Veggie Parade 2010

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

Půjdete někdo?
Moc se na ní těším, takový množství vegetariánů Obrázek

http://veggie-parade.cz
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Katarína »

Jaj, aka pozitivna akcia, dik za info. Hned by sme isli, ale ja vtedy robim a nemam si s kym vymenit sluzbu :( a Frenky je zasa na splave.

Mozno niekedy nabuduce. m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

Vymýšlím, co si namalovat na tričko, abych nám udělala pěknou reklamu :-) Máte nějaký tip? Namalovat zátiší s ovocem se trošku bojím, nejsem žádný velký malíř a na textil se maluje docela blbě, tak aby to pak nevypadalo jako nesmyslné abstraktní fleky :oops:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Sitar »

Bych asi i šel, ale mám nějaký sranda fotbalový turnájek, tak jedině večer.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

No já dost zvažuju, jak půjdu, kvuli kloubům. Ale tak třeba se za těch 10 dní zlepší :-) Ale ráda bych co nejvíce a bezostyšně přiznávám, že je to nejen o mé snaze šířit dobrou myšlenku etického chování ke zvířatům, ale i touze potkat někoho, s kým bych mohla sdílet nejen společné hodnoty, ale třeba i lože :oops: :D
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Sitar »

Tak jsem se právě dozvěděl, že moje Nik má na tý akci na starosti pochod pro rodiny s dětmi + dětský koutek na Parukářce a budou tam tím pádem i všechny naše děti. Ja se nejspíš připojím odpoledne.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Sitar »

Kdybyste chtěl někdo pomoci s organizací, pošlete prosím SZ. Díky.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od renny »

ja idem jupiii uz sa tesim :)
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

Taky už se těším. Jenom teda škoda, že má celé odpoledně propršet :-(
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

Tak co, dorazil jste někdo?

Já měla jako vždy trochu zpoždění, takže jsem se k průvodu přidala až po přejití magistrály. Trošku mě zarazil výběr hudby, když jsme procházeli Vinohradskou ulicí za vozem vyhrávajícím techno. Ale naštěstí to byla jen jedna písnička, i když na muj v kus moc dlouhá, pak už hráli lepší věci. Také mě hodně mrzelo, kolik účastníků průvodu kouřilo. Chápu, že jsme každý jiný, že nakonec to vegetariánství může být to jediné, co nás spojuje, ale nějaký ohled na ostatní by měl být brán.

Dále mě překvapilo, že jsme nebyli příliš početní, nevím, proč se vegetariáni nechtějí moc družit.

Průvod za vydatné asistence policistů došel do parku Parukářka, kde jsme si posedali, mohli se najíst vegetariánských jídel a nabrat si brožurky. Koupila jsem si vita kuchařku a nevita se nadlábla :oops:

Vyloženě nepříjemné pro mě bylo pouštění filmu dokládajícího hrůzu velkochovů a jatek. I když jsem seděla dost daleko, nedařilo se mi ignorovat děsuplné kvílení prasat a jiných zvířat. Určitě je dobře, že jsou tyto filmy točeny a předávány lidem, ale myslím, že na takovéhle akci jsou spíše ti, co už je vidět nepotřebují.

No a protože odpolední program nebyl příliš nabitý, poslechla jsem si přednášku o vegetariánství (překvapivě docela přínosnou), rozpačitě shlédla taneční vystoupení a zas se odebrala domů.

Zajímavé bylo, že se dostavilo docela dost cizinců. Naopak záztak se nekonal a Anthony Anderson nedorazil :lol:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Samira »

Kometa píše:...Naopak záztak se nekonal a Anthony Anderson nedorazil :lol:
To mas s tymi modelmi tak... Hadzat pekne ksichty do kamery, to ano, ale prist za Tebou, to nieee :-P

Dik za postrehy z akcie.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od renny »

..na veggie parade som bola ale musim povedat, ze ma to dost sklamalo..ale som si vedoma toho, ze zakladny kamen urazu bolo POCASIE..byt vonku vo vetre a zime je dost o nicom, aj nalada vdaka tomu klesa. Co sa tyka samotneho pochodu, s viacerymi ludmi sme sa zhodli na tom, ze keby nebola vpredu hrala muzika tak je to ako smutocny pochod..ziadne skandovanie hesiel, prihovor(okrem par slov na zaciatku), nic..s pochodom na 1.maja co bol taktiez v prahe sa toto nedalo porovnat. Na luke bolo strasne strasne malo ludi, zeby boli vacsine taketo akcie lahostajne?hmm. Jedlo bolo super, najma babovka a soja na pomarancoch:) no nevravela som, ze porusim vita:))) Kupila som si konecne knizku Vecna treblinka, na ktoru sa uz chystam veelmi dlho, aj som ju uz zacala citat na ceste vlakom domov. Silna kniha. Dobra bola aj prednaska. Potom sme sli sadnut do hospody nedaleko a prisli sme na afterparty do Bunkru..najlepsia cast celeho dna. Parili sme asi do tretej rana, fakt super. Takze skoda hlavne toho pocasia, verim, ze keby bolo svietilo slniecko bolo by to na 99%. Dufam, ze zas o rok :)
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

Já se preventivně dost navlíkla, takže počasí mi nevadilo.
Mě spíš trošku sklamalo že nás bylo málo a taky typ lidí - prostě ne muj šálek čaje. Mám ráda podobné lidi jako jsem já -co na první pohled vypadají normálně a až při rozhovoru poznáš, že jsou trošku jinde než mainstream. Ale tam byly spíš, když to řeknu hodně ošklivě, "podivné existence".
A když jsem si na louce našla, s kým bych se dala do řeči, byli to na potvoru zrovna němci a s těma si moc nepokecám.
Ale tohle je hodně subjektivní a spíš o mě než o akci, takže proto jsem to prve ani neuvedla.

Co v tom bunkru večer hráli za typ hudby?
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od renny »

tak hodnotit cloveka na zaklade vonkajsej stranky to nieje nic pre mna, nepaci sa mi to. A mozno aj preto, ze tiez patrim skor medzi tych "osklivych" ako si to nazvala heh. Takze ludia tam boli uplne v pohode. Ale sak kazdy ma nejaky iny nazor a aj to je super:)
Na after sa hral prevazne drum n bass, tekno..bolo fajn.
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od renny »

vlastne nazvala si to "podivne existence"
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Sitar »

Dorazil jsem až na Parukářku. Sice bylo nevlídné počasí a málo lidí, ale jinak se mi to líbilo. Děti byly statečné a hezky šli z Jiřáku až do parku. Taky jsme byli chvíli na hřišti, pak na dece a mezi stánkama.

Tanec toho nekonformního maníka byl neuvěřitelnej v tom, že on to žil, byť to vypadalo jakkoliv groteskně či pitoreskně, to se mi na tom líbilo. On tomu prostě věřil a dával do toho vše, krása.

Jídlo dobré.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od renny »

Sitar píše:Tanec toho nekonformního maníka byl neuvěřitelnej v tom, že on to žil, byť to vypadalo jakkoliv groteskně či pitoreskně, to se mi na tom líbilo. On tomu prostě věřil a dával do toho vše, krása.
noo ten typek prespaval na truhlarske kde aj ja, tam sme sa bavili o tom, vravel, ze tiez mu dost vadilo to pocasie ale chcel dat do toho vsetko a podporit dobru akciu, bol rad, ze sa to ludom pacilo :)
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

renny píše:tak hodnotit cloveka na zaklade vonkajsej stranky to nieje nic pre mna, nepaci sa mi to. A mozno aj preto, ze tiez patrim skor medzi tych "osklivych" ako si to nazvala heh. Takze ludia tam boli uplne v pohode. Ale sak kazdy ma nejaky iny nazor a aj to je super:)
Na after sa hral prevazne drum n bass, tekno..bolo fajn.
Jak jsi si pak sama všimla, rozhodně jsem nikoho nenazvala ošklivým, to by mě ani ve snu nenapadlo. Vyjadřovala jsem se spíše k lidem v gládách, černých hadrech, s pivem v jedné ruce a jointem v druhé. Rozhodně je nijak neodsuzuju, jen s nimi prostě tolik nesouzním.

Oceňuji každého, kdo se kvuli zvířatům vzdá masa, ale znáš to asi sama, s někým máš chuť se dát do řeči a s někým ne. Toť vše. Neni to žádná kritika akce, jen vyjádření mých pocitů, že to z tohoto důvodu nebyl uplně muj šálek čaje.
Jak jsem psala, tíhnu spíše k lidem, co na první pohled vypadají normálně, třeba jako ten chlápek, co tam měl tu přednášku.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od bstrd »

-on ten nekonformný look môže byť taký vonkajší štít ktorý odradí (či dokonca odstraší) povrchných simpleminderov, a ten kto sa nebojí preniknúť cez crustovú bariéru z dredov, kériek, pírsingu, nášiviek, zamračeného pohľadu či drsnejšej mluvy môže za ňou objaviť vnímavého inteligentného človeka...svojho času som si tiež udržiaval odstup pomocou mastných vlasov do čela, číra na hlave alebo polroka neholenej brady a vedel som prečo...

-ďalší zaujímavý jav čo som si všimol u niektorých jedincov zo subkultúry niektorými jej členmi humorne zvanou "alkovegánstvo" je niečo ako "zodpovedný nihilizmus", kedy svojimi činmi čo najmenej ubližujú zverom aj zvyšku planéty, no to neznamená že nemôžu sebadeštruktívnym spôsobom života ubližovať sebe samým, ale to je osobná voľba, na ktorú má každý právo
I gotta ruin my life on my own
kochanski

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od kochanski »

Ahoj,
díky za postřehy, co jste tady uvedli... Zase máme do příštího roku co napravovat. Minule si lidi stěžovali, že byl pochod moc agresivní (hesla typu "maso je vražda"), tak jsme to přehoupli do druhého extrému a nekřičeli raději vůbec nic. Snad příští rok nalezneme ten správný vyvážený střed :)
Soundsystém skutečně trochu překvapil výběrem hudby, ale většinu cesty hrál příjemné reggae, což mi vyhovovalo.

Nemyslím si, že by se vegetariáni nechtěli združovat, ale to počasí bylo opravdu nevlídné (odřeklo nám i spousta stánků)... Takže já považuji za úspěch, že vůbec někdo přišel :)

To, že tam byli lidé nejrůznějšího vzezření považuji za přínos - zdravý životní styl není nutně to, co nás spojuje, ale jde především o soucit se všemi zvířaty. I když chápu, že taková setkání třetího druhu mohou někdy náročná :)

Program na Parukářce byl z důvodu nefunkčnosti generátoru poněkud opožděn, kapely začaly hrát snad někdy až kolem šesté. Za což se omlouváme...

Doufám, že příští ročník se vám bude líbit více. Uvítáme, když se také zapojíte, napište nám svoje postřehy třeba na fórum nebo do návštěvní knihy :)
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Kometa »

Tak už jsem vypátrala, proč jsem na akci neměla moc dobrý pocit - těšila jsem se, že konečně budu mezi svými, co nepovažují vegetariánství za blbost, mezi lidmi co vidí svět podobně jako já. Mezi těmi, co mi rozumějí. No a proto jsem pak byla tak rozčarovaná z množství "alkoveganů". Ale opět - toto neni kritika akce, jen prostě sdělení, jak mi tam bylo. A také o tom, že tito lidé, se kterými bych mohla souznít, chybí hlavně v mém životě, nikoli na Veggie Parade.

Mírovější forma průvodu mi vyhovovala, agresivní hesla by nepodpořila vzájemnou diskuzi, ale nevraživost.

Ale určitě příští rok půjdu zas, jen bez takových naivních představ. Když se člověk na něco moc těší, tak to zpravidla tak skvěle nedopadne.

Navzdory tomu, jak si tu pobrblávám, patří organizátorům veliký dík Obrázek
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od renny »

Kometa: tak s jednou vecou uplne suhlasim - ked vidim cloveka v kozenych botach ktory sa nazyva vegan..je to tragikomicke.
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od renny »

bstrd: pekne napisane.. podla mna ma kazdy pravo ublizovat iba sebe, nikomu inemu.
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od Sitar »

renny píše:bstrd: pekne napisane.. podla mna ma kazdy pravo ublizovat iba sebe, nikomu inemu.
Ale co tím, jenž ubližuje i ostatním? Potrestat, ublížit, napomenout?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Veggie Parade 2010

Příspěvek od bstrd »

Sitar píše:
renny píše:bstrd: pekne napisane.. podla mna ma kazdy pravo ublizovat iba sebe, nikomu inemu.
Ale co tím, jenž ubližuje i ostatním? Potrestat, ublížit, napomenout?
-hlasito napomenúť a keď nepomože tak fyzicky zlikvidovať...vegánska kontratyrania v praxi :mrgreen: ale vážne, podľa mňa je dôležité informovať, aby si ľudia uvedomovali aká je skutočná cena salámu čo si dajú na rohlík, kľudne aj hnusnými zábermi z veľkochovov a jatiek a následne nechať na každého svedomí ako sa s tým vysporiada...ale rovnako by sa mohlo informovať aj o pracovných podmienkach na veľkoplantážach na južné ovocie, nech sme si s mäsožrútmi kvit
I gotta ruin my life on my own
Odpovědět