K zamysleni

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Cepheusi, hodně často se zmiňuješ o zadnici, upozorňuji tě, že se to týká avataru RadkyS, která se do mě opřela a já jsem jí odpověděl ve free, je opravdu zbytečný tvrdit všem všem diskutujícím, že se jich týká vše na co jsem reagoval RadceS. Nebylo to hezké čtení, ale jsem rád, že se v Joohančině deníku vypsala a u tebe jsem taky rád, že píšeš.

A neboj, dával jsem ji odkaz do SZ, aby rubriku nepřehlédla :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

epony píše:
olfess píše:
epony píše:Toto vlákno by som bez milosti vymazala. Zašlo sa už priďaleko.

Prestávam sa na tomto fore cítiť dobre.. :?
Proč a v čem to zašlo daleko? Je to vlákno zamyšlení v rubrice kecárny, prosím, napiš mi důvod.
Pretože tu začína byť "dusno" a na ludí posobí takym dojmom, že nakoniec tu prestavaju chodiť- viď posledne tyždne. Samozrejme, atmosferu tu vnašaju ludia. Ty si očividne konfliktny typ,
V dnešnej dobe ked vonku v reáli počuť same negativne spravy, ludia idu na taketo forum nielen kvoli informaciam o strave, ale v prvom rade porozpravat sa s kamaratmi, čo zdielaju rovnaky menovatel (dosť ojedinelý a vzácny medzi ludmi) a to VITARIANSTVO.
obrazne a zjednodušene-Je to ako keby si išiel do kostola a urobil si tam disktoteku.
i kdyby to byla pravda, není tou diskotékou vinen jen olfess, na konflikty musí být dva nebo více :lol:
jestli se někdo cítí uražen, pak asi proto, že kritika je pravdivá....a pokud není, ani trošičku, inu, pak je dotyčný cvok, a koho by nějaký cvok mohl rozhodit?! :shock:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Cephee, mohl bys být prosím konkrétnější? Mě se tvůj příspěvek nijak nedotkl, možná proto, že ses "netrefil" :) Ale zkusím si ho přečíst ještě jednou, a odhalit narážku, na kterou bych jako měla reagovat.
Olfessův brief byl psán někomu jinému a se svým deníkem velkou podobu nevidím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

:roll:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Tak postupně :)
cepheus píše: Máš tu taky deníček Šárko ?
Mám :mrgreen:
cepheus píše:Pak jsi chudák co se nemá kde v reálu vypovídat a odhaluješ tu jen zadnici .. je to vytaženo z freestyle.
To jsem se v olfessově příspěvku nedočetla. Zadnici neodhaluju, jen občas žlučové kameny :D A chudák, co se nemá v reálu kde vypovídat, to možná částečně platilo dříve, protože s malým děckem je život lehká izolace. Jenže já ji vnímala pozitivně - i před dítětem jsem měla více přátel na mailu než na živo, a to prostě proto, že v mém okolí není nikdo, kdo by sílel mé ideály. Virtuální společenství mne obohacuje lépe v těch ohledech, na kterých mi záleží.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Tohle byla reakce, na to, proč tu nemám deníček. Tak jsem jí vysvětlil, že nemám tuto potřebu, ale rozhodně to není proto, abych konal záškodnickou činnost..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

A cephee, s olfessem ohledně té přecitlivělosti opravdu souhlasím...lidi tady píšou roky veřejně deníky a pak se diví, že to někdo čte a má k obsahu sem tm kritický dotaz či poznámku.

Víte, Češi berou kritiku děsně negativně. V zahraničí má ten termín leckde zcela neutrální zabarvení a kritika je tam normální věc, která slouží k tomu, aby bylo možno diskutovat o něčem detailněji a hledat lepší řešení. Například někomu napsat, že PMN nevypadá jako vzor zdraví a že tudíž osobně o správnosti frutariánství pochybuji a podobně...řešili se přece konkrétní věci, voda, pH moči, tuky ve stravě, výkony, názory(!) nikdo neshazoval člověka jako celek a přesto si někteří debatu vysvětlují příšerně OSOBNĚ :roll:

Taky dělám milion chyb a když je někdo kritizuje, jsem ráda, že znám upřímný názor druhého a mohu se případně zamyslet, nakolik má pravdu. Není nutné hned brát všechno jako útok na vlastní osobu, a teď pozor, ideálně i tehdy, pokud to tak náááhodou bylo myšleno :lol: čehož jsem si tady ale moc nevšimla.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

no, je mi líto, ale musím malovat a mám na to hrozně málo času, pokec musí jít stranou.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:Cephee, mohl bys být prosím konkrétnější?
Aha ! Tak znovu:
A mimochodem RadkoS, tahle poznámka: " Taky je fakt, ze par lidi se zastava, otazka je, nakolik to mysli uprimne, a nakolik je to jen vypocitavost, aby tu nezustal vubec sam proti vsem." no nebudu tomu řikat paranoia, možná je to´jenom následek té rychle omezené výživy, jinak by to asi musela být ta paranoia nebo nevim. (určitě by mě to moc bavilo, takhle trávit čas a energii ) Podívej, jsou lidi, kteří jsou inteligentní, nebojí se zkoušet nové věci, i když hrozí, že se jim ostatní budou vysmívat, jsou doslova studnicí netradičních vědomostí a to jsou přesně ti lidé, který vyhledávám. Který se nenafukujou, neurážej, jsou schopný spoustu věcí přejít, nedělat ze všeho problém, jsou pro ostatní velkým přínosem a tedy lidi, který mám rád, ať jsou vlastně jakýkoliv.

S mým soukromím jsem si jednou na internetu zažil svý na diskuzi ohledně Cingroše a jeho postupů(urinoterapie), psal jsem to někomu do SZ, nebudu to popisovat znovu, hodně se mi to nevyplatilo, takže žádný fotky z dovolené fakt dávat nebudu. Nehledám kamarády, mám jich dost, ale jinak odkrýt na webu polovinu zadní části těla (resp. zadnice, pardon ), vypisovat si deníček a tvářit se, jak se strašně odhaluju, no nevim, třeba to je pro tebe dobrý, jestli se nemáš kde v reálu vypovídat.... Já to fakt nepotřebuju, sorry. ...
Máte pravdu, je to tam ! Bylo to pro RadkaS, já hlupák starý, hlava děravá, no jo co už. :D

Tak ok, RadkaS si tu odkrývá zadek a tváří se jak se odhaluje, zatímco jiní tu sdílí ideály, že mě to nenapadlo ! :mrgreen:
Tušil jsem, že si olfess vykecá zase výjimku pro ty silné co mu neodporují, není "odhalovat se jako odhalovat se", to mi uniklo. :wink:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

olfess píše:Cepheusi, hodně často se zmiňuješ o zadnici..
Olfessi, zklamu Tě opět, zadnice nedá spát Tobě, 12 výsledků, z toho sice tři moje, ale třikrát jsem Tě jen citoval.
Jj, zadnice je tvoje doména, ne moje: :D :wink:
search.php?keywords=zadnice&terms=all&a ... mit=Hledat
Pro dnešek dobrou, a ať Tě zadnice štípou celou noc .. :wink:
Edit: teď už 13 .. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte kvě 11, 2010 18:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Cephee, občas olfessovi odporuji, abych použila tvůj slovník :roll:
Přesněji ovšem odporuji některým jeho výrokům. Za jinými zase stojím :) Je to tak těžké pochopit?

Máš snad dojem, že jsou tady nějaké kluby či politické strany? :lol: Já ne. Jsem od olfesse oddělená, nezávislá žena. S některými výroky souhlasím, s jinými ne. Není důvodu, abys nás házel do jednoho pytle.

Olfess se mne zastává? Kde? Kdy? Ani si moc nepamatuju. Snad někdy vyjádřil radost, že máme stejný názor, ale to pak taky můžeš vyhrabat, jak se "Renáta zastává johanky" nebo "Radka Květy" nebo co já vím jaké dvojice si vymyslíš....no a co jako? :)

Podívej, jsou lidi, kteří jsou inteligentní, nebojí se zkoušet nové věci, i když hrozí, že se jim ostatní budou vysmívat, jsou doslova studnicí netradičních vědomostí a to jsou přesně ti lidé, který vyhledávám. Který se nenafukujou, neurážej, jsou schopný spoustu věcí přejít, nedělat ze všeho problém, jsou pro ostatní velkým přínosem a tedy lidi, který mám rád, ať jsou vlastně jakýkoliv.

Tím olfess myslel jistě jiné lidi než mne. Třeba Jardu. Takého obdivuju a souhlasím s kurzívou na jeho osobu ;)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Cephee, ty seš ale stíhačka (:-)
Mrkni se na své pozadí, jestli tam není barel s CH, mohl bys tu záhadu rozlousknout.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

cepheus píše: Tak ok, RadkaS si tu odkrývá zadek a tváří se jak se odhaluje, zatímco jiní tu sdílí ideály, že mě to nenapadlo ! :mrgreen:
Tušil jsem, že si olfess vykecá zase výjimku pro ty silné co mu neodporují, není "odhalovat se jako odhalovat se", to mi uniklo. :wink:
Hele cepheusi,
buď rád, že ti tu neoplácíme stejnou mincí a nekopírujeme tvé příspěvky, protože to tu nechceme rozdmýchávat. U nás máš svobodu, pokud napíšeš hodně velkou hloupost, tak se ti jí pokoušíme vyvrátit nebo se na to nereaguje. U mě to máš dovolený napsat cokoliv, tedy piš dál, ale poprosím tě, aby si vynechal " ty silný který mu neodporujou", za prvé je to nesmysl, nikdo takový tady není, kdo by si ze mě sednul na zadek a kejval mi, ale nelíbí se mi, kdyby měli být ti lidé se mnou házený do jednoho pytle pouze kvůli tomu, že se občas shodnem .. :wink:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: K zamysleni

Příspěvek od Sitar »

Tento způsob diskuze, zdá se mi poněkud nešťastný.

Drsňáci to tu začínají mít pod palcem.

Nevím, co by to se mnou udělalo, kdybych tu tyhle silácký kecy o upřímnosti a zrcadlech četl před léty, byť to může být pravdivé a tzv. duchovní.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Sitar píše:Tento způsob diskuze, zdá se mi poněkud nešťastný.

Drsňáci to tu začínají mít pod palcem.

Nevím, co by to se mnou udělalo, kdybych tu tyhle silácký kecy o upřímnosti a zrcadlech četl před léty, byť to může být pravdivé a tzv. duchovní.
Já bych tě nepodceňoval Sitare... :wink:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od epony »

tvariť sa, že toto vlakno neexistuje sa nedá, ale aspon ho začnem ignorovať a rovnako tak aj určitych ludi
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

epony píše:tvariť sa, že toto vlakno neexistuje sa nedá, ale aspon ho začnem ignorovať a rovnako tak aj určitych ludi
Ignoruj, je tu pro všechny místa dost. Respektujeme (ji) to.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: K zamysleni

Příspěvek od cepheus »

olfess píše:Hele cepheusi,
buď rád, že ti tu neoplácíme stejnou mincí a nekopírujeme tvé příspěvky, protože to tu nechceme rozdmýchávat. U nás máš svobodu, pokud napíšeš hodně velkou hloupost, tak se ti jí pokoušíme vyvrátit nebo se na to nereaguje.
Bu bu bu bu .. teď jsem se lekl.
Kdo my ? U jakých nás máš svobodu ? O čem to teď mluvíš ? Zkus to rozvést - ne kvůli mě. :wink:

To abych se teď podělal a kouknul pod postel, jestli tam není Olfess, nebo rovnou Chuck Norris ?
Z bubáků jsem žel vyrostl někde v 5-ti.
Víš co ? Nebavíš mě, jsi nemocná duše, dobrou ..
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Cepheusi, myslim, že jsem se vyjádřil přesně, dál bych to nechal být :wink:.
Dobrou noc, hezky se vyspi.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: K zamysleni

Příspěvek od Marci »

Ty jo decka co tu furt blbnete? 8) :lol:

Nestacim se divit jak na tema "neunesu kritiku" jste se ve sve diskusi rozvasnili :)

Trebas ja to mam tak,ze pokud si nejsem jista v kramflecich,tak me kritika i treba nespravedliva muze rozhodit,ale pokud jsem si jista svym konanim,smerem i cilem,tak mi jsou vsechny kritiky u zadku. A vubec by me nenapadlo se jimi nejak vzrusovat,vyrusovat,vyvadet z miry ci dokonce rovnovahy.
Nevim sice presne o cem se tu neustale dohadujete,pac jsem ted porad pryc a web nesleduju podrobne.Ale pokud nejsem mimo,tak Olfess zrejme nahodil sve kriticke ocko a je z toho poboureni.
Nehodlam se ho zastavat,ale co jsem zatim cetla,tak jde ve svych prispevcich na dren primo,ale slusne.Takze proc jsou z toho takovy tyatry? A nebo byl hnusnej a hrubej ci dokonce sprostej a vulgarni? :?: :?: :?:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Eva.cz »

olfess píše: Viníka? Proč? Prostě se takhle rozhodla. Evo.cz, ty jsi spokojená, jakou formou si jí vyjádřila podporu?
Udělala jsem to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Zpětně už si to bohužel přečíst nemůžu, abych se nad tím ještě zamyslela, doufám, že jsem jí neublížila.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Eva.cz píše:
olfess píše: Udělala jsem to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
O tom nepochybuji, přesto ti sem něco okopíruju, ano :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Nemůžu tě citovat přesně, ale v tvé negativní reakci, která proběhla zaznělo mimo jiné zhruba toto:
Sama si už do deníku nepíšu od té doby, co zesměšnil Samiřin o pěstování ...
atd..atd..tak nějak ...., vzpomínáš si Evo?
Vůbec nevim, kdy nebo jestli jsem viděl Samiřin deník, ale vím, že se to nikdy nestalo, debata na pěstování v odborných vláknech probíhala a opravdu jsem toto jednou použil, ale řekl bych že přesně opačně:

Samira píše: Mne to pripomina nase skolkarske debaty:
A: Ja nieco viem, ale nepoviem!
B: Povedz!
A: Nepoviem!
B: Lebo nevies!
A: Viem, ale nepoviem!
...
Lidka píše:DIK Sami (:-) (:-)
Lidka píše:(:-) (:-) (:-) Cepheus super.
makrokosmos se snazim resit uklidem mikrokosmu,
pak bude prostor i pro zazrak.
humor nam pomahej,
olfess píše: ...Dá se udělat jenom jedna věc, máš internet, 2 ruce a mozek jako my ostatní. Informace si ověř a pracuj na tom!!!, ono jako sedět a čekat, stylem "dělej, dej mi důkaz nebo se ti vysměju"...... nám je docela jedno, jenom neočekávej, že ti sem budu dávat odkazy pro tvou kratochvíli. Tím, že mě budeš zlehčovat a označovat za sci-fi agenta a pod., to je tak pro zasmání Lidce a Samiře a do jejich rubriky stylu - "co nového na zahradě"... a má to relevanci asi takovou, jako bych já, vědíce o pěstování kulové, znevažoval jejich konverzaci.....
viewtopic.php?f=3&t=1160&start=450

neměl jsem chuť se k tomu vracet nebo ti cokoliv psát, ale když už si to tady nakousla...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

Nikdy mi nebylo moc jasné co to znamená "mít poslední slovo". Konečně už začínám tušit co je tím myšleno = mít vždy navrch, do posledního slova, potřeba stále a za každou cenu dokazovat svou převahu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Chápu to?
Nevysmíval se zahradničení, jen konstatoval, že o něm ví kulové a proto se jim do toho neplete...a podobně by se neměli do jiných vláken vytrvale plést lidi, kteří o tématu nic neví a nechtějí hledat?

Hehe, Panda něco dopsal, ale stejně to odpálím :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

Jo posluž si Šari, já stejně jen procházel kolem a jen se tak zamyslel, tak jak to odpovídá tématu vlákna.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Panda píše:Nikdy mi nebylo moc jasné co to znamená "mít poslední slovo". Konečně už začínám tušit co je tím myšleno = mít vždy navrch, do posledního slova, potřeba stále a za každou cenu dokazovat svou převahu.
JInak Pando, pokud to bylo na olfesse, tak nějak nevím no, ale kdyby mne někdo nepochopil a použil mou poznámku v jiném (horším) smyslu a já bych měla čas a důvěru v to, že lze nedorozumnění objasnit, také bych si "poslední slovo" napsala, no jako zrovna teď třeba :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

Panda píše:Nikdy mi nebylo moc jasné co to znamená "mít poslední slovo". Konečně už začínám tušit co je tím myšleno = mít vždy navrch, do posledního slova, potřeba stále a za každou cenu dokazovat svou převahu.
??? Cože? :|
Asi svým způsobem ano, absolutně mi křivdila, otočila o 180 stupnů význam slov a já jsem to nechal bejt, takže ano, v tom můžu mít určitou "převahu", protože jsem se o tom nechtěl dohadovat, ovšem, když dneska otevřela tu debatu po druhé na toto téma, nabyl jsem dojmu, že si toho asi nevšimla.
Takže jsem měl mlčet... :?: :idea:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

s.arik píše:Chápu to?
Nevysmíval se zahradničení, jen konstatoval, že o něm ví kulové a proto se jim do toho neplete...a podobně by se neměli do jiných vláken vytrvale plést lidi, kteří o tématu nic neví a nechtějí hledat?

Hehe, Panda něco dopsal, ale stejně to odpálím :mrgreen:
Jj, chapes to dobre :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:Chápu to?
Nevysmíval se zahradničení, jen konstatoval, že o něm ví kulové a proto se jim do toho neplete...a podobně by se neměli do jiných vláken vytrvale plést lidi, kteří o tématu nic neví a nechtějí hledat?
Hehe, Panda něco dopsal, ale stejně to odpálím :mrgreen:
Oni se trošku vysmívali, ale to je jedno, to sem patří, spíš šlo o to, že se taky nebudu SMÁT debatám o zahradničení, když o tom nic nevim. Ne, aby se vyhýbaly, to vůbec ne, naopak!

A taky tam šlo o to, že Eva.cz Johance tvrdila, že ona už do deníku z tohoto důvodu nepíše, proto jsem se ozval...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: K zamysleni

Příspěvek od culka »

Moji drahi vitariani! Myslim, ze sa tu deje to, o com si nedavno pisali Sarka s Olfessom, ze nas postupne odtialto vsetkych vytlacia a budu si tu "plkat" sami. Tak nech sa im v tom dari.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

culka píše:Moji drahi vitariani! Myslim, ze sa tu deje to, o com si nedavno pisali Sarka s Olfessom, ze nas postupne odtialto vsetkych vytlacia a budu si tu "plkat" sami. Tak nech sa im v tom dari.
Culko, velmi mě mrzí, že tu tak překážíme, ale celý web je volný a my jsme si dovolili si povídat v rubrice "kecárny" u tématu "k zamyšlení" o tématech na zamyšlení a rovněž v deníku S.Arika o Šárce a Mirkovi, měla by si prosím představu, kam až bychom měli jít, abychom vás nerušili či jinak nepřekáželi? Zatím jsme vzdálenější rubriku opravdu bohužel zde na webu nenašli, ale mohli jsme jí samozřejmě přehlédnout.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: K zamysleni

Příspěvek od Pavluška »

Sitar píše:Tento způsob diskuze, zdá se mi poněkud nešťastný.

Drsňáci to tu začínají mít pod palcem.

Nevím, co by to se mnou udělalo, kdybych tu tyhle silácký kecy o upřímnosti a zrcadlech četl před léty, byť to může být pravdivé a tzv. duchovní.
Chtěla jsem se víc rozepsat, ale po pracovní dvanáctce by to nebylo ono.

Jednoznačně souhlasím se Sitarem a upřímně (o něco méně buransky než olfess) říkám, že mě tu řádka lidí ve špatném slova smyslu překvapila... ty řeči jak kdo je slabý a neustojí kritiku, ten je ještě duchovně nízko apod. A že tu spousta lidí není přínosem; a kdo se nevyjadřuje buransky, ten druhým vůbec nepomáhá, protože je nikam neposouvá....
No nic, jsem neskutečně unavená na to abych četla vše.

Snad jen jedno: je mi z toho fyzicky na zvracení. Možná jsem ten citlivý až přecitlivělý odpad společnosti.

a druhé: myslím, že brzo poprosím Huga o smáznutí deníčku. Tohle jsem u sebe nečekala, ale i to je vývoj. Beztak bych na přispívání neměla vlastně čas a náladu. Půjdu si radši zaplavat do moře.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

olfess píše:
culka píše:Moji drahi vitariani! Myslim, ze sa tu deje to, o com si nedavno pisali Sarka s Olfessom, ze nas postupne odtialto vsetkych vytlacia a budu si tu "plkat" sami. Tak nech sa im v tom dari.
Culko, velmi mě mrzí, že tu tak překážíme, ale celý web je volný a my jsme si dovolili si povídat v rubrice "kecárny" u tématu "k zamyšlení" o tématech na zamyšlení a rovněž v deníku S.Arika o Šárce a Mirkovi, měla by si prosím představu, kam až bychom měli jít, abychom vás nerušili či jinak nepřekáželi? Zatím jsme vzdálenější rubriku opravdu bohužel zde na webu nenašli, ale mohli jsme jí samozřejmě přehlédnout.
(:-) (:-) (:-)
tohle mě opravdu rozesmálo.
culko, ani si nepamatuju, že bych o vytlačování psala, ale je fakt, že mám hlavu děravou.
nemám čas o tom diskutovat a k zamyšlení mne už nic nepřiměje, jdu spát :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

s.arik píše: (:-) (:-) (:-)
tohle mě opravdu rozesmálo.
culko, ani si nepamatuju, že bych o vytlačování psala, ale je fakt, že mám hlavu děravou.
nemám čas o tom diskutovat a k zamyšlení mne už nic nepřiměje, jdu spát :wink:
Šárko, to byl tvůj vtip, na moji poznámku v sekci Člověk bez přání je mrtvý a rozebírala se tam negace od melikany. A my jsme se jim to snažili vysvětlit, jak to myslel, protože se tu už neukázal a dostali jsme se dost hluboko v duchovních tématech a tak jsem si povzdechl, jestli si ještě někdo s náma bude chtít povídat a ty si začala na to konto z toho dělat fóry, že rozprášíme( nebo já rozprášim) fórum. To měl být tvůj vtip.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

aha, díky za připomenutí.
zítra budu muset asi mlčet, ale nezapomněla jsem na vás, nebojte :P :lol: dobrou.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od mira »

Nám se líbí olfess, i když je znepokojující. :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=C_VTU4Gp ... re=related

Za myšlení se platí, ale já zato nic nedostanu, což je mzda odpovídající
podanému výkonu, tak bezmyšlenkovitě. :)
Všeho s mírou.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: K zamysleni

Příspěvek od olfess »

mira píše:Nám se líbí olfess, i když je znepokojující. :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=C_VTU4Gp ... re=related
Za myšlení se platí, ale já zato nic nedostanu, což je mzda odpovídající
podanému výkonu, tak bezmyšlenkovitě. :)
Míro, já jsem se úplně odboural, málem jsem probudil celej barák, smíchem :lol: :lol: :lol:
Uf! Až mě z toho bolí břicho (:-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od hugo »

Tak zas po dlouhé době zasáhne vyšší moc :D. Osobně mám pocit, že toto vlákno v současnosti už slouží jen k napadání, proto ho na 24 hodin zamknu, abyste trochu vychladli.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

olfess už prakticky vystrnadil z fóra nejméně 4 lidi a jeho vinou se zrušily 4 deníčky. A mnoho dalších lidí o odchodu uvažuje. A neříkejte nikdo že to není pravda. Kdo bude další na řadě? Je to nebezpečný konfliktní člověk, který vytváří kolem sebe dusnou atmosféru a způsobuje, že se tu lidé necítí dobře a přestávají rádi chodit na fórum. Možná to dělá úmyslně aby rozprášil fórum, protože současné obsazení fóra se mu nelíbí? Je pro fórum více pohromou než přínosem. Prosím proto tímto Huga o vytvoření hlasovací ankety o vykázání olfesse z fóra. Požadavek vzešel už od více lidí se kterými jsem to probíral. Přestože pro mne byl olfess přínosem, hlasuji PRO, protože pro celek přínosem není. Zastánci s ním mohou zůstat v kontaktu přes emaily. Tohle už není zdravá diskuse, to jsou hádky. Stále tu řešíme už po několikáté olfesse! Mrzí mě že jsem ještě nedávno lidi od jeho vyloučení odrazoval, protože za tu dobu zde natropil nenapravitelné škody a ztrátu mnoha dobrých lidí. Je to škoda, protože ho mnozí máme svým způsobem rádi, obsah jeho zpráv je přínosný a věřím že i léčí a pomáhá lidem, ale forma jeho komunikace je neúnosná. O nápravu jsme se mnozí pokoušeli mnohokrát a neúspěšně, náprava není možná. Olfessovi bych doporučoval např. hlubší studium buddhismu.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

Hlubsi studium buddhismu doporucuji vsem :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od hugo »

Hlasování jsem vytvořil:
viewtopic.php?f=1&t=1797

Po dobu hlasování se zdržím osobních komentářů na toto téma.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Podle mne měly všechny holky, které si tu zrušily deníky, úplně jiné, osobní důvody, a olfess byl pro jejich krok jen poslední kapkou a především pohodlnou záminkou.
Všichni máme občas chuť smazat svou veřejnou minulost jako celek a "ode dneška" ven pouštět jen ty hezčí kapitoly. Nebo třeba i vše, ale jinak podáno :P
Nevěřím, že za zrušení 4 deníků může olfess. Mohou za to především jejich majitelky a olfess je jen střípek z několika jejich soukromých důvodů.

Olfess se vyjadřuje přímo, souhlasně i nesouhlasně. Dle běžných měřítek snad taktní není, ale podle mne jsou jeho příspěvky přínosem. Čsto si dovolí poukázat na pravdu i tam, kde jiní nemají odvahu nebo ji prostě nevidí a nechtějí vidět. Také na něj lze nahlížet tak, že může být zdejší kuriozita nebo šašek nebo odstrašující příklad toho, jak někteří z vás nechtějí komunikovat :) Každopádně je/může být poučným elementem.

A poslední věc...čím slušněji poslední dobou píše, tím horší výpady na něj čtu, je to skoro až k smíchu. Snad i olfessovi.

Za mne se nemá blokovat účet nikomu, kdo má nepohodlné názory a způsob komunikace. Olfess není diplomat, ale ani extrémně sprosté prase.

Končím už na toto téma, budu zase týden téměř zcela offline a nezvládnu dočítat. Pokud se hugo rozhodne podle většiny, tuším výsledek :roll:
Naposledy upravil(a) s.arik dne čtv kvě 13, 2010 8:03, celkem upraveno 1 x.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

Šari čekal jsem od Tebe tenhle ohlas. :-) Ale počítej s tím, že pokud by tu olfess zůstal, tak za chvíli si tu fakt budete povídat jenom Ty, olfess a Marie.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Pando, nemyslím si to.
Trochu se tu zvířila hladina, dozrála mnohá dlouhodobější rozhodnutí, ale celkový kolaps nečekám, nebo ne teda působením jedné či tří osob :wink:

Hele a třeba čím jako rozložil Květin deník?! Svým věcným a slušným dotazem, kolik pije vody nebo čím jako? Já jsem její odchod nepochopila. Je fakt, že jinde olfess psal, že mu K ani M nepřipadají na první pohled dokonale zdraví, ve srovnání třeba se Stormovými, ale nemá snad právo to říct? Já si to ostatně myslím také...a nejsem sama, dostala jsem už jednu SZ od vážené vitariánky, která to vidí podobně. Škoda, že to nechtěla psát veřejně, prý není zvědavá na "přecitlivělé reakce virtuálních přívrženců" :| Copak toto není svobodné fórum, kde se může každý vyjádřit? Jsme upřímní jen v SZ? Probíhá tam hlavní proud, a bojíme se upřímnoti veřejně?

Pochopte, pokud jste si jisti v kramflecích (třeba svou stravou), nemůže vás přece rozhodit kritický názor jednoho člověka!! Kór když se podle vás vyjadřuje hulvátsky, no tak to vám tím tuplem nemůže ublížit, páč si soudný člověk řekne "je to hulvát/magor = co říká si nebudu brát k srdci". A proto si myslím, že deníky "nerozložil" olfess.

No nic, už vážně nemám moc času. Taky je mi líto, že někteří přestávají psát, protože příběh Květy i ostatních je velmi poučný, ať už si z toho lidi vezmou pozitivní nebo negativní vzor, je to informace a živý příběh, který má svou vypovídající hodnotu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: K zamysleni

Příspěvek od Panda »

Olfess by měl být i taktní - když vidí že se jeho forma kritiky některých lidí dotýká až příliš citlivě měl by s nimi jednat jemnějším způsobem. Nevadí obsah názorů ale forma. Je sice hezké chtít aby lidé byli odolní vůči kritice - ale když nejsou tak co s tím, tak je nechat odejít? Není to trochu tvrdý přístup? Neměl by naopak olfess trochu ubrat ve své formě vyjadřování aby jejich odchod nezpůsobil? A to si piš že ho způsobil hlavně on. Na fóru je poslední dobou velmi dusná atmosféra (sám jsem už několikrát přestal fórum číst) a to dusno se stále točí kolem olfesse!

(mimochodem možná by se hodilo diskuzi kolem olfesse přenést do hlasovacího vlákna?)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: K zamysleni

Příspěvek od s.arik »

Mám dojem, že už olfess ubral dost, Pando.
ale už mě tlačí čas, takže si diskutujte dál v tom speciálním vláknu třeba, já už fakt nestíhám a je to asi i zbytečné žejo, můj názor všichni znají.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Roth
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 28, 2010 10:49

Re: K zamysleni

Příspěvek od Roth »

s.arik píše:Pando, nemyslím si to.
Trochu se tu zvířila hladina, dozrála mnohá dlouhodobější rozhodnutí, ale celkový kolaps nečekám, nebo ne teda působením jedné či tří osob :wink:

Hele a třeba čím jako rozložil Květin deník?! Svým věcným a slušným dotazem, kolik pije vody nebo čím jako? Já jsem její odchod nepochopila. Je fakt, že jinde olfess psal, že mu K ani M nepřipadají na první pohled dokonale zdraví, ve srovnání třeba se Stormovými, ale nemá snad právo to říct? Já si to ostatně myslím také...a nejsem sama, dostala jsem už jednu SZ od vážené vitariánky, která to vidí podobně. Škoda, že to nechtěla psát veřejně, prý není zvědavá na "přecitlivělé reakce virtuálních přívrženců" :| Copak toto není svobodné fórum, kde se může každý vyjádřit? Jsme upřímní jen v SZ? Probíhá tam hlavní proud, a bojíme se upřímnoti veřejně?

Pochopte, pokud jste si jisti v kramflecích (třeba svou stravou), nemůže vás přece rozhodit kritický názor jednoho člověka!! Kór když se podle vás vyjadřuje hulvátsky, no tak to vám tím tuplem nemůže ublížit, páč si soudný člověk řekne "je to hulvát/magor = co říká si nebudu brát k srdci". A proto si myslím, že deníky "nerozložil" olfess.

No nic, už vážně nemám moc času. Taky je mi líto, že někteří přestávají psát, protože příběh Květy i ostatních je velmi poučný, ať už si z toho lidi vezmou pozitivní nebo negativní vzor, je to informace a živý příběh, který má svou vypovídající hodnotu.

ukazuje se že jsi tu jedna z nejrozumnějších osob vůbec. Mě osobně děsí, co se tady děje. Problém je v tom, že většina lidí nesnese pokud jim někdo bortí představy o sobě samých a realitě kolem nich. Chovají se pak jak mimina a utečou nebo začnou toho dotyčného napadat. Pokud vím, tak je tu funkce, že můžete kohokoliv přidat do nepřátel a jeho příspěvky se vám nebudou ukazovat. Proč to neuděláte? A že si tady nechcete kazit dobrou naladu negativními zprávami no tak to už snad ani nezasluhuje komentář. Zakažte cokoliv o rakovině, protože to je téma co rozhodí asi každého, a se stravou nemá nic společného že ano? :shock: Proč se tady léčíte ovozelem a půsty když nechcete slyšet jaká devastace životního prostředí probíhá okolo vás?
Vše, co potřebuje tyranie, aby získala pevnou půdu pod nohama, je, když lidé dobré vůle zůstanou zticha.
Thomas Jefferson


Milovat své dokáže každý živočich, ale jen lidskost se dovede nadechnout pro lásku ke společnému.
Gándhí
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: K zamysleni

Příspěvek od Marci »

Panda píše:olfess už prakticky vystrnadil z fóra nejméně 4 lidi a jeho vinou se zrušily 4 deníčky. A mnoho dalších lidí o odchodu uvažuje. A neříkejte nikdo že to není pravda. Kdo bude další na řadě? Je to nebezpečný konfliktní člověk, který vytváří kolem sebe dusnou atmosféru a způsobuje, že se tu lidé necítí dobře a přestávají rádi chodit na fórum. Možná to dělá úmyslně aby rozprášil fórum, protože současné obsazení fóra se mu nelíbí? Je pro fórum více pohromou než přínosem. Prosím proto tímto Huga o vytvoření hlasovací ankety o vykázání olfesse z fóra. Požadavek vzešel už od více lidí se kterými jsem to probíral. Přestože pro mne byl olfess přínosem, hlasuji PRO, protože pro celek přínosem není. Zastánci s ním mohou zůstat v kontaktu přes emaily. Tohle už není zdravá diskuse, to jsou hádky. Stále tu řešíme už po několikáté olfesse! Mrzí mě že jsem ještě nedávno lidi od jeho vyloučení odrazoval, protože za tu dobu zde natropil nenapravitelné škody a ztrátu mnoha dobrých lidí. Je to škoda, protože ho mnozí máme svým způsobem rádi, obsah jeho zpráv je přínosný a věřím že i léčí a pomáhá lidem, ale forma jeho komunikace je neúnosná. O nápravu jsme se mnozí pokoušeli mnohokrát a neúspěšně, náprava není možná. Olfessovi bych doporučoval např. hlubší studium buddhismu.
PMN vyrovnaneho a zraleho cloveka s nadhledem nemuze nejaky Olfess vubec rozhazet.

Je zajimave,kolik energie rada lidi venuje tomu,jaky by mel Olfes byt ci nebyt,pritom by tu samou energii mohli vynalozit k vylepseni sebe sama.
Naposledy upravil(a) Marci dne čtv kvě 13, 2010 9:01, celkem upraveno 1 x.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: K zamysleni

Příspěvek od dgm »

No, posledni Olfessuv neomaleny vystup byl, kdyz Johanku na neco pravem upozornil a neco vytykal a protoze nechapala jeho duvod, tak se zeptala a teprve POTOM pouzil to nestastne slovo. Kdyby se to stalo me, tak napisu: "Hm, to me doted nenapadlo, dik za upozorneni, mam nad cim premyslet.

Kdyz se daval pred nekolika dny prvni podnet k zamysleni, tak jsem ve svem dalsim prispevku pouzila neco o vlastnich zkusenostech s konflikty, ze mi vlastne dodatecne otevrely oci (a kdybych mela mozost, tak si s Mandragorou treba i rada pokecam)... Takze k veci - byla jsem ujistena, ze o reseni konfliktu nejde, ze jde pouze o napln vlaken z vitarianskeho hlediska... ale v podstate se vsichni dal a dal vyjadrovali k atmosfere, kterou i nyni !!! udajne vyvolava Olfess.
Souhlasim se Sarkou v tom, ze se Olfess chova v posledni dobe slusne a to i v pripade, kdy se na neho utoci a to i v pripade, kdy "predlozi dukazy" o sve nevinne. Co takhle sebrat odvahu, prestat se stydet priznat chybu a ten, koho Olfess udajne napadal a ted vyslo na svetlo bozi, ze vlastne nenapadal, tak ten by se mel k tomu prihlasit???
Naposledy upravil(a) dgm dne čtv kvě 13, 2010 9:06, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Odpovědět