Poruchy prjímania potravy

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

summer
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 28, 2009 9:51

Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od summer »

Ahojte:)
Takze na vita frcim asi polroka, verim ze je to ta spravna cesta....na vita sa citim paradne, niekedy az euforia cize sa musim aj krotit a viem ze jo toto je ono.V poslednom case sa to zvrtlo, prestala som byt tak dosledna a pustila som do svojho jedalnicka aj kus vareneho.Ked o tom rozmyslam, myslim ze to bolo najma stresom , nalozila som toho na seba vela a chcela stihnut vsetko.Tanec, behanie,skola, knihy, a venovat sa aj rodine aj kamosom...Furt som lietala bola som ako sialena prisla som zo skloly chytro si nastruhala mrkvu a kapustu utekala behat potom na tanecnu tie treningy boli do vecera potom s kamaratmi....so stravou to fungovalo tak ze od pondelka do piatku v skole ovocie obed struhana mrkva s kapustou a citronovou stavou vecer zas ovocie...nasi si mysleli ze obedy jem v skole ale nejedla som...pretoze pre nich zelenina a ovocie nie su plnohodnotne jedlo....takze je to klamstvo ale je to mensie zlo...
do toho boli reci nasich ze som vychudnuta ze nie som normalna...chapala som ich lebo zmena co sa so mnou udiala bola riadna...schudla som 10 kg prestala jest veci ktore som predtym lubila teda najma tetine kolace a bagety z kauflandu:Da k tomu som vobec nemala ziadny zaujem o domacnost kym teraz som zacala riadit ako diva a aj to tak vyzera...ale chcela som to riesit s kludom ze som im davala knihy od diamondovych...tato sa do toho pozrel a ze"to su extremisti" mama sa neunuvala...
ale par veci na vita mi vadi..pristihla som sa ze jedlo v hlave stale riesim napr, co poviem rodicom ze co som jedla co budem jest a ako sa vyhnut navstevam kde by som musela jest nejake somariny...proste zavidim ostatnym ako to jedlo neriesia...
potom sa to raz hodne zvrtlo...mama do mna nakricala ze pojdem na psychiatriu ak sa neukludnim vsetci do mna hudli ze priber ...a vtedy som si uvedomila ze akoby stracam svojich priatelov pretoze som sa citila ina a nedokazala som si zobrat rozok a zjest to normalne tak ako ony..myslela som nato ako neplechu im to dnuka narobi...ale drzala som hubu....a tym to uz nebolo ono...krem toho myslim ze aj ony citia ze som sa zmenila...a vjednu taku chvilu sa to na mna vyvalilo a bolo mi vse jedno...kaslala som na vsetko co som 7 mesiacov tak dodrziavala..vlastne nebolo to az tak zle zjedla som jablka banany dost vela a zajedla to arasidmi....zrala som a pomahalo mi to zabudnut...ale to co bolo potom to uz nikdy nechcem zazit...grgalo sa mi mala som od tych arasidov strasne hnusnu chut v ustach..a po mesiacoch vita som citila ako mi to zradlo blokuje zaludok a nejde to ani hore ani dole...isla som tak spat...nedarilo sa mi velmi zaspat plakala som ale napokon sa podarilo...potom som sa asi o 2 v noci zobudila a rovno v posteli zacala grcat len len ze som dobehla do kupelne...bolo to hnusne ale zaroven ulava...odvtedy sa mi strava pokazila podarilo sa par vita dni ale stale je tam dost nevita...okrem masa jem prakticky vsetko...a najhorsie je ze sa prejedam...sice taky stav ze mi bolo zle az na vracanie som mala potom uz len raz..bolo to zase vtedy ked som bola psychicky na tom zle...
takze ten prechod na vita ku zdraviu sa dost zvrtol a smeruje skor naopak...iba nedavno som si pripustila ze problem to nejaky bude a ze ho musim riesit..a nie ze "nabuduce sa uz neprejem" lebo "nabuduce"som uz zase v haji..ale verim ze to dokazem len neviem ako zatial....je to bludny kruh ale je to iba na zaciatku max nejaky mesiac...chcem to riesit teraz a urcite to nejako vyriesim..
prosim vas mate tu niekto s niecim takym skusenosti?diky moc zatial:)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od bstrd »

-mno, ku grcaniu som nikdy nedospel, ale pocity odcudzenia sa ostatnym a obsesiu jedlom som zazil...rok dozadu som to riesil dost a sem-tam mal aj nejake kazatelske zachvaty...momentalne som si vedomy toho ze vita je najlepsi sposob stravovania a zivota vobec, ideal ku ktoremu sa niekedy viac, niekedy menej priblizujem, no nemienim kvoli tomu prist o tych par priatelov co mam alebo robit nejake extra rozbroje v rodine...nemam problem ist s niekym na pizzu, beriem to ale skor ako spolocensku nez gastronomicku udalost, rovnako uz nemam hlavu v smutku ked si uletim na varenom...viem ze ked to prezeniem tak mi bude zle a znovu sa objavia skoro zabudnute zdravotne problemy, viem odkal-pokal si mozem dovolit a rovnako viem co robit ked sa veci vymknu s pod kontroly...takze ak ti to nejako pomoze, s vlastnej skusenosti odporucam urobit si z vita sucast zivota, nie jeho hlavnu napln...
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Panda »

summer něčím podobným jsem nedávno procházel také a myslím že se zbytečně stresuješ. Předešlé roky jsme žili na čistě vařené stravě takže i částečné vita je oproti dříve velkým přínosem. Přejídání je důsledek přísného dodržování vita, protože v paměti zůstala informace že vařená strava je ta správná běžná strava která dříve tak chutnala, takže ji organismus stále vyžaduje. Porušováním vita se dá organismu možnost aby stravu znovu analyzoval a porovnával, aby porovnával následky které po takové stravě jsou - a teprve až tím si přehodnotí priority a zmizí potřeby na nevita. Obzvláště v chladných zimních měsících je dost těžké zajistit si vita stravou dostatek tělesného tepla (tohle si myslím že se týká jen nás začátečníků). A jak píše bstrd, je škoda přijít kvůli velké přísnosti o přátele či rodinu. Není problém si dát něco nevita ze společenských důvodů. Z kousky pizzy člověk neumře když to dříve jedl běžně. Tedy přesněji - pokud není tak silně odvyklý aby to nebyl schopný strávit, proto je dobré občasné porušení i kvůli tréninku. Dá se najít střední cesta kdy člověk žije zdravě a přitom se zdánlivě nemusí tak moc odlišovat. Po tolika měsících vita se nemusíš už bát že by ses vrátila k nevita trvale - organismus už to rozpozná co chce a bude tě k tomu táhnout zas zpátky.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Renáta »

Panda píše: Z kousky pizzy člověk neumře když to dříve jedl běžně.
Ak si ju dá napríklad po 38 dňoch dodržiavania Breussovky... Týždeň po jej ukončení som si ten kúsok pizze - ja blbá! - dala, a vera Bože som skoro zdochla! :roll: :? Tak bacha, niekedy nám môže byť aj ten kúsok pizze osudný!
(Ale viem, že ste to mysleli inak :wink: )
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Ak si ju dá napríklad po 38 dňoch dodržiavania Breussovky... Týždeň po jej ukončení som si ten kúsok pizze - ja blbá! - dala, a vera Bože som skoro zdochla! :roll: :? Tak bacha, niekedy nám môže byť aj ten kúsok pizze osudný!
(Ale viem, že ste to mysleli inak :wink: )
Po týdnu takové následky? Tam asi muselo být hodně tuku který to způsobil, že? Nebo salámy, sýry?

Ale i přísné vitariánství si myslím že je něco jako návratovka a že kdyby důsledný vitarián si dal třeba řízek s hranolkama tak by to mohlo být také nebezpečné, bylo by nutné si přivykat na takovou těžší stravu postupně. Ale nevím, je to jen domněnka. (naštěstí jsem tohle o svátcích nemusel zkoušet)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Renáta »

Pandi, 38 dní som pila len asi 2 dl zeleninovej šťavy, pritom cca polovicu obdobia mi z nich bolo blbo, tak som to striedala len s vodovými dňami. Potom malo nasledovať rovanko dlhé obdobie - prechodné obdobie - týždeň som ten prechod dodržiavala super a potom som zjedla 1 trojuholník pizze Quadro formagi.... Vtedy som skoro zdochla. Z tej soli... Fuj! Dodnes si to dobre pamätám.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od culka »

Pred rokom a pol v lete, ked som jedla viac menej len melony a ananas, som rodine upiekla kus masa. Rozvoniavalo to po dome a ja som sa nezdrzala a dala si kusok. Hadam ani nie za 10 minut som myslela, ze zomriem.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Renáta »

culka píše:upiekla kus masa. Rozvoniavalo to po dome a ja som sa nezdrzala a dala si kusok. Hadam ani nie za 10 minut som myslela, ze zomriem.
Culka, to bola ťažoba na žalúdku? Asi nie ihneď opuch z tej soli? Že? Ja som pocítila práve tú soľ, na druhý deň ráno po konzumácii. A mala som dať na vnútorný hlas, keď som tú pizzu prežúvala, tak mi to v hlave vravelo - Nežer to, je to slané!!! Ale žalúdočný mozog vravel - Mňamky, mňam!
:roll:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od culka »

Niekedy si myslim, ze by bolo tu hubu najlepsie zadratovat a nechat tam miesto len na trubicku a tou vsetko nasavat. Ako napriklad burcak, paradajkovu stavu alebo rum.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Renáta »

:D Alebo len vodúúúú :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od culka »

To ti hrozi od zajtra
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Renáta »

No, je to na spomienku, tak azda chvíľu vydržím - najmä keď ma Dashka pošteklí :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Sweetie »

ja jsem to taky nevydrzela a opekla jsem si na masle peknej kapri steak, nastesti bez soli, tak mi to vlastne nic neudelalo okamzite. a ted uz odlehcuju, jen to ovoce nechce zrat a premlouvam se k posteni.
summer
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 28, 2009 9:51

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od summer »

Ahojte:)
dakujem ze ste odpisali, uz som myslela, ze tu nic nebude:D
cele prazky som vyuzila na to, aby som preluskala tento web knihy net a vsetko mozne...chcela som vediet vsetko o ppp...co to sposobuje a hlavne ako sa z toho dostat...
potom sa mi dostala do ruk kniha kompletni ocista organizmu od otfried d.weise...on v nej dost propaguje ajurvedu...a kurnik bolo to presne to co som hladala:)som ryba teda v ajurvede zivel voda a on tam pisal ze cisto surova strava pre takyto typ nie je najvodnejsia...ze tento typ na cisto surovej strave je nervozny a potrebuje "uzemnenie".presne to na mna sedi v tej dobe som od rana do vecera behala a nervozna som bola nielen ja ale aj ostatni okolo mna...nevedela som v klude posediet a nutkalo ma stale nieco robit.to sa stavalo hlavne vtedy ked som chcela stihnut vsetko a pocas dna som toho stihla zjest hodne malo...k tomu som strasne schudla predtym som bola taka akurat teraz som pri 166cm mala 45 kg...vsetko na mne viselo a kazdy zalamoval rukami...ale casom som nazory ostatnych prestala riesit...
boli situacie ked sme mali navstevu alebo my sme mali niekam ist a vtedy som bola nervozna dopredu ...toto bola chyba....bola som strasne striktna a cokolvek nevita som brala ako osobne zlyhanie...jedine nevita co som jedla bol obed v nedelu s nasimi...a tie naroky coraz viac rastli...casom mi stacili mensie porcie atd...okrem toho doteraz to fungovalo tak ze s vacsinou svojich kamaratov som sa stretavala bud u mna doma alebo u nich doma aby sme sli niekam sadnut...a bolo normalne ze sme pri tom nieco jedli...cokoladu alebo chlieb s dacim...a teraz som nevedela co robit...tak vacsinou som si chytro nastruhala mrkvu kym neprisli a potom som hovorila ze uz som jedla..sladkostiam som sa vyhybala ako cert svatenej vode:Da to pred polrokom som bola tazko zavisla:D
ono vita prinasa aj tu nevyhodu ze clovek sa musi kukat na okolie a vidiet kolkym zbytocnym veciam sa da zabranit a byt ticho...pretoze pokial nas o radu niekto nepoziada nema to vyznam...
potom pocity izolacie pretoze clovek sa meni...zacina vidiet veci ktore predtym vobec nevidel, zacina vidiet suvislosti...zacinaju ho zaujimat uplne ine veci..napr. mna to taha ku Tajomstvu, metafyzike atd...som strasne rada ze sa mi tie veci dostali do ruk...
o par ludi som prisla, to boli vacsinou ti, ktori mi vraveli, ako skoncim v nemocnici furt sa pytali kedy zacnem "normalne" jest..teraz to vidim tak ze to boli vztahy ktore viiazli, kde sa uz nic nevyvijalo nevedeli sme najst spolocnu rec takze to ze sme isli kazdy po svojom je len dobre:)a ti ostatni, ktori v tejto skuske obstali a vzali ma taku aka som, sice kukaju, co zas vyvadzam ale vazim si ze mi do toho nehukaju a nechaju ma ist si po svojom:)takze aj ked tu boli straty bola to zmena k lepsiemu:)
teraz je to vsetko okej neprejedam sa nemam stavy depresie uzkosti ...dufam ze natrvalo:)prisla som nato, co som robila zle...jedlo bolo na prvom mieste, ak to nevychadzalo mala som nervy..teraz viem ze jeden rozok nezabije...a ze ani ta najzdravsia strava moc nepomoze ked clovek nie je psychicky ok:)
u mna plati ze z vita uz nie je cesta spat iba dopredu...chybal mi ten super pocit lahkosti a energie...snazim sa to robit tak ze 100%surove pokial je to mozne ale ak ideme niekde tak nestresujem co tam pojem...hlavne sa nesnazit nasilu dosiahnut vsetko...
takze som sa poucila a pokracujem:)mate pravdu, dakujem:)
zatial ahojte:)keby boli este taketo problemy pisnem to tu:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Renáta »

summer píše:som ryba ... surova strava pre takyto typ nie je najvodnejsia...
(:-) m:-)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od neon »

summer píše:teraz je to vsetko okej neprejedam sa nemam stavy depresie uzkosti ...dufam ze natrvalo:)
Muj pohled na tohle je (z prozite zkusenosti), ze nic takoveho natrvalo neexistuje. Ale nechci abys to videla negativne. Zdanlive dokola (protoze vyvoj jde podle me ve spirale, ne v kruhu) se mi stale opakuji stavy, o kterych jsem si myslel, ze jsou prekonane.
Uz jenom to, ze doufas, ze se ty stavy nestanou te k nim bude pritahovat. Vesmir ti to bude posilat, protoze se jich castecne bojis. Podle me to je fajn. Myslim, ze pointa je, naucit se prijimat vsechny stavy, nejenom ty vesele, nebyt zavisly/pripoutany jen ne jedne strane mince, protoze ve svete dualit to proste nejde. Neustale se strida smutnejsi/veselejsi obdobi, den/noc atd. Okolnosti se meni, ale vnitrni radost podle me muze zustavat, i v obdobi depresi.. nekdo v tobe, ten kdo to vsechno pozoruje jede totiz neustale na vlně Lásky :D
To je muj skromny nazor.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od dgm »

Tak opatrne s tou laskou, za pul roku se tu bude docitat 8)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od bstrd »

Renáta píše:
summer píše:som ryba ... surova strava pre takyto typ nie je najvodnejsia...
(:-) m:-)
-aka strava je pre teba najvhodnejsia ti nepovie horoskop ale vlastne telo, len sa mu treba naucit nacuvat
summer píše: ...ze tento typ na cisto surovej strave je nervozny a potrebuje "uzemnenie".presne to na mna sedi v tej dobe som od rana do vecera behala a nervozna som bola nielen ja ale aj ostatni okolo mna...nevedela som v klude posediet a nutkalo ma stale nieco robit.to sa stavalo hlavne vtedy ked som chcela stihnut vsetko a pocas dna som toho stihla zjest hodne malo...

o par ludi som prisla, to boli vacsinou ti, ktori mi vraveli, ako skoncim v nemocnici furt sa pytali kedy zacnem "normalne" jest..teraz to vidim tak ze to boli vztahy ktore viiazli, kde sa uz nic nevyvijalo nevedeli sme najst spolocnu rec takze to ze sme isli kazdy po svojom je len dobre:)a ti ostatni, ktori v tejto skuske obstali a vzali ma taku aka som, sice kukaju, co zas vyvadzam ale vazim si ze mi do toho nehukaju a nechaju ma ist si po svojom:)takze aj ked tu boli straty bola to zmena k lepsiemu:)
-myslim ze problem bol ze si si surovenim zaktivizovala energiu, no nasledne ju nevedela zmysluplne vyuzit, takze sa kumulovala nevyuzita v tebe a chcelo sa jej nejakym sposobom von :mrgreen:

-vztahy nie su pevne dane veci, vyvijaju sa, silneju, slabnu, vznikaju a zanikaju...
summer píše:ani ta najzdravsia strava moc nepomoze ked clovek nie je psychicky ok:)


-pravda svata

-neon suhlas, musime sa naucit brat zivot, svet a deje v nich ako farebny celok, nie ako oddelene pozitivne ci negativne javy a veci, z ktorych si mozme vyberat a zvysok ignorovat...chvilu sa to da, no potom to na cloveka dopadne o to tazsie a tym odpopieranim si chmurnejsich elementov sa s nimi potom tazsie vyrovnava, nez ked ich vstrebava a spracuva postupne
I gotta ruin my life on my own
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od anndulicka »

Ahoj lidičky, prosím pomozte mi někdo !!! Už si nevím rady, jsem strašně hloupá, pořád jsem snižovala množství jídla, až jsem se dostala na hranici podvýživy, vážila jsem nedávno 37 kilo a byla na tom bídně, moje tělíčko už přestávalo pracovat, hrozný, hrozný. Teď jsem naštěstí přibrala na 39, ale hrozně se přejídám, abych přibrala¨na vita, nevím moje tělo jako by nic nechtělo, bojím se, že mám MA, protože mám strach z tloustnutí někdy, dostavily se deprese. Jím hodně, ale musím se nutit, nechutná mi, jím hodně banánů a ořechů a avokáda denně 2krát. Jsem už unavená, ale nechci hubnout. Proč někdo může jíst málo a být v pohodě? Záleží to na psychice? Nebo musím pokrýt denní energetický příjem? Díky za odpovědi, jsem zoufalá, přecpaná a nešťastná (na normal jídlo není chuť)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Dano »

39kg je dost malo, pokial nie si nizsia ako 150cm. Neviem nic o MA. Len to, ze je o psychike. A ty pises o strachu z "tloustnutí někdy, dostavily se deprese". Tak by som MA ani nevylucoval. Zameraj sa hlavne na tu psychiku, ukludni sa, pripadne vyhladaj pomoc.

"Jis hodne"? Kolko kcal/den asi?
A to zlozenie... "jím hodně banánů a ořechů a avokáda denně 2krát" to vyzera na vysokotucnu dietu, je mozne ze energia z tukov v tvojej strave tvori velmi velku cast celkovej, na takej nefungujem ani ja, unava apod.
"Jsem už unavená" - pozor na tie tuky, horsie sa travia. Obmedz avokada a orechy, a tych par co nechas v jedalnicku namacaj na 12-24 hodin do vody - lahsie stravis.
"ale musím se nutit, nechutná mi" skus naopak co najviac sladkeho. Teraz je vyber slaby... Mozno trochu medu si davat, mas rada? Ak ti co i len na chvilku zavonia hoci aj varene, nevahaj a daj si. Nizkokalorickymi zeleninami si ale zaludok nepln vobec, tu len ako malilinku peknu oblohu pre oko a chut.

Podla mna ale na prvom mieste je ta psychika. Neuzatvaraj sa do seba, nezaoberaj sa prilis jedlom. Neizoluj sa od rodiny, znamych. Urcite ta maju radi a v ich pritomnosti prides na lepsie myslienky, a casom chut do jedla.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od awa »

Dano píše:39kg je dost malo, pokial nie si nizsia ako 150cm. Neviem nic o MA. Len to, ze je o psychike. A ty pises o strachu z "tloustnutí někdy, dostavily se deprese". Tak by som MA ani nevylucoval. Zameraj sa hlavne na tu psychiku, ukludni sa, pripadne vyhladaj pomoc.

"Jis hodne"? Kolko kcal/den asi?
A to zlozenie... "jím hodně banánů a ořechů a avokáda denně 2krát" to vyzera na vysokotucnu dietu, je mozne ze energia z tukov v tvojej strave tvori velmi velku cast celkovej, na takej nefungujem ani ja, unava apod.
"Jsem už unavená" - pozor na tie tuky, horsie sa travia. Obmedz avokada a orechy, a tych par co nechas v jedalnicku namacaj na 12-24 hodin do vody - lahsie stravis.
"ale musím se nutit, nechutná mi" skus naopak co najviac sladkeho. Teraz je vyber slaby... Mozno trochu medu si davat, mas rada? Ak ti co i len na chvilku zavonia hoci aj varene, nevahaj a daj si. Nizkokalorickymi zeleninami si ale zaludok nepln vobec, tu len ako malilinku peknu oblohu pre oko a chut.

Podla mna ale na prvom mieste je ta psychika. Neuzatvaraj sa do seba, nezaoberaj sa prilis jedlom. Neizoluj sa od rodiny, znamych. Urcite ta maju radi a v ich pritomnosti prides na lepsie myslienky, a casom chut do jedla.
Sama bych to lépe nenapsala.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Sweetie »

ano a jen bych dodala ze stav taky zalezi na cistym strevu, takze, zkus na mesic ciste vita, co nejvic zralyho ovoce, sem tam hlavkovy salat, nebo neco dalsiho zelenyho. a zkus se namahat, chodit kam se da, behat, do posilovny.
uvedom si ze telo musis nechat pracovat, kdyz ho nacpavas tezkymi tuky jako z orechu a avokad, tim sobe nepomuzes, naopak telo spotrebuje veskerou energii na straveni a vylucovani pro nej nepotrebnych tuku=toxinu.
osobne jsem tlustsi na vita nez kdyz jsem kdysi pojidala i vareniny.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Vejmutovka »

Jez, na co máš chuť, důležité je přibrat.
Když bude nechuť k jídlu nadále přetrvávat, tak se vůbec nestyď a vyhledej psychologa nebo se svěř někomu z blízkých, že to nezvládáš a oni ti jistě rádi pomůžou.
Když začneš jednat rychle, tak určitě vše dobře dopadne ! Držím palce
Pinus strobus
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od anndulicka »

Děkuji za Vaše dopisy, jsem moc ráda, že mi pomáháte. K psycholožce už chodím, je skvělá, trošku jsem přibrala, ale je mi do breku z toho jak jsem se oslabila :(
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od dgm »

anndulicko, jeste, pokud si pamatujes, tak jsi tohle tema dala taky do odborne diskuze, zkusenosti... tam ti, podle me dost dobre, odpovedela Radka ...
Mozna by se to melo spojit ??
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od RadkaS »

dgm píše:anndulicko, jeste, pokud si pamatujes, tak jsi tohle tema dala taky do odborne diskuze, zkusenosti... tam ti, podle me dost dobre, odpovedela Radka ...
Mozna by se to melo spojit ??
Tak to prihodim i sem

Jestli jsi opravdu stropro na vitastrave, tak bych na vitastrave i zustala. To ze pridas vareny a priberes, to je ti k nicemu, protoze to bude pribrani ze spatnych zdroju. To problem nevyresi. Pokud chces mit krasny telo a lepsi psychiku, musis cvicit. Jestli ti cviceni moc nerika, alespon se snaz chodit pesky a byt na cerstvem vzduchu. Sem tam popobehni, sem tam se projdi, pokud muzes, najdi si nejakou praci na cerstvem vzduchu. Uvidis, ze cim casteji se budes prodychavat na cerstvem vzduchu, tim lepe ti bude a postupne zacnes mit nutkani se hybat vic a vic a uvidis, ze az se to vsechno rozjede, zacnes se i dobre citit a telesna vaha se upravi. Jsi v nejake energeticke draze zablokovana. Pokus se tolik neupinat na to, kolik toho jis nebo nejis. Pokud je telo v pohode, tak dokaze fungovat na opravdu minimalnim mnozstvi potravy. Uz jsem se mockrat presvedcila, ze moje telo nehubne a netloustne az tak v prime souvislosti s prijmem jidla. Vetsinou je problem nekde jinde. Zpravidla v psychice. Jestli muzes, napis tu, co tak zhruba jis v jednotlivych dnech. Je to kazdy den podobne? Lisi se to? Zkus to sem hodit at vime, o cem se bavime.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Vejmutovka »

Já už bych to teď nechala na psycholožce a fóra o výživě, krásném těle, zapovězených potravinách, hubnutí, tloustnutí atp. bych teď radši nějaký čas nenavštěvovala a věnovala se naopak úplně jiným věcem, které tě těšily už dřív anebo i nějakým novým.
Jsi dobrá, že jsi vyhledala pomoc, to každý nedokáže a radši si nalhává do kapsy, máš můj obdiv. Když to chytneš za správný konec, tak ti určitě už brzy bude dobře. Ještě jednou držím pěsti a zdravím.
Pinus strobus
Návštěvník

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Návštěvník »

Díky, jste moje zlatíčka, jo jsem zase už lepší, den ode dne silnější. Vím, že jsem to dávala i na jiný fórum, potřebovala jsem nutně pomoct :)
Amélie
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 05, 2010 10:48

Re: Poruchy prjímania potravy

Příspěvek od Amélie »

Ahojky, zkus si přečíst knížku od Osha - Důvěrnost, mi moc pomohla, je to hodně zajímavé čtení a takové pohlazení na duši.. :) Ono dnešní svět je komplikovaný a myslím, že jen jídlem se spasit nedá... Každý mám své dobré a špatné dny, jak tady někdo naspal a je důležité to přijmout. O tom život je.. nic není černé ale ani bílé.. ;)
Odpovědět