Černé ovce (pořad ČT 1) a Zdravá výživa

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Černé ovce (pořad ČT 1) a Zdravá výživa

Příspěvek od Bludička »

Tak jsem se před chvíli podívala, co říkají o Zdravé výživě v mém oblíbeném pořadu Černé ovce... podívejte se sami, zabere to jen 6 minut.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -a-vyziva/
Pořád přemýšlím o tom, co je nejlepší pro tělo a o tom, co se dozvídám všude kolem a jsem z toho zmatená a nedokážu se rozhodnout, jak se co nejlépe stravovat.
Stálé váhám o přínosu bílkovin a masa pro lidský organismus. Má cenu se vůbec snažit o to vzdorovat většinové společnosti? :(
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Černé ovce (pořad ČT 1) a Zdravá výživa

Příspěvek od Renáta »

Bludička píše: Má cenu se vůbec snažit o to vzdorovat většinové společnosti? :(
Bludička, prečo vzdorovať? Mne nikto nediktuje, čo si musím dať na tanier. Väčšinová spoločnosť dokonca ani netuší, keď pijem len vodu a stravu opustím. Čo ti kto môže nanútiť?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Černé ovce (pořad ČT 1) a Zdravá výživa

Příspěvek od rudo »

väčšinová spoločnosť znamená čo

kto ma väčší


alebo kto je väčší idiot ?ň



medzi nami menšinovými,

bielkoviny sa nerovná živočíšne a nerovná sa mäso

na druhej strane mäso je z hladiska zdravia ten oveľa menší problém.


zdravie je podlamované do takej miery do akej sa necháme okolím stresovať ohľadom zdravia a stravy.
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé ovce (pořad ČT 1) a Zdravá výživa

Příspěvek od Panda »

Každý názor je vždy jen názor nějakého konkrétního člověka, neexistuje žádná "odborná" objektivní studie jednoznačně dokazující vhodnost či nevhodnost. Každou jednoznačnou pravdu lze jednoznačně vyvrátit. Proto se v tomto musí každý rozhodnout sám za sebe - která strava se cítí že mu vyhovuje a dělá dobře.

Pan odborník na zdravou výživu měl pěkné bříško. :-) O spoustě věcí viditelně moc nevěděl a měl názory jako většina běžné populace, žádné odborné nadhledy. Prý - půstu jsou k ničemu, na hubnutí nefungují. Samozřejmě, k tomu půsty neslouží. A že jednoduché cukry jsou jen prázdná energie, pochutina, kde k takovému nesmyslu přišel. :-)

Ale mají pravdu v tom, že velmi důležitá je psychika.
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: Černé ovce (pořad ČT 1) a Zdravá výživa

Příspěvek od Bludička »

Asi se nechám jen lehce zviklat.. Jsem na syrové stravě teprve měsíc a pořád pochybuju.. rodina taky nestojí zrovna při mě, proto je to těžší. Chci to zvládnout a zažít ten pocit zdraví, jako nikdy předtím, který slibují všechny ty knihy o syrové stravě.. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Černé ovce (pořad ČT 1) a Zdravá výživa

Příspěvek od Panda »

Tím si prochází asi každý při přechodu, zviklávání, kolize s ostatními, pochybnosti, obzvláště proto že výsledek nepřichází tak rychle jak by člověk čekal. Ale jak si vyzkouší pozitiva tak ho nutí se stále vracet. Nenech se odradit tím, že se dlouho nebude nic zlepšovat.
Odpovědět