Ooooovocné prázdniny

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od veri »

Milí příznivci čerstvého života, mám pro Vás skvělou zprávu – v polovině léta nás čeká úžasný týdenní pobyt v krásné přírodě, plno zralého ovoce, zeleniny i přirozeného pohybu, jógy a masáží, sluníčko a hlavně spousta příjemných usměvavých lidí, kteří milují žít svůj život :)

Přijede i hodně zajímavých hostů, za vypíchnutí stojí Frederick Patenaude, kouzelník se čerstvými dobrotami a tvůrce několika knih a dvd o přirozeném stravování.

Zkrátka a dobře, bude to týden plný zábavy, inspirace, duchovního růstu a dobrého jídla :), to vše v nádherné přírodě České Vysočiny.
Více infa najdete v pdf tady. http://rajchuti.cz/_/text/freshness.prazdniny.pdf

Uvidíme se v srpnu, přátelé :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od johanka »

Ahoj Veri. Prosím tě, byl tam loni někdo s malými dětmi ? :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od veri »

loni tam byla tree s vnoucaty, je z freshnessu, ale zbytek byli mladi lide, precijen nas tam bylo jen 16. letos to bude jine, nasbira se podstatne vic lidi, doufame, ze 60-80, a mezi nimi se nejaka maminka s detmi urcite najde. a jestli na to nechces spolihat, tak deti proste vem a uzijete si to vsichni, o zabavu bude postarano :) a nebo vem s sebou nejakou kamaradku a jeji deti :wink:
kdyztak pis misovi kreslikovi z freshnessu, ja jsem v thajsku, takze nebudu tak pohotove odpovidat, jako on :) , pa veri
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od johanka »

Teď už je to jedno.. Mužíček mi dal na výběr. Buď prý pojedem celá rodina k moři, nebo ať já si jedu s vitariánama. Na obojí prý penízky nebudou. Jelikož jsem na mateřské a mužíček nás živí, musím být pokorná a dát mu za pravdu.. Tak třeba příště :(
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Renáta »

Johanka, neber to tak. Vyčvachtať sa v mori s deťmi je predsa tiež veľmi fajn - a keď sa tam budete ládovať melónikmi a figami, tak je to raj na zemi. Mňam :D Rada spomínam na pobyty pri mori s deckami. Nikdy sme neboli v hoteli, vždy sme bývali v súkromí a domáci nás hostili figami, fantastickými rajčinkami a červeným vínkom. Tak si to užite!
ovocnaKa

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od ovocnaKa »

Takové ovocné prázdniny jsem si užil v CHorvatsku. Tam se mi zdálo hlavně víno opravdu levné a tak jsem se "cpal" každý den :)
Martiina

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Martiina »

Ahoj, když jsem u těch ovocných prázdnin, musim říct, že normálně ovoce moc nejim, ale když jsem byla v Egyptě http://www.zajezdy.cz/egypt/ tak to snad asni jinak než se přejidat ovocem nešlo. vše bylo na stolech v hotelu už přichystané http://www.casamundo.cz/%C5%A0pan%C4%9Blsko/ a vypadalo to trochu jinak než u nás v sueormarketech. Samozřejmě bylo všechno čerstvé a wxotické http://exoticke-ovoce.coajak.cz/ tak jsem zkusila snad všechno :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Panda »

dealer?
Návštěvník

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Návštěvník »

Já mám ovocné prázdniny každý den, mám hodné sudičky... :D :delicacy:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od kveta »

ten návštěvník jsem byla já, nebyla jsem přihlášená, a nevěděla jsem že se neukáže moje jméno.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Panda »

Květo myslím že si to většina lidí domyslela a že Tě poznali. :-)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od kveta »

no, prosím, nepotřebuji ani avatar :D
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Arion »

Ahoj všem!

Koncem července s kamarádem poletíme do Egypta a poprvé jako vitariani :D Chtěl bych se zeptat zda nemáte zkušenost jaké je to se stravováním? Budeme mít zájezd all inclusive a nevíme jestli nám stačí ovoce a zeleniny v rámci all inclusive nebo nemáme s tím moc počítat a raději vzít sebou víc peněz na nákup ovoce mimo hotel? :delicacy: Děkuju :D
Obrázek
dvdmchl

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od dvdmchl »

a nevíme jestli nám stačí ovoce a zeleniny v rámci all inclusive
Myslím, že už jste oba dost velcí kluci, aby jste si dokázali sami odpovědět. Kolik je vitariánů? Na koho je zaměřená cestovka prodávajícící místa ve farmě na turisty? Na minoritu vážně ne.....
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od 2olfess »

dvdmchl píše:
a nevíme jestli nám stačí ovoce a zeleniny v rámci all inclusive
Myslím, že už jste oba dost velcí kluci, aby jste si dokázali sami odpovědět. Kolik je vitariánů? Na koho je zaměřená cestovka prodávajícící místa ve farmě na turisty? Na minoritu vážně ne.....
DVD .... :lol:

Arone,
neříkal si, že jídlu žehnáš, aby vše zlé z něj odešlo pryč :wink:? Tak chlape, teď budeš mít velkou příležitost :!:. V Egyptě si ještě asi opravdu nebyl, takže hele, jsou lidi, kteří se za celý pobyt syrového ovozelu umytého v tamní pitné vodě opravdu nedotknu, i když doma ovozel dost jedí. Takže snaž se zneutralizovat možné následky nejlépe tím, že se pokusíš jako první jídlo zblajznout jejich pravý jogurt (dovážený danone to nespasí), hezky ten jejich s jejich bakterkama a pak uvidíš. Třeba tě nic nepostihne, když jo, tak maj na to dobrý prášky a budeš spíš o rejži, no. Jinak z tržnice bych ovozel v této destinaci opravdu nechtěl, to bych tam musel být déle a aklimatizován na všechno. Pak dej vědět, třeba to bude v poho.

Na ovozelové dovolené je spíš vhodnější Thajsko, Karibik a pod... :wink:
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Arion »

V naše dny ovoce je nezbytné očišťovat za pomoci univerzální energii, nebot je plné ddt a jiných jedovatých látek. V Egyptě jsem byl před pěti lety, v tu dobu jsem nebyl vitarian a jídlo jsem neřešil. Chtěl jsem jenom vědět, jestli v bufetu nějaké ovoce budou nebo máme vzít víc peněz a kupovat. V nejhorším případě půjdem do půstu, není problém. A jinak jsem RAW vegan, to znamená, že nejim nic termicky upraveného - žádné jogurty nebo rýže. Střevní infekce 100% vitariány netrápí.

Tady jsem našel článek jedné vitariánky a píše, že v Egyptě je ráj pro vitariány http://www.stavnatyzivot.com/2009/07/ja ... html#links
Obrázek
dvdmchl

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od dvdmchl »

Arione prosímtě, jak se očišťuje ovoce za pomoci univerzální energie?
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Dano »

dvdmchl píše:
a nevíme jestli nám stačí ovoce a zeleniny v rámci all inclusive
Myslím, že už jste oba dost velcí kluci, aby jste si dokázali sami odpovědět. Kolik je vitariánů? Na koho je zaměřená cestovka prodávajícící místa ve farmě na turisty? Na minoritu vážně ne.....
Nikdy som nikde nebol na all inclusive ale z pocutia a obcas aj z vlastneho nahodneho stretnutia s tymito "zlatymi klietkami" na mieste si myslim, ze nic nie je stratene. Ranajkovy bufet bude urcite s ovocim. Zrejme aj v priebehu dna, vsak ak bude malo, tak si pytaj nech donesu a pridavaju, si klient a na par kg ovocia na tebe veru neprerobia, ked to tam takmer nema cenu a nemaju s nim takmer ziadnu robotu.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Dano »

2olfess píše:takže hele, jsou lidi, kteří se za celý pobyt syrového ovozelu umytého v tamní pitné vodě opravdu nedotknu
...
Jinak z tržnice bych ovozel v této destinaci opravdu nechtěl, to bych tam musel být déle a aklimatizován na všechno.
Arion, povzbudzujem ta dochadzat na miestne trhoviska, tam mas zaruku ze je to cerstve a dozrete, vidis a citis, nepremyvane v chlorovej vode, siroka ponuka, a ziadny dovoz z daleka. Otazku umyvania bud budes alebo nebudes riesit.

Ak ma clovek slaby IS, tak sa pos... uplne hocikde, nielen v Egypte. Videl som to uplne vsade vsade, aj moji spoluputnici (zo vsetkej zeleniny najradsej maso, takze na varenom) v Peru by mohli rozpravat, tie niekolkodnove sprinty na WC.

Ak mas IS ok, nedaj sa prilis odradit mytusmi o "faraonovej pomste". Ja napr. zasadne nakupujem (spinave?) ovocie (strasne vela ovocia, denne aj viackrat) na trhoviskach, naberane a vazene (spinavymi) rukami miestnych a jem ho mojimi (spinavymi, lepkavymi, penazi a vsetkeho sa chytajucimi) rukami uz na mieste este pocas dalsieho nakupovania. Z tych nachylnejsich bez kôry napr. mnam jahody od indianov v Guatemale, ci miestnych v Montenegru, lepkave prezrete hrozno v Turecku a kdeco ine v Nepale, Thajsku, Chile,... A ziadny problem. Teda len raz, v Kathmandu, asi 10x za 1.noc a den prehanka a este par dni horucka a bolesti hlavy, vsetci prave ti 3-ja (z celkovych 4-och), ktori sme v ten den vypili od miestneho za 1 PET flasu kvaseneho piva cjang. Inokedy mi z neho (inde) nebolo nic. Ale z ovocia nikdy.
Arion píše:V naše dny ovoce je nezbytné očišťovat za pomoci univerzální energii
?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od 2olfess »

Dano píše:
Arion, povzbudzujem ta dochadzat na miestne trhoviska, tam mas zaruku ze je to cerstve a dozrete, vidis a citis, nepremyvane v chlorovej vode, siroka ponuka, a ziadny dovoz z daleka. Otazku umyvania bud budes alebo nebudes riesit.

Ak ma clovek slaby IS, tak sa pos... uplne hocikde, nielen v Egypte.
Ak mas IS ok, nedaj sa prilis odradit mytusmi o "faraonovej pomste". Ja napr. zasadne nakupujem (spinave?) ovocie (strasne vela ovocia, denne aj viackrat) na trhoviskach, naberane a vazene (spinavymi) rukami miestnych a jem ho mojimi (spinavymi, lepkavymi, penazi a vsetkeho sa chytajucimi) rukami uz na mieste este pocas dalsieho nakupovania.
´
:idea:
Ano, tak tady souhlasím jenom s tím, že to nebude oplachované chlórovanou vodou. Egypt patří mezi top nejšpinavější země světa. Jak se tam pěstuje ovozel? Viděl jsem dokument, pokud to není pro vývoz, tak se pěstuje normálně mezi odpadkama, které jsou všude okolo, o hygieně se opravdu mluvit nedá, málo prší takže se zalejvá splaškama nebo jak tu močuvku nazvat, no ovocíčko bude mňam a výživné :wink: . Tady nejde o to, že jsou chudí, to je úplně jiný prostředí, nedá se to srovnávat s Thajskem, Karibikem, Peru a Equadorem, to je prakticky samá panenská příroda. Tam nejde o špinavé ruce, ale o tu půdu, zalejvání, tedy o ty sajrajty v něm a prakticky nepitnou vodu z kohoutku... Ale jinak si dělejte co chcete. :delicacy: :mrgreen:
[/quote]
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od 2olfess »

Dano píše:Thajsku, Chile,... A ziadny problem. Teda len raz, v Kathmandu, asi 10x za 1.noc a den prehanka a este par dni horucka a bolesti hlavy, vsetci prave ti 3-ja (z celkovych 4-och), ktori sme v ten den vypili od miestneho za 1 PET flasu kvaseneho piva cjang. Inokedy mi z neho (inde) nebolo nic.
Aha :shock:,
takže ono to s tou 100% imunitou vitariána až tak 100% asi nebude :?:
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od 2olfess »

Arion píše:V Egyptě jsem byl před pěti lety, v tu dobu jsem nebyl vitarian a jídlo jsem neřešil. Chtěl jsem jenom vědět, jestli v bufetu nějaké ovoce budou nebo máme vzít víc peněz a kupovat.
Jo, takže ty jsi tam byl :!: a přesto se nás ptáš na to, jaký tam budeš mít sortiment. A jinak cestovka ti řekla co? :idea:
Arion píše:A jinak jsem RAW vegan, to znamená, že nejim nic termicky upraveného - žádné jogurty nebo rýže. Střevní infekce 100% vitariány netrápí.
Ten jogurt byl myšlený jako opatření-lék, mimochodem od jednoho z předních světových vitariánů a ta rýže se používá v případě srajdy, pokud tam nebudou mít borůvky nebo švestky nebo něco co staví, či dokáže vydrbat střevo.

Jinak k tomu co 100% vitariány netrápí :lol:, to víš že jo, ty můžeš všechno, vypít nečistou vodu, napadenej ovozel a tobě se prostě nic stát nemůže, protože jíš tepelně neupravenou stravu, v tom je vše :roll:
Jak to říkala moje oblíbenkyně Vejmutovka zde, jsou vitariáni, kteří si myslí, že s nima nemůže spadnout ani letadlo :wink:.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Panda »

2olfess píše:Jinak k tomu co 100% vitariány netrápí :lol:, to víš že jo, ty můžeš všechno, vypít nečistou vodu, napadenej ovozel a tobě se prostě nic stát nemůže, protože jíš tepelně neupravenou stravu, v tom je vše :roll:
Jak to říkala moje oblíbenkyně Vejmutovka zde, jsou vitariáni, kteří si myslí, že s nima nemůže spadnout ani letadlo :wink:.
Kdybych si nezakazoval ke všemu stále něco žvatlat, protože já mám nejmíň co mluvit, tak bych hluboce přitakal.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Jindra »

Arion píše:Koncem července s kamarádem poletíme do Egypta a poprvé jako vitariani. Chtěl bych se zeptat zda nemáte zkušenost jaké je to se stravováním? Budeme mít zájezd all inclusive a nevíme jestli nám stačí ovoce a zeleniny v rámci all inclusive
Žena to měla v Egyptě před dvěma roky stejně - taky all inclusive a byla nadšená - kvanta ovoce i zeleniny, takže v pohodě, nic navíc kupovat nebudeš muset. Akorát prej máš chodit na jídlo včas, aby na Tebe zbylo to, co bys chtěl mít.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Arion »

Jindra píše:
Arion píše:Koncem července s kamarádem poletíme do Egypta a poprvé jako vitariani. Chtěl bych se zeptat zda nemáte zkušenost jaké je to se stravováním? Budeme mít zájezd all inclusive a nevíme jestli nám stačí ovoce a zeleniny v rámci all inclusive
Žena to měla v Egyptě před dvěma roky stejně - taky all inclusive a byla nadšená - kvanta ovoce i zeleniny, takže v pohodě, nic navíc kupovat nebudeš muset. Akorát prej máš chodit na jídlo včas, aby na Tebe zbylo to, co bys chtěl mít.
Děkuji ti Jindro, to jsem chtěl vědět. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Dano »

2olfess píše:
Dano píše:Thajsku, Chile,... A ziadny problem. Teda len raz, v Kathmandu, asi 10x za 1.noc a den prehanka a este par dni horucka a bolesti hlavy, vsetci prave ti 3-ja (z celkovych 4-och), ktori sme v ten den vypili od miestneho za 1 PET flasu kvaseneho piva cjang. Inokedy mi z neho (inde) nebolo nic.
Aha :shock:,
takže ono to s tou 100% imunitou vitariána až tak 100% asi nebude :?:
Vitariana?
Lebo ti 2-ja spolupijuci mali/maju od neho hovadsky daleko.
A ak si myslel teda mna :) momentalne sa nanho hram asi 2 tyzdne. A vtedy v 2005? Skoda reci. Pisal som o ucinnosti IS, ze ho nemam/nemal som najhorsi podla tej "hygieny" stravovania ktoru moc neriesim a spomenul som kedy, kde a ako som si prezil "cestovatelsku" hnacku.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Fiona »

Nic proti Egyptu, ale v posledni dobe premyslim nad tim ze jednou ze zaslibenych zemi pro milovniky ovozelu v ramci kontinentu musi byt Turecko. Soudim tak dle toho, ze turecke obchody ve Svedsku i v Anglii maji bezkonkurencne nejlepsi nabidku, jak vyber tak kvalitu, i chutove vyborne. Vetsinu toho vozi z Turecka, jen to co se tam nerodi vozi odjinud. Ale jeste jsem tam nebyla, tohle je jen takova teoreticka uvaha na zaklade zkusenosti s diasporou. Nemate nekdo zkusenosti primo z Turecka?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od 2olfess »

Dano píše:
2olfess píše: Aha :shock:,
takže ono to s tou 100% imunitou vitariána až tak 100% asi nebude :?:
Vitariana?
Lebo ti 2-ja spolupijuci mali/maju od neho hovadsky daleko.
A ak si myslel teda mna :) momentalne sa nanho hram asi 2 tyzdne. A vtedy v 2005? Skoda reci.
Ano, myslel jsem tebe. O tom, že si momentálně "hraješ" na vitariána 2 týdny jsem opravdu nevěděl, vzhledem k tomu jak se tu prezentuješ.

OT: hele, jseš v pohodě poslední dobou? Bych přísahal, že za tebe ty příspěvky píše někdo jinej... :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše:Nic proti Egyptu, ale v posledni dobe premyslim nad tim ze jednou ze zaslibenych zemi pro milovniky ovozelu v ramci kontinentu musi byt Turecko.
Nám stačí aj Chorvátsko. Z domu žiadny ovozel neberiem. O 2 týždne už nakupujeme zásoby na pestrom trhu v Splite. Veľmi sa teším najmä na figy, fantastické melóny, velikánske rajčiny a červené šťavnaté cibule. Mňáááám.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Samira »

Egypt - all inclusive - mali sme dostatok melonu, hrozna, rajcin, paprik, uhoriek - ale je fakt, ze treba prist k stolom skor. Faraona sme nemali, ale my na dovolenky do takychto destinacii berieme tvrdy alkohol a dezinfikujeme. Zle tam bolo tym, co zrali ako prasce, piate cez deviate. Mnohym sa Egypt paci, no mne raz stacilo.
Turecko - skusenost 2x - skvele. Opat zopakujem - my dezinfikujeme, jeme striedmo, prasce mali srajdu.
Bulharsko - lepsie povedane jeho juzna cast - podla mna najlepsia volba. Platit len hotel, najest sa treba v uliciach. Trznice su PLNE ovozelu. Kupovat tam, kde kupuju domaci.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Dano »

Fiona píše:Nemate nekdo zkusenosti primo z Turecka?
Ja som sa tam tulal nejakych 8 dni na juhu, taky maly okruh (Antalya, Olympos, Fethiye, Saklikent, Laguna, Pamukkale+Hierapolis, jazero Egirdir) a dalo sa v pohode. Ale raj to nebol, uz bolo dost neskoro - zaciatok oktobra. V sezone este boli: rozne druhy fig, hrozna, melonov, tie malinke banany. Tak ak Turecko, tak aspon o par tyzdnov skor. Ale mozem sa mylit, bol som tam len raz a len v jednej malej oblasti. Na druhej strane znalec Neo to tam v okoli Fethiye raz vychvalil, ak si dobre pamatam ze sa tam prepchaval najlepsimi figami ake kde jedol.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Sitar »

Jako potápěči se mi v Egyptě líbilo.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Dano »

2olfess píše:Ano, myslel jsem tebe. O tom, že si momentálně "hraješ" na vitariána 2 týdny jsem opravdu nevěděl, vzhledem k tomu jak se tu prezentuješ.
Vysvetlim. Je to tak, taky ten niekdajsi Standov rezim, raz denne varene. Poslednu zimu uz pravidelne nie. Asi posledne 2-3 roky mimo zimu cez sezonu len surove z trhovisk. Ale ako tiez casto opakujem, svadby/kary/navstevy/krstiny/party/grilovacky/spolocne vecere v restikach s mojimi drahymi absolvujem tak ako oni. Cize podla spolocenskych udalosti sa "hram" na vitariana po dobu max cca mesiac, najdlhsie to bolo hadam 6 tyzdnov pred 2 rokmi. Okolie ma ale cez to vsetko nalepkuje slovom "vegetarian".
2olfess píše:OT: hele, jseš v pohodě poslední dobou? Bych přísahal, že za tebe ty příspěvky píše někdo jinej... :wink:
V uplnej :) A vdaka za opis Egyptskeho farmarstva. Znie to lakavo, ked tam pojdem, urcite sa otestujem, je to pre mna velka vyzva:)! Trosku mi to pripomina podmienky v Indii a Nepale. Nikdy nemiesam, ako pise Sami, plnim do prasknutia 1-2 naj-mnam druhmi:
Samira píše:Faraona sme nemali, ale my na dovolenky do takychto destinacii berieme tvrdy alkohol a dezinfikujeme. Zle tam bolo tym, co zrali ako prasce, piate cez deviate.
Zaujimave, mne to statisticky vychadza tak, ze tulaci z inych krajin takto vacsinou ne"dezinfikuju", ale Slovaci takmer vzdy. A ked idem niekam aj so znamymi, ti "dezinfikuju" urcite a vzdy a hoci takmer vobec nejedia z ulice, skoro vzdy sa pototo. Ale ktovie, kazdy sme iny.

Myslim, ze tusim, kde robia chybu. 55% alkoholu je slaba koncentracia, treba ist do 80%. A poldeci je nic, treba ist na min. 0,3 litra 80% domoviny pred aj pocas kazdeho jedla, inac take mikromnozstvo nemoze mat vyznamny vplyv na choroboplodne zarodky v povedzme 1 litri jedla, v nom aj s so slinami sa etanol prilist rozriedi az na neucinnu koncentraciu. A idealne, keby toho 0,6 litra naliali rovno do taniera s jedlom, a la boule, zamiesali a nechali posobit nejaku pol hodku, snad to aspon cast bacilov vyhubi. 10%? 20%? Vobec netusim.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od buc11 »

Arion píše:V naše dny ovoce je nezbytné očišťovat za pomoci univerzální energii, nebot je plné ddt a jiných jedovatých látek. V Egyptě jsem byl před pěti lety, v tu dobu jsem nebyl vitarian a jídlo jsem neřešil. Chtěl jsem jenom vědět, jestli v bufetu nějaké ovoce budou nebo máme vzít víc peněz a kupovat. V nejhorším případě půjdem do půstu, není problém. A jinak jsem RAW vegan, to znamená, že nejim nic termicky upraveného - žádné jogurty nebo rýže. Střevní infekce 100% vitariány netrápí.

Tady jsem našel článek jedné vitariánky a píše, že v Egyptě je ráj pro vitariány http://www.stavnatyzivot.com/2009/07/ja ... html#links
-prošel jsem, ale kvůli mrkvi, okůrkám a melounům je to pro mne slabý vita důvod, to mám víceméně skvělé svoje
- jak nejsou kokosáky, duriany, cempedaky , bezvláknitý manga a možná mangostany, tak se uspokojím i doma
-poznámka k Olfesovu:
Jinak k tomu co 100% vitariány netrápí , to víš že jo, ty můžeš všechno, vypít nečistou vodu, napadenej ovozel a tobě se prostě nic stát nemůže, protože jíš tepelně neupravenou stravu, v tom je vše
Jak to říkala moje oblíbenkyně Vejmutovka zde, jsou vitariáni, kteří si myslí, že s nima nemůže spadnout ani letadlo .
ještě donedávna bych se za to do krve rval, nyní již jen v této víře setrvávám, a samozřejmě nejde jen o syrový, IS jest nutno hýčkat dalšími vuolovými nepopulárními postupy
osobně nic si tam venku nemyju, pil sem i dýščovku (ale to byla volovina) a doma trénuju tak, že si zalívám zahradu (mimo listovku) svými fekouši
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Michal S. »

buc11 píše:a doma trénuju tak, že si zalívám zahradu (mimo listovku) svými fekouši
to je sqělé, nicméně, ti fekouši by měli projít kompostováním za vyšších teplot, ikdyž jsou-li jen tvoji... bez parazitů... lidské fekálie jsou nejlepším hnojivem pro ovozel a prvotně pro zlepšování úrodnosti zdegenerovaných polí. Pro příznivce nejen rodových statků doporučuji The humanure handbook od Josepha Jenkinse, k dostání na amazonu. Během zimního půstu jsem pilně studoval a byl unešen myšlenkami tohoto velikána, že jsem chtěl zrušit splachovací záchod. Nicméně mi to bylo zapovězeno, ale jest povoleno zřídit paralelní pilinové kompostovací WC. Nyní připravuji prostor pro humanure-haciendu. Více též na www.humanurehandbook.com
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od buc11 »

Michal S. píše:
buc11 píše:a doma trénuju tak, že si zalívám zahradu (mimo listovku) svými fekouši
to je sqělé, nicméně, ti fekouši by měli projít kompostováním za vyšších teplot, ikdyž jsou-li jen tvoji... bez parazitů... lidské fekálie jsou nejlepším hnojivem pro ovozel a prvotně pro zlepšování úrodnosti zdegenerovaných polí. Pro příznivce nejen rodových statků doporučuji The humanure handbook od Josepha Jenkinse, k dostání na amazonu. Během zimního půstu jsem pilně studoval a byl unešen myšlenkami tohoto velikána, že jsem chtěl zrušit splachovací záchod. Nicméně mi to bylo zapovězeno, ale jest povoleno zřídit paralelní pilinové kompostovací WC. Nyní připravuji prostor pro humanure-haciendu. Více též na http://www.humanurehandbook.com
já to vím, mám jich v zásobě 10 kubíků a z toho polovina v superhustokalu, jestli budu mít někdy chuť přemístím do kompostňasu
Ten sucháč sem si zřídil v tom baryku, na leto ideál, dobrá směsice je i vápno, popel, piliny
začátkem července to vidím na borůvky, slavnostní oběd s medovníkem a žlutýma srdcovkama v jobovce a jestli budou , povezu marhule, takže máš-li zájem..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:začátkem července to vidím na borůvky, slavnostní oběd s medovníkem a žlutýma srdcovkama v jobovce a jestli budou , povezu marhule, takže máš-li zájem..
ááá, Michalovy borůvky... jedeš někam sem, Buci viď, jdete kdesi do lesů oba trhat?, bych se měl přidat
ne, to bude jinak, tady na Vysočině bude na borůvky brzo,
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Michal S. »

No, s borůvkama to není letos slavný :oops: Zimní holomrazy a květnový mrazy borůvčí tady u nás hodně zdevastovaly. Asi bude po letech bída o borůvky. Ale jsou místa, kde snad něco bude, musím to ještě prověřit.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Michal S. »

buc11 píše:a jestli budou , povezu marhule, takže máš-li zájem..
Samozřejmě zájem o marhule je u mě vždy. Bude-li přebytek., klidně se i stavím. :wink:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Jindra »

Buci kdybys sem vezl Michalovi marhule a měl jsi jich dost a neotravovalo by Tě to, to bych Tě poprosil jich vzít víc, vzali bysme si taky, přijeli bysme si pro ně k Michalovi (pokud by ses nechtěl na nějaký den stavit u nás, klidně s přespáním). Dííík.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:Buci kdybys sem vezl Michalovi marhule a měl jsi jich dost a neotravovalo by Tě to, to bych Tě poprosil jich vzít víc, vzali bysme si taky, přijeli bysme si pro ně k Michalovi (pokud by ses nechtěl na nějaký den stavit u nás, klidně s přespáním). Dííík.
termíny upřesním, trávení nevidím příznivě, duben až červenec jsou pro osamoceného zahradníka nejtěžší měsíce
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Arion »

Jindra píše:Žena to měla v Egyptě před dvěma roky stejně - taky all inclusive a byla nadšená
Ahoj Jindro,

mohl bych se ještě zeptat na název hotelu, ve kterém byla žena? Přemýšlím, nebylo by lepší Turecko? :)

Díky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Jindra »

Arion píše:Ahoj Jindro, mohl bych se ještě zeptat na název hotelu, ve kterém byla žena
Byla v Hurghadě, ale na jméno hotelu už si prý nevzpomene :?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Arion »

Nakonec jsme se rozhodli pro hotel Tropicana Sea Beach - http://recenze-hotelu.invia.cz/egypt/sh ... sea-beach/ Recenze jsou moc dobré a kromě toho tento hotel patří k těm ovocným :delicacy: http://www.youtube.com/watch?v=L0iTzIAqUxw
Obrázek
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od buc11 »

Arion píše:Nakonec jsme se rozhodli pro hotel Tropicana Sea Beach - http://recenze-hotelu.invia.cz/egypt/sh ... sea-beach/ Recenze jsou moc dobré a kromě toho tento hotel patří k těm ovocným :delicacy: http://www.youtube.com/watch?v=L0iTzIAqUxw
i když tam nevidím ten durian, taky bych si dal říct
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Arion »

buc11 píše:i když tam nevidím ten durian, taky bych si dal říct
Přiznám se, že ani nevím co to je, a vůbec mně exotické ovoce z jiných krajů nelákají. Myslím, si, že nemůže být nic lepšího, než červená jablka nebo třešně :P
Obrázek
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Sitar »

Arion píše:
buc11 píše:i když tam nevidím ten durian, taky bych si dal říct
Přiznám se, že ani nevím co to je, a vůbec mně exotické ovoce z jiných krajů nelákají. Myslím, si, že nemůže být nic lepšího, než červená jablka nebo třešně :P
Vždycky může být něco lepšího.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od jans »

Sitar píše:Vždycky může být něco lepšího.
Nikdy nemůže být nic lepšího. Máš jenom tady a teď, ostatní jsou představy.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Arion »

jans píše:Nikdy nemůže být nic lepšího. Máš jenom tady a teď, ostatní jsou představy.
Přesně :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Ooooovocné prázdniny

Příspěvek od Sitar »

jans píše:
Sitar píše:Vždycky může být něco lepšího.
Nikdy nemůže být nic lepšího. Máš jenom tady a teď, ostatní jsou představy.
Ty to tak možná máš, ale já rozlišuju mezi minulostí, přítomností a budoucností. Moc si přítomnost bez těch dvou neumím představit, tedy prakticky. V teoretické rovině asi ano.

Prakticky prostě nelže prožívat přítomnost bez zkušeností a zážitků z minulosti. Pokud ne Tvá hlava, tak Tvé tělo a Tvé srdce si pamatují.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět