Jaké je vaše povolání ?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

johana vochozková
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 11, 2007 18:52
Bydliště: praha 6 - Dejvice

Příspěvek od johana vochozková »

to by byla krásná profese, kdyby mi za to někdo platil, už bych v tom obětí zůstala navždy :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

johana vochozková píše:to by byla krásná profese, kdyby mi za to někdo platil, už bych v tom obětí zůstala navždy :D
to je taková vadovitá drobnůstka na takýchto fasa zaměstnáních
Uživatelský avatar
Eiriu
Příspěvky: 42
Registrován: pon lis 27, 2006 15:02
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od Eiriu »

Renáta píše:Ale neviem, či nie sme v nesprávnej téme :lol: Leda, že by sme boli profesiou objímačky stromov. To by šlo, nie?
výborný nápad :) ....ted jen přemýslim kam si dát přijímačky na vysokou - že by lesní hospodářství? :lol:
Quo vadis...
micak
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 21, 2006 20:45
Bydliště: Jedovnitze

Příspěvek od micak »

nyní referent ve statni sprave, majici co do činění s vinicemi čr, před tím student postgradualu, kteryzto je nedokoncen a jestli bude dokoncen nevim, postgradual a i studium na chemii a technologii potravin, kteryzto obor me vedeni, jak spravne a zdrave zrat neuspokojoval a proto se nyni posouvam k nevedeckym neoficialnim zpusobum stravovani :) Kolegum z VS radeji nic nerikam, neb mi me mohli pro me nazory sezrat....Vsak cas ukaze spravnou cestu. Vitarianstvi vidim jako ideal, ale zatim mam k nemu na mile daleko, jelikoz me me okoli strhava a nejsem tak prurazna v nazorech jako Buc.......
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

micak píše:nyní referent ve statni sprave, majici co do činění s vinicemi čr, před tím student postgradualu, kteryzto je nedokoncen a jestli bude dokoncen nevim, postgradual a i studium na chemii a technologii potravin, kteryzto obor me vedeni, jak spravne a zdrave zrat neuspokojoval a proto se nyni posouvam k nevedeckym neoficialnim zpusobum stravovani :) Kolegum z VS radeji nic nerikam, neb mi me mohli pro me nazory sezrat....Vsak cas ukaze spravnou cestu. Vitarianstvi vidim jako ideal, ale zatim mam k nemu na mile daleko, jelikoz me me okoli strhava a nejsem tak prurazna v nazorech jako Buc.......
já nevím proč jsem považován za extrémního, mně se zdá normální a logické sdílet na vitariánu jeho principy uvedené na hlavní stránce, tedy brát vitariánství jako konzumaci nemrtvé potravy. Až budu na brethariánovi, budu diskutovat je-li lepší dýchací vzorec 8:4:4:2 nebo 6:2:8:3 (můj oblíbený) a nebudu je zkoušet, jestli mandarinku vařenou nebo pečenou.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

buc11 píše:
micak píše:nyní referent ve statni sprave, majici co do činění s vinicemi čr, před tím student postgradualu, kteryzto je nedokoncen a jestli bude dokoncen nevim, postgradual a i studium na chemii a technologii potravin, kteryzto obor me vedeni, jak spravne a zdrave zrat neuspokojoval a proto se nyni posouvam k nevedeckym neoficialnim zpusobum stravovani :) Kolegum z VS radeji nic nerikam, neb mi me mohli pro me nazory sezrat....Vsak cas ukaze spravnou cestu. Vitarianstvi vidim jako ideal, ale zatim mam k nemu na mile daleko, jelikoz me me okoli strhava a nejsem tak prurazna v nazorech jako Buc.......
já nevím proč jsem považován za extrémního, mně se zdá normální a logické sdílet na vitariánu jeho principy uvedené na hlavní stránce, tedy brát vitariánství jako konzumaci nemrtvé potravy. Až budu na brethariánovi, budu diskutovat je-li lepší dýchací vzorec 8:4:4:2 nebo 6:2:8:3 (můj oblíbený) a nebudu je zkoušet, jestli mandarinku vařenou nebo pečenou.
Taky vnímám že s dalším posunem se mění i pohled na celou věc :) Tak ted neřeším zda jíst maso či ne, což sem před 2 rokama řešil
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Proto nechápu ta skálopevná přesvědčení (Květka a další), že ovoce je to jediný správný pro homo sapiens sapiens a konečný cíl ke kterému všichni směřujeme.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

PetrK píše:Proto nechápu ta skálopevná přesvědčení (Květka a další), že ovoce je to jediný správný pro homo sapiens sapiens a konečný cíl ke kterému všichni směřujeme.
já o tom přesvědčen zatím jsem, i když cesta bude dlouhá

zde na diskuzi striktně rozlišuji, zda-li se bavíme:

1. o tom co je ideál (můj názor: jen monoovo, popř. ořechy, semena (zde mám ještě nejasno)) , či
2. o možném taky dobrém (+brokolice, syrová vejce, klíčky, zelenina)

a sám se snažím ve svých plcích toto rozlišovat, bohužel mám pocit, že to tu leckdo míchá a zatímco někdo o koze, někdo zase o voze. A pak je z toho ten Babylon.
Nevědomost je tak lehká!
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Připadá mi pravděpodobnější Pavlova teze brethariánství a života ze vzduchu. Zatím jsem však také daleko i ovoci. A naskýtá se otázka, jestli cesta povede přes ovoce nebo ho obejde jinudy. Kdo ví.
Ze zkušeností z návratovek mám docela velký pochybnosti o někerých semenech. Možná větší než o maso-škrobovinách.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:
PetrK píše:Proto nechápu ta skálopevná přesvědčení (Květka a další), že ovoce je to jediný správný pro homo sapiens sapiens a konečný cíl ke kterému všichni směřujeme.
já o tom přesvědčen zatím jsem, i když cesta bude dlouhá

zde na diskuzi striktně rozlišuji, zda-li se bavíme:

1. o tom co je ideál (můj názor: jen monoovo, popř. ořechy, semena (zde mám ještě nejasno)) , či
2. o možném taky dobrém (+brokolice, syrová vejce, klíčky, zelenina)

a sám se snažím ve svých plcích toto rozlišovat, bohužel mám pocit, že to tu leckdo míchá a zatímco někdo o koze, někdo zase o voze. A pak je z toho ten Babylon.
no ano, to jsem se marně snažil vyjádřit
Já tedy v každém okamžiku mám vizi o které jsem přesvědčen, že je správná, ovšem jsem schopen korekcí, převážně na základě zkušenosti.
Tudíž nepitvám ničí chutě, ty jsou v hlavě a kdo chce múže si je změnit, ani směry, prostě v současnosti jsem přesvědčen, že cokoliv živé rostoucí je příznivější než mrtvé a to v rovině obecné platnosti.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Proti idealnosti ovocia nemam nic, ale zalezi aj od zemepisnej sirky a vyberu, ktory clovek ma.

Proti idealnosti breatharianstva (este vyssieho stupna) nemam takisto nic, ale k tomu sa mozem vyjadrit akurat tak cisto teoreticky na urovni nazoru a nie skusenosti.
micak
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 21, 2006 20:45
Bydliště: Jedovnitze

Příspěvek od micak »

buc11 píše:
micak píše:nyní referent ve statni sprave, majici co do činění s vinicemi čr, před tím student postgradualu, kteryzto je nedokoncen a jestli bude dokoncen nevim, postgradual a i studium na chemii a technologii potravin, kteryzto obor me vedeni, jak spravne a zdrave zrat neuspokojoval a proto se nyni posouvam k nevedeckym neoficialnim zpusobum stravovani :) Kolegum z VS radeji nic nerikam, neb mi me mohli pro me nazory sezrat....Vsak cas ukaze spravnou cestu. Vitarianstvi vidim jako ideal, ale zatim mam k nemu na mile daleko, jelikoz me me okoli strhava a nejsem tak prurazna v nazorech jako Buc.......
já nevím proč jsem považován za extrémního, mně se zdá normální a logické sdílet na vitariánu jeho principy uvedené na hlavní stránce, tedy brát vitariánství jako konzumaci nemrtvé potravy. Až budu na brethariánovi, budu diskutovat je-li lepší dýchací vzorec 8:4:4:2 nebo 6:2:8:3 (můj oblíbený) a nebudu je zkoušet, jestli mandarinku vařenou nebo pečenou.

Vsak ja netvrdim, ze jsi extremni, ja jen rekla, aspon tak to chapu z tvych prispevku, ktere ctu rada a dobre se u nich i bavim, ze jsi prurazny, mysleno ve smyslu nebat se rict svuj nazor a jit si za svym. Tak nejak vim a tusim, ze cesta k vitarianstvi je spravna, ale kdyz mi nekdo nabidne cokoladu (pro sladke mam slabost), vetsinou pod tlakem podlehnu, vim, ze je to v me hlave, ale kdyz ono je to taaak dobryyy.....
Vitarian urcite nejsu, ale snazim se zvysovat podil cerstveho ovoce a zeleniny. Podle Diamondovych jim dopoledne pouze ovoce a cekam a doufam, ze na tom i nejak mentalne pracuji, ze sladkosti a vareniny budou klesat a vita stoupat. Enemze, co s vyvarenym pritelem, ktery tuhle cestu nechce podstoupit a mam ho rada? Kdyz nema clovek 100 procentni podporu doma, tak mi to jde teda dooost ztuha.....Nebude to za rok, spis za x let, ale vidina stari bez francouzskych holi a umelych chlopni a ja nevim ceho je motivujici. Co stari? Ja vlastne ziju stale v pubertalni predstave, ze nikdy nezestarnu a kdyz porovnam, jakym zpusobem jsem myslela v druhe tride na ZS a ted skoro v 27, tak se to teda nemeni, akorat zkusenosti jsou trocha vetsi, ale zadny mentalni prevrat nenastal........Kurnik sopa, co jedl Metuzalem, ví to nekdo?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Dýchací vzorec 8:4:4:2 k obědu a 6:2:8:3 k večeři. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Dýchací vzorec 8:4:4:2 k obědu a 6:2:8:3 k večeři. :D
a co mezi tim?

ještě závěrem, zda na servru vitarián podporovat vitariánstvo
Pročítaje Patenauda, poměrně na mnoha místech brojí proti takovým skalním, kteří vyhledávají za každou cenu 100 %raw a ostatní parametry nedodržují. Nutno připustit, že to na mne sedí. On konstatuje, že je lépe si dávat v klidu spareniny, než se cpat tukami, míšáním druhů, oveeatingem, večerním jezením apod.
Naštěstí jsem tam našel i větičku, že vůbec nejlepší to je bez týchto naparenin, ale, že to málokdo dokáže.
Vývozuji si tedy(a všem i povoluji), že je legitimní jest cokoliv, se záměrem se aspoň asymptoticky (nevim už přesně co to znamená) přiklánět k co největším poměrům naturálního, abychom se aspoň vizuálně odlišili od současného výživářství s určitým podílem ovozelo.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

že by limitně....?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše: ještě závěrem, zda na servru vitarián podporovat vitariánstvo
Pročítaje Patenauda, poměrně na mnoha místech brojí proti takovým skalním, kteří vyhledávají za každou cenu 100 %raw a ostatní parametry nedodržují. Nutno připustit, že to na mne sedí. On konstatuje, že je lépe si dávat v klidu spareniny, než se cpat tukami, míšáním druhů, oveeatingem, večerním jezením apod.
No trochu napařené zeleniny je možná lepší, než to přejídání, hromady sušeného, nedostatek pohybu a spol. Ale podle mě to nic neřeší, protože neplatí:

napařené a sport, spánek atd, VS. raw a nedostatek pohybu, spánku std.

To první je spojeno s nedostakem pohybu a tak, takže je to celé na pytel. :-)

Jsme OT. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

pokračuji v "problémech s vita...." :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše: asymptoticky (nevim už přesně co to znamená)
:D :D
Nevědomost je tak lehká!
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

buc11 píše:abychom se aspoň vizuálně odlišili od současného výživářství s určitým podílem ovozelo.
to zní dobře, vizuálně se odlišuji. Zdravě se stravující kolegyně stále řeší prospěšnost cereálií, jogurtů, hnědého cukru a mě zařadily jako mlsnou frflu, které není nic dost dobré, což je mnohem jednodušší než nedotčeným vysvětlovat stále dokola půst a raw.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

PetrK píše:Proto nechápu ta skálopevná přesvědčení (Květka a další), že ovoce je to jediný správný pro homo sapiens sapiens a konečný cíl ke kterému všichni směřujeme.
Ten jasny vztah k ovoci neni skalopevne presvedceni, to je osobni zkusenost.... proto nechapes .... Kdepak se nekdo az takhle striktne vyjadruje o ovoci?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:
PetrK píše:Proto nechápu ta skálopevná přesvědčení (Květka a další), že ovoce je to jediný správný pro homo sapiens sapiens a konečný cíl ke kterému všichni směřujeme.
Ten jasny vztah k ovoci neni skalopevne presvedceni, to je osobni zkusenost.... proto nechapes .... Kdepak se nekdo az takhle striktne vyjadruje o ovoci?
:D
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

alexa píše: to zní dobře, vizuálně se odlišuji. Zdravě se stravující kolegyně stále řeší prospěšnost cereálií, jogurtů, hnědého cukru a mě zařadily jako mlsnou frflu, které není nic dost dobré, což je mnohem jednodušší než nedotčeným vysvětlovat stále dokola půst a raw.
Lepší mlsná frfla, než ortorektička. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

RadkaS píše:
PetrK píše:Proto nechápu ta skálopevná přesvědčení (Květka a další), že ovoce je to jediný správný pro homo sapiens sapiens a konečný cíl ke kterému všichni směřujeme.
Ten jasny vztah k ovoci neni skalopevne presvedceni, to je osobni zkusenost.... proto nechapes .... Kdepak se nekdo az takhle striktne vyjadruje o ovoci?
Pak je to O.K. :) Tak nějak jsem někerým příspěvkům porozuměl.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Od maja uz nerobim v tom televiznom studiu, ale v Bratislavskom informacnom a kulturnom stredisku. Som rada, ze tu mozem vyuzit vsetky jazyky v normalnej ludskej komunikacii a nie som cely den zavreta sama v kancli s pocitacom a formularmi na projekty a inymi suchymi a byrokratickymi zalezitostami. S volnym casom je to tiez fajn.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak to je posun k lepšiemu, gratulujem. No škoda tých mienených projektov, ktoré sa plánovali, nie? Nie je ti za tou robotou aj trochu smutno?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ved nejake projetky sa za ten rok a stvrt podali a viacere z nich aj presli, comu som velmi rada. Tiez som odisla az vtedy, ked som mala uz vsetko dlhodobejsie dokoncene, nezostalo nic rozrobene.

Za robotou mi smutno urcite nie je a s niektorymi exkolegami som v kontakte aj nadalej. Ta praca ma ukrutne vycerpavala. Ak poznas ten pocit, kedy Ti tak tresti v hlave, ze aj jednoducha myslienka Ti sposobuje bolest, az Ti v hlave tak jemne praska. 1.-krat v zivote migrena, dokonca dve a hoci som poslednych cca. 10 rokov lieky nepouzivala, v tom case som sa bez nich v kabelke nepohla ani na krok, keby daco, lebo take peklo som uz zazit nechcela v ziadnom pripade. Potom som nasadila nejake kurzy a ranne vstavanie (cvicenie + jazyky) na kompenzaciu a o kusok som sa tomuto stavu vzdialila a lieky z kabelky vylozila.

Zaroven v noci den pred pracou nemoznost zaspat neviem kolko hodin a v podbrusku krce od stresu, tiez pichanie srdca.

Taketo podmienky nevyriesi iba strava a pozitivne myslenie, uz to bolo na hranici fyzickeho aj psychickeho kolapsu. Rok a stvrt som zila iba pre robotu a snahu prezit, vsetko ostatne islo bokom. V ziadnej inej praci som nieco taketo nezazila, uplna trauma. Viac uz do niecoho takeho nepojdem, ani keby zameranie firmy bolo neviem ako pozitivne.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak to si nič lepšie spraviť nemohla. Tie stavy vyčerpania veru tiež poznám, len akosi nateraz nemám riešenie, žiaľ. Mala som na mysli ten projekt, ktorý si plánovala s ľuďmi odtiaľto, o zdravej výžive a tak. Ten sa bez teba už asi realizovať nebude. Ale veď sa zasa nájdu iné cesty a príležitosti. Prajem ti, aby si bola v práci spokojná.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Posledny mesiac som si dala uz len polovicny uvazok, co bolo uz celkom fajn a myslela som aj na tento projekt. Dokonca som tam na Velky piatok prisla, ze to pocas tych volnych dni rozmakam, 24. aprila bola uzavierka.

Vtip je v tom, ze vsetky byrokracie aj obsah by som sice zabezpecila ja, ale v rozpoctoch zavisim od inych ludi, lebo nie som vo vyrobe a neviem, co vsetko by to obnasalo. A vsetci su neustale zahatani vyrobou a taketo veci odsuvaju klasicky az na tu najposlednejsiu chvilu. Kedze som k tomu terminu mala 2 pracovne projetky, bolo mi jasne, ze aj tie kvoli tomu stihnem len s vyplazenym jazykom, pokial vobec.

Aj to tak samozrejme bolo. V utorok bola uzavierka o 15:00. V pondelok sa konecne zobudili ti, od ktorych som rozpocty a ine udaje pytala uz 2 tyzdne... Od 09:00 som tam makala cely den aj noc, o 05:30 som si isla na 2 hodky zdriemnut a 20 minut pred 15:00 som s tymi pribehla na ministerstvo, hm.

Teoreticky k dalsej uzavierke by som to mohla vsetko pripravit, ale kedze je tam tento zadrhel, ci tam vobec stihnem na poslednu chvilu dobehnut, za rok a stvrt mam tohto stylu akurat tak dost, a viac uz vazne nechcem.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Chápem. Nuž, niet nad výbornú organizáciu a kordináciu práce. :wink: Potom z toho má človek tieto ponocovačky a môže pracovať na 250 %.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Katarína píše:Ved nejake projetky sa za ten rok a stvrt podali a viacere z nich aj presli, comu som velmi rada. Tiez som odisla az vtedy, ked som mala uz vsetko dlhodobejsie dokoncene, nezostalo nic rozrobene.

Za robotou mi smutno urcite nie je a s niektorymi exkolegami som v kontakte aj nadalej. Ta praca ma ukrutne vycerpavala. Ak poznas ten pocit, kedy Ti tak tresti v hlave, ze aj jednoducha myslienka Ti sposobuje bolest, az Ti v hlave tak jemne praska. 1.-krat v zivote migrena, dokonca dve a hoci som poslednych cca. 10 rokov lieky nepouzivala, v tom case som sa bez nich v kabelke nepohla ani na krok, keby daco, lebo take peklo som uz zazit nechcela v ziadnom pripade. Potom som nasadila nejake kurzy a ranne vstavanie (cvicenie + jazyky) na kompenzaciu a o kusok som sa tomuto stavu vzdialila a lieky z kabelky vylozila.

Zaroven v noci den pred pracou nemoznost zaspat neviem kolko hodin a v podbrusku krce od stresu, tiez pichanie srdca.

Taketo podmienky nevyriesi iba strava a pozitivne myslenie, uz to bolo na hranici fyzickeho aj psychickeho kolapsu. Rok a stvrt som zila iba pre robotu a snahu prezit, vsetko ostatne islo bokom. V ziadnej inej praci som nieco taketo nezazila, uplna trauma. Viac uz do niecoho takeho nepojdem, ani keby zameranie firmy bolo neviem ako pozitivne.
OBDIVUJI, že to někdo může dlouhodobě vydržet takovýto stres
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

To nie je vobec na obdiv, Honzo, sebadestrukcia dobra nie je, ani keby boli idealy neviem ake. Mala som ist pekne prec hned na zaciatku a takto hlupo sa neobetovat, dokonca som vtedy este mala ponuky do viacerych zamestnani.

Navyse ten stres nebol v tej naplni prace samej o sebe, zamestnavatel za to nemohol, kazdeho cloveka stresuju ine veci. Kazdopadne kombinacia mojej osoby s touto pracou urcite nebola dobra a uz sa na take nieco nahovorit nedam.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Prave skoncila jedna adrenalinova situacia, celkom sranda, ha-ha. Mala som tu Nemcov na garantovanu prehliadku a par minut predtym absolutne spolahliva sprievodkyna zistila, ze musi byt na inom mieste. Nasledovalo obvolavanie vsetkych sprievodcov, kto z nich moze dorazit za par minut... vsetci obsadeni, ci vo Viedni, Tatrach a pod...

Nemci neskor tu hodinovu prehliadku uz mat nemohli, lebo by zmeskali lod. Tak som ich priradila k anglickej sprievodkyni, ktora tu mala o tom case prehliadku tiez. Malo to sice chybicku krasy, ze niektori z tych dochodcov po anglicky nevedia ani nahodou, ale ved mozu sa aspon pozerat, ha.

A ze ked skoncia tuto anglicku, dobehne mi s vyplazenym jazykom ta nemecka sprievodkyna a urobi im taku skratenu verziu, aby stihli lod.

Som sa im ospravedlnila a vysvetlila situaciu a bola rada, ze to zobrali sportovo a nikto z nich nebol nervak, lebo inac by ma asi ukamenoval, ha-ha.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Multifunkční operátor / Tester :lol: , ASUS Ostrava. Předtím jsem dělal správce PC sítě v netcafé, ale nějak mě neplatili, tak jsem jim s tim seknul.

EDIT: Od 1. srpna povýšen (přeřazen na vlastní žádost :D) na PC technika ve stejné firmě. Je to pohodovější práce, i když není tolik s lidma, jako předtím ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
osmacice
Příspěvky: 25
Registrován: čtv říj 18, 2007 15:00

Příspěvek od osmacice »

Po jednom roce na Zemědělce(VŠ) jsem přišla o iluze,přestala jíst maso a teď dělám co baví mě(ovšem rodiče to nemohou skousnout:-).zástupce vedoucí v CaA moda.
Infinite love is the only truth, everything else is illusion. www.davidicke.com
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

osmacice píše:Po jednom roce na Zemědělce(VŠ) jsem přišla o iluze,přestala jíst maso a teď dělám co baví mě(ovšem rodiče to nemohou skousnout:-).zástupce vedoucí v CaA moda.
Tak to mě napadá, potřeboval bych na sebe společenký oděv (sako+kalhoty) v rozumné cenové relaci z důvodu změny proporcí těla. Do svých současných tesilek se nyní vejdu asi tak 3x ... :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
osmacice
Příspěvky: 25
Registrován: čtv říj 18, 2007 15:00

Příspěvek od osmacice »

No tak zajdi.Jsou teď slevy.Já si nakoupila 10 věcí za 700kč.normálně by to stálo asi 5500.-
Infinite love is the only truth, everything else is illusion. www.davidicke.com
fildazeman
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 19, 2007 9:18
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fildazeman »

Taky přihodím svou do mlýna, pracuji ve státní správe (MDČR), mám na starosti letiště a letadýlka, hihi, říkaj mi vrchní rada - ať žije rakousko-uhersko, mám tudíž vystudovanou dopravní fakultu ale není to srdcová záležitost, letos jsem se přihlásil na dálkové studium aplikované ekologie na ČZU v Praze - ekologie, biologie jsou moje srdcové záležitosti.

Hoj, jsem se nějak rozepsal

Nějak mi kanceláře lezou krkem poslední dobou, ups. Já chcu ven
Nedělejme rozdíly - Ty jsi vegetarián, já jsem vitarián on je vegan, ....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Ja pracuju jako tlumocnice a koordinatorka styku s Jizni a Vychodni Evropou ve velike firme co vyrabi nakladaky (mmj).

Musim pochvalit ze mi vsichni v praci vysli od zacatku az nenormalne vstric co se tyce jidla. Stacilo ze jsem jednou u obeda (na otazku proc jen salat, jestli nepotrebuju zalozit :lol: ) sve nadrizene priznala barvu. Od te doby, kdykoli se nekam jede, at uz je to sluzebni cesta, konference nebo obycejna lyzovacka, vzdycky pro me sami od sebe objednavaji extra menu. Taky se mi nikdo nesmeje, nepre apod. Akorat kdyz nekdo neco napece a prinese do prace, symbolicky ochutnam, neni zase vsecko jen o strave a neni to tak casto :)

Jojo, kez by takhle fungovala i maminka a babi. Ty jsou ze me a me stravy zrale na infarkt, myslej to dobre a neni sance jim to vysvetlit...
Uživatelský avatar
Pavli
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 05, 2008 20:29

Příspěvek od Pavli »

Pracuju jako kosmetička, ale popravdě věřím víc na pročištení, než na zázračný přípravky proti akné. dělám ještě kadeřnici a kosmetiku beru spíš jen jako relax.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

priznam se, ze jsem taky zamestnanej. A vadi mi to, uz 15let mi to vadi.
Uživatelský avatar
ChickenEater
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 23, 2008 9:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ChickenEater »

momentalne jsem programator,ale jiz od destvi jsem chtel pracovat jako řezník, takze si tim obcas privydelavam, moc penez za to neni,ale je to fajn zabava a relax.. a clovek aspon dostane vzdycky to nejlepsi maso
Kolik jídel sníš, tolikrát jsi člověkem
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nemakas nahodou na www.rizek.cz ?
uz rok a pol som nedockavy co z toho bue.. :)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to je pravda já taky, už dloho sem to nečekovala, dík za upozornění
doufám že bude newsletter až to spustěj
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

Tereza píše:to je pravda já taky, už dloho sem to nečekovala, dík za upozornění
doufám že bude newsletter až to spustěj
o co tam ma jit?? :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

no to je prave to.. o com o com? :))
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ChickenEater píše:momentalne jsem programator,ale jiz od destvi jsem chtel pracovat jako řezník, takze si tim obcas privydelavam, moc penez za to neni,ale je to fajn zabava a relax.. a clovek aspon dostane vzdycky to nejlepsi maso
to je "fany"...není to už nějak přitažené za vlasy?
Uživatelský avatar
Emma
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 22, 2008 20:48
Bydliště: Plzeňský
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké je vaše povolání ?

Příspěvek od Emma »

já dělám účetní, což by se zdálo jako nuda, ale když člověk dělá mzdové účetnictví kolikrát se pobaví nad zákoníkem práce o na změny v tohle oboru taky není nouze:-)
One step to be happy. Work.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké je vaše povolání ?

Příspěvek od epony »

na okraj dalšia info o mne: som studentka umenia(grafika)- a taktiež sa tym živim :) ..je šťastie ked človek pracuje a pritom ho to naplnňa.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Jaké je vaše povolání ?

Příspěvek od awa »

Takové jaké vyplynulo ze života samo. Psát humorné romány jsem si přála už v desíti, tak to se realizuje až letos a to druhé je práce ve wellness branži ( aromaterapie, práce s peloidy, bylinné a hojivé koupele, iridologie, psychologie....atd.atd. pořád nabaluju v souvislostech ). Pomáhám lidem zlepšit zdraví, náladu, nabudit pocity spokojenosti, pohody, ...Ve wellnesu a balneologii pracuji ofiko na pozici asistenka prodeje a beru to jako kladné doplnění toho co dělám, protože umět prodávat cokoliv, je nutný produkt jakékoli činnosti. Co je mi platné, že napíšu špičkovou věc a neumím se zprezentovat a přesvědčit nakladatele?
Umění prodeje by se mělo učit ve škole a ne to kvantum nepraktických blbostí. Skutečně užitečné věci jsem se naučila už na základce.... :D
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké je vaše povolání ?

Příspěvek od neon »

Ja jsem blbec smazal svuj puvodni prispevek pri editaci.

Ale psal jsem tu neco ve smyslu, ze umet obchodovat pokladam za neco co je vyplod moderni doby a ze dobra vec se proda sama ;)
Naposledy upravil(a) neon dne čtv čer 26, 2008 17:49, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět