Homosexuální vitariáni? :)

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Ahoj všem :) Jen mně napadlo že bych se odvážil a zeptal zda tady nejsou homosexuálně orientované vitariání? :) Osobně znám jenom jednoho, je to můj kamarád, takže jsme taková menšina v menšině :oops:

S láskou,
Arion.
Obrázek
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Samira »

Vidis, az teraz mi doplo, ze mensina v mensine musi mat sakra tazke najst si partnera... Drzim palce, nech si kazdy (bez ohladu na orientaciu) najde sebe rovneho.
PS: pekny avatar ;)
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Ahoj, díky za reakci. Ve svém okolí znám jen pár vegetariánů, ale dokonce i oni se na mně dívají jako na UFO :lol: A ve vztahu opravdu docela záleží na tom, čím se dva živí. Nebyl bych moc nadšený, kdyby přítel v našem domě si vařil masičko :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Panda »

Menšina v menšině ... to mi připadá úplně nulová šance, když si představím kolik ve svém okolí znám vitariánů (=nikoho). Ale myslím že to nemusí být takový problém - ve vztahu je hodně důležitá i vzájemná tolerance a respektování. Pokud je vztah silný a harmonický tak nemusí být soužití vařáka s vitariánem problémem. Naopak to více naučí, druhého nekritizovat ale respektovat. Takže bych výběr takhle nezúžoval, není to zas tak důležité kritérium.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Ano děkuji, absolutně souhlasím :) Třeba to pro mně bude dobrá zkušenost a zrovna to potřebuji prožít, abych se něčemu naučil. Nikdy jsem nehledal někoho konkretního s vzácným životním stylem, myslím, si, že když vytvořím kolem sebe správné okolí, tak si toho správného partnera co pro svůj (a jeho) rozvoj potřebuji přitáhnu automaticky. Avšak nic se nestane jestli se zeptám :wink: Třeba se najdou nějací kamarádi :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Samira »

Arion píše:...Avšak nic se nestane jestli se zeptám :wink: Třeba se najdou nějací kamarádi :D
Spravne. A som rada, ze si tak konal (u nas doma sa hovori - nema huba, hotove nestastie).
Mimochodom, ak citis, ze mat doma varaka-masozravca by znamenalo z Tvojej strany vela ustupkov, nesla by som na Tvojom mieste do takeho vztahu... Pouzijem mozno blbe prirovnanie, ale mne by doma vadil napr. fajciar. Aj keby si v byte nezapalil, vadili by mi prehulene peniaze, smrdiace oblecenie, bozky ako s popolnikom... Kazdy mame svoje hranice... verim, ze najdes co hladas ;)
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

To by mi fajčiar vadil taky aj keď som kedysi dávno tiež fajčil. Pre mňa je Spiš dôležitá rovnaká vibračná úroveň. Iba len ľudí s rovnakou vibrácii sa v dnešnej dobe dokážu spolu udržať.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Sweetie »

a co vibrace znamena prakticky? je to zajimavy. naprosto souhlas s vyse Pandou. tolerance. a s tim by navazovala i ta vibrace. vegetarian proste vari, tady uz je dulezita notna davka tolerance, hlavne z jeho strany, tot ma zkusenost.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Doporučil bych si stáhnout film "Co my jen víme" - http://www.uloz.to/hledej/?q=co+my+jen+vime nebo http://www.vii.sk/video/y52xfbx32t/co-my-jen-vime/ (film online) Tam podrobně se popisuje z hlediska kvantové fyziky co jsou vibrace. Jinak když lidi se nachází na stejné vibraci tak si podvědomě rozumí (občas nejsou nutná ani slova) a spolu se cítí velmi harmonicky a vše co spolu počínají se jím daří. Když se setkáme s člověkem, který má jiný kmitočet tak si většinou vůbec nerozumíme a necítíme se v jeho společnosti dobře, chceme co nejdřív takovou společnost opustit.

Trailer - http://youtu.be/WiWf8s-v9W8
Trailer 2 - http://youtu.be/Y7WIXRPQ1Lg
Obrázek
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Sweetie »

dekuju, skouknu to, jelikoz na to docela verim, je mi to blizky, pac na vsechno jdu intuici, podvedome. reaguju nebo rozlisuju neco, nazveme to treba vibraci.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Sweetie píše:dekuju, skouknu to, jelikoz na to docela verim, je mi to blizky, pac na vsechno jdu intuici, podvedome. reaguju nebo rozlisuju neco, nazveme to treba vibraci.
Děláš to správně! Když budeš všechno propouštět srdcem nikdy neuděláš chybu. Stačí to srdce jenom aktivovat.
Obrázek
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj Arione,
já teda nevim, ale nestačil by vegetarián? Myslim, že hledat vitouše jako protějšek je problém vždy a o tvé menšinové skupině ani nemluvě...

Když uvidí to množství ovozelu v kuchyni, tak stejně doma bude vyvařovat minimálně, pokud ovšem nejsou nějaké svátky jako vánoce a pod..
CO?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Fiona »

:)
No, ze zkusenosti muzu potvrdit ze neni horsiho nepritele vitarianske discipliny nez chlap varak v dome. Dale na zaklade zkusenosti tvrdim ze vegetariani jsou v tomto jeste horsi nez poziraci veprovych zeber, protoze jejich vareniny jsou mnohem vonavejsi a hure se jim odolava :oops: Par dni to jde, ale dlouhodobe je to zahul na nervy.

Pomineme-li vyse zminene vibrace, jako nejschudnejsi varianta se mi zatim osvedcil "liny varak", tj takovy co doma nevari, naji se nekde venku a netaha mi to domu pod nos :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Samira »

Fiona píše::)
...tvrdim ze vegetariani jsou v tomto jeste horsi nez poziraci veprovych zeber ... zatim osvedcil "liny varak"
Veru... mnohi "vegetariani" jedia priserne. Prezyvame ich s kamosom, ze su "pudingovi" :) Lepsie je azda misa salatu s kuskom rybky, nez halda kolacov, pudingu, keksikov, cokoladky - ved je to vsetko vegetarianske! :)
Jezisi ludia, ked tak nad tym rozmyslam, ja som taka rada, ze mam toho mojho! m:-)
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Mně by nevadil ani "všežravec" :) Vždyť kdysi jsem byl také. Pak jsem asi rok byl vegetarián a až si moje tělo zvyklo na nový typ stravování, jsem podvědomě začal cítit, že musím jít dál. Takže stav mého současného těla odpovídá mému evolučnímu duchovnímu růstu, jelikož na vitariánské dietě nemám vůbec žádné potíže a navíc mám takový vnitřní pocit, že mně příroda a celá existence podporuje. Avšak na vibrační úrovní ctím trošku rozdíl vůči lidem co jsou pořad na "všežravé" dietě. Doufám, že to nebude překážkou, uvidíme co bude dál :) Děkuji všem za vaše reakce :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Panda »

Arion píše:...Avšak na vibrační úrovní ctím trošku rozdíl vůči lidem co jsou pořad na "všežravé" dietě...
Ono je to cítit i na čichové úrovni.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Panda píše:
Arion píše:...Avšak na vibrační úrovní ctím trošku rozdíl vůči lidem co jsou pořad na "všežravé" dietě...
Ono je to cítit i na čichové úrovni.
Ano jsem si to všiml :) Tento smysl mám teď hodně rozvinutý a cítím úplně všechno, občas se mi zdá, že až moc :lol: A kromě všeho vidím éterická těla lidí, doufám, že brzy se mi povede uvidět i celou auru :)
Obrázek
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od lumoska »

ja som ako mala vidavala aury a energie bezne, teraz uz len obcasne...tiez pracujem na obnove:) je vela veci k videniu, citeniu, pocutiu co o cloveku hned nieco prezradia. Sranda je, ze ja by som bola napr. viac schopna tolerovat rozdielnu stravu ako to, zeby to nebol karatista:D...alebo inak sa podobne vyvijajuci clovek. Mala som moznost si v minulosti par takych kratkodobych vztahov vyskusat a nejde to. Partneri sa musia naozaj spolocne vyvijat, rozumiet si v kazdej oblasti, aspon vediet preco a co ten druhy robi, suhlasit s tym a podporovat sa. Nerovnocenny vztah v akomkolvek ponimani nema velke sance.... a to aj v pripade, ze tie duse su si sudene :?
Inak som zatial nenasla dovod odclenovat sa od ludi co varia, jedia maso, alebo ja neviem co. Ked su natolko vyspeli a nefrflu mi do jedla, nefrflem ani ja im a neni dovod delit sa na skupiny:)
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

To jsem zvědav jak to u mně dopadne :) Ale když si představím, že budu žít s přítelem, který si bude vařit maso anebo budeme jezdit na grilovačky a tvářit se jako že se nic neděje. To bych musel odmítnout sebe sama a zapomenout i na etické stránky - násilí nad zvířaty, podpora masových vražd na jatkách. To nejsem si jist, jestli bych to dokázal zvládnout. A druhá věc - přítel by si vždy myslel, že on žije správně a konzumace masa je pro člověka nutná a že asi já nemám něco v pořádku jinak by musel přiznat, že nežije zdravě on. Jinými slovy každý by měl vlastní pravdu a tvořilo by to mezi námi barieru, což pro vztah není dobré. Každopádně moje víra a naděje na blaho stále žije :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:
Arion píše:...Avšak na vibrační úrovní ctím trošku rozdíl vůči lidem co jsou pořad na "všežravé" dietě...
Ono je to cítit i na čichové úrovni.
souhlasim s obema, ja jsem to zminila nekolikrat ale vlakna si nepamatuju, pak to zminil PS v syrovym masu mozna cast toho - za prvy agrese, za druhy uplne jiny vjem nebo pohled, ci necitlivost na urcity veci. a ted jakych.. treba ekonomika, zakladani novych (umelych) lesu. viz vsecko neeko, nesetrny, vysokorozpoctovy, plejtvani-no to ta ekonomika. a vlastne to vsecko souvisi.

ano, vegetarian stlaska misto masa deset ruznych ingredienci. chybi jim vetsinou stridmost nez jako ja jsem mela treba pri deleny strave.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od epony »

Arion, vdaka za filmovy tip, zajtra si ho pozriem ;) najst medzi vitarianmi spriaznenu dusu urcite nie je nemozne..ja v tom tiez verim lebo vitarianstvo je zivotny styl a pokial ho nemozes zdielat prave s clovekom ktoreho milujes, musis mat poriadnu davku pevnej vôle.. :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Zdeníno »

Čili hledáš Arione uspokojení svého chtíče a balíš to do filosoficky vibračního žargonu.

:?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Fiona »

A smim se zeptat na co je "normalnimu" hetero chlapovi zenska? Snad ne pro chticeproste dusevni souzneni? :P
To se rovnou muzeme drzet holky svych babincu a kluci kdoviceho (napada me World of Warcraft, hospoda, fotbal, valky, auticka, asi tomu houby rozumim), celkem jiste tam najdeme vetsi pochopeni. Asi vsichni snad (cest celibatnim vyjimkam) chceme zit s nekym s kym si to i rozdame, i si rozumime, i jsme schopni se spolu najist a nepohadat se pri tom... nebo ne?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Zdeníno píše:Čili hledáš Arione uspokojení svého chtíče a balíš to do filosoficky vibračního žargonu.

:?
Vůbec jsem nepochopil, z čeho jsi vycházel když jsi toto psal? :D Najít si někoho na sex pro mně vůbec není problém. Stačí zamávat, ale toto vůbec nehledám, neboť už jsem pochopil co je to sexualita a sexuální energie, jakou to má moc a jak se s ní má správně zacházet. Bez citů je to jenom utrpení.
epony píše:.. a pokial ho nemozes zdielat prave s clovekom ktoreho milujes, musis mat poriadnu davku pevnej vôle.. :) :)
Děkuji, toto je asi jeden z mých největších úkolů na Zemi - natrénovat pevnou vůli :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Jindra »

Zdeníno to Ti možná ujelo, ne? Se mi to nelíbí, ale piš jak myslíš, názorová pluralita je ok
Fiona píše:A smim se zeptat na co je "normalnimu" hetero chlapovi zenska? Snad ne pro chticeproste dusevni souzneni? To se rovnou muzeme drzet holky svych babincu a kluci kdoviceho, celkem jiste tam najdeme vetsi pochopeni. Asi vsichni snad (cest celibatnim vyjimkam) chceme zit s nekym s kym si to i rozdame, i si rozumime, i jsme schopni se spolu najist a nepohadat se pri tom... nebo ne?
pravda Fiono
ale- jaká čest celibátním výjimkám :) celibát néni normální, bysme vymřeli
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Zdeníno »

Fiona píše:A smim se zeptat na co je "normalnimu" hetero chlapovi zenska? Snad ne pro chticeproste dusevni souzneni?
Jako absolventka tuším biskupského gymnázia (? tedy pokud se nepletu) bys mohla vědět, že oba bohulibě usilují o zachování lidského rodu.
Je až úsměvné, jak někteří zde věnují pozornost jídlu, aby sloužilo ke svému účelu, ale sex. oblažování je pro ně dobro samo o sobě.
Arion píše:Najít si někoho na sex pro mně vůbec není problém. Stačí zamávat, ale toto vůbec nehledám, neboť už jsem pochopil co je to sexualita a sexuální energie, jakou to má moc a jak se s ní má správně zacházet. Bez citů je to jenom utrpení.
Tvé sexuální příležitosti nejsou předmětem sporu.
Jde o to, že sexuální energie zachází s tebou, ona určuje tvé myšlenky a aktivity, nikoli naopak. Proto jsi tu. A to je špatné.
Gurmánství např. není samo špatné. Ale jak dopadne ten, pro kterého je jídlo pánem? Byť by např. filosofii používal k získávání jídla.
Jindra píše:Zdeníno to Ti možná ujelo, ne?
Kdo šetří hole, nenávidí syna svého, praví biblické přísloví.

:)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:10, celkem upraveno 1 x.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od 2olfess »

Zdendo,
ale to se týká lidí, kteří praktikují duchovní stezku, né?
Pro konzumenty života, ať konzumujou život... Co?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od 2olfess »

Cepheusi, já myslim, že Zdenínovi nešlo o házení kamenem, ale o to, aby se nad určitýma věcma zamyslel. Spíš ho asi trochu praštilo do čelíčka ta kombinace slov o vibracích, duchovnu a k čemu ji vztahoval. :D Alespoň tak jsem to pochopil já.

Ale jak jsem psal výše, Arion chce konzumovat život a pouze se zajímá o tyto věci, tak nevím, jak a proč by se ho ovládání tělesných záležitostí mělo nějak týkat.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Renáta »

Arion píše:To jsem zvědav jak to u mně dopadne :) Ale když si představím, že budu žít s přítelem, který si bude vařit maso anebo budeme jezdit na grilovačky a tvářit se jako že se nic neděje. To bych musel odmítnout sebe sama a zapomenout i na etické stránky - násilí nad zvířaty, podpora masových vražd na jatkách. To nejsem si jist, jestli bych to dokázal zvládnout. A druhá věc - přítel by si vždy myslel, že on žije správně a konzumace masa je pro člověka nutná a že asi já nemám něco v pořádku jinak by musel přiznat, že nežije zdravě on. Jinými slovy každý by měl vlastní pravdu a tvořilo by to mezi námi barieru, což pro vztah není dobré. Každopádně moje víra a naděje na blaho stále žije :)
Nuž, mám muža a dvoch synov (20- a 17-rokov). Vsetci traja jedia mäso (mladší syn mal 8 ročnú veggie pauzu a vraví, že keď skončí s repre, tak sa opäť vráti k nemäsitej strave). Pre mňa sú to najúžasnejší ľudia na svete. Vôbec nie je problém, pokiaľ ide o stravu. A ani nemyslím, že toto je hlavná otázka. Hlavné je (teda pre mňa) v živote nájsť Človeka a vychovať Človeka, to čím sa ten človek živí, je vedľajšie. Teda PMN. I medzi vegošmi a viťošmi sa nájdu ľudia, čo by mi "nevoňali"...
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

2olfess píše:Ale jak jsem psal výše, Arion chce konzumovat život a pouze se zajímá o tyto věci, tak nevím, jak a proč by se ho ovládání tělesných záležitostí mělo nějak týkat.
Toto co píšete mně se zdá být hloupé - nelze lidi dělit na duchovní a konzumače života. Lidská příroda je duchovní. Je to náš základ. Já si užívám život v celé jeho kráse a při tom duchovně se vyvíjím. To o čem píšete mi spíš připomíná nějaké náboženské učení kde jsi buď moc špatný anebo moc hodný. Duše nezná rozdíl. Pro duši jsou to jenom zkušenosti.
Obrázek
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od 2olfess »

Arione, takhle to nebylo myšleno. :wink: Mohu tykat?
Nedělim lidi na konzumače a duchovní a už vůbec ne na hodné a špatné - ani to nejde, to je nesmysl. :D Nejsem členem žádného náboženského spolku. Ale duchovní cesty se ta poznámka týkala.

V zásadě by se mohl duchovní vývoj člověka (abych použil tvůj termín) rozdělit na 2 směry:
1) postupná cesta životem bez "urychlování"(tedy způsob, jakým se na tuto věc díváš ty)
2) s "urychlováním"

Urychlování v tomto případě zahrnuje některé techniky ovládání, mysli, smyslů, pocitů, pudů, zahrnuje určité odpoutání od prožitků, nelpění, neztotožňování se atd atd atd...a pokračuje to až do vyvanutí. A ta ušetřená energie a ovládnutí těchto věcí u člověka něco způsobuje, k něčemu dochází a pod.... o tom by se dalo mluvit dlouho.

Vzhledem k tomu, že vím že Zdeníno je na tomto poli usilujícím, tak jsem pochopil jeho poznámku tak, že tě nabádá k tomu, aby si do svého života zahrnul i tohle (mluvil konkrétně o sexu) a zeptal jsem se, proč ho k tomu vyzýváš, když on nic takového (zatím) neabsolvuje?

Konzument života není něco jako konzument Novy :lol:
Je to způsob života nebo úsek života zvolený tímto způsobem (prožívání, vychutnávání..), protože ta kategorie 2) dělá ve svém životě opak.

Rozumíme si už?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Pavluska »

Arion píše: Já si užívám život v celé jeho kráse a při tom duchovně se vyvíjím.
tak to ma podle me byt. A jestli se Ti tu po sz ozve nejaky vhodny vitachlap, nebo sympatizant vita a spol..., tak to ucel splnilo, se tu ozvat. Nepochopeni neres. Toho mas dost i v realu ne? Jinak si myslim, ze muzes byt dost uspesny, protoze homosexualove, ktere jsem poznala ja, na svuj jidelnicek dbali dost... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Zdeníno »

2olfess píše:Zdendo,
ale to se týká lidí, kteří praktikují duchovní stezku, né?
Pro konzumenty života, ať konzumujou život... Co?
Platí to pro všechny.
Jenom se mi zdá, podle mých zkušeností, že se pak odezva na špatnou karmu jaksi zrychluje a jaxi nabývá na brutalitě :shock: :D.
No ale asi máš pravdu v tom smyslu, že Arionovo mladické "Já si užívám život v celé jeho kráse a při tom duchovně se vyvíjím." není možné těmito argumenty přesvědčit, a možná jsou i naopak kontraproduktivní, protože duchovní stezku, jak tedy tomu říkáš, volí člověk až na základě vlastních bolestných zkušeností jako stezku existenciálně poslední.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

2olfess píše:Arione, Rozumíme si už?
Jsem ti rozuměl už od začátku, ale chtěl jsem říct, že nesouhlasím ani s tím. Je to velmi rozsáhlé téma. Ale co znamená "urychlení" duchovního vývoje? Já se také snažím o co nejhlubší sebepoznání a co nejrychlejší splynutí s absolutnem, ale před tím, než toho bude moje duše schopná, musím se očistit a rozvázat karmické uzliny, abych ukončil koloběh svých inkarnací. Když se uzavřu, schovám se od všech bytostí a stane se ze mně mnich jak budu moc rozvázat ty karmické uzliny, které mám již delší dobu z tohoto života, z minulých životů s ostatními lidmi? Proto nerozumím těm lidem co takhle žijí, myslí si, že slouží bohu a při tom kvůli zablokovaným energetickým centrům nedisponují ani základními duchovními vlastnostmi, například přenosem vědomí do tenkých těl atd. Doufám, že jste pochopili co jsem se snažil vysvětlit. Navíc každá duše před narozením si vytváří vlastní životní plán, kterého se má držet. Moje poslání - sebepoznání formou sdílení informací ostatním, probouzení lidstva, změna vědomí lidi, pomoc planetě v posunu, dokázat zůstat pozitivní v tak negativním světě jaký je tento.
Obrázek
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Pavluska »

Arion píše:
2olfess píše:Arione, Rozumíme si už?
Jsem ti rozuměl už od začátku, ale chtěl jsem říct, že nesouhlasím ani s tím. Je to velmi rozsáhlé téma. Ale co znamená "urychlení" duchovního vývoje? Já se také snažím o co nejhlubší sebepoznání a co nejrychlejší splynutí s absolutnem, ale před tím, než toho bude moje duše schopná, musím se očistit a rozvázat karmické uzliny, abych ukončil koloběh svých inkarnací. Když se uzavřu, schovám se od všech bytostí a stane se ze mně mnich jak budu moc rozvázat ty karmické uzliny, které mám již delší dobu z tohoto života, z minulých životů s ostatními lidmi? Proto nerozumím těm lidem co takhle žijí, myslí si, že slouží bohu a při tom kvůli zablokovaným energetickým centrům nedisponují ani základními duchovními vlastnostmi, například přenosem vědomí do tenkých těl atd. Doufám, že jste pochopili co jsem se snažil vysvětlit. Navíc každá duše před narozením si vytváří vlastní životní plán, kterého se má držet. Moje poslání - sebepoznání formou sdílení informací ostatním, probouzení lidstva, změna vědomí lidi, pomoc planetě v posunu, dokázat zůstat pozitivní v tak negativním světě jaký je tento.
Arione, krasne napsano. Dekuji za hezci den. Taky mi prijde, ze stahnuti se do ustrani je snazsi nez vystaveni se druhym lidem a zvladnuti vseho co je pro nas jeste prichystano ohledne vztahu s druhymi lidmi... i pres vztahy partnerske. Vzdyt je to kolikrat tezsi nez meditace v klastere. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od 2olfess »

Se ti pokusím zareagovat, nevim jak to dopadne :D

Citace: Jsem ti rozuměl už od začátku, ale chtěl jsem říct, že nesouhlasím ani s tím. Je to velmi rozsáhlé téma. Ale co znamená "urychlení" duchovního vývoje? Já se také snažím o co nejhlubší sebepoznání a co nejrychlejší splynutí s absolutnem, ale před tím, než toho bude moje duše schopná, musím se očistit a rozvázat karmické uzliny, abych ukončil koloběh svých inkarnací.

Arione, tohle je věc, která je daná. Urychlení je taková "zelená míle", nenapadá mě lepší srovnání. Prostě okamžik, kdy se duše, abych použil tvůj termín, vypravuje a připravuje na cestu dom a už se sem nevrací nebo maximálně z důvodů guruovství (vyvádění ostatních dozrálých zde ). To co ti psal Zdeníno, jedná se zde o existenci poslední nebo jednu z těch posledních. Prostě jseš už na odchodu. I ta tvoje duše se v tomto bodě jednou ocitne, jako i všech ostatních lidí zde. A až do tohoto bodu dospěješ, tak budeš muset zahájit určitou práci, aby si splnil podmínky odchodu. O těch jsem něco naznačil výše a určitě je najdeš v různých literaturách k tomu určených, případně od absolventů (Mistrů), kteří už to mají za sebou. V tomto bodě to bude pro všechny stejné, "urychlování" odpoutání se od hmoty, ovládnutí smyslů, pudů a pod. plus další věci, protože musí zrušit vazby s hmotou, resp. musí dokončit tuto zkušenost, jinak by se vrátlili zase zpět, pokud by byly zůstaly nějaké vazby a zkušenost by nebyla kompletní. :wink:

Tento okamžik začneš dobře rozeznávat sám, takhle zemská hra pro tebe začne ztrácet kouzlo, není to nenávist k životu, není to uzavření se, i to by byl určitý druh vazby. Ty zatím stále chceš prožívat (např. hledáš partnera), až např. ani tuto touhu mít nebudeš a budeš stejně šťastný s partnerem i bez partnera, když přestaneš mít ambice a touhy se nějak realizovat zde, tak to nastane. Lidé kolem tebe nemusejí poznat vůbec nic, můžeš dál chodit do práce( ale už nelpíš na výsledcích a nepovažuješ je za svoje), plnit si své povinnosti vůči rodině a blízkým, ale kdože jsou tvoji blízcí? Můžeš mít i vlastní rodinu a potomky, ale s jiným přístupem, atd. atd. atd.

Karma:
V té době karma dozraje, aby si tím byl člověk jist, tak by se měl setkat s Mistrem. (to platí pro většinu směrů, ale myslim, že zrovna buddhismus a pod. tohle nemají a mají to trošinku jinak, ale nevim, to by uměl líp popsat Zdeníno). Když myslim Mistra nebo Gurua, (neplést z duchovním učitelem, to je něco jiného), tak ho vyhledá G. sám, jsou spolu schopni se, když ne hned tak později, setkat i v astrálu. A hlavně převezme jeho karmu do své správy. To je důležitý. Protože do určitýho bodu se v tom člověk pohybuje sám a od této chvíle už karmu spaluje (zase to urychlení), ať dobrou nebo špatnou.

Různé směry na to používají jiné termíny, ale podstata zůstává stejná:
sančit karma - nahromaděná karma z minulých existencí, pro každou naší existenci je určena pouze její část a zbytek je také to jediné, co nám může být odpuštěno-rozpuštěno
prarabdh karma - to je to předurčené pro současnou existenci, ať s mistrem nebo bez tu musíme vyrovnat, takže se nemusíš obávat toho, že by někdo své "závazky" nesplnil a bylo mu umožněno odejít, to by byl na zemi bordel
krijaman karma - ta, co si vytváříme teď
Takže poslední 2 budou vyrovnány tak nebo onak.
S tím pojmem o "rozmotávání karmických uzlů" v této podobě to neznám, takže nevim, jak na něj reagovat.

Jinak k tomu určitýmu nezájmu(který není nezájmem, ale jiným způsobem existence), který se ti tak nelíbil nebo dělení lidí a pod., asi to bude tak, že opravdu tady všichni máme trochu jiný povinnosti v určitých fázích života. Když mi ten můj Mistr ukázal sérii těch mých posledních cca 40 nebo 50 pobytů zde (šlo to dost rychle za sebou a vědomě do nich sám nemůžu, takže nevim přesně), tak první co mě pak napadlo, že už asi abych tu zbytečně nezevloval a nezabíral místo těm co přišli pozdějc :D, (takže už se třeba narodim už jenom 39x = pokus o vtip :wink:)

Citace: Když se uzavřu, schovám se od všech bytostí a stane se ze mně mnich jak budu moc rozvázat ty karmické uzliny, které mám již delší dobu z tohoto života, z minulých životů s ostatními lidmi? Proto nerozumím těm lidem co takhle žijí, myslí si, že slouží bohu a při tom kvůli zablokovaným energetickým centrům nedisponují ani základními duchovními vlastnostmi, například přenosem vědomí do tenkých těl atd. Doufám, že jste pochopili co jsem se snažil vysvětlit. Navíc každá duše před narozením si vytváří vlastní životní plán, kterého se má držet.

Tady sis báječně odpověděl. Hele, ty si někde slyšel, že neexistuje žádný životní plán na to, aby člověk strávil život v klášteře a věnoval se Bohu? Že je to jenom jeho útěk? A co takhle jiná situace: použiju tu tvojí duši, která sbírá zkušenosti, co když třeba bylo jejím častým problémem v minulosti to, že se třeba toulala, nevydržela na jednom místě, byla ukecaná a nesoustředěná, starala se jenom o sebe a měla příliš mnoho nezvladatelné energie a tak si prostě a jednoduše vybrala život zcela opačný, aby se obohatila o tuto zkušenost. Aby žila v klidu, tichosti, řádu, rozjímání, pomoci ostatním, věnovala pozornost problémům lidí apod. To tě nenapadlo? :wink:
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od venclík »

Tady plati jednoducha rovnice. The more, the better. Cim vice homosexualu, tim lepe pro tuto planetu zamorenou premnozenym druhem Homo 2x moudry. Urcite se nemate proc citit pro toto menecenni, spis naopak. Na druhe strane nechapu nac ten dotaz zde, co je komu do neci orientace, hlavne kdyz je to vitarian. Na to jsou special seznamky.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Pavluska »

venclík píše: Na druhe strane nechapu nac ten dotaz zde, co je komu do neci orientace, hlavne kdyz je to vitarian. Na to jsou special seznamky.
eh??? special seznamky? to znamena, ze se ma Arion uchylit tam? Promin, mozna Te nechapu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od venclík »

eh??? special seznamky? to znamena, ze se ma Arion uchylit tam? Promin, mozna Te nechapu.
To je jedno, ja uz taky nic nechapu.
Na druhe strane, proc ne. Jeho dotaz ma smysl. Treba se mu nekdo ozve. Aby bylo jasno, me je to jedno. :evil:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Sweetie »

venclík píše:
eh??? special seznamky? to znamena, ze se ma Arion uchylit tam? Promin, mozna Te nechapu.
To je jedno, ja uz taky nic nechapu.
Na druhe strane, proc ne. Jeho dotaz ma smysl. Treba se mu nekdo ozve. Aby bylo jasno, me je to jedno. :evil:
taky chapu pojem vitarian jako nadramec vsem jedincum jakekoliv rasy, vyznani, sexualni orientace. takze venclikova poznamka nebyla naprosto od veci. nicmene, kdyz svuj 'inzerat' arion da na vseobecnou seznamku, asi bude minimalne uspesnej, spis ho rovnou vymazou. tady aspon ma vetsi sanci,protoze to je selektivni forum, ze sem clovek podobne zamerenej (vita strava) nahlidne, a tak nevidim nic od veci tady specifikovat i sexualni orientaci.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Arion »

Děkuji všem za vaše reakce, budu doufat, že se někdo ozve. Bylo by to moc fajn :) Zatím jsme s kamarádem takoví dva a o nikom jiným nevíme :) A radi bychom se seznámili i s dalšími vitariány.
Obrázek
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Fiona »

kurna fix, toto vse je na tetu Fionu moc slozite :? ja asi nikomu karmu nerozresim, nicmene doufam ze snad vsichni najdeme nejake ty kamarady k vyblbnuti i ke stolu :delicacy: osobne je mi celkem fuk kdo s kym ji ci ulehava ke spanku ci cemukoliv, ovsem asi by mi nechutnalo ve spolecnosti lidi co by mi plivali na kamarady, tim spis kvuli vecem jejichz stejne nejsou a nebudou svedky, tudiz by je nemuseli resit. howgh a namaste :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od Pepík Ševců »

cepheus píše: "Kdož jsi bez viny" .. dál si ten šutr už najdi sám. :D :wink:
To mi připomíná scénu z Monty Python a jejich Brian’s Life: Kdož jsi bez viny, hoď kamenem! Jau, jau ... jau, áááu. :D

Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Homosexuální vitariáni? :)

Příspěvek od cepheus »

*
Odpovědět