K zamysleni

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

dgm píše:...ten, koho Olfess udajne napadal a ted vyslo na svetlo bozi, ze vlastne nenapadal, tak ten by se mel k tomu prihlasit???
Jak když ty lidi už na fórum nechodí? .... Olfess se možná poslední dobou choval slušně, jenže už to bylo vícekrát a vždy to začalo zas znovu. Stejně jako manželství, když se rozpadne tak nemá smysl ho vracet zpět, protože VŽDY se to zas vrátí do starých kolejí - lidi změní jen na chvíli své chování, ale trvalá změna, ta vyžaduje několikaletou práci na sobě.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: K zamysleni

Příspěvek od Marci »

Panda píše:
dgm píše:...ten, koho Olfess udajne napadal a ted vyslo na svetlo bozi, ze vlastne nenapadal, tak ten by se mel k tomu prihlasit???
Jak když ty lidi už na fórum nechodí? .... Olfess se možná poslední dobou choval slušně, jenže už to bylo vícekrát a vždy to začalo zas znovu. Stejně jako manželství, když se rozpadne tak nemá smysl ho vracet zpět, protože VŽDY se to zas vrátí do starých kolejí - lidi změní jen na chvíli své chování, ale trvalá změna, ta vyžaduje několikaletou práci na sobě.
Manzelstvi se ale nikdy nerozpada vinou 1 cloveka.Muzou za to oba.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: K zamysleni

Příspěvek od Sitar »

Po zlém se nikdy nic nevyřeší. Vždyť to přece všichni víme a pořád se tu o tom píše. Nátlakem nikoho nepřesvědčíme ani nikomu nepomůžeme, vždyť to víme, tak proč ten nepříjemný nátlak hodláte tolerovat zde a nikoliv "venku"?

Proč se bojíte přecitlivělých reakcí? Prostě to sdělte ohleduplně a vnímavě, o tom to přece je. Když někomu napíšete, že je hloupej nebo šerednej, vůbec ničemu to nepomůže, naopak.

No a konečně, pokud si nejsem jistej, jak to dotyčnej myslel, zeptám se a nevytvářím si žádné domněnky, které tu napáchaly tolik paseky. Když už něco podělám, tak se omluvím, což tu né všichni umí.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

Panda píše:
dgm píše:...ten, koho Olfess udajne napadal a ted vyslo na svetlo bozi, ze vlastne nenapadal, tak ten by se mel k tomu prihlasit???
Jak když ty lidi už na fórum nechodí? .... Olfess se možná poslední dobou choval slušně, jenže už to bylo vícekrát a vždy to začalo zas znovu. Stejně jako manželství, když se rozpadne tak nemá smysl ho vracet zpět, protože VŽDY se to zas vrátí do starých kolejí - lidi změní jen na chvíli své chování, ale trvalá změna, ta vyžaduje několikaletou práci na sobě.
Ale nekteri z nich chodi, mozna i vsichni a ti co nechodi, tak tem to dat vedet, aby bylo spravedlnosti ucineno zadost.

Pokud to tak zjistuju, tak tech omylem dotcenych je vic, nejsou to jenom ti ze smazanych denicku.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: K zamysleni

Příspěvek od johanka »

Právě jsem narazila na toto vlákno.. bohužel nemám čas si ho teď celé pročíst, protože musím běžet do školy, ale chtěla jsem jen říct, že jsem nezrušila denník kvůli Olfessovi a nesouhlasím s jeho vyloučením z fóra. Denník jsem zrušila proto, že potažmo s mým sníženým sebevědomím jsem hodně citlivá na jakýkoliv rozbor mé osobnosti od kohokoliv. Vlastně jsem při zakládání denníčku s něčím takovým nepočítala, myslela jsem si že si tam budu s lidmi povídat o vitariánství, různých zážitcích, názorech, atd, ale nepočítala jsem s tím, že se někdo bude zabývat mou osobností..
Skončilo to tak, že jsem se potřebovala opravdu hodně intenzivně učit na zkoušky do školy a nedokázala jsem se vůbec soustředit, protože jsem pořád myslela na příspěvky v mém denníčku... Raději s vámi všemi budu diskutovat ve vláknech, které se mě přímo netýkají. A ráda i s Olfessem, pokud to nebude pod jeho úroveň.
Jinak vám ještě jednou všem děkuji za podporu, omlouvám se pokud je to napsané nějak zmateně a já letím do školy.. >:-)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: K zamysleni

Příspěvek od awa »

johanka píše:Právě jsem narazila na toto vlákno.. bohužel nemám čas si ho teď celé pročíst, protože musím běžet do školy, ale chtěla jsem jen říct, že jsem nezrušila denník kvůli Olfessovi a nesouhlasím s jeho vyloučením z fóra. Denník jsem zrušila proto, že potažmo s mým sníženým sebevědomím jsem hodně citlivá na jakýkoliv rozbor mé osobnosti od kohokoliv. Vlastně jsem při zakládání denníčku s něčím takovým nepočítala, myslela jsem si že si tam budu s lidmi povídat o vitariánství, různých zážitcích, názorech, atd, ale nepočítala jsem s tím, že se někdo bude zabývat mou osobností..
Skončilo to tak, že jsem se potřebovala opravdu hodně intenzivně učit na zkoušky do školy a nedokázala jsem se vůbec soustředit, protože jsem pořád myslela na příspěvky v mém denníčku... Raději s vámi všemi budu diskutovat ve vláknech, které se mě přímo netýkají. A ráda i s Olfessem, pokud to nebude pod jeho úroveň.
Jinak vám ještě jednou všem děkuji za podporu, omlouvám se pokud je to napsané nějak zmateně a já letím do školy.. >:-)
Johanko, mám tě ráda,i když jsem ti toho moc do deníčku nenapsala.
A chyby-ty většinou naučí nejvíc a dělá je každý. :D
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od mirunnka »

Panda píše:olfess už prakticky vystrnadil z fóra nejméně 4 lidi a jeho vinou se zrušily 4 deníčky. A mnoho dalších lidí o odchodu uvažuje. A neříkejte nikdo že to není pravda. Kdo bude další na řadě? Je to nebezpečný konfliktní člověk, který vytváří kolem sebe dusnou atmosféru a způsobuje, že se tu lidé necítí dobře a přestávají rádi chodit na fórum. Možná to dělá úmyslně aby rozprášil fórum, protože současné obsazení fóra se mu nelíbí? Je pro fórum více pohromou než přínosem. Prosím proto tímto Huga o vytvoření hlasovací ankety o vykázání olfesse z fóra. Požadavek vzešel už od více lidí se kterými jsem to probíral. Přestože pro mne byl olfess přínosem, hlasuji PRO, protože pro celek přínosem není. Zastánci s ním mohou zůstat v kontaktu přes emaily. Tohle už není zdravá diskuse, to jsou hádky. Stále tu řešíme už po několikáté olfesse! Mrzí mě že jsem ještě nedávno lidi od jeho vyloučení odrazoval, protože za tu dobu zde natropil nenapravitelné škody a ztrátu mnoha dobrých lidí. Je to škoda, protože ho mnozí máme svým způsobem rádi, obsah jeho zpráv je přínosný a věřím že i léčí a pomáhá lidem, ale forma jeho komunikace je neúnosná. O nápravu jsme se mnozí pokoušeli mnohokrát a neúspěšně, náprava není možná. Olfessovi bych doporučoval např. hlubší studium buddhismu.
Tohle je strašně nefér.
Kdyby měl Vitarián podtitulek Fórum křehkých bytůstek navzájem si masírujících ego a ujišťujících se o své dokonalosti - kritika a sprostá slova zakázána, nevlezla bych sem ani omylem.
Studuj, Pando, buddhismus pečlivěji.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

johanko přestože uvádíš že olfess nebyl příčinou tak jsem přesvědčený že byl. To jak Tě napadal, ta slova která používal, to by si muž k ženě rozhodně nikdy neměl dovolit.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od mirunnka »

johanka píše:Právě jsem narazila na toto vlákno.. bohužel nemám čas si ho teď celé pročíst, protože musím běžet do školy, ale chtěla jsem jen říct, že jsem nezrušila denník kvůli Olfessovi a nesouhlasím s jeho vyloučením z fóra. Denník jsem zrušila proto, že potažmo s mým sníženým sebevědomím jsem hodně citlivá na jakýkoliv rozbor mé osobnosti od kohokoliv. Vlastně jsem při zakládání denníčku s něčím takovým nepočítala, myslela jsem si že si tam budu s lidmi povídat o vitariánství, různých zážitcích, názorech, atd, ale nepočítala jsem s tím, že se někdo bude zabývat mou osobností..
Skončilo to tak, že jsem se potřebovala opravdu hodně intenzivně učit na zkoušky do školy a nedokázala jsem se vůbec soustředit, protože jsem pořád myslela na příspěvky v mém denníčku... Raději s vámi všemi budu diskutovat ve vláknech, které se mě přímo netýkají. A ráda i s Olfessem, pokud to nebude pod jeho úroveň.
Jinak vám ještě jednou všem děkuji za podporu, omlouvám se pokud je to napsané nějak zmateně a já letím do školy.. >:-)
Johanko, byla jsem jedním z posledních, kdo ti psal. Asi příliš ostře - docela mě znechutila atmosféra v tvém deníčku, kdy se dav zastávající se bezbranné princezny vrhl jako jeden muž na monstrum Olfesse. Víš, já si myslím, že nic není černé nebo bílé. Píšeš, že nemáš dvakrát moc sebedůvěry a sebevědomí, že jsi citlivá. Já si myslím ( a teď si nejspíš všichni budou klepat na čelo ), že podobný problém má Olfess. Nějaký starý šrám, ne moc důvěry k lidem, potřebu se už dopředu bránit......Někdo neumí přiznat svou slabost, nechce působit křehce. Maskuje to drsnáctvím, ukazuje zuby. ( Olfess, sorry, jestli to teď přeháním a míchám se do něčeho, po čem je mi prd).
Zpětně mě mrzí, že jsem ti, Johanko, podsouvala tendenci s davem manipulovat, už si to tak úplně nemyslím. Jenže víš co? Problém NÁS, lidí se zraněním a mindráky, je to, že si při té zoufalé snaze hlídat, aby nám nikdo neublížil a obavách, jestli jsme dost dobří a jestli nás mají dost rádi nějako dost nevšímáme, co ostatním působíme my sami.
Doufám, že teď i větu Irituješ mě, protože mi do jisté míry nastavuješ zrcadlo pochopíš ne jako útok nebo snahu ublížit, ale tak, jak byla myšlena.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

mirunnko tohle není fórum psychicky vysoce vyspělých lidí, protože ti už fórum nepotřebují. Chodí sem lidé pro posílení svých životních sil, hledají cesty jak se vypořádat se svými problémy - fyzickými i duševními. Hledají cesty. Je tu jeden základní fakt - že lidé fórum opouštějí, protože se jim tu nelíbí. Je to správné? Pak už je jedno že ti lidé neměli dostatek odolnosti aby vydrželi tolik negativních kritik k jejich osobě. Proto právě přece tohle fórum vyhledali, aby jim pomohlo, ne aby je od jejich cesty odradilo.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: K zamysleni

Příspěvek od macik »

s.arik píše:
Eva.cz píše:Snad bude holka v jakés takés pohodě, když už ji tady někdo přirovnal ke křehké princezničce.
Myslím, že bychom se měli VŠICHNI chytit za nos a dobře si rozmyslet, než odklikneme někomu napsaný příspěvek. Každý má ten práh citlivosti někde jinde a kde, to nevíme.
s tím moc nesouhlasím.
nebaví mě balit pravdu do krajek, říkám, co si myslím, a kdo to neustojí, ten neumře, jen se prostě prakticky a k mé radosti ode mne drží dál :) předpokládám, že tak to nemám jen já.

šári, víš, že já s přímostí problém nemám, ale je dobré rozlišovat, zda je přímost vyžádaná nebo ne... a pokud není, tak je to moje ego, které na druhého blije, že něco dělá špatně, mohla jsem taky mlčet, ale neumím to, protože moje ego chce ukázat, jak tomu rozumí, že...neumím-li mlčet, tak je dobré přizpůsobit své výlevy sluchu toho, kdo naslouchá a zbytečně nezraňovat...ne, že bych to vždy uměla, ale vidím to jako svůj nedostatek a nebudu se tedy ohánět upřímností a tím, že prožívání druhého není můj problém...nad tím stojí ještě cennější pravidlo a to " neubližovat"...a neříkej, že jsi o tom ještě v souvislosti s buddhismem neslyšela :wink:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: K zamysleni

Příspěvek od awa »

Panda píše:johanko přestože uvádíš že olfess nebyl příčinou tak jsem přesvědčený že byl. To jak Tě napadal, ta slova která používal, to by si muž k ženě rozhodně nikdy neměl dovolit.
Pravda, šlo to říci kulatněji, ale to se musí spousta lidí naučit, nerodí se s tím.
Co se týká té příčiny-může jím být kterýkoliv člověk (třeba Olfess), pokud své pocity štěstí či neštěstí apod. stavíš na lidech.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: K zamysleni

Příspěvek od macik »

Panda píše:Lidi kteří teprve tápou a hledají a zkouší je potřeba podpořit, pozitivně naladit, ne odradit negativními projevy. Johanka možná úplně opustí snahu o vitariánství, začne zas kouřit. Není to škoda? V tomhle případě si myslím že Vitarián účel nesplnil. Nestačí dávat jen odborné rady, je potřeba i podpořit snahy.

pando, mně tady tisíckrát někdo šlápl na kuří oko a stejně se vracím...je-li ti myšlenka vita blízká, tak se přece nenecháš odradit uživateli a pokud ano, tak ti možná nebyla tak blízká, jak se jevilo a byla to jen hra...přece nemůžeš někoho vinit za to, že pár plkama na internetu druhého přinutil kouřit a špatně jíst, tak to nefunguje 8)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

No a co s lidmi u kterých to tak funguje? Kteří jsou tak na vážkách a rozhodování, například nejsou přesvědčení že je vita strava opravdu ta správná, a napadání od jiných lidí je převáží v tom že to vzdají? Já si myslím že působení ostatních lidí je velmi silné - málokdo dokáže být sám sebou a nenechat na sebe působit řeči jiných. Já tedy to rozhodně ještě neumím - a chci se to naučit. Ale pokud budu stále zakopávat o nepříjemnosti a kritiku tak se na to nakonec vykašlu (tedy já teď už ne, už jsem přesvědčený, to byl jen příklad - ale dříve jsem měl takové tendence, u nme to rozhodně funguje).
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: K zamysleni

Příspěvek od macik »

epony píše:Toto vlákno by som bez milosti vymazala. Zašlo sa už priďaleko.

Prestávam sa na tomto fore cítiť dobre.. :?
epony, proč to tak vnímáš? já jsem tady dlouho nebyla a dnes čtu toto vlákno protože jsem se o něm odzvěděla od dgm a zatím ve mě žádný příspěvek nevzbudil nějakou citelnější reakci a že já teda nejsem příklad neemotivního jednání a myšlení :mrgreen:

zatím mi to přijde jako normální výměna různých názorů, s kterými se nemusím ztotožnit, ale není důvod, abych z toho nějak vyšilovala a považovala to za nehorázné, dyť papír (net) všechno snese a nejde o život (:-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

marci v tom je možná problém, nečetla jsi všechno důkladně v posledních týdnech, možná bys také získala negativní pocity.
Uživatelský avatar
Roth
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 28, 2010 10:49

Re: K zamysleni

Příspěvek od Roth »

Můžete tu někdo nakopírovat ty olfessovy věty, které vzbudily takové pohoršení?

Zajmavé je, že na něj a jeho styl debatování útočí zrovna ti, ze kterých jsem to samé cítil já, když jsem tu začal rozvádět jedno téma. Na argumenty tihle jedinci, kteří se tu teď ohání slušností a taktem, reagovali jen vysměchem, trapnými poznámkami, neúctou k cizímu názoru a pohrdáním tím, že jsem se tu něco (podle mě důležitého) snažil sdělit ostatním. Tím samým způsobem reagovali na olfesse.
Vše, co potřebuje tyranie, aby získala pevnou půdu pod nohama, je, když lidé dobré vůle zůstanou zticha.
Thomas Jefferson


Milovat své dokáže každý živočich, ale jen lidskost se dovede nadechnout pro lásku ke společnému.
Gándhí
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: K zamysleni

Příspěvek od macik »

Maria píše:Ty jo decka co tu furt blbnete? 8) :lol:

Nestacim se divit jak na tema "neunesu kritiku" jste se ve sve diskusi rozvasnili :)

Trebas ja to mam tak,ze pokud si nejsem jista v kramflecich,tak me kritika i treba nespravedliva muze rozhodit,ale pokud jsem si jista svym konanim,smerem i cilem,tak mi jsou vsechny kritiky u zadku. A vubec by me nenapadlo se jimi nejak vzrusovat,vyrusovat,vyvadet z miry ci dokonce rovnovahy.
Nevim sice presne o cem se tu neustale dohadujete,pac jsem ted porad pryc a web nesleduju podrobne.Ale pokud nejsem mimo,tak Olfess zrejme nahodil sve kriticke ocko a je z toho poboureni.
Nehodlam se ho zastavat,ale co jsem zatim cetla,tak jde ve svych prispevcich na dren primo,ale slusne.Takze proc jsou z toho takovy tyatry? A nebo byl hnusnej a hrubej ci dokonce sprostej a vulgarni? :?: :?: :?:
Maria, musím uznat, že v tom, co jsem zatím dočetla v tomto vláku, olfess korektní je, nemusí s ním člověk souhlasit, ale nenapadá nikoho až na vzácné "my a nás" v jednom příspěvku, které v jeho případě je jen bájnou chimérou, nicméně ten úryvek, co tu někdo hodil, asi z johančina deníčku či odkud, to je teda zas výblitek ega :roll: ...nicméně je to přesně taková věc, kterou kdybych měla ve svém deníčku, tak admina požádám, ať to smaže a jedu dál, za víc by mi to nestálo...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

Roth píše:Můžete tu někdo nakopírovat ty olfessovy věty, které vzbudily takové pohoršení?
Bohužel jsou deníčky už zrušené. Ale často nejde o samotné věty, jako o celkový projev. Když si Renáta zablokovala zobrazování olfessových zpráv, tak jsem jí dělal překladatele - přepsal jsem pro ni olfessovy zprávy do slušného neútočného vyjádření. Olfess nechápal co je špatného na těch slovech co jsem vypustil. Na samotných slovech nebylo nic špatné, ale špatné to bylo jako celek, celkový dojem z jeho výroků byl útočný. Stejně tak nestačí nakopírovat jen některé věty, důležité jsou delší souvislosti, celkový dojem který diskuse s olfessem vytváří. Některé citlivější povahy tento dojem neunesou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

macik píše:Maria, musím uznat, že v tom, co jsem zatím dočetla v tomto vláku, olfess korektní je,...
Jo tady platí v podstatě to samé co jsem teď napsal - nestačí jen jednotlivé výseče dialogů, ty se dají překlenout, důležitý je celkový dojem který z toho všeho vzniká, když se to vše složí dohromady, kdy člověk čte právě probíhající diskuze a kdy přicházejí ta "silná slova" neustále dokola za sebou a člověk je z těch neustálých dohadů až hádek už unavený a otrávený a uvažuje že se mu tady fakt už nelíbí. A že to nemá číst - k tomu přece fórum má sloužit, aby si lidé sdělovali informace. Jak má vědět předem že něco nemá číst protože z toho bude mít zkažený den? SPOUSTA uživatelů má proto už olfesse zablokovaného aby se jim jeho zprávy nezobrazovaly nebo do některých vláken už raději ani nechodí.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: K zamysleni

Příspěvek od Oriana »

Myslím, že problém není v tom, že bychom nesnesli kritiku, ale Olfessova kritika není konstruktivní. Tedy neupozorní na chybu či problém a nenastíní řešení. Místo toho lidi shazuje, dělá o nich nepodložené závěry. Myslím, že to je právě to, co mnohým - i mně - na jeho výpadech vadí. I kritika se dá podat slušně a citlivě. Bývala tady príma atmosféra. (Zkuste si dát do vyhledavače Olfess - stejně neurvale se projevuje i jinde).
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: K zamysleni

Příspěvek od macik »

Panda píše:marci v tom je možná problém, nečetla jsi všechno důkladně v posledních týdnech, možná bys také získala negativní pocity.
pandi, myslím, že to číst nepotřebuju, já vím že ofess se chová často jako hovado, ale po pár vyměněných větách v nějakém vlákně dříve, mám jasno v tom, že si s ním již nic vyjasňovat nepotřebuju, jdeme jinými cestami a co jako? není nic snazšího než na jeho příspěvky nereagovat a psát si jen s těmi, ,s kterými chci....
taky jsem chvíli měla pocit, že když budou všichni reagovat tak, že na olfessovi výpadky budou mlčet, tak tu za chvíl bude jen olfess, maria a šárka, ale není to tak....kdyby všichni ostatní, co se tady zapojili, nereagovali na olfesse, ale psali o jiných tématech a reagovali na sebe navzájem, tak šárka a maria by se do proudu poklidné koverzace netýkající se olfesse určitě zapojily a olfess by buď vyšuměl, pokud je jeho ambicí dělat dusno nebo by se přizpůsobil, pokud ho opravdu zajímá vita..je vás víc a neumíte s tím pracovat v prospěch fóra, nač se rýpat v chybách jiných? olfess by se dal pozitivním proudem snadno smést :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Oriana píše:Myslím, že problém není v tom, že bychom nesnesli kritiku, ale Olfessova kritika není konstruktivní. Tedy neupozorní na chybu či problém a nenastíní řešení. Místo toho lidi shazuje, dělá o nich nepodložené závěry. Myslím, že to je právě to, co mnohým - i mně - na jeho výpadech vadí. I kritika se dá podat slušně a citlivě. Bývala tady príma atmosféra. (Zkuste si dát do vyhledavače Olfess - stejně neurvale se projevuje i jinde).
Prosim tě nepovídej s ostatníma fórama, jediný kde na sebe ječíme, jsou fóra o sportu a to ječíme všichni, od toho tam jsou.
A jinak mám řešení této situace.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

macik píše:...olfess by se dal pozitivním proudem snadno smést :wink:
Dal ... ale co s tím když to spousta lidí neumí, nereagovat na jeho zprávy? Osobně jsem se také často neudržel i když jsem chtěl.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: K zamysleni

Příspěvek od macik »

olfess píše:
Oriana píše:Myslím, že problém není v tom, že bychom nesnesli kritiku, ale Olfessova kritika není konstruktivní. Tedy neupozorní na chybu či problém a nenastíní řešení. Místo toho lidi shazuje, dělá o nich nepodložené závěry. Myslím, že to je právě to, co mnohým - i mně - na jeho výpadech vadí. I kritika se dá podat slušně a citlivě. Bývala tady príma atmosféra. (Zkuste si dát do vyhledavače Olfess - stejně neurvale se projevuje i jinde).
Prosim tě nepovídej s ostatníma fórama, jediný kde na sebe ječíme, jsou fóra o sportu a to ječíme všichni, od toho tam jsou.
A jinak mám řešení této situace.
vypadneš sám? :D ..myslím, že by to bylo džentlmenské gesto (:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

Panda píše:johanko přestože uvádíš že olfess nebyl příčinou tak jsem přesvědčený že byl. To jak Tě napadal, ta slova která používal, to by si muž k ženě rozhodně nikdy neměl dovolit.
Pando, naprostý souhlas, víš proč ?
Když už se tu olfess oháněl slovy, jako že tu někdo něco v denících hraje, že se prý nemá kde v reálu vypovídat, tak mi to nedá.
Víš jak by tento pravdomluvný pán nejspíše dopadl v reálu sám ?
V momentě, kdy by si pustil pusu na špacír k jakékoli ženě, tak by se jej její případný partner optal, zdali to myslí vážně (jako ostatně i zde), pokud by svůj požadavek o hlouposti či jiné neotesanosti o dotyčné zopakoval, nejpravděpodobnější scénář co by nastal by dotyčný pravdomluvec obdržel tečku do čela někde do míst mezi oči a tím by věc zvadla.
Jeho reakce v Buc-ovém vláknu na to co Buc udelal či neudělal dobře je až nechutná (nechci opět psát na ránu) ..
Ujišťuju každého kdo je na pochybách, že je s ním zde jednáno ještě v rukavičkách ..
Panda je příliš slušný a jeho jednání zde spatřuju za nanejvýš férové.

Pro demokraty a svobodo-slovné zastánce všech typů, já si taky svobodně myslím, že olfess je xxx, xxx, xxx a ještě určitě xxx, ale nechám si tyto zaručené pravdy pro sebe. Proč ? Protože minimálně on mi o moje nestojí.
Může si klidně posbírat ty své, otevřít si svůj web a tam je prezentovat, to je taky férová nabídka myslím.
Ostatně olfess toto navrhuje "opozici" a to vám demokrati nevadí ???

A ještě si neodpustím jeden ze života, pro ty "silné":
Jede maminka v tramvaji, kde její dítko vytrvale okopává muže stojícího před nimi.
Když se mladý muž ohradí, že jej to i docela zabolí, odpovědí mu je víte já své dítě vychovávám ve svobodě.
Muž mlčí, neříká nic. Potom vezme žvýkačku, nalepí ji dotyčnému dítku na čelo, plácne jej a vystoupí.
Na ryčící dítko spolu s maminou jen poví: "Co se vám nelíbí, mě taky vychovali ke svobodě" ..

No riskuju, že sklidím nadávky za násilníka, poněvadž útočník je teď mučedníkem, ale jen už asi tolik, končím na téma olfess, hlas jsem dal kam jsem uznal za vhodné, mám pocit, že může hlasovat i on sám, nebo ne ?
Zlu odporovat zlem je blbost nejvyššího kalibru. Ale bránit se zlu je legitimní právo každého člověka, hned vedle slova svobody.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Řešení:

takže za prvý, o tom, že žádáte o smazání mě informoval Hugo už včera, pro mě to žádná novinka není.
Dále, šokovalo mě, co je část z vás schopna vymyslet v poslední dny za "řešení", samozřejmě na to jsou určité internetové kodexy (vulgarita, spamování a pod.), které asi splněny nebudou...
Dále jsem mile překvapen tím, kolika lidem dochází, co se tady v zájmu "řešení" děje :wink: . Tedy Pando, děkuji ti za doporučení Budhismu, pracuji na jiné a nebudhistické větvi již několik let, ale doporučil bych ti více studia historie, totalitních systému, zacházení s nepohodlnými a vůbec, jak to ve společnosti funuje, někteří uživatelé si totiž myslí, že se jedná o apríl, že to snad nemůžou myslet lidé třetího tisíletí vážně :roll: . Ale oni můžou...

Takže nerad bych camplal energií pár odvážných ve smyslu (projevovat svůj názor k této zležitosti), jsem velmi rád, že tu tito lidé jsou, snad si z nich budete schopni vzít alespoň ponaučení v tom, jak se projevuje svobodný člověk..

Po tom, co jste tady předvedli, kam jste byli schopní zajít, tedy mám na mysli agitační tábor, bych byl velmi nerad, kdybych s vámi měl na určitý bázi sdílet informace, novinky, užitečný odkazy atd. Nepřeju si vyměňovat energii s takovými lidmi, prostě nepřeju, to je zase moje právo. Nedělal jsem si iluze, ale tohle jsem opravdu netušil, co se ve vás skrývá za "poklady". Mimochodem nejsem sám. Je to pro mě krok zpět, protože ztotožnit se s myšlením, že pokud se mi něco nelíbí (co je v mezích), že to smažu a bude mi krásně, protože to nebude existovat, je vidění spíš dětské. Jenom dítě totiž neví, že ten škraloupek zůstane pořád, jenom ení vidět, proto nemám příliš velkých iluzí o opravdivosti atmosféry, který tu budete vytvářet.

Takže požádám huga, aby mi smazal účet, s tím, že se sem stejně později přihlásím pod jiným nickem a budu chodit pouze do SZ nebo do deníčku k lidem, který mám rád a který mi něco dali, pokud se nedomluvíme, že se na webu najdem jinde.

Díky za tuto zkušenost, v reálu vůbec nemám problém s lidma, protože to s těmito typy prostě umím líp zkoulet a držet si je od těla a zbytečně je nedráždit :wink:. Ale jsem opravdu rád, že jsem tohle na vlastní kůži měl možnost, i když pouze virtuálně zažít. Moc si přeju, aby agitátorům došlo co možná nejdříve, jaká byla pro ně žádost o toto řešení osobní prohra a že se ve skutečnosti necítí ani o kus líp než před tím, čím dřív jim to dojde, tím lépe pro ně. :wink:

... jsem zvědav, jestli alespoň unesete toto vlákno a bude tu moci TAK, JAK JE!!! zůstat :wink: , domnívám se totiž, že má pro vás význam téměř mimořádný ;))
Naposledy upravil(a) olfess dne čtv kvě 13, 2010 13:28, celkem upraveno 1 x.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Ano Pando a Cepheusi, víte to líp než Johanka sama, mimochodem, já to věděl, že jsem tou příčinou nebyl :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

macik píše: vypadneš sám? :D ..myslím, že by to bylo džentlmenské gesto (:-)
No, vypadnutím bych to nenazval, viz. text, takže tu stejně v nějaký podobě budu, a na džentlmenský gesta musíš mít parťáky, s kudlama v zádech, těžko....
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: K zamysleni

Příspěvek od macik »

olfess píše:
macik píše: vypadneš sám? :D ..myslím, že by to bylo džentlmenské gesto (:-)
No, vypadnutím bych to nenazval, viz. text, takže tu stejně v nějaký podobě budu, a na džentlmenský gesta musíš mít parťáky, z kudlama v zádech, těžko....
nemusíš, právě,že ne, olfessi, ale chápu tvou bolest, i když nesdílím..
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

macik píše:
olfess píše:
macik píše: vypadneš sám? :D ..myslím, že by to bylo džentlmenské gesto (:-)
No, vypadnutím bych to nenazval, viz. text, takže tu stejně v nějaký podobě budu, a na džentlmenský gesta musíš mít parťáky, z kudlama v zádech, těžko....
nemusíš, právě,že ne, olfessi, ale chápu tvou bolest, i když nesdílím..
Ale, ale, ale, žádnou bolest necítím, kdepak. To na mě neházej, naopak jsem rád, že jsem to viděl a zažil :wink:, ale neměnil bych s nima ani na chvilku....
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: K zamysleni

Příspěvek od Sitar »

Roth píše:Můžete tu někdo nakopírovat ty olfessovy věty, které vzbudily takové pohoršení?

Zajmavé je, že na něj a jeho styl debatování útočí zrovna ti, ze kterých jsem to samé cítil já, když jsem tu začal rozvádět jedno téma. Na argumenty tihle jedinci, kteří se tu teď ohání slušností a taktem, reagovali jen vysměchem, trapnými poznámkami, neúctou k cizímu názoru a pohrdáním tím, že jsem se tu něco (podle mě důležitého) snažil sdělit ostatním. Tím samým způsobem reagovali na olfesse.
Ve vlákně Chemtrails jsem Tě trochu zlobil, to vím, ale už jsem opravdu nevěděl, jak z Tebe vypáčit odpovědi na konkrétní otázky. Na poněkolikáté se to v některých případech nakonec povedlo, ale byla to fuška. Prostě jsem to nechtěl vzdát a mávnout nad tím rukou a chtěl jsem se dobrat pravdy. Ano, ironizoval jsem a mystifikoval, ale o neúctě a pohrdání nemůže být řeč. Navíc se tam řešilo "technické" téma, nikoliv osobnostní záležitosti. Jestli jsem Tě tím nějak urážel, tak se omlouvám. Jo, kdy bude to důkazní video s titulkama, co si sliboval? ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: K zamysleni

Příspěvek od Pavluška »

Ahoj, no celkově koukám...

Pavluška píše:
Sitar píše:Tento způsob diskuze, zdá se mi poněkud nešťastný.

Drsňáci to tu začínají mít pod palcem.

Nevím, co by to se mnou udělalo, kdybych tu tyhle silácký kecy o upřímnosti a zrcadlech četl před léty, byť to může být pravdivé a tzv. duchovní.
Chtěla jsem se víc rozepsat, ale po pracovní dvanáctce by to nebylo ono.

Jednoznačně souhlasím se Sitarem a upřímně (o něco méně buransky než olfess) říkám, že mě tu řádka lidí ve špatném slova smyslu překvapila... ty řeči jak kdo je slabý a neustojí kritiku, ten je ještě duchovně nízko apod. A že tu spousta lidí není přínosem; a kdo se nevyjadřuje buransky, ten druhým vůbec nepomáhá, protože je nikam neposouvá....
No nic, jsem neskutečně unavená na to abych četla vše.

Snad jen jedno: je mi z toho fyzicky na zvracení. Možná jsem ten citlivý až přecitlivělý odpad společnosti.

a druhé: myslím, že brzo poprosím Huga o smáznutí deníčku. Tohle jsem u sebe nečekala, ale i to je vývoj. Beztak bych na přispívání neměla vlastně čas a náladu. Půjdu si radši zaplavat do moře.
Co jsem napsala výše, tak to cítím (s tím zvracením tedy už dávno ne, ale v době čtení určitých věcí ano) a nechápu jaké další podsouvané skryté důvody rušení deníčku. Mě nikdo nenapadal -alespoň jsem to tak necítila a co jsem nechtěla, to jsem nečetla. Ale když ve chvilce volna nakouknu k někomu do deníčku, co je nového a objevím co objevím, nemám z toho dobrý pocit. A na své pocity mám právo. I na zrušení svého deníčku. :wink:
To je asi vše. Nikoho jsem nikdy vyčleňovat nechtěla, ani nic násilím usměrňovat. V SZ jsem nikoho neřešila a ohledně toho mám čisté svědomí. Tak mi, prosím, kdokoli, nepodsouvejte cokoli.
Jestli někomu vadí zrušení mého deníčku, to se samozřejmě omlouvám, ale každý máme svůj život a svá rozhodnutí.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: K zamysleni

Příspěvek od Pavluška »

jinak z fora nemizím :) Jen nemám čas a chuť řešit "číčoviny" ani cizím lidem přinášet svůj život na podnose, když se dá energie vložit jinam.
ps: nejsem pro násilné vyčleňování kohokoli.
čau
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

olfess píše:... jsem zvědav, jestli alespoň unesete toto vlákno a bude tu moci TAK, JAK JE!!! zůstat :wink: , domnívám se totiž, že má pro vás význam téměř mimořádný ;))
Tak snad na cestu na rozloučenou ať máš taky co nést, mučedníka už jsi tu sehrál, teď je čas na pravdu a juknout se jí hezky zblízka do očí, tak se hezky bav:
http://www.google.cz/search?sourceid=ie ... KJOJPYwKgI

Namátkou:

Kód: Vybrat vše

 olfess - 07.04.10 23:36:35 
RE: TO VERU...
Já už neudělám tu chybu, že bych s tebou diskutoval, protože nezlob se, určitě máš spoustu jiných dobrých předností, kterýma já nedisponuju, ale na mě jsi aktuálně bohužel příliš jednoduchá a hloupá. Ale to se samozřejmě může časem změnit, předpokládám, že jsi velmi mladá. Nicméně, je mi to dost jedno, abych pravdu řekl. 
A popojedem:

Kód: Vybrat vše

olfess - 08.04.10 02:48:29 
RE: TO VERU...
Ty tam někde vidíš urážku? Slova jednoduchá a hloupá jsou konstatováním, nikoliv vulgarismy. Normální diskuze, madam se se mnou nepárá, já s ní taky ne. 
Mimochodem všimnul jsem si, kde jsem a nestačím se divit, vy jste tady nějaká sekta? Já doufám, že né. Doufám, že mi nic uniklo? To snad musí být posláním, každýmu novýmu říkat, ale tohle TADY nesmíš říkat, takhle my si TU nepíšeme. Nesmíš psát tak, aby nás to rozladilo, pobouřilo, naštvalo, rozesmutnilo, způsobovalo nám to deprese a jiné nežádoucí stavy, musíš psát tak, abychom mohli bejt veselý, optimistický, abychom se mohli chichotat.. UF 
 ..... no, on ten tenisportal asi nebude zas až tak špatnej, jak by se mohl zdát
A do třetice vyjádření správce:

Kód: Vybrat vše

BlechaG  - 08.04.10 17:50:22 
RE: TO VERU...
Olfessi, urážet ostatní členy fóra nebudeš...a jakým právem Ti to říkám? No asi proto, že jsem správce. Pokud má veru jiný názor než Ty, jen proto je jednoduchá a hloupá?
A jestli je tato diskuse pod Tvou úrovní, nikdo Tě nenutí sem chodit, já chápu, z tenisportálu jsi zvyklý jen na vysoce intelektuální debaty 
Mimochodem mně nevadily Tvoje pesimisticky laděné příspěvky a nějaká videa smějícího se Rafy sem opravdu dávat nemusíš, ale vadí mi, jak arogantně se tady navážíš do ostatních diskutujících  
Olfessi, opět se mýlíš, nikdo necítí ani pocit výhry ani prohry, ikdyž si to zase tak hezky napsal.

Určitě to teď zase slíznu a budeš jeeeeeště větší mučedník, ale to jsem naklepnul namátkou asi druhou diskusi, všude to je stejné, jen modifikace Tvojí nafoukanosti, nabubřelosti, nadutosti a arogance.
Ty samé problémy s lidmi, ty samé urážky, ta samá arogance, pořád dokola ty samé kecy, jen šlo o tenis či co ..
Když hlupák není urážka, tak říkám, ano jsi hlupák a ještě arogantní (to rovněž doufám není urážka, ale konstatování).

Lidi !!! Pro oči nevidíte ? Kdo někoho vytěsňuje ? On se sám, dobrovolně a jak vidno skoro všude po netu vyčlenil sám, bez cizí pomoci.
Hugo je jen jako Panda příliš slušný a trpělivý.
Olfessi, přestaň hrát mučedníka, omluv se (poprvé v životě) a přijď, rádi Tě uvidíme.

V opačném případě ne Ty, ale já nechci s Tebou sdílet nic a řekl jsem Ti to už jednou, i kdybych si měl zopakovat ještě 1000 životů a vejít "nahoru" jako ten poslední z posledních ..

Přijdeš mi jako jeden nemocný človíček již důchodce s šedinami, co mě a několika mým sousedům plival na skla aut pokaždé když venčil psíka.
Poté co byl osloven, zapíral než dostal video kde byl odhalen a jen něco drmolil a žmoulal u toho v ruce hučku jako uličník.
Smutný pohled na něj byl, nirvána z pomsty se nedostavila, lítost byl pocit většiny nás co jsme v tom asi rok a půl žili.
(Tak už je to nahoře zařízeno).
Ale ! žijeme zde teď v klidu, pohoda, jazz .. stálo to za to utnout, Slunce svítí i bez něj a život jde dál .. protože "jedna vlaštovka jaro nedělá".
Třeba taky dojdeš klidu jako došel ten pán. Moc Ti to přeju. :) :wink:

P.S. Lidi googl mají a vidí, nepodceňuj je, necháváš stopu. Nejsou tak hloupí jak Ty jsi chytrý .. :idea:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: K zamysleni

Příspěvek od Renáta »

Toto mi prišlo pod ruku ešte z jedného novoročného pozdravu, ktorý som dostala. Kus pravdy je v tom (teda aspoň pre mňa).
V živote nastane okamih, kedy si uvedomíš:
na kom záleží,
na kom nikdy nezáležalo,
na kom nikdy záležať nebude ,
a na kom vždy bude.
Netráp sa ľuďmi zo svojej minulosti. Je dôvod, že sa nedostali do
tvojej budúcnosti....


http://www.youtube.com/watch?v=4noQ0MD1_8s
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: K zamysleni

Příspěvek od johanka »

Panda píše:johanko přestože uvádíš že olfess nebyl příčinou tak jsem přesvědčený že byl. To jak Tě napadal, ta slova která používal, to by si muž k ženě rozhodně nikdy neměl dovolit.
Pando, Olfess opravdu nebyl přímou příčinou, i když byl součástí příčiny.. Kdybych nutně musela jmenovat poslední kapku, zcela nesmyslně by to byla spíše mirunkaa, ale důvod byl celkově jinde. Nevadila mi tolik nepříjemná slova, jako to, že si o mě lidé na základě strohých informací, aniž by mě znali, dělají nějaký obrázek, který se mi ve skutečnosti ani trošku nepodobá. Možná si vzpomeneš, že jsem už jednou z téhož důvodu na nějaký čas denníček opustila. A pak, když se sejdu osobně se svými přáteli, povídáme si o životě, o všemožných tématech, s každým o něčem jiném, ale ještě jsem se nesetkala s tím, že by mi někdo do očí začal říkat jak jsem nebo nejsem vyrovnaná, že si na něco hraju, co s tím mám a nemám dělat, atd.. S dobrými přáteli si tedy v mezích normy řeknu i něco na toto téma, ale rozhodně né způsobem, jak jsem byla rozebírána v mém denníčku. Připadala jsem si tam jak pacient na sněmu psychiatrů.
Abych řekla pravdu, před půl rokem jsem se cítila vyrovnanější. Ač sama sebe znám nejlépe, některá nepravdivá zhodnocení mé osoby bych si snad i vsugerovala :lol:
Ale jinak nikam neodcházím, cíl mé cesty je nedozírný a toto fórum je úžasnou studnicí vědomostí a informací za něž vám všem děkuji :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: K zamysleni

Příspěvek od culka »

Dik Cepheus za uverejnenie googlu. Ja som si ho vygooglila este v decembri a po tom vsetkom viac menej prestala reagovat. Necitim ani zlobu, ani lutost, vlastne nic. V zivote su dolezitejsie veci.

A kedze nic nie je nahoda, velmi by ma zaujimalo, cim sme si tuto skusenost vsetci zasluzili.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

johanka píše: S dobrými přáteli si tedy v mezích normy řeknu i něco na toto téma, ale rozhodně né způsobem, jak jsem byla rozebírána v mém denníčku. Připadala jsem si tam jak pacient na sněmu psychiatrů.
Jakož i Panda kdysi, jakož i Buc, jakož i Rena, jakož i RadkaS, jakož i Květa, Standa K. Smaldas, Jista, výčet je obrovský a to jsem tu chvilku, nestíhám sledovat všecko.
Jen dodám, že sněmu samozvaných psychiatrů, rozumím Ti Johanko, Květa taky v deníku uvedla, že jí bolí ruce i oči od počítače zrovinka náhodou když tam pitvali pro změnu ji .. kdo chce se dovtípí, kdo nechce nevidí.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: K zamysleni

Příspěvek od johanka »

cepheus píše:Jakož i Panda kdysi, jakož i Buc, jakož i Rena, jakož i RadkaS, jakož i Květa, Standa K. Smaldas, Jista, výčet je obrovský a to jsem tu chvilku, nestíhám sledovat všecko.
Jen dodám, že sněmu samozvaných psychiatrů, rozumím Ti Johanko, Květa taky v deníku uvedla, že jí bolí ruce i oči od počítače zrovinka náhodou když tam pitvali pro změnu ji .. kdo chce se dovtípí, kdo nechce nevidí.
Ve chvíli, kdy mě Olfess "napadnul" mi to bylo moc líto, ale denníček jsem nezrušila hned. Počkala jsem až to ve mě slehne, teď už to ve mě nevzbuzuje žádné emoce a přesto svůj denníček už nechci. Kdyby tahle situace s Olfessem nenastala, asi bych tam ještě chvilku psala, uznávám, ale jak se znám, určitě né moc dlouho. Po té pauze co jsem tam nepsala, jsem se vrátila kvůli tomu, že jsem tam chtěla psát svůj jídelníček, aby mě to motivovalo v jídle nehřešit, k tomu jsem se ale nezmohla a tak pro mě byl denníček trošku o ničem. A vlastně velmi pozitivní na tom je to, že předtím jsem se soustředila jen na svůj denníček, ale teď budu mít daleko větší rozhled :mrgreen: všechno špatné k něčemu dobré >:-) Jsem ráda že mi rozumíš :wink:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Cepheusi, Hugo mi bude rušit účet až ráno, takže na tebe mám chvilku času, buď tak laskav, toto je diskuze z tenisu na lide.cz a tenisportalu.cz, jako bývalý tenista(sport závodně), tam spolu s ostatníma tenistama a netenistama diskutujeme a tam bych ti přál teprve vidět, jak vypadá konflikt a urážky, věř mi, vypadá to jinak. !!! Absolutně nevíš, jaká diskuze mezi těmi lidmi proběhla dříve, jak s nimi kdo a jak diskutoval a jaké byly i jejich reakce.

V jedný diskuzi jsem byl dokonce i já :lol: obviněn z příliš velké přejemnělosti :lol: . Tam je to teprve masakr, a co se ti teprve dostane do soukromých schránek, tam jsou teprve hádky a největší řev. Dokonce jsme tam měli případ, že se nám nabourali do schránky a ještě zveřejnili obsah ;)... to by bylo něco pro tebe Cepheusi..
Kdybych měl jakýkoliv problém s tím, aby si o mně někdo dělal obrázek (je mi to totiž úplně jedno, to je vlastnost, kterou bys mi mohl až trochu závidět, protože zatím na své identitě příliš lpíš, tak dle mého názoru, tak bych nicky měnil jako ponožky). Ale abych byl korektní, opravdu jsme si museli asi 4 lidi pozměnit nick, jelikož se pod jejich napodobenim psalo dál, buď se přidala tečka nebo jinak, u mě to bylo tím, že slovo obsahovalo malé L, a stačilo, aby se někdo zaregistroval s velkým I a psal vesele za mě. Takže mám teď pro tebe novinku na šmírování, funguju pod několik měsíců pod OFESS všechna malá, ale bez (bez L).... takže hledej dál ;) :lol: :lol: :lol:

ABsolutně mě fascinuje, že si snad myslíš, že tvé příspěvky jsou vzorem, nevim, co mastíš jinde, nezajímá mě to, ale pokud si to zadáš do vyhladavače zde, tak snad aby si se nad s sebou spíš zamyslel (nebo zaplakal). Nevím, jakou radost by z tebe měl Pavel Mácha a to ještě vzhledem k pokročilému věku a životním zkušenostem, ale je mi líto - klidem a láskou to tedy opravdu nezáří :wink:, nicméně zapšklost, nenávist, možná i zloba by se tam našla....???
....no, jak že to řikal o tobě P.Mácha?
"Cepheuse postavíš na cestu a jde okamžitě opačným směrem" ?
Nebo nějak podobně, že ? ;) Má tě pěkně přečteného, rád jsem tě poznal, sice mi to nic nedalo, ale určitě se mi to bude v životě k něčemu hodit. Například na tenisportale.cz, je tam jeden starší zapšklejší pán říká si "pes" a ten mi nemůže přijít na jméno, s podobnými argumenty...
Říkám mu dědku .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

Pavel Mácha jako klacek na mě ? No když myslíš tak s ním klidně mávej .. :lol:
M.j. psal taky o Tobě, tos asi přehlídnul:
"Ano, přesně tak, jen blázen může uvěřit, že si v systému Boha může dělat co chce"... dobrou noc Ti přeju a ať Tě citáty z pust.u štípou celou noc. :wink:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Eva.cz »

Maria píše:
PMN vyrovnaneho a zraleho cloveka s nadhledem nemuze nejaky Olfess vubec rozhazet.
Pravda, to nemůže.

A ptám se: "co uděláme s těmi zbylými - nevyrovnanými a nezralými - pošleme je do plynu?" Nechci vám připisovat až tyto úmysly, podotýkám, že to byla NADSÁZKA. Takže je pošleme do prdele?"(Ano, použila jsem vyulgarismus, ale občas je třeba nazvat věci pravým jménem...)

Cephee, Pando, vážím si vás.
Naposledy upravil(a) Eva.cz dne čtv kvě 13, 2010 18:34, celkem upraveno 2 x.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

Jeden večer vzal starý Indián svého vnuka a vyprávěl mu o bitvě, která probíhá v nitru každého člověka.

Řekl mu, „Synku, ta bitva v každém z nás je bitva mezi dvěma vlky.

Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a ego.

Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, empatie, štědrost, věrnost, soucit a důvěra”.

Vnuk o tom všem přemýšlel a po minutě se zeptal,

„A který vlk vyhraje?”

Starý Indián odpověděl, „Ten kterého krmíš”.


Pavel snad promine, je to taky od něj z pust.u ..
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Eva.cz »

Eva.cz píše:Nechci vám připisovat až tyto úmysly, podotýkám, že to byla NADSÁZKA.
Nebo ještě přesněji - toto bylo myšleno jako ŘEČNICKÁ OTÁZKA, aby nedošlo k omylu.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

Renáta píše:Netráp sa ľuďmi zo svojej minulosti. Je dôvod, že sa nedostali do tvojej budúcnosti....

http://www.youtube.com/watch?v=4noQ0MD1_8s
Díky opět za připomenutí, už zase "hraju".. a čím dál častějc. :) :wink:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od mirunnka »

To Panda: Je vám dobře, pane Boblig? Krásně hoří, což?
Z tohohle je na zvracení zase mně.

To Cepheus? Ne, ubližovat holkám a slabším se nemá. Ale x na jednoho, to je super, fakt.

To Awa, Macík, Roth: Asi tak
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

mirunnka píše:To Panda: Je vám dobře, pane Boblig? Krásně hoří, což?
Z tohohle je na zvracení zase mně. ...
mirunnko bohužel mi nezapaluje oč se jedná :-)
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od mirunnka »

Roth píše:
s.arik píše:Pando, nemyslím si to.
Trochu se tu zvířila hladina, dozrála mnohá dlouhodobější rozhodnutí, ale celkový kolaps nečekám, nebo ne teda působením jedné či tří osob :wink:

Hele a třeba čím jako rozložil Květin deník?! Svým věcným a slušným dotazem, kolik pije vody nebo čím jako? Já jsem její odchod nepochopila. Je fakt, že jinde olfess psal, že mu K ani M nepřipadají na první pohled dokonale zdraví, ve srovnání třeba se Stormovými, ale nemá snad právo to říct? Já si to ostatně myslím také...a nejsem sama, dostala jsem už jednu SZ od vážené vitariánky, která to vidí podobně. Škoda, že to nechtěla psát veřejně, prý není zvědavá na "přecitlivělé reakce virtuálních přívrženců" :| Copak toto není svobodné fórum, kde se může každý vyjádřit? Jsme upřímní jen v SZ? Probíhá tam hlavní proud, a bojíme se upřímnoti veřejně?

Pochopte, pokud jste si jisti v kramflecích (třeba svou stravou), nemůže vás přece rozhodit kritický názor jednoho člověka!! Kór když se podle vás vyjadřuje hulvátsky, no tak to vám tím tuplem nemůže ublížit, páč si soudný člověk řekne "je to hulvát/magor = co říká si nebudu brát k srdci". A proto si myslím, že deníky "nerozložil" olfess.

No nic, už vážně nemám moc času. Taky je mi líto, že někteří přestávají psát, protože příběh Květy i ostatních je velmi poučný, ať už si z toho lidi vezmou pozitivní nebo negativní vzor, je to informace a živý příběh, který má svou vypovídající hodnotu.

ukazuje se že jsi tu jedna z nejrozumnějších osob vůbec. Mě osobně děsí, co se tady děje. Problém je v tom, že většina lidí nesnese pokud jim někdo bortí představy o sobě samých a realitě kolem nich. Chovají se pak jak mimina a utečou nebo začnou toho dotyčného napadat. Pokud vím, tak je tu funkce, že můžete kohokoliv přidat do nepřátel a jeho příspěvky se vám nebudou ukazovat. Proč to neuděláte? A že si tady nechcete kazit dobrou naladu negativními zprávami no tak to už snad ani nezasluhuje komentář. Zakažte cokoliv o rakovině, protože to je téma co rozhodí asi každého, a se stravou nemá nic společného že ano? :shock: Proč se tady léčíte ovozelem a půsty když nechcete slyšet jaká devastace životního prostředí probíhá okolo vás?
Bohudík za něčí soudnost.
Ale Mirek Dušín a spol to už, žel, zdárně vyřešili
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: K zamysleni

Příspěvek od Sitar »

Olfessi, Tvé sebevědomí a tak trochu potlačená schopnost sebereflexe mi někoho připomíná. ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=0cPEbgEDcbw
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět