V čem mi nesedí vitariánství

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

petula12
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2010 11:49

V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od petula12 »

Rád bych občas přišel s konkrétním tématem, myšlenkou v čem mi vitariánství jako systém nesedí s cílem diskutovat a vzájemně se obohacovat.
Myšlenek je hodně a nechci a není ani časově možné je napsat najednou, proto zakládám téma, které by se, dle mého názoru, mohlo ujmout.
Ovšem neznamená to, že nepřijdu i s nějakou myšlenkou pozitivní, pokud jde o vitariánství.

Pokud někdo z Vás pět nebo deset let nepozřel nic, co prošlo varem, vyjma nějakých mimořádných vyjímek, tak klobouk dolů v klimatu střední Evropy.
Zatím lehce nakukuju co se na fóru píše, už jsem narazil na to, že leckdo přiznává, že si občas musí něco uvařit, kolikrát se vyskytuje informace, že třeba jednou za dva nebo tři dni, jinak by se cítil takový člověk nesvůj.

Jde mi spíše o funkčnost vitariánství jako takového ve smyslu, zda je to systém, který se dá bez výhrat aplikovat v mírném klimatickém pásmu.
Chápete mě ne? Vy si vážně myslíte, jste o tom přesvědčeni, že pro eskymáka je nejlepší aby byl vitarián z nějakého zdravotního nebo přírodního kontextu, pohledu?

Nemluvě o tom, že pokud jíte dovážené potraviny například z tropů a subtropů v zimě, nestavíte se proti logice, jíst to co kde dozrává a vyroste ve smyslu přírodních mechanismů před x lety lidé v našem pásmu nejedli ani pomeranče ani banány a podobně.

Konzumace tropických a subtropických plodů v mírném pásmu se zdá být nejen nepřirozená vůči lidem žijícím v mírném pásmu, protože příroda zdejší ovoce a zeleninu obdaří optimálním poměrem látek například sodík versus draslík vhodný pro živočichy mírného písma.

A stejně potraviny tropické obsahují nefyziologický poměr draslíku pro živočichy mírného klimatu, ale také zanechávající větší zatížení z hlediska ekologie než kdybyste konzumovali plody našich pěstitelů viz dovoz letadly, ropa, nehledě na to, že se plody sklízí nezralé a udržují se chemicky.

Problematické je udržet takové plody v bio kvalitě, spíše to není v podstatě možné, kdo zná skladovací podmínky a možnosti a dovoz z oblastí tropů a subtropů, ale do toho bych zabíhat nechtěl.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od RadkaS »

petula12 píše: Pokud někdo z Vás pět nebo deset let nepozřel nic, co prošlo varem, vyjma nějakých mimořádných vyjímek, tak klobouk dolů v klimatu střední Evropy.
Diky :P
petula12
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2010 11:49

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od petula12 »

To obdivuju, já bych asi zmrznul. (v zimě, veňku) To je pro mě jak v Jiříkově vidění, žádné polévky, žádná zelenina dušená, napařená, omáčky, knedlíky, rýže, těstoviny, přílohy.

Jen samé syrové ovoce, zelenina, ořechy, semínka. To je šílený systém. Z mého pohledu. Tohle když někdo dává u nás ve střední evropě nebo někdo i severněji několik let, tak má můj velký obdiv.

Nemluvě o tom, že u nás je většinově rozšířena závislost na chlebu, mase a mléčných výrobcích, což obecně není snadné překonat.

Mě přijde, že u vitariánství chybí dynamika. V létě je jistě možné přijmout myšlenku, že kolem dozrává zelenina a ovoce a může jí někdo chtít přijímat v syrovém stavu, ale v zimě minimálně lidé v historii v takovémto podnebí vitariáni být nemohli, neuchovali by dostatek ovoce a zeleniny ani ho tolik nebylo, co šlo uchovat bylo to, co mělo menší podíl vody a navíc bylo energeticky vydatné, tedy obilí.

Pravda je, že využíváte klíčení, ale chybí tam použití ohně, jehož využití je archeologicky doložitelné u všech vyspělých civilizací.
Naposledy upravil(a) petula12 dne pát zář 03, 2010 20:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od s.arik »

Zima mi není. Cítí ji jen hladoví vařáci proto, že jsou zvyklí mít nepřirozeně zhuštěnou krev. Lední medvěd je na raw stravě v pohodě, jistěže má kožich, ale to Eskymák taky ne? :) Jo, moc rostlin tam nemají, ale já tady jo a do nich mi nic není.

Ekologické nevýhody existují, ale bohužel, zatím je mi poměr živé a mrtvé stravy v těle o fous cennější než trocha těch letadel.

Navíc se dávyžít i z lokálních zdrojů OZ+semínek, banány a pomeranče, to už je jenom taková rozežranost, chutné recepty jsou i z lokálních plodů či semen, řepa, zelí, mrkev, len, mák a podobně.

Jo, občas je těžké sehnat český mák, ale upřímně - vařáci konzumují jen české maso? Česká vejce, českou mouku? Ani omylem. Tento argument nemůže "zabít" vitariánství jako takové.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
petula12
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2010 11:49

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od petula12 »

Pokud Vám to funguje a cítíte se o.k, tak je to v pohodě, to je důležité. Otázka potom je, zda je tento systém vhodný pro každého.

Pokud tady se mnou diskutují lidé co si roky nic nevařili až na vyjímky, třeba desetkrát ročně a jsou vůbec schopní fungovat i třeba po deseti letech, tak pro mě je to obdivuhodné.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od s.arik »

petula12 píše:Pokud tady se mnou diskutují lidé co si roky nic nevařili až na vyjímky, třeba desetkrát ročně a jsou vůbec schopní fungovat i třeba po deseti letech, tak pro mě je to obdivuhodné.
Do téhle kategorie nespadám. Ale cítím se o.k. od prvních dnů.
Není mým cílem 100% raw až do hrobu :) Ale rozhodně se držím nad 95% i 99%, protože to považuju za chutnou a zdravou stravu, nezničenou...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
petula12
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2010 11:49

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od petula12 »

Jejda, právě zjišťuji, že nepoužíváte ani sůl.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od s.arik »

Já rok a půl vůbec - a poslední dobou používám denně himalájskou, protože 1) skoro denně cvičím za silného pocení, 2) piju nově jenom osmotickou vodu (zbavenou naprosté většiny anorg. minerálů, chloru, estrogenu, bakterií atd.). Tak nechci mít deficit soli.

Někdo si myslí, že není nutné solit ani tak, ale já celkem věřím Jardovi z AZ-zdraví, v mnoha věcech se řídím jeho doporučeními.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
petula12
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2010 11:49

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od petula12 »

To je zajímavé s tou osmotickou vodou a vidím že se tady o výživu zajímáte a nemáte problém zkusit si něco jiného a zjistit si zda a co se osvědčí.

Vodu v poslední době řeším, ale zda je cestou nějaký filtr či nikoli, tím si nejsem moc jistý a případně jaký atd.
Ideál by bylo mít nebo si vozit pramenitou nebo studniční, podle mě. To co teče z kohoutku není nic extra, ale četl jsem i informace o slabinách, rizicích používání filtrů.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Jo, občas je těžké sehnat český mák
To mi připomnělo... kamarád, zemědělec velkopěstitel, se mne tuhle ptal... čoveče Jindro, nesháníš náhodou mák? Sem to nějak neodhad, mám ho ve skladu 40 tun a u nás doma to nikdo nežere :D :D
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:používám denně himalájskou, protože 1) skoro denně cvičím za silného pocení
silně potíš protože se tělo očišťuje od anorganickejch solí, které jsi přijala z himálajské soli :? Zkoukni si Jardův web pečlivěji
s.arik píše:nechci mít deficit soli.
buď na ovozelu a nemusíš se obávat
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Jindra »

petula12 píše:Ideál by bylo mít nebo si vozit pramenitou nebo studniční, podle mě. To co teče z kohoutku není nic extra, ale četl jsem i informace o slabinách, rizicích používání filtrů.
Než minerály anorganické, to já teda radši žádné. Hodně dám na knížku Šokující pravda o vodě. O neschopnosti těla využívat anorganické zdroje píše řada autorů, takže to asi bude pravda.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od s.arik »

Jindro, dříve přece solanku doporučoval? Nemám čas to tam celé číst, bohužel...

Sůl si klidně můžu odpustit v OZ salátech, natož abych pila přímo solanku, brrrr, ale občas jím lněné placky a to je slaná dobrota, té se nevzdám jen pro nějaký stravovací ideál :oops: :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Jindro, dříve přece solanku doporučoval? Nemám čas to tam celé číst, bohužel...
Sůl si klidně můžu odpustit v OZ salátech, natož abych pila přímo solanku, brrrr, ale občas jím lněné placky a to je slaná dobrota, té se nevzdám jen pro nějaký stravovací ideál :oops: :lol:
Taky u vás tak prší? Jinak bych neseděl v sobotu u kompu :(
No, Šárko, taky nemám čas pročíst celýho Jardu, přitom by to fakt chtělo, je to vynikající web. Měl jsem období, kdy jsem denně ráno dával solanku (není to tak špatné, dá se to), když jsem se o ní u Jardy dočetl, ale pak jsem si srovnal v hlavě další info z jeho webu, taky s ním občas splknu (telefonujem si) a taky jsem četl Šokující pravdu o vodě a solanku ano, ale jen přechodně na doplnění toho nejhoršího deficitu, kterej by eventuálně člověk měl, ale pak už jen organické (dále viz Norman Walker)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od s.arik »

Neprší, ale na procházku jdeme až odpoledne :)
No jo, když mě někde vyděsil jeho příběh, jak cíleně experimentálně vůbec nesolil a pak se najednou složil a nebýt u toho jeho žena (sotva jí byl schopen pošeptat "sůl"), tak kdoví, jak by to dopadlo.
Jindra píše:
s.arik píše:používám denně himalájskou, protože 1) skoro denně cvičím za silného pocení
silně potíš protože se tělo očišťuje od anorganickejch solí, které jsi přijala z himálajské soli :?
to pocení bych označila jako normální a pozitivní věc :)
ale jo, už jsme před pár dny s Mírou říkali, že když byly ten den placky či pohanka, tak do salátu žádnou sůl - a nemáme s tím problém...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
petula12
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 31, 2010 11:49

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od petula12 »

Anorganické minerály jsou přece i v syrovém ovozelu.
Myšlenka, že nepotřebujeme anorganické minerály by, zdá se, stavěla na hlavu leckteré běžně využívané myšlenky, informace na biochemické úrovni těla, tak jak je využívá například lékařství.
Včetně i věděckých teorií, poznatků, výzkumů o nutnosti používat sůl z různých důvodů.

Ono, tady se to, podle mě, začíná stále více zužovat. Mám na mysli to, že u nás je historie a praktikování vitariánství, co do počtu let kratší, než v zemích kde je jiné klima.

Dále řada vitariánů přiznává, že vlastně pravidelně jí jídla tepelně upravená a také používají sůl. Další jsou nováčky, řekněme cca, například, do pěti let.

Vitariáni, kteří skutečně nejedí jídla tepelně upravená, nesolí a věnují se tomuto systému delší dobu, řekněme ti co za posledních pět let zkonzumovali například do padesáti vařených jídel, tedy deset vařených jídel ročně nebo méně (prostor na úlety, návštěvy, nenadálé situace) a zbytek vitajídlo, je, podle mě, u nás minimum.

A samozřejmě, pokud by se jednalo o diskuzi se solí, tak za posledních pět let nesnědli jídlo, které by obsahovalo sůl. Dejme opět prostor na vyjímky do cca deseti jídel ročně kde by sůl mohla být i když sůl je velký koncentrát a dobře se v těle delší dobu drží, myšleno obecně minerály z kterých se skládá i sůl a je tedy možné si vytvořit určité zásoby minerálů v těle a pak se bez nich i několik let, za určitých okolností, obejít.

Nicméně se nebráním s takovými (nejen s nimi) lidmi diskutovat o jejich zkušenostech.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od s.arik »

V rostlinách jsou samozřejmě taky "anorganické minerály", ale proti těm nikdo nebrojí :) Jsou v optimálním množství a podobě a skvěle využitelné.

Třeba takové železo - ví se, že z rostlin ho člověk přijme tolik, kolik ho potřebuje, zatímco z masa se tělo neumí bránit a je pak Fe zaplaveno a vede to jednoznačně k vyššímu riziku mnoha civilizačních chorob.
Viz třeba T. Husák, Stop nemocem (bude se ti líbit, není vitarián, jen vege).

Jooo, vitoušů je málo, ale to pro mne není argument pro to, že je ten systém nesmysl.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Standa K. »

petula12 píše:... jste o tom přesvědčeni, že pro eskymáka je nejlepší aby byl vitarián z nějakého zdravotního nebo přírodního kontextu, pohledu?
já místo vitarián používám pojem "syrovojedlík" netrvám na veganství atd. a ti eskymáci byli 100% (a velmi úspěšní) syrovojedlíci :D
petula12 píše:Nemluvě o tom, že u nás je většinově rozšířena závislost na chlebu, mase a mléčných výrobcích, což obecně není snadné překonat.
to je pravda, závislost na obilí a mléku se za posledních 10.000 let značně rozšířila, předtím tyto produkty neznali či nekonzumovali...
Ale obecně - při používání silných stimulantů neurotransmiterů se závislost zničením receptorů v hlavě vybuduje jedna dvě, viz video : http://vimeo.com/13429998 a vyhrabat se z ní dá fušku :)

a jak řešit středoevropské klima po ekologicku a přitom jako syrovojedlík ?
jednoduché - jak století bulharští pastevci :
žádný maso a obilí
v létě ovozel syrový, na zimu uskladněný + kvašený + víno
celoročně nepasterované kozí a ovčí mléčné produkty
ovšem ZDALEKA ne všechno je dáno jídlem, že... v případě zájmu nakoukni do vlákna Septegram... příroda uzdravuje
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od RadkaS »

petula12 píše: Pravda je, že využíváte klíčení, ale chybí tam použití ohně, jehož využití je archeologicky doložitelné u všech vyspělých civilizací.
Zadny kliceni nevyuzivam. No, je fakt, ze v Chicagu byvaly zimy drsnejsi nez tu, ale zase clovek malokdy na tu zimu vylezl...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Sweetie »

ja uz tahnu syrovou stravu treti rok a postupne samovolne vynechavam asi dycky tak po roce nebo po pul zvyky z varacky stravy, jako sul po prvnim pul roce, s tim i semena, olej, orechy, olivy, pak kafe, caj, pak obcasnou syrovou rybu, morsky rasy, pivo a je mi cim dal lip, rychlejc se ze vseho vylizu. imunitni system se zlepsil, soude podle ustoupeny alergie. a to pro to vlastne nic nedelam, ba naopak. ten ohen, diky nemu jsme bili, pac jsme dokazali prezit i nehostinny podminky no.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Xion »

petula12... nie, nieje to vhodne pre kazdeho, a tak, skor nez polemizovanim o tom, co je vhodne pre vsetkych naokolo, sa snaz zistit, co je dobre pre teba. To ale zistis len rozumnym experimentovanim na sebe.
Proste zaraduj viac a viac surovej stravy, a tvoje pocity ti napovedia, ci ides spravnou cestou.
Poviem ti napriklad moju skusenost. Logicky som si bol isty, ze surova strava funguje. Ale, ked som zvysil podiel surovej stravy tym, ze som nahradil tepelne upravene nezdrave ranajky (chlieb/pecivo, ovsene vlocky) ovocim, netravilo sa mi dobre. A to trvalo skoro celych 5 rokov. Uz po roku by od toho asi vela ludi upustilo s tym, ze sa im ovocie netravi. Ale... rozumny clovek sa pyta dalej, preco sa mi ovocie netravi? Odpoved bola, ako som po rokoch zistil, ze je to preto, ze travenie som mal vo velmi zlom stave a hlavne hrube crevo. V celom traveni som mal disbakteriozu, navyse, s klesajucou vitalitou ti klesa napriklad aj kvalita traviacich stiav a slin. V tomto prekyselenom prostredi zije vela parazitov, ktore ked im das ovocie, ktore sa ani nemoze poriadne stravit, zacne kvasit a velke mnozstvo cukrov ich krasne nakrmi, cim vyvola este vacsie prekyselenie a zaplavu toxinov. Takze, to bol dovod, preco sa mi ovocie netravilo. Problem bol v tom, ze sa telo nestihalo ocistit... doobeda ovocie, ktore sa nestravilo dobre a nakrmilo parazity, ale na obed a poobede nadalej nezdrava prekyselujuca strava. Keby som jedol ovocie aj na obed, a vecer si dal len male lahke varene zeleninove jedlo, problem by podla mna zmizol do pol roka alebo roka. Ale takto, by trval mozno aj vacsne. Ked som to pochopil, zacal som sa cielene odkyselovat, a hlavne som zaradil potrebne ocisty... hrube crevo, pecen, dlhsi dzusovy post a kuru s MMS. Cuduj sa svete, okamzite po tychto ocistach sa mi zacalo ovocie travit bezproblemov, a ked si dam hocico ine doobeda, je mi horsie, ako ked jem len ovocie, alebo pijem iba vodu. Bol problem v surovej strave? Naoko to tak mozno vyzeralo, ale skutocny problem bol inde, a so surovou stravou nemal nic spolocne. Dokonca, povedal by som, ze problem bol ten, ze aj tymi ovocnymi ranajkami jej este nebol dostatok, trebalo by nahradit aj obed, aj olovrant, a veceru doriesit ovela zdravsie, nez predtym.
Co z toho vyplyva? Ze sa mozes fanaticky oddat a riskovat, alebo, ist po malych krockoch, ale v tomto pripade sa musis skutocne spoliehat na svoju intuiciu a nehadzat flintu do zita prilis rychlo. V skutocnosti, musis byt velmi trpezliva.
Z mojej skusenosti si teda myslim, ze pre cloveka, co si nieje surovou stravou isty (ja som si bol, takze ja som ju bezproblemov zaradoval uz pred ocistami), lepsia cesta na zaciatok, je venovat sa najprv poriadnej ociste traviaceho traktu, odkyselovat, a az potom zaradit velke mnozstvo surovej stravy. K najlepsim ocistam, ake existuju, patria ocisty traviaceho traktu a ocista pecene. Zacal by som tymito, a zameral sa na zasadotvornu stravu. Odkyselovat sa da aj bez toho, aby bol clovek vitarian. Uz odkyselenie prinesie neskutocne vysledky, a do takeho odkyseleneho tela surova strava funguje jedna radost. Davat ju do prekyseleneho tela so slabym travenim a imunitou moze vyvolat dost burlive ocistne reakcie, kvoli ktorym to vela ludi vzda... pretoze niekedy mozu trvat aj cele roky.
haiky

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od haiky »

Ahoj,
mě vadí ,že vitariánství -stejně jako třeba jiné stravocaí směry- je kvůli odlišnosti toho co jíte bráno jako "něco divného" a lidé vás ze své skupiny za něco,čemu sami nerozumí. Někdy je to až boj proti společnosti :P
Ale to vlastně není chyba vitariánství,ale lidí okolo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od rudo »

haiky píše:Ahoj,
mě vadí ,že vitariánství -stejně jako třeba jiné stravocaí směry- je kvůli odlišnosti toho co jíte bráno jako "něco divného" a lidé vás ze své skupiny za něco,čemu sami nerozumí. Někdy je to až boj proti společnosti :P
Ale to vlastně není chyba vitariánství,ale lidí okolo.
to hodne zalezi od toho, ako to vitarian okoliu prezentuje

v slovenskej krcme ked niekto prestane pit a povie, lebo alkohol skodi, tak mu pichnu vydli do zadku

ak ale povie, beriem teraz akesi lieky na tazku chorobu a nemozem pit, ale mozem tu aspon s vami sediet a pozerat na flasky a dychat tu atmosferu, tak ho budu lutovat a bude nadalej kamarat
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od cepheus »

Jo, politovat Te muzeme ze jses az takovy osel a nafuka a taky ze do te vita-hospody porad s tou slaninou lezes :D ..
To je mi Te ale lito, ze mas zapichane vidle v riti :lol:.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Janek »

Tohle mas vsude, a popisuje to i Monfort a dalsi, ze je zkratka pohodlnejsi si vymyslet historku, ze uz jsi jedl/pil, nebo tak, nez nekomu vysvetlovat... Vysvetluje a omlouva se slaboch :-)

A jestli nekdo chce jist slaninu, tak at si ji slaninu... Ty jis vlastne CO, pure raw?

Ber to tak, ze napr. elektrinu muzes vyrabet mnoha zpusoby, stejne tak mnoha zpusoby muzes ziskat energii pro sve telo... Nesud co je pro toho ci onoho dobre/spatne, mluv za sebe...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od cepheus »

Mimo jine i slaninu, na panvi, kmin na ni, s cerstvym chlebem, obcas mnamka, netajim se tim nikde, sice u me neprevlada nad raw, ale je tam taky, nejsem doezdikezdi pako, rovnovaha je oc bezi - ani raw ani slanina, klidek Jenicku :D.
Akorat ji porad nestrkam zacatecnikum co vlezou na forum zamerene UPLNE jinam, respektuju jejich snazeni, detail ne ? :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Janek »

Takze zda se jis normalne jako (by mel jist) kazdy a tady na foru jsi zamrz proc, chces nam nehodnym dat kapku moudreho pouceni? S Vita teda nepečes.

Vitarianskou kuchark jsem mel v ruce a nesedi mi tam toho vic, vlastne si myslim, ze na jidle az tak nezalezi, pokud se clovek prestane prezirat, tak si muze dat cokoliv. A ze nepribira jeste neznamena, ze se neprezira... Tohleje podle me caste vychloubani: "ja muzu snist cokoliv a nepriberu".
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od cepheus »

Zamrz ze "sily zvyku", kdysi se tu resily i pusty a po pustech a mezi nema je dobry zrat zeleny:).
To neres Janku:).
Proc Ty si sem vlez s dvoulitorvou KolaLokou a krupavyma kridylkama z CFK s hranolema ? :D :wink:
Nuda ? :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Janek »

Ty jsi nikdy nevypil 2 litry koly? Piva, cehokoliv? Smazeny kure uz do ust ne.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od cepheus »

Co furt ja ? :D
Ty me napadas co tu hledam :D .. uz jsem Ti na to jednou odpovidal - si to najdi, kdyz nenajdes tak znovu : "Pil, ale kdyz jsem byl jeste mladej a blbej" .. hezky cyklime, opakujes uz se Janku:).
Nic padam, je to uz unavny a porad dokola:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Janek »

No tak vidis, takze jestli jsem jednou za vypil 2 L čehokoliv, tak to snad nebudes neustale cyklit !
Navic kdyz jsi starej, tak to uz bys riskoval kolaps organu :-) to uz zkratka neni to co a mlada, takze i kdybys nahodou chtel, tak bys to nemel pokouset :-)

Bažení (craving): kombinovaná obrana je nejefektivnější - Oddělení léčby závislostí – muži, Psychiatrická léčebna-Bohnice, – http://www.drnespor.eu/Kombin6.doc

Aneb nemusis ani jit na vita, staci a v tom mame jednotny nazor, zvladnout to prezirani :) neboli uvedomit si, ze cim mene toho do sebe nahazime, tim dele vydrzime :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od cepheus »

Wole :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Janek »

To je nahodou vyzivnej matros:

Způsoby, jak zvládnout bažení, jsme rozdělili do následujících skupin:
1. Oslabit vliv zevních spouštěčů bažení.
2. Oslabit vliv vnitřních spouštěčů bažení.
3. Oslabení motivačního vlivu bažení (sem patří také léky mírnící bažení).
4. Mírnění stresu.
5. Kognitivní postupy.
6. Nezařazené a individuálně účinné postupy.
Většinu zmíněných postupů lze navzájem kombinovat, a tak zvyšovat jejich účinnost. To ilustrujeme na četných příkladech.
Klíčová slova: Bažení, craving, závislost, psychoterapie, sebeovládání

Tohle platí obecně skoro na cokoliv.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Celoroční farmář
Příspěvky: 13
Registrován: sob lis 17, 2018 23:49

Re: V čem mi nesedí vitariánství

Příspěvek od Celoroční farmář »

Já jsem dvakrát zkusil jíst jen syrovou stravu a cca po 14ti dnech jsme to vzdal. První 2-3 dny se vždy cítím skvěle, spousta energie, vitalita prostě super. Vzhledem k tomu že celkem dost cvičím a to celkem silově a vytrvalostně náročný treningy, tak si nemůžu nevšimnout pomalého úbytku energie, až po těch cca 14ti dnech jsem úplně bez síly a energie. Nemyslím že bych jedl špatně. Jako základ mám vždy štávy kdy je základ mrkev a něco zelenýho. Špenát, mangold, římský salát atd. + Co mě zrovna napadne. Řapíkatej celer, okurka, jablka, grepy, atd. Jím dost salátů, ovoce, sušenýho ovoce a ořechů. Ty ořechy možná přehánim :?
Tak jako tak mi prostě v jeden moment začne docházet fyzička a síla. Jakmile si dám svoje luštěniny s obilovinou, tak se vše vrací. Nevím co přesně tohle zpsůobuje, ale já osobně vitariánství beru jako super stravu při očistě, nebo nemoci, ale jako nepřetržitá strava mi to nevyhovuje.
Odpovědět