MUŽINEC 5.-13.3.2010

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

MUŽINEC 5.-13.3.2010

Příspěvek od ml »



Ahoj!

oficiálne ťa pozývam na tohtoročný mužinec.

Dátum: začíname piatok, 5.3. od 16h a končíme v sobotu, 13.3.2010, po obede.
Prosím piatok 05.03.08 jedz ľahko: na ranajky muesli, alebo len ovocie, alebo ryžovú polievku, na obed ľahkú zeleninu (ryža, varené zemiaky a pod.), večerať budeme spolu.

Miesto: máme rezervovaný krásny dom na laze Polomy na Zaježovej: www.zajezka.sk / http://www.zajezka.sk/opolomoch.htm pri Zvolene, asi 3h od Bratislavy.
Je tam miesto asi pre 24 osôb, veľká spoločenská miestnosť a veľa prírody.

Téma: v poslednom čase ma viac krát zarazila polarita medzi viac či menej uznávanými prototypmi mužov – sebauznanie, resp. čo uznaváme a obdivujeme my muži a čo hľadajú a uznávajú ženy a rád by som sa s Vami zaoberal variáciami k téme „Macher alebo Srab“.
Budeme spomínať na mužov, ktori nás ovplyvnili, skúmať aké pohyby považujeme za mäkké / babské a aké za mužné, rád by som s Vami spieval a hľadal ako sa muži rozlične prejavujú v pesničkách a textoch, s ktorými sme vyrastali - tak si prosím dones poviedky a texty Tvojich obľúbených piesní. Zvyčajný program: pôst, meditácie, telesné cvičenia, kreativita, práca na sebe a šamanské cesty nás v tom budú podporovať.

Jedna z ideí je spoločne stavať / tvoriť drevenú skulptúru v lese – prosím prines si náradie: pilky, vrtáky, drôt, ev. aj šrauby a šraubovák a čo považuješ za potrebné a nápomocné.

Program bude sústredený na „mužské“ témy; štruktúra by mohla byť ako doteraz:
ráno: strečing a meditácia; doobeda: blok s dennou témou; obed: prestávka pre spánok, denník a prechádzky; poobedie: práca na tele (bioenergetika, práca s telesnými symptómami, hlasom, osobnymi témami a archetypickými postojmi) a/alebo kreatívne cvičenia; večer: masáž, spev, film k téme (ak más návrhy, daj mi vediet‘).

Prines si texty svojich obľúbených piesní, ev. CDčka, farby na malovanie, papier na písanie textov a básní, ev. dennik, dalej spacák, ev. vlastnu šálku, ak máš vlastné prejímadlo, alebo enema; náradie; ak máš luk a šípy alebo by si ho mohol zohnat’ – dones, cez prestávky radi strielame.

Pôst: od soboty rána 6.3. do štvrtka rána 11.3. nebudeme nič jest‘, len sa 3x denne budeme „živiť“ bujonom, alebo „brindou“ a medzitým piť veľa čaju. Ak by vznikol pocit hladu, máme možnosti to zachytiť, aby si tých 5 dni pôstu a očisty vydržal. Každý 2.deň sa čistia črevá (to zaberá dosť času).


Cena stretnutia je 310,- Euro / resp. equivalent v Kč vrátane ubytovania – zaplatíš mi na mieste.

Po prečítaní týchto informacií mi daj čo najskôr vedieť, či mám s Tebou počítať.
To bude záväzná prihláška.

Ak vieš o mužoch, ktorí by mohli mať záujem o tento mužinec a sa za nich zaručís, môžeš im túto pozvanku poslať dalej.

Srdečne Ta pozdravujem a prajem Ti dobrý štart do Nového Roku,

Ivan Verný

info@ivanverny.ch

Ivan Verný: 57r. psychiater a psychoterapeut slovenského pôvodu, žije s rodinou vo Svajciarsku, pracuje vo svojej praxi v Zürichu a vedie mužince už asi 15 rokov; čerpá z procesorientovanej psychologie a rozličných iných škôl body-psychotherapy, bojových a liečebných umeni. Zaobera sa asi 25rokov profesionalne vzťahmi medzi mužmi a medzi mužmi a ženami. Okrem jazdy na koni ho zaujíma vývoj a integrácia rozličných psychoterapeutických metod. Miluje hudbu, prírodu a hlavne svoju ženu, deti a svojich priatelov. Vedie seminare v ČR, SR, CH, GR, I, D, USA a IL.
mirka
Odpovědět