdmchl

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od dvdmchl »

dyt to ctou tisice slusnych lidi.
Jestli si nekdo nekriticky utvari nazor na zaklade novin, TV a jinych medii, tak dobre mu tak. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

letak? zase nejaka propagace? chcete z toho udelat jednoduse obchod? jako yenkijove?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Sweetie, tymto Ta asi zrovna velmi nepotesim a vies to aj sama, ale kazdy skratka nema rovnaky uhol pohladu, takze preco by mali vitarianstvo vidiet ako Ty.
Naposledy upravil(a) Katarína dne úte úno 03, 2009 18:13, celkem upraveno 1 x.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:
dyt to ctou tisice slusnych lidi.
Jestli si nekdo nekriticky utvari nazor na zaklade novin, TV a jinych medii, tak dobre mu tak. :)
za takovej clanek uz by se melo vedeni poradne stydet. hanba.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Sweetie píše:letak? zase nejaka propagace? chcete z toho udelat jednoduse obchod? jako yenkijove?
Co to tak prezivas? Len sa vyjadrujeme Standovi k teme propagacie zo vsetkych stran. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Inac osobne mi ten clanok nevadi vobec. Tak, ako si precitam za, precitam si aj proti a zamyslim sa nad oboma.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Fiona »

:)
Mne ten clanecek naopak prijde srandovni. Presne to, co bych od iDnes ocekavala, a to mi zily netrha. Vzdyt ten jejich argument nakonec nema chybu - "zatimco u ovoce a zeleniny je co nejmene upravy zadouci..... například konzumace tepelně neupraveného masa skýtá mnohem víc rizik než možných zdravotních přínosů". :)

Tu pani co to psala celkem chapu, svou odbornost jasne dokazuje uz pojmem "dietologove". Mnohem min chapu spis ty z vas, koho se podobne vyplody dotkly ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Presne.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

clanek nepise jake potraviny je lepsi jist tepelne uvarene, co konkretne na nich skodi syroveho, ze dieta je nebezpecna, protoze se musi jist syrove maso, ze z dlouhodobeho hlediska je to nedostacujuci -ale co je nedostacujici uz se nepise, co veta to blabol nicim nepodlozeny.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

No vidis. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

:D
ale zadnej letak.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

:lol: Ty si fakt super. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

A este nieco, Sweetie: po rokoch to budes mozno vsetko vidiet v o dost sirsich suvislostiach, tak sa tym zbytocne netrap. Ved predsa smerujes k vysinam. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Sweetie píše:clanek nepise jake potraviny je lepsi jist tepelne uvarene, co konkretne na nich skodi syroveho, ze dieta je nebezpecna, protoze se musi jist syrove maso, ze z dlouhodobeho hlediska je to nedostacujuci -ale co je nedostacujici uz se nepise, co veta to blabol nicim nepodlozeny.
No ale mne teda ten článek přesvědčil, já raději fakt nebudu jíst syrové maso. :lol:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od veri »

ještě k tomu letáku, ona k tomu stejně většina lidí nedojde, protože je to tak jednoduché - jen v pohodě jíst ovozel a být fit a úplně zdravý? možná až podezřele jednoduché, aspoň myslím, že tak to lidem může připadat..
navíc to, jak psal už tuším panda výše, zavání fanatismem, zvlášť dneska, kdy je skupin s podobnými "extrémními" názory plno..
spíš by stačil papír s kupou zeleniny a ovoce na pozadí a jen webová adresa, snadno zapamatovatelná, a na té adrese by byly walkerovy knížky, ještě jsem nepoznala jiného raw autora, který by celou podstatu tak krásně, jednoduše popsal, nevtíravě a neagresivně, ale stejně nezanechává sebemenší skulinku pro pochybnosti. jeho knížky by myslím na lidi zapůsobily víc, než třeba stránka vitarian.cz (a to nemyslím ve zlém), zkrátka to uměl podat
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Fuujin »

Tenhle článek je slabá odvařenina toho, v čem média lžou.. Nejkrásnější bylo když se na BBC mi snažili namluvit že ocel taje při 600 stupních celsia
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Fiona »

Veri, takova stranka uz je ;)
http://www.zdravinadlani.zde.cz
Jednou jsem cosi googlovala, sem me to hodilo, a dal uz asi vis... :)
Tam me to nakoplo, zacla jsem, a na tohle forum me kdosi odkazal az asi po pul roce po tom, do te doby jsem myslela ze v tom jedu sama :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od veri »

jo, tu stránku já dávno znám :) jen jsem popisovala, jak bych si představovala ten plakát :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

veri píše:jo, tu stránku já dávno znám :) jen jsem popisovala, jak bych si představovala ten plakát :wink:
my vime ze jsi walkerovka, to ja byla taky, ale ted uz jsem spis grahamovka :) jinak walkerovy knizky v pdf shledavam ucelenejsi nez je vyse zminena website.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:Tenhle článek je slabá odvařenina toho, v čem média lžou.. Nejkrásnější bylo když se na BBC mi snažili namluvit že ocel taje při 600 stupních celsia
u tohoto clanku vsechno zacina a konci.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od hugis »

Osobne si myslím, že propagovať sa treba. Nie ani tak kvôli bežnej variacej populácií ktorá na nás prinajlepšom kašle a prinajhošom zaklína svetenou vodou, ale skôr kvôli ľuďom čo sa k vita tak nejak dopracovali sami, či už pomocou nejakej náhodnej knižky alebo vlastnou úvahou. Aby nemali pocit, že sú v tom sami. Takým ľudom máme veľa čo ponúknuť.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od hugis »

Standa K. píše:
tristazmista píše:me to taky prislo dobry, navic Standu sestrihali, jak rikal :x
ba jo - jak já tam hned po tom krásně vylíčil leukocytózu (podle mne vrcholný a diskuzi snad ani nepřipouštějící argument - tudíž žádné pochyby Fuujine :D :D :D ) pro študovaný inženýry... snad příště
Až taký istý by som si s tou leukocytózou nebol. Dnes som narazil na takú analýzu (dúfam, že zvládneš angličtinu, prekladať sa mi to fakt nechce): http://www.beyondveg.com/tu-j-l/raw-coo ... d-1i.shtml
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

hugis píše:Osobne si myslím, že propagovať sa treba. Nie ani tak kvôli bežnej variacej populácií ktorá na nás prinajlepšom kašle a prinajhošom zaklína svetenou vodou, ale skôr kvôli ľuďom čo sa k vita tak nejak dopracovali sami, či už pomocou nejakej náhodnej knižky alebo vlastnou úvahou. Aby nemali pocit, že sú v tom sami. Takým ľudom máme veľa čo ponúknuť.
ano, takto bych to taky pojala. 'propagovat sami sebe' na rozdil od napadani stereotypu konzumni spolecnosti konzumnim letakem jenom obtezujicim ty neprave. mne se libi napad Veri.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

S napadanim a agresivitou to vidim ako Ty, nepaci sa mi. Obycajna moznost na reflexiu. Ziaden obchod. A ziadna jedina pravda. Ale to vsetko som uz pisala vyssie.
Naposledy upravil(a) Katarína dne čtv úno 05, 2009 20:19, celkem upraveno 1 x.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Napadlo mě - jakou vlastně Standa použil mandli? Jestli ta "živá" byla ta běžně prodávaná natural, tak ta byla už stejně také mrtvá a žádný strom z ní nevyroste. :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

:wink:
:lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od midsummer »

Dneska jsem v metru viděla nalípnutou zajímavou samolepku: je na ní dost sympatické prase s nádhernýma očima, které kouká do objektivu. A nad ním je nápis: "Opravdu musíš sníst mě?"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

To mi připomnělo D. Adamse - "Restaurace na konci vesmíru", jestli jste četli nebo viděli, jak jim ke stolu přivezli živé mluvící prase a to se jich ptalo, jak si budou přát ho upéct, které části - a že pro ně to je životní poslání aby nakonec bylo snězeno a lidem chutnalo. :-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od veri »

Tohle nezabírá a pokud, tak jen málo. Problém není v tom, že by lidem prasat a jiných zvířat nebylo líto, ale spíš v tom, že si myslí, že maso z nich potřebují.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Slyšel jsem že byl nějaký pořad v TV kde lidem ukázali prostředí jak ta zvířata žijí a jak je zabíjejí a testovali kolik z nich přestane maso jíst - a prý byla vysoká úspěšnost.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od veri »

jo, ale krvavý dokument, to už je něco jiného, plakát se smutnýma očima prasátka moc nezabere, člověk se podle mě na chvíli zamyslí ale za chvíli už je myšlenkama jinde. samozřejmě se asi najdou výjimky.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Panda »

Nebo si naopak řekne: Jé, ty jsi ale roztomilé prasátko, tebe bych celou láskou sežral! :D (tak nevím, pročpak se tohle asi říká?)
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od midsummer »

No i já si myslím, že to bohužel "zabírá" hlavně na nás - tedy ty co už to mají vyřešené, takže žádné argumenty nepotřebují. A na zaryté masožravce prostě nepůsobí nic. Dokonce jsem se několikrát setkala s názory, že dokumenty o krutém zacházíní se zvířaty jsou zinscenované.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Katarína »

Vegetarianka som od juna 2001 a dovtedy som ziaden takyto dokument nevidela. A ked som si ho chcela pozriet potom, vzdy mi zacalo byt na odpadnutie a musela som to zrusit. Z tych dokumentov o potratoch detto.

Ale tiez aj pri tych obycajnych usekoch z filmov o operaciach a pod., a tam uz o ziadne nasilie vobec nejde, iba mi tie krvave snimky skratka nerobia dobre. Krv v reali ako taka mi nevadi, aj ked som chodila na darovanie krvi bola som vzdy v poho a uzivala som si to.

To prasa so smutnymi ocami by ma osobne zaujat dokazalo, lebo je to iba taka prilezitost na zamyslenie a ziaden priamy natlak.

Ale kazdeho cloveka skratka dokaze ovplyvnit nieco uplne ine, jasne.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od awa »

To mi připomnělo, jak jsem před dvěma dny šla s partnerem do steakhousu...
Koukala jsem tak na jídelní lístek...a úplně se mi dělali mžitky před očima.
...řezy z mladého selátka
...jehněčí medailonky
...jelení steak na roštu...

Celý ten jídelák od shora dolů byla jedna mrtvolka za druhou...
To mi zhořknul i ten šípkovej čaj...trochu jsem to kompenzovala koukáním do otevřeného krbu, ale stejně mi z toho bylo blivno. A to jsem steaky dřív milovala...
Radši si ten plakátek s prasátkem nebudu moc živě představovat.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od k.winky »

Dnes ráno, když jsem čekala na autobus do školy akorát vezli prasátka na porážku :( :(
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Vitariánstvi v Médiích "c)

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:To mi připomnělo, jak jsem před dvěma dny šla s partnerem do steakhousu...
Koukala jsem tak na jídelní lístek...a úplně se mi dělali mžitky před očima.
...řezy z mladého selátka
...jehněčí medailonky
...jelení steak na roštu...

Celý ten jídelák od shora dolů byla jedna mrtvolka za druhou...
To mi zhořknul i ten šípkovej čaj...trochu jsem to kompenzovala koukáním do otevřeného krbu, ale stejně mi z toho bylo blivno. A to jsem steaky dřív milovala...
Radši si ten plakátek s prasátkem nebudu moc živě představovat.
:) a to jsi se divala jak partner ji steak? s cajem, sipkovym.
Odpovědět