Půstovnická vylívárna prožitků

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

culka píše: Ked je telo doranane chorobou, tak sa mu nic lepsieho nemoze stat, nez ze umrie.
Len smolík, že tá duša musí byť prítomná, keď to telo skapína. To je nejako blbo vymyslené. To býva ťažké, no...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
culka píše: Ked je telo doranane chorobou, tak sa mu nic lepsieho nemoze stat, nez ze umrie.
Len smolík, že tá duša musí byť prítomná, keď to telo skapína. To je nejako blbo vymyslené. To býva ťažké, no...
Renáta píše:
culka píše: Ked je telo doranane chorobou, tak sa mu nic lepsieho nemoze stat, nez ze umrie.
Len smolík, že tá duša musí byť prítomná, keď to telo skapína. To je nejako blbo vymyslené. To býva ťažké, no...
vše je jinak, život je zas krásný
zrovna dopíjím druhou koštovku, ruland bílý 2006 od skalického kolegy, tedy slovenské, výborné a nemaje zábrany je to hned v krvi
chtěl sem původně způsobně destilkou, hrábl sem ráno potmě do spíže a tu zjistil, že to bude KS 2007, zavdal sem si řádně, ale děsivý hnus, buď sem přecitlivělý a nebo to Ag tak výrazné, takže jsem se velice úspěšně vyhnul nevitariánské odporce zvané voda a zaměřím se rovnou na vlastní biojabčiakovú ščávu, musím dopit aj zbytek zářijovýho jindrovýho kvasara atd, zkrátka zářná budoucnost
renat, duša už tam není, len chvílama ale nepresahuje bonoba
tatoš včil praktikuje odnož anorexi, keď sa sce najesť má hned po ruce kyblik a většinou hned vyklopí, takže taková zvláštní hladouka, nejlip mu je dyž spi,
renat, bazen ti žížu nezažene, naopak pohyb je přínosnější než nějaká ultrazásada, akorát, já bych to nevydržel a určitě centimetr odpil, jako včera, sem se doplazil domou, pokusil se odhazovat sníh, ale po silně klesající výkonnosti jsem dostal záchvat, že musím vyzkoušet běžky, tak postavit žebřík, měl sto kilo s námrazama, pak v polobezvědomí výlez na půdu, shodit běžky, výlez na kopec do zatím neexistující stopy, to mně trvalo tak dlouho, že krásný sluneční den se změníl na příšeří, vyrazil po poli, sem tam hrudy kde sfoukáno, při sjezdu k prasečáku držkopád, který sem hltavě využil k spolknutí sněhů, pak jsem přemýšlel a vyhodnotil jako nešťastnou náhodu, zjistil, že došly síly ale doploužil domů, pak už nevím, jen že se dlouho zmrzlýma rukama nedařilo zapálit a duše se vrátila až po prvním polku, ovšem dyž ucítila to stříbro zas zmizela a vrátila se až na ten vajn, podle toho poznám že je moja.
Nejhorší je polykání a to sem naprázdno trénoval, neco tam vadí a nejde to bez bolesti přepolknout
právě si dávám koštovku kvasara, zneutralizovat ty kyselinky
culka: ano
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
renat, duša už tam není, len chvílama ale nepresahuje bonoba
Zrejme myslíš posledné hodiny. Ja som mala skôr na mysli tie posledné mesiace operácií, CHT a pod... Moja skúsenosť: čím je telo zničenejšie, tým ten vnútri neho viac túži po živote (i keď predtým koľkokrát povedal, že by neľpel...). Je to ťažké...

Ma nestraš, hádam im tam ten bazén nevychlípem. Zatiaľ to ide dobre, snažím sa ti nezávidieť. :roll: Je to fajn, len si odoprieť tie svetské radosti - dala som mužovi košom s dnešnou chlastačkou - to je furt niečo na konci roka... (No a trocha sa mi tmie pre očami, ale veď si zažnem a je to ok...) m:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše:
renat, duša už tam není, len chvílama ale nepresahuje bonoba
Zrejme myslíš posledné hodiny. Ja som mala skôr na mysli tie posledné mesiace operácií, CHT a pod... Moja skúsenosť: čím je telo zničenejšie, tým ten vnútri neho viac túži po živote (i keď predtým koľkokrát povedal, že by neľpel...). Je to ťažké...

Ma nestraš, hádam im tam ten bazén nevychlípem. Zatiaľ to ide dobre, snažím sa ti nezávidieť. :roll: Je to fajn, len si odoprieť tie svetské radosti - dala som mužovi košom s dnešnou chlastačkou - to je furt niečo na konci roka... (No a trocha sa mi tmie pre očami, ale veď si zažnem a je to ok...) m:-)
mozek už to vytěsnil, už nepametám, že sem nepil, z posledního dne nemám dobrý pocit, teď sem vyžunk čaj roibos s medem, dobrej, buňky furt vysílají žádosti, musel sem ale zvolnit, žaludek se nechce tak natahovat jak bych potřeboval
musím to tu už opustit, prožitky budou zas mé obvyklé přeplňovací
ještě cítím čím dál menší krapíček odhodlání aspoň na ty jedničky
nemluvím o jeho posledních hodinách i když kdo ví, tatoš už to má měsíce, kloudnou myšlenku nesplodí a života už má plný zuby, to je vidět a slyšet
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Aha, tak tak si to myslel... No, ja som zasa o tom, že moja mama pár dní pred smrťou riešila s mojimi deťmi domáce úlohy z matiky po telefóne - myseľ nezastretá, svieža (zastrela sa až vo chvíli, keď som nalepila opiátové náplaste - inak to robí aj Tramal, to je riadne svinstvo...) - no telo... No, je to rôzne. Ale nie o tom by som sa tu mala rozpisovať. Hoci aj to súvisí s pôstom a snahami oň...
Tak som zvedavá, či budeš jedničkovať. :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Reni, bazenovu vodu nepi, to uz mozes zacat rovno s urinoterapiou.
Raz strasne davno (ale clovek si hlavne hovadiny pamata) nam niekto pri nejakej prednaske hovoril, ze ludia v bazene vo vode urobia co? No cvrknu si do nej. Vlastne to nebol bazen, ale jazero. A ze ked je tych ludi tam vela, tak sa skor alebo neskor kupes v com? Ono je to samozrejme blbost, ale aspon ta to zastavi v ochutnavani tej chlorovky. To si daj radsej destilku.

Obdivujem vase suchace a buckovi gratulujem, ze je stale medzi nami. Len som o tom zacala citat, hned mi moja lava ladvina povedala, nech ani nerozmyslam. Tak som ju prelievala hektolitrom matoveho caju. Pamata si potvora jedna. A to sme pri tom pili.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Tak som si teda dnes nechlipla, Culka - ani tej bazénovej. A dokonca som si do nej ani necvrkla :D
Ešte zajtra a... ako sa len človek môže tešiť na vodu, to by jeden nepovedal. :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Reni, tu je este vcera, vy uz mate zajtra, tak na zdravie. Uzi si kazdy hlt.

Co to tu pisem, este 24 hodin. Tak vydrz a tvoj muz nech da chladit. Aj Buc to rozbieha niecim dobrym.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

culka píše: Co to tu pisem, este 24 hodin. Tak vydrz a tvoj muz nech da chladit. Aj Buc to rozbieha niecim dobrym.
Culka, myslím, že mi postačí aj zohriata voda, na Buca sa nechytám - alko by ma položilo asi. Určite. Už nech je zajtra. Dnes chcem umývať okná, tak to bude sranda celkom...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Renáta píše: Dnes chcem umývať okná, tak to bude sranda celkom...
Ze sa na ne nevy... Jedine kanadske pozitivum je, ze okna sa tu umyvaju na jar a ked sa ludia stahuju. Na jar sa nastartuje pressure washer a pekne pod tlakom sa ospricuje cely dom. Kto by to otvaral, aj tak je to zamrznute a na kazdom okne sa otvara nanajvys tak jedna tretina a este k tomu von.

A nezabudni zehlit, to je to druhe, co ti velmi zavidim.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Zatím pokračuji v půstu. Buc je už na návratovce, se ti to krásně povedlo, Renča nevím. Renato, ještě dnes a zítra končíš? Martine, škoda, že máš neg. zkušenost s půstem. Možná toho fakt bylo hodně, ale neboj, určitě to bude zase dobrý. Já kdybych nepotřebovala shazovat kila, tak bych na vita stravě nejspíš půsty nedělala. Ale je fakt, že do deseti dnů, co dělávám, je to příjemné. Dokonce ani hlad nemám.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Čauko Ajla. Tri dni na sucho stačili :wink: Ešte pár na mokro a je to :D Hoci neviem, neviem, či som to včera neporušila pri sv. prijímaní :shock: No, pokračujem ďalej.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:26, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

cepheus píše: věřím, že to "nahoře" pochopí)
Že vraj tam hore máme plné pochopenie
:wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Inak som včera rozjímala nad tým, že by telo Kristovo, ktoré prijímame v podobe oblátky, malo byť vlastne aj v bezlepkovej podobe pre celiatikov a nejakej raw podobe pre viťošov, nie?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Něco jako "Tento plátek mrkve je tělo Kristovo" ? ... tak dejme tomu, to by ještě šlo, ale neumím si představit variantu pro breathariána.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renča »

ajla píše:Zatím pokračuji v půstu. Buc je už na návratovce, se ti to krásně povedlo, Renča nevím.
Já se ještě držím. Dnes devátý den. Hlad mám pořád- asi jsem ta jedna z mála vyjímek. Výhoda je, že když jsem jela na víkend vlakem, tak jsem nemusela tahat druhý ruksak s jídlem. A v pátek, až pojedu na vánoční trhy do Drážďan, tak také ne. Asi se bude okolí divit, že nepiji svařák a ostatní hnusy jako všichni ostatní, ale teplou vodu z termosky. :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Renča píše:...Hlad mám pořád- asi jsem ta jedna z mála vyjímek...
Vitaj v klube :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

culka píše:Reni, tu je este vcera, vy uz mate zajtra, tak na zdravie. Uzi si kazdy hlt.

Co to tu pisem, este 24 hodin. Tak vydrz a tvoj muz nech da chladit. Aj Buc to rozbieha niecim dobrym.
no, doporučit se to nedá, zbytečně se snižují efekty a musel sem to ředit čajíkmi
mám ještě poznámečku, skoro snad i náznak omluvy tělu, asi to není až tak úplný pako, v pá nic, ale v so sem ráno po józe vsunul orechy a dyňovce, ale nepřijal je až mi bylo nevolno a hodnoty musely ven, v ne sem mu nabíd jabka a taky mně dělal těžkosti, je mu takto dobře a nechcemu ten satv opouštět, hlavně jídlo by nejraděj nebral vůbec, ale vedoucí nadmozky se s ním nepatlaj a rvou tam na co přijdou
po pásu jsem se potil taky o dost míň než obvykle
nedokážu se v mysli vrátit k tomu 7.dni (už vím proč jsou adventisté 7.dne), ale byl to psychický totální krach, bylo to bez kontroly a nedá se to hodnotit pozitivně, ale jinak ano.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Zda sa mi, ze post mi zmenil (opravil?) dalsiu vec... Predtym som sa pri intenzivnom cviceni alebo saunovani slabo potila, dlho trvalo, kym sa nastartoval proces potenia. Vraj to nie je optimalne, vraj zdrave fit telo ma zareagovat okamzite a spustit proces termoregulacie. Ten u mna akosi nefungoval. Zato teraz nevychadzam z uzasu, aj na trampolinach a aj v saune sa zacnem velmi rychlo a intenzivne potit a Drahy sa na mne dnes smial, ako zaujato sledujem tvoriace sa kvapocky na mojom tele, lebo to som doteraz nepoznala.
Zaujimava novinka. Mozno sa postom cosi kdesi odblokovalo. To je jedno, hlavna vec, ze termoregulujem :)

A nase dlhodobe pokusy s pitim a jedenim cvikle (cervenej repy) - vo wecku nic ruzove na druhy den neprodukujem, takze sa mi fakt po navratovke docistilo cosi, co dovtedy ruzove sfarbenie sposobovalo (co to bolo? zlcnik? aj to je jedno, hlavna vec, ze to slape).

Este stale nemam predpostnu hmotnost, ale vela nechyba, mozno tri kila.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...takze sa mi fakt po navratovke docistilo cosi, co dovtedy ruzove sfarbenie sposobovalo (co to bolo?...
Umyla jsi lampu na wc?
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Panda píše:
Samira píše:...takze sa mi fakt po navratovke docistilo cosi, co dovtedy ruzove sfarbenie sposobovalo (co to bolo?...
Umyla jsi lampu na wc?
(:-)

A vraj aj jazyk sa jej stale blysti.

Vysledok postu pre Samiru je prudke zlepsenie zraku.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Smrhy skarede. Obidvaja! Ja vas asi rozsadim!
:mrgreen:
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renča »

Tak jsem včera skončila. Zatím můj rekord - 21. Hlad jsem měla po celou dobu, dokonce mně kručelo i v břiše. Z rodiny a okolí to nikdo neví, asi by je klepla pepka. Mamka už měla strach, když jsem měla 7 dní. Musela jsem jí říci, že jsem po těch sedmi dnech skončila. Absolvovala jsem jeden vánoční večírek-tam jsem vypila 2 vody. Ostatní se cpali pečenou husou, kachnou a holoubaty. Proč se nepřecpat, že? Když to bylo zadarmo. :D A na další večírek do řecké restaurace jsem raději nešla.
Dnes od rána žhavím Hurom. Mrkvová šťávička je vynikající. :D Musím jít mrkev dokoupit, abych si ji připravila i na zítra do práce.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renča píše:Tak jsem včera skončila. Zatím můj rekord - 21. Hlad jsem měla po celou dobu, dokonce mně kručelo i v břiše. Z rodiny a okolí to nikdo neví, asi by je klepla pepka. Mamka už měla strach, když jsem měla 7 dní. Musela jsem jí říci, že jsem po těch sedmi dnech skončila. Absolvovala jsem jeden vánoční večírek-tam jsem vypila 2 vody. Ostatní se cpali pečenou husou, kachnou a holoubaty. Proč se nepřecpat, že? Když to bylo zadarmo. :D A na další večírek do řecké restaurace jsem raději nešla.
Dnes od rána žhavím Hurom. Mrkvová šťávička je vynikající. :D Musím jít mrkev dokoupit, abych si ji připravila i na zítra do práce.
jako u všech obdiv,
ovšem představím-li si co všechno za těch 14 dnů bych nemoh sněst je až awfully
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Jindra »

Renča píše:Tak jsem včera skončila. Zatím můj rekord - 21. Hlad jsem měla po celou dobu, dokonce mně kručelo i v břiše
Do háje! No to je bomba! Gratuluju moooc!
Ten hlad mne překvapuje, odporuje to teorii popsané v knížkách, ale je fakt, že vždy je to individuální, no rozhodně to ale díky tomu asi nebylo nic zábavného
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Renča píše:Tak jsem včera skončila. Zatím můj rekord - 21. Hlad jsem měla po celou dobu, dokonce mně kručelo i v břiše. Z rodiny a okolí to nikdo neví, asi by je klepla pepka. Mamka už měla strach, když jsem měla 7 dní. Musela jsem jí říci, že jsem po těch sedmi dnech skončila. Absolvovala jsem jeden vánoční večírek-tam jsem vypila 2 vody. Ostatní se cpali pečenou husou, kachnou a holoubaty. Proč se nepřecpat, že? Když to bylo zadarmo. :D A na další večírek do řecké restaurace jsem raději nešla.
Dnes od rána žhavím Hurom. Mrkvová šťávička je vynikající. :D Musím jít mrkev dokoupit, abych si ji připravila i na zítra do práce.
Blahozelam! A hlad chapem :)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od jans »

Taky gratuluju k půstu, dát 21ku tak, aby to nikdo nepoznal..zřejmě slušnej oddíl :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Pripajam sa ku gratulantom. Toto tu je uz lepsie ako narodeniny a Vianoce.

Ako sa to podarilo oklamat okolie, ze si to nikto nevsimol? Ja som bola zelena jak tuz a kruhy pod ocami som mala az po bradu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renča »

Jindra píše:Ten hlad mne překvapuje, odporuje to teorii popsané v knížkách, ale je fakt, že vždy je to individuální, no rozhodně to ale díky tomu asi nebylo nic zábavného
Mě to moc nepřekvapilo, protože jsem hlad mívala i při kratších půstech. A teorii popsané v knížkách to taky neodporuje, neboť Partyková v knize Hladovění pro zdraví o tom píše na str.105. Asi jsem ta jedna osoba ze 40. Bohužel. :D
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renča »

culka píše:Ako sa to podarilo oklamat okolie, ze si to nikto nevsimol?
Kolegové v práci i rodina ví, že občas držím půst a tak si asi nikdo neuvědomil, že mě viděli jíst naposledy někdy v listopadu. :D Horší to bylo asi s dechem. Snažila jsem se k lidem moc nepřibližovat a mluvit na ně z větší dálky. :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Fiona »

Tuhle pustni a uzdravovaci vylivarnu sympatickeho pana jsem objevila "nahodou" pred par hodinami a nejak se ne a ne od toho odtrhnout, to zas bude bezesna noc :D
http://petrslezak.blog.idnes.cz/c/12087 ... 5-dnu.html
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od kartika »

já vás strašně obdivuju. párkrát jsem držela jedničku a ráno jsem se klepala jak drahej pes, břicho jsem měla jak lavor a klidně bych i zvracela kdyby bylo co.... tak ráda bych někdy dala třeba týden, ale asi na to prostě nemám....
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 13, 2010 15:08

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Sasha »

tak jsem začal... včera sem pobyl asi 5 hodin v saunách a měl jen ovo k snídani, zkoušim s urinou, ale nemůžu říct že by to byla pochoutka :-D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

kartika píše:.... tak ráda bych někdy dala třeba týden, ale asi na to prostě nemám....
Pokud tomu nebrání nějaké velmi vážné zdravotní potíže tak je to jen otázka času - každým půstem se tělo trochu pročistí a tak je příští půst snazší (teda plus mínus, z dlouhodobého hlediska). Nejlépe trpělivě zkoušet i po malých kouskách, po krůčcích, vše se počítá a vše je pokrok vpřed. Nesnaž se to řešit násilím ale trpělivostí - když to nejde tak příště to půjde.
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od kartika »

Panda píše:
kartika píše:.... tak ráda bych někdy dala třeba týden, ale asi na to prostě nemám....
Pokud tomu nebrání nějaké velmi vážné zdravotní potíže tak je to jen otázka času - každým půstem se tělo trochu pročistí a tak je příští půst snazší (teda plus mínus, z dlouhodobého hlediska). Nejlépe trpělivě zkoušet i po malých kouskách, po krůčcích, vše se počítá a vše je pokrok vpřed. Nesnaž se to řešit násilím ale trpělivostí - když to nejde tak příště to půjde.
jo jo. zase pravda a nic než pravda. vnímám že je důležité srovnat si to v hlavě. mysl musí být tvůj přítel, ne nepřítel. pak může pomoct když je potřeba....
p.s. zrovna jsem si udělala čaj neb jsem nějak nemocná. a manžel do konvice nalil ocet že jí jako bude odvodňokamenovat. no a já to nevěděla, hezky vodu uvařila, čajíček zalila a tak polovinu po důkladném vylouhování vypila.
je mi trochu šoufl. snad se někdy zbavím i této závislosti.... čajíčky.....
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Zahajila som likvidaciu vsetkeho, co vyzera ako jedlo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

culka píše:Zahajila som likvidaciu vsetkeho, co vyzera ako jedlo.
Bože. Veď praskneš, ak to všetko pohlceš. (:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Co by som praskala. Melon je schovany, zostalo len trochu hrozna a volake banany, tak to do nich natlacim. ALE. Len sa clovek nahlas vyjadri, ze tomu telicku neda nazrat a hned mi bielka zase obeleli. Ten zaludkovy mozog ma teda silu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

(:-) No vidíš, ty likviduješ chorobu púhou myšlienkou na pôst m:-)
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od gabrielik »

Ja zas cez pôst varím, sterilizujem, nakupujem, mrazím, hľadám a vymýšľam recepty.
Včera som spravila svoj prvý nevarený kečup z cca 6 kíl rajčín, kila cibule, 1,5 kila jabĺk, cesnaku, paprík, štiplavých paprík a hromady fajnového korenia, lenže kam s ním? Trošku bol riedky, ale už mám plány ako ho vylepšiť.
Tak išiel do mrazáku v litrových fľašiach :)
A mám starý ale skvelý recept na rýchlu pomazánku. Rajčiny a cesnak sa pomelú na mäsovom mlynčeku, pridá sa soľ (pre fajnšmekrov napríklad hymalájska), dá do pohárikov a do chladničky. Presnú gramáž pre záujemcov dodám na vyžiadanie :)
Práve na niektorých stránkach o pôste som čítala že niekto počas pôstu robí pre rodinu jablčný koláč v lístkovom cestíčku, ale neviem to už nájsť, tak som musela improvizovať.
My doma niesme 100% raw a deti sa na nás aj tak pozerajú ako na divných. Ešte že sú už veľké a vedia si odkrojiť a namazať chleba aj samé.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Gabrielik :D Najviac v živote som vyvárala rodine počas Breussovky a nakladala som im trojité porcie a nútila som ich jesť :D
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od kartika »

Ve středu jdu na vyšetření střev, tak musím už tři dny jíst jakousi bezezbytkovou dietu, což pro mě zjednodušeně znamená jen banány.... a poslední den před výkonem jen vodu a vývary (v mém překladu šťávy...)
a ten den co se mi budou šťourat ve střevech už nic.... tak mám takový nucený polopůstík.......... :? Dala bych alespoň ten den předem plný, ale bojím se, aby mi nebylo při tom výkonu blbě když budu zesláblá...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Dnešný pôst ma nejako zmáha, som slabá ako mucha a bez nálady. Najviac ma dorazilo to, že som sa dohrabala do bazéna a ono nič. Necvičilo sa, lebo dovolenka - nemali záskok za dievčicu, čo šla na dovolenku. No, radosť. Idem sa napiť.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:...Idem sa napiť.
Sis nechávala místo na vodu z bazénu? :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Panda píše:
Renáta píše:...Idem sa napiť.
Sis nechávala místo na vodu z bazénu? :-)
No, si ma odhalil :oops: :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Dnes vam to nevyslo, mozno nabuduce. Hudbu za vas vyberie nasa hudobna redaktorka.
Celu noc som sa budila na to, ze kaslem. Okrem hrdla ma bolia aj moje narazene/mozno aj prasknute rebra. No a to ubohe hrdlo potrebovalo niecim ovlazit a voda by to nespravila.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Čímže si sa ovlažila, moja drahá? Padol za vlasť hibernovaný melón? :D :wink:
A tie rebrá si si kde dozrážala? Nejako mi to uniklo :shock:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

Renáta píše:Čímže si sa ovlažila, moja drahá? Padol za vlasť hibernovaný melón? :D :wink:
A tie rebrá si si kde dozrážala? Nejako mi to uniklo :shock:
Och ty sa vies take opytat. Zas sa mi bude rehotat cele forum.
Toz ako hororim, prsi furt, aj cez vikend tak bolo. Boli sme v lese s tou budkou na vtaky, dvere zahackovane a ked som ich chcela zavriet, tak ich bolo treba uvolnit. Aby som dociahla, musela som sa postavit na tahac, no a dalej to uz bolo rychlo. Najprv som myslela, ze je prava ruka v pr..., ved vies kde. A potom, ze sa mi utrhla ladvina. Obe su v poriadku, len ma bolia rebra vpredu. Ako je toto mozne neviem, odprisahala by som, ze som si oplieskala ladvinu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět