Vědo - prosím pomož

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Standa K. »

Stav mého táty se zhoršuje každým dnem, není už schopen logicky uvažovat a myslet. Naděje na promluvu s ním, po které by eventuálně... je pryč. Teď mi zbývá jediné - pokusit se o nemožné a během následujících maximálně týdnů dostat na svoji stranu celou medicínu (včetně jeho ošetřujících doktorů) a přesvědčit je o výhodách půstu, významu kyslíku v léčbě atd. Bez vzájemné spolupráce s vědou to u mého táty nepůjde. Šibeniční termín ale slovo nemožné neexistuje.

Tak trochu mne na tuto cestu navedl jeden pán :
v neděli při brouzdání po netu jsem narazil na tohoto pána http://www.med.muni.cz/~vmornst/index2.htm a hlavně jeho článek http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1170918839 na kterýžto jsem mu napsal mail - přikládám i s jeho odpovědí :

Vážený pane,
děkuji Vám za zajímavý názor, který prokonzultuji s našimi imunology. Dám
potom vědět, co o tom soudí. S pozdravem V. Mornstein

Vážený pane,
>
> Váš článek je zpracován dosti nepřesně.
> Mám na mysli toto rčení :
> "Diety s takzvaně živými enzymy - vycházejí z představy o průchodu enzymů
> v nativním stavu do buněk našeho těla..."
>
> VŮBEC nejde o nějaké průchody enzymů do těla, to je samozřejmě nesmysl ,
> tam se nikdy nedostanou. Jde o jinou věc :
> Díky obsahu trávicích enzymů v syrové stravě (blokovaných inhibitory, k
> jejichž deaktivaci a tím pádem aktivaci trávicích enzymů dojde po
> rozkousání potravy) nemusí slinivka břišní vyprodukovat obrovské množství
> trávicích enzymů.
>
> K tomuto je nucena v případě konzumace tepelně upravené stravy, což ji
> vyčerpává (navíc je to nepřirozené, nikdo krom člověka nejí bezenzymovou
> stravu), a tak časem je méně a méně výkonná a produkuje málo enzymů
> nutných k boji imunitního systému (konkrétně makrofágů) s imunokomplexy. A
> nakupení velkého množství imunokomplexů je základním předpokladem pro
> rozvoj všech nemocí.
>
> Zdroje :
> 1/ Dr. Wilhelm Glenk, Dr. Sven Neu : Enzymy
> 2/ Dr. Edward Howell : Enzymová výživa
> 3/ vlastní 3-leté zkušenosti ze syrovou stravou a půstem a tím i
> samoléčitelskými schopnostmi mého těla
>
> Doporučuji toto video : www.jdem.cz/cfwk3 (video - 70 minut)
>
> A ještě jedna poznámka :
> Sysifos často se šarlatány vyleje z vaničky i dobré myšlenky.
> A jsem si jist, že kdyby existoval již v polovině 19. století tak to dr.
> Semmelweissovi (viz video) s jeho pavědeckým umýváním rukou v chlorovaném
> vápnu před lékařským zákrokem pěkně "natře" (Zlatý bludný kámen by ho asi
> neminul) tak jako všechny ostatní tehdejší oficiální autority.
> Smutné je, že takových dr. Semmelweissů již bylo mnoho, jsou i v dnešním
> světě a nejeden Sysifos jim háže klacky pod nohy...
>
> s pozdravem,
>
> Standa Kunc, Brno

Mezi odesláním mého mailu a příchodem jeho uplynuly 3 hodiny takže zřejmě video i viděl. A protože ani tento alternativobijec ho šmahem neodsoudil ani žýádná taková reakce zatím nedošla, dává mi to naději, že na tom "přece něcom je" i pro vědce... uvidíme

Leč nelenil jsem a podobný mail jsem před chvílí poslal na náhodně na netu nalezené adresy :

Vážení,

rád bych vás požádal o názor na toto video www.jdem.cz/cfwk3 (70 minut)

Dřív než ho rozcupujete na kousky a mně prohlásíte za blázna, vězte že :
Od té doby co se snažím dodržovat zásady ve videu řečené neznám chřipky, angíny, kašel, ucpaný nos či zvýšenou teplotu.
A to zároveň bez užívání čehokoliv "na nachlazení" či "na chřipku" - očkování, antibiotika, volně prodejné léky, homeopatika, cumlavé pastilky, bylinkový čaj, prostě vůbec ničeho.

Jsem ochoten se s kýmkoliv vsadit o jakoukoliv částku, že nikdy neonemocním chřipkou či angínou.
Jsem ochoten se podvolit vědeckému zkoumání, pokusům či pozorování - zásady řečené ve videu prostě fungují.

s veškerou úctou

Standa Kunc

..a to na adresy :
MUDr. Sylvia Polívková Klinika infekčních nemocí 3. LF UK <polivkovasylvia@seznam.cz> , Bc. Eva Černotíková Parazitologický ústav <cernoe00@prf.jcu.cz> , Mgr. Dan Sojka Parazitologický ústav <dsojka@seznam.cz> , MUDr. Eva Bronská Klinika infekčních nemocí 3. LF UK <e.jindrichova@seznam.cz> , Mikrobiologický ústav Sektor 5 Imunologie a gnotobiologie <immuno@biomed.cas.cz> , Lucie Hanzálková Parazitologický ústav <lucie.hanzalkova@centrum.cz>

POKUD BY JSTE NĚKDO VĚDĚLI JEŠTĚ O NĚKOM KAM BYCH MĚL NAPSAT tak prosím o tuto informaci.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Marci »

Stando,snazim se pochopit tve rozpolozeni,ale ja osobne si myslim,ze je neucelne mrhat silami timto smerem,pokud ted chces bojovat za a pro otce.
Vim,ze jsi plny emoci ,ale nebylo by lepsi vzit otce domu? Mudrove uz pro nej asi nic udelat nemohou,a pokud on sam uz o sobe neni schopen rozhodovat,pak zrejme mas jen 2 volby,bud to nechas byt nebo udelas rozhodnuti za nej a zacnes konat dle svych znalosti a svedomi.
Ja osobne bych zajela za Jardou Zajickem na poradu.Z meho pohledu se u nej snoubi cela rada zkusenosti z ruznych lec.praktik at uz je to pust,syrova strava,budwig kura,mms atd atd. a muze pmn usetrit hodne casu,ktereho jiste nemate nazbyt.Drzim palce a preji mnoho stesti.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od martin_hk »

Nasadil bych mozna co nejdrive Una de Gato (k dostani jako caj, lyko z peruanske liany s atestem limske univerzity, viz. www.oroverde.cz ) -> 100 g. / 90 - 100 Kc a zkusit ho sehnat i v tabletach + Tea Essence of firmy Brainway -> 100 tablet / 250 - 300 Kc, take tu kurkumu, kterou Ti tusim Renata radila a nebo to byl nekdo jiny. O ucincich Wobenzymu jsem take cetl, doplnil bych to vse i jim, jedno velke baleni je do 3000 Kc, v tomto inkriminovanem obdobi nema smysl moc badat nad penezmi, jedno baleni bych urcite zkusil.

Standa K. píše:Stav mého táty se zhoršuje každým dnem, není už schopen logicky uvažovat a myslet. Naděje na promluvu s ním, po které by eventuálně... je pryč. Teď mi zbývá jediné - pokusit se o nemožné a během následujících maximálně týdnů dostat na svoji stranu celou medicínu (včetně jeho ošetřujících doktorů) a přesvědčit je o výhodách půstu, významu kyslíku v léčbě atd. Bez vzájemné spolupráce s vědou to u mého táty nepůjde. Šibeniční termín ale slovo nemožné neexistuje.

Tak trochu mne na tuto cestu navedl jeden pán :
v neděli při brouzdání po netu jsem narazil na tohoto pána http://www.med.muni.cz/~vmornst/index2.htm a hlavně jeho článek http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1170918839 na kterýžto jsem mu napsal mail - přikládám i s jeho odpovědí :

Vážený pane,
děkuji Vám za zajímavý názor, který prokonzultuji s našimi imunology. Dám
potom vědět, co o tom soudí. S pozdravem V. Mornstein

Vážený pane,
>
> Váš článek je zpracován dosti nepřesně.
> Mám na mysli toto rčení :
> "Diety s takzvaně živými enzymy - vycházejí z představy o průchodu enzymů
> v nativním stavu do buněk našeho těla..."
>
> VŮBEC nejde o nějaké průchody enzymů do těla, to je samozřejmě nesmysl ,
> tam se nikdy nedostanou. Jde o jinou věc :
> Díky obsahu trávicích enzymů v syrové stravě (blokovaných inhibitory, k
> jejichž deaktivaci a tím pádem aktivaci trávicích enzymů dojde po
> rozkousání potravy) nemusí slinivka břišní vyprodukovat obrovské množství
> trávicích enzymů.
>
> K tomuto je nucena v případě konzumace tepelně upravené stravy, což ji
> vyčerpává (navíc je to nepřirozené, nikdo krom člověka nejí bezenzymovou
> stravu), a tak časem je méně a méně výkonná a produkuje málo enzymů
> nutných k boji imunitního systému (konkrétně makrofágů) s imunokomplexy. A
> nakupení velkého množství imunokomplexů je základním předpokladem pro
> rozvoj všech nemocí.
>
> Zdroje :
> 1/ Dr. Wilhelm Glenk, Dr. Sven Neu : Enzymy
> 2/ Dr. Edward Howell : Enzymová výživa
> 3/ vlastní 3-leté zkušenosti ze syrovou stravou a půstem a tím i
> samoléčitelskými schopnostmi mého těla
>
> Doporučuji toto video : http://www.jdem.cz/cfwk3 (video - 70 minut)
>
> A ještě jedna poznámka :
> Sysifos často se šarlatány vyleje z vaničky i dobré myšlenky.
> A jsem si jist, že kdyby existoval již v polovině 19. století tak to dr.
> Semmelweissovi (viz video) s jeho pavědeckým umýváním rukou v chlorovaném
> vápnu před lékařským zákrokem pěkně "natře" (Zlatý bludný kámen by ho asi
> neminul) tak jako všechny ostatní tehdejší oficiální autority.
> Smutné je, že takových dr. Semmelweissů již bylo mnoho, jsou i v dnešním
> světě a nejeden Sysifos jim háže klacky pod nohy...
>
> s pozdravem,
>
> Standa Kunc, Brno

Mezi odesláním mého mailu a příchodem jeho uplynuly 3 hodiny takže zřejmě video i viděl. A protože ani tento alternativobijec ho šmahem neodsoudil ani žýádná taková reakce zatím nedošla, dává mi to naději, že na tom "přece něcom je" i pro vědce... uvidíme

Leč nelenil jsem a podobný mail jsem před chvílí poslal na náhodně na netu nalezené adresy :

Vážení,

rád bych vás požádal o názor na toto video http://www.jdem.cz/cfwk3 (70 minut)

Dřív než ho rozcupujete na kousky a mně prohlásíte za blázna, vězte že :
Od té doby co se snažím dodržovat zásady ve videu řečené neznám chřipky, angíny, kašel, ucpaný nos či zvýšenou teplotu.
A to zároveň bez užívání čehokoliv "na nachlazení" či "na chřipku" - očkování, antibiotika, volně prodejné léky, homeopatika, cumlavé pastilky, bylinkový čaj, prostě vůbec ničeho.

Jsem ochoten se s kýmkoliv vsadit o jakoukoliv částku, že nikdy neonemocním chřipkou či angínou.
Jsem ochoten se podvolit vědeckému zkoumání, pokusům či pozorování - zásady řečené ve videu prostě fungují.

s veškerou úctou

Standa Kunc

..a to na adresy :
MUDr. Sylvia Polívková Klinika infekčních nemocí 3. LF UK <polivkovasylvia@seznam.cz> , Bc. Eva Černotíková Parazitologický ústav <cernoe00@prf.jcu.cz> , Mgr. Dan Sojka Parazitologický ústav <dsojka@seznam.cz> , MUDr. Eva Bronská Klinika infekčních nemocí 3. LF UK <e.jindrichova@seznam.cz> , Mikrobiologický ústav Sektor 5 Imunologie a gnotobiologie <immuno@biomed.cas.cz> , Lucie Hanzálková Parazitologický ústav <lucie.hanzalkova@centrum.cz>

POKUD BY JSTE NĚKDO VĚDĚLI JEŠTĚ O NĚKOM KAM BYCH MĚL NAPSAT tak prosím o tuto informaci.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od dgm »

Vis, Martine, problem vubec neni v tom, ze by Standa nevedel, jak tatinkovi pomoci, ale dokud byl doma a "zdravy", tak nechtel o zadne alternative slyset, ted je v nemnocnici a tam mu zase doktori nenechaji do toho mluvit... Idealni by bylo zajet s tatinkem k Jardovi jeste pred nemocnici, podle me mu mohl lepe naslouchat, jak vlastnimu synovi (rodic by mozna vlastnimu synovi nedal za pravdu z principu, cizimu cloveku se zkusenosti s rakovinou a vylecenim spis ano) jenze cas vratit nelze, ze... takze ted bych stejne jako Maria poradila tatinka nalozit do auta a uhanet za Jardou, je sance, ze ho bude vnimat a naslouchat mu a bude sam souhlasit s jinou lecbou nez nemocnicni anebo Standovi alespon poradi co dal a doda mu silu a energii, coz stopro vim, ze Standa potreboat bude.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od martin_hk »

dgm píše:Vis, Martine, problem vubec neni v tom, ze by Standa nevedel, jak tatinkovi pomoci, ale dokud byl doma a "zdravy", tak nechtel o zadne alternative slyset, ted je v nemnocnici a tam mu zase doktori nenechaji do toho mluvit... Idealni by bylo zajet s tatinkem k Jardovi jeste pred nemocnici, podle me mu mohl lepe naslouchat, jak vlastnimu synovi (rodic by mozna vlastnimu synovi nedal za pravdu z principu, cizimu cloveku se zkusenosti s rakovinou a vylecenim spis ano) jenze cas vratit nelze, ze... takze ted bych stejne jako Maria poradila tatinka nalozit do auta a uhanet za Jardou, je sance, ze ho bude vnimat a naslouchat mu a bude sam souhlasit s jinou lecbou nez nemocnicni anebo Standovi alespon poradi co dal a doda mu silu a energii, coz stopro vim, ze Standa potreboat bude.
Bohuzel, jak uz tu mnozi napsali, nemuzeme zit zivoty svych bliznich, oni se rozhoduji sami....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od dgm »

Jasne, ale nemuzeme dopredu vedet, zda nebude tatinek vuci Jardovi pristupny, to je nadeje ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od martin_hk »

dgm píše:Jasne, ale nemuzeme dopredu vedet, zda nebude tatinek vuci Jardovi pristupny, to je nadeje ...
Kazdopadne zapijet tabletky vytazku zeleneho caje tim odvarem mu neublizi, naopak, doporucuji zapatrat na te strance http://www.oroverde.cz To muze s pomoci milujici rodiny i v nemocnici.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Marci »

tohle me zaujalo,tak to sem pastnu:
děda Slavík
Starší člen


Založen: 14.5.2009
Příspěvky: 121
: 15
Bydliště: Staré Hvězdlice 22

PříspěvekZasláno: ne 24 leden 2010 18:44 Předmět: Re: prosba o radu Odpovědět na příspěvek
citace:
Ale může to být způsobené tím, že se část odpadů vylučuje i potem, tedy přes kůži,


Je to tak. Souhlasím, mám ověřeno. Odpad (odumřelé buňky a jiné svinstvo) se může vylučovat i potem. To znamená kůží. Chce to hodně pít (čaj, vodu,) aspoň dva litry. Při nedostatku tekutin, hrozí i otrava.

Dám příklad. Vedle mne ležel nemocný rakovinou, ale s tím rozdílem, že dostával chemoterapii. To znamená odumřelých buněk měl větší množství než já,. Měl jsem jen ozařování. Oba jsme nemohli polknout (pro bolest) ani vlastní slinu. Já jsem se k pití donutil, on to nezvládl. Odpad tedy nemohl odcházet močí, ale šel u něj především potem. Nejprve byl cítit nasládlý mrtvolný zápach a potom, i přes to, že dostal honem kapačky, zemřel na celkovou otravu těla (asi mrtvolný jed z odumřelých buňek)
Zbývá v těchto případech tedy jen jedno. Hodně pít, aby odpad šel tudy kudy jít má A HLAVNĚ ZAVČAS.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od culka »

A aby odpad mohol ist von, gersonovci robia coffee enemas. Dokonca aj v noci.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Marci »

Culko ty me davas,enemas nemam ve slovniku.to je klystyr? nebo neco jine?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od culka »

Sorac Marus, ano je to tak
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Renáta »

martin_hk píše: take tu kurkumu, kterou Ti tusim Renata radila
Culka radila. Rady preverené praxou. Také sú vždy cenné.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Standa K. »

dgm píše:Vis, Martine, problem vubec neni v tom, ze by Standa nevedel, jak tatinkovi pomoci, ale dokud byl doma a "zdravy", tak nechtel o zadne alternative slyset, ted je v nemnocnici a tam mu zase doktori nenechaji do toho mluvit... Idealni by bylo zajet s tatinkem k Jardovi jeste pred nemocnici, podle me mu mohl lepe naslouchat, jak vlastnimu synovi (rodic by mozna vlastnimu synovi nedal za pravdu z principu, cizimu cloveku se zkusenosti s rakovinou a vylecenim spis ano) jenze cas vratit nelze, ze... takze ted bych stejne jako Maria poradila tatinka nalozit do auta a uhanet za Jardou, je sance, ze ho bude vnimat a naslouchat mu a bude sam souhlasit s jinou lecbou nez nemocnicni anebo Standovi alespon poradi co dal a doda mu silu a energii, coz stopro vim, ze Standa potreboat bude.
přesně, uhodila jsi hřebíček na hlavičku :
- poprvé jsem se s tátou o mém názoru bavil minulý rok po té Sabotáži (tu viděl) - bohužel nadarmo, jeho generace vidí v doktorech pány bohy, námitky se nepřipouští
- tak jsem si řekl nebudu nic lámat přes koleno
- v další kolo rozhovorů jsem doufal po zveřejnění pandemického videa. Dodnes ho neviděl bo nemá internet a jeho předpotopní PC neumí přehrávat DVD a dostat ho někam kde by se podíval bylo nemožné
- doufal jsem v další možnost po zveřejnění videí které plánuju na jaře...
- ale ta sviňucha byla rychlejší
- takže mám tátu v nemocnici stále skálopevně věřícího doktorům ale co je nejhorší stejně smýšlí i má matka a bratr (bydlí ještě s rodiči), hučím i do nich ale zatím jsem vydupal jenom to, že až to zabalí doktoři tak jako poslední možnost dostanu volné ruce...
- ve středu zasedá komise co má rozhodnout co s tátou dál takže doufám, že se dohodnou na tom, že nic už dělat nebudou (ozařování a spol.) a pustí ho domů (jen se bojím, že díky velké angažovanosti mé matky a zejména bratra přece jen "něco" zkusí aby se nemohlo říct, že se na něho vykašlali)
- bohužel jedině tato varianta je příhodná pro alternativní léčbu
- s Jardou jsem mluvil telefonicky, celkem jsme pokecali, překvapilo mně, že není vitarián (jeho stránky jsem zatím přeletěl letem-světem tak nemám informace), dokonce vitariánství neuznává, půstům se taky nevěnuje, zajímavý člověk se zajímavými názory ale úplně můj šálek čaje to není...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Fiona »

Tak zkus Stando to MMS, prece jen je to lek a zabira dost slusne na spoustu veci, ruzne rakoviny pry taky... co uz nadelas, urcite je snadnejsi podat tatikovi sklenicku s necim nez ho primet k dlouhodobym zmenam zivotniho stylu...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Renáta »

Stanko, veľmi na teba myslím. Čokoľvek spravíš, postaraj sa o to, aby otec netrpel bolesťou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Jindra »

Maria píše:Stando, nebylo by lepsi vzit otce domu? Mudrove uz pro nej asi nic udelat nemohou, a pokud on sam uz o sobe neni schopen rozhodovat, pak zrejme mas jen 2 volby, bud to nechas byt nebo udelas rozhodnuti za nej a zacnes konat dle svych znalosti a svedomi.
Ja osobne bych zajela za Jardou Zajickem na poradu.Z meho pohledu se u nej snoubi cela rada zkusenosti z ruznych lec.praktik at uz je to pust,syrova strava,budwig kura,mms atd atd. a muze pmn usetrit hodne casu,ktereho jiste nemate nazbyt.Drzim palce a preji mnoho stesti.
Pod tohle se podepisuju, Stando. Otce bych vzal co nejdřív domů, aby byl ve svým prostředí. Taky jsem poležel v nemocnici a brrr. Pokud jsi ještě nebyl za Jardou, škoda. Jarda má praktické zkušenosti s vlastní rakovinou, s vitariánstvím, fruktariánstvím atd., s půstama, s MMS... jak já ho znám, je velice znalý, zkušený a co radí druhým, sám zpravidla vyzkoušel. Který léčitel má osobní, praktickou zkušenost se vším, co druhým radí? Jarda mi přijde velice rozumný a opakuju - pokud jsi ještě nebyl za Jardou, škoda.
Promiň, jestli do Tebe příliš "klavíruju."
Otce je mi moc líto...
Tu knížku o enzymech máš, tak víš, co dokáže Wobenzym. Asi bych jej hned nasadil.
Moc přeji, ať se otci i Tobě daří!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:s Jardou jsem mluvil telefonicky, celkem jsme pokecali, překvapilo mě, že není vitarián (jeho stránky jsem zatím přeletěl letem-světem tak nemám informace), dokonce vitariánství neuznává, půstům se taky nevěnuje
Jeho stránky si pročti důkladněji, až budeš mít něco času. Probírá se tam i cancer. To, že vitariánství neuznává, Jarda nijak neskrývá a co je důležité - vysvětluje taky (podle mne zcela rozumně), proč neuznává nejen vitariánství, ale taky vegetariánství, veganství a všelijaká jiná ...ánství, vlastně jakýkoli "daný směr" ve stravování. Vysvětluje to velmi rozumně a teprve díky Jardovi jsem si uvědomil, že ani já nechci sledovat nějaký jediný směr. Podstatné je stravovat se přirozeně - jak nám příroda určila a jak to spontánně a správně dělají zvířata ve volné přírodě.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Renáta »

Jindro, prečítaj si aj tú Čínsku štúdiu.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od culka »

A kto je Jarda? Nejaka ta adresa by kopla aj pre nas cezpolnych.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Jirka N »

Jardovy stránky:
http://www.zdravi-az.cz/
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od culka »

Dakujem
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od minsc »

Moje teta ma tom pravděpodobně taky je špatně, asi rakovina. Ale ještě to neví jistě. Takže jsem si vzpomněl na tebe a taky na fénixovy slzy

http://www.konopijelek.cz/index.php?str ... a=rakovina
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Standa K. »

věda mlčí jak hrob tak jsem je dneska popíchnul :-) dalším mailem:

Dobrý den pane Mornsteine,

tak co imunologové ?
Nebo se čeká až doberou antibiotika ?? Nic ve zlým já jen, že je to už 19 dnů :-) tak jsem si rýpnul...

Jsem ochoten se s kterýmkoliv z nich vsadit o jakoukoliv částku kdo z nás dostane jako první chřipku (jakoukoliv) či angínu - čím vyšší částka tím líp :-) - možno kdykoliv "přepadem" zkontrolovat (u mne nejen, že nejsem nemocný ale také že neužívám absolutně nic proti chřipce - od cumlavých pastilek až po očkování, on ať si papá co chce :-)

Jsem ochoten se podrobit lékařskému výzkumu či pozorování...

pojďme s tím konečně neco udělat....

zdraví

Standa Kunc
Brno


tak jsu zvědav...
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Michal S. »

Renáta píše:Jindro, prečítaj si aj tú Čínsku štúdiu.
Asi mi něco uniklo, jakou čínskou studii jsi myslela?
Dík
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Renáta »

Michal, ide o knihu, v ktorej je zhrnutý výskum dr. Campbella - najvacsi vyskum o vyzive v historii ludstva - skumali 6500 ludi a vysledkom je az 8000 statisticky vyznamnych odsledovanych parametrov. V cestine k dispozicii na www.svitani.eu
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Michal S. »

Dík, Reni.
:)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Standa K. »

Tak diskuze s vědou čile pokračuje ale jde stále jen o "oťukávání" :-)

Držím :-)

"Zbytečné" enzymy ??
Tak jako člověk a všichni ostatní živočichové mají v sobě enzymy, které v nás celý život "spí" a probudí se k činnosti po naší smrti (toho kupříkladu využívali Eskymáci - nejedli maso čertsvé ale až po několika denním uležení = natrávení enzymy, byť o enzymech nic netušili jen si všimli daleko lepší stravitelnosti odleženého masa oproti čerstvému) - proč by něco podobného nemohlo fungovat i v rostlinné říši ?? Takový "úklid" přírody již něčeho nefunkčního aby mohlo vzniknout něco nového - bráno filosoficky :-)

Bílkoviny stravitelnější po tepelné úpravě ??
U Eskymáků (zdroj kniha dr. Howella, velmi podrobně se o tomto rozepisuje - s jmenováním svých zdrojů, autorů atd,) byl pozorován velký rozdíl ve zdravotním stavu severněji položených = úplně bez možnosti vaření = 100% syrová strava (jídelníček ? - zejména maso, rubí tuk, sem tam trochu natrávené zeleniny ze žaludků zvířat) - ŽÁDNÉ kardiovaskulární nemoci ale ani žádné jiné nemoci...
Jižněji položení Eskymáci = sem tam už nějaká ta kosodřevina = cca. z 50% vařená strava složení toho stejného jako u kolegů - VEŠKERÉ civilizační nemoci včetně srdečních
Toto platilo do poloviny 19. stoleí, všichni dnešní Eskymáci jsou už samozřejmě stejně nemocní jako my bo taky žijí a jedí jako my :-(

Syrové vejce
Běžně konzumuji, respektive jen žloutek - zamíchám do zeleninového salátu - mňamka.
ROZHODNĚ (!!!!!!!!!) doporučuji BIO vajíčko - na syrových vejcích je nádherně poznat ten PROPASTNÝ rozdíl mezi velkochovem a bio produkcí :
vajíčko z velkochovu (zkoušel jsem 3x v životě) : chuťově něco mezi tekutým polystyrénem a vyjetým olejem = "bez chuti, bez zápachu"
vajíčko "ze slepic chovaných na podestýlce" (zkoušeno 4x) : o trochu lepší, náznak aspoň nějaké chuti ale furt to není boh vie čo
biovajíčko (zkoušeno odhadem 200x) : chuťově podobné jako posolené vajíčko z velkochovu uvařené na měkko ale ještě cca. 3x intenzivnější chuť, no prostě balada

Syrové maso
Cca. 6x jsem snědl syrovou rybu - žádné suši ale prostě zakoupenou mraženou rybu, nechal ji několik hodin rozmrazit a natrávit, 4x jsem snědl "jen tak", 2x si ji zamíchal do zeleninového salátu.
Soustředil jsem se zejména na pojídelní únavu - ta nepřišla, evidentně moje tělo takto maso strávilo daleko lehčeji než kdybych si je tepelně upravil, nezatížil jsem svoji slinivku.
Celkově ale chuťově a pocitově nic moc, tento pokus mně definitivně přesvědčil, že masožravci nejsme, nemáme na to nejen ani zuby, drápy, délku střeva, kyselost žaludeční šťávy atd. ale zejména ani chuťové buňky a jak už jsem uvedl zde (do jiných než takových exotových pořadů nás zatím nepozvali :-) :
http://www.youtube.com/watch?v=tf6q28ycjzI

(vařené) maso de fakto jíme JEN kvůli soli v něm, kdybychom si ho neosolili tak dopadnem jak pan Werich v tý pohádce... :-)
Jen dodávám pro úplnost - neuznávám ale ani veganství - v přírodě není jediný vegan, i ta kráva až 30% svého příjmu bílkovin pokryje z živočišného zdroje (prvoci v 1. a 2. žaludku,které v 3. stráví, spolu s trávou sežere spousty brouků, larev, výkalů, mrtvolek...), naši prapředkové určitě jedli ovoce a zeleniny nemyté v bio kvalitě = spousty mikroživota na něm a v něm, hmyz, vykrádali ptákům hnízda (vejce) atd. - v této rovině bych viděl jezení živočišného materiálu u člověka, tedy ani steak ani veganství...)

táta bohužel zemřel, zázrak se nepodařil...

s pozdravem Standa Kunc

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Vojtěch Mornstein <vmornst@med.muni.cz>
> Předmět: RE: reakce na článek Alternativní medicína z pohledu přírodo v?dce z
> 8p??rodovědce z 8.2.2007
> Datum: 25.2.2010 14:30:40
> ----------------------------------------
> Ještě vydržte! Mně se nejvíc líbí bod 1. K tomu druhému - příroda nemá
> tendenci vytvářet zbytečné enzymy, navíc ve velkých množstvích. Řada
> bílkovin je také zřejmě stravitelnější po tepelné úpravě, tj. po denaturaci.
> Pangrol vyzkouším. Jíte syrové maso a vejce? Zdraví V.M.
>
> -----Original Message-----
> From: kunc.standa@seznam.cz [mailto:kunc.standa@seznam.cz]
> Sent: Sunday, February 21, 2010 10:16 AM
> To: vmornst@med.muni.cz
> Subject: RE: reakce na článek Alternativní medicína z pohledu přírodo v?dce
> z 8p??rodovědce z 8.2.2007
>
> dobrý den,
>
> biochemik nejsem, jsem ryzí amatér, vystudoval jsem strojní průmyslovku,
> pracoval vždy jako obchodní zástupce, nikdy v medicínské oblasti. Až obavy
> o vlastní zdraví (s kterými si medicína neví rady) před několika lety mně
> přivedli na cestu pátrání po příčinách zdraví a nemocí až jsem na jaře 2006
> doputoval k syrové stravě...
>
> i náš mikrosvět syrovojedení je rozpolcen ještě na dva tábory co se významu
> enzymů ve stravě týče viz (v diskuzi dole pod článkem jsou 2 moje příspěvky,
> věřím, že uspokojí váš dotaz)
> http://www.freshmagazin.cz/news/enzymy- ... xcellence/
>
> čili jsou 3 možnosti proč syrová strava tak skvěle prospívá člověku :
> 1. neusnadňuje trávení enzymy, pomáhá jen díky nezměněné struktuře a
> množství bílkovin, minerálů a vitamínů atd.
> 2. pomáhá viz bod. 1 ale navíc usnadňuje trávení (tedy trávit za pomocí
> enzymů ze slinivky je vlastně "nenormální, nepřirozené a pro organismus
> vyčerpávající" - nikdo krom člověka to nedělá)
> 3. body 1. a 2. a navíc některé enzymy prochází do těla (nejméně
> pravděpodobné ze všech možností ale vyloučit nelze) - toto naznačují i Dr.
> Wilhelm Glenk, Dr. Sven Neu v knize Enzymy, i pokusy dr. Howella, i moje
> zkušenosti
>
> Sám laboruji mezi 2. a 3., moje postřehy :
> pro 2. :
> existuje hodně důkazů, pro mne největším je asi ten pokus s Pangrolem,
> schválně sám zkuste, je to bezpečné a za pár korun
> pro 3. :
> i když rozkoušete Wobenzym tak přesto účinek v těle cítíte - ale jak by
> mohlo reagovat něco co už je deativované žaludeční šťávou ??
> a úplně čerstvý postřeh :
> mám 73 letého otce s nádorem na mozku, doktoři vzdali jakoukoliv léčbu
> (operovat nelze protože je moc hluboko a prorostlý mozkem, ozařování nelze
> protože neudrží hodinu hlavu v klidu), tento týden v úterý nám ho propustili
> do domácího léčení. Tak jsem samozřejmě nasadil po dohodě s rodinou a jeho
> praktickou lékařskou jako poslední možnost to v co věřím - enzymoterapii.
> Jenže tatík už je tak mimo, že nám tablety Wobe-Mugosu kouše (nejde mu to
> vymluvit) - přesto se jeho stav zlepšuje !! (psychika,komunikace, nižší
> dezorientovanost) jde zatím o pár dnů, je naprosto předčasné nějak jásat
> ale...
>
> zdraví Kunc
> p.s. omlouvám se za styl, píšu vše na minibooku, ten má tak mrňavý klávesy,
> že často "trefím" 2 místo jedné a tak se může lehce stát, že bude sem tam
> písmenko navíc ikdyž se kontroluju a opravuju jak to jde :-)
>
> > ------------ Původní zpráva ------------
> > Od: Vojtěch Mornstein <vmornst@med.muni.cz>
> > Předmět: RE: reakce na článek Alternativní medicína z pohledu přírodo
> v?dce z
> > 8p??rodovědce z 8.2.2007
> > Datum: 19.2.2010 12:47:12
> > ----------------------------------------
> > Dobrý den, ještě chvíli vydržte, protože se ještě zkouší a je velmi málo
> > času na cokoliv jiného. Zatím mi ale můžete zkusit odpovědět na otázku,
> jak
> > dochází při žvýkání k deaktivaci inhibitorů a o jakých konkrétních
> trávicích
> > enzymech vlastně hovoříte, možná by to usnadnilo další diskusi, i když
> > nejsem biochemik. Jste vy biochemik? Zdraví V. Mornstein
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od mira »

Jsi následovník Wandmakerův, našeho vzoru, krom jiných, čest a sláva Tobě! :)
V té sabotáži ti pěkně zahráli Foo Fighters, ty mám rád, tak nemusíš mít pocit,
že to tím shodili.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Kometa »

Renáta píše:Jindro, prečítaj si aj tú Čínsku štúdiu.
Ta čínská studie se dá číst v angličtině na stránkách Národní knihovny (nkp.cz), ale pouze pro zaregistrované. Ale je to takové dost neohrabané a seká se mi to, tak snad budete úspěšnější.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Standa K. »

pokračování diskuze...

omlouvám se, že tak pozdě, tátova smrt mně hodně vzala...

1) Eskymáci umírali co vím v 35-40 letech na sešlost věkem
Paradox ?? Ani ne, pobyt v extrémních teplotách a prostředí namáhá náš imunitní systém a tím i slinivku břišní značnou měrou, podobně jako vařená strava. A tak i při 100%ní syrové stravě došlo k vyčerpání enzymového potenciálu jejich slinivek už tak brzo...
Ovššem to, že neznali nemoci je naprosto fascinující...

2) Maso nedávali "za iglů", jedno iglů sloužilo jako "spižírna" kde maso bylo uschované, rozhodně tedy nebylo zmrzlé

3) o.k., brambory syrové bych taky nejedl - taky jsem cca. 10x zkusil jen tak kvůli zkušenosti ale není nutno jest brambory

4) definujte prosím terminus technicus "všežravec"
všežravec = vše co dokáži rozkousat a polknout je pro mne vhodná či dokonce žádoucí potravina ?? S nadsázkou vždycky říkám, že kdyby dnes někdo vymyslel jak uvařit hřebíky tak aby se dali pokousat a spolknout tak do půl roku tu budou vědecká doporučení : "jezte pozinkované hřebíky při problémech s prostatou !!", "máte špatné vlasy ?? uvařte si měděné hřebíky na měkko !!"

a teď vážně - i můj pes sní krajíček chleba či plátkový sýr (já mu to samozřejmě nedávám ale na ulicích se povaluje kdeco) protože mu chutná, on neví, že mu to ubližuje...
jakmile si něco takového dá, začne ale okamžitě prdět a smrdět pár hodin než to její(fenka) tělo zas všechno vyloučí
jinak je jen na syrovém masu a troše na syrové zelenině a ovoci - neprdí, nesmrdí (když jsme si ji před víc jak rokem brali od profíků z brněnského útulku smrděla jak cap, dostala první a POSLEDNÍ koupel, darované granule jsme vyhodili a od té doby nebyl důvod ji mýt (a to s náma spí v posteli !)), žádné nemoci (pravda, má teprve 1,5 roku), žádné výtoky z očí, rýma (zcela u psů běžné), žádný průjem či zácpa, žádné breberky ve stolici (probůh, syrové maso!! :-), bezproblémové chování, a teď to nedůležitější - je schopna při vycházce utahat další 3 psy zhruba jejího věku, ona ale energie furt habakuk, směle stačí v běhu chrtovi o třetinu většímu než je ona atd. atd

5) kdy už konečně jako lidstvo pochopíme, že baktérie a viry nejsou něco škodlivého, nepřátelského co je nutno hubit na každém kroku ?? Samozřejmě za podmínky (přirozeně) čistého těla bez hnilobných látek kde se nenamnoží do počtů které již škodí, viz to pandemické video. Naopak - baktérie a viry naprosto nutně potřebujeme !!! V malém (přirozeném) množství....

první vlaštovky už jsou tady :
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2658
http://akademon.cz/article.asp?source=inf#ii
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=2618
a našlo by se toho o hodně víc....

6) o našich afrických prapředcích (tehdá naposledy lidé jedli 100% syrově, jak se pohli na sever začali konzumovat nejprve syrové vzápětí pečené maso) toho moc známo není ale zatím jsem nenašel jedinou zmínku o tom, že by byli nemocní. Že je sem tam sežral lev je něco jiného...

zdraví Standa Kunc

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Vojtěch Mornstein <vmornst@med.muni.cz>
> Předmět: RE: reakce na článek Alternativní medicína z pohledu přírodo v?dce z
> 8p??rodovědce z 8.2.2007
> Datum: 15.3.2010 14:20:03
> ----------------------------------------
> Dobrý den, zatím jsem se podíval na Vaše video a žel nemám dost času na
> podrobnou odpověď. Rozhodně musíte mít žaludek jako kachna :-). Jen mi to
> trochu vysvětlete s těmi Eskymáky, protože se nabízí několik otázek:
> 1) jakého věku se oni Eskymáci v průměru dožívali (když nebyli nemocní)?
> 2) Předpokládejme, že odložili tuleně "za chalupu" - co následovalo? Téměř
> jistě zmrzl. Zmrznutí a rozmrznutí maso rozvolňuje, rozbíjí některé buňky
> krystalky ledu. Nepochybně je pak lépe stravitelné, nikoliv však natrávené!
> 3) Nic proti biovejcím, biomléku atd. Něco jsem ochutnal, něco si pamatuji,
> bylo to lepší než z velkochovů. Já třeba jím půl roku biobrambory (vařené,
> protože syrové jsou trochu jedovaté), které jsem si sám vypěstoval.
> 4) Člověk není ani masožravec (až na ty Eskymáky, ne-liž pravda), ani
> býložravec (až na ty, co nemají na živočišné bílkoviny, ale ani ti neumí
> trávit celulózu), nýbrž všežravec, podobně jako prase. V tomto smyslu dávám
> za pravdu Vašemu lehkému oponentovi RubiniOTS. Nic se nemá přehánět.
> 5) nejezte syrová kachní vejce - salmonelóza
> 6) Naši předkové snědli leccos, spousta se jich rodila, ale cca polovina se
> nedočkala dospělosti. Tento způsob selekce zdatných jedinců by dnes asi dost
> narazil u většiny populace.
>
> Omlouvám se za telegrafický způsob vyjadřování.
> Vašeho tatínka mi je líto.
>
> Zatím zdravím. V. Mornstein
Hvodnik
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 09, 2008 21:19

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Hvodnik »

Kometa píše:
Renáta píše:Jindro, prečítaj si aj tú Čínsku štúdiu.
Ta čínská studie se dá číst v angličtině na stránkách Národní knihovny (nkp.cz), ale pouze pro zaregistrované. Ale je to takové dost neohrabané a seká se mi to, tak snad budete úspěšnější.
tady je cinska studie rovnou v cestine:
http://uloz.to/4397049/china-study.zip

heslo na rozbaleni "zdraviastrava"
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od mun »

> 4) Člověk není ani masožravec (až na ty Eskymáky, ne-liž pravda), ani
> býložravec (až na ty, co nemají na živočišné bílkoviny, ale ani ti neumí
> trávit celulózu), nýbrž všežravec
A kočka je taky všežravec, protože sní a energeticky využije kukuřičný škrob z konzervy... Stando, házení perel sviním.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Standa K. »

Hvodnik píše:tady je cinska studie rovnou v cestine:
http://uloz.to/4397049/china-study.zip
heslo na rozbaleni "zdraviastrava"
prosím prosím, nevím co je winwrap, asi ho nemám, je-li možno studii v češtině poslat např. v pdf na kunc.standa@seznam.cz = NEJHODNĚJŠÍ :-) :-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od hugo »

Máš to na mailu.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od Sitar »

To je hodnej vydavatel, že to takhle uvolnil. Chystám se to koupit, tak teď nevím, jestli to nedat raději na nový prales, nebo něco podobného.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Vědo - prosím pomož

Příspěvek od mira »

Nejvřelejší dík za odkaz, byl jsem rovněž pohnut to objednat v knižním
podobenství, ale nyní již nejsem nucen, tak ještě jednou a klidně i potřetí
kuju pěkně nahlas, až ten rámus plaší kosy.
Číst budu až výhledově, valim vlakem za Šárkou, mou Ostravskou studií. :D
Všeho s mírou.
Odpovědět