Půstovnická vylívárna prožitků

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Ano, jsem moula, verejne to tu priznavam. a to jsem si myslel, jak to delam dobre, ze je vse pod kontrolou a ze na pohankove kasi neni nic zleho. Na te mozna ne, ale na tom koreni rozhodne ano... Jedu pro destilku... Chte nechte. :roll:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

cepheus píše:
north108 píše:Tiez sa blizim k navratovke, po dlhsom poste, aj ked sa mi na navratovkach relativne dari, mam z toho uz aj ja bobky :shock:
Bobky mít netřeba, je třeba jen dodržet pár JEDNODUCHÝCH pravidel, která zní:
Kolik dní půstu, tolik dní baštím misku (velikosti hrsti) syrové zeleniny a časem i ovoce a netřeba mít strach z návratovky, ale je třeba mít na uzdě svoje chutě a hlavně ego, co mi namlouvá hlouposti, že zrovna já budu ten co bude mít kliku a co to koření, nebo topinku, nebo hamburgr snese.
http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat zde je usnadnění návratu pro ty co se necítí hned na syrovou zeleninu.
Opravdu moje hloupa nevedomost, ego ne... Toto se mi nikdy nestalo. Jen to svedci o tom, ze pust je hracka, navratovka je teprve strecha nad obvodovym zdivem. Jako bych to tusil, jeste jsem tu o tom navratovem sanatoriu psal.... nechci tim od pustu nikoho odradit, je to skvely prostredek, jak se cistit, ale v navratu budte opravdu 1000 x obezretni. :roll: :(
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Atman »

:mrgreen:
niet nad osobnú skúsenosť, ja som to síce tak tragicky nevnímal, bolo to len nepríjemné, ale je dobré vedieť kde má človek mantinely.
Každý máme to svoje, mne sa tu smiali z hamburgru ( ktorý som cca 9 deň návratovky strávil dokonale a bez akejkoľvek odozvy ) ale korenie by som si teda v návratovke do jedla určite nesypal :mrgreen:
A to koľkáty deň návratovky máš dnes?
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Atman píše::mrgreen:
niet nad osobnú skúsenosť, ja som to síce tak tragicky nevnímal, bolo to len nepríjemné, ale je dobré vedieť kde má človek mantinely.
Každý máme to svoje, mne sa tu smiali z hamburgru ( ktorý som cca 9 deň návratovky strávil dokonale a bez akejkoľvek odozvy ) ale korenie by som si teda v návratovke do jedla určite nesypal :mrgreen:
A to koľkáty deň návratovky máš dnes?

Dnes to byl sedmy den, traveni uz bylo uplne normalni... myslim, ze to bylo palivou paprikou (ac ji nebylo rozhodne mnoho), tu jsem v pohance vcera nemel, vlocky nori jsou rekl bych bez viny. Mel jsem takovou radost, jak hladce to probiha a nakonec jsem se loucil bez prehaneni se svetem. Srdce se mi uz nepravidelne stahovalo, jako by mi nekdo v tele nafoukl vsechny tepny... Ano, zadne koreni, absolutni zakaz i v momente, kdy uz mate pocit, ze travici proces bezi standartne! Chtel jsem zkratka rychleji nabirat sily, to se mi vic nez krute vymstilo.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Atman »

ináč je to zaujímavé, baby sekajú dobrotu a chlapi aké kixy robia. Holt to naše mierne expandované mužské Ego, to si furt hudie tú svoju :lol:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Martin objevil Pavlův popůstovní megabudič, jen to přehnal s dávkou. :-)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od 2olfess »

cepheus píše: Když to zjednoduším - miskou zel. salátu denně po celou návratovku (po cca týdnu prostřídat i ovocné dny) NIKDY NIC nepokazíš.
Jo ! Přesně tak jednoduché to je ! :wink:
Cepheusi, teď mě to zarazilo, ono už se u Pavla nestřídá zelenina jedno jídlo, ovoce druhé jídlo? Teď je to až po týdnu? A taky už není v době hladu hrstička, ale už je automaticky poue jedna na celý den?
Naposledy upravil(a) 2olfess dne stř lis 10, 2010 21:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Panda píše:Martin objevil Pavlův popůstovní megabudič, jen to přehnal s dávkou. :-)
Bez prehaneni: byl jsem smrti nadosah....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Atman píše:ináč je to zaujímavé, baby sekajú dobrotu a chlapi aké kixy robia. Holt to naše mierne expandované mužské Ego, to si furt hudie tú svoju :lol:
Heh... dobrotu nesekam. ;) Ale zatial fungujem uplne v pohode.
Dnes som mala tiez mierne problemy (myslim ze prve v navratovke), ale rozhodne nie Martinovho formatu. Kedze som uz v poslednej tretine navratovky, riskla som ananasovu stavu. Mnamka bohovska. Po hodine tazoba v zaludku... bachla som si suchy rohlik a stiahlo mi to. Ten mierne nedobry pocit ani nestoji za zmienku v tomto fore, len nechcem, aby som tu vyzerala ako anjel bez hriechov a aby si tunajsi chlapi nemysleli, ze sme dokonale :-P
Ak to mozem posudit za nas tri baby s cerstvou 21-kou, tak jedina rozumna v navratovke je Renata, ktora vsak "bojuje" s inym problemom - ta sa uci pravidelne a dostatocne papat, co je pre jej zdravotne problemy nevyhnutne.
Ja sa krmim prevazne zeleninou a ovocim, ryzou, cestovinami a domacim chlebom. Popritom mi samozrejme uletelo par sust kadecoho, ale kto je bez viny, nech po mne hodi kamenom. Mnozstva jedla su vacsie, nez by sa patrilo, najma posledne asi tri dni. Ale zase - na to, ze to bola prva navratovka to nebolo najhorsie.

Akurat ze moj chlap si mysli, ze som chora. Odmietam sladke. :mrgreen:

Martin - vsetko naj k meninam. A diky za varovanie, v mene mojom i v mene inych postujucich. Som rada, ze si prezil - a to hovorim s plnou vaznostou. Navratovka fakt nie je sranda.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Durazne varovani vsem: destilka spojena s prisnym pustem Vas muze zabit, kdo chce, prijedte za mnou na aro do Motola, lezim na kapackach, prijel jsem doslova za minutu dvanact, pisu jednou rukou z notasu. Bunkam hrozil kolaps, zhrouceni z kritickeho deficitu mineralu, ale pry me daji dohromady. That's all
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Dlouhodobe piti destilky = postupna sebevrazda, destilka z Vas vysava ionty zivotne nezbytne pro chod bunek...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Pokud chcete pustovat dal, nechejte si udelat testy, jak na tom jste s "mineralovym hospodarstvim"... Pro me uz asi budou pustu jen 10 - 12, opakovane, s kohoutkovou vodou a nebo nejakou tou Naturou, proste jako driv. Podle me na to jde vyborne Panda, jen destilator at odlozi... Zajemcum muzu poslat svuj tel. pres zpravu a muzeme detailneji jeste ted popovidat, stejne uz druhy den nespim...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od 1/2Vitar »

Hmm to jsem zvědav co budou místní říkat na ten zákaz destilky. Já si zrovna dneska koupil pár lahví destilky že bych se mohl zkusit trochu odmineralizovat ikdyž zrovna nepůstuju. Jestli tě to potěší já jsem před měsícem taky udělal chybu v návratovce. už asi pátej nebo šestej den po sedmičce Jsem šel s kamarádama trochu se napít. Něco přes půl litru burčáku naprosto vpohodě. Ale voni museli jít ještě na jedno. Pivo mi vůbec nechutnalo natlačil jsem do sebe docela násilim asi půlku piva. A měl z toho asi 4 hodiny škytavku. A pak mi všichni říkali: to neni možný ty to snad dělaš schválně. :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

1/2Vitar píše:Hmm to jsem zvědav co budou místní říkat na ten zákaz destilky. Já si zrovna dneska koupil pár lahví destilky že bych se mohl zkusit trochu odmineralizovat ikdyž zrovna nepůstuju. Jestli tě to potěší já jsem před měsícem taky udělal chybu v návratovce. už asi pátej nebo šestej den po sedmičce Jsem šel s kamarádama trochu se napít. Něco přes půl litru burčáku naprosto vpohodě. Ale voni museli jít ještě na jedno. Pivo mi vůbec nechutnalo natlačil jsem do sebe docela násilim asi půlku piva. A měl z toho asi 4 hodiny škytavku. A pak mi všichni říkali: to neni možný ty to snad dělaš schválně. :D
Ty škytavku, já zubatou.... :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

já jsem sice ten pravej půstovací vyjadřovatel, ale
půst není o přidodávání minerálů a o jejich dodávce vodou silně pochybuju, páč kolegové a kolegyně pracovní se o to snaží pojídáním obsahů krabiček mendělejovy soustavy s nižádným výsledkem
i když voda fuj, praví půstaři to vodjakživa dělaj jen s destilkou a množství lidí pijou jen ju (voda fuj-proto dělám suchý, taky sem jednou u toho málem "zemřel", ale nebylo to z toho, ale že sem šel do toho z oslabení, neboli ochoření a nechápal, jak to, že se to půstem nelepčí, pak sem se nakonec napil /destilky/ a hned lepší)
tvůj případ lze proto takto těžko posoudit, ale jdeš-li do půstu kvůli problémovému fungování těla, je nutno počítat s tím, že půst je PMN silný záhul pro tělo, a třeba postupovat s citem bez ohledu na tajemná čísla a v klidu si přerušit a začít zas znova a tak furt dokola, ono se to tělo časem naučí s čím a jak má hospodařit
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

průběh hospitalizace : "Pacient byl přijatý pro minerálovou dysbalanci ve smyslu diluční hypoionie při extrémním dietním režimu. Parenterálně substitovány ionty, pacient klinicky i laboratorně zlepšen. Anamnesticky kolísavá tenze, za hospitalizace hodnoty TK uspokojivé. Pacient schopen dimise, edukován."

závěr: Minerálová dysbalance a malnutrice při extrémním dietním režimu. Kolísavá arteriální tenze anamnesticky.

doporučení: Racionální životospráva, dostatečná hydratace. Pravidelné kontroly TK, TF cestou PL, kontrola minerologramu a KO s odstupem.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Kutilpepino »

martin_hk píše:Dlouhodobe piti destilky = postupna sebevrazda, destilka z Vas vysava ionty zivotne nezbytne pro chod bunek...
važ slova a zamysli se nad svou návratofkou, tam bude ta baka ;-)
pil sem destilku 40 dní zhruba před 5ti měsíci a piju jí dodnes i při normoš papů a sem naprosto f klidu s pravidelnými jedničkami. Jinak Ti přeji brzské uzdravení a měj se Vypůstovaně ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Kutilpepino píše:
martin_hk píše:Dlouhodobe piti destilky = postupna sebevrazda, destilka z Vas vysava ionty zivotne nezbytne pro chod bunek...
važ slova a zamysli se nad svou návratofkou, tam bude ta baka ;-)
pil sem destilku 40 dní zhruba před 5ti měsíci a piju jí dodnes i při normoš papů a sem naprosto f klidu s pravidelnými jedničkami. Jinak Ti přeji brzské uzdravení a měj se Vypůstovaně ;-)
Ať Ti dál chutná... :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Sami, bojujem, bojujem, zvykám si... :mrgreen: ale to je už téma do úplne iného vlákna. Tak nech sa pôstujúcim dobre pôstuje. :wink:
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Nemůžu si pomoct, ale to co se píše o návratovém režimu na pust.cz, tím myslím tamní diskuzní forum, je zcela v rozporu s tabulkou, kterou uvádí Mudr. Partyková ve své knížce. Opravdu si dotyční myslí, že je správn=é vyhladovělému tělu dávat jen hrst zeleniny denně a to prakticky po celou dobu návratovky? Přijde mi to extrémně nebezpečná hra s možným metaboickým rozvratem... Ale už teď je mi jasné, že tu budou ohlasy typu, co je na pust.cz je bezezbytku správně. Osobně bych spíš důvěřoval člověku s univerzitním vzděláním v oblasti medicíny, než... ale to je jedno. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Katarína »

Atman píše:Každý máme to svoje, mne sa tu smiali z hamburgru ( ktorý som cca 9 deň návratovky strávil dokonale a bez akejkoľvek odozvy ) ale korenie by som si teda v návratovke do jedla určite nesypal :mrgreen:
Ahoj, Atman, osobne mi na tom nepripada nic smiesne, ale smutno mi je z toho velmi. :(

Je to nieco podobne, ako keby niekto drzal v zajati Tvoju priatelku, pravidelne ju znasilnoval kvoli tomu, aby potom jej dcery postihol taky isty osud ako ju a jej synov zabil kvoli tomu, ze sa nedaju tymto sposobom zneuzit. S vynimkou tych, ktori by sluzili na dalsiu reprodukciu. Ani ako malicke by nedostavali jej mlieko, ale nahradnu umelu stravu, pretoze by jej ho bral uplne iny zivocisny druh a este aj v dospelom veku. A po vsetkych tych rokoch utrpenia, keby sa z nej uz nedalo nic vydrancovat, zabili by ju a naporcovali.

V tom pripade by asi nebolo zrovna prioritou, ci by Ti bolo v navratovke zle z hamburgera s jej masom alebo zo slahacky z jej mlieka...

Je strasne, aki dokazeme byt kruti, ked nejde o nas samotnych, ale o ine tvory, ktore sa nemaju ako branit. A je uplne nepodstatne, ci tuto spinavu nasilnu pracu vykonavame priamo my, alebo niekto iny, kym sme jej sucastou... :(

Post kvoli ociste tela je super, ale predovsetkym by nam mal ocistovat dusu, myslim. V opacnom pripade by som v nom zmysel nevidela, ani keby som dala hned dve 40tky po sebe a maximalne ukazkovu navratovku, odbehla x maratonov a zila v ziariacom zdravi hoci aj stovky rokov.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od 2olfess »

Katarína píše: Ahoj, Atman, osobne mi na tom nepripada nic smiesne, ale smutno mi je z toho velmi. :(
Je to nieco podobne, ako keby niekto drzal v zajati Tvoju priatelku, pravidelne ju znasilnoval kvoli tomu, aby potom jej dcery postihol taky isty osud ako ju a jej synov zabil kvoli tomu, ze sa nedaju tymto sposobom zneuzit. S vynimkou tych, ktori by sluzili na dalsiu reprodukciu. Ani ako malicke by nedostavali jej mlieko, ale nahradnu umelu stravu, pretoze by jej ho bral uplne iny zivocisny druh a este aj v dospelom veku. A po vsetkych tych rokoch utrpenia, keby sa z nej uz nedalo nic vydrancovat, zabili by ju a naporcovali.
V tom pripade by asi nebolo zrovna prioritou, ci by Ti bolo v navratovke zle z hamburgera s jej masom alebo zo slahacky z jej mlieka...

Je strasne, aki dokazeme byt kruti, ked nejde o nas samotnych, ale o ine tvory, ktore sa nemaju ako branit. A je uplne nepodstatne, ci tuto spinavu nasilnu pracu vykonavame priamo my, alebo niekto iny, kym sme jej sucastou... :(

Post kvoli ociste tela je super, ale predovsetkym by nam mal ocistovat dusu, myslim. V opacnom pripade by som v nom zmysel nevidela, ani keby som dala hned dve 40tky po sebe a maximalne ukazkovu navratovku, odbehla x maratonov a zila v ziariacom zdravi hoci aj stovky rokov.
Jééžiš jenom to nééééé, agitační hrůza,
sry, ale tahle kazatelna se dá těžko "vystát". Atmana respektuju, jak se nad svým jídelníčkem svobodně rozhodl, absolutně mi do toho nic není, je to jeho věc, je k nám upřímný, že nám to sdělil a smál jsem se opravdu POUZE kombinaci housky, rádoby masa, sterilované zeleniny a dalších fujtajblů. Někdo se stravuje bez masa, někdo s masem a nevidím žádný důvod k tomu, proč by měl půst udělat z každého vegetariána, když k tomu nemá, jako pravděpodobně Atman, dispozice a už vůbec nechápu, proč by se měla jeho 40 tímto snižovat, že nepřešel na vita nebo vegetariánskou dietu. O to víc to musí bolet, že je to jeho první a dokončil ji teprve před několika dny a už se dozvídá, že je mu to stejně k ničemu v budoucnu... :roll:

Je škoda, že mnohým vege lidem chybí v otázce konzumace masa u druhých lidí občas dostatek nadhledu a pochopení, ale pro čtenáře to může mít spoustu výhod. Osobně jsem si z toho vzal především to, že si musím dávat pozor na to, abych neskončil jako fanatik, to bych opravdu nerad. To už by možná bylo lepší skončit jako umírněnec, i když s masem... :wink:
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

2olfess píše:
Katarína píše: Ahoj, Atman, osobne mi na tom nepripada nic smiesne, ale smutno mi je z toho velmi. :(
Je to nieco podobne, ako keby niekto drzal v zajati Tvoju priatelku, pravidelne ju znasilnoval kvoli tomu, aby potom jej dcery postihol taky isty osud ako ju a jej synov zabil kvoli tomu, ze sa nedaju tymto sposobom zneuzit. S vynimkou tych, ktori by sluzili na dalsiu reprodukciu. Ani ako malicke by nedostavali jej mlieko, ale nahradnu umelu stravu, pretoze by jej ho bral uplne iny zivocisny druh a este aj v dospelom veku. A po vsetkych tych rokoch utrpenia, keby sa z nej uz nedalo nic vydrancovat, zabili by ju a naporcovali.
V tom pripade by asi nebolo zrovna prioritou, ci by Ti bolo v navratovke zle z hamburgera s jej masom alebo zo slahacky z jej mlieka...

Je strasne, aki dokazeme byt kruti, ked nejde o nas samotnych, ale o ine tvory, ktore sa nemaju ako branit. A je uplne nepodstatne, ci tuto spinavu nasilnu pracu vykonavame priamo my, alebo niekto iny, kym sme jej sucastou... :(

Post kvoli ociste tela je super, ale predovsetkym by nam mal ocistovat dusu, myslim. V opacnom pripade by som v nom zmysel nevidela, ani keby som dala hned dve 40tky po sebe a maximalne ukazkovu navratovku, odbehla x maratonov a zila v ziariacom zdravi hoci aj stovky rokov.
Jééžiš jenom to nééééé, agitační hrůza,
sry, ale tahle kazatelna se dá těžko "vystát". Atmana respektuju, jak se nad svým jídelníčkem svobodně rozhodl, absolutně mi do toho nic není, je to jeho věc, je k nám upřímný, že nám to sdělil a smál jsem se opravdu POUZE kombinaci housky, rádoby masa, sterilované zeleniny a dalších fujtajblů. Někdo se stravuje bez masa, někdo s masem a nevidím žádný důvod k tomu, proč by měl půst udělat z každého vegetariána, když k tomu nemá, jako pravděpodobně Atman, dispozice a už vůbec nechápu, proč by se měla jeho 40 tímto snižovat, že nepřešel na vita nebo vegetariánskou dietu. O to víc to musí bolet, že je to jeho první a dokončil ji teprve před několika dny a už se dozvídá, že je mu to stejně k ničemu v budoucnu... :roll:

Je škoda, že mnohým vege lidem chybí v otázce konzumace masa u druhých lidí občas dostatek nadhledu a pochopení, ale pro čtenáře to může mít spoustu výhod. Osobně jsem si z toho vzal především to, že si musím dávat pozor na to, abych neskončil jako fanatik, to bych opravdu nerad. To už by možná bylo lepší skončit jako umírněnec, i když s masem... :wink:
Naprostý souhlas. Navíc příroda je svým způsobem přísně selektivně krutá, myslím že ve volné přírodě k sobě zvířata nějaký mimořádný altruismus nechovají, snad jen k příslušníkům svého druhu, stáda, hejna... Lidé prostě vraždí zvířata ve velkém, nejen pro vlastní přežití ale pro zmnožení mamonu, tedy peněz, hmotných statků. Být vegetariánem, veganem, vitariánem ještě ale neznamená, že je dotyčný člověk empatický altruista. Naopak to může být i výraz naduté pýchy a pohrdání lidmi s jinými hodnotami...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Tak dufam, ze do takehoto extremu sa nedostanem. Najma ked kravy na maso sa tu veselo pasu cele leto vonku.

Mam priatelov vegetarianov, veganov a masozravcov a nerobim medzi nimi rozdiely.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Katarína »

Takisto mam priatelov vsetkych moznych jedalnickov ci zivotnych stylov.
Neodsudzujem nikoho ako osobu, vyjadrila som svoj postoj k teme konzumacie zivocisnych produktov versus postom, ktory je pre mna osobne najdolezitejsi.

Neagitujem nikoho.
Ani som nepovedala, ze atmanovi aj tak post nebude k nicomu.
Ano, zvierata v prirode sa navzajom zabijaju. Ale my sme ludia.
A mozem si vybrat, ci nejaky iny zivy citiaci tvor bude kvoli mne takto hrozne trpiet, hoci nie je clovek.

Myslim, ze je dobre vediet, co je za vecami, ktore robime.
A hlavne ked mi je nieco luto, nebudem kvoli tomu predstierat falosny nadhlad a potlapkavat po pleci.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Pavluska »

Katarína píše: vyjadrila som svoj postoj k teme konzumacie zivocisnych produktov versus postom, ktory je pre mna osobne najdolezitejsi.
když jsem sem nahlédla, cítila jsem to samé. Prostě jsi, Katarína, vyjádřila názor. Fanatik nejsi, přemýšlíš, vyhodnocuješ, tak jako tenkrát s těmi polívkami, myslím.
Každý jsme jinak citlivý a ač jsem velkým příznivcem přírodních zákonů, už jsme se holt od té jungle trochu přesunuli do civilizace. Také např. postižené, zraněné spoluobčany většinou nenecháme svému osudu.
Je každého volba co bude dělat, co si naloží na talíř atd.
Ono možná časem vitarian.cz nebude třeba ani tolik o "vitariánech", ale o "vitálních lidech jakýmkoli způsobem", protože ne všichni jíme vždy jen syrové (já momentálně ne), ale na druhou stranu by bylo trochu smutné předělat to tu např. na stránky přátel bůčku... sorry, to je snad nadsázka.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Pavluska »

Osobně už nejsem veganka, ale snažím se tu živočišnou složku získávat co nejmíň "drasticky". Možná jsem i já trošku necitelná, ale hodnotím hlavně kvalitu života a ta je ve velkochovech no comment. Když si dám mořskou rybu (jednou za čas), poděkuji a necítím se tak zle. To samé domácí vajíčka (od naprosto volných slepic; podestýlka pod zářivkama mi nepřijde jako kvalitní život). Atd. Velmi dobře si uvědomuji že i tak nejsem bez viny (vím, že se stavy mořských ryb snižují, nejím ale žádné ohrožené druhy), ale po tom co jsem viděla "živočišné výrobny" na vlastní oči, cítím propastný rozdíl. Upřímně si myslím, že kdyby ve stejných "výrobních" podmínkách byli např. psi, strhla by se u nás bouře nevole (i když svět je už možná apatický), ale u jiných zvířat mávnou lidi rukou.

No, ale už jdu z vlákna půstovnických prožitků.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

tak konečně zas po roce ve svém vlákně legálně,
od probuzení totiž již dvě hodiny bez jídla, tělo je v pohodě, to to pochopí až tak navečer, prudí mne trochu arogance mých nadmozků (žaludečňotenkostřevovýho, funkcezabezpečujícího a spol), jež si ani nepřipouští, že by ten nejmenší a nejubožejší, tedy můj vuolový, mohl prosadit nějaké nejezení. Osobně to vidím tak půl na půl. Pro jistotu sem provedl kontrolu lednice zde v práci, jsou tam jen klobásky kolegyňky pro brigádníky, horší je trochu ředitelova flaša francouzskýho wine, ale dyž sem se rok neodvážil...
Horší je to doma, ať sem dělal co sem dělal, zežrat vše potenciálně nebezpečné se nepodařilo, musel sem i 2x odblinknout hodnoty, jak sem se plnil. Nejhorší je těch 17 kakiů, avoše a banánce, uvidím jestli je dokážu narušený vyhazovat.
Od 20:23, kdy jsem skončil polosladkým tokajem z lídlu (docela vyhovuje i bez medu, nemá ty naše zpropadený kyselinky), mají ho v ekšnu za 44 sedmu, koupil sem si ještě půlku za 100 z 2002, ale ten vyžunknu jako návratovku, je to totiž víceputýnkovej sweet, tak cez zasílání informací o šetření tekutinou těm ignorantům do hlavy, jsem už byl 5x čúrat, však toho budou litovat.
aá něco se děje, cítím tlak v čele
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

No, teda, s tou zásobou to bude neľahké, ale nevravím, že ťažké :D Aký je plán? 7 na sucho? Nech ti to beží :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:No, teda, s tou zásobou to bude neľahké, ale nevravím, že ťažké :D Aký je plán? 7 na sucho? Nech ti to beží :wink:
zrovna sem se vrátil od pecí, bylo tam vedro, mám žížu, nějak brzo,
já jinak neumím než na sucho, ale teď je to výhoda, když jsou ty destilkové zvěsti
musím si to tu užít, člověk neví co bude za chvílu, zrovna sem měl jet do Prahy na aqaterm, ale odmít sem, páč bych se neudržel jít k tygrovi nebo na namrzlý kakije do holešovic
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Hm, veď Praha počká. Načo sa vystavovať pokušeniu? :D
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od martin_hk »

Na té sobotní přednášce byl i pán, nad nímž již medicína tak jak ji známe zlomila hůl. Letos, jak jsem se dozvěděl od jeho otce, absolvoval 49-ti denní půst (zda-li urninový, s destilkou, nebo jinak nevím) a také 11-ti denní půst suchý. Díky tomu a jistě nejen tomu je stále schopný nepodvolit se ortelu, který lékaři konstatovali jako jistý, nevyhnutelný....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

martin_hk píše:Na té sobotní přednášce byl i pán, nad nímž již medicína tak jak ji známe zlomila hůl. Letos, jak jsem se dozvěděl od jeho otce, absolvoval 49-ti denní půst (zda-li urninový, s destilkou, nebo jinak nevím) a také 11-ti denní půst suchý. Díky tomu a jistě nejen tomu je stále schopný nepodvolit se ortelu, který lékaři konstatovali jako jistý, nevyhnutelný....
v podstatě jsem rád, že nejsem nejlepší, z doslechu sem znal zatím jen desítkaře, moc to nechápu, jsa koncem bezvědomě dosti mimo, ale hlavně se mi líbí ty čísla,
jinak taková sdělení, věřím, že pravdivá, mi přivádějí euforii
otherwise prožitek zatím žádný, snad, že přešla žižeň
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
otherwise prožitek zatím žádný, snad, že přešla žižeň
Vraj sa treba tešiť z maličkostí, tak neváhaj. :D Veď to je super správa - a keď ťa nepochytí celý týždeň, tak čo chceš viac, že jo? :wink:
(Jááj, v nedeľu začína advent, to som chcela pôvodne pôstovať, napokon som sa pridala k babám, ale ma cukááá...)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše:
otherwise prožitek zatím žádný, snad, že přešla žižeň
Vraj sa treba tešiť z maličkostí, tak neváhaj. :D Veď to je super správa - a keď ťa nepochytí celý týždeň, tak čo chceš viac, že jo? :wink:
(Jááj, v nedeľu začína advent, to som chcela pôvodne pôstovať, napokon som sa pridala k babám, ale ma cukááá...)
takže ano nebo jo?,
proč nikdo zrovna nepůstuje?, takový ideální počasí, venku se nic nedá dělat, možná vynesu pár kýblů fekálií a pak si sednu na kamna
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: takže ano nebo jo?,
Žeby? Pokušiteľ. :D Vlastne je to čudné, že nikto sa teraz k pôstu nehlási... Ja mám rada pôst v adventnom čase + 3 dni na konci roka /taký super masochizmus, keď všetci žerú o dušu na Vianočných trhoch - veď aj čo tam jesť, samé mastné cibuľové chleby, to mi nikdy nešlo, alebo mastené lokše či lokše s makom. Keby som si mala vybrať, tak volím mak s jablkom a škoricou. To nenúkajú, teda len ako štrúdľu a na to cesto nemám chuť. Tak ten pôst je predsa len najlepší. (Hm, punč nemám rada a to ich varené víno stojí za pendrek...)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Renáta píše:
buc11 píše: takže ano nebo jo?,
Žeby? Pokušiteľ. :D Vlastne je to čudné, že nikto sa teraz k pôstu nehlási... Ja mám rada pôst v adventnom čase + 3 dni na konci roka /taký super masochizmus, keď všetci žerú o dušu na Vianočných trhoch - veď aj čo tam jesť, samé mastné cibuľové chleby, to mi nikdy nešlo, alebo mastené lokše či lokše s makom. Keby som si mala vybrať, tak volím mak s jablkom a škoricou. To nenúkajú, teda len ako štrúdľu a na to cesto nemám chuť. Tak ten pôst je predsa len najlepší. (Hm, punč nemám rada a to ich varené víno stojí za pendrek...)
Mozes prosim ta odpovedat kratko a jasne. Tak ano ci nie?

Ked nechces strudlo, rozbal a oliz cesto. Aj ten nas pes to tak obcas robi.

Bucko, ja uz len ako druhe povedia, ak zacnu, podporime v kolektive, ale na sucho este asi nie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

culka píše:...ale na sucho este asi nie.
Na sucho je třeba mít v pořádku ledviny aby to zvládaly. Mne po 2 dnech suchého začínávají dost bolet.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Podporit Ta Buc podporime, ale z mojej strany len moralne a v myslienkach. Drz sa.

Reni, vcera som bola na vianocnych trhoch v BA, su pekne, ale privela ludi. Horka medovina a slivkove vino boli celkom dobre, aspon trosku zahriali.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od 2olfess »

Panda píše:
culka píše:...ale na sucho este asi nie.
Na sucho je třeba mít v pořádku ledviny aby to zvládaly. Mne po 2 dnech suchého začínávají dost bolet.
Na sucho by mělo být hotových 21 dnů půstu o vodě nebo PRÝ kasádovitý hladovění 1 den suchý půst, 1 den voda a jídlo, 2 dny suchý půst, 2 dny voda a jídlo atd. ....až do pěti dnů.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Buci, máš někde popsaný ten svůj sucháč, jak to probíhalo? Já si to fakt taky neumím představit, nejíst a ani nepít....no. A jdete do toho někdo od neděle, docela bych se přidala.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renča »

ajla píše:Buci, máš někde popsaný ten svůj sucháč, jak to probíhalo? Já si to fakt taky neumím představit, nejíst a ani nepít....no. A jdete do toho někdo od neděle, docela bych se přidala.
Já se hlásím a zítra určitě začínám. Konec nechávám otevřený-chtěla bych minimálně 14 dní, v lepším případě až do vánoc. Ale bude to kruté- před námi samé vánoční večírky a srazy. :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Prima, renči, já když udělám sedmičku, budu mít velkou radost, taky to nechám otevřené. :D
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renča »

ajla píše:Prima, renči, já když udělám sedmičku, budu mít velkou radost, taky to nechám otevřené. :D
To jsem ráda, že nebudu sama. Nikdy jsem s vůlí neměla problém, až v poslední době. Pořád jsem se nemohla odhodlat začít. Právě dojídám poslední kaki, aby mně tady nic nezbylo. :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:
culka píše:...ale na sucho este asi nie.
Na sucho je třeba mít v pořádku ledviny aby to zvládaly. Mne po 2 dnech suchého začínávají dost bolet.
Wow, pro mne ponaučení, to jsem nevěděl, čiže dík. Já teda zatím suchej asi nemůžu, páč mívám u půstu porád nemilý sucho v puse a krku, takže moc rád zapiju destilkou.
A Pando (nebo Buci aj.) třeba tu suchou dvojku bys přirovnal ke kolika dnům půstu s vodou? Sucháč je intenzivnější, takže ke třem, čtyřem...? Neuvědomuju si, že už bych tohle kde čet, to mne zajímá...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...A Pando (nebo Buci aj.) třeba tu suchou dvojku bys přirovnal ke kolika dnům půstu s vodou? Sucháč je intenzivnější, takže ke třem, čtyřem...?
Zpočátku je zásoba vody v těle ještě dostatečná, takže první 1 nebo 2 dny suchého se moc ještě neliší od mokrého půstu, až při více dnech je rozdíl větší.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...A Pando (nebo Buci aj.) třeba tu suchou dvojku bys přirovnal ke kolika dnům půstu s vodou? Sucháč je intenzivnější, takže ke třem, čtyřem...?
Jindro jestli chceš zintenzivnit krátký půst tak namísto suchého půstu použij raději šanku. Ráno zahájit šankou (bez návratu ke stravě) a po zbytek dne půst, to vydá za 2-3 dny běžného půstu. (nekombinovat šanku se suchým půstem!)
Odpovědět