Půstovnická vylívárna prožitků

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Ráno zahájit šankou (bez návratu ke stravě) a po zbytek dne půst, to vydá za 2-3 dny běžného půstu.
O šance jsem se dočetl ze dvou odborných knih a vždy autoři zdůrazňovali nutnost speciálního jídla po šance (nejjednodušeji rýži s máslem do 1 hodiny).
Přezíravost k tradici, ze které člověk čerpá, se může dosti vymstít.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:O šance jsem se dočetl ze dvou odborných knih a vždy autoři zdůrazňovali nutnost speciálního jídla po šance (nejjednodušeji rýži s máslem do 1 hodiny). Přezíravost k tradici, ze které člověk čerpá, se může dosti vymstít.
Ano to se uvádí (např. jako varování před slepováním střev), tahle informace se neustále přenáší z původních zdrojů, ale praxe to ukazuje trochu jinak.

A pokud má někdo obavy, tak stačí neprovádět šanku až "do čista", jen hrubé vyprázdnění bez důkladného pročištění střevních stěn, i to půstu velmi pomůže a žádné nebezpečí slepování nemůže hrozit.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:A pokud má někdo obavy, tak stačí neprovádět šanku až "do čista", jen hrubé vyprázdnění bez důkladného pročištění střevních stěn, i to půstu velmi pomůže a žádné nebezpečí slepování nemůže hrozit.
Důležitá je právě ta fáze "do čista". Já jsem prováděl šanku několik dní před půstem s 8l vody (1 čaj. lžička soli/litr). To pak patrně nějak střevní stěnu ovlivní. Nicméně následný průběh půstu byl značně, značně, snažší. Bez vlastní zkušenosti bych tak markantnímu rozdílu nevěřil.
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od north108 »

Jindra píše:
Panda píše:
culka píše:...ale na sucho este asi nie.
Na sucho je třeba mít v pořádku ledviny aby to zvládaly. Mne po 2 dnech suchého začínávají dost bolet.
Wow, pro mne ponaučení, to jsem nevěděl, čiže dík. Já teda zatím suchej asi nemůžu, páč mívám u půstu porád nemilý sucho v puse a krku, takže moc rád zapiju destilkou.
A Pando (nebo Buci aj.) třeba tu suchou dvojku bys přirovnal ke kolika dnům půstu s vodou? Sucháč je intenzivnější, takže ke třem, čtyřem...? Neuvědomuju si, že už bych tohle kde čet, to mne zajímá...
Môj názore je, že suchú vyskúšať, ak tak až po zvládnutej 21ke. Mňa to vždy lákalo dať si suchý pôst, no až teraz keď mám po 21ke, tak verím, že to ľadviny a telo ustoja. Blízka známa dávala 1deň suchý a druhý deň jedla a takto celý mesiac stále dokola. Teda spolu 15.suchých jednotiek. Ustála to v pohode, predtým mala za sebou 18ku a 21ku. Dokonca za ten mesiac takmer vôbec neschudla, jej telo si zvyklo.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:Důležitá je právě ta fáze "do čista". Já jsem prováděl šanku několik dní před půstem s 8l vody (1 čaj. lžička soli/litr). To pak patrně nějak střevní stěnu ovlivní. Nicméně následný průběh půstu byl značně, značně, snažší. Bez vlastní zkušenosti bych tak markantnímu rozdílu nevěřil.
S tím sice souhlas, ale i tenhle neúplný způsob má při zahájení půstu velký význam - nejde ani o šanku, ale o vyprázdnění střev, velmi důkladný klystýr, kdy obsah střev přestane zanášet organismus a organismus přestane z nich čerpat, čímž se začátek půstu významně urychlí a i usnadní.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

no vida, chtěl jsem jen fňukat, ale trochu mne to zvedlo (ne nadzvedlo)
ad ledviny, mám naprosto opačný názor, minimálně jednu mám v desolátním stavu a druhá ten můj regime může těžko zvládnout, dle mého pozorování, první 3 dny robí tělo psí kusy, aby se přestalo, takže netreba ho brat vážně, takže různých bolístek si nevšímám, včetně ledvinových (obou), pak ovšem podaří-li se stolice, což mne v so večer po těžkých bojích, klasická klouzká, malá a smradlavá a nepodaří-li se dnes, vsunu jeden mikroklystýrek, vitálnost jest neúměrně vyšší) si začnou neuvěřitelně libovat, jak jim ubylo práce.
Porovnávat neporovnatelé jest nemožné, zvlášť jedná-li se o různá těla, já mám pocit, že su na pokraji žitia, ovšem udělám-li hlubší zamyšlení, tak mně je vlastně dobře, ale dá strašnou námahu takú myšlenku udržet. Spíš převládá pocit zmaru a zbytečnosti života, Bez jídla a chlastu nemám o taký vůbec zájujem, ale i když si říkám proč to vlastně robím, když mě nikdo nevidí, a neobdivuje, tak je to vlastně kvůli tomu, že se budu moct zas určitou dobu budu moct přecpávat.
K šance: návratový rejža je totální nesmysl, mám stofky šank bez a několik s, tak to umím porovnat a nic se neslepí. Ovšem před sucháčem to nelze.
Jak sem již psal, první 3 dny na sucho je rozhodně lepčí na sucho, pak ovšem, to jde geometricky a pak kvadraticky, 4. den je třeba 1,5, 5. den 3 dny, 6. den týden a 7.den každá hodina víc a víc, dál si to neumím představit. To je s nadsázkou, ale shlédl jsem svá minulá suchování, tak 6. den se odmlčuji asi sem mimo sebe.
Kdy jde do tuhého poznávám, jak mě začnou bolet voční koule, hlavně pravá už na dotek, při zmáčknutí to tam tak legračně praská, jak dyby to zrosolovatělo, a nejhorší mám jak to začne ubývat v uších, to při mluvení slyším takovou ozvěnu a dunění v hlavě, na to se netěším, zatím mám jen ty bulvy a šílenou nechuť se postavit a cokoliv činit.
Ajla: krásný tvrzení, s vuolou nemít problémy, taky mám ten pocit s pohledem do minulosti, ovšem obávám se, že to není pravda a měl sem s tím problém vždy v daném okamžiku, jinak zas bych sucháč nedémonizoval, dyž dělaj jedenáctku, tak nic nehrozí a jak píše olfes, vždy je dobré mít za sebou co nejvíc půstů, tělo se to naučí a už tak nepotížuje.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:...a nejhorší mám jak to začne ubývat v uších, to při mluvení slyším takovou ozvěnu a dunění v hlavě, na to se netěším...
Presne toto som mala par dni po poste. Strasne mi to vadilo, radsej som nic nehovorila, ako pocut tu otrasnu ozvenu, mala som pocit, ze hulakam na cely svet.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:
buc11 píše:...a nejhorší mám jak to začne ubývat v uších, to při mluvení slyším takovou ozvěnu a dunění v hlavě, na to se netěším...
Presne toto som mala par dni po poste. Strasne mi to vadilo, radsej som nic nehovorila, ako pocut tu otrasnu ozvenu, mala som pocit, ze hulakam na cely svet.
tak už to nastalo, moc sem mluvil, aji to asi divně zní, páč se mě ptali proč tak divně mluvim, navíc bolest v horním žaludku, konal sem i fyzicky a pobíhal, takže su dost v riti
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Jindra »

no, kopni tam frťánka vody
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Buci, ty jseš zrovna na půstu a který den? Já jsem druhý den (chtěla jsem sedmičku) a už zvažuji ukončení, nebo jsou zrovna v Tescu sladké mandarinky za dobrou cenu a různá dobrá jídla, na která se celou dobu těším. Vlastně ani nevím, kdo všechno zrovna půstuje, možná renča.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

ajla píše:Buci, ty jseš zrovna na půstu a který den? Já jsem druhý den (chtěla jsem sedmičku) a už zvažuji ukončení, nebo jsou zrovna v Tescu sladké mandarinky za dobrou cenu a různá dobrá jídla, na která se celou dobu těším. Vlastně ani nevím, kdo všechno zrovna půstuje, možná renča.
myslím, že zrovna se zlomila půlka,scel by sem do pá ráno, já chodím , no chodím, ploužím se kolem kakijů, banánů, jablek, který lemují mou cestu k záchodu, nejhorší je na vokně rozjezená belgická čoklit, když tam pohlédnu, tak mne tak nějak bodne, ale hned následně mně navalí, takže mám štěstí, pro mne je nebezpečí jedině voda, moje tělo je dost přitroublý, včera sem byl ještě 4x čůrat a to sem ho mentálně přesvědčoval k autoregeneraci, ale nedalo se udržet, ještě je docela čirá, počítám ve čtvrtek to bude čpivý kolomaz dle barvy a vazkosti, což by se dalo nabídnout urinopříznivcům k vlasovým hrátkám
Teď ovšem v krisi, ale já si to nemůžu dovolit přerušit, páč už bych to nygdy nezačal, v začátku som mal cez 70 kg, včil 66, musel sem si svázat gatě, kerý mi ještě v pá byly dobrý
možná v so brno, su na sebe zvědavej, co na mejch 62 kil řeknou v posilce a co vyvedu na pasu, ovšem co se bude dít na večerním trhu je mi dost jasné
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Teď jsem sem něco psala, ale neobjevilo se to, snad to nakonec nebude dvakrát. Je to, že tě, buci, obdivuji. Máš kolem sebe tolik dobrých věcí, a ta čokoláda, a vydržíš to. Já už měla mandariky, kokos a nejspíš nakonec ochutnám i langoše s česnekem, kečupem a sýrem, které zrovna smažím pro rodinu. :(
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Navíc mám rozečtenou knihu Milana Vodičky: Den kdy došly prachy. Je to o krize v třicátých letech min. sto. Takže, člověk si možná někdy zapůstuje nuceně. Ach, když já ráda jím, ale celý život si musím hlídat váhu.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Promiň buci, proč ty vlastně půstuješ, váhu snad máš ideální, co tě vede k takové oběti :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

ajla píše:Promiň buci, proč ty vlastně půstuješ, váhu snad máš ideální, co tě vede k takové oběti :)
Ajlo Ty půstuješ kvůli snížení váhy? Doufám že víš že tohle moc nefunguje.
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Kutilpepino »

buc11 píše:slyším takovou ozvěnu a dunění v hlavě,
To sem měl přesně to samé i po 40 musel sem dycky sednout na bobek, aby to přešlo, vzhledem k mému hudebnímu sluchu to bylo dost nepříjemný :-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
ajla píše:Promiň buci, proč ty vlastně půstuješ, váhu snad máš ideální, co tě vede k takové oběti :)
Ajlo Ty půstuješ kvůli snížení váhy? Doufám že víš že tohle moc nefunguje.
Ja dufam, ze toto raz ludia pochopia, ze post sa robi z uplne inych dovodov, nie kvoli znizeniu hmotnosti.
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renča »

ajla píše:Já už měla mandariky, kokos a nejspíš nakonec ochutnám i langoše s česnekem, kečupem a sýrem, které zrovna smažím pro rodinu. :(
A já měla radost, že nás bude víc. :( Nebo, jsem to pochopila špatně, že už nepůstuješ?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

ajla píše:Promiň buci, proč ty vlastně půstuješ, váhu snad máš ideální, co tě vede k takové oběti :)
takový otázky si kladu každou minutu, ale znám naštěstí odpověď,
když to neděláš dobrovolně, není to půst (v našem slova smyslu)
váhu nehlídám, moc mne nezajímá, zajímá mne kolik vynesu kýblů fekalií na kopec, podle toho hodnotím svůj stav, ale to vim i předtím
Ty ušní šílenosti sou hlavně z mluvení, včera sem to všem vykládal tady a ještě různý příběhy, teď to není po x hodinách mlčení,
včera hrabání sněhu, kočce granule, dřevo a v půl páté už doma, kolem toho jídla se dá přejít, páč už je tam jen kol 5°, a jídlo nevadí, protože tělo zapomíná polykat, pamatuju si jak to bolí, než se to znovu rozpolyká
dnes určitě vydržím, zítra už budu mimo jak tatoš, tak to snad bude lechčí
Tělo kašle furt na recyklaci, zase sem byl čůrat, včera večer sem narušil ultrasucháče, mikroklystýrkem, hodně se ulevilo, ale pit spodkem nedokáže, žíža spíš větší.
Renčo aspoň že ty.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Nemohla som, lebo ešte zajtra jedno stretko, kde nemôžem nekonzumovať. Ale od štvrtka :wink: Mi to k adventu patrí, aj k nemu.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Pando, Samiro, vím, že to nefunguje,ale nakonec se mi tímto způsobem daří udržovat váhu podle představ. :|
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Renči, škoda, že jsi se neozvala dříve, ani o bucovi jsem nevěděla, když jsem to na druhý den vzdala, teď ale s váma pokračuji a jsem ráda, že nás bude s Renatou víc. :D
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Jo a Buci, když slyším, ty tvoje zkušenosti se sucháčem, tak vím, že to nejspíš dělat nebudu. Snad den bych vydržela, ale víc ne, čerstvý vzduch a voda jsou pro mě moc důležité a v zimě sníh - to je supr zážitek :) No hlavně, že ti to prospívá, tak ať ti to vyjde podle tvých představ. :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

tak 6. konečně jest tu, lepší by bylo 7,
ale nevím co převažuje, esli totální zmar a nechuť žít nebo optimismus, jak to pěkně de, fakt nevim co z toho
5ka byla ale docela úspěšná takhle zpětně, mám předtuchu, že letos sem byl nejvíc namakanej za posledních 20 let co sem do toho šel
váha 64, to je kilo denně, takže odhad 62 nebo 61 bude správný
V noci sem si změřil tep a tak kolem 35ti, normálně to dokážu až tak po půlhodince meditační, krev je hustá, sotva se valí, v hlavě cítím divný věci asi se zesychá mozek, spím tak od 10 do 12, pak sem si ještě přiložil a pozoroval z postele hodinu voheň a pak už jen tak ležím, neusnu, mozkovec není potřeba ani čistit od zmatených myšlenek, skoro žádné se tam nevyskytují, jen počítám kolik hodin ještě, takže se dá lechce spadnout do medita stavů, možná i lucicního snění, ale to už mi připadalo jako námaha
stejně sem byl čurat, ale už málo, furt čirý ale hustší,
hustý to bude už i dnes, ale hlavně kvůli tomu 6 a 7 to má smysl
včera sem odolal ale bylo mi líto frankovky 06 andreje ze skalice, měl meniny, podle vůně to už bylo poznat a pochvalných reakcí přítomných znalců
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Buc, ja som raz zvládla 3 dni polosuchého (umývala som si zuby a sprchovala som sa) a mala som dosť. Človeče, tvoj opis je veľmi živý, viem si to riadne predstaviť. Nuž tak ešte 2 dni, nech sú už za tebou! Asi ťa to neláka ísť ešte ďalej...
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Atman »

kokso, to sú tu iné výkony, klobúk dolu. Ja som nikdy nedával sucháč a ani by som sa asi neodvážil ísť na viac ako 3 dni. Zdá sa mi to nebezpečnejšie ako 40 na destilke :D
Ale je to o skúsenosti, možno raz aj ja také niečo skúsim, ale zatiaľ ma to neláka, tú základnú premisu, že treba vyplaviť metabolity zatiaľ uznávam ako platnú.
Ovšem rovnako som kedysi dávno uznával, že jesť treba aspoň denne, ináč príde smrť hladom :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Buc, ja som raz zvládla 3 dni polosuchého (umývala som si zuby a sprchovala som sa) a mala som dosť. Človeče, tvoj opis je veľmi živý, viem si to riadne predstaviť. Nuž tak ešte 2 dni, nech sú už za tebou! Asi ťa to neláka ísť ešte ďalej...
renát, čos robila tak to není PMN polosuchý(leda ak kartáček by nebyl ultrasuchý), ale suchý
ten úplně bez přiblížení se k H2O nazývám ultrasuchý, ale rozdíl mezi nimi nevidím, robil som oba
atman: já jsem hrozný bolestín, myslím, že těch "rekordních" 12 bych asi dokázal, on se s tím smíří a už tak nezlobí, nejhorší jsou ty začátky, ale visím na kalendáriu (ještě 32 hodin) a už sem si tu nachystal koštovku, myslím, že k proplachu dochází razantnějc a intenzivnějc, páč všecku potřebnou vodu bere z buněk a převážně vadnejch
ináč som velmi lenivý, teď sem měl 2 cesty dozadu a stačí, nejhorší bude doma od 15:00 do 16:12, kdy musím ven imitovat prácu, pak se budu až do rána válet
nebavímětonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě tonebaví mě to
11:50 krise, je to akési prisilné
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:váha 64, to je kilo denně, takže odhad 62 nebo 61 bude správný
uff Ty musíš vypadat, nejen kost a kůže, ešče hůř :wink:
buc11 píše:V noci sem si změřil tep a tak kolem 35ti, normálně to dokážu až tak po půlhodince meditační
před týdnem na putovní výstavě IQ parku bylo i měření tlaku tepu, měl sem tlak 101/57 a tep 46, no jen sem si tak vzpomněl když teď čtu ten tep Tvůj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:váha 64, to je kilo denně, takže odhad 62 nebo 61 bude správný
uff Ty musíš vypadat, nejen kost a kůže, ešče hůř :wink:
buc11 píše:V noci sem si změřil tep a tak kolem 35ti, normálně to dokážu až tak po půlhodince meditační
před týdnem na putovní výstavě IQ parku bylo i měření tlaku tepu, měl sem tlak 101/57 a tep 46, no jen sem si tak vzpomněl když teď čtu ten tep Tvůj
vymakaní sportsmani mají tak málo jak ty
tos mě povzbudil, šel sem se podívat do zrcadla, ale já se si líbím vždy
krise ovšem neustupuje
vidím, že to tu hltím příspěvky, to v pátek skončí, doufám, že já ne
eště sem si chtěl zapsat jak bylo vynikající začít v pá, jinak sem vždy začínal v po a většinou o víkendu přeruška, tak teď nevim jestli to nebývalo lepší
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od ajla »

Buci, jseš odvaha, fakt nemám slov...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: renát, čos robila tak to není PMN polosuchý(leda ak kartáček by nebyl ultrasuchý), ale suchý
ten úplně bez přiblížení se k H2O nazývám ultrasuchý, ale rozdíl mezi nimi nevidím, robil som oba
Tak som žila v omyle :D Noooo, a zasa nebolo to až také hrozné. Tak skúsim od zajtra m:-) Dosť nerada a málo pijem - do vody sa musím nútiť, pivo mi ide trochu lepšie :oops:
Len by som rada išla v piatok do bazéna - tak neviem, či to bude ešte furt suchý, leda ak do vypusteného asi, že? Jééé, asi mi hrabe, ja sa na to teším >:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: vymakaní sportsmani mají tak málo jak ty


Ad pulz - aj synátor máva taký nízky. Pri záťaži ho vyženie tak na 190 - 200 tesne pred cieľom a potom veľmi rýchlo klesne.
Inak tu sneží ako blázon a on je na kajaku a vytešuje sa, že je krásna zima na Dunaji :shock: - sorry za off topic.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše: renát, čos robila tak to není PMN polosuchý(leda ak kartáček by nebyl ultrasuchý), ale suchý
ten úplně bez přiblížení se k H2O nazývám ultrasuchý, ale rozdíl mezi nimi nevidím, robil som oba
Tak som žila v omyle :D Noooo, a zasa nebolo to až také hrozné. Tak skúsim od zajtra m:-) Dosť nerada a málo pijem - do vody sa musím nútiť, pivo mi ide trochu lepšie :oops:
Len by som rada išla v piatok do bazéna - tak neviem, či to bude ešte furt suchý, leda ak do vypusteného asi, že? Jééé, asi mi hrabe, ja sa na to teším >:-)
bylo to myšleno tak, že dyž není ultrasuchý , že je to k ničemu, akorát já v tom taký rozdíl nevidím
vrátil sem se od rekordů na zem a to je dobře
funguju jen z podstaty, něco se děje v hlavě, a jak jsem psal žáčkovi, vracím se do své role ubožáčka, ještě včera dopoledne dobrý, ale pak, odhodil sem trochu sněhu, ale bez síly sem odtáhl domů, podařilo se zkřehláčama škrtnout, pak se vybudil výhledem a vydal se ještě do sklepa pro bionechuty jabka a narobil 2 litry ščávy, abych nebyl zítra ráno zaskočen, ještě sem naloupal a namočil hromadu vlašmenů a připravil tokaj, ale jen samoródny bez cibév, ale aspoň z r. 2002. V noci trochu lepší ležmo, nejhorší je ta komunikace. Moc nadějí že vydržím si nedávám, už mám v mozku asi 11 důvodů, proč to jako začít zvlchčovat.
nejde polykat a ani mluvit, ovšem dybych zhynul, to by mě totálně naštvalo, protože návratovka bude určitě akce roku
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Buc, prosím ťa vymysli si čosi pozitívne, lebo keď to čítam, mám chuť sa napiť a to som ešte len začala :wink: Však to máš už za pár, nie?
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Lidka »

Renáta píše:mám chuť sa napiť
Kdybys ses napila byla by Ti vetsi zima nebo ne?
(tim Te chci podporit :mrgreen:
mlcim o tom ze sama ted snidam)
Decka drzte se cas je v pustu strasne relativni to vy vite nejlip a je uplne jedno jestli si dam ted, zitra nebo za tyden :delicacy:

Vas suchace obdivuju, zvladnout tu hustou krev UFF
ale asi to fakt bude stat zato, vy jste zkuseni a dobre to vite :idea:

I mne uz se styska po mensim ale vodovem pustiku :P
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Lidka, myslím, že by mi nebola zima. Ale chcem 3 dni nasucho - viac nie. Chcem, aby mi bolo príjemne. Po 3 dňoch pridám ešte pár s vodou. Vyslovene sa teším na týchto pár dní pôstu v Advente - mám toto obdobie rada. Kúpila som pod stromček priateľom i sebe knihu kázní od spisovateľa, kazateľa, výtvarníka Daniela Pastirčáka http://www.kazne.calder.sk/
a teším sa, že si ju dám pod stromček, hoci by som sa najradšej na ňu vrhla... No aj o tom je pôst, chcem si ju odriecť, ako jedlo - lebo je to svojím spôsobom jedlo (pre dušu) a veľmi sa teším, ako si ju vo vianočnej pohode prečítam. Viem, že tu mnohí nemáte radi tú predvianočnú atmosféru, koledy a všetko to okolo. Ja to mám veľmi rada. Vôbec sa ma netýkajú zmätky zvonka, nedovolím, aby mi zobrali, čo v tomto čase cítim. Je to pre mňa čas akéhosi "upratovania" a obnovy a k tomu patrí aj pôst a rozjímanie. Na týchto pár dní pôstu sa teším najviac v roku práve preto, že pre mňa majú silný duchovný náboj - viem, že to pre mnohých bude znieť pateticky, ale je to tak - cítim, že v tomto čase "bohatnem" :D Príjemné pôstovanie všetkým, ktorí to cítia podobne, i tým, ktorí zatiaľ tento rozmer pôstu nepocítili.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Lidka »

Renáta píše:lebo je to svojím spôsobom jedlo (pre dušu)
taky to tak mam, jako studentka jsem penize na jidlo davala za knizky a sytila jsem se :delicacy:
pri mem listopadovem pustiku jsem uz citila tu blizici se hrejivou adventni atmosferu
Uz nekolik let porad opakujeme, kde je ta vanocni atmosfera, jako by vanoce ani nemely prijit. Ale ja je citila :D A zacala se moc tesit
Renáta píše:mnohí nemáte radi tú predvianočnú atmosféru, koledy a všetko to okolo.
Boze ja miluju advent jak moc :!: a hodlam si ho vychutnat asi proto to volani po dalsim pustiku
Renáta píše:Na týchto pár dní pôstu sa teším najviac v roku práve preto, že pre mňa majú silný duchovný náboj - viem, že to pre mnohých bude znieť pateticky, ale je to tak - cítim, že v tomto čase "bohatnem"
Taky tak, jen pro me nekolik let bylo tezky ukocirovat povanocni depku,
jakoby se neco odpojilo (ted uz se mi to tolik nestava - snad su vic ON - LINE)

AT se vam dari :D :D :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:Lidka, myslím, že by mi nebola zima. Ale chcem 3 dni nasucho - viac nie. Chcem, aby mi bolo príjemne. Po 3 dňoch pridám ešte pár s vodou. Vyslovene sa teším na týchto pár dní pôstu v Advente - mám toto obdobie rada. Kúpila som pod stromček priateľom i sebe knihu kázní od spisovateľa, kazateľa, výtvarníka Daniela Pastirčáka http://www.kazne.calder.sk/
a teším sa, že si ju dám pod stromček, hoci by som sa najradšej na ňu vrhla... No aj o tom je pôst, chcem si ju odriecť, ako jedlo - lebo je to svojím spôsobom jedlo (pre dušu) a veľmi sa teším, ako si ju vo vianočnej pohode prečítam. Viem, že tu mnohí nemáte radi tú predvianočnú atmosféru, koledy a všetko to okolo. Ja to mám veľmi rada. Vôbec sa ma netýkajú zmätky zvonka, nedovolím, aby mi zobrali, čo v tomto čase cítim. Je to pre mňa čas akéhosi "upratovania" a obnovy a k tomu patrí aj pôst a rozjímanie. Na týchto pár dní pôstu sa teším najviac v roku práve preto, že pre mňa majú silný duchovný náboj - viem, že to pre mnohých bude znieť pateticky, ale je to tak - cítim, že v tomto čase "bohatnem" :D Príjemné pôstovanie všetkým, ktorí to cítia podobne, i tým, ktorí zatiaľ tento rozmer pôstu nepocítili.
já už mám vánoce taky rád, ale koledy, hlavně betlem, zvyky to nemusim, ostatně vše se stejně děje v naší hlavě, když si to spojíme s vánocama, tak to máme vtedy, keď s celým rokem se to málokdy dokáže.
pozitivní to určitě je ale teď je to už nad mé ubohé síly, dyž to bude dělat někdo s vůlí jak ty tak se zjistí, že to je brnkačka,
Já to mám tak, že začátek ty 3 je blbej normálně jak každej, pak po klystýrku 2 dny až nečekané, ale pak má mysl se ráda nechává omlátcávat ostatníma mozkama a už to nemám pod kontrolou a vanu jak fangle ve větru a trpím /víc psýchicky/
tady můžu tak blabotať snad , ne?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Od roku 2001 prezivam predvianocne obdobie takto:

Advent?
Zhorsujuci sa otcov stav.
Vianoce?
Smrt otca.
Silvester?
Otec v mrazaku.
Traja Krali?
Otec v hrobe pod zemou.

Neviem, kolko to este potrva, ale nedokazem sa tesit z tohto obdobia.
Mozno az ked pridu deti a ich radost z darcekov.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Samira píše:Od roku 2001 prezivam predvianocne obdobie takto:

Advent?
Zhorsujuci sa otcov stav.
Vianoce?
Smrt otca.
Silvester?
Otec v mrazaku.
Traja Krali?
Otec v hrobe pod zemou.

Neviem, kolko to este potrva, ale nedokazem sa tesit z tohto obdobia.
Mozno az ked pridu deti a ich radost z darcekov.
pro naášho otca by to byl toužebný itinerář
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

buc11 píše:pro naášho otca by to byl toužebný itinerář
Tych 5 rokov choroby, operacii a posledny polrok utrpenia (vdakabohu za morfium) tiez?
Buc, rozumiem, kazda choroba je hnus a v ziadnom pripade sa nedaju zrovnavat. Niekam nas zdravotne problemy posuvaju, ale co na to ti najblizsi, ktori musia pozerat, ako im trpi blizky clovek?
Nemam to v hlavke zrovnane, netajim sa s tym. Tato mi chyba a nadalej bude. Rovnako ako vtedy.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
Já to mám tak, že začátek ty 3 je blbej normálně jak každej, pak po klystýrku 2 dny až nečekané, ale pak má mysl se ráda nechává omlátcávat ostatníma mozkama a už to nemám pod kontrolou a vanu jak fangle ve větru a trpím /víc psýchicky/
tady můžu tak blabotať snad , ne?
To sa priam vyžaduje :D
Inak ti veľmi dobre rozumiem s tým omlatcávaním a fanglou (:-) Mám to nejako podobne. Ale furt musím nakuknúť...
Buc, teda, keď spomínaš otca - asi sa to nelepší...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Samira píše:
Nemam to v hlavke zrovnane, netajim sa s tym. Tato mi chyba a nadalej bude. Rovnako ako vtedy.
Na mňa to sem tam doľahne, neboj sa, tiež. Ale je to oveľa oveľa lepšie. Nemyslím, že pomohol čas. Mne fakt pomohli pôsty, keď ma strašne duša bolela. Sami, rob ich častejšie a rob ich sama. Ja viem, že to bolo fajn, keď sme ťahali jedna druhú v pôste, ale zároveň to strácalo ten rozmer takého hlbokého ponoru do seba (lebo však kedy aj, keď sme takmer furt vykecávali, že? a aj do roboty sme museli a pod.) PMN je v pôste hodne dôležité ho neprežiť pretrpením, ale ho naozaj prežiť a precítiť aj v tej duševnej rovine. Myslím, že pôsty mi pomáhajú byť vyrovnanejšou (nie ľahostajnejšou) a tak akosi ma naučili, že každý sme tu sám za seba (aj tí naši rodičia, aj tie naše deti)...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Samira »

Mozno je to cesta...
A mozno to chce cas a iny vek a ine zivotne radosti.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

nevíte, beží čas nebo se zastavil?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:nevíte, beží čas nebo se zastavil?
(:-) Mne zatiaľ beží, ale je možné, že sa zastavil... (ehm, pôvodne som tam chcela napísať... že ti stojí). Je to potvora, ten čas :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
buc11 píše:nevíte, beží čas nebo se zastavil?
(:-) Mne zatiaľ beží, ale je možné, že sa zastavil... (ehm, pôvodne som tam chcela napísať... že ti stojí). Je to potvora, ten čas :wink:
nestojí mi, du se trápit inam
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Renáta »

Ani mne, netráp sa. Nestojí síce, ale sa vlečie. Žalúdočný mozog si začal uvedomovať, že nekonzumujem... Začína byť dotieravý.
Buc, tak ako s bazénom pri pôste bez vody? Mám to odložiť až po?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:...Buc, tak ako s bazénom pri pôste bez vody? Mám to odložiť až po?
Myslím si že dehydrované tělo je schopné nasávat přes kůži rychle vodu, stejně rychle jako ji vylučuje při pocení.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Půstovnická vylívárna prožitků

Příspěvek od culka »

:lol: No tu je zase veselo. Ci stoji alebo nestoji je dnes asi jedno.

Baby moje este tak 10-15 rokov a budete v pohode. Alebo je to tym, ze moje deti prisli az potom? Ked je telo doranane chorobou, tak sa mu nic lepsieho nemoze stat, nez ze umrie.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět