Co Vám dnes udělalo radost ?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám dnes udìlalo radost ?

Příspěvek od jenaL »

Lucínek píše:Tak mì teï dìlá radost nádherné štìòátko irského setra, které jsme si v pátek pøivezli. Jsou mu bezmála dva mìsíce a je to taková malá draèice - máme ještì setra o pùl roku staršího, to už je takový starostlivý pán, ale jak ta malá draèice ho umí prohnat, i když mu sahá sotva po kolena, je prostì senzaèní. Takže aèkoli jsem potøeboval, aby za mnou byla tenhle víkend vidìt také nìjaká práce, tak jsem stejnì strávil snad hodiny pozorováním tìch dvou úžasných bytostí a srdéèko mi skuteènì plesalo. :D :D :D :D
ahoj...ty strilis z luku?pribliz pls...kde, jak, za kolik a proc?:)
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

Ondraw píše:Nakoupil sem 3kila lustenin na kliceni uz se tesim :o
Doporucuji klicit alfalfu, quineu, cocku, mungo, fakt nabusena seminka, gogogo!
ja tda moc klicit nedoporucuji...ze sve vlastni zkusnosti i ze skusenosti druhych...www.rawfood.com(sunfooddiet)...a urcite ne alfa alfa seminka, ktera mohou byt i v nekterych pripadech toxicka...:)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

spapala jsem jeden cely krasne smrduty durian!
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Re: Co Vám dnes udělalo radost ?

Příspěvek od Lucínek »

jenaL píše:ahoj...ty strilis z luku?pribliz pls...kde, jak, za kolik a proc?:)
Ahoj, tak popořadě - ano, na Kladně, dobře :-), nic za to nechci, prootže mě to baví. Ještě nějaký dotaz ? :D
A teď vážněji - dělám cosi, čemu říkáme bojová nebo též instinktivní lukostřelba. Provozujeme ji v rámci Spolku evropských bojových umění v Kladně (http://www.sebu.cz nebo přímo http://www.sebu.cz/luk). Je to způsob střelby, který nemá mnoho společného s "klasickou" (rozumněj olympijskou, sportovní) lukostřelbou. Nepoužíváme žádné technické pomůcky, jako miřidla, vypoušťáky a podobně a střílíme většinou na kratší vzdálenost, ale takové "akční" disciplíny ... třeba rychlostřelba, ústupová střelba, střelba na pohyblivé terče a podobně. Proč? Protože nás to baví, k tomu není co dodat :) .Kolik platíme? V podstatě se platí příspěvky na činnost Spolku jako takovou, tzn. i na ostatní aktivity, jako je šerm a s tím související pronájem tělocvičny atd ... takže příspěvek je 250Kč na měsíc. Dokonce pořádáme i celostátní soutěž v tomto stylu lukostřelby a v roce 2005 bude probíhat druhý ročník Mistrovství ČR. No a jestli chceš vědět víc, mrkni na naše stránky, ozvi se mailem nebo telefonem (kontakty jsou tam uvedené), případně se přijeď podívat, rádi tě uvidíme. :)
=-Lucínek->
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od Pavluška »

Já měla radost od večera 24.12.,která teď zkončila...Ježíšek mi nadělil javorový sirup a já až dneska zjistila,jak se vyrábí(nějakých 104°C...).
Není všechno zlato co se třpytí. :cry:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od buc11 »

V pátek sem si koupil novej baťoch-65 litrů, naložil jsem si ho manželčinýma chemikáliema z makra a začal po okolních kopečcích trénovat, eště nevím přesně na co, ale snad se něco uskuteční.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od buc11 »

[quote="buc11"]V pátek sem si koupil novej spacák, karimatku, pláštěnku, návleky a ponožky, jo a i boty, ty už minule, tak už jen stanovit termín a cíl.
Jako začátečník začnu avokádovou Evropou. Nevíte, kdy je toho búm ve španělsku? Asi až na podzim ne?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:V pátek sem si koupil novej baťoch-65 litrů, naložil jsem si ho manželčinýma chemikáliema z makra a začal po okolních kopečcích trénovat, eště nevím přesně na co, ale snad se něco uskuteční.
A můžu se zeptat, jakej batoh sis to koupil? Já se totiž taky chystám na nákup a uvažuju o Corazon Creek 65. Ale ještě na něj nemám.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
buc11 píše:V pátek sem si koupil novej baťoch-65 litrů, naložil jsem si ho manželčinýma chemikáliema z makra a začal po okolních kopečcích trénovat, eště nevím přesně na co, ale snad se něco uskuteční.
A můžu se zeptat, jakej batoh sis to koupil? Já se totiž taky chystám na nákup a uvažuju o Corazon Creek 65. Ale ještě na něj nemám.
Já jsem začátečník amatér a pohyb na plážích, sadech, max.vrchovinka.
Batoh mám od TRAMPa(www.trampruml.cz) , tady z vedlejší vesnice, už mám jeden menší a vydržel a tendle YUKON se mi zdá perfektní, ale možná je to normální.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od Honza »

Advid píše: A můžu se zeptat, jakej batoh sis to koupil? Já se totiž taky chystám na nákup a uvažuju o Corazon Creek 65. Ale ještě na něj nemám.
Kup si alespon 80-ti litrovej - at se ti tam neco vejde. Já dyž chodím po horách (chodím už 12 let) tak mám jeden velikej cca 80 litrů a pak jeden vrcholovej - to stačí tak 30-35 litrů - ten pouřívám na jednodenní tůry. Do osmdesátky se mi zase vejdou všechny věci, včetně lana, maček, sedáků a tak. Ono když někam jedeš, jdeš na více dnů potřebuješ toho celkem dost.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:
buc11 píše:V pátek sem si koupil novej baťoch-65 litrů, naložil jsem si ho manželčinýma chemikáliema z makra a začal po okolních kopečcích trénovat, eště nevím přesně na co, ale snad se něco uskuteční.
A můžu se zeptat, jakej batoh sis to koupil? Já se totiž taky chystám na nákup a uvažuju o Corazon Creek 65. Ale ještě na něj nemám.
Já jsem začátečník amatér a pohyb na plážích, sadech, max.vrchovinka.
Batoh mám od TRAMPa(www.trampruml.cz) , tady z vedlejší vesnice, už mám jeden menší a vydržel a tendle YUKON se mi zdá perfektní, ale možná je to normální.
Vypadá dobře, akorát má jako většina batohů krátké boční pásky, takže se tam nevejde karimatka. Ale zaujaly mě tam ta pouzdra na rybářské pruty, protože to je ideální obal na didžeridu.

Jo a radost mi udělalo, že se mi povedlo při hraní vyloudit a slyšet vysoký alikvótní tón. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Co mi udělalo opravdu radost...

Příspěvek od buc11 »

Vypadá dobře, akorát má jako většina batohů krátké boční pásky, takže se tam nevejde karimatka. Ale zaujaly mě tam ta pouzdra na rybářské pruty, protože to je ideální obal na didžeridu.

Jo a radost mi udělalo, že se mi povedlo při hraní vyloudit a slyšet vysoký alikvótní tón. :)[/quote]

koupil jsem si nafukovací a ta se tam vejde, že by to byl jako rybářskej?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11: Ale ne:), není to rybářskej, jen že ta firma vyrábí i batohy pro rybáře a pouzdra na pruty (= na didžeridu :))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

buc11

Příspěvek od tvx »

tak to ja mam ten cervenocernej co je uprostred. je to peknej gigantik, vejde se do nej kdeco.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Lída
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:44

Příspěvek od Lída »

Nevím jestli to byla právě radosstná zpráva, ale informace uveřejněná na
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=3284
rozhodně stojí za přečtení. Vědci žalují farmaceutický průmysl .
:roll:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Mnohem zajímavější jsou ale stránky toho dotora samotného...!
Některé jeho publikace jsou tam volně ke stažeení....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Radost mi dělá radost. Někdy mi přijde, že z nejhoršího jsem uvnitř. Ale třeba dneska mi udělala radost havárie vodovodu ve Vodičkově ulici, díky níž jsem nemusel ráno do práce.
Radost? To je jeden malý dílek z celýho spektra...i když...jak se to vezme..
Čásek od čásku mě něco vevnitř osvěží a já mám radost, že jsem, že můžu jíst a spát... že vidím stromy ve větru... a že nemrhám časem...
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

jel sem jednu posranou zastavku metrem pro novou mesicni jizdenku, protoze mi vcera skoncila platnost. A huraaa pocihali si na me v metru 3statni chlapici co po me chteli jizdenku. Byl sem tedy radosti bez sebe:)
be free, be just, be innocent :p
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tak v tom případě mám radost,že mě nechytli v pondělí.Na příští pondělek se radši pojistím lístkem(lítačka se mi nevyplatí o zkouškovým).
Ovšem pokutu jsem platila v létě.Taky mě to potěšilo,fakt,že jo. :?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Napil jsem se teď po třech dnech vody !
Obyčejná studená voda, lidi - větší blaženost jsem asi v životě nezažil.. :lol:
Nevím, jak někdo může vydržet 7 dní, to fakt nevím, prostě nevím.
A ještě nemít žízeň ??? :shock: :? :o
VODA - To je něco tak úžasnýho !!!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

SNÍH - jak krásně se po něm chodí! - řekl bych že je to vymšlené tak, že v létě nabíjí slunce zeshora a v zimě sníh zespoda. A zítra jedu nahory!! Jo a taky jsem našel index co jsem nemohl týden najít! A začal jsem zasejc trochu sportovat i když to mám oficiózně zakázaný. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

včera jsem byl za pakupkami v brně: 20 avokád, 15 kaki, 3 kg bamány, 3 kokosáky, 1 tahini,+ klasika orindže, to mám tak na týden. Musím se držet v teple, jakože su v tropech (sauny,termály, v práci přetopíno), abych se nepřechladil.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

20avocad by mi vydrzelo max 3dny;)
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

:lol: :lol: :lol:
..no coment
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

buc11 píše:včera jsem byl za pakupkami v brně: 20 avokád, 15 kaki, 3 kg bamány, 3 kokosáky, 1 tahini,+ klasika orindže, to mám tak na týden. Musím se držet v teple, jakože su v tropech (sauny,termály, v práci přetopíno), abych se nepřechladil.
A kde měli tolik kusů avokád a khaki?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Danča píše:
buc11 píše:včera jsem byl za pakupkami v brně: 20 avokád, 15 kaki, 3 kg bamány, 3 kokosáky, 1 tahini,+ klasika orindže, to mám tak na týden. Musím se držet v teple, jakože su v tropech (sauny,termály, v práci přetopíno), abych se nepřechladil.
A kde měli tolik kusů avokád a khaki?
já jsem byl aspoň v sedmi, v lídlu avo (13?) a v makru platonky kaki po 6ks za 12 a avo za 16 a 20 a ve sparu obé kolem 10, ale silně unavený a poslední. To tahini ale nemusim, bez medu je to až nechuto.
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Radost jsem měl v sobotu, že na mnou uspořádaný vita/vege srazík jsem nepřišel sám, ale přidala se ještě Raisa. Pak jsem měl radost v neděli, když jsem byl na pravidelném výletě v Brně mezi sto vegelidičkama. Mno a dneska mám radost, že k nám do obchodu začali zase vozit ty skvělý hustý jablečný šťávy v kelímku. No a radost mám i z toho, že se mi dostavila jakoby bez příčiny silná euforie... příčinu má vše, ale tady nevím... jakoby přetejkám blahem...i když navenek žádnej důvod... No, dycinky jsem byl divnej... ale tohle? Že by nějaká hyperenzymatóza? Zažíváte to někdo taky?
Zdeněk

Žij a nech žít !
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Zdeňku, jo - někdy to zažívám, a přemýšlím, jestli euforie je způsobená "psychosociálně", nějakými lidičkami mně milými (což asi taky bude někdy spolupříčina), nebo je to ta hyperenzymatóza, jak jsi to hezky nazval, nebo je to vliv alfa-delta-théta hladin, v kterých koupu svůj mozek denně...
Nebo ještě něco jiného. Teď jsem to měl dost v prosinci a v lednu, ale měl jsem to i předtím na podzim, a na podzim to muselo být asi jen tou hyperenzymatózou.. Takové okamžiky, že prostě jsem seděl v autě a pustil si hudbu a ta ještě ten pocit jakési krátkodobé "nirvány" dál prohlubovala a já jsem si užíval přítomného okamžiku. Jen škoda, že to netrvá furt :).
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

[quote="Zdenìk"]Radost jsem mìl v sobotu, že na mnou uspoøádaný vita/vege srazík jsem nepøišel sám, ale pøidala se ještì Raisa. Pak jsem mìl radost v nedìli, když jsem byl na pravidelném výletì v Brnì mezi sto vegelidièkama. Mno a dneska mám radost, že k nám do obchodu zaèali zase vozit ty skvìlý hustý jableèný š
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Příspěvek od bludicka »

Ahojky,

nejprv chci všechny pozdravit. Toto je můj první příspěvek :)
Nejprv něco o bludičce.. asi nejdůležitější info o mě: vařená pečená od hlavy k patě..:)
:( Bez energie, nevyrovnaná, ve stresu, nepokojená, dál si nestěžuju, to se nečte dobře :)
..tak to jsou některé důvody, proč si brouzdám na těchto stránkách.

Dneska mi udělalo radost, že mám za sebou první vitariden..
:) Ovládla jsem svoji těžkou závislost na čokoládě a jiných sladkostech, cukru, sladkých jogurtech, bílém pečivu, salámech.. :oops:
3 x ťuk, ještě nespím, a ještě neni zítřek..
:)

Ta závislost na uplně zbytečných sladkostech mi dělá největší starosti, ale mě to hrozně uklidňuje a dodává energii (uznávám, opravdu jen hrozně na krátkou dobu, zato intenzivně :)
Myslíte, že se tý závislosti je možný uplně zbavit, když už jednou vznikla? Že když se mi podaří se toho mlsání vzdát, že se taky jednou zbavím těch myšlenek na sladký?
Myslíte, že lze dosáhnout opravdu takový úrovně energie, abych přišla z práce, (po 8 hodinách v kanclu) a měla sílu ještě třeba jít sportovat, nakoupit, uklidit..
Ba ne, neni to tak, že bych přišla, a ležela na posteli až do rána.. je to tak, že lehnu, a koukám tak 2 hoďky do stropu .. pak se pomalu zvednu, protože na ten nákup pro ty rohliky a salám na sváču musim..

(je mi 23)
určitě vám to teď připadá dost legrační, já se taky směju.. tuším ten svůj bludný kruh
Jeje kde asi budu tímhle stylem za 20 let.. spíš už za 5..
Ale dneska jsem to zmákla.
:)
Moc moc se těším na vaše reakce, jestli nějaké budou. Myslím, že mi pomůže si s někým zainteresovaným trochu povídat, než jen pročítat. Takže jestli někdo oplývá vodou živou a chce zalít zem suchou vyprahlou, tak mi třeba napište pár řádků..
:)

Dobrou noc,
bludička

PS: přes tu děsnou únavu a asi doslova otrávenost ve mě dříme zdravé jadýrko a kořínek a možná klíček


keep smiling
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Bludicko,
drzim palce. Myslim, ze Te tu vsichni chapeme. Kdyz jsi to tak popsala, tak jsem si vzpomnela na svou minulost. Silne jsem se v tom popisu videla.
Hned na zacatku Te muzu potesit, ze zavislosti se zbavit da a dokonce na to prestanes myslet. Ono to vlastne souvisi, tim ze na to prestanes myslet, tak to prestanes vyzadovat :idea: .
Myslim, ze vetsina z nas tu byla nekdy na necem zavisla. Ja naprikad na cokolade. Musela jsem ji mit kazdy den a dokonce jsem ji mela i ve skrini mezi oblecenim :lol: (dnes mi to prijde neuveritelny). Muzu Te ujistit, ze na cokoladu nevzpomenu nikdy. Opravdu, ani kdyz nekoho vidim, ze ji ji, tak mi to vubec nic nerika.

Ale ja jsem byla v podstate takovy ten zavislak na vsem. Proste jsem chtela snist vsechno, co jsem videla. Pred spanim jsem intenzivne myslela na jidlo a kdyz jsem se vzbudila, tak moje prvni myslenka byla jidlo a prvni kroky sli k lednicce. Kdyz jsem byla s nekym (treba ve skolni jidelne) na jidle a nekdo neco nechtel jist, tak ja byla ta, ktera se nabidla, ze to sni. Nemohla jsem pochopit, jak nekdo muze neco nesnist, kdyz uz to na tom taliri ma nandano....

Takze se neboj a s chuti do toho. Mas pred sebou dlouhou cestu, ale stoji to za to. :wink:
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Bludicko,
taky moc drzim palce, aby ti bylo lip tak brzo, jak to jen bude mozne.
Taky muzu ze sve zkusenosti potvrdit, co pise RadkaS - zavislost na cokolade a cukru zmizi, jakmile je clovek nejakou dobu neji.
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

nightingale píše:Bludicko,
taky moc drzim palce, aby ti bylo lip tak brzo, jak to jen bude mozne.
Taky muzu ze sve zkusenosti potvrdit, co pise RadkaS - zavislost na cokolade a cukru zmizi, jakmile je clovek nejakou dobu neji.
No a pro doplneni, zavislost na jidle zmizi, jakmile ho clovek neji :P
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

RadkaS píše: Kdyz jsem byla s nekym (treba ve skolni jidelne) na jidle a nekdo neco nechtel jist, tak ja byla ta, ktera se nabidla, ze to sni. Nemohla jsem pochopit, jak nekdo muze neco nesnist, kdyz uz to na tom taliri ma nandano....
Tak to ses dotkla zajímavý věci, já tohle totiž taky nikdy nemůžu pochopit, ale na druhou stranu vím, že lidi, který tohle dokážou, vždycky přesně vědí, kdy už mají dost a taky co a kdy jejich tělo potřebuje, což je skvělý, velký plus pro zdraví.
Já můžu jíst až dokud nepraskam, nějak mi chybí ta záklopka, která by mi řekla už dost a víc do žaludku nepustila.
Bludička:
Takže tohle je trošinku riziko, když se vrhneš na jakýkoliv -iánství, že se odnaučíš poslouchat svoje tělo, což je dost blbý.
Těch špatnejch návyků jako třeba čokolády se zbavíš nejlíp postupně tak, že jí nahradíš něčím zdravějším a podobným, třeba sušeným ovocem, ořechy a tak. Chce to trpělivost, nejde to všechno hned. Když to přeženeš, tělu se to nelíbí a snadno pak spadneš zpátky a často je to pak ještě horší, než předtím.
Tak držím palce :wink:
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

druzicka píše:
nightingale píše:Bludicko,
taky moc drzim palce, aby ti bylo lip tak brzo, jak to jen bude mozne.
Taky muzu ze sve zkusenosti potvrdit, co pise RadkaS - zavislost na cokolade a cukru zmizi, jakmile je clovek nejakou dobu neji.
No a pro doplneni, zavislost na jidle zmizi, jakmile ho clovek neji :P
souhlas!!!!

ale nestaci vedet jen tohle...:)



:twisted:
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

RadkaS píše:Myslim, ze vetsina z nas tu byla nekdy na necem zavisla. Ja naprikad na cokolade. Musela jsem ji mit kazdy den a dokonce jsem ji mela i ve skrini mezi oblecenim :lol: (dnes mi to prijde neuveritelny). Muzu Te ujistit, ze na cokoladu nevzpomenu nikdy. Opravdu, ani kdyz nekoho vidim, ze ji ji, tak mi to vubec nic nerika.
To já jsem měla taky !!! Ještě teď někdy nacházím nějaký obal od čokolády za postelí nebo když uklízím oblečení. Přitom poslední nějak větší množství čokolády jsem měla někdy začátkem prosince, to jsem snědla za týden asi 8 studentských pečetí - jedna stála dvacku :oops:
Nikdy bych nevěřila, že se závislost na čokoládě dá zvládnout - ale fakt je to pravda co Radka píše - asi týden jsem měla šílený abstinenční příznaky, asi po cukru předpokládám, a teď už mě to vůbec neláká. A to jsem si dřív kupovala třeba celý balení ledových kaštanů (to bylo asi 33 ks) a tak podobně. Kvůli čokoládě jsem byla schopná jít 7 km pěšky do nejbližšího obchodu, no děs...
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

bludice naložená v čokoládě

Příspěvek od bludicka »

Ahojky, moc díky za reakce, ještě jste přiložili polínko k mýmu počátečnímu nadšení, které se vzalo ani nevím odkud.
Hlavně RadkaS a night. mě naplnili jistou nadějí.
Druhý den už je skoro za mnou.. supr.
A cítím se fakt líp, už druhý den :) (pozitivní myšlení).
(Mam toho hodně, o čem bych si chtěla popovídat, ale času jen malinko)
No, co mi dneska udělalo radost... pořídila jsem si první odšťavňovač.. :D Připadám si jako jistý Dr. Walker, kus hadru a struhadlo.. jen ta mrkvička nebyla moc šťavnatá (Kaufland) a také prostředí nebylo moc harmonické, žádná eko farma, ale jedno z nejfujtajblovějších měst ČR a kolej.. :)
Lidičky, je to normální, že mi ta šťáva vůbec nechutnala? (ale vydržet se to dalo, ale necelé 2 deci mi stačilo. Na ten kdesi doporučovaný pulitr se dostanu tak za rok :) je fakt tak chemická? neni lepší si tu kupovanou teď v zimě raděj odpustit?

Abych nezapomněla: Johny, trošku jsi mě zarazil, myslíš, žes ztratil právě tyhle pocity pro vlastní tělo? to bych nerada, co na to ostatní?
Jeje ještě bych chtěla psát, ale už musim letět,
snad možná ještě večer
pozdravení všem bludička
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Příspěvek od bludicka »

Ahojky, tak dneska ještě jednou..
RadkaS:
Radko ty jsi 100raw?, opravdu mi tedy můžeš potvrdit, že to funguje?? :) a že ses díky vitari zbavila toho všeho, o čem jsi psala? klobouk dolů..

Jinak já mam celkem pocit, že u mě ta záklopka, jak piše Johny, navzdory nezdravému jídlu, celkem funguje (to se myslím, naučit opravdu dá)

druzicka hmm, závislost zmizí, fyzická, ale ty chutě.. :) doteďka jsem myslela, že to funguje jako u feťáků, vyléčenejch, že ta chuť už jim nezmizí nikdy. Ale co, tahle myšlenka mi asi v ničem nepomůže, žejo, takže odteď si myslím, že když přestanu jíst čoko, nadlouho, tak už mi úúúúplně přestaně chybět.
(ehm) :lol:
ba ne, fakt se toho budu držet

(Johny: muj táta nechává na talíři vždy půl brambory apod. mamka z toho šílí :) )
Raisa: jaks psala o tom svém posledním úletu na čokoládě, to je fakt celkem dost, jestli to byly ty velký. Dopídila ses příčiny? to už jsi jedla dle dle vitary? (a co jsem já byla ochotna v krizi podniknout kvůli něčemu na zub, nebo do sebe naládovat, raděj ani nepíšu..)

Lidičky zelený moc díky za podporu, tyhle dva dny mi to vlastně ani nepřijde, že podnikám celkem velký změny v jídelníčku. Asi to bude i těmahlema inspirujícíma stránkama..

Dobrou noc, příjemné sny
bludička
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Bludicko, tu cokoladu jsem odbourala, jeste kdyz jsem vita nebyla. Proste jsem krok za krokem upravovala stravovani, pridavala pohyb a sladkosti odpadavaly sami. Dnes uz je to pocitam zhruba 6-7 let, co jsem cokoladu neochutnala. Ono se stane to, ze to zacnes ignorovat. Najednou je to neco, co kdyz vidis, tak ti to v hlave nedava ty impusly - ja chci taky. Proste prestanes vnimat, ze se to da jist. Je tezke to vysvetlit.
Raw jsem na 100%, ale to vis, ze nekdy clovek zaskobrtne(nerikam, ze vsichni) v Cechach a z raw se na chvilku stane neco jako raw vegan - viz moje posledni navsteva... Nikdo nejsme dokonali a minulost na nas napachala takove chyby, ze se jich proste nezbavime ze dne na den. :roll:
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Bludičko,

nesmírně s tebou soucítím a věřím, že to zvládneš... Já se o to také pokouším (asi měsíc) a jde to ... Já ti mohu také prozradit, že je lepší zřejmě postupný přechod na vita, než ten radikální . Lépe se to zvládá (kvůli absťákům). Jinak se za nic neodsuzuj a každý i ten sebemenší krůček je velmi důležitý, jen to chce vytrvat. Odměnou ti bude ten stav, po kterém tak toužíš. Bludičko, mě je 45 let, prošel jsem také všeličím (alkohol, cigarety a přejídání...), ale ten příval energie a ten dobrý pocit ze sebe a jasnější myšlení jsem zatím nenašel nikde jinde... Stojí to opravdu za to a máš tu také hned spoustu kamarádů, kteří chtějí poradit a pomoci... Přemýšlím, jak se přejmenuješ až přestaneš být "bludičkou", protože už brzy přestaneš bloudit...

přeji ti moc vita - energie

Honza B. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

RadkaS píše:Bludicko, tu cokoladu jsem odbourala, jeste kdyz jsem vita nebyla. Proste jsem krok za krokem upravovala stravovani, pridavala pohyb a sladkosti odpadavaly sami. Dnes uz je to pocitam zhruba 6-7 let, co jsem cokoladu neochutnala. Ono se stane to, ze to zacnes ignorovat. Najednou je to neco, co kdyz vidis, tak ti to v hlave nedava ty impusly - ja chci taky. Proste prestanes vnimat, ze se to da jist. Je tezke to vysvetlit.
Raw jsem na 100%, ale to vis, ze nekdy clovek zaskobrtne(nerikam, ze vsichni) v Cechach a z raw se na chvilku stane neco jako raw vegan - viz moje posledni navsteva... Nikdo nejsme dokonali a minulost na nas napachala takove chyby, ze se jich proste nezbavime ze dne na den. :roll:
Jee, koukam, ze jsem ten posledni odstavec popletla. :lol: . To slovo v Cechach melo byt az za - viz moje posledni navsteva V CECHACH. Tak se omlouvam.
To je tak, kdyz nekdo prenasi kousky vet a poradne si to po sobe neprecte...
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

bludicka píše:Raisa: jaks psala o tom svém posledním úletu na čokoládě, to je fakt celkem dost, jestli to byly ty velký. Dopídila ses příčiny? to už jsi jedla dle dle vitary? (a co jsem já byla ochotna v krizi podniknout kvůli něčemu na zub, nebo do sebe naládovat, raděj ani nepíšu..)
Předtím jsem byla "vitariánka" tak z 80 % od září, ale tamto byl nějaký zkrat, já jsem ten týden úplně vzdala. Ale taky je pravda, že to asi nebyly celý ty 200g čokolády, vždycky jsem z toho někomu dala samozřejmě (aspoň doufám, už si to nepamatuju).
Já to teď z pohledu zpátky beru jako takový rozloučení s čokoládou, protože teď už mě ani ty slevy nenalákají a od té doby jsem měla tak tři čtverečky.
Na 100% se snažím taky tak měsíc (od 5. ledna), ale už jsem to několikrát porušila. Vždycky to je zas takový moment, kdy mi někdo něco nabídne, a je mi to fakt blbý odmítnout nebo něco hodně drahýho nechci vyhodit a taky jsem si na zkoušku asi 5x dala balkánský sýr do salátu, ale začla mě po tom tak bolet hlava, že jsem s tím zas přestala.
Taky jsem měla teď takový dost bouřlivý diskuse na jiným fóru s nějakou chemičkou z mlékárny, to mě dost rozhodilo a to jsem si myslela, jak jsem si jistá v kramflecích - tohle mě taky oslabuje ve vytrvalosti.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

[quote="Raisa"]
Taky jsem měla teď takový dost bouřlivý diskuse na jiným fóru s nějakou chemičkou z mlékárny, to mě dost rozhodilo a to jsem si myslela, jak jsem si jistá v kramflecích - tohle mě taky oslabuje ve vytrvalosti.[/quote]

Raiso, zajímalo by mě, co třeba chemička z mlékárny tvrdila znejisťujícího?
Myslím, že s chemičkou z mlékárny (která není nezávislý vědec) by se ještě dalo uvést hodně argumentů, které by ona měla problém vyvracet. Myslím, že ty argumenty má dobře poskládané dr. Mercola někde na svých stránkách, proč zrovna pasterizace mléku škodí, jak mění jeho proteiny, jak nezabíjí všechny patogeny tam obsažené, jak dodává vychýlený poměr vápníku k hořčíku, na který nejsme adaptovaní, jak to jejich převážně nebio mléko obsahuje různé toxiny z toho, čím ty kravky krmí, jak se tam objevuje nějaký růstový faktor, který podporuje nádorové bujení atd. atd.
Já teda občas ujedu na kozím sýru i pasterizovaném, protože nejsem dokonalý :-), ale tyhle věci svědčící proti mléku mi nikdo zatím nebyl schopen vyvrátit. A čtu ty argumenty mlékařů taky samozřejmě a přemýšlím o nich.
Možná ten nejzásadnější bod, co bych jí předestřel, je ale adaptace - lidstvo nejí mléčné výrobky delší dobu než 10 000 let a to je z hlediska adaptace na potraviny strašně málo na to, aby nedělaly žádné problémy.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

[quote="nightingale"]Možná ten nejzásadnější bod, co bych jí předestřel, je ale adaptace - lidstvo nejí mléčné výrobky delší dobu než 10 000 let a to je z hlediska adaptace na potraviny strašně málo na to, aby nedělaly žádné problémy.[/quote]

A ještě bych k tomu dodal, že ta slabá adaptace desetitisíciletá může být ještě na hranici toho, co jsme schopni zvládnout, ale na PASTERIZOVANÉ mléčné výrobky se změněnými proteiny apod. nejsme adaptovaní delší dobu než 100 až 200 let, a to už úplně málo na nějakou zvladatelnost ze strany organizmu.
Podobně i na mléko krávy, která jí kosti :-). Asi bych se jí taky zeptal, čím ty svoje kravky krmí a jestli se pasou hodně často na sluníčku :-) nebo místo toho dostávají syntetický vitamín D... A takových otázek by bylo...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

už nevim zdroj ale kdesi jsem čet, že při kojení mláďat pasterizovaným mlíkem tyto často umíraly ale už si nepamatuju ani živočišnej druh u kterýho ten pokus dělali, zdali u opic, nebo telat?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Příspěvek od bludicka »

ahoj ahoj lidičky zelený.. :)

Z čeho mám dneska radost.. 3. den!!!!! :D A hlavně z toho, že jsem zase použila svoje zázračný odšťavňovadlo, a ta meducína kauflandová už mi běhá žilkama (trochu nevolno, to nic) Ba ne, ještě větší radost mam z toho, že jsem po práci nekoukala do stropu, ale frčela si na tržnici nakoupit nějaký plody.. :) A taky z toho, že tu na netu na mě čekalo moc fajn příspěvků.. :)

(To, že na tržnici už nebyla ani noha a ani zelenej lísteček, mě nemůže rozhodit.. tak jsem si rozšířila obzory.. :) )

Měla bych spouuuustu otázek, ale nesmím to na Vás vychrlit, aby se někomu pak vůbec ještě chtělo reagovat :)

Jinak mam jeden příspěvek, co se týká mléka. Vy se dost vyznáte, takže tyhle stránky asi znáte.. o mléku, proti mléku, je tady toho fakt hodně, asi uplně všechno :) . A přesvědčilo mě to. (ale tedy dát sbohem jogurtům, to je oběť. Moje dosud skoro základní potravina :( . No jo, ale když jsem při každym většim nákupu taky kupovala vedle jogurtů pořádnej balik papírových kapesníků.. tak schválně, tady se poznaj účinky, odejdou kapesníky s jogurtama...?? budu informovat :) )

http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html

Je tady i to, jak zmiňoval tvx, o těch mláďatech.

RadkoS, Honzo B., máte uplnou pravdu, chce to postupně. Jestli to vypadá, že jsem do toho tyhle 3 dny skočila na 100%, tak to tak neni. Bez milosti jsem dala pryč všechny sladkosti, bílé pečivo, mléčné výrobky. Připadá mi, že jsem už ani neměla na výběr, že už bych fakt nepřežila ani týden, jak jsem byla unavená, .. (Ale klasické obědy ještě přežívaj)
A teď si teda jen stále nejsem jistá, jestli to, že mi už teď je něako fakt líp, je tím počátečním nadšením, nebo fakt účinkem těch vyškrtávacích opatření. Čas ukáže.

RadkaS: asi kdybych hledala, tak bych se dopídila, kde teď žiješ..ať se tedy nemusím pídit, kde žiješ? :) Tvoje zkušenosti opravdu zní nadějně..

jan buka Já zatím ten radikální styl ani neplánuju, tuším, doufám, že když vydržím u současných opatření, bude to pro mě změna fakt rapidní, nemající v mé minulosti obdoby.. :)

Raisa četla jsem, jak píšete o svých dětech, jaks psala o synovi, jak Ti baští naklíčené :)
Jestli já se jednou pustím do klíčení, tak to už budu vědět, že jsem někam pokročila..
:) Jinak se musim přiznat, že vás, lidičky zelený, držím v tajnosti.. třetí den, to je moc málo.. moje okolí už sice zaznamenalo oranžovou handru (mrkev), ale už to vidím, až se to provalí, to bude opozice..
:)
Jestli vydržím..
držte mi pěsti, taky vám je držim..

Přeju příjemný večer
bludička od smrduté tůňky
:)

PS: snad neva, že pišu tak dlouhý příspěvky, potřebuju s někým sdílet..





[/b]
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Příspěvek od bludicka »

už jsem se dopídila, kde Radka bydlí :)
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

nightingale píše: Raiso, zajímalo by mě, co třeba chemička z mlékárny tvrdila znejisťujícího?
Myslím, že s chemičkou z mlékárny (která není nezávislý vědec) by se ještě dalo uvést hodně argumentů, které by ona měla problém vyvracet. Myslím, že ty argumenty má dobře poskládané dr. Mercola někde na svých stránkách, proč zrovna pasterizace mléku škodí, jak mění jeho proteiny, jak nezabíjí všechny patogeny tam obsažené, jak dodává vychýlený poměr vápníku k hořčíku, na který nejsme adaptovaní, jak to jejich převážně nebio mléko obsahuje různé toxiny z toho, čím ty kravky krmí, jak se tam objevuje nějaký růstový faktor, který podporuje nádorové bujení atd. atd.
To mě právě rozhodilo, co mi napsali o tom Mercolovi, ty jeho stránky já hodně čtu a taky jsem jim na to hned dala odkaz a koukej, co mi napsali :
Tak a teď mi jako chemikovi krvácí srdce...a to jsi vše vyčetla na těch stránkách, co postrádají vědeckosti???Koukla jsem na ně a 99% z toho jsou bludy, jak z lidí udělat... 14. 02. 2005
19:38:29
jednorozec

No trochu jsem prolétl ty stránky toho Dr. Mercola, ale abych řekl pravdu, tak mi jeho články připadají spíše jak hlásání jehovistů, že právě zítra bude konec světa Promiň, že jsem tak sarkastický, ale čtení těch článků v člověku vyvolává spíše stavy, kdy by si nejraději šel hodit mašli, protože stejně nemá cenu v tomto prohnilém světě žít

Co když jsou to tam fakt bludy ? Mě to přijde ale tak logický a správný, co on píše, ve většině s ním musím souhlasit. Já teda nejsem žádný odborník a všechno srovnávám se svýma zkušenostma, ale co když se mýlím ?
Taky ale si říkám, proč si tak málo lidí myslí, že syrová strava je to pravý a proč zrovna já jo ? Jestli nejsem cvok ?
bludicka píše:PS: snad neva, že pišu tak dlouhý příspěvky, potřebuju s někým sdílet..
Naopak, to vůbec nevadí, konkrétně pro mě jsou takovýhle příspěvky povzbuzující a zajímavý, nevím proč. A nejenom od tebe, ale taky třeba od toho Myšátka, to by mě zajímalo, jak pokračuje.
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Dnes mi udělalo radost, že jsem si koupil nový boty. Jsou moooc pohodlný, nepromokavý, vhodný na běh a chůzi-já chodím tuze rád. A teď malá perlička: ty botky jsem (jako dycinky) vybíral podle toho, esli jsou nekožený. Nekožený byly, tak jsem je vzal a až pak koukám-já si koupil adidasky! To je vtipný, moje první v životě, jinak jsem dycinky odmítal podporovat takovýhle firmy. Ale je to legrace.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Raisa

Příspěvek od tvx »

nevím, proč se zabývat chemií když mi tělo tak nějak naznačí samo co mu dělá dobře... To mi připomíná, že jsem před 14 dny snědl pár jelit, prostě nezdolatelná chuť, kdoví, co mi mohlo chybět nebo zdali jen závislost se ozvala... a nejenom že mi nebylo nejlíp ale i s nálůadou mi to zahejbalo, vařený a obzvlášť živočišný mi dělá krátkodobě dobře jako třeba alkohol, pěkně uklidní a nacpe ale pak jsem ospalej a uondanej a třeba i vzteklej a to už žádnej chemik nezměří...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Odpovědět