vitariánství versus

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

vitariánství versus

Příspěvek od buc11 »

nejsem velký zakladatel témat, mám určitě ze zakládačů nejmenší poměr příspěvky/počet, ale mám potřebu si vyjádřit kde cítím ty rozhodující protikladnosti
vynechám běžnou populaci, ti se tím nezabývají, takže
1. by mohla být makrobiotika, se svým zrním a absencí ovoce, žuváním se to už nespraví
2 nemám rád cizí výrazy ale doplňky se mi zdá neúplné, takže suplementace zde bych zahrnul pro tento pseudoúčel vše vyrobené a to většinou synteticky, včetně vitamínů, prvků a jiných životudržujících látek
znamenalo-li by to že to bez toho nejde, raději bych se vrátil, naštěstí vím, že tomu tak není
3. s tím souvisí léčebné metody pomocí různých zaručených preparátů namátkou jako KS, homeo, MMS ...
žiju v iluzi, že to vyladěná vitatěla nepotřebují, majíce v záloze účinější praktiky
4. tvrzení, které sám užívám, že život není o stravě
jsem odvolán, dopracuji
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Buc,
pekná téma na zamyslenie. Som sa po dlhom čase pred časom na krátky čas :D vrátila ku konzumácii MB jedla raz denne (ako obed). No, zasa sa mi len potvrdilo, ze nedobre tolerujem ten mb tanier (zasa sa objavilo nafukovanie a nepríjemnosti s tým spojené). No, asi je to o tom, že skrátka to moje brucho neberie, keď sa mu v ňom objaví maglajz z každého rožka troška. Najlepšie mi je, keď do brucha posúvam jednodruhové záležitosti z ríše ovozelu.
Vitamínové doplnky neberiem, sem tam používam homeopatiu - doteraz s dobrým výsledkom, ale súhlasím s tvojou ilúziou. Takže cieľ je to vylaďovanie, nie suplementovanie...
Áno, život nie je len o strave - a budem rada, keď to pochopí aj moja širšia rodina (v tej najbližšej už to celkom pekne chápu) - potom už nebudú musieť štedrovečernú hostinu začínať cholagolom a febicholom, aby žlčník zvládol ten nápor a nepregrcajú celú noc, lebo to ten chudák ani s tými kvapkami nezvládol.
Dnes mam druhý deň z 3 dní koncoročného pôstíku a je mi fajn. A bolo mi fajn i celé sviatky. Do sýta som si užila ovocia a veľmi málo a striedmo i vianočných jedál. Keďže u nás neholdujeme mäsovým a klobásovým kapustniciam, tak i za tanier smotanovej kapustnice so sušenými slivkami, dubákmi a medom mi dobre padol.
Som zvedavá aj na názory druhých na túto tému a všetkým nám do nového roka želám veľa chutného a neprehnojeného ovozelu a kopec dní bez jedla len o vode či nasucho :wink: m:-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: 4. tvrzení, které sám užívám, že život není o stravě
no právě. Všichni vitariáni nejsou stejní, všichni makrobiotici nejsou stejní... ale třeba se nám zde představí nějaký makrobiouš a spol. se svými postřehy. :)
Co jsem dřív makrobio zkoušela tak pocity nic moc, ale pokračovala jsem, abych byla "zdravá". Z obilovin mi bylo vyloženě zle a jsem ráda, že jsem pak objevila "syrový neobilný směr" (s občasnou výchylkou a brzkým uvědoměním, že na obilí nejsem stavěná - jak jinak moc neberu výživu podle krevních skupin, tak zde to sedí, jsem nulka a obilí a mlíko je pro mě fakt vstupenka do Smrkáčova).

Co je to KS?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Pavluska »

Renáta píše: a kopec dní bez jedla len o vode či nasucho :wink: m:-)
moooc hezké věci nám, Reni, přeješ. :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:...že na obilí nejsem stavěná...
Také nemám zobák. Ale jiní asi jo, dle: "mluvil, jak mu zobák narostl".
Pavluska píše:...Co je to KS?
koloidní stříbro (nebo Komunistická strana?)
Naposledy upravil(a) Panda dne úte pro 28, 2010 23:16, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Renáta »

Pavluska píše:
Renáta píše: a kopec dní bez jedla len o vode či nasucho :wink: m:-)
moooc hezké věci nám, Reni, přeješ. :lol:
To je to nejlepšííí, co vám múžu nabídnoooout :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Pavluska »

Pando, nebo to obilí melem pantem. :)
Komunist. stranu měli dávno zrušit. Aha, Buc asi myslel fakt to stříbro. Díky.
Reni, ale mě z toho prosím nějak vynech (v dobrém). :D Já už půjdu tak max. na hranici střídmosti, ale půst ne. O to tzv. zefektivnění vstřebávání potravy nestojím. jej, spustila se mi krev z nosu, tak to mám za to koukání na zuby darovanému koni. Reni, taky vše nejlepší do nového roku - ať je takový jaký si ho přeješ. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: vitariánství versus

Příspěvek od buc11 »

pavluš MB vše co jsem zmínil, sem si prošel sám, hlavně dlouho tu mb
- s radostí přidávám za
5. sparenú zeleninu
a čo je "cholagolom a febicholom"
já jsem si užil cukroví a nechal ho tam (aby ceph neřekl)
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: vitariánství versus

Příspěvek od kartika »

KS jsem myslela, že bude právě ta krevní skupina.....jsem tak nulka což mi sedí jen z pohledu toho mléka a obilí - taky je nemůžu /nudle, nudle, nudle/ a na mléko mám naštěstí i alergii, tak ho do mě nikdo necpe. Jinak moc nesouhlasím s tím, že nuly mají jíst co nejvíc masa....
Dost mám najetou ayurvédu a nulky jsou většinou pitty - což já s převahou jsem - a ty mají být striktní vegetariáni. A tím pro mě KS skončila, protože nejen ze zdravotních důvodů do sebe maso prát nebudu....
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: vitariánství versus

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:07, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
a čo je "cholagolom a febicholom"
Lieky pri ťažkostiach so žlčníkom.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Sweetie »

hmm pekny, souhlasim a tudiz neberu nebo nejim cokoliv z jmenovanyho a jeste za sebe bych pripsala ze takovy to ''jsem vitarian z 95%'' kdyz clovek zaradi denne vareninu je protiklad, to nefunguje. :)
ano, a zivot je vo strave :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Jindra »

No - že život je o stravě beru jen ocaď pocaď, to ostatní (pohoda, pohyb atd.) je taky podstatný a ta strava - nebudu opakovat Standu, napsal to tady pěkně), těch jeho 30 % by se možná subjekt od subjektu mírně lišilo, to už není potřeba brát doslova, ale v zásadě OK
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Vejmutovka »

Sweetie píše:hmm pekny, souhlasim a tudiz neberu nebo nejim cokoliv z jmenovanyho a jeste za sebe bych pripsala ze takovy to ''jsem vitarian z 95%'' kdyz clovek zaradi denne vareninu je protiklad, to nefunguje. :)
ano, a zivot je vo strave :)
Chápu, že si to někteří lidé přejí - život by byl pak tak jednoduchý. No jo, ale není :-).
Pinus strobus
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: vitariánství versus

Příspěvek od buc11 »

naštěstí život je jednoduchý, osobně sem na tom tak, že dybych ochrnul, ohluchl a oslepl a ještě víc úplně zblbl, tak bych na něm lpěl, ovšem zákaz jídla bych nerozchodil, ale nedej bože kdoví, třeba bych konečně dospěl k tomu hlavnímu poznání
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Renáta »

Sweetie píše:a jeste za sebe bych pripsala ze takovy to ''jsem vitarian z 95%'' kdyz clovek zaradi denne vareninu je protiklad, to nefunguje. :)
ano, a zivot je vo strave :)
Súhlasím, že keď nie som 100 % vita, tak si nebudem vravieť nejaké percentá. Z tohto pohľadu by aj môj otec mohol povedať, že je 2% vita :roll: To je ako u vegetariánov - nejeden vraví, som veggie a papá ryby, takže tiež nie je vegetarián... Ale chápem, že človeka teší väčší príklon k zdravej strave a rád to označuje takouto kategorizáciou. Inak si myslím, že keď osoba zaradí do stravy 95 % vita stravy, tak je to významný posun k zdraviu a lepšie ako 2 % môjho otca... Nuž a keď by pridala ešte iné záležitosti ala pôsty, pohyb, pozitívne myslenie..., tak tých 95% môže byť fajn (lepšie, ako keby 100 % robila nasilu, možno, asi, neviem...)
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Vejmutovka »

Tak to já to mám přesně opačně než Buc. V nejhorším bych se spokojila s tím, že bych mohla jídlo aspoň čichat :-). Tady je vidět, že generalizovat se to nedá, každý má jiné preference.
Do filosofické otázky "vo čem je život" se tu pouštět nehodlám, nicméně "vo stravě" podle mě nebude. Domnívám se, že Sweetie spíš myslela, v čem spočívá zdraví ? Tak jenom v jídle určitě ne, někdy dokonce ani trochu, na to mám důkazy.
Uvědomuju si, že existuje skupina lidí, kterou uspokojuje rigidní přístup k životu, disciplína, řád a 100%árny všeho druhu. Dělá jim to dobře, prospívají na této vlně a potřebují ji ze své podstaty /např. čistokrevné Panny, Kozorohové a spol./. Nic proti tomu, proč to nerespektovat. Na druhou stranu, proč to vnucovat těm, kteří se narodili za jiných konstelací a s jiným zaměřením a prospívají na něčem jiném, že :-).
Tak to byla taková malá ranní chvilka tolerance a přeji pěkný den.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: vitariánství versus

Příspěvek od buc11 »

žena pak krom chuti neměla ani čuch, ovšem zamýšlím se, že pro mne s čuchem a bez chuti by mohlo být ještě horší
zamyslím-li se znova, tak předstírám, ne nepředstírám, prostě žiju (ale spíš jako bych na sebe hleděl zvrchu z 10ti metrů), (plno) hodnotný šťastný vcelku nudný život, ale je to jen mezi jídly, nebyly-li by tam, celá ta konstrukce se hroutí
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Pavluska »

Vejmutovka píše: Uvědomuju si, že existuje skupina lidí, kterou uspokojuje rigidní přístup k životu, disciplína, řád a 100%árny všeho druhu. Dělá jim to dobře, prospívají na této vlně a potřebují ji ze své podstaty /např. čistokrevné Panny, Kozorohové a spol./. Nic proti tomu, proč to nerespektovat. Na druhou stranu, proč to vnucovat těm, kteří se narodili za jiných konstelací a s jiným zaměřením a prospívají na něčem jiném, že :-).
že bych se občas vymluvila na své konstelace? Vyhovuje mi mírný neřád. Hlavně ať je pohoda. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Sweetie »

Veji, asi se mi ta charakteristika podoba, ale jsem stopro jen docasne, pak vedle toho ulet taky stopro, a ne jidlo,to uz spis jen o vanocich a jeste pidi. tim pritakanim ze zivot je vo strave, jsem se zamyslela hloubejc, naopak zivot je o strave kdyz tam ta strava treba prave chybi, nebo je v malym mnozstvi, atd, clovek se tim proste zaobira.u me je zivot taky o strave, kdyz nejim a zamyslim se jak je mi lehce. zejtra bude jednicka, to bude uleva po vikendovym obzerstvi. :D
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Pepík Ševců »

Sweetie píše:hmm pekny, souhlasim a tudiz neberu nebo nejim cokoliv z jmenovanyho a jeste za sebe bych pripsala ze takovy to ''jsem vitarian z 95%'' kdyz clovek zaradi denne vareninu je protiklad, to nefunguje. :)
ano, a zivot je vo strave :)
Ne, neni to takovej protiklad. Mnoho let zkušeností. A život právě neni o stravě. Ani náhodou.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: vitariánství versus

Příspěvek od luca »

[/quote]
Ne, neni to takovej protiklad. Mnoho let zkušeností. A život právě neni o stravě. Ani náhodou.[/quote]
tak to se mi ulevilo
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: vitariánství versus

Příspěvek od Sitar »

Já teda když si dám ráno pečivo, tak se mi dopoledne žije o dost hůř, než když si dám ovoce.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět